ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΑΥΞΗΣΗ ΑΥΡΑΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2003, 00:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1ον: ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕΣ ΕΣΥ??? ΣΕ ΧΑΣΑΜΕ.

2ον: ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΙΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ:
___________________________________________

1. Η καλύτερη ώρα για να εντοπίσετε την αύρα σας είναι αργά το απόγευμα, όταν θα είστε χαλαρή ή ακόμα και κουρασμένη.

2. Μην έχετε ανοιχτά όλα τα φώτα στο χώρο. Προτιμήστε να υπάρχει χαμηλός φωτισμός στο δωμάτιο.

3. Καθίστε αναπαυτικά στον καναπέ ή ακόμα και σε μια καρέκλα, κοιτώντας απέναντι σ' έναν τοίχο ή μια κουρτίνα που έχει ουδέτερο χρώμα, κατά προτίμηση άσπρο ή εκρού.

4. Προσπαθήστε να χαλαρώσετε, παίρνοντας βαθιές ανάσες και κρατώντας τα μάτια για λίγο κλειστά.

5. Ανοίξτε τα μάτια! Κρατήστε τις παλάμες των χεριών σας ακριβώς μπροστά σας και εστιάστε το βλέμμα πάνω τους.

6. Στη συνέχεια, χαλαρώνοντας ταυτόχρονα και τα δύο μάτια, αφήστε το βλέμμα σας να ξεφύγει, κοιτώντας απέναντι τον τοίχο.

7. Κοιτάξτε πάλι τις παλάμες σας, εστιάζοντας, όμως, ταυτόχρονα στον τοίχο.

8. Είναι πιθανό να δείτε ένα διπλό είδωλο, αλλά αυτός ακριβώς είναι ο στόχος!

9. Στη συνέχεια, ενώστε τα ακροδάχτυλα του ενός χεριού μ' αυτά του άλλου. Θα πρέπει να αισθανθείτε μι θέρμη μεταξύ των δύο χεριών.

10. Η αύρα μοιάζει σαν γραμμές φωτός έξω από το περίγραμμα των χεριών σας, πολύ πιθανό με κάποιο συγκεκριμένο χρώμα! Με αρκετή εξάσκηση θα διαπιστώσετε ότι πολλές φορές το χρώμα αυτό είναι διαφορετικό, ανάλογα με τη διάθεση ή την ψυχολογική σας κατάσταση. Άλλοτε, πάλι, το χρώμα μπορεί να παραμείνει το ίδιο για εβδομάδες ή μήνες. Κρατήστε, λοιπόν, σημειώσεις αν έχετε παρατηρήσει πως η αύρα σας αλλάζει ανάλογα με την ψυχική σας κατάσταση, για να βγάλετε τ' ανάλογα συμπεράσματα!

___________________________________________



Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
iria
Νέο Μέλος

United Kingdom
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2003, 21:00:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
tote pros ti oles autes oi praktikes av dev ofelouv?exw suzntnsei to 8ema me tov Reptilesalonica kai tnv Atma, me stnri3av para polu opws kai esu.auto to sxolio omws me proBlnmatise.eivai kalutera ta pragmata.to avtimetwpizw.uparxei periptwsn va diakopei to link kai meta kapoia stigmn asxetn va epavel8ei?pes mou oxi!, oxi!, oxi?!

I.KΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Aristidis
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2003, 02:06:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Aristidis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα σας
Πριν από ενάμιση χρόνο περίπου είχα τη Τιμή να κλέισω τα μάτια του πατέρα μου μετά από μακροχρόνια αρρώστια.Την ώρα που 'έφευγε' ένιωσα, αλλά δεν είδα,κάτι να πλημυρίζει το δωμάτιο του νοσοκομείου.Είμαι σίγουρος ότι κάτι ήταν γιατί το ένιωσε και ο γιατρός που βρίσκονταν δίπλα μου και μου το είπε. Μετά από αρκετή ώρα(σ'αυτές τις περιπτώσεις είναι σα να σταματά ο χρόνος..) όταν τον είχαν πάρει από το δωμάτιο,γύρισα για να πάρω τα πράγματά του και ένιωσα αυτό το 'κατι' να είναι ακόμα εκεί. Ηταν η αύρα; Εαν ήταν πως μπορούμε να εξηγησουμε.
Στο παρελθόν έχω έλθει σε επαφή με ανθρώπους που παγματικά 'εκπεμπουν' κάτι απροσδιόριστο, με αποκορύφωμα έναν Ιάππωνα Διδάσκαλο ΑΙΚΙDO 65χρ.με καρκίνο και απίστευτη ενέργεια...Πρώτη φορά όμως με έναν άνθρωπο που έφυγε. Ο πατέρας μου δεν έιχε ποτέ του ασχοληθεί με μεταφυσικές και παραφυσικές καταστάσεις ή κάτι ανάλογο.
Ευχαριστώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mysterynightmare
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 12:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mysterynightmare  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ γνωρίζω κάποιους άλλους τρόπους για να αισθανθείς την αύρα. Είναι πολύ απλό εγώ τα κατάφερα να την αντιληφτώ. Είναι πολύ απλό δύο άτομα δένουν τα μάτια τους και σε ένα σκοτεινό δωμάτιο στέκονται αντιμέτωποι σε απόσταση περίπου 2 μέτρα. Κάλο είναι να υπάρχει και ένας τρίτος ο οποίος θα βοηθάει για να μην έχουμε ατυχήματα μέσα στο σκότος και έρεβος του δωματίου. Μετά ο ένας αρχίζει να πλησιάζει τον άλλο με τα χέρια στην έκταση( όπως οι υπνοβάτες στις παλιές ελληνικές ταινίες). Μόλις νιώσει μία πολύ ελαφριά πίεση στα χέρια του να σταματήσει και να βγάλει το μαντίλι. αν είναι πολύ κοντά στον άλλο αλλά δεν τον ακουμπάει τότε το πείραμα πέτυχε. Αν συμβεί κάτι διαφορετικό τότε το πείραμα επαναλαμβάνεται. Πάντως είναι βλακώδες αυτός που πλησιάζει να μετράει τα βήματα ή να "ζυγίζει" την απόσταση καθώς σκοπός της άσκησης είναι να αντιληυθείς την αύρα και όχι να εξασκήσεις τις προσανατολιστικές σου ικανότητες!

Η μαγεία είσαι ΕΣΥ και όχι τα λόγια που χρησιμοποιείς.

Edited by - Mysterynightmare on 21/07/2003 16:59:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


50 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 14:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ δεν πρόκειται να ξαναέρθει ο σύνδεσμός αρκεί να το θέλεις Αυτό είναι αρκετά σαφές! Και δεν υπάρχουν αμφιβολίες και συμβιβασμοί σε αυτό. Όπως αντιλαμβάνεσαι το κλειδί είναι η θέληση «κάνε τον εσωτερικό κριτή να συγχωρεί και να προχωρά… να ναι δίκαιος ».

Θα σου πρότεινα ομως να το συζητήσεις μαζί του όχι σαν μια επίκριση απλά Ακόμα και να μην έχετε την σύνδεση δεν θα σταματήσει να είναι για σένα ένας υπέροχος άνθρωπος που τον εκτιμάς. Συζήτησε του την ανάγκη που έχεις για αυτόνομη προσωπική εξέλιξη. Τέλος Ευχαρίστησε τον για το ενδιαφέρον του.

Γυναίκα είσαι ξέρεις


Η ΑΤΜΑ και ο Γρηγόρης είναι δύο καταπληκτικά άτομα και μπορούν να σε βοηθήσουν περαιτέρω

Επειδή σαν εσωτεριστές είμαστε αναλυτικοί και λιγότερο συνθετικοί αντιλαμβανόμαστε στην πρώτη υπέρ-επίγνωση τις διαφορές wicca για αυτό δοκίμασε στο φυσικό περιβάλλον : καθαρό γαλάζιο ουρανό βαλε τα δύο χέρια σου και κίνησε τα θα αντιληφθείς σιγά σιγά ένα περίβλημα και στις άκρες των δακτύλων θα δεις κάτι να προεξέχει(ο καθένας το βλέπει διαφορετικά).Θα αρχίσεις να το αντιλαμβάνεσαι κατά την μεταβολή(διαφορά).. είναι πιο εύκολο έτσι .Αν το καταφέρεις θα βρίσκεσαι στο 1 βήμα ..μην απογοητεύεσαι(ΜΠΛΟΚΑΡΕΣΑΙ) …Σιγά ..Σιγά συντονίσου


Edited by - . on 21/07/2003 14:43:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

.
Μέλος 1ης Βαθμίδας


50 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2003, 14:39:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αριστείδη δεν μπορώ να σου πω κάτι που ήδη «πνευματικά» ξέρεις.. Το ζητούμενο είναι ότι η συνειδητοποίηση αυτή σε σπρώχνει σε μια επόμενη ερώτηση-αναζήτηση
Δεν είναι τυχαίο που έγινε σε εσένα! ..θέλω να καταλάβεις ότι με τον καιρό θα σου έρχονται περισσότερα ‘προσυνείδητα’ διαισθητικά μηνύματα σε ερωτήσεις που πάντα είχες. Μια βαθύτερη αίσθηση της ύπαρξης

Εύχομαι μια βαθιά «αληθινή» πνευματική εμπειρία


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mihalis
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2003, 22:17:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mihalis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Yparhoun polles tehnikes gia tin enishisi/miosi tis aurikis aktinovolias. Mporei na epiteuhthei meso tis hrisis lithon, yoga kai diaforon allon askiseon pou didaskontai apo esoterika tagmata kai sholes. Oles oi tehnikes ehoun na kanoun me tin dianixi ton "energeiakon komvon" i chacras tou somatos mas, kai tin apothikeusi tis exerhomenis autis energeias gyro apo to soma.
Ta chacras auta einai pente.

1. Pano meros tou kefaliou
2. Laimos
3. Stithos
4. Genitika organa
5. Podia

Apotelei meros tis didaskomenis kai exetazomenis ylis pollon esoterikon tagmaton o pliris eleghos tis auras.

H enishimeni kai eleghomeni aura leitourgei san aspida prostasias enantion psihiko-magikon epitheseon, "psihikon vrykolakon", ktl. Apotelei meros episis tou eleghou ton synaisthimaton, tis psihikis kai somatikis ygeias tou anthropou. H energeia auti mporei na hrisimopiithi kai gia therapeutikous skopous.

Elpizo ta sholia auta na voithoun ligaki

FOS
Mihalis

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wicca
Πλήρες Μέλος

Greece
1317 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 02:08:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wicca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ
ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ


Πέθανε μια άλλη μέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariearies
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2003, 17:00:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mariearies  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα-αν και βλέπω ότι το τελευταίο μύνημα για το θέμα της αύρας είναι παλιό,θα ήθελα να γράψω την εμπειρία μου μήπως κάποιος το παρακολουθεί.Είμαι καινούριο μέλος,πρόσφατα άρχισα να διαβάζω το site.Έχω διαβάσει ελάχιστα για την αύρα αλλα΄χθες το απόγευμα έκανα ένα τεστ: ακολούθησα τις οδηγίες που περιγράφετε και πραγματικά είδα κα΄τι γύρω από τα χέρια μου που στην αρχή ήταν διάφανο και έμοιζε με θερμότητα (όπως η φλόγα έχει γύρω της ένα "σύννεφο" που ακτινοβολεί) και μετά έγινε κίτρινο.Αυτό που μου έκανε μεγαλύτερη εντύπωση ήταν η αίσθηση όταν πήγενα να ενώσω τις δύο παλάμες μου που ήταν σα να υπήρχε κάτι ανάμεσά τους και έπρεπε να βάλω λίγη περισσότερη δύναμη. Όταν οι δύο παλάμες ήταν κοντά και έκανα σα να τις έτριβα χωρίς όμως να αγκίζουν η μία την άλλη, ένοιωθα καθαρά την αίσθηση του ενός χεριού πάνω στο άλλο-η απόστασή τους ήταν περίπου 5 πόντους.Όταν μάλιστα πλησίασα ένα αντικείμενο που κρεμόταν σα να το πιάνω από απόσταση όμως, ένοιωθα το αντικείμενο σα να βρισκόταν μέσα στην παλάμη μου και κουνήθηκε κιόλας.
Θα ήθελα να ξέρω αν και κάποιος άλλος είχε ανάλογη εμπειρία.
ΜΑΡΙΑ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy