ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΚΑΛΕΣΜΑ ΣΕ ΕΙΡΗΝΗ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 19:08:30  Εμφάνιση Προφίλ
Πολύ το κουράσαμε το θέμα αμφότεροι.
κάποια στιγμή (σύντομα) πρέπει το φόρουμ να επανέρθει στους φυσιολογικούς του ρυθμούς και θεματολογία.

Θελει κάποιος να πιστεύει οτι Γη είναι το κέντρο του όλον,
ας το κάνει, αλλά με επιχειρήματά!
Δεν θέλει κάποιος να συμμετάσχει σε κάποιο θέμα,
διότι του είναι αδιάφορο, είτε τον ερεθίζει
ας μην το κάνει! δεν θα σώσει αυτός τον κόσμο απο τους αφελείς!

Πολλές είναι η φορές όπου η ελαστικότητα εκλήφθηκε ως αδυναμία
τόσο διαχείρισης, οσο και συντονισμού των forums, απο τους "θύτες"... και τα "θύματα"
οι οποίοι εναλλάσσοντας ρόλους, προσπαθούσαν να αποδείξουν τι?
(ρητορικό)

Επόμενο στάδιο, η όσο τον δυνατόν άμεση απενεργοποίηση των trolls, και λοιπών συγγενών.
Καθώς επίσης και προσωρινή απενεργοποίηση όσων συνδιαλέγονται με trolls
και συμβάλουν στην περιθωριοποίηση των forums του esoterica.gr

Κουραστικό να "απολογούμαστε" συχνά πυκνά, αλλά μας υποχρεώνετε
ας το κάνουμε άλλη μια φορά:
Το esoterica.gr δεν έχει ως σκοπό την προσέλκυση "πελατών",
ούτε τον προσηλυτισμό, ούτε την προώθηση καμιάς ιδέας! ή ομάδας!
Είναι και θα παραμείνει, ένας ελεύθερος δημόσιος χώρος συζητήσεων
με στοχευμένη θεματολογία!
Δεν κάνουμε τα στραβά μάτια σε κανέναν, δεν διώκουμε κανέναν!
ο καθένας ας αναλάβει τις ευθύνες του.
Συμμετοχή στα forums, απαιτεί ευπρέπεια και σεβασμό στον συνομιλητή.

Η "συγγνώμη" και το "λάθος", είναι για μια φορά
όταν υψωθούν στον πληθυντικό, τότε χάνουν την αξία τους..

Ελπίζω να έχουμε ενα ήρεμο υπόλοιπο καλοκαιριού
και έναν ακόμα πιο δημιουργικό χειμώνα, ολοι μαζί σε αυτόν τον χώρο


edit:To θέμα θα παραμείνει για λιγο στην παρούσα ενότητα,
έπειτα θα μεταφερθεί στην ενότητα "Απόψεις, Προτάσεις κ.ά." οπου και θα κλειδωθεί

Edited by - AitheroVamon on 02/08/2014 19:15:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 19:31:16  Εμφάνιση Προφίλ
AitheroVamon

Οι άνθρωποι είναι αυτοί που είναι. Επωνύμως ή ανωνύμως. Το ίδιο και οι συνθήκες, αλλά και οι χώροι που περιέχουν ανθρώπους και συνθήκες.

Καλή συνέχεια.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2014, 20:59:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
quote:

Συμμετοχή στα forums, απαιτεί ευπρέπεια και σεβασμό στον συνομιλητή.

Edited by - AitheroVamon on 02/08/2014 19:15:15


.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2014, 02:12:17  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν καταλαβαίνω την ένσταση σου Χρίστοςςςς Έλ
ούτε και το σκοπό που αναρτάς το χρόνο της επεξεργασίας (edited)
στην οποία ήμουν ξεκάθαρος που έγινε.
Υπαινίσσεσαι οτι άλλαξα κάτι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2014, 06:32:43  Εμφάνιση Προφίλ
AitheroVamon

quote:
Χρίστοςςςς Έλ
Dsm φαντάζεσαι πως μας φτύνεις; Φαντασία είναι ρε φίλε.

Λυπάμαι που στο λέω αλλά με την συμπεριφορά σου και την ανάρτηση νόμων μοιάζεις εσύ ο φασιστοναζιστούλης. Είσαι και ομογενής.


Υποθέτω, καθόσον αυτός ο λεβέντης κάνει τσάρκες του τύπου, ο DSM είναι ομογενής, δεν έχουμε θέματα συνομιλίας με troll. Γιατί αυτόν τον ελέγουσι ακόμα Χρίστοςςςς Έλ, κι όχι troll.

Άρα, κι ως εκτούτου:

https://www.youtube.com/watch?v=nzSjGLAVQpY

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2014, 06:47:31  Εμφάνιση Προφίλ
Και για να κάνουμε και γούστα, άμα και γίνει καμμιά στραβή, από λοχαγός γίνομαι με τη μία ταγματάρχης, και ψάχνω να βρω τρόπους να σώσω τη μαλακία του καθεμιανού που κάνει το τσαμπούκι. Κι όχι μόνο τη δικιά του, αλλά και της μάνας, του πατέρα και της αδερφής του.

Χωρίς διάκριση.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2014, 07:03:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
quote:

Δεν καταλαβαίνω την ένσταση σου Χρίστοςςςς Έλ
ούτε και το σκοπό που αναρτάς το χρόνο της επεξεργασίας (edited)
στην οποία ήμουν ξεκάθαρος που έγινε.
Υπαινίσσεσαι οτι άλλαξα κάτι?

Όχι.

Όσο για την τελεία σημαίνει πως δεν χρειάζεται να προστεθεί κάτι άλλο, αρκεί αυτό να ίσχυε, δύσκολο σε χώρες σαν την Ελλάδα και με άτομα σαν αυτόν από πάνω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2014, 10:14:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Προτού κλειδώσεις το θέμα Aitherovamon, έχω δυο ερωτήσεις, στην μια η απάντηση είναι προαιρετική.

1)Από τα λεγόμενά σου, να κρίνω πως με απενεργοποιείς οριστικά; Σε μια τέτοια περίπτωση έχεις τον λόγο μου πως δεν θα φτιάξω άλλο λογαριασμό, γιατί κουράστηκα να προσπαθώ να αποδείξω ότι θέλω να συμμετάσχω σοβαρά.


2α)Προαιρετική η απάντηση εδώ. Υπέπεσαι στην αντίληψή σου πως προτού βρίσω δέχθηκα χειρότερες βρισιές από άτομα που δεν τιμωρήθηκαν; Πιστεύεις ότι αυτά τα άτομα δικαιολογούνται με το άλλοθι του "ραπίσματος της λογικής" και της "αποκατάστασης της αλήθειας";

2β)Σε περίπτωση που πιστεύεις πως απόψεις μου προσβάλλουν την νοημοσύνη του σάιτ, έχει πολύ ενδιαφέρον το θέμα. Γιατί υπέπεσαι στην αντίληψή μου πως άλλα άτομα έκφραζαν απόψεις εξίσου "αξιοπερίεργες". Κάποιος μίλησε για νοημοσύνη πλανητών(πέτρες ή αέρια για έναν κοινό άνθρωπο), άλλοι για νοημοσύνη δενδρών, άλλοι για μαγεία, άλλοι για περιπλανήσεις ψυχών κτλ.

Αναρωτιέμαι ποιο είναι το κριτήριο να καταταχθεί μια άποψη στις ανόητες ή στις ανήκουστες.

Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2014, 18:55:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Ήθελα να πω ακόμη...μόλις διάβασα κάτι θέματα του panosfromlydian στην ενότητα "ψυχή" και δεν κρατιέμαι να πω ότι είναι από τα πιο ειλικρινή και αληθινά πράγματα που έχω διαβάσει ποτέ.

Γι' αυτό είναι κρίμα πολύ κρίμα που έγινε ότι έγινε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2014, 22:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Αν σου αρέσει τόσο πολύ να τον κάνεις φίλο να τα λέτε μέσω email.
Και αν ποτέ σε βρίσει γιατί δεν άντεξε την πίεση από την μακρόχρονη διακοπή του αυνανισμού να τον χτυπήσεις φιλικά στην πλάτη λέγοντάς του "δεν πειράζει καλέ μου φίλε, φτάνει που τα λες τόσο καλά!"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2014, 15:46:51  Εμφάνιση Προφίλ
Εχω δυο ωρες και διαβαζω πολλα και διαφορα...Παρατηρω ενα μικρο χαος αλλα το μονο που μου εμεινε κ μπορω να πω οτι με ενοχλησε,ειναι οτι μερικοι λενε πως δεν αντεχουν αυτους που δεν εχουν της πολλες γνωσης και το υψηλο επιπεδο IQ..Για τον λογο αυτο γινονται μερικες φορες ειρωνικοι...Με αυτο τον τροπο ομως κομπλαρετε ανθρωπους που εχουν αναγκη να μαθουν,να ρωτησουν η να επεμβουν σε μια συζητηση...Εσεις οι γνωστες και τοσο διανοουμενοι κοιταξτε να μαθετε αυτους που το χουν αναγκη...

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2014, 22:22:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Εσεις οι γνωστες και τοσο διανοουμενοι κοιταξτε να μαθετε αυτους που το χουν αναγκη...

Είδες πουθενά καμιά ταμπέλα που γράφει "διδάσκουμε"?
Και ΑΝ, λέμε τώρα ΑΝ, κάποιος θέλει να μάθει κάτι που δεν γνωρίζει, αυτή τη συμπεριφορά πρέπει να έχει?
Τι λες τώρα ρε φίλε? Σοβαρολογείς??
Εκεί που μας χρωστάγανε, μας πήραν και το βόδι?

Εγώ πάντως, τόσα χρόνια που είμαι στο φόρουμ, δεν είδα απο μέρους της μερίδας αυτής, καμία απολύτως διάθεση, ούτε καν συνομιλίας.
Εδώ διδάσκω και διδάσκωμαι απο τα μέλη που εσύ ειρωνεύεσαι, οι υπόλοιποι είναι εδώ μόνο για να κάνουν "θόρυβο".

Δεν αφήνεις λέω γω, τις εξυπνάδες?

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2014, 22:26:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

κ μπορω να πω οτι με ενοχλησε,ειναι οτι μερικοι λενε πως δεν αντεχουν αυτους που δεν εχουν της πολλες γνωσης και το υψηλο επιπεδο IQ.


Να διαβάζεις προσεκτικότερα φίλε.Αν δεν προσέχεις τι διαβάζεις, όχι 2 αλλά 102 ώρες, δεν σε φθάνουν να κατανοήσεις.

Μίλησα για την βλακεία και όχι για χαμηλό IQ και λίγες γνώσεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2014, 22:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
ελληνμεχρι το κοκκαλο
Εχω δυο ωρες και διαβαζω πολλα και διαφορα...Παρατηρω ενα μικρο χαος αλλα το μονο που μου εμεινε κ μπορω να πω οτι με ενοχλησε,ειναι οτι μερικοι λενε πως δεν αντεχουν αυτους που δεν εχουν της πολλες γνωσης και το υψηλο επιπεδο IQ..Για τον λογο αυτο γινονται μερικες φορες ειρωνικοι...Με αυτο τον τροπο ομως κομπλαρετε ανθρωπους που εχουν αναγκη να μαθουν,να ρωτησουν η να επεμβουν σε μια συζητηση...Εσεις οι γνωστες και τοσο διανοουμενοι κοιταξτε να μαθετε αυτους που το χουν αναγκη...

Αν κατορθώσεις φίλε μου εσύ κάτι τέτοιο, κερδίζεις υποψηφιότητα για βραβείο Nobel.


*

Edited by - Sesostris on 04/08/2014 22:39:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 11:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Μόλις διάβασα κάποια θέματα του Panosfromlydian και του Σέραπι, για τα οποία είχα άγνοια.

Για τον Σέραπι.

Ζητώ συγγνώμη από τον Σέραπις, γιατί δεν ήξερα το λόγο που αποχώρησε. Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που μιλούσε για δυσφορία απέναντι στις ύβρεις των γνωστών, γιατί και ο ίδιος είχε φερθεί με τον ίδιο τρόπο σε εμένα και την Panpam. Μου αφήνει πολλά ερωτηματικά γιατί αυτά που έγραψε στο τελευταίο θέμα του (που ζητούσε απενεργοποίηση) αληθεύουν. Γιατί όμως δεν τα εφάρμοσε και ο ίδιος, αλλά φέρθηκε και αυτός όπως αυτοί που κατηγορεί;;;

Για τον Panosfromlydian.

Διάβασα τα θέματα τα οποία προξένησαν την απενεργοποίησή του. Ήταν πολύ ενδιαφέροντα και ειλικρινά χωρίς διάθεση προσβολής και ρατσισμού, από τα καλύτερα πράγματα που έχω διαβάσει. Όμως έχει την εξής αδυναμία όπως και εγώ, να είναι πολύ αλλεργικός στις ύβρεις. Δεν μπορεί να κρατηθεί.

//////////////////////

Διάβασα τί λέγεται για τον Νικόμαχο, Dsm(προσθέτω και τον κλειδαρά shadow dancer) και θα ήθελα να πω την γνώμη μου. Από αυτούς τους τρεις, οι εκρηκτικά εριστικοί είναι ο Dsm και ο Shadow Dancer. Ο Dsm έχει έναν ιδιαίτερο τρόπο να προσβάλλει, δίχως να χρησιμοποιεί πολλά βρωμόλογα. Ο Shadow Dancer τα λέει πιο χύμα αλλά κρατάει και αυτός μια υποτηπώδη ισορροπία χάρη των κανόνων.

Δεν πιστεύω πως αυτά τα άτομα έχουν ιδιαίτερη σχέση με την διαχείριση, απλώς ταυτίζονται ιδεολογικά και με την πάροδο του χρόνου έχουν γίνει φίλοι.

Ο Σέραπις ζήτησε την απενεργοποίησή τους, εγώ δεν θα το ζητούσα ποτέ. Αντιθέτως ζήτησα και συγγνώμη που δεν την δέχτηκαν. Από την άλλη ο dsm τάσσεται φανατικά υπέρ της απενεργοποίησής, δεν δέχεται ούτε ζητάει συγγνώμες. Πιστεύει πως είναι πολύ δυνατός χαρακτήρας και πως κάτι τέτοια δεν ταιριάζουν στο υπεροπτικό image του.

Αυτά τα άτομα δεν έχουν σχέση με την διαχείριση, όμως είναι εκρηκτικά εριστικοί και δεν φαίνονται διατεθιμένοι να κάνουν πίσω έστω και λίγο, ούτε η διαχείρηση φαίνεται διατεθιμένη να κάνει ποτέ έστω μια φιλική παρατήρηση στον dsm και στον shadow dancer. Αυτά.

ΥΓ Aitherovamon σχετικά με αυτό που είπες για επιχειρήματα στις απόψεις, εγώ και ο panosfromlydian έχουμε γράψει σωρεία από επιχειρήματα, απλώς καλύπτονται στις σελίδες από άτομα που δεν θέλουν να ασχοληθούν αλλά προτιμούν να χλευάσουν κάτι στο οποίο δεν δίνουν ευκαιρία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 14:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Χρίστοςςςς Έλ:
quote:
Για τον Panosfromlydian.

Διάβασα τα θέματα τα οποία προξένησαν την απενεργοποίησή του. Ήταν πολύ ενδιαφέροντα και ειλικρινά χωρίς διάθεση προσβολής και ρατσισμού, από τα καλύτερα πράγματα που έχω διαβάσει. Όμως έχει την εξής αδυναμία όπως και εγώ, να είναι πολύ αλλεργικός στις ύβρεις. Δεν μπορεί να κρατηθεί.



Το θέμα που προκάλεσε την αρχική, προσωρινή απενεργοποίηση του panosfromlydian ήταν το 130η ημερα αποχης απο αυνανισμο!

Ο λογαριασμός του απενεργοποιήθηκε οριστικά όταν ΕΞΥΒΡΙΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ στο θέμα ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΓΑΦΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ την Σοφία_ η οποία ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ, παρά κατέθεσε την άποψή της για κάποια άλλη υπόθεση, με πολύ κόσμιο τρόπο. Στο ίδιο μήνυμα (και όχι στο μόνο), εξύβρισε και εμένα, χρησιμοποιώντας παρόμοιους σεξιστικούς χαρακτηρισμούς που αρμόζουν σε χαμαιτυπείο. Φυσικά, ούτε από εμένα, ούτε κι από την Σοφία_ δεν εισέπραξε κάποια ύβρη.

Είτε λοιπόν είσαι ανόητος, είτε παριστάνεις τον ανόητο.


Σου δόθηκε η δυνατότητα να ζητήσεις συγνώμη και να διαπραγματευτείς με τα μέλη του forum τη θέση σου στις συζητήσεις και με κάθε ευκαιρία αποδεικνύεις ότι ήταν ορθό το ότι απενεργοποιήσαμε ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΣΟΥ.

Το Διαδίκτυο είναι μεγάλο.
Θα βρεις σίγουρα έναν άλλο χώρο όπου θα μπορείς να διασπείρεις την διαστρεβλωμένη εικόνα που έχεις για τα πράγματα και που ευθαρσώς βαπτίζεις ως "δίκαιο".

Το θέμα μεταφέρεται στην ενότητα "Απόψεις, Προτάσεις, κ.α."

Ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθεί οριστικά, σύντομα.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 17:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
quote:

Χρίστοςςςς Έλ:
quote:
Για τον Panosfromlydian.

Διάβασα τα θέματα τα οποία προξένησαν την απενεργοποίησή του. Ήταν πολύ ενδιαφέροντα και ειλικρινά χωρίς διάθεση προσβολής και ρατσισμού, από τα καλύτερα πράγματα που έχω διαβάσει. Όμως έχει την εξής αδυναμία όπως και εγώ, να είναι πολύ αλλεργικός στις ύβρεις. Δεν μπορεί να κρατηθεί.



Το θέμα που προκάλεσε την αρχική, προσωρινή απενεργοποίηση του panosfromlydian ήταν το 130η ημερα αποχης απο αυνανισμο!

Ο λογαριασμός του απενεργοποιήθηκε οριστικά όταν ΕΞΥΒΡΙΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΗΔΙΑΣΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ στο θέμα ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΓΑΦΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ την Σοφία_ η οποία ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ, παρά κατέθεσε την άποψή της για κάποια άλλη υπόθεση, με πολύ κόσμιο τρόπο. Στο ίδιο μήνυμα (και όχι στο μόνο), εξύβρισε και εμένα, χρησιμοποιώντας παρόμοιους σεξιστικούς χαρακτηρισμούς που αρμόζουν σε χαμαιτυπείο. Φυσικά, ούτε από εμένα, ούτε κι από την Σοφία_ δεν εισέπραξε κάποια ύβρη.

Είτε λοιπόν είσαι ανόητος, είτε παριστάνεις τον ανόητο.


Σου δόθηκε η δυνατότητα να ζητήσεις συγνώμη και να διαπραγματευτείς με τα μέλη του forum τη θέση σου στις συζητήσεις και με κάθε ευκαιρία αποδεικνύεις ότι ήταν ορθό το ότι απενεργοποιήσαμε ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΣΟΥ.

Το Διαδίκτυο είναι μεγάλο.
Θα βρεις σίγουρα έναν άλλο χώρο όπου θα μπορείς να διασπείρεις την διαστρεβλωμένη εικόνα που έχεις για τα πράγματα και που ευθαρσώς βαπτίζεις ως "δίκαιο".

Το θέμα μεταφέρεται στην ενότητα "Απόψεις, Προτάσεις, κ.α."

Ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθεί οριστικά, σύντομα.





Επιμένω στην υποστήριξή μου στον panosfromlydian γιατί τα γραπτά του αποκαλύπτουν άτομο ειλικρινές που διψάει για δικαιοσύνη. Η Σοφία προκάλεσε και αυτή με τον τρόπο της, όχι βέβαια ότι ήταν ο κύριος υπαίτιος που άρχισε ο panosfromlydian τα μπινελίκια.

1)Συγγνώμη έχω ζητήσει ήδη για τα δικά μου άσχημα λόγια και 2)έχω ήδη εκφράσει πως η σωστότερη συμπεριφορά για τον panosfromlydian και εμάς όλους θα ήταν να αγνοήσουμε τελείως εκείνον που θέλει να θίξει πρόσωπα. Άρα δεν συμφωνώ με την αντίδρασή μας. Υπήρχαν καλύτεροι τρόποι να αντιδράσουμε, όμως σκέψου πως με τις επαναλαμβανόμενες προσβολές είναι λογικό κάποιος να μην αντέξει και να περάσει στην αντεπίθεση.

Και όπως είπα δόθηκε μια ευκαιρία σε εκείνους που τα προξένησαν όλα να ζητήσουν και αυτοί συγγνώμη, όμως όπως ανέμενα δεν το κάνανε, λόγω εγωισμού και λόγω δεν ξέρω και εγώ τί. Για αυτά τα άτομα που προξένησαν 3 διαγραφές δεν συζητήσαμε. Ούτε ζήτησαν συγγνώμη, ούτε δέχονται συγγνώμη, ούτε σκοπεύουν να αλλάξουν κάτι στην "ηγετική" συμπεριφορά τους. Πολύ φοβάμαι ότι θα προξενήσουν και άλλες αποχωρήσεις νέων μελών.

Όμως επειδή θέλω να σου δείξω ότι είμαι ειλικρινής θα σου πω ότι άγιος δεν είμαι και δεν ξέρω πόσο μπορώ να κρατηθώ σε προσβολές. Αν δηλαδή έκανα μια νέα αρχή και ο dsm ή ο lock dancer που επιτίθενταν ξανά, πιθανόν να μην άντεχα να μην τους σχολιάσω.

Φαίνεται έχεις αποφασίσει ήδη να με διαγράψεις, εγώ δεν ζητάω τιμωρία των εχθρών μου αν και αυτοί θα χαρούν πολύ, απλώς αναφέρω το πρόβλημα στην διεξαγωγή συζητήσεων.

Κρίμα γιατί θα μπορούσαμε να κάνουμε ωραίες συζητήσεις και φίλους αν υπήρχε πνεύμα αλληλοσεβασμού και αγάπης.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 17:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Και ξέχασα να πω κάτι που έχω πει ήδη. Εγώ, o panosfromlydian κ.α δεν έχουμε κάτι προσωπικό με κάποιον που θίξαμε. Λυπάμαι αν δέχθηκες και εσύ άσχημες φράσεις Αμαλία, αλλά να ξέρεις δεν ήσουν ο στόχος. Να ξέρεις πως και εμείς δεχθήκαμε μύριες ύβρεις.

Δυστυχώς αυτά που γίνανε δεν αφήνουν κάποιον θιγόμενο να δει πως αυτά που έγραφε ο panosfromlydian είναι πολύ βαθιά γεμάτα αλήθεια. Εγώ επιμένω στην υποστήριξη εκείνου που αναζητεί την αλήθεια, ακόμη και αν δεν συμφωνώ με λάθη που έκανε πάνω στην οργή του.

Πίσω από τα λόγια του dsm δεν βλέπω κάτι άλλο παρά μια ψυχρή ειρωνεία της εκάστοτε άρχουσας τάξης, αλλά πίσω από τα λόγια του panosfromlydian βλέπω ένα πάθος για ελευθερία, αλήθεια και έναν αγνό αυθορμητισμό. Όχι βέβαια ότι το πρόβλημα είναι προσωπικά ο dsm, ας είναι καλά και αυτός. Χαλάλι του που χαίρετε με την έξοδό μας.

Δυστυχώς οι άσχημες φράσεις που δεχθήκαμε και εν συνεχεία χρησιμοποιήσαμε, χαλάσανε την μεγάλη ευκαιρία να συζητήσουμε πρωτότυπα θέματα. Εγώ είμαι υπέρ μιας νέας αρχής αλλά είναι δύσκολο όταν κανείς δεν κάνει πίσω.

Καλή συνέχεια στην διαχείρηση και στα μέλη που απομένουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 18:07:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Εσεις οι γνωστες και τοσο διανοουμενοι κοιταξτε να μαθετε αυτους που το χουν αναγκη...

Είδες πουθενά καμιά ταμπέλα που γράφει "διδάσκουμε"?
Και ΑΝ, λέμε τώρα ΑΝ, κάποιος θέλει να μάθει κάτι που δεν γνωρίζει, αυτή τη συμπεριφορά πρέπει να έχει?
Τι λες τώρα ρε φίλε? Σοβαρολογείς??
Εκεί που μας χρωστάγανε, μας πήραν και το βόδι?

Εγώ πάντως, τόσα χρόνια που είμαι στο φόρουμ, δεν είδα απο μέρους της μερίδας αυτής, καμία απολύτως διάθεση, ούτε καν συνομιλίας.
Εδώ διδάσκω και διδάσκωμαι απο τα μέλη που εσύ ειρωνεύεσαι, οι υπόλοιποι είναι εδώ μόνο για να κάνουν "θόρυβο".

Δεν αφήνεις λέω γω, τις εξυπνάδες?

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.


χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 18:11:54  Εμφάνιση Προφίλ
Shadow_Dancer ειμαι νεο μελος και δεν γνωριζω πολυ καλα τα κολπα εδω μεσα...Shadow_Dancer δεν ειρωνευτικα τπτ κ κανεναν,,αντιθετως ειπα να μαθετε μονο οσους θελουν κ επιθυμουν κ μονο αν το αξιζει ο χαρακτηρας τους...Δικιο εχεις ναι,γραφει πουθενα διδασκουμε??ΟΚ λαθος μου..Οποτε οτι ανοητο κατα την γνωμη σας ανεβαινει μην το κρινεται με ασχημο τροπο..

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 18:17:52  Εμφάνιση Προφίλ

[/quote]Μίλησα για την βλακεία και όχι για χαμηλό IQ και λίγες γνώσεις.
[/quote


Με συγχωρεις αλλα δεν μιλησα μονο για σενα... :)
Κατα την γνωμη μου η βλακεια οφειλεται σε χαμηλο IQ
οπως επεισης ο ανθρωπος χωρις γνωσεις...
Οσο διαβαζεις,μαθαινεις,ακους,τοσο πιο πολυ γυμναζεται ο εγκεφαλος σου κ αλο τοσο αυξανεται και το IQ σου...Γνωμη μου κ παρακαλω διορθωστε με αν κανω λαθος..χαρα μου :)


χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 19:03:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Δυστυχώς αυτά που γίνανε δεν αφήνουν κάποιον θιγόμενο να δει πως αυτά που έγραφε ο panosfromlydian είναι πολύ βαθιά γεμάτα αλήθεια.

Δεν ξέρω αν πρέπει να λιώσω στα γέλια ή να θυμώσω.

Βρε μπαζιμπουζούκο.....? Τι γεμάτα αλήθεια και αηδίες μας λες?
Έχετε κατακερματίσει τον ισσότοπο με την αρώστεια σας και τα μπινελίκια σας, ΖΗΤΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ?

Φύγε βρε απο δω, χάσου απο μπροστά μας παράσιτο.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 22:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
quote:

quote:
Δυστυχώς αυτά που γίνανε δεν αφήνουν κάποιον θιγόμενο να δει πως αυτά που έγραφε ο panosfromlydian είναι πολύ βαθιά γεμάτα αλήθεια.

Δεν ξέρω αν πρέπει να λιώσω στα γέλια ή να θυμώσω.

Βρε μπαζιμπουζούκο.....? Τι γεμάτα αλήθεια και αηδίες μας λες?
Έχετε κατακερματίσει τον ισσότοπο με την αρώστεια σας και τα μπινελίκια σας, ΖΗΤΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ?

Φύγε βρε απο δω, χάσου απο μπροστά μας παράσιτο.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.


Η διαχείριση μπορεί, εσύ όμως και ο dsm δεν αξίζετε την συγγνώμη μου. Είστε μια άθλια κομπανία φασιστοειδών που "καταλαμβάνουν" με δολιότητα τα φόρουμ και το παίζουν έπειτα το σπίτι τους. Εσύ και ο εξυπνάκιας φίλος σου δεν έχετε να προσφέρετε τίποτα σε ένα φόρουμ, ΜΟΝΟ να κρίνετε και να προσβάλλετε τα ειλικρινή άτομα εκ του ασφαλούς ξέρετε, που θα μου πεις εμένα για μπινελίκια. Το σάιτ το έχετε για να καφρίζετε. Μα οι κάφροι οι Έλληνες ξέρουν τίποτε άλλο από καφενείο; Μια ανάγνωση να ρίξει κανείς στα θέματα που ανοίγεις εσύ και ο dsm αρκεί. Όλο κρίση, κοροιδία και εξυπνάδες.


Αυτά που λέει ο Πάνος για τις γυναίκες και τον κόσμο είναι αλήθεια τον κώλο σου να χτυπάς. Εσύ τώρα άντρακλα κάνε τον γυναικοπροστάτη που "σπάει στο ξύλο" τους "φαλοκράτες" και τους "ρατσιστές". Και μην ξεχάσεις πριν φύγεις για την δουλειά σου, να πλύνεις τα πιάτα και να σιδερώσεις και να γλύψεις το πάτωμα και και και

Κατέβα απ' το Έβερεστ που νομίζεις ότι έχεις ανέβει, σε περιμένει η μπουγάδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 23:41:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αυτά που λέει ο Πάνος για τις γυναίκες και τον κόσμο είναι αλήθεια τον κώλο σου να χτυπάς.

Δε θα χτυπήσω τον κώλο μου, το δικό σου κώλο θέλω να χτυπήσω, αλλά είναι λίγο δύσκολο να σε βρω, μπορώ, αλλά δεν αξίζεις τον κόπο.
Αυτά που λέει ο Πάνος, άμα φοράει παντελόνι ας έρθει να μου τα πει φάτσα με φάτσα, θα δεις μετά ποιά θα είναι η συνέχεια.....

quote:
Και μην ξεχάσεις πριν φύγεις για την δουλειά σου, να πλύνεις τα πιάτα και να σιδερώσεις και να γλύψεις το πάτωμα και και και

Κατέβα απ' το Έβερεστ που νομίζεις ότι έχεις ανέβει, σε περιμένει η μπουγάδα.


Εγώ γουστάρω να μοιράζομαι τις δουλειές και να βοηθάω, παρά που μου λένε να αράξω, εγώ βοηθάω στην καθαριότητα με μεράκι και καλή καρδιά.
Εσένα τι σε χαλάει? Μη πέσει η μύτη σου?

quote:
Μα οι κάφροι οι Έλληνες ξέρουν τίποτε άλλο από καφενείο;

Συγνώμη κύριε βλάκα να σε ρωτήσω κάτι? Εσύ δεν είσαι έλληνας? Μπας και μας ήρθες απο το Μανχάταν?

quote:
εσύ όμως και ο dsm δεν αξίζετε την συγγνώμη μου

Ποιός απαίτησε τη συγνώμη σου? Για να είμαι ποιό ακριβής, τη δική σου συγνώμη την έχω για να σκουπίζω τον κώλο μου, για να μη σου πω οτι προτιμώ το χαρτί υγείας καλύτερα.....

quote:
ΜΟΝΟ να κρίνετε και να προσβάλλετε τα ειλικρινή άτομα εκ του ασφαλούς ξέρετε

Τι εννοείς εκ του ασφαλούς?
Φίλε μου, έχω δείξει μια επιοίκια προς τα νοσούντα άτομα που είναι 4-5, μέσα σε αυτά και εσύ.
Αν τα "λέγαμε" εκτός φόρουμ, δεν θα είχες την τύχη να απολαμβάνεις αυτή την επιοίκια και πραγμματικά, επειδή ΔΕΝ θέλω να τρέχει και να μη φτάνει η διαχείρηση, παραμένω πίσω απο το κουτί του υπολογιστή και σου τη φοράω με το γάντι, αρκέσου σε αυτό και μη ψάχνεις παρά πέρα, άκου τι σου λέω, ξέρω εγώ τι σου λέω και γιατί στο λέω.....

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 23:43:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Αυτά έχει η ζωή shadowτρολ μου. Πολύ μαγκιά αλλά και πολύ δουλειά.


Όσο για σένα dark side of the mega troll, πρέπει να σου υπενθυμίσω πως η πολλή μαλακία και η πολλή λεξιπλασία προκαλεί εγκεφαλικές παραμορφώσεις, λόγω καταπόνησης του εγκεφάλου

Καλή τρολοσυνέχεια... μέχρι να σκουριάσετε και να αχρηστευτείτε... το βλέπω πολύ σύντομα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρίστοςςςς Έλ
Οριστικά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 23:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρίστοςςςς Έλ
Φτάνει πια, το έχουμε καταλάβει ότι είσαι άντρακλας και πως τους γαμάς όλους.

Θες τώρα να πεις την τελευταία κουβέντα, σε κατανοώ. Όλη δικιά σου φαντασμένε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Shadow_Dancer
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2014, 23:58:23  Εμφάνιση Προφίλ
Για απόψε έχω ωραιότατα πράγμματα να κάνω, δε θα ασχοληθώ άλλο με σένα και τον Πάνο, εσείς φάτε στη μάπα τον κάτωθι κύριο-πνευματικό σας οδηγό και βγάλτε την μπακούρικα.....

Τα λέμε αύριο πάλι σκατόπαρδοι.

The truth of Ninja will prevail.

Η αλήθεια των Νίτζα θα θριαμβεύσει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2014, 00:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ο λογαριασμός Χρίστοςςςς Έλ απενεργοποιήθηκε οριστικά.

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy