ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 2011
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 11:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΨΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ(ΠΑΓΕΤΩΝΕΣ) ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΩΤΑ(ΚΟΜΗΤΗΣ).ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΟΜΗΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΕΛΘΕΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΑΓΕΤΩΝΩΝ(ΛΟΓΩ ΣΚΟΝΗΣ).ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΓΕΤΩΝΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΤΟΥ "THE DAY AFTER TOMMOROW" ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΦΟΥ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΟΔΕΥΕΙ ΠΡΟΣ ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΓΩΜΑ.ΜΑΛΛΟΝ ΖΟΥΓΚΛΑ ΘΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 13:21:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΕΝΑ ΦΥΣΙΚΟ,ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ,ΣΥΝΔΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΕ ΕΛΕΥΣΗ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟΥ,Ε, ΥΠΟΧΘΟΝΙΩΝ,ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΟΥΦΑ.ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΠΟΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΟΥΝ.
(ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΖΙΡΙΤΖΙΜΠΙΤΖΙΔΗΣ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΟΤΙ Η ΕΝΤΑΣΗ ΤΩΝ ΤΥΦΩΝΩΝ ΣΤΙΣ Η.Π.Α. ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΑΥΞΗΣΗ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΠΡΟΙ ΕΛΕΦΑΝΤΟΠΑΡΔΟΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΤΟΤΕ ΣΤΗ ΓΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΦΑ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥ,ΚΑΙ ΗΡΘΕ Ο ΚΑΤΡΙΝΑ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΟΡΛΕΑΝΗ,ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΤΥΦΩΝΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΝΤΑΣΗ ΣΤΙΣ Η.Π.Α. ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΙΣΧΥΕΙ ΚΙ ΟΤΙ ΟΙ ΑΣΠΡΟΙ ΕΛΕΦΑΝΤΟΠΑΡΔΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΣΤΗΝ ΓΗ.)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GeorgiO
Μέλος 1ης Βαθμίδας

United Kingdom
67 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2006, 17:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GeorgiO  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί σου φέναιτε τόσο γελίο και απίθανο αυτό που λέει η ταινία φίλε tpt?

"Μερικοί βλέπουν το αύριο ως μια άλλη ημέρα. Εγώ το βλέπω ως άλλη μια ευκαιρία."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
tpt
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
323 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2006, 09:18:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tpt  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tην θεωρια που παρουσιαζει απο οτι ξερω ουτε με φυσικα μοντελα μπορεσαν να την επαληθευσουν και ειναι μονο και μονο θεωρια.Πιστευω η μονη περιπτωση να επελθει παγετωνας ειναι να μπλοκαριστουν οι ακτινες του ηλιου και οχι απο ενδογενεις-"αργους" παραγοντες.Εδω λεμε να παμε να σωσουμε τον πλανητη απο την υπερθερμανση(=>πλημμυρες,κατακλυσμοι) και οχι απο την ψυξη.
Για αυτο........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Peronosporos
Πλήρες Μέλος

Christmas Island
843 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2006, 11:55:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tpt το σενάριο της απότομης ψύξης της γής δεν είναι παράλογο. Έχει κάποια βάση αλλα δεν πρόκειται να συμβεί με τέτοιους ρυθμούς όπως φαίνεται στην ταινία "the day after tomorrow" ή "η επόμενη μέρα" όπως κακώς ονομάζεται..(απλά αναφέρω ότι η ταινία που καλείται "η επόμενη μέρα" ονομάζεται στα αγγλικά "The day after" είναι παλαιότερη και δείχνει τί θα συμβεί σε πυρηνικό πόλεμο).

Μπορώ να σου δώσω μια αιτία: ανακατανομή των θαλασσίων ρευμάτων (συμβαίνει ήδη με το ρεύμα του κόλπου, η Βόρεια ευρώπη θα δεί ψυχρότερες μέρες, έως και 2 βαθμούς C πτώση της μέσης θερμοκρασίας...).
Μια ακόμη αιτία είναι η πυκνή νέφωση από την αυξημένη εξάτμιση λόγω θερμοκρασίας...


O Μέγας Απο-συντονιστής και σεντονιστής!!!
Περονόσπορος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2006, 16:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως είναι γεγονός πως έχουν αναστραφεί τα γνωστα θερμά ρέυματα από το Μεξικό και κατευθύνονται βορειότερα προς την Αγλλία.Αυτό έχει επιφέρει το λιώσιμο των πάγων στο βόρειο πόλο και την παγκόσμια αύξηση της στάθμης του νερού κατά 12 χιλιοστά τα τελευταία 2 χρόνια!Υπολογίζεται πως σε 16 πολλά μικρά νησιωτικά συμπλέγματα θα έχουν αφανιστεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Phaethon
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2006, 23:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phaethon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ. ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΝ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΩΝ ΟΠΩΣ ΦΟΥΡΑΚΗ & ICKE ΚΑΙ ΕΚΦΡΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΟΤΙ ΟΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΚΟΡΟΪΔΩΝ. ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥΣ;

ΟΣΟΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣΤΕ ΕΝΑΝΤΙΑ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΤΙΛΟΓΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ; ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΤΕΘΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΣΩΣΤΟ.

ΕΠΕΙΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΡΥΨΕΙ ΚΑΤΙ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ; ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΨΑΞΕΙ;

Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ Η ΧΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΩΤΕΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ Ο ΚΛΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΙΔΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΦΕΝΙΟ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΟΦΕΛΕΙΜΟ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΛΟΙΔΟΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΗΣ ΑΝΟΝΥΜΙΑΣ.

ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΕΚΤΕΙΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΚΡΙΤΙΚΗΣ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΚΑΛΟΠΙΣΤΗΣ ΟΧΙ ΤΗΣ ΛΟΙΔΟΡΙΑΣ. ΕΔΩ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ FORUM ΠΟΥ ΣΚΟΠΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΩΝΙΜΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΑΛΛΙΩΣ ΑΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΠΟ ESOTERICA ΚΑΙ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΙΕΡΟΕΞΕΤΑΣΤΗΡΙΟΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2006, 10:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To 12 είναι κοντά, όποιος ζήσει θα δει.

- Σε καφενείο δεν πάμε, φουράκη δεν διαβάζουμε, είναι μπας κλας.

ορεξη να χετε να διαγραφετε :)

Edited by - null_n_void on 11/02/2006 11:02:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2006, 17:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνωμη αγαπητε Phaethon,ομως καλοπιστη κριτικη δεν υπαρχει γιατι τοτε δεν λεγεται κριτικη αλλα κολακεια.Οταν καποιος μπαινει στον κοπο να γραψει ενα βιβλιο(με προφανεις λογους κυριως μπας και κονομησει κατι) τοτε αυτοματα εκτειθεται και ειναι δεδομενο οτι θα υποστει την κριτικη,ενιοτε και αυστηρη αν προκειται να ασχοληθει με αμφιλεγομενα θεματα.Οσο πιο αμφιλεγομενο ειναι ενα θεμα τοσο πιο ισχυρα επιστημονικα δεδομενα και καλα δομημενα επιχειρηματα πρεπει να παραθετει.Δεν παιρνουμε ετσι απλα ενα μολυβι και γραφουμε ασυναρτησιες και αντε τις κανουμε βιβλιο.Ειναι και θεμα ηθικης.Μπορει αυτο το βιβλιο να πεσει στα χερια ατομων με μειωμενο καταλογισμο πραξεων και να τα επηρεασει αρνητικα,να τα οδηγησει σε πραξεις αυτοκαταστροφικες.Και πειτε μου ποιος φερει τοτε την ευθυνη;Το ατομο που διαβασε οτι πλησιαζει το τελος του κοσμου και αυτοκτονησε,ή ο συγγραφεας;


Edited by - Mantis Religiosus on 11/02/2006 17:35:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2006, 01:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω θελω να ρωτησω κατι. Κατα αρχας δεν ειμαι με το μερος κανενος, και οταν λεω κανενος εννοω τους κυριους που γραφουν τα βιβλια τους.

Λοιπον η ερωτηση μου ειναι η εξης.
Αν λεγαμε οτι πηγαιναμε στο παρελθον οχι πολυ μακρυα γυρω στα 200 χρονια..δηλαδη 2 γενεες πισω, και καποιος εγραφε ενα βιβλιο περι Ηλεκτρονικων υπολογιστων-ιντερνετ-κινιτα τηλεφωνα και γενικα για επικοινωνια απο αποσταση με μια συσκευη που θα χωραει στην παλαμη μας.

Λοιπον η απαντηση ειναι σαφης απο ολους μας Χωρις να τελειωσω την ερωτηση. Λεω και παλι δεν ειμαι με το μερος κανενος αλλα μην απορριπτουμε καμια 8εωρια η οποια οσο και αβασημη να ειναι προερχετε απο τον κοντινο μελλον.

Καλο βραδυ σε ολους.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2006, 01:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mantis Religiosus με κάλυψες απόλυτα στην απάντηση σου στον Phaethon και το έξυπνο ρητορικό σου ερώτημα στο τέλος τα λέει όλα.

Όσον αφορά για τους Φουράκηδες, του Κεραμιδάδες και τους Ickeδες δεν χρειάζεται να είναι κανείς πυρηνικός επιστήμονας για να καταλάβει ότι γράφουν γενικά βλακείες αναμιγνύοντας μικρές αλήθειες με χονδροειδή ψέματα.



Ε.Ο. Ανδρομέδιος ]+[ http://andromedios.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2006, 01:42:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αν λεγαμε οτι πηγαιναμε στο παρελθον οχι πολυ μακρυα γυρω στα 200 χρονια..δηλαδη 2 γενεες πισω, και καποιος εγραφε ενα βιβλιο περι Ηλεκτρονικων υπολογιστων-ιντερνετ-κινιτα τηλεφωνα και γενικα για επικοινωνια απο αποσταση με μια συσκευη που θα χωραει στην παλαμη μας.


Καταρχάς το ταξίδι στο παρελθόν είναι πρακτικά ΑΔΥΝΑΤΟ λόγω ότι δεν μπορούμε να ταξιδέψουμε γρηγορότερα από το φως για να γίνει αντιστροφή της ροής του χωροχρόνου.
Αλλά τι θες να μας πεις τελικά; Ότι ο Φουράκης και ο Icke μπορούν να συγκριθούν με τεράστια μυαλά επιστημονικής φαντασίας όπως ο Ιούλιος Βέρν;;; Ούτε κατά διάνοια φίλε μου, ούτε κατά διάνοια!



Ε.Ο. Ανδρομέδιος ]+[ http://andromedios.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2006, 02:31:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι απλο και λογικο το συμπερασμα μου.

Να μην ισοπεδονουμε τα παντα, ειτε αυτο ειναι απο την πλευρα των κυριων που γραφουν τα βιβλια ειτε απο την δικη μας πλευρα.

Πιστευω πως για ολα υπαρχει λυση. Και εγω κανω ενα project για το πανεπιστημιο μου και μπορω να βαλω το χερι μου στη φωτια οτι αν ημουν σε Ελλινικο πανεπιστημιο θα με πετουσαν εξω απο την πρωτη κιολας λεξη μου. Ομως οι καθηγητες που εχω εδω οχι μονο πηραν στα σοβαρα την εργασια μου..σκεφτονται να βοηθησουν να παει οσο καλυτερα γινετε.

Με αυτο το παραδειγμα θελω να πω πως οι μεγαλες ανακαλυψεις η εφευρεσεις η δημιουργιες πανω σε καποιες αλλες προερχονται απο τρελες ιδεες και οχι απο κοινες εργασιες που καθε ενας απο εμας μπορει να κανει ευκολα.

Κοιταζω το μελλον και αυτο με κανει να σκεφτομαι.Δεν μενω με σταυρωμενα χερια να περιμενω τον θεο να μου τα λυσει.

Οσο αφορα για την εργασια παρακαλω μην την ζητησει να την δει καποιος τωρα για ευνοητους λογους. Σας δινω υποσχεση πως στο τελος της χρονιας εδω θα ειμαστε και επειδη μπαινω στο δυκτιακο αυτο τοπο πολλα χρονια θα την παραθεσω αν βεβαια ολα πανε καλα.

Φιλικους χαιρετισμους σε ολους.

Υ.Γ. δεν ειχα το χρονικο περιθωριο για αυτο που μου ειχες ζητησει skeptic. Συγνωμη και αν μπορεις να περιμενεις θα σου στειλω τα αρχεια.

Leonardo

Edited by - Skies tou Fegariou on 12/02/2006 02:32:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2006, 13:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ok, ευχαριστώ θα περιμένω.

Ενταξεί πάντως αλλά μη συγκρίνεις τον Φουράκη με έναν επιστήμονα.. καμία σχέση..

Τελοσπάντων.

Τι αντικείμενο είχε η εργασία σου;



Ε.Ο. Ανδρομέδιος ]+[ http://andromedios.blogspot.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2006, 22:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι εχει σχεση με την ΧΡΟΝΙΚΗ αποσταση ΓΗΣ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗΣ. Αν και δεν ειναι το main σχεδιο αλλα εχει να κανει σε μεγαλο βαθμο με αυτο.

Δεν συγκρινω επιστημονες που εχουν φαει τα χρονια τους στα εργαστηρια και ψαχνουν παντα για το καλυτερο της ανθρωποτητας.

Ομως ολοι μας αν εχουμε μια ιδεα μπορει να δωσει τροφη για μελλοντικους σκοπους. Δεν ειναι αναγκη να γινει πραξη η ιδεα μας στο κοντινο μελλον αρκει να μπορει να αποδιχτει πρωτα θεωρητικα.

Φιλικα.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2006, 12:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Skies tou Fegariou ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ,ΝΑ ΟΡΜΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΠΑΡΑΞΟΥΜΕ.
ΟΜΩΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΟ,ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΟΔΟ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ.ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΟΡΙΖΟΝΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ(2011 Η 2012),ΚΑΙ ΓΙΑ ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ ΕΛΕΥΣΗ ΔΩΔΕΚΑΘΕΟΥ,ΕΛ,ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ.
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ,ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΒΙΒΛΙΩΝ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΓΜΕΝΗ ΣΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2006, 14:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΗΣ ΕΚΦΡΑΣΗΣ,ΟΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΒΙΒΛΙΩΝ,ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΓΜΕΝΗ ΣΕ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΛΟΓΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ


Αρκει να μην κανουμε καταχρηση του ονοματος της ελευθεριας εκφρασης.
Αν κανουμε κριτικη στηριγμενη σε απολυτως λογικα επιχειρηματα για να απορριψουμε αυτα που γραφουν αυτα τα βιβλια τοτε τα περισσοτερα απο αυτα θα εχουν θεση οχι στην βιβλιοθηκη αλλα στον καλαθο των αχρηστων.Ειμαι αυστηρος;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 02:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σαι καλά φίλε μου Mantis Religiosus,
που μόλις έστειλες στον κάδο αχρήστων την μισή μου βιβλιοθήκη....

Με εκτίμηση,


nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 12:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟ ΤΙ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΓΙΚΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ.ΑΛΛΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ,ΝΑ ΦΕΡΩ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΩΣ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΕΝΝΟΩ...
ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΦΙΑ ΓΗ ΑΣ ΠΟΥΜΕ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΛΗ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟΚΛΕΙΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΚΕΝΟΥ,Η ΗΛΙΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΗ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΛΗ,ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΚΟΥΦΙΑΣ ΓΗΣ ΣΕ ΚΑΘΑΡΑ ΑΝΥΠΟΣΤΑΤΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΙΜΑ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ(ΦΩΤΟ ΚΤΛ).
ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΛΙΓΟ ΑΝΟΗΤΟ-ΑΣ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ Η ΕΚΦΡΑΣΗ-ΤΗΝ ΕΜΜΟΝΗ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΗΣ ΚΟΥΦΙΑΣ ΓΗΣ,ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ.
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΕ (ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΑΝΕΦΕΡΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΚΔΟΧΗ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ)Π.Χ. ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΘΙΑ ΣΠΗΛΑΙΑ-ΚΟΙΛΟΤΗΤΕΣ,ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΣΕ ΕΜΑΣ,ΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΠΙΘΑΝΟ,ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΟΥΝ ΩΣ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΟ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΕΤΟΙΩΝ ΣΠΗΛΑΙΩΝ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.
ΕΠΙΣΗΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ "ΑΝΟΙΞΑ" ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΚΑΙ ΞΕΦΥΓΕ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 13:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ/Η mariha2912 ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΙΣΩ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΜΟΥ,

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΜΕ ΠΩΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ. ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΚΑΘΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗΣ, ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ Η' ΑΔΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ, ΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ (ΕΝΤΑΞΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ), ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,

nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 13:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι φωτογραφιες απο τοτε που ανακαλυφθηκε το Φωτοσοπ εχουν παψει να ειναι τεκμηρια
Γιαυτο μην πιστευετε οτι σας δειχνουν


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2006, 13:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ/Η ΜΟΥ Mantis Religiosus ,

ΣΩΣΤΟ/Η ΣΕ ΒΡΙΣΚΩ

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ,

nobody

Edited by - nobody5001 on 15/02/2006 13:37:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 01:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω διαφωνω... Δεν υπαρχει μονο το photoshop χιχιχιχι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2006, 15:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σωστα. Yπαρχει και το PaintShop...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 03:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον αφηστε τα -shop.

Και παλι λεω...αν αυριο σας ελεγαν οτι το 2012 (που ειναι μια ημερομηνια που εχει γραφτει απο πολλες θρησκειες και πολιτισμους), δεν θα γινει τιποτα..οχι μονο τιποτα αλλα δεν υπαρχει ουτε θεος ουτε υπηρχε ουτε ηρθε ουτε θα ερθει ρε αδρερφε μου.

Παει θα ξηλωσουμε θρησκειες, βιβλια, αγιους, δασκαλους, αρχες, οικογενειες, πολιτικες δυναμεις, κτλ.

Οποιος καταλαβε καταλαβε...καλο βραδυ.

Φιλικα παντα να ειστε ολοι καλα.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 03:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και παλι λεω...αν αυριο σας ελεγαν οτι το 2012

Ποιο 2012.....το 2011 θα πραγματοποιηθεί ολική επαναφορά, θα ενεργοποιηθεί το ελληνικό DNA και οι Έλληνες θα γίνουν 100 εκατομμύρια και με τη βοήθεια της ομάδας Ε φυσικά και του ξανθού βασιλια από το βορρά θα κυριαρχήσουν στην υφήλιο....βεβαια κάποιοι τηλε-καληκάτζαροι δώσανε αναβολή για το 2024...έχει ο καιρός βλέπεται...μακρύς και όχι εγγύς...

quote:
αλλα δεν υπαρχει ουτε θεος ουτε υπηρχε ουτε ηρθε ουτε θα ερθει ρε αδρερφε μου.

αν συνέβαινε αυτό...τοτε πολλοί ιερείς θα βγένανε στο ταμείο ανεργείας ή θα άλλαζαν επάγγελμα....

quote:
Παει θα ξηλωσουμε θρησκειες, βιβλια, αγιους,

με...νιτσεϊκο γκρέμισμα των Θεών.....

quote:
πολιτικες δυναμεις, κτλ

με μολότοφ

Brother will kill brother, spilling blood across the land, killing for religion, something I don't understand...

Η Ακρόπολη ανήκει σε αυτούς που την έχτισαν...

Ο ΚΕΦΤΕΣ ΓΑΡ ΒΑΡΥΣ....ακόμα πονάει το στομάχι μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 04:34:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου αρεσει το χιουμορ σου.

Μια πιο σοβαρη απαντηση μπορω να εχω?

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nobody5001
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
399 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 05:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nobody5001  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Skies tou Fegariou σε χαιρετω,

ζήτησες σοβαρή απάντηση λέγοντας:

quote:

Μια πιο σοβαρη απαντηση μπορω να εχω?


και πως:

quote:

Παει θα ξηλωσουμε θρησκειες, βιβλια, αγιους, δασκαλους, αρχες, οικογενειες, πολιτικες δυναμεις, κτλ.

Οποιος καταλαβε καταλαβε...καλο βραδυ.



Και η απάντηση έχει ως εξής:

Δες ξανά την απάντηση του Agnostic

Με εκτίμηση,

nobodyΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 14:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παει θα ξηλωσουμε θρησκειες, βιβλια, αγιους, δασκαλους, αρχες, οικογενειες, πολιτικες δυναμεις, κτλ

Καποια στιγμη θα γινει και αυτο.Δεν ξερεις οτι η εξελιξη ειναι μια δυναμικη κατασταση;


Τι θα γινει το 2011;Θα φυσηξει αερας και θα πεσει η τεντα του τσιρκου...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

silverlegend
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
110 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2006, 17:51:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αναστροφή των πόλων είναι όντως κάτι αναμενόμενο από τον επιστημονικό κόσμο το πότε όμως θα γινει αυτό δεν το ξέρουμε ΑΛΛΑ το δωδεκάθεο τι σχέση έχει με την αναστροφή των πόλων?Μήπως θα μας βρούν αδύναμους εκείνη την περίοδο οι θεοί και θα έρθουν να πάρουν την θέση που τόσο καιρό είχαν χάσει??Κατά την ταπεινή μου άποψη το 12θεο δημιουργήθηκε από τον φόβο των ανθρώπων για το άγνωστο και την δύναμη της φύσης,όπως και οι περισσότερες θρησκείες σύμφωνα με τους Φρόυντ και Νίτσε και δεν έχει να κάνει τπτ με την πραγματικότητα.

Ζήσε την στιγμή γιατί μπορεί να είναι η τελευταία σουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy