ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΚΑΒΕΙΡΙΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 19:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εάν ήξερα ότι θα εξοργιζόσασταν τόσο εσύ και η Άτμα μπορεί και να μην την έγραφα καν.


Ποιός μίλησε για εξοργισμό!!!
Και ΠΑΛΙ χρησιμοποιής ΛΑΘΟΣ ΛΕΞΕΙΣ φίλε μου Λυκοπρόσωπε!!!

Ας ΜΗΝ δώσουμε συνέχεια σε κάτι που ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ (κατα τα γραφώμενά σου) και που ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ...

Αλλά επι της ευκαιρίας, να πώ κάι κάτι ακόμα...

Αυτό που με βάζει σε σκέψεις, είναι ότι ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ μεταφέρουν αυτό που "άκουσαν" απο "κάποιους" να λένε "κάπου"...
Και απορώ, ΓΙΑΤΙ ο κόσμος αυτός που έχει το ρόλο του ΦΕΡΕΦΩΝΟΥ, δεν κάθεται να ερευνήσει ΑΝ λέω ΑΝ έχει κάποια βάση η ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΘΕΩΡΕΙΑ...
Αλήθεια, ΓΙΑΤΙ;;;;

Επείσης ΓΙΑΤΙ εμείς, ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΕΣ, θα πρέπει να προσπαθούμε να αποδέιξουμε ότι "δεν πετά γάϊδαρος", ενω οι 'άλλοι" οι ΕΞΩΤΕΡΙΣΤΕΣ λένε ότι θέλουν ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΤΕΚΜΥΡΙΩΣΗ;;;;

Σου παρέθεσα ακόμα ΚΑΙ τις πηγές που άντλησα τις πληροφορίες μου που με αυτές, ΤΕΚΜΥΡΙΩΝΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ και την ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ...
Εσύ ΓΙΑΤΙ δεν κάνεις ένα μικρό κόπο να ερευνήσεις φίλε μου;;;

Σε ότι είπε ο Τρισμέγιστος Ερμής, θα συμφωνήσω ΚΑΙ ΕΓΩ...
Θα παρακαλούσα τον Φίλο μου Ράμογλου να σβήσει την ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ στον Λυκοπρόσωπο...
Πραγματικά δεν θα ήθελα να δώ το παρόν forum με την ένδειξη "ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ"...

Είμαι βέβαιος φίλε μου Ράμογλου ότι λειτούργησες "Εν βρασμό Ψυχής"...


Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 06:34:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απάντηση διεγράφη

Φίλοι Thoth και Κέλσο
Συγνώμη για το ακατάλληλο της και για το ότι έχασα την ψυχραιμία μου

Παρακαλώ κι εγώ με τη σειρά μου να συνεχιστεί η συζήτηση επί τις ουσίας γιατί όπως είπα με ενδιαφέρει η κάθε γνώση επί του θέματος


ApostolosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 11:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστούμε Ramoglou, για την κατανόηση που έδειξες

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2003, 20:13:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απάντηση διεγράφη

Συγνώμη για το ακατάλληλο της και για το ότι έχασα την ψυχραιμία μου

Παρακαλώ κι εγώ με τη σειρά μου να συνεχιστεί η συζήτηση επί τις ουσίας γιατί όπως είπα με ενδιαφέρει η κάθε γνώση επί του θέματος


Apostolos


Να μιά απάντηση που θα μπορούσα να τη χαρακτηρίσω ΑΦΟΒΑ, Ανθρώπινη με το ΑΛΦΑ κεφαλαίο...

Ουδείς ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ και ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΣ...
Τι πιό ΦΥΣΙΚΟ απο το να ζητούμε ΣΥΓΓΝΩΜΗ αν ΕΜΕΙΣ ΚΡΙΝΟΥΜΕ πώς θα πρέπει να τη ζητήσουμε...

Φίλε ΜΑΣ ράμογλου, και εγώ με τη σειρά μου σε ευχαριστώ που ΜΑΣ κατανόησες...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2003, 07:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μίας και ανακινείς το θέμα φίλη ΑΤΜΑ, παραθέτω τμήμα απο ένα άρθο με θέμα τα Καβέιρια που έγραψα για ένα γνωστό περιοδικό.Δεν γνωρίζω εάν τελικά θα δημοσιευτεί, για αυτό και δεν αναφέρω το όνομα του περιοδικού ...

Τελικώς μπορώ να ανακοινώσω το περιοδικό. Είναι η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ, που κυκλοφορεί απο σήμερα, με κεντρικό θέμα το αφιέρωμα στα Καβείρια μυστήρια (μεγάλο τμήμα του οποίου παρέθεσα εδώ, πρίν καιρό).

«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 16:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αμυητον μη ισιεναι....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
panosm
Νέο Μέλος

Cyprus
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 18:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panosm  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΝΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ....ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙΕΣ...ΑΛΛΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΕΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ 'ΦΙΛΟΜΑΘΕΙΣ' ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝΟΥΣΙΑ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΓΝΩΣΕΩΝ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΗΡΑΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ.ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΜΙΑ ΤΑΜΠΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΔΑ 'ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥΣ'ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΓΙΑ ΜΥΗΜΕΝΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΛΕΞΗ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΑΡΕΣΚΕΤΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΓΕΛΙΟ.ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΙ ΓΝΩΣΤΕΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΤΕ ΤΟ,ΑΛΙΩΣ ΜΗ ΤΡΩΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΣ.ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΣ....SORRY.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2003, 21:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΚΕΙ,ΣΤΗΝ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ...

quote:
ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΠΛΑΣΜΑ ΣΥΝΕΠΑΡΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΣ ΣΑΜΟΘΡΑΚΗΣ...

quote:
ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΜΕ ΓΟΗΤΕΥΣΑΝ,ΑΛΛΑ +ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΨΑΝ ,ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΑΝΗ ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑ, ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΑΓΟΥΛΑ ,ΤΑ ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΑ ΜΑΤΙΑ+ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ , ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕΛΑΜΨΟΙ ΜΕ ΕΝΤΟΝΑ ,ΧΟΝΤΡΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΣΑΝ "ΗΦΑΙΣΤΟΙ" ...ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΩΝ ΚΑΒΕΙΡΩΝ ?ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ ΕΚΕΙ?
ΤΟ ΝΗΣΙ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΑΔΕΙΟ,ΗΣΥΧΟ,ΣΚΙΑΖΟΣΟΥΝ ,ΗΣΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΣΥ+Ο ΕΑΥΤΟΣ ΣΟΥ..-ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΠΡΟΣΩΠΑ,ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ...

Πάνε 4 χρόνια από τότε που βρέθηκα σε αυτό το «βουνό μέσα στη θάλασσα». Και το λέω έτσι γιατί έτσι το βίωσα. Πολλά απο αυτά που ήθελα να πω τα είπε η ΑΤΜΑ γι αυτό και τα μεταφέρω ως quote...

Δεν έχω λόγια να περιγράψω... Είπα να δώσω μια πνοή στο εξαιρετικό αυτό θέμα


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 20:36:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 23:09:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΑΝΝΕS,
σ'ευχαριστω φιλε μου


το πετραδι στο λωτο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zagreas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2004, 01:20:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zagreas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zagreas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι μου για σας.

Πολυ ωραιο το αρθρο του φιλου Πλωτινου.

Μελετοντας τις ιστορικες πηγες ισως να προκιπτουν μερικες
αντιφασεις ως προς το τελετουργικο και την προελευση των
Καβειριων μυστηριων.

Ενα ομως ειναι σιγουρο.
Ολοι τα αντιμετοπιζαν με σεβασμο και κανεις δεν ειπε για
αυτα ασχημα λογια.

Τελικα τι γινοταν στα Καβειρια?
Και ειδικα την 'νυκτα της λευκης αυγης'.


Ο Ηροδοτος αναφαιρομενος στους αρχαιους Θρακες γραφει οτι.
<Οι Θρακες καλιεργουσαν σικαλι αντι για σιταρι>

Ερωτηση κουιζ.
Τι σχεση εχει η φαινομενικα ασχετη φραση του Ηροδοτου
με τα Καβειρια μυστηρια?


Υ.Γ. Η αρωστια που ειναι γνωστη στην ιατρικη
ως 'εργοτισμος' και αυτο που στα θρησκευτικα ονομαζουμε
ως 'πειρασμοι του αγιου Αντωνιου'
βοηθουν πολυ στη ερωτηση.

Σας χαιρετω.

999Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zagreas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2004, 19:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zagreas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zagreas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
'Η ειναι πολυ δυσκολο το κουιζ.

'Η τεθηκε σε λαθος φορουμ.


999Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2004, 09:04:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή επισκέφτηκα τη Σαμοθράκη λίαν προσφάτως και μάλιστα για δεύτερη φορά, είπα να κάνω μια αναφορά για την Πύλη του Ηλιου που δεν είναι ευρέως γνωστή ως αξιοθέατο.

Βρίσκεται πάνω από τον πύργο των Γκατελούζι (συνειρμικά το όνομα που θυμίζει Gate + Lux).

Βρισκόμενος στο σημείο εκείνο, μετά από κοπιαστικό περπάτημα σε μονοπάτι δύσκολο και ανηφορικό ένοιωσα άλλος άνθρωπος ξεχνώντας γρήγορα την κούραση από την ανάβαση.
Αξιοσημείωτο πάντως, είναι το γεγονός οτι η Πύλη του Ηλιου δεν είναι γνωστή στους κατοίκους του νησιού


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2004, 05:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα:)

---ειναι μηπως δυνατον να μεταφερθει το θεμα στο φορουμ
"ΜΥΘΟΣ-ΘΡΗΣΚΕΙΑ";---

διαβαζα παλι τοθεμα του Ωμεγα και σκεφτηκα να μεταφερω καποια λογια μου στο εδω.. κρινοντας επικαιρα n a way..
_Q))

quote:
...ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ 5 ...
ΕΠΕΙΔΗ Ο ΣΑΩΝΑΣ (ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑ+ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΑΣ)
ΕΙΧΕ ΧΩΡΙΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕ ΝΑ ΚΑΤΟΙΚΟΥΝ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΣΕ 5 ΦΥΛΕΣ...
(ΕΠΕΙΤΑ ΕΦΤΑΣΕ Ο ΚΑΔΜΟΣ...
Ο ΟΠΟΙΟΣ+ΜΥΗΘΗΚΕ ΣΤΑ ΚΑΒΕΙΡΙΑ...
ΟΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΜΥΗΘΟΥΝ
+ ΞΕΝΟΙ ΣΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ...)ΙΣΩΣ ΝΑ'ΝΑΙ +ΚΑΤΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥΤΟ...

'ΚΑΒΙΡ'(ΣΗΜΙΤΙΚΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ... ) ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟΣ...
5 ΓΡΑΜΜΑΤΑ...

CAWIRAS(ΑΙΓΥΠΤΙΑΚΑ)ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟΣ
7 ΓΡΑΜΜΑΤΑ...

ΚΑΙΩ,(ΚΑΙΕΙΝ-ΚαFeιροι)...(ΕΛΛΗΝΙΚΑ...)

4 ΓΡΑΜΜΑΤΑ -το ρημα...

ολα αυτα ομως ειναι το τιποτα...μια ροη υποθετικη...
μια στιγμιαια ροη ...

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ ΠΑΡΑΞΕΝΕΥΕΙ
+ΜΟΥ ΚΕΝΤΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΤΩΝ ΙΕΡΕΩΝ...

ΑΞΙΕΡΟΣ(Δημητρα)
ΑΞΙΟΚΕΡΣΑ(Περσεφονη)
ΑΞΙΟΚΕΡΣΟΣ(Αδης)

+ενας νεος ονομαζομενος:
-ΚΑΔΜΟΣ
-ΚΑΔΜΙΛΟΣ
-ΚΑΣΙΛΟΣ
-ΚΑΔΟΥΛΟΣ
-ΚΑΔΗΛΟΣ
(Ερμης), [(5)υποθεσεις...]!

-οπου 'αξιος'=δυνατος,αγιος ...οπως παν-τω-κρατωρας...παν-αγια...


φως+αγαπη



http://esoterica.gr/forums/topic.asp?ARCHIVE=&whichpage=4&TOPIC_ID=690

A-tma...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy