ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Η Δούκισσα της Πλακεντίας...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 01:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Oλα αυτά περί σχέσης αυτών των δυο είναι φήμες...ή τουλάχιστον υπερβολές...

αρα Avallon δεν εισαι αρνητικος στο οτι μπορει να ειχαν καποια σχεση αυτοι οι δυο που δεν ειναι απαραιτητο να ηταν ερωτικη (εγω απλα το εχω ακουσει και δεν πιστευω οτι μου λενε απλα το εχω υποψην μου)οπως και να εχει ομως εχουν ενα κοινο σημειο την πεντελη και δεν νομιζω να εχει συνδεθει καποιος τοσο πολυ με το βουνο οσο αυτοι οι δυο με εξαιρεση τον Ntavelis666 αστειευομαι μακαρι να ειχα ανεβει και να ειχα εξερευνησει/μελετησει την περιοχη οπως ο Νtavelis666 (αρκουμε στην παρνηθα που δεν ειναι λιγοτερο μαγικη)

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2003, 21:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Πάρνηθα φίλε μου είναι πιο μαγική (κατ'εμέ) από την Πεντέλη και θεωρώ ότι ένας λόγος που οι αρχαίοι μας πρόγονοι μίλησαν ελάχιστα για την Πεντέλη ήταν αυτός... ότι μάλλον το θεωρούσαν άπρεπο μιας και ήταν το βουνό που ήταν αντίθετο απ'άυτή.
Ελπίζω ο Τάσος να μη μου βάλει κατσάδα αλλά θεωρώ ότι η Πάρνηθα έχει πραγματικά "μαγικά" και περίεργα μέρη...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 01:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η Πάρνηθα φίλε μου είναι πιο μαγική (κατ'εμέ)
και εγω ειμαι της αποψης οτι η παρνηθα ειναι εξισου μαγικη με την πεντελη το εχω αναφερει και σε καποιο αλλο topic (μαζι με μικρη μου περιπετεια που εζησα στην σπηλια του πανα) και χαιρομαι που υπαρχει αλλος ενας που συμφωνει με την αποψη αυτη απλα η πεντελη ειναι πιο δημοφιλης λογω της δημοσιοτητας που εχουν παρει μερικα θεματα γυρω απο αυτη σχεδον ολοι εχουν συνδυαση την παρνηθα με την βολτα μεχρι το τελεφερικ οποτε χιονιζει και με το πεταγμα του χαρταετου στο parking του τελεφερικ δηλαδη με λιγα λογια η παρνηθα ειναι μεχρι το τελεφερικ πιο περα δεν εχει τιποτα μονο δεντρα και εναν δρομο που οδηγει μεχρι το καζινο αλλα καλυτερα ετσι φανταζεσαι να γινει η παρνηθα οπως η πεντελη? οπου ανεβαινει η σαρα και η μαρα και κανει τα ακατανομαστα χωρις κανενα σεβασμο και με πληρη αγνοια για τον χωρο που βρισκονται?
δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι φιλε Avallon

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 10:48:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aπό το τλεφερικ επάνω στο Μον Παρνες εκεί που ήταν το παλιο ελικοδρόμιο ξεκινάει ένα φίνο μοναπατάκι που κατεβαίνει χαμηλά στη χαράδρα και οδηγεί απέναντι στο Μπάφι 1.μιση ώρα δρόμος...στο συνιστώ...
Συγνώμη φίλοι μου αν βγήκα εκτός θέματος δε θα το ξανακάνω


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 17:46:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Avallon με το να δωσεις μια πληροφορια δεν ξεφευγεις απο το θεμα εγω παντως σου δινω αφεση αμαρτιων και θα το τσεκαρω μιας και ειμαι γυρω γυρω απο εκει δεν πειραζει να παω και προς τα εκει
ευχαριστω

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2003, 21:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
And just for the record...I'm female!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2003, 02:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΓΝΩΜΗΗΗΗ το ξερω οτι ωρες ωρες ειμαι αλλα και τωρα που το ειπες κοιταξα το προφιλ σου αλλα δεν ειδα τιποτα που να δειχνει οτι εισαι fem. παντως απο τα αγαπημενα απόφθεγματα σου ειδα οτι ασχολεισαι με ενδιαφεροντα πραγματα και οπως λεει και το τραγουδακι ολα ειναι ζεν.
αυριο το πρωι (μαλλον σημερα το πρωι)θα ανεβω στην παρνηθα και θα κοιταξω για αυτο που μου ειπες πανω στην ωρα μου το ειπες γιατι εκανα συνεχεια της ιδιες διαδρομες και δεν ελεγε γιατι εχανα επεισοδια. συγνωμη γιατι μιλησα για ασχετα θεματα με την συζητηση που εχει ξεκινησει εδω ειπαμε....

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2003, 21:13:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eπειδή ανήκω κι εγώ στους λάτρεις της Πάρνηθας, μήπως υπάρχει σχετικό topic?

Ή θα βρούμε το δρόμο ή θα τον δημιουργήσουμε - AννίβαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 02:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε Oannes δεν υπαρχει σχετικο topic για την παρνηθα αν και οπως εχω ξαναπει ισως ειναι καλυτερα ετσι δηλαδη η παρνηθα να μεινει αγνωστη δεν θα ηθελα σε καμμια περιπτωση να την δω να μεταμορφωνεται σε πεντελη Νο 2 υποθετω θα συμφωνει και η φιλη Avallon σε αυτο το θεμα

φιλη Avallon δεν βρηκα το μονοπατι που μου ειπες πισω απο το ελικοδρομιο (εκτος και αν εννουσες εκεινο που πρεπει να το κατεβεις με αλεξιπτωτο ) αλλα σε καποια αλλη στιγμη αντι να στριψω δεξια για το μοντ παρνες συνεχισα ευθεια και στα 40-50 m περιπου στα δεξια του δρομου εχει απειρα μονοπατια που οδηγουν και στο μπαφι (σωπααααααααααααααα θα μου πεις τωρα) δεν τα ειχα ξαναδει απλα με εκανες να ψαχνω για μονοπατια πιο ψηλα απο οτι συνηθιζα να πηγαινω και αρκετα ψηλα ειδα και ενα μονοπατι οπου οδηγουσε σε μια πηγη με ενα παραξενο ονομα αλλα δεν επιχειρησα να παω γιατι ηταν ο καιρος λιγο μυστηριος αν ξερεις κατι για την περιοχη εκεινη θα ηθελα πολυ να μου πεις(ειναι πολυ μακρια απο τον δρομο? φτανεις σχετικα ευκολα? κτλ)

συγνωμη που χαλασα για αλλη μια φορα την συζητηση του topic

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 12:13:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επιτέλους endorama...σταμάτα μ'αυτή τη συγγνώμη!
ΣΥΓΧΩΡΕΜΕΝΟΣ!

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 12:38:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως εκείνο που μου συμβαίνει εμένα με την Πάρνηθα είναι το γεγονός ότι σε κάθε επίσκεψη - και δεν εννοώ τα κλασσικά σημεία (τελεφερικ, καταφύγιο κλπ.) - ανακαλύπτω κάθε φορά και κάτι νέο. Λες και ανανεώνει αυτό το βουνό τα κύταρρά του. Λες και αλλάζει όψη...

Στο όνομα της Aγίας EπιστήμηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 15:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνωμη που λεω συνεχεια συγνωμη (μα συνεχεια???) και ευχαριστω για την αφεση αμαρτιων.
quote:
Λες και ανανεώνει αυτό το βουνό τα κύταρρά του. Λες και αλλάζει όψη
δυστηχος φιλε μου συμβαινει το αντιθετο η παρνηθα αργοπεθαινει και αμφιβαλω αν το εχει παρει κανενας χαμπαρι την επομενη φορα που θα ανεβεις προσεξε λιγο καλυτερα τα δεντρα και θα καταλαβεις τι εννοω η μολυνση το εχει τσακισει το βουνο αλλα μπορω να πω οτι αντιστεκεται ακομα.
η μαγεια της παρνηθας ομως υπαρχει και ειναι αισθητη σε καθε σου βημα (εγω παντως εχω συχνα την αισθηση οτι με παρακολουθει καποιος και δεν νομιζω να με κοιτανε οι πυροσβεστες εχω αναφερει και ιστορια πανικου σε αλλο topic)

γιατι δεν φτιαχνεις και ενα topic για την παρνηθα? οχι τιποτα αλλο αλλα για να μην λεω συνεχεια συγνωμη

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cube
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
417 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 15:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cube  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 16:21:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφού ήδη έχετε πει τόσα για την Πάρνηθα, θα ήταν ίσως καλύτερα το θέμα να γίνει "Η Δούκισσα της Πλακεντίας + Πάρνηθα"-νομίζω ότι το θέμα της Δούκισσας έχει ψιλοεξαντληθεί...Εκτός αν φτιαχτεί ένα καινούργιο θέμα με τίτλο "Πάρνηθα" κ μεταφερθούν εκεί οι απαντήσεις σας....
Εγώ πάντως δεν ξέρω να κάνω ούτε το ένα ούτε το άλλο.Οποιος μπορεί ας βοηθήσει....

Communicating at an unknown rate...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2003, 19:47:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν νομιζω οτι πρεπει να αλλαχτει το ονομα του topic σε "δουκισσα της πλακεντιας και παρνηθα" και ουτε φυσικα εχει εξαντληθει σαν θεμα η δουκισσα ολο και καποιος θα εμφανιστει να δωσει νεα στοιχεια στη υποθεση αυτη το καλυτερο ειναι να δημιουργηθει ενα νεο topic με την ονομασια παρνηθα και να σταματησουμε να μιλαμε για ασχετα πραγματα σε αυτο το topic γιατι δεν ειναι και ευγενικο (και λυπαμαι που εδωσα και εγω το κακο παραδειγμα και ξεφυγα απο το θεμα).

αν και δεν νομιζω οτι θα υπαρχουν και πολλα πραγματα να συζητηθουν γυρω απο την παρνηθα παντως εγω θα χαρω να βοηθησω Valnta αρκει να μου πεις τι θελεις να κανεις και τι βοηθεια θελεις ακριβως

Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

The seventh son of a seventh son
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 15:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους The seventh son of a seventh son  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ' αρχάς ένα μεγάλο γεια σε όσους υπάρχουν εδώ μέσα. Κατά δεύτερον θα ήθελα να πω ότι έχω ασχοληθεί αρκετά και με την Πεντέλη και με την σπηλιά του Νταβέλη και με την Δούκισσα της Πλακεντίας. Θα ήθελα να πω στην φίλη Avallon, ότι ας μην μπλέκει την Δούκισσα με την δολοφονία του Καποδίστρια. Μην ψάχνουμε να βρούμε εχθρούς εκεί που δεν υπάρχουν. Και κάτι άλλο Avallon (με την τόσο όμορφη εικόνα) αυτή η διαφορά στις ημερομηνίες είναι λόγω της μετάβασης από το παλαιό στο νέο ημερολόγιο. Αποτέλεσμα αυτής της μετάβασης, η οποία έγινε στις 15/02/1922, ήταν να "πηδήξουμε" 13 μέρες. Έτσι οι Έλληνες κοιμήθηκαν 15/02/1922 και ξύπνησαν 01/03/1922. Άλλωστε στα βιβλία της ιστορίας του λυκείου και του γυμνασίου αναφέρονταν δύο ημερομηνίες σε όλα τα γεγονότα πριν της 15/02/1922

Μετά τιμής, ο έβδομος γιος κάποιου έβδομου γιου...

Edited by - The seventh son of a seventh son on 09/10/2003 15:56:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2003, 20:19:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eνδιαφέρουσα άποψη!
Το θέμα του παλιού ημερολογίου δε μου πέρασε ποτέ απ'το μυαλό.
Νά΄σαι καλά...
Οσο για τα υπόλοιπα λυπάμαι αλλά εξακολουθώ να'μαι καχύποπτη...



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
The seventh son of a seventh son
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2003, 11:11:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους The seventh son of a seventh son  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι ανάγκη να λυπάσαι. Δεν είσαι υποχρεωμένη να πιστέψεις τα δικά μου πιστεύω.

Μετά τιμής, ο έβδομος γιος κάποιου έβδομου γιου...

Edited by - The seventh son of a seventh son on 10/10/2003 11:15:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

The seventh son of a seventh son
Νέο Μέλος

Greece
16 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2003, 09:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους The seventh son of a seventh son  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και κάτι που έμαθα εχθές το βράδυ και όσο κι αν έψαξα δεν είδα να αναφέρεται πουθενά. Κάποιος φίλος ρώτησε γιατί τα παράθυρα στο "παλάτι" της Δούκισσας της Πλακεντίας ήταν σφραγισμένα με τσιμέντο. Λοιπόν, το σπίτι αυτό, το πήρε ο Κωνσταντίνος ως πριγκιπική κατοικία. Είναι ένα από τα σπίτια που διεκδικούσε και του αποζημιώσαμε. Όλα τα ανάκτορα που "ανήκαν" στον τέως σφραγίστηκαν με τσιμέντο. Το ίδιο έγινε και με αυτό το "παλάτι".

Μετά τιμής, ο έβδομος γιος κάποιου έβδομου γιου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 00:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΣΚΕΥΘΗΚΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΠΛΑΚΕΝΤΙΑΣ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΡΗΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΩΝ ΝΤΟΠΙΟΝ ΚΑΙ ΩΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΟΧΗ ΘΕΑ.ΜΠΗΚΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΙΣΑ ΟΛΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΡΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΣΤΑ ΥΠΟΓΕΙΑ.ΜΑΛΙΣΤΑ ΓΥΡΙΖΟΤΑΝ ΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ,ΕΝΝΟΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΚΤΗΡΙΟ,ΟΙ ΑΝΟΗΤΟΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ "ΦΥΣΙΚΑ"ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΓΥΡΙΣΜΑ...ΤΕΣΠΑ...ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΥΧΕΡΟΙ ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΟΙΧΤΟ

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 01:22:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε sonap σε παιρνει να μας δειξεις μερικες απο της φωτογραφιες που τραβηξες?


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Darkangel_78
Πλήρες Μέλος

Egypt
1013 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 01:30:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Darkangel_78  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
το καλυτερο ειναι να δημιουργηθει ενα νεο topic με την ονομασια παρνηθα

Δεν προσέξατε αυτό "ΠAPNHΘA: Tο Mαγικό Bουνό της Aττικής Γης" φίλτατοι?
Τί?Πάλι απάντησα ετεροχρονισμένα?Συγχωρήστε με...

"Ποιό το αληθινό μέγεθος της σκιάς σου;"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 01:34:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν τρεχει τιποτα ο καθενας θα μπερδευοταν αφου αυτο το θεμα ειχε μεινει χωρις post πολυ καιρο τωρα απορω που το ξεθαψε ο φιλος sonap αλλα αυτο δεν ειναι ξεθαψιμο ειναι γεωτρυση


Don't try to take our dreams away
from us
We will never be like you

Edited by - endorama on 04/11/2003 01:34:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sonap
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
79 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2003, 22:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sonap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΚΤΗΡΙΟ ΛΥΠΑΜΑΙ,ΟΜΩΣ ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΝΩ ΝΑ ΠΑΣ.ΧΤΕΣ ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΔΟΥΚΙΣΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΙΘΗΚΑ ΠΟΛΥ

"Την ώρα της δυστυχίας μην απελπίζεσαι..σκέψου πως από μαύρα σύννεφα , πέφτει κρυστάλινη βροχή"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χαρης
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2003, 04:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χαρης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα παιδια...
Αν κ κολλημενος με κατι τετοια παραφυσικα κ περιεργα φιανομενα που λενε οτι συμβαινουν μεσα κ εξω απο το σπιτι της, αλλα κ στην ευρητερη περιοχη, μηπως θα μπορουσε, καποιος που να γνωριζει να μου πει, πως ακριβως θα παω σπιτι της... ελπιζω να με καταλαβαινετε.
Αν κ δεν γνωριζω ( κ κακωσ δηλ.) κατι για αυτο το θεμα θελω ισωσ απο περιεργεια δηλ. να παω δω κ εγω τι παιζει...
Ευχαριστω


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Clemence
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/05/2008, 17:01:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Clemence  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπορει και να εχει ηδη αναφερθει παραπανω, αλλα επειδη δεν το ειδα, ηθελα να το προσθεσω: η ΄΄πλακεντια΄΄ ειναι η συγχρονη μας πιατσεντζα (piacenza) της ιταλιας.

καλως σας βρηκα και καλο μηνα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OpenOcean
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2017, 20:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου σε όλες και όλους τους φίλους.

Πολύ καλή η αναφορά σε ένα παρεξηγημένο κατ ελάχιστον πρόσωπο της νεοελληνικής ιστορίας. Ήθελα να ρωτήσω αν και μάλλον ζητώ κάτι πολύ δύσκολο, το που μπορεί να βρεί κάποιος το 16σέλιδο κείμενο του Βρατσάνου με τίτλο ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΑ ΤΗ ΔΟΥΚΙΣΣΗ ΤΗΣ ΠΛΑΚΕΝΤΙΑΣ.
Αν τυχόν κάποιος το έχει ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα διότι ως είναι προφανές πρόκειται περί σπανιότατου κειμένου που ίσως φωτίσει κάπως καλύτερα αυτή την πολύ σημαντική θεωρώ προσωπικότητα της νεοτέρας Ελλάδος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας, καλό καλοκαίρι σε όλες και όλους.

Edited by - OpenOcean on 17/07/2017 20:17:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2017, 20:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Την καλησπέρα μου σε όλες και όλους τους φίλους.

Πολύ καλή η αναφορά σε ένα παρεξηγημένο κατ ελάχιστον πρόσωπο της νεοελληνικής ιστορίας. Ήθελα να ρωτήσω αν και μάλλον ζητώ κάτι πολύ δύσκολο, το που μπορεί να βρεί κάποιος το 16σέλιδο κείμενο του Βρατσάνου με τίτλο ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΑ ΤΗ ΔΟΥΚΙΣΣΗ ΤΗΣ ΠΛΑΚΕΝΤΙΑΣ.
Αν τυχόν κάποιος το έχει ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα διότι ως είναι προφανές πρόκειται περί σπανιότατου κειμένου που ίσως φωτίσει κάπως καλύτερα αυτή την πολύ σημαντική θεωρώ προσωπικότητα της νεοτέρας Ελλάδος.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας, καλό καλοκαίρι σε όλες και όλους.



Κάποιες αναφορές από το κείμενο αυτό έχουν δημοσιευθεί(-συμπεριληφθεί) στο βιβλίο "ΠΕΝΤΕΛΗ: Το ιερό όρος της Αθήνας" (συγγραφέας ΤΑΣΟΣ ΠΕΤΟΥΡΗΣ) των εκδόσεων ΚΕΔΡΟΣ.

Ελπίζω κάποιος να μπορέσει να υποδείξει οιανδήποτε πηγή με το πλήρες κείμενο

ΥΓ.
Αν δεν πρόκειται περί συνωνυμίας, ο Δημοσθένης (ή Δήμος) Βρατσάνος εργάστηκε μεταξύ άλλων για πολλά χρόνια ως δημοσιογράφος και εκδότης του περιοδικού «Εικονογραφημένη», άραγε θα μπορούσε το ζητούμενο κείμενο να δημοσιεύθηκε (κάποια στιγμή) και εκεί;...

Edited by - XD on 23/07/2017 20:20:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2017, 10:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΥΓ.
Αν δεν πρόκειται περί συνωνυμίας, ο Δημοσθένης (ή Δήμος) Βρατσάνος εργάστηκε μεταξύ άλλων για πολλά χρόνια ως δημοσιογράφος και εκδότης του περιοδικού «Εικονογραφημένη», άραγε θα μπορούσε το ζητούμενο κείμενο να δημοσιεύθηκε (κάποια στιγμή) και εκεί;...


Μάλλον πρόκειται περί συνωνυμίας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2017, 10:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα, γνωρίζετε αν το Μέγαρο της Δούκισσας ειναι επισκέψιμο, δηλαδη αν παω μπορω να μπω ή είναι μόνιμα κλειστό;

Ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy