ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Γήινες και εξωγήινες συμπεριφορές και σκέψεις...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2011, 15:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κυρ-Γιαννης
Ελπίζω πως την τελευταία στιγμή – στο παρα πέντε – ενα γερό σοκ θα τον συνεφέρει.


Οπως τα...σαγώνια των Νεφελίμ μήπως?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2011, 17:12:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Το να φτάσει κάποιος στο σημείο να δεχτεί πως ο λόγος του δεν έχει καμία αξία , είναι τραγικό φίλε Δήμο.
Είναι η ολική κατάρρευση.

Αν με ρωτάς τι γνωρίζω για εξωγήινους, Νεφελίμ-Ελωχιμ, Ελ , υποχθόνιους.. και λοιπές μπουρδολογίες της πλάκας, εγώ είμαι σοβαρός άνθρωπος.

Μην προσλάβεις την νοημοσύνη μου.

Έχω πίστη στον άνθρωπο, αν και η εγωιστική αλαζονεία του με θλίβει.
Ελπίζω πως την τελευταία στιγμή – στο παρα πέντε – ενα γερό σοκ θα τον συνεφέρει.



Γιάννη γειά σου...
Ότι είπα αναφερόταν στο συγκεκριμμένο "ερώτημα" φίλε μου...και σε καμμιά περίπτωση στον λόγο μου ως γνώση γενική επι των πραγμάτων..
Ίσως η διατύπωση να σε μπέρδεψε...
Ποτέ δεν θέλησα να προσβάλλω την νοημοσύνη σου και ούτε μπορώ -ακόμα και αν το επεδίωκα- να το κάνω...και κανείς για κανέναν...
Τώρα για τους Νεφελίμ και τους Ελλοχίμ , προσωπικά δεν γνωρίζω φίλε μου απολύτως τίποτα και δεν υπάρχει -έχω την αίσθηση- σοβαρό επιστημονικό υλικό που να μπορεί κάποιος να απευθυνθεί και να τοποθετηθεί με σιγουριά για τον αν υπάρχουν ή όχι...
Όσο υπάρχει ο "θεός" άλλο τόσο υπάρχουν και αυτοί για μένα...ωστόσο είναι κάτι που δεν με απασχολεί φίλε μου...και είμαι και γώ σοβαρός!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2011, 19:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νικόμαχος

Οπως τα...σαγώνια των Νεφελίμ μήπως


Κυρ Μάριε, αυτό μας έλειπε να φοβόμαστε τώρα τους Νεφελίμ (αυτοί είναι υποτίθεται οι κακοί?)

Αφού καλά γνωρίζεις πως είμαστε προστατευόμενοι των Ανδρομεδίνων.
Άλλωστε το γνωρίζεις πως η διαγαλαξιακή συμμαχία ευρίσκεται με τεράστια διαστημόπλοια ( το καθένα μεγαλύτερο από την Πελοπόννησο) στο Πλούτωνα σε αναμονή.

Έτσι και μας κουνηθούν τα Ελοχίμια και οι υποχθόνιες δυνάμεις, τους φάγανε λάχανο στο τσακ μπαμ.

Τελείως ανημέρωτο σε βρίσκω.
Δεν διαβάζεις Πράβδα?

quote:
Εαρινος
Τώρα για τους Νεφελίμ και τους Ελλοχίμ , προσωπικά δεν γνωρίζω φίλε μου απολύτως τίποτα και δεν υπάρχει -έχω την αίσθηση- σοβαρό επιστημονικό υλικό που να μπορεί κάποιος να απευθυνθεί και να τοποθετηθεί με σιγουριά για τον αν υπάρχουν ή όχι...
Όσο υπάρχει ο "θεός" άλλο τόσο υπάρχουν και αυτοί για μένα...ωστόσο είναι κάτι που δεν με απασχολεί φίλε μου...και είμαι και γώ σοβαρός!!!

Φίλε Δήμο, διερωτώμαι τι σχέση μπορεί να έχει η “υπόθεση της αναγκαιότητας” ύπαρξης θεού – ως ανώτερης δύναμης – με τους Νεφελίμ, Ελλοχιμ, Ελ, Ελ πάσο, Ελ Αλαμέιν, Έλ α να δεις, κλπ κλπ ?

Για τον ίδιο λόγο νομίζω πως δεν είναι αναγκαία η ύπαρξη διαβόλων, τριβόλων, καλικάντζαρων, ξωτικών, πνευματικών οντοτήτων, αερικών ( δεν αναφέρομαι στην πορδή ή αλλιώς κλανιά, αυτή σίγουρα υπάρχει)

Αυτή είναι η γνώμη μου, και ευχαρίστως να την κουβεντιάσουμε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2011, 19:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φίλε Δήμο, διερωτώμαι τι σχέση μπορεί να έχει η “υπόθεση της αναγκαιότητας” ύπαρξης θεού – ως ανώτερης δύναμης – με τους Νεφελίμ, Ελλοχιμ, Ελ, Ελ πάσο, Ελ Αλαμέιν, Έλ α να δεις, κλπ κλπ ?

Για τον ίδιο λόγο νομίζω πως δεν είναι αναγκαία η ύπαρξη διαβόλων, τριβόλων, καλικάντζαρων, ξωτικών, πνευματικών οντοτήτων, αερικών ( δεν αναφέρομαι στην πορδή ή αλλιώς κλανιά, αυτή σίγουρα υπάρχει)

Αυτή είναι η γνώμη μου, και ευχαρίστως να την κουβεντιάσουμε.

Εξαρτάται τι ορίζει ο καθένας ως Θεό Φίλε μου...
Κάποιος μπορεί να αποδίδει αυτήν την ιδιότητα σε κάτι το εξώκοσμο...υπερβατικό...
Άλλοι σε κάτι πιο "εγγύς" ας πούμε...μια πιο εξελιγμένη μορφή ζωής , που ενδεχομένως θεωρεί ως δημιουργό του ανθρώπου...
Προσωπικά δεν θεωρώ ότι έχουμε καμμιά διάσταση απόψεων και ως εκ τούτου , τι να κουβεντιάσουμε???
Όσο δεν μπορεί να αποδειχθεί το ένα -ανυπαρξία Θεού και Νεφελίμ- άλλο τόσο δεν μπορεί να αποδειχθεί και το αντίθετο-ύπαρξη-...εικασίες όσες θές , φαντασία να υπάρχει Γιάννη και όλα εμφανίζονται ως πιθανά μέχρι και πραγματικότητα...γι'αυτό και λέω -επειδή δεν μπορώ να αποδείξω ότι δεν υπάρχουν- ότι δεν γνωρίζω...
Αυτά!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2011, 20:16:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Δήμο την αναγκαιότητας ύπαρξης θεού την προσδιόρισα ως μια “ανώτερη δύναμη”, υπονοώντας πως δεν αναφέρομαι σε κάποιο προσωπικό θεό, η ύπαρξη του οποίου ΔΕΝ είναι αναγκαία ως η αιτία του κόσμου.

Η αναγκαιότητα αυτή – η ύπαρξη δηλαδή ανώτερης δύναμης - είναι το στοιχείο που συκώνει συζήτηση, και όχι του προσωπικού θεού, των διαβόλων, των Ελ κλπ κλπ.

Για αυτά δεν έχω χρόνο για κουβέντα.
Καλύτερα να πάω για ψάρεμα, γιατί έχει πέσει πολύ πείνα στις μέρες μας.
Τα ψάρια επιτρέπονται να τα τρώμε, το επιβεβαίωσε και ο Ιησούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2011, 17:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας

Εαρινέ, πολύ ενδιαφέρον το θέμα που ξεκίνησες. Γιατί το τοποθέτησες στην ενότητα "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού";
Είναι μια συζήτηση σύγχρονου στοχασμού και ηθικής φιλοσοφίας, καλύτερα μάλλον θα ταίριαζε στην κατηγορία "Η ΣΟΦΙΑ" (Εσωτερική Φιλοσοφία - Δυτική κι Ανατολική Σοφία - Σύγχρονος Στοχασμός).

Θα περιμένουμε την τοποθέτησή σου επ' αυτού, ώστε να μετακινηθεί το θέμα σε καταλληλότερη ενότητα.

Και μια μικρή -τεχνικής φύσεως- σημείωση:
Προσπάθησε όταν αναφέρεσαι στα γραφόμενα κάποιου να τα βάζεις μέσα σε quote, γιατί σε κάποια μηνύματά σου δε μπορεί να διακρίνει κανείς τι είναι αυτό που έχει γράψει κάποιος άλλος και τι είναι αυτό που γράφεις εσύ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2011, 18:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να τοποθετηθώ επίσης επί του ενδιαφέροντος αυτού θέματος...

Σοκαριστικό το όλο θέμα - από τα link που παρέθεσες Εαρινέ είδα το πρώτο με τα μικρά κοτόπουλα, το δεύτερο το είχα δει αποσπασματικά παλαιότερα. Είναι φοβερό να βλέπεις με τα μάτια σου αυτή τη βαναυσότητα, αν και οι περισσότεροι δεν το σκεφτόμαστε αυτό όταν απολαμβάνουμε την άφθονα παρεχόμενη τροφή μας. Δε συμφωνώ βέβαια με το "χορτοφαγικό" μήνυμα που συνοδεύει το μήνυμα, αλλά πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να συγκρατήσουμε κάπως τον καταναλωτισμό μας, να προσαρμόσουμε τη διατροφή μας σε προϊόντα που δε συνεπάγονται τέτοιου είδους βιομηχανοποιημένη "καλλιέργεια" και "προετοιμασία" της ζωϊκής τροφής μας. Η αλήθεια είναι ότι έχουμε συνηθίσει να τα έχουμε όλα πολύ άφθονα και εύκολα...

Ας περάσουμε τώρα στον... ΝΙΚΟΜΑΧΟ
Διάβασα την πρώτη σελίδα του θέματος και τις τοποθετήσεις σου ΝΙΚΟΜΑΧΕ. Αναρωτιέμαι, έχεις κατανοήσει ποιό είναι το θέμα; Το ζήτημα δεν είναι ότι σκοτώνουμε τα ζώα για να τα φάμε, αλλά ο τρόπος που τα σκοτώνουμε, ο οποίος φυσικά δεν έχει καμιά σχέση με τις άγριες συνθήκες αλληλοσκοτωμού που επικρατούν στο ζωϊκό βασίλειο. Συγκεκριμένα, στο μήνυμά σου (Απεστάλη: 11/07/2011, 16:05:23) αναφέρεις:

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ:

Το είδα το video και πολύ προσεκτικά μάλιστα.
Και διαφωνώ πλήρως με τον τρόπο παρουσίασης του
θέματος εκ μέρους σου.
Η βία των ανθρώπων πρός τα ζώα,δεν εχει καμμία διαφορα απο
την βία των ζώων μεταξύ τους.ολα υπακούουν στον νόμο του
ισχυρότερου όντος.Το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό και μάλιστα
με πολύ μεγαλύτερη και <<απάνθρωπη>> βιαιότητα,απο τον τρόπο
που συνήθως θανατώνει ο άνθρωπος το ψάρι.



Δε διαφέρει καθόλου η βία των ανθρώπων προς τα ζώα (που δείχνουν τα βίντεο) με τη βία των ζώων μεταξύ τους;
Σοβαρολογείς ΝΙΚΟΜΑΧΕ;
Δηλαδή το να μπορεί το ισχυρότερο ζώον (ο άνθρωπος, στην περίπτωσή μας) να κατεργάζεται νεοσσούς σε μηχανές μαζικής διαλογής, σφαγής, προετοιμασίας, κ.λπ. είναι ανάλογο με τον τρόπο που τα ζώα μάχονται για την τροφή τους; Ποιός το είπε αυτό;
Τα ζώα σκοτώνουν για να έχουν να φάνε μέχρι τις επόμενες μέρες. Κυνηγούν το θήραμά τους με κόπο και δεν καλλιεργούν κατά εκατοντάδες χιλιάδες άλλα ζώα για να τα σφάξουν και να τα πουλήσουν στη "λαική" ώστε να τα καταναλώσουν άλλα ζώα ως κοτολέτες. Η αγριότητα με την οποία τα ζώα διεκδικούν την τροφή τους είναι άλλη διαδικασία. Είναι καταρχάς ατομική διαδικασία (κάθε ζώο αναζητά την τροφή για τον εαυτό του), άντε και ομαδική (τρώει όλο το κοπάδι από το θήραμα). Συγκρίνεις δύο εντελώς ανόμοια πράγματα.

Και έπειτα, αφού διαβάζω την απερίγραπτη αναλογία που κάνεις πιο πάνω, διαβάζω και το ακόλουθο (επιτυχημένο κατά τη γνώμη σου επιχείρημα, αφού το επαναδιατυπώνεις και σε δεύτερο μήνυμά σου -Απεστάλη: 12/07/2011, 01:28:39):

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ - Α' Διατύπωση

Πάμε σε άλλη εκτίμηση τώρα,φίλε Εαρινέ.

Ας υποθέσουμε οτι κανένα ζώο δεν σκότωνε άλλο για να τραφεί.
Κανένα ζώο δεν ετρωγε κανένα φυτο,για να τραφεί.
Κανένας άνθρωπος δεν σκότωνε άλλον άνθρωπο ή ζώο ή φυτό.
Δεν νομίζεις οτι ήδη απο χιλιάδες χρόνια πριν,ο πλανήτης θα ήταν
ακατοίκητος,λόγω υπερπλυθησμού και οτι αυτος συνεπάγεται?
Αρα η φύση εχει προνοήσει.Ολα αυτα που βλέπουμε στα video που
παρέθεσες,είναι εργο ανώτερης νοημοσύνης,της ιδιας της φύσης,του
ίδιου του δημιουργού.[και δεν εννοω θεού].[...]

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ - Β' Διατύπωση

Η φύση είναι υπεύθυνη για αυτο και οχι εμείς.
Οπως προείπα,αν κανείς δεν σκότωνε κανέναν για να τραφεί,τότε θα
συνέβαιναν δυο πράγματα.
Α.ο υπερπλυθησμός ανθρώπων,ζώων και φυτών,θα καθιστούσε την ζωή στον
πλανήτη αδύνατη.
Β.Επειδή η φύση δεν κάνει τίποτα χωρίς λόγο,δεν θα δημιουργούσε τα
ζώα <τροφή>.Δεν θα δημιουργούσε μικρά και μεγάλα ζώα,αλλά ενα είδος
που δεν θα είχε την δυνατότητα να φάει το άλλο,όπως τους ανθρώπους.



Για να δούμε το επιχείρημά σου (με δικά μου σχόλια σε μωβ χρώμα):

Πρώτη προκείμενη (υπόθεση):
Κανένα ζώο δε σκοτώνει άλλο ζώο για να τραφεί.
(ΑΡΑ, ΑΠΟΚΛΕΙΟΥΜΕ ΤΗ ΖΩΪΚΗ ΤΡΟΦΗ ΩΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΙΤΙΣΗΣ)

Δεύτερη προκείμενη (υπόθεση):
Κανένα ζώο δεν τρώει κανένα φυτό για να τραφεί.
(ΑΡΑ, ΑΠΟΚΛΕΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗ ΦΥΤΙΚΗ ΤΡΟΦΗ ΩΣ ΔΥΝΤΟΤΗΤΑ ΣΙΤΙΣΗΣ)

Τρίτη προκείμενη (υπόθεση):
Κανένας άνθρωπος δε σκοτώνει άλλον άνθρωπο, ζώο ή φυτό.
(ΑΡΑ, Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΡΑΦΕΙ ΜΕ ΖΩΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΦΥΤΑ ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΟΝ ΔΕΝ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ - για οποιοδήποτε λόγο)

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ:
Ο πλανήτης θα ήταν ακατοίκητος λόγω υπερπληθυσμού ανθρώπων, ζώων και φυτών
και
ο υπερπληθυσμός αυτός θα καθιστούσε τη ζωή αδύνατη.


Ένα ερώτημα που προκύπτει από την παραπάνω ανάγνωση του επιχειρήματός σου είναι, το τι θα έτρωγαν όλοι οι παραπάνω ώστε να τους θρέψει τόσο πολύ που να φτάσουν και στο σημείο του υπερπληθυσμού;

Ίσως βέβαια να θεωρείς ότι θα τρέφονταν με καρπούς και σπόρους. Και αν εξαιρέσουμε την τεράστια ασυμβατότητα μιας τέτοιας υπόθεσης με οποιαδήποτε έννοια οικοσυστήματος ή βιοποικιλότητας και πάλι το συμπέρασμα του υπερπληθυσμού φαντάζει παράλογο: μια ποικιλία όντων που συμβιώνουν σε έναν πλανήτη, έχοντας όλα το ίδιο πρόβλημα, πού θα βρουν αρκετούς καρπούς και σπόρους!

Λίγο ασυνάρτητο το επιχείρημά σου ΝΙΚΟΜΑΧΕ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2011, 22:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου Αμαλία μας!!!
Εξαφανισμένη καιρό σε κάποια παραλία υποθέτω.νωρίς γύρισες!

Πόσο πολύ παρανόησες τα γραπτά μου!!!Σε δικαιολογώ όμως.Σαν γυναίκα είσαι ιδιαίτερα συναισθηματική και βλέπεις τα πράγματα μέσα απο την ανθρώπινη γυναικεία φύση.Δεν είναι όμως έτσι.Η βία είναι βία.Δεν υπάρχει <<μαλακή>> και <<σκληρή>> βία.

Στο προκείμενο τώρα.Δεν παρανόησα τίποτα απολύτως απο το θέμα του Δήμου.Εσείς όμως κάνατε ένα λάθος το οποίο δεν εκανα εγώ.Βάλατε τον εαυτό σας στη θέση του πουλερικού,του χοιρινου,κ.λ.π και αφού κάνατε αυτο το λάθος συνεχίσατε και με ένα δεύτερο.ΣΑκεφθήκατε με ανθρώπινη λογική και κρίνατε οτι είναι βίαιος ο τρόπος θανάτωσης.

Ρωτήσατε το κοτόπουλο αν προλαβαίνει να καταλάβει οτι γίνεται κιμάς?
Το ρωτήσατε αν ξέρει οτι εκτρέφεται για αυτο τον σκοπό?

Αρα κρίνεται εξ ιδίων τα αλλότρια.Και οχι απλώς αλλότρια,αλλά και διαφορετική μορφή ζωής,της οποίας την αποστολή στον πλανήτη ουδείς γνωρίζει.Αν είναι απο την φύση τοποθετημένη απλώς για τροφή?

Γιατι προσδίδετε στο κοτόπουλο ανθρώπινη οδο σκέψης?Ξέρει το κοτόπουλο τον καλό και κακό τρόπο θανάτωσης?

Αν μπορούσες Αμαλία να ρωτήσεις ενα κοτόπουλο τι είδους θάνατο προτιμά,τα σαγόνια της αλεπούς ή την μηχανή του κιμα τι νομίζεις θα απαντούσε?

Οσο για το παράδειγμά μου που σχολιάζεις δεν το εδωσα για επι μέρους σχολιασμό αλλά σαν μια γενική ιδέα του τι θέλω να πω σε εκείνη την συγκεκριμένη στιγμή.Δηλαδή αν δεν ετρωγε κανείς κανέναν,θα υπήρχε κάποιος άλλος τρόπς σίτισσης και θα υπήρχε υπερπληθυσμός.

Ο τρόπος που θανατώνει η λεοπάρδαλις το μικρό της αντιλόπης μπροστά στην μητέρα του,δεν είναι πιο βίαιος απο τον οποιονδήποτε τρόπο που θα το σκότωνε ενας ανθρωπος,ο οποίος μάλιστα σεβόμενος την αναπαραγωγή του είδους ισως και να μην σκότωνε το μικρό?

Επιμένω λοιπόν οτι δεν έχετε καταλάβει την θέση μου ούτε εσυ,ούτε ο Εαρινός.Δεν μίλησα απο συναισθηματικής,αλλά απο ψυχρής λογικής άποψης.

Αν θέλετε συναισθήματα,εχω πολλά.Σνίφ, κλάψ,το κακόμοιρο το κοτοπουλάκι,δεν θα ξαναφάω κοτόπουλο ωστε να ζήσουν μερικά που θα τα ετρωγα εγω,κ.λ.π.

Αν θέλετε <<ευγενικούς>> τρόπους θανάτωσης εχω μερικούς:Να τους κάνουν πρώτα μια ένεση αναισθητική και μετα να τα σφάζουν,να τα χαιδεύουν και να τους μιλάνε γλυκά πριν τους στρίψουν τον λαιμό,να τα εκτελουν με μια σφαίρα στο κεφάλι,κ.λ.π

Βλέπετε εχω κι εγω συναισθήματα.Αλλά η ψυχρή λογική υπερισχύει.


Επομένως καθόλου ασυνάρτητα τα επιχειρήματά μου Αμαλία.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 01:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ σ' ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!
Να, εκεί, στα Νέα Παλάτια Ωρωπού είχα πάει μια βόλτα και μου άρεσε πολύ η παραλία οπότε είπα να καθίσω.
Τι λες;
Δεν είναι ωραία περιοχή;

Στο θέμα μας τώρα.
Αντιλαμβάνεσαι (μήπως;) ότι το να κάνεις αυθαίρετες κρίσεις για τον προσωπικό και συναισθηματικό κόσμο του συνομιλητή σου δεν αποτελεί απάντηση σε επιχειρηματολογία; Για να σου πω την αλήθεια, αν και με δυσκολία μπορώ να πάρω στα σοβαρά την απάντησή σου, με προσβάλλεις με αυτό που κάνεις. Είσαι προσβλητικός και απέναντι στη συζήτηση (εγώ σου απευθύνομαι με επιχειρήματα κι εσύ μου γράφεις τι νομίζεις για το συναισθηματικό κόσμο των γυναικών! ) αλλά και προσβλητικός απέναντι σε εμένα την ίδια: Δε σου ζήτησα να εμηνεύσεις τη συναισθηματική γυναικεία φύση μου. Στην ουσία, σου έδειξα ότι το επιχείρημα που έγραψες ήταν μια ασυναρτησία, αλλά εσύ επέλεξες να καλύψεις την ασυναρτησία αυτή κάνοντάς μου εμμέσως (πλην όμως πολύ σαφώς) επίθεση.
(Και αυτό το "Αμαλία μας", πώς αλήθεια να το εκλάβω;...)

Δε θα επεκταθώ περαιτέρω απαντώντας σου σε όσα έγραψες, γιατί είναι "μια από τα ίδια" από αυτά που είχες γράψει και σε προηγούμενα μηνύματά σου και ήδη σου έχω γράψει τη θέση μου και τις ενστάσεις μου για τη... "συλλογιστική"() σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 01:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία θέλεις να μου επιτεθείς αλλά δεν ξέρεις πως και προσπαθείς να βρείς αφορμές.Καί όλα αυτα επειδή αρνήθηκα να σας συναντήσω.Δεν θέλω προσωπικές γνωριμίες αγαπητή κυρία,είτε σας αρέσει,είτε οχι.

Είναι απίστευτος ο τρόπος που προσπαθείς να να προδιατεθείς πρώτα εσυ η ίδια και εν συνεχεία να προδιαθέσεις και άλλους εναντίον μου.Ακου απευθύνθηκα προσωπικά σ εσένα μιλώντας για γυναικεία ευαισθησία και θίχθηκες κι όλας!!!


Αν θέλεις κάτι πές το ευθέως.Πρέπει να εχεις καταλάβει οτι δύσκολα μπορεί κάποιος να παίξει μαζί μου.

Το δεύτερο πράγμα που μισώ μετά την βλακεία είναι η κουτοπονηριά.

Αν δεν θέλετε να γράφει ο Νικόμαχος στο φόρουμ σας,να το ζητήσετε απλά και δεν θα τον ξαναδείτε.


quote:

Αντιλαμβάνεσαι (μήπως;) ότι το να κάνεις αυθαίρετες κρίσεις για τον προσωπικό και συναισθηματικό κόσμο του συνομιλητή σου δεν αποτελεί απάντηση σε επιχειρηματολογία;


Μας δουλεύεις έτσι?


quote:

Για να σου πω την αλήθεια, αν και με δυσκολία μπορώ να πάρω στα σοβαρά την απάντησή σου, με προσβάλλεις με αυτό που κάνεις. Είσαι προσβλητικός και απέναντι στη συζήτηση (εγώ σου απευθύνομαι με επιχειρήματα κι εσύ μου γράφεις τι νομίζεις για το συναισθηματικό κόσμο των γυναικών! ) αλλά και προσβλητικός απέναντι σε εμένα την ίδια: Δε σου ζήτησα να εμηνεύσεις τη συναισθηματική γυναικεία φύση μου.


Συνεχίζεις να μας δουλεύεις,έτσι?


quote:

. Στην ουσία, σου έδειξα ότι το επιχείρημα που έγραψες ήταν μια ασυναρτησία, αλλά εσύ επέλεξες να καλύψεις την ασυναρτησία αυτή κάνοντάς μου εμμέσως (πλην όμως πολύ σαφώς) επίθεση.


Τρίχες μου έδειξες και δεν σου έκανα καμμία επίθεση.Φαντασιώσεις.
Τώρα σου κάνω επίθεση για να διευκολύνω αυτό που πάς να αρχίσεις.


quote:

(Και αυτό το "Αμαλία μας", πώς αλήθεια να το εκλάβω;...)


Εξαρτάται πώς θέλεις να το χρησιμοποιήσεις στο υπό κατασκευήν πόνημά σου για την αποπομπή μου απο το φόρουμ,επειδή δεν υποκύπτω στους εκβιασμούς σας!!!


ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΝΟΥΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ,ΕΠΕΙΔΗ Η ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΟΥ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 04:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ποιός ζήτησε βρε ΝΙΚΟΜΑΧΕ τα στοιχεία σου;
Να μας αποδείξεις ότι είναι αλήθεια όλα τα υποτιθέμενα προσωπικά στοιχεία τα οποία εσύ ο ίδιος κατέθεσες και με τα οποία έχεις "φλομώσει" ένα σωρό ανθρώπους και την κοινότητα γενικότερα εδώ και τόσο καιρό, σου ζητήσαμε.

Όποιος έχει τα γένια, έχει και τα χτένια ΝΙΚΟΜΑΧΕ.
Αλλιώς, μένει μόνο με τα μούσια. Και από τέτοια...

Βέβαια όλα αυτά δεν αλλάζουν το γεγονός ότι το "επιχείρημά" σου περί υπερπληθυσμού ήταν ασυνάρτητο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 10:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία εδω και καιρο δήλωσα οτι δεν κατέχω καν απολυτήριο γυμνασίου.Πώς σας εχω <<φλομώσει>>.. λοιπόν?

Για τον υπερπληθυσμό κατέθεσα μια άποψη την οποία αντιλαμβάνεται ο κάθε αναγνώστης όπως του επιτρέπει η νοημοσύνη του.Για σένα είναι ασυναρτησία,απόλυτα σεβαστό,για άλλον εχει νόημα,επίσης σεβαστό,για άλλον δεν εχει τίποτα κ.λ.π.Δεν είναι το θέμα αυτό.

Το θέμα που με εξιτάρει είναι οτι βλέπεις επιθέσεις και προσβολές εκει που δεν υπάρχουν.Ποτέ δεν εκδήλωσα κάτι εναντίον σου,αντιθέτως εχω συμφωνήσει σε πολλά μαζί σου.Εμεινα εκπληκτος με αυτα που έγραψες και αντέδρασα <<βίαια>>.

Forget about.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ithaca
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 11:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σάμπως και η συμπεριφορά του ανθρώπου προς τον άνθρωπο διαφέρει κατά πολύ ?

Ετοιμαζόμουν να αναρτήσω κάτι στο θέμα "προσέγγιση στην ύπαρξη ... ", το αναρτώ και εδώ,

ελπίζω να μην σου χαλάω το θέμα,

νομίζω πως οι αναλογίες είναι ισχυρές ως προς τον τρόπο κοινωνικής μας συμπεριφοράς :

Βλέπω επίσης το εξής :

Η ανθρώπινη νόηση / διάνοια εμφανίζεται παρασιτικά στην ανθρώπινη κοινωνία. Για αυτό και οι «θετικά φωτισμένοι», οι ψαγμένοι ή απλώς οι προβληματιζόμενοι άνθρωποι βρίσκονται πάντα στο περιθώριο της κοινωνίας, για αυτό και κουμάντο κάνουν πάντα οι μέτριοι – γιατί αυτή είναι η τάση της ανθρώπινης φύσης, η μετριότητα. Ή εάν κάποιοι ξεπεράσουν την μετριότητα , ο άκρατος ατομικισμός.

Τα ωραία και αξιόλογα και καταπληκτικά προτερήματα που μπορεί να εμφανίζει μια ανθρώπινη ύπαρξη, μένουν πάντα κρυμμένα στο ατομικό επίπεδο, δεν μπορούν να διαχυθούν/εξελιχθούν ως κοινωνικά προτερήματα.

Για αυτό και η κοινωνία μας πηγαίνει πίσω ολοταχώς. Για αυτό και βρισκόμαστε πάλι πίσω στην εποχή της Βασιλείας και της Φεουδαρχίας. Για αυτό και υπάρχουν (και κυβερνούν) οι οικονομολόγοι (Ποιοι?) .

Βρισκόμαστε στο 2011, και τίποτα γύρω μας δεν φαίνεται σύγχρονο του 2011. Το μέλλον μας προσπέρασε?
Οι μόνοι που δικαιώνονται είναι οι «πεσιμιστές» φικτιονιστές του 1900 και του 1930. Αυτοί είχαν την ατομική ελευθερία να δουν που βαδίζει η ανθρώπινη κοινωνία. Η κοινωνία δεν είχε καμία ανάλογη ελευθερία να δει μπροστά της.

Η νόηση / διάνοια δεν μοιάζει να είναι εγγενές χαρακτηριστικό της ανθρώπινης κοινωνίας. Αυτό μου επιτρέπει να αμφισβητήσω ότι είναι εγγενές χαρακτηριστικό της ανθρώπινης ύπαρξης.

Για αυτό και η κοινωνική μας λειτουργία και στόχευση βρίσκεται ακριβώς εκεί που βρισκόταν στην έναρξη της Βιομηχανικής Επανάστασης.

Το κοινωνικό σύστημα σκάει. Σε όλη την «πολιτισμένη» υφήλιο. Χρωστάνε όλα τα κράτη – σε ποιόν???

Δημοσιονομική προσαρμογή, υποβάθμιση πιστοληπτικής ικανότητας …

αποτυχημένη προσπάθεια επιστημονικο-φανούς διατύπωσης της αιώνιας αλήθειας για την ανθρώπινη κοινωνία :
Μπουρδέλο – όποιος έχει λεφτά μαμάει. Όποιος δεν έχει περιμένει να του δώσει αυτός που τον μαμάει.

Ανθρώπινο, πολύ ανθρώπινο …

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 12:20:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ' αρχήν, ΝΙΚΟΜΑΧΕ, θα σου πω κάτι εντελώς φιλικά. Βλέπω εδώ και τόσο καιρό μια [ δεν ξέρω πως ακριβώς να την χαρακτηρίσω ] στάση, ας πω, δική σου προς τους υπεύθυνους του forum esoterica.gr σχετικά με τα προσωπικά στοιχεία σε στυλ "Δεν σας δίνω τα στοιχεία μου", "Αρνούμαι", "Έχω δηλώσει πως δεν έχω βγάλει ούτε το Γυμνάσιο", "Είμαι μανάβης", "Είμαι μπακάλης" κ.ο.κ. Ρε φίλε, έχεις κάποιο κόλλημα με τα προσωπικά σου στοιχεία ; Δηλ. νομίζεις πως το forum και τα μέλη του, ειλικρινά νοιάζονται αν είσαι αυτός που λες πως είσαι ; [ Εδώ Ελλάδα! Ότι δηλώσεις είσαι! ] Έπειτα, ρε NIKOMAXE, εσύ ο ίδιος έχεις γράψει τόσα πολλά πράγματα για τον εαυτό σου, που έτσι κάποιος καθήσει και τα μαζέψει ένα ένα, φτιάχνει ένα λεπτομερέστατο προφίλ σου. [ π.χ έχεις γράψει πως σε λένε, το πραγματικό σου όνομα δηλ. Έχεις γράψει για τον τόπο διαμονής σου, που μένεις, έχεις αναφέρει την ηλικία σου, πως είσαι άνεργος, πως σπούδασες, που σπούδασες, έχεις γράψει για την γυναίκα σου, για τις ασχολίες σου, για το τι σου αρέσει, έχεις αναφερθεί δηλ. σε πολλά πράγματα για τον εαυτό σου ]

Εγώ καταλαβαίνω από την μια μεριά δηλ. τον λόγο που το έκανες, μπορεί π.χ να θες να αναπτύξεις μια επικοινωνία με κάποια μέλη, φιλική κτλ. αλλά από την άλλη, ποιος ο λόγος τώρα να λες "Αρνούμαι να σας δώσω τα στοιχεία μου", αφού ο ίδιος το έχεις κάνει ήδη ;;; Δηλ. μόνο πόσες φορές την ημέρα πας για χέσιμο δεν μας έχεις πει. Δεν είναι λίγο περίεργο όλο αυτό ; Δηλ. από την μια στο "Περί Ανέμων και Υδάτων" έχεις αναφέρει σχεδόν όλο το βιογραφικό σου και από την άλλη, θυμώνεις και αρνείσαι να δώσεις τα στοιχεία σου. Έπειτα, δεν νομίζω κανείς να σου ζήτησε το ΑΦΜ σου ή τον αριθμό της ταυτότητάς σου ή το τηλέφωνό σου.

Χαλάρωσε ρε φίλε ... Πολύ κόλλημα με την προσωπικότητα δηλ. Γράψε αυτά που έχεις να γράψεις, πες αυτά που έχεις να πεις, κουβέντιασε, γράψε την άποψή σου και that's all ρε φίλε. Τι το συνεχίζεις

Edited by - zip on 05/08/2011 12:27:55Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2011, 15:40:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ μαζί σου Ζιπ.
Συμφωνώ σε ολα.
Ναι είπα κάποια πράγματα για μένα, εντελώς ανυστερόβουλα και δεν θέλω να επεκταθώ περισσότερο.Καλούμε να αποδείξω οτι είναι αλήθεια.Γιατί?Δεν θέλω και τελείωσε το θέμα.Πάμε παρακάτω όπως σωστά λές.Γράφω αυτα που θέλω να εκφράσω και οποιος θέλει δέχεται ή απορρίπτει.


Εσύ προσωπικά θα με γνωρίσεις οπωσδήποτε κάποια στιγμή,οταν έρθω Θεσσαλονίκη.Δεν ξεχνώ το κιβώτιο Jack Daniel που μου έταξες!


Υ.Γ.
Πώς πήγαν οι καταδύσεις?
Πρέπει να έχεις <<κλάσει>> στο ροφό και τα χταπόδια,τις μέρες που έλειπες!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 05/08/2011 15:42:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 01:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ:

Αμαλία εδω και καιρο δήλωσα οτι δεν κατέχω καν απολυτήριο γυμνασίου.Πώς σας εχω <<φλομώσει>>.. λοιπόν?



Δηλαδή ΝΙΚΟΜΑΧΕ, παραδέχεσαι ότι μας παραπλάνησες;

Σε τιμάει βέβαια αυτό που λες, αν είναι έτσι. Το καλύτερο θα ήταν φυσικά να μας το πεις ξεκάθαρα ότι μας παραπλάνησες σχετικά με το ότι είσαι Αστροφυσικός, έχεις πτυχία, διδακτορικά, κ.λπ. Εκτός αυτού, πολλά μηνύματά σου έχουν βασιστεί σε μεγαλύτερο ή μικρότερο βαθμό, σ' αυτές σου τις δεδηλωμένες ιδιότητες. Το σωστό θα ήταν λοιπόν, εφόσον δεν ισχύει τίποτε από όλα αυτά(όπως γράφεις τώρα) να το πεις ξεκάθαρα ώστε να μη δίνεται από δω και πέρα λάθος εντύπωση στους αναγνώστες των εν λόγω μηνυμάτων.
Ακόμα καλύτερο θα ήταν επίσης, να μας πεις και γιατί το έκανες

Από την άλλη μεριά, για να λέμε και τα πράγματα με το όνομά τους, η δήλωσή σου
"Αμαλία εδω και καιρο δήλωσα οτι δεν κατέχω καν απολυτήριο γυμνασίου."
δε μοιάζει και πολύ ειλικρινής. Είναι ακραία και προφανώς απίστευτη, οπότε απ' ότι φαίνεται τη χρησιμοποιείς για να αρνηθείς μεν κάθε ευθύνη περί της απόδειξης της ταυτότητάς σου, αλλά να υπαινιχθείς κιόλας το αντίθετο: ότι είσαι αυτός που τόσο καιρό δηλώνεις.

Μάλλον προσπαθείς να "παίξεις" μαζί μας έτσι;



________________________________________________________________
Σημ:
Ζητάω συγνώμη για τη μικρή παρέκκλιση από το θέμα της παρούσας συζήτησης,
θεωρούμε όμως το συγκεκριμένο ζήτημα ιδιαίτερα σημαντικό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 02:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δηλαδή ΝΙΚΟΜΑΧΕ, παραδέχεσαι ότι μας παραπλάνησες;


Δεν καταλαβαίνω που το πάτε Αμαλία.

Δεν πιστεύεις οτι εχω πανεπιστημιακή μόρφωση,αλλά δεν πιστεύεις οτι δεν εχω τελειώσει λύκειο.Γιατι δεν πιστεύεις τίποτα απο τα δύο Αμαλία?


Και γιατι σε ενδιαφέρει το γνωστικό μου πεδίο Αμαλία?
Εντελώς τυχαία και απονήρευτα δήλωσα την ιδιότητά μου.Δεν σας άρεσε και την απέσυρα.Τι θέλεις περισότερο?

Και γιατί είναι τόσο σημαντικό θέμα αυτο για σας?
Επειδή δεν θέλετε φωνές που δεν ελέγχετε και δεν γνωρίζετε στο φόρουμ?


Προσπαθείτε εδω και λίγο καιρό να με διάφορους <<συνδίκτυους>>,βλέπε Ranket και Scripta Manent,να μου στήσετε <<γνωστική παγίδα>> με μαθηματικά ο ενας με αστροφυσική ο άλλος.Μόλις πήρατε τις απαντήσεις εξαφανιστήκατε.Αυτα ήταν τα σοβαρά θέματα που σας απασχολούσαν?

Αμαλία στο ξαναλέω,επειδή με προκαλείς συνεχώς λόγω της άρνησής μου να σας συναντήσω προσωπικά και να σας ενεχειρήσω τίτλους σπουδών.

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΤΕ ΕΥΘΕΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΤΕ ΕΠΑΡΚΩΣ.


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 13:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Προσπαθείτε εδω και λίγο καιρό να με διάφορους <<συνδίκτυους>>,βλέπε Ranket και Scripta Manent,να μου στήσετε <<γνωστική παγίδα>> με μαθηματικά ο ενας με αστροφυσική ο άλλος.Μόλις πήρατε τις απαντήσεις εξαφανιστήκατε.Αυτα ήταν τα σοβαρά θέματα που σας απασχολούσαν?

Μα τι λες, άνθρωπε μου;!
Άλλη δουλειά δεν έχουμε δηλαδή από το συνομωτούμε εναντίον σου και να βάζουμε διάφορα μέλη να σου στήνουν "γνωστικές παγίδες";!
Τι ασυναρτησίες και κακοήθειες είναι αυτές;
Εσύ δεν διαλαλούσες ότι έχεις μια συγκεκριμένη επιστημονική κατάρτιση την στιγμή που δεν ήσουν υποχρεωμένος να το κάνεις;
Εάν εγώ δηλώσω Βιολόγος και κάποιοι συνομιλητές μου κατέχουν γνώσεις Βιολογίας ή έχουν απορίες για ένα θέμα που σχετίζεται με την Βιολογία, είναι πολύ πιθανόν να με ρωτήσουν.
Σύνελθε NIKOMAXE, ειλικρινά σύνελθε...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 16:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
D.I

Ειλικρινά εχω την διάθεση να <<συνέλθω>> εδω και τώρα.

Βέβαια,είναι καλύτερα να μην υπάρχουν προκλήσεις.

Μάλλον θα κάνω όπως λέει ο Ζιπ.

Καταθετω απλά απόψεις,γιατι να ασχολούμαι με προσωπικές διαμάχες?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 16:56:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΙΚΟΜΑΧΕ,

μια γουλιά για πάρτη μου απόψε! Αλλά θα σηκώσεις το ποτήρι και θα το φωνάξεις δυνατά να σ' ακούσω, ok man ?

http://www.youtube.com/watch?v=hgDmoj0xEVM

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 17:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραία τα εφφέ στο τραγουδάκι σου Ζιπ.

θα σου έλεγα να πιώ ενα ποτήρι στην υγειά σου,αλλά επειδή πίνω μόνο ένα,θα αρκεστείς στην γουλιά!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 19:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

To ποτήρι του ΝΙΚΟΜΑΧΟΥ

Άντε στην υγειά μας!!

Σημ:
Και για να μην ξεχνιόμαστε, περιμένουμε μια σαφή απάντηση για το εάν παραπλάνησες την κοινότητα σχετικά με τα στοιχεία που δήλωσες για την ταυτότητα και την ιδιότητά σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 20:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμπρός λοιπόν?
Εβίβα….. και άσπρο πάτο


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2011, 23:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλία ευχαριστώ που μου δίνεις το μικρό ποτήρι.

Εσύ κρατάς το μεγάλο?

quote:

Σημ:
Και για να μην ξεχνιόμαστε, περιμένουμε μια σαφή απάντηση για το εάν παραπλάνησες την κοινότητα σχετικά με τα στοιχεία που δήλωσες για την ταυτότητα και την ιδιότητά σου.


Εχει καμμία σημασία τι θα απαντήσω?

Εχει καμμία σημασία αν δεν απαντήσω?

Δεν ζήτησα να προσληφθώ,ώστε να καταθέσω τίτλους σπουδών.

Αν και αγράμματος μπορώ να λύνω προβλήματα αστροφυσικής.
Εχω το <χάρισμα>,βρε παιδί μου,πως να το πούμε?

Κάτι σαν τούς Αποστόλους,αγράμματοι ψαράδες μεν,αλλά είδες τι τους έκανε αυτη η επιφοίτηση?

Αν έγραφε στο φόρουμ ο Απόστολος των Εθνών,θα του ζήταγες να καταθέσει διαπιστευτήρια πανεπιστημίων?


Σοβαρά τώρα,δεν εχω τίποτα προσωπικό μαζί σας και επιθυμώ να παραμείνει ετσι,αν κι εσείς το θέλετε.Αν επιθυμείται κάτι διαφορετικό,το καρπούζι και το μαχαίρι είναι δικά σας.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2011, 11:40:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταξύ των γήινων και των εσω-εξωγήινων συμπεριφορών θα προτιμήσω αναφανδόν τη δεύτερη κατηγορία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy