ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΧΩΡΙΣ ΤΙΤΛΟ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Πλατωνιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2014, 16:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απώλεια της ζωής είναι πάντα ένα τραγικό γεγονός φίλε μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2014, 17:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Lock_Smith
Δεν απάντησες στην ερώτηση της Αμαλίας και είμαι κι εγώ περίεργος, τι εννοείς.

Μήπως διεγραμμένα troll, που εισέρχονται με νέο λογαριασμό και φθάνουν ώς μέλη κάποιας βαθμίδας?


Αυτά φίλε μου είναι αυτοννόητα πράγμματα και θα μπορούσε κανείς να πει με σιγουριά οτι πρόκειται για μια κολώνια που κρατάει χρόνια.

Ως τόσο αποφεύγω να το επεκτείνω παραπάνω απο διακρητικότητα, άλλωστε τα τρολλ δεν είναι φαινόμενο μόνον του εσωτέρικα αλλά όπως είπε και η Αμαλία, είναι παγκόσμιο και χρόνιο φαινόμενο, απο κει και πέρα τι άλλο να πούμε γι' αυτά τα άτομα?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2014, 17:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου Lock Smith νομίζω ότι πρέπει να ηρεμίσεις.
Ο Μιχαλολιάκος είναι παγανιστής.

Φίλτατε είμαι ηρεμότατος, αλλά απογοητευμένος, διότι όταν βλέπεις ένα μόρφωμα του ναζισμού με το όνομα Χρυσή Αυγή/Νέα Αυγή κ.τ.λ. να διασύρει τα πιστεύω σου και τις όποιες αξίες του αρχαίου μας μεγαλείου, είναι λογικό να στενοχωριέσαι.

Άσε τα αρχαία, να πούμε για τα νεότερα.....
Αυτή η καινούρια μόδα που λέγεται αρνητής του ολοκαυτώματος τι είναι?

Δηλαδή τι σου λένε, δώσε βάση:
Αυτά που βλέπετε στα επίκαιρα, να πετάμε τα πτώματα των ανθρώπων σαν τα σκουπίδα και ό,τι άλλο έχει κινηματογραφηθεί απο τις κτηνωδίες, δεν είναι αλήθεια, είναι άνθρωποι που πέθαναν απο τύφο.

Για πες μου τώρα ρε καλέ μου φίλε, τα παίρνεις στο κρανίο ή δεν τα παίρνεις?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πλατωνιστής
Μέλος 1ης Βαθμίδας


51 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2014, 18:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου δεν είμαι του κυρίου Πλεύρη και της κυρίας Τζανή και των υπολοίπων "πατέρων και μητέρων του έθνους" και δεν εχω αποψη για το συγκεκριμένο θέμα. Είμαι πολύ μικρός για να μιλησω για αυτά τα μεγαθήρια του πνεύματος που γνωρίζουν και τα κρυμμένα μυστικά του Ελληνικού μεγαλείου. Θεωρώ μάλιστα ότι η Κυρία Τζανή θα πρέπει να χριστεί υπουργός παιδίας εφ'όλου ζωης για να παιδεύσει τα τέκνα μας και να τα κάνει σωστούς Έλληνες.

https://www.youtube.com/watch?v=po7BfZwBwOY

Τώρα θυμήθηκα και τον κύριο Φουράκη:
https://www.youtube.com/watch?v=Ptpxv0swmQk

Μέσα από τις συζητήσεις που κάνουμε εδώ μέσα μπορεί κάποιος να καταλάβει πόσο σοβαρή είναι η γνώση που έχουν αυτά τα μεγαθήρια του πνεύματος. Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να υποκλιθούμε.

Edited by - Πλατωνιστής on 21/04/2014 18:11:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2014, 18:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μέσα από τις συζητήσεις που κάνουμε εδώ μέσα μπορεί κάποιος να καταλάβει πόσο σοβαρή είναι η γνώση που έχουν αυτά τα μεγαθήρια του πνεύματος. Εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να υποκλιθούμε.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2014, 12:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όπως έχω πει και στο παρελθόν, το μαγαζί του ο καθ' ένας το κάνει ό,τι γουστάρει, διαλέγει τον κόσμο του και βαδίζει σύμφωνα με τις επιλογές του.

Όταν εγώ βλέπω χρήστες απο το πουθενά, να γίνονται μέλη 2ης βαθμίδας απο troll όπως είχαν επισημανθεί, μετά από ένα κατεβατό μπινελίκια που ρίχνουν προς όλες τις κατευθύνσεις, πραγμματικά προβληματίζομαι.

Αναρωτιέμαι αν τελικά έχει νόημα ή τέλος πάντων κατα πόσο εκτιμάται μια ποιοτική συμετοχή κάποιων ετών.....

Ακόμη δεν είμαι οικονομικά έτοιμος για να κάνω ένα βήμα καλό που θέλω, στο σύντομο μέλλον όμως λέω αν τα οικονομικά μου, μου το επιτρέψουν, να ιδρύσω ένα site και νομική εταιρεία στην οποία να μπορούν να απευθύνονται για βοήθεια, όσοι άνθρωποι γίνονται στόχος επιθέσεων απο αυτά τα σκατά με πόδια που έχουν ως προσωπική ασχολία τους το πως να τραυματίζουν όποιον διάλεξε κάτι πέρα απο αυτό που εγκρίνουν αυτοί...


Αυτό δεν είναι προωτότυπη ιδέα. Εφαρμόστηκε πριν αιώνες και είναι γνωστό σήμερα ως "Ιερά Εξέταση" και δεν έχει καλή φήμη. Αργότερα σε κουμουνιστικές χώρες υπήρχαν οι "πολιτικοί επίτροποι" (κομμισάριοι) που κάνανε την ίδια δουλειά: να διώκουν το λόγο, κυρίως, των άλλων - κάθε λόγο που υποψιαζόταν ότι ίσως είναι "αντεπαναστατικός" - μη βιάζεσαι να κυνηγήσεις ιδέες.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ

Edited by - panpam on 22/04/2014 12:52:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2014, 20:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Όπως έχω πει και στο παρελθόν, το μαγαζί του ο καθ' ένας το κάνει ό,τι γουστάρει, διαλέγει τον κόσμο του και βαδίζει σύμφωνα με τις επιλογές του.

Όταν εγώ βλέπω χρήστες απο το πουθενά, να γίνονται μέλη 2ης βαθμίδας απο troll όπως είχαν επισημανθεί, μετά από ένα κατεβατό μπινελίκια που ρίχνουν προς όλες τις κατευθύνσεις, πραγμματικά προβληματίζομαι.

Αναρωτιέμαι αν τελικά έχει νόημα ή τέλος πάντων κατα πόσο εκτιμάται μια ποιοτική συμετοχή κάποιων ετών.....

Ακόμη δεν είμαι οικονομικά έτοιμος για να κάνω ένα βήμα καλό που θέλω, στο σύντομο μέλλον όμως λέω αν τα οικονομικά μου, μου το επιτρέψουν, να ιδρύσω ένα site και νομική εταιρεία στην οποία να μπορούν να απευθύνονται για βοήθεια, όσοι άνθρωποι γίνονται στόχος επιθέσεων απο αυτά τα σκατά με πόδια που έχουν ως προσωπική ασχολία τους το πως να τραυματίζουν όποιον διάλεξε κάτι πέρα απο αυτό που εγκρίνουν αυτοί...


Αυτό δεν είναι προωτότυπη ιδέα. Εφαρμόστηκε πριν αιώνες και είναι γνωστό σήμερα ως "Ιερά Εξέταση" και δεν έχει καλή φήμη. Αργότερα σε κουμουνιστικές χώρες υπήρχαν οι "πολιτικοί επίτροποι" (κομμισάριοι) που κάνανε την ίδια δουλειά: να διώκουν το λόγο, κυρίως, των άλλων - κάθε λόγο που υποψιαζόταν ότι ίσως είναι "αντεπαναστατικός" - μη βιάζεσαι να κυνηγήσεις ιδέες.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ

Edited by - panpam on 22/04/2014 12:52:04


Σε πολιτικό επίπεδο αυτά συμβαίνουν. Ανελέητος πόλεμος εξουσίας, εκείνον που εκφράζει ιδέες επικίνδυνες για την πολιτική τους εξουσία πρέπει να τον πολεμήσουν αβυσσαλέα.

Κάπου κάπου και εγώ απογοητεύουμαι και φθάνω σε ακραίες δηλώσεις του τύπου "καλύτερα να μην υπήρχε ο κόσμος". Δυστυχώς η συνύπαρξη ιδεών και ανθρώπων φαντάζει ουτοπία. Βλέπω γύρω μου ένα σωρό αρνητικές υπάρξεις γεμάτες μοχθηρία και εξουσιομανία, από απλούς και "ασήμαντους"(του τύπου βαποράκι/πρεζόνι) έως και δόκτωρες, επιστήμονες, στρατιωτικούς, αστυνομικούς, ιερείς, πολιτικούς.

Θέλουν οι πάντες να ρουφήξουν τα πάντα...έως να καταλήξουν στο χώμα.

Όλα στρέφονται γύρω από το εγώ, μπορεί να μιλάμε για κοινωνία...αλλά τί υποκρισία!

Είναι πραγματικά απογοήτευση να ανακαλύψεις πως μέσα στην ζωή υπάρχει ένας τρελός ανταγωνισμός, ένας ανελέητος πόλεμος (όπου ο θάνατος του άλλου η ζωή σου). Δες τα μικρά παιδιά πόσο ανήξερα είναι για τον κόσμο! Που να ήξεραν!

Τώρα συγκεκριμένα η μάχη νεοπαγανισμού-Ορθοδοξίας αν και όπου πραγματικά υφίσταται είναι καθαρά για πολιτικούς λόγους. Οι απλοί χρήστες που μαλώνουν δεν έχουν φυσικά καμμιά σχέση με πολιτικά παιχνίδια, εκτός και αν κάποιοι το πάρουν πολύ στα σοβαρά και πολιτευτούν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2014, 04:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό δεν είναι προωτότυπη ιδέα. Εφαρμόστηκε πριν αιώνες και είναι γνωστό σήμερα ως "Ιερά Εξέταση" και δεν έχει καλή φήμη. Αργότερα σε κουμουνιστικές χώρες υπήρχαν οι "πολιτικοί επίτροποι" (κομμισάριοι) που κάνανε την ίδια δουλειά: να διώκουν το λόγο, κυρίως, των άλλων - κάθε λόγο που υποψιαζόταν ότι ίσως είναι "αντεπαναστατικός" - μη βιάζεσαι να κυνηγήσεις ιδέες.
...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ

Πρώτα απ' όλα είναι η τελευταία φορά που σου απευθύνω το λόγο, για να σου τα ψάλω μιας και η παρουσία σου μου προκαλεί μεγαλύτερη αηδία απο τον φίλο σου τον Dragonpath.

1ον Η ιδέα μου δεν είναι πρωτότυπη αλλά αναγκαία, σε ότι αφορά τις κοτσάνες που πετάς περί ιεράς εξέτασης είναι πατάτα, (αλήθεια πόσο χρονών είσαι, έχεις κλέισει τα 10?).
Η ιερά εξέταση δεν κυνηγούσε ιδέες, κυνηγούσε τα πάντα, εμείς δεν θα κυνηγήσουμε ιδέες ούτε θρησκείες, θα κυνηγήσουμε νομικά τα χουλιγκανάκια του απολογητισμού, τα οποία όταν τους τελειώνουν τα ηλίθια επιχειρήματα αρχίζουν τα μπινελίκια προς κάθε κατεύθυνση.
Που σημαίνει οτι άλλο πράγμμα είναι η Δημοκρατία και άλλο η ασσιδοσία.

2ον Έχε υπ' όψιν σου οτι είσαι πολύ ποιό ηλίθιος απ' ότι μπορείς να φανταστείς γιατί όλοι σε έχουν πάρει χαμπάρι, πας να το παίξεις κυρ' πονήρης αλλά δεν καταφέρνεις να σταυρώσεις ούτε πόντο.

3ον Οι βλακείες που μου έλεγες περί ιστορικών στοιχείων απο τη ΒΙΒΛΟ (έλεος), περί του οτι οι Σπαρτιάτες ήταν απόγονοι του Αβραάμ, σε γδύνουν κανονικά και αποκαλύπτουν το πόσο βλήμα είσαι.
Ξέρω φίλε μου οτι το κάνεις επίτηδες σε δείγμα "ΚΥΝΙΣΜΟΥ", μην έχεις αυταπάτες οτι είσαι έξυπνος, πανίβλακας και κακοηθέστατος είσαι:
α) Διότι φαίνεται ξεκάθαρα η πρόθεσή σου.
β) Διότι όταν ο Dragonpath έβριζε, εσύ το υποδαύλιζες το θέμα, τα γραπτά σου έχουν μείνει.

4ον Δεν ξέρω πως γίνεται σε χρόνο DT να στήνεις λογαριασμούς με 1 εκκατομμύριο μυνήματα διότι όπως έχω πει δεν είμαι επαγγελματίας πόστερ και δεν με ενδιαφέρει ποσώς να γίνω, η ικανότητά σου να φουσκώνεις τόσο γρήγορα εμένα τουλάχιστον μου φαίνεται ύποπτη όπως ύποπτο μου φαίνεται και το κυνικό ύφος σου.

5ον Μπας και νομίζεις οτι επειδή έμαθες 5 πραγμματάκια ιστορίας, μπορείς να το παίζεις αυθεντία?
Μας έχεις ζαλίσει με τον Μπαρ Κοχμπάς, εκατό φορές τα ίδια και τα ίδια, έβαλες μια κασέτα να παίζει παπαγαλία τον Μπαρ Κοχμπάς, ΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΜΠΑΡ ΚΟΧΜΠΑΣ? Ένας αποτυχημένος σφαγέας ήταν που είχε μαζέψει 300 κρετίνους και επειδή κόλωνε να τις παίξει με τους Ρωμαίους, έκανε πεσίματα σε χωριά και σκότωνε έπικους, άνδρες γυναίκες παιδιά και πολύ καλά έκανε ο Ανδριανός και τον έκανε κομματάκια ΚΑΙ αυτόν και τους φίλους του τους λεχρίτες, μας τα έκανες τσουρέκια με τον λεχρίτη.

Και τελειώνω λέγοντάς σου, πες ό,τι θες, βρίσε, υποκίνησε φασαρίες, κάνε ό,τι κάνει ένα ύπουλο και κακόβουλο άτομο, δεν έχει σημασία, για μένα τόσο εσύ όσο και οι ακόλουθοί σου, έχετε σβήσει, πες μου ό,τι θες, δεν θα πάρεις άλλη απάντηση, κατάντια έ κατάντια.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2014, 06:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Panpam ελπίζω να μην σου αρέσει αυτός ο ατέλειωτος κύκλος επανάληψης των ίδιων και ξανά των ίδιων πραγμάτων. Δεν χρειάζεται να σχολιάζεις πλέον τις προσωπικές επιθέσεις και την εξουσιοmania μερικών. Ελπίζω να βαρέθηκες να ακούς το "γιατί είστε ακόμη εδώ ανάμεσα στους "επιστήμονες" εσείς ηλίθιοι, αγράμματοι, απολογητές πληρωμένοι".

Γράφε απλώς τί πιστεύεις και σε όποιον δεν του αρέσει αιώνιο πρόβλημά του.

Εγώ έχω να πω απλώς σε όλους αυτούς τους φαντασμένους "επιστήμονες ερευνητές", "μασώνους", "Έψιλον", "Ομάδα Δίας", "σούπερ Έλληνες δημοκράτες", αλλά και σε όλους τους φαντασμένους κυρίαρχους της ζωής μας πολιτικούς, παπάδες, στρατιωτικούς,αστυνόμους, κομπλεξικούς... που σφίγγουν τα δόντια και κοιτάνε με ύπουλο υφάκι "υπεράνω"
-Άλα εξουσία! Είστε όλοι κάτω από τα πόδια μου.

Edited by - killuminati on 24/04/2014 07:01:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2014, 12:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Panpam ελπίζω να μην σου αρέσει αυτός ο ατέλειωτος κύκλος επανάληψης των ίδιων και ξανά των ίδιων πραγμάτων. Δεν χρειάζεται να σχολιάζεις πλέον τις προσωπικές επιθέσεις και την εξουσιοmania μερικών. Ελπίζω να βαρέθηκες να ακούς το "γιατί είστε ακόμη εδώ ανάμεσα στους "επιστήμονες" εσείς ηλίθιοι, αγράμματοι, απολογητές πληρωμένοι".

Γράφε απλώς τί πιστεύεις και σε όποιον δεν του αρέσει αιώνιο πρόβλημά του.

Εγώ έχω να πω απλώς σε όλους αυτούς τους φαντασμένους "επιστήμονες ερευνητές", "μασώνους", "Έψιλον", "Ομάδα Δίας", "σούπερ Έλληνες δημοκράτες", αλλά και σε όλους τους φαντασμένους κυρίαρχους της ζωής μας πολιτικούς, παπάδες, στρατιωτικούς,αστυνόμους, κομπλεξικούς... που σφίγγουν τα δόντια και κοιτάνε με ύπουλο υφάκι "υπεράνω"
-Άλα εξουσία! Είστε όλοι κάτω από τα πόδια μου.

Edited by - killuminati on 24/04/2014 07:01:18


Δεν ξέρω για ποια προσωπική επίθεση μιλάς (;) το παραλήρημα του καθενός δεν συνιστά προσωπική επίθεση. Για μένα εδώ είναι φόρουμ (δηλαδή "αγορά" ανταλλαγής ιδεών) μερικοί απλά δεν αντέχουν ιδέες άλλες από τις δικές τους (η λεγόμενη "μισαλοδόξία") - για μένα, πρόβλημά τους.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panpam
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2487 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2014, 13:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με την ευκαιρία – επειδή υπάρχουν ορισμένοι παθιασμένοι την τήρηση του κανονισμού του φόρουμ αλλά και με την ορθογραφία να θυμίσω...

1. – σε ποιο λεξικό θα βρω τη λέξη «ασσιδοσία»;;;;; Δεν μπορώ να μην προσέξω ότι η «ορθογραφική ασυνομία» συνέλαβε την «ανακάληψη» σε χρόνο dt
Αυτό

quote:
...
"ανακαληψη"
Για ποιο ακριβώς σημείο αναφέρεσε;

Απεστάλη: 23/04/2014, 17:27:38
Ανακαλύφθηκε στις 20:33:04 σε λιγότερο από 3 ωρίτσες
quote:

quote:
quote:
kost:
[...]
Όταν ταυτοποίησα -βάσει αυστηρής μεθόδου- ότι ο Πλάνας έχει δίκιο του έβγαλα το καπέλο, διότι εδώ μιλάμε για μία εκπληκτική ανακάλυψη!
[...]

liamn:

"ανακαληψη"
Για ποιο ακριβώς σημείο αναφέρεσε;



Σημ: Τα έντονα γράμματα (bold) στην παράθεση, δικά μου

Μια μικρή σημείωση, περισσότερο τεχνικής και τυπικής φύσεως:
liamn εάν πρόκειται να βάλεις σε εισαγωγικά κάτι που έχει γράψει κάποιος άλλος, καλύτερα θα ήταν να κάνεις copy τη λέξη (μιας και μπορεί να διαφέρει η άποψή σου για το πώς γράφεται η λέξη, π.χ. "ανακάλυψη" από τον kost vs "ανακαληψη" από εσένα).
...


– αλλά η «ασσιδοσία» (24/04/2014, 04:07:36 ) 10 ώρες μετά παραμένει ασύλληπτη!

2. Είναι θλιβερό το να προσπαθούν να καλύψουν κάποιοι τη διαλεκτική τους ανεπάρκεια με απειλές
Διαβάζω: "Κατά τη διάρκεια συμμετοχής σας στις Ομάδες Συζήτησης(Forums) του ESOTERICA.gr συμφωνείτε οικειοθελώς στο ότι δεν θα αποστείλετε πληροφορίες που να είναι αγενείς, υποτιμητικές, μισαλλόδοξες, προσβλητικές για άλλα πρόσωπα ή ιδεολογίες, απειλητικές, παραβιάζουσες την ιδιωτικότητα των άλλων, χυδαίες ή παράνομες"


...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2014, 14:36:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Panpam ελπίζω να μην σου αρέσει αυτός ο ατέλειωτος κύκλος επανάληψης των ίδιων και ξανά των ίδιων πραγμάτων. Δεν χρειάζεται να σχολιάζεις πλέον τις προσωπικές επιθέσεις και την εξουσιοmania μερικών. Ελπίζω να βαρέθηκες να ακούς το "γιατί είστε ακόμη εδώ ανάμεσα στους "επιστήμονες" εσείς ηλίθιοι, αγράμματοι, απολογητές πληρωμένοι".

Γράφε απλώς τί πιστεύεις και σε όποιον δεν του αρέσει αιώνιο πρόβλημά του.

Εγώ έχω να πω απλώς σε όλους αυτούς τους φαντασμένους "επιστήμονες ερευνητές", "μασώνους", "Έψιλον", "Ομάδα Δίας", "σούπερ Έλληνες δημοκράτες", αλλά και σε όλους τους φαντασμένους κυρίαρχους της ζωής μας πολιτικούς, παπάδες, στρατιωτικούς,αστυνόμους, κομπλεξικούς... που σφίγγουν τα δόντια και κοιτάνε με ύπουλο υφάκι "υπεράνω"
-Άλα εξουσία! Είστε όλοι κάτω από τα πόδια μου.

Edited by - killuminati on 24/04/2014 07:01:18


Δεν ξέρω για ποια προσωπική επίθεση μιλάς (;) το παραλήρημα του καθενός δεν συνιστά προσωπική επίθεση. Για μένα εδώ είναι φόρουμ (δηλαδή "αγορά" ανταλλαγής ιδεών) μερικοί απλά δεν αντέχουν ιδέες άλλες από τις δικές τους (η λεγόμενη "μισαλοδόξία") - για μένα, πρόβλημά τους.

...ἐκ γὰρ τοῦ περισσεύματος τῆς καρδίας τὸ στόμα λαλεῖ


ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΦΙΛΕ!!!

Να μην ασχολούμαστε καν με τις αρνητικές τους υπάρξεις! Να γράφουμε ότι γουστάρουμε και να μην δίνουμε σημασία στις απαντήσεις τους. Ποιοι είναι στο κάτω κάτω; Κάποιοι άνθρωποι με μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους, που βλέπουν τους άλλους με μίσος, κακία, μοχθηρία, ειρωνεία. Στόχος τους όχι η αρμονική συμβίωση, αλλά ο παρασιτισμός και η κυριαρχία. Nothing new and special.

Εδώ έχουμε να μιλήσουμε για τα σημαντικά ζητήματα της ζωής και του θανάτου σε αυτή την μικρή ζωή, με αυτούς θα ασχολούμαστε συνέχεια;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Notirk
Πλήρες Μέλος

Greece
1278 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2014, 14:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σοφία είναι , να βλέπεις γύρω σου ανθρώπινες υπάρξεις , που βρίσκονται σε κάποιο σημείο του δρόμου που ήσουν κάποτε εσύ , ή που θα είσαι κάποτε εσύ.
Να λες , εγώ είμαι σαν και τους άλλους , ή εγώ ήμουν σαν και τους άλλους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2014, 17:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σοφία είναι , να βλέπεις γύρω σου ανθρώπινες υπάρξεις , που βρίσκονται σε κάποιο σημείο του δρόμου που ήσουν κάποτε εσύ , ή που θα είσαι κάποτε εσύ.
Να λες , εγώ είμαι σαν και τους άλλους , ή εγώ ήμουν σαν και τους άλλους.




Μιλάω για τις φθοροποιές υπάρξεις, εκείνες που ζούνε για να ζούνε εις βάρος των άλλων, κάνοντάς μόνο κακό.

Αυτές οι σατανικές υπάρξεις επικαλούνται πολλές φορές το φως και την γνώση, αλλά εκπέμπουν την εσωτερική τους κακία και πονηρία στα αγαθά πνεύματα.

Γι' αυτό τα αγαθά πνεύματα πρέπει να τσακίσουν ανελέητα την κακία που εκπέμπουν οι πονηροί "φωστήρες", έτσι ώστε το αληθινό φως να συντρίψει το σκότος της υποκρισίας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy