ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μελλοντικές ημερομηνίες καταστροφής της γης.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 21:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο χωριό για 2 γάτες και 1 σκύλο ξοδεύω 20-30 ευρώ το μήνα το πολύ. Οι άνθρωποι πάντα είχαν κατοικίδια, ρωτήστε τους παππούδες σας, τους γονείς ή τον εαυτό σας εάν είστε πάνω απο 50 χρόνων. Οι γάτες τρώνε τα ποντίκια άρα δεν χρειάζονται τόση τροφή και οι σκύλοι τρώνε και τα αποφάγια.

Χαμόγελα, κάνει τους άλλους να ανησυχούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 21:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ Camelot μέχρι ένα σημείο.Οι γάτες μπορεί να τρώνε ποντίκια και τα σκύλια αποφάγια αλλά εφόσον έχεις αναλάβει την προστασία τους,τους παρέχεις καλύτερα πράματα από αποφάγια και ποντίκια που είναι μέσα στις αρρώστιες και μπορούν να σου μεταφέρουν κάποια ασθένεια.Και αυτό το κάνεις(δηλαδή να τους δίνεις σωστή τροφή)τόσο για τα ίδια όσο και για την δική σου προφύλαξη.Επίσης για τους ίδιους λόγους τα εμβολιάζεις και τα απαλάσεις από τυχόν παράσιτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 22:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ είχα πάντοτε σκύλο από μικρός στο σπίτι . Το τελευταίο ένα Βελγικό λυκόσκυλο έφυγε στις 13 Αυγούστου σε ηλικία 15 χρονών . Αυτός μου στοίχισε λίγο παραπάνω , γιατί στα 10 του αρρώστησε με Καλαζάρ (Λεισμανίωση) . Τον κράτησα 5 χρόνια φροντίζοντάς τον καθημερινά με φάρμακα , και τελικά έφυγε υπέργηρος στα 15 του από φυσιολογικό θάνατο . Τώρα μού έφερε ο γιος μου ένα ημίαιμο κουταβάκι 3 μηνών και του άρχισα τα πρώτα του εμβόλια . Μόλις κλείσει τους 6 μήνες απ' ότι μου είπε ο γιατρός μπορούμε να τον εμβολιάσουμε για Καλαζάρ . Είναι λίγο ακριβό βέβαια το εμβόλιο , αλλά αξίζει τον κόπο .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 22:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο οι γάτες είναι ελεύθερες θα κυνηγάνε ποντίκια ότι και να κάνουμε. Τέλος πάντων είμαστε εκτός θέματος νομίζω οεο.

Χαμόγελα, κάνει τους άλλους να ανησυχούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 22:28:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν είναι πρόβλημα το κατοικίδιο,το μόνο που χρειάζετε είναι αγάπη..Εγώ έχω σκυλάκι μέσα στο σπίτι μεσαίου μεγέθους και μου κοστίζει 15€ το πολύ το μήνα.Τα έξοδα τα είχε τους πρώτους μήνες με τα πρώτα του εμβόλια.Όταν εννοώ έξοδα εννοώ κάτι παραπάνω από 15€.


Αν σου πω οτι συχνά δεν περισσεύουν ουτε 15 ευρώ το μήνα..;


Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 20/09/2012 22:32:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 22:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όσο οι γάτες είναι ελεύθερες θα κυνηγάνε ποντίκια ότι και να κάνουμε. Τέλος πάντων είμαστε εκτός θέματος νομίζω οεο.


Το βρίσκω πολύ πιο ενδιαφέρον αυτό το θέμα απο ημερομηνίες καταστροφής..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mari@n
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2012, 23:32:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνώ από το να μιλάμε για ικασίες και μπούρδες ψευτοπροφητών καλύτερα να μιλάμε για κάτι υπαρκτό και αναμφίβολα αγαπητό σε πολλούς από εμάς.Δεν ξέρω για εσάς εμένα είναι ένα κομμάτι της ζωής μου τα ζώα τα αγαπάω όσο επικύνδινα και να είναι για μας.Προσπαθώ για το καλό τους και πασχίζω και την προστασία τους από κάποιους που αντί να τα βάλουν με τον υπαίτιο ξεσπούν σε αθώα και πλάσματα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2012, 09:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωραια η συζητηση για τα ζωακια αλλα δεν εχει σχεση με το θεμα της ενοτητας.Θα μπορουσατε να ανοιξετε αλλο θεμα και να συζητησετε εκει,ειναι το πιο σωστο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2012, 13:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχα ιππότη, στο ******** το θέμα. Χαχα

Χαμόγελα, κάνει τους άλλους να ανησυχούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2012, 13:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανενας δε βαζει πιστολι στο κροταφο σε κανεναν για να γραψει με το ζορι σε ενα θεμα που απλα δε γουσταρει.Το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι οτι ειστε αγενεις και δε σεβεστε ουτε το φορουμ ουτε τους κανονες του.
Φανταζομαι πολλοι απο εσας γραφετε οτι ναναι για να αυξανετε τον αριθμο των post σας,τιποτε περισσοτερο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Camelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
274 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2012, 00:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοίτα ιππότη, άλλο βγαίνω εκτός θέματος και άλλο γράφω ότι μου κατεβεί στο μυαλό. Ήταν μια παρένθεση που έκλεισε, τωρα αν αυτό σε ενόχλησε τόσο πολύ σου ζητάω συγγνώμη.
Κάτι τελευταίο αν είχαμε ανάγκη τα "ποστ" θα φροντίζαμε να τα αυξήσουμε στην καθημερινή μας ζωή και όχι σε ένα φόρουμ ;-)

Φιλικα πάντα...

Χαμόγελα, κάνει τους άλλους να ανησυχούν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2012, 18:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Ιησουΐτης μοναχός Σεμπαστιάνο Φιμπονάτσι για το 2012 ...
Προφητεία 2012: Τι μας περιμένει ως τον Δεκέμβρη!

Η προφητεία για το 2012 δεν είναι καινούργια. ΄Εχει πάνω κάτω ηλικία 800 ετών και εμφανίστηκε για πρώτη φορά σε κάποιο κείμενο που έγραψε ο Ιησουΐτης μοναχός Σεμπαστιάνο Φιμπονάτσι, σε κάποιο μεσαιωνικό μοναστήρι της Ιταλίας. Τι λέει όμως αυτή η περίφημη «Προφητεία 2012»;
Η «Προφητεία 2012» αρχίζει με την ημερομηνία 30 Απριλίου 1945. Είναι τότε που κατά τον Φιπονάτσι θα πεθάνει το «Θηρίο». ΄Όπως πιθανόν να θυμάστε στις 30 Απριλίου του 1945, αυτοκτόνησε ο Αδόλφος Χίτλερ. Ο Φιμπονάτσι συνδέει τη ημερομηνία του θανάτου του «Θηρίου» με την ημερομηνία της σύλληψης του «Άλλου», όπως το αποκαλεί. Αν το «Άλλο» και γενιά του «συνελήφθη» στις 30 Απριλίου 1945, τότε αυτός ο «Άλλος», αν επρόκειτο για άνθρωπο και η κύηση ήταν κανονική, θα πρέπει να γεννήθηκε, από τα τέλη Δεκεμβρίου του 1945, μέχρι τα τέλη Ιανουαρίου του 1946.
Η «βασιλεία» του «Άλλου» μέσα από πολλές καταστροφές που προβλέπονται με μεγάλη ακρίβεια, όπως αυτή του «Άψινθου», δηλαδή του Τσέρνομπιλ, το1986, διαρκεί μέχρι τα τέλη του αιώνα, δηλαδή μέχρι το τέλος του 1999, οπότε ο «Άλλος» παραδίδει τα σκήπτρα στη γενιά του. Ο Φιμπονάτσι δεν διευκρινίζει αν ο «Άλλος» είναι «καλός» ή «κακός», ούτε τι ακριβώς ρόλο θα παίξει πέρα από τη «πάλη με τον Χρόνο», και το ότι θα δημιουργήσει μια στρατιά Αγγέλων που θα πολεμήσουν με τους Δαίμονες, ανθρώπους που θα ζουν ανάμεσά μας, αλλά που στην πραγματικότητα θα είναι κάτι άλλο, πέρα από αυτό που βλέπουν τα μάτια μας. Άγγελοι και Δαίμονες, με τη μορφή καθημερινών ανθρώπων, που θα πάρουν μέρος στον Τελευταίο Πόλεμο, ότι κι αν σημαίνει αυτό.
Για το 2008, ο Φιμπονάτσι προφητεύει τη «Μεγάλη Καταστροφή», που θα σημαδευτεί με την έλευση του «Μαύρου» στην ηγεσία της «Νέας Ρώμης». Αν η «Μεγάλη Καταστροφή» είναι το οικονομικό τσουνάμι, που έχει πλήξει ολόκληρο τον κόσμο και αν ο «Μαύρος» δεν είναι άλλος από τον Μπαράκ Ομπάμα, τότε ο Φιμπονάτσι θα έχει κάνει πάλι διάνα. Ούτε για τον «Μαύρο» ο Φιμπονάτσι διευκρινίζει αν θα είναι «καλός» ή «κακός» και τι ρόλο θα παίξει στην έκβαση του Τελευταίου Πολέμου.
Για το 2012 ο Φιμπονάτσι δεν προβλέπει το Τέλος του Κόσμου. Προβλέπει όμως την αρχή της περιόδου της Αποκάλυψης, που η έναρξή της θα σημαδευτεί με ένα μεγάλο γεγονός. Κατά τον Φιμπονάτσι, από το έτος 2012, θα μπούμε στην «βασιλεία» του Ιωάννη, δηλαδή, κατά πολλούς, στο βιβλίο της Αποκάλυψης. Ο κόσμος δεν θα καταστραφεί, αλλά, για να το πούμε πιο λαϊκά, θα έρθουν τα πάνω-κάτω.
Για το τέλος της «προφητείας» του ο Φιμπονάτσι παραθέτει αυτούσιο το τέλος της Αποκάλυψης του Ιωάννη.

http://www.newsbomb.gr/blogs/story/216225/profiteia-2012-ti-mas-perimenei-os-ton-dekemvriΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2012, 22:43:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
macedon πάρε προκαταβολή.

2 μέρες και κάτι ώρες έμειναν!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2012, 01:41:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε γίνεται. Άλλωστε έχω κανονίσει για Τετάρτη βράδυ. Προφήτεψέ το για άλλη μέρα...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ippotis2012
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
199 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2012, 02:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ippotis2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δύο αστεροειδείς σε τροχιά σύγκρουσης με τη Γη
Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 19 Οκτωβρίου 2012, 21:42

Εκτός από τον γνωστό ήδη Apophis απειλή για τη Γη αποτελούν ακόμη δύο μεγάλοι αστεροειδείς, η τροχιά των οποίων, πιθανώς, θα χρειαστεί να τροποποιηθεί, ώστε να αποφευχθεί η σύγκρουση.

Αυτό δήλωσε ο πρόεδρος της Πυραυλικής-Διαστημικής Εταιρείας «Ενέργκια» Βιτάλι Λόποτα. Για να αποτραπεί η απειλή, χρειάζεται πύραυλος-μεταφορέας ανυψωτικής ικανότητας περίπου 70 τόνων, ο οποίος θα θέσει σε τροχιά αναχαίτισης του αστεροειδή ένα διαστημικό σκάφος, ικανό να μεταβάλει την τροχιά της κίνησής του, δήλωσε ο Λόποτα. Κατά τα λεγόμενά του, ενδεχομένως γι' αυτό το σκοπό θα χρησιμοποιηθούν διαστημικοί ελκυστήρες με πυρηνικό είτε ηλιακό κινητήρα, οι οποίοι θα είναι σε θέση να μεταφέρουν έως τον αστεροειδή ένα θερμοπυρηνικό βλήμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2012, 18:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
23 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013

Το Ιράν πλήττει με πυρινικά το Ισραήλ.....

Ένα βίντεο από..... το μέλλον :

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ttE_rr8rwuQ

Edited by - KERRY KING on 23/10/2012 18:48:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2012, 04:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναρωτιέμαι αν τώρα με τα καταστροφικά αποτελέσματα του τυφώνα Sandy που πλήττει τη Νέα Υόρκη διογκώνεται ταυτόχρονα και η φιλολογία περί 2012, καταστροφών, προφητειών, "οιωνών" και λοιπών απαισιόδοξων "θεωριών"...


Την καταστροφή αφήνει πίσω του ο Sandy

Πάντως είναι μια καλή ευκαιρία για τους καπάτσους τηλεπλασιέ, έστω και για προσωρινά κέρδη...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ιαπετός
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
442 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2012, 08:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας εξετάσουμε και αυτό το ενδεχόμενο: http://www.youtube.com/watch?v=ohDfXUiAyIM&feature=player_embedded

All That We See Or Seem Is But A Dream Within A Dream (~Edgar Allan Poe~)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RedArrowZ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2012, 03:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

΄Όπως πιθανόν να θυμάστε στις 30 Απριλίου του 1945, αυτοκτόνησε ο Αδόλφος Χίτλερ.

Ναι, σίγουρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κostakourtas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
245 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2012, 09:50:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γκαραντι?

Ποιός ήρθε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alexandros_n
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2012, 13:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμένα πάντως κάτι μου λέει πως και στις 21/12 και σε κάθε ημερομηνία που γράφουνε, εμείς εδώ θα είμαστε και γράφουμε τις φιλοσοφίες μας..
Μπορεί να κάνω λάθος,μπορεί και να μην κάνω και όντως να καταστραφούμε.

Αλλά υπάρχει ένας λόγος και μόνο για τον οποίο θα ήθελα να μην γίνει τίποτα:Για να δω τι έχουνε να πούνε όλοι αυτοί που με πάθος μεγάλο μας λένε ότι έρχετε η συντέλεια του κόσμου.Να δω πως θα το εξηγήσουν...

"ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ' ΑΪΔΗΣ"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2012, 14:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εμένα πάντως κάτι μου λέει πως και στις 21/12 και σε κάθε ημερομηνία που γράφουνε, εμείς εδώ θα είμαστε και γράφουμε τις φιλοσοφίες μας..

Κάντο σχεδόν βεβαιότητα...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy