ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Τι είναι η ΜΗΤΕΡΑ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2008, 08:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τσου εις το τετράγωνο!

Πάρε καλύτερα την κουρτίνα Νο 2!





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2008, 12:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όχι, θα το είχα κάνει μέσω internet,..... αλλά μια δεύτερη και τελευταία ευκαιρία?......... Σκανδιναβοί?........ και εκεί έχουν ωραίους θρύλους!

Αφού δεν θες να το ψάξεις μέσω internet θες να σου προτείνω κάτι άλλο?

Θα δέσει το γλυκό, αν και ακόμα δεν έχεις φτιάξει καν την μαρέγκα!

Το κόκκινο καπέλο σου με τα άσπρα του φεγγάρια που το άφησες

Άντε, για να μην σε μπερδεύω και μου θες format ύστερα, άνοιξε την βίβλο σου βρε! "...ΚΑΙ ΣΚΟΤΟΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΤΗΣ ΑΒΥΣΣΟΥ..."

ή αν δεν πολύ πας τις εβραϊκες γραφές και επειδή είσαι Έλλην άνοιξε τον Ησίοδο...: "Πρώτα απ’ όλα εγένετο το Χάος..."

Μάλλον όμως πρέπει να αναζητήσεις τι σήμαινε χάος πριν αλλάξουν τη σημασία της λέξης... Αν θες πάλι φόρα το καπελάκι που λέγαμε, αφού δεν ψάχνεις μέσω internet


"Γιατί τα σπάσαμε τ'αγάλματά των, γιατί τους διώξαμεν απ' τους ναούς των, διόλου δεν πέθαναν γι' αυτό οι θεοί"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2008, 13:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άραγε πως είναι δυνατό να αναζητούν σε μια μάνα την τελειότητα…? Ποιος είναι ο τέλειος που θα καθορίσει την τελειότητα… τι είναι το τέλειο? Θέλουμε την τέλεια μάνα..? Να την κάνουμε τι? Πως ακριβώς την ορίζουμε? Να ξυπνάει στις .5.30 για να μας φτιάξει το τέλειο πρωϊνό και να κοιμάται στις 04.30 που θα γυρίσουμε αφού μας φιλήσει στο μέτωπο όταν θα μας καληνυχτίζει??? Ακόμα και εδώ η ξινίλα… ακόμα και εδώ η καχυποψία, οι 2 όψεις….

Και όχι, δεν θέλω να ακούσω για ακρότητες και τέτοιου είδους καταστάσεις.


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2008, 13:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Μητέρα μου, στα 26 σου, σε έδιωξαν βιαστικά από τούτο εδώ τον κόσμο. Ήθελα να σου πω πως μου λείπεις. Θα ήθελα μια ακόμα ευκαιρία να σε ζήσω, να σε γνωρίσω….

Μητέρα μου, βρήκα κανάλι να δώσω την αγάπη που δεν μπόρεσα να σου δώσω … γεμίζει τα σωθικά μου. Ο εγγονός σου που θα ήθελα τόσο να σου γνωρίσω…»


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2008, 02:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oύτε η πρώτη είσαι, ούτε η τελευταία. Μπορεί να είναι σκληρό αυτό, αλλά είναι η αλήθεια........ τουλάχιστον παίρνεις άλλες χαρές!

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 08:32:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε europeos2,

Συγνώμη, αλλά δεν κατάλαβα τι εννοείς. Δεν είμαι η πρώτη ή η τελευταία που τι? Και ποιες χαρές παίρνω?

Γράφεις κάτι παραπάνω?


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 08:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους

Μητέρα είναι το 50% μίας ευτυχισμένης οικογένειας. Ρωτήστε τα ορφανά ή τα παιδιά χωρισμένων γονιών να σας πουν το γιατί...

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 14:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή oneiric1, συγνώμη αλλά υπέθεσα ότι έγραφες λόγω προσωπικών βιωμάτων. Παρεξήγηση.

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/07/2008, 20:01:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχετε αναρωτηθει,γιατι οι μεγαλυτεροι σεφ,ποιητες,ζωγραφοι και εφευρετες ηταν ανδρες;
γιατι δεν μπορεσαν ποτε να γινουν μητερεςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 13:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο άντρας συμπληρώνει τη γυναίκα και εκείνη τον άντρα.
Ούτε ο άντρας μπορεί να αντικαταστήσει επαρκώς τη γυναίκα ούτε η γυναίκα τον άντρα.

"Μηνύστε με, μηνύστε με σε δίκες ξεφτιλίστε με"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2008, 20:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή oneiric1, συγνώμη αλλά υπέθεσα ότι έγραφες λόγω προσωπικών βιωμάτων. Παρεξήγηση.

Κανένα θέμα. Απλώς δεν κατάλαβα τι εννοούσες!

Φιλικά


* Ειρήνη *Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Odysseus_nemo
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
539 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2008, 02:27:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μητέρα είναι το 50% μίας ευτυχισμένης οικογένειας. Ρωτήστε τα ορφανά ή τα παιδιά χωρισμένων γονιών να σας πουν το γιατί...

Φιλικά
Κωστάκης


Φίλε μου μην είσαι τόσο βέβαιος!!
Θυμήσου πως και η Μήδεια μάνα ήταν...

ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2008, 13:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου μην είσαι τόσο βέβαιος!!
Θυμήσου πως και η Μήδεια μάνα ήταν...

Η οποία όμως αγαπούσε πολύ το γιο της, Μήδο, και φρόντιζε για τα συμφέροντα του...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2008, 08:19:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους

quote:
Φίλε μου μην είσαι τόσο βέβαιος!!
Θυμήσου πως και η Μήδεια μάνα ήταν...

Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό, γιατί δεν κατάλαβα πως κολλάει;
Για να σε βοηθήσω να καταλάβεις τη θέση μου, επαναλαμβάνω : ΜΗΤΕΡΑ είναι το 50% μίας ευτυχισμένης οικογένειας. Δεν εννοώ βιολογική μητέρα, εννοώ ΜΗΤΕΡΑ με την έννοια της προσφοράς. Δε νομίζω ότι η Μήδεια αντιπροσωπεύει αυτή τη ΜΗΤΕΡΑ.

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy