ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Συνομωσία στο esoterica.gr?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Σκορπιος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2004, 21:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η τεχνολογία και τεχνογνωσία της ελληνικής Κ.Υ.Π δυστυχώς είναι ακόμα πολλή πίσω, οι έρευνες και οι επιτυχίες τους ,στηρίζονται σε συμβατά μέσα ,τύχη ,και πατριωτισμό

141166Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2004, 22:48:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αμάν ρε πατέρα, αμάν πια! Κάθε φορά που πάω να κάνω μια δουλειά μου τα κάνεις μαντάρα!
Αφού βλέπεις!Αφήνω να εννοηθεί ότι τα έχουμε χωρίσει τα τσανάκια μας!
Ναρθούν οι οχτροί σου, να μαζώξουμε κ κάτι από αυτούς..
Αλλά συ, εκεί!"Έτσι κι αλλιώς τα λεφτά στην οικογένεια θα μείνουν"
Μπράβο! Υποκλίνομαι στο επιχειρηματικό σου δαιμόνιο!
Τι να πω η κακομοίρα..Μια πρωτοβουλία δεν μ'αφήνεις να πάρω...
Άντε πάλι αύριο μέσα στο λιοπύρι να σκούζω
"άάάάλλος με τα ΑΑΑΑΤΙΑ μααααςς!!
Κακούργια κενωνία κ άδικε ντουνιά...

Ωχχχ !!! Την έκανα την γκάφα πάλι ο παλιόγερος. Συγνώμη κόρη μου, συγχώρεσε τον χαζό πατέρα σου. Που να πάει το μυαλό μου ότι έκανες μια τόσο επιχειρηματική σκέψη. Παλιά μυαλά, παλιά μυαλά, κουβαλώ.

Έπρεπε να αποσυρθώ κι εγώ όπως οι βαρόνοι της Ν.Δ...... αλλά να μην πω κι άλλα γιατί ΑΥΤΟΙ μπορεί να μην έχουν τεχνολογία αλλά αυτός ο... "πατριωτισμός" τους, μπορεί να με βάλει σε μπελάδες, όπως έχει γίνει και με χιλιάδες Έλληνες στο παρελθόν.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2004, 23:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aσχετο, αλλά μήπως θα έπρεπε το topic να μεταφερθεί λίγο πιο χαμηλά...? (Bλ. Aχλαδότυρο)


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2004, 23:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Aσχετο, αλλά μήπως θα έπρεπε το topic να μεταφερθεί λίγο πιο χαμηλά...? (Bλ. Aχλαδότυρο)


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME



εγω οταν το εγραφα παντος δεν φανταζομουν τετειες εξελιξεις το ελεγα στα σοβαρα, αλλα γιναμε τσιρκο εδω περα...



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 00:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ.ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΑΝ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΕSOTERICA.ΤΟ ΠΙΟ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΟ SITE ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΕΨΙΛΟΝ.
ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΚΙ ΕΓΩ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 00:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
προβλημα...προβλημα...ποιος θα το λυσει ?????
ψυθιροι....ψυθιροι...ποιος??...ποιος????
...ο αστυνομος..ο αστυνομος...ΣΑΙΝΗΣ χαχααχαχαχαχαχαααχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

αυτο το μηνυμα ,θα αυτοκαταστραφει σε 10..9..8..ΜΠΟΥΜ χααχαχχααχαχαχχααχχαχααχαχαχαχαχχααχχα

...οποιος κρυβοταν στο γραμματοκιβωτιο,θα ειναι μπαρουτοκαρβουνιασμενος,εκεινον τον ανακαλυψαμε,παμε πιο κατω,στο αχλαδοτυρο ,να ανακαλυψουμε και τον δευτερο,οπως αναφερε ο φιλος μας ο Oannes ???? χααχχααχαχχααχχααχαχααααχααχααχαχαχαχαχαχα

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 20/03/2004 00:22:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 01:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη nitro912gr που αστειεύτηκα για το θέμα αλλά όσο και να προσπαθώ να σκεφτώ το ενδεχόμενο αυτό άλλο τόσο ξεκαρδίζομαι στα γέλια.

Σκέφτομαι κάτι κολλημένους, "Όλο-αλαζονεία-και-καμάρι" πρακτορίσκους να προσπαθούν να βγάλουν συμπέρασμα από αυτά που λέμε εδώ μέσα για να τα αναφέρουν σε έναν άλλον ανώτερο "Είμαι-άσχετος-κι-εγώ-αλλά-μην-το-πειτε-πουθενά" και δεν κρατιέμαι να μην γελάσω.

Τι να χαμπαριάσουν από αυτά; Τι να πάρουν στα σοβαρά; Τι ψυχογράφημα να κάνουν για τα μέλη; Τι θα περιμένουν να βρούνε; Και φαντάζομαι κάτι σαϊνια που θα' ναι !!! Μόλις προχθές έμαθα ότι έναν γνωστό μου περιπτερά τον έχει προσλάβει η ΕΥΠ, για πληροφοριοδότη όπως και εκατοντάδες άλλους... άσχετους.

Από την άλλη, βέβαια, γνωρίζω ότι μας παρακολουθούν δημοσιογράφοι τύπου "Χαρδα-Νικολούλη", φανατικοί χριστιανόπληκτοι βαλτοί της εκκλησίας, διαφημιστάδες και εμποράκοι για να μαζέψουν τις email διευθύνσεις μας και να μας spamάρουν στα email, ψωνάρες για να μπουν και να κάνουν το κομμάτι τους, εεεε... τι μας πειράζουν να υπάρχουν και μερικοί πρα-ω-κτορίσκοι;

Και εκεί που χαλαρώνω από τα γέλια με ξαναπιάνουν όταν ακούγεται ότι θέλουν να εντοπίσουν και τις IP μας. Άντε να δω και με τι τρόπο θα τις βρουν, όταν εγώ κάθε φορά που μπαίνω αλλάζει η IP μου από τον Provider μου. Άντε να στείλουν και εισαγγελέα στους Providers για μαζέψουν στοιχεία. Θα ανακαλύψουν επιτέλους ότι αυτοί που συζητούν για την Ομάδα Ε, τα UFO, το Κάρμα, τα Φαντάσματα και τα Αστρικά Ταξίδια είναι ο Κος Μπαλαμούτσος και η Κα Μπισμπίκη και θα τρίβουν τα χέρια τους από την χαρά !!! ΩΩΩ τι ανακάλυψη, αποκαλύφθηκε ο Μπαλαμούτσος και η Μπισμπίκη. Σώθηκε η πατρίδα μας!!!

Είναι να μην γελάω και να μην το παίρνω στην πλάκα;;;

Τέλος πάντως, αφού εσύ ακόμα το βλέπεις σοβαρά οφείλω να σε σεβαστώ και θα απέχω από την συζήτηση αυτή. Θα πάω σε κανονικό τσίρκο ενόσω εδώ θα λύνουμε ένα ακόμα Θεμελιώδες Μυστήριο...

Παίρνω το UFO μου και φεύγω γιατί θα το ανακαλύψει κανένας ΕΥΠιανός και δεν θα έχω όχημα να επιστρέψω.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 11:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε nitro, μην μας παρεξηγείς.
Απλά που και που πρέπει να χαλαρώνουμε και να κάνουμε ένα είδος
"αυτοκριτικής" και ο αυτοσαρκασμός (γιατί περί αυτού πρόκειται) χρειάζεται για να ερχόμαστε στα "ίσα" μας.

Ολα αυτά που συζητάμε μπορεί να συμβαίνουν, μπορεί και να μην συμβαίνουν. Και αυτό πρέπει να το έχουμε πάντα στο μυαλό μας.

Πάντως θα σας πω μία ιστορία περσινή που ξεκίνησε από "βλακεία;" αλλά όπως θα δείτε, δεν είχε και κανένα τρομερό αποτέλεσμα.
Σε κάποιο άλλο φόρουμ, μία παρέα, συζητούσαμε το θέμα της "μυστικής τεχνολογίας του 3ου Ράιχ". Η έρευνα που κάναμε ήταν πολύ σοβαρή και είχαμε βρει αρκετά στοιχεία. Η συμμετοχή ήταν αρκετά μεγάλη και οι απόψεις διάφορες.
Ερευνώντας στο internet έφτασα και σε κάποια sites νεοναζιστών ή φιλικά προσκείμενων τέλος πάντων, αλλά δεν μπορούσα να μπω χωρίς password. Οπότε τους έστειλα το email μου (το κανονικό) και ζήτησα άδεια πρόσβασης. Οι περισσότεροι μου έδωσαν αμέσως.
Μπήκα και άρχισα να ψάχνω τα κείμενα και τις φωτογραφίες, με όσα γερμανικά γνωρίζω, και όντως βρήκα κάποια ενδιαφέροντα στοιχεία, χωρίς βέβαια να βγάλω κανένα "λαβράκι".
Το "αστείο" της υπόθεσης, είναι ότι στο επόμενο διάστημα 2-3ων μηνών, το κομπιούτερ μου δέχτηκε δεκάδες επιθέσεις και απόπειρες πρόσβασης στο κομπιούτερ μου από διάφορα σημεία, πιθανόν κάποιοι (αν υποθέσουμε ότι αυτά τα sites τα παρακολουθούσαν διάφορες "μυστικές υπήρεσίες") να μπήκαν κι όλας και να είδαν τους φακέλους μου, αλλά προφανώς δεν βρήκαν κάτι "επιλήψιμο" ή ενδιαφέρον γι' αυτούς και έτσι σιγά-σιγά
σταμάτησαν να ενδιαφέρονται για τις κινήσεις μου.
Τώρα βέβαια, μπορεί να με έχουν στην όποια λίστα τους, ε και; Τι έγινε; Μην τρελαινόμαστε κι όλας!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 12:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν σας παρεξυγω ρε παιδια αλλα μου καθησε καπως οταν ειδα για μεταφορα του θεματος στα τυραχλαδα και τεσπα πονεμενη ιστορια...

δεν ξερω αλλα τοσος ντορος που γινετε για την παραβιαση προσωπικων δεδομενων για το καλο του κοσμου με ανυσηχει, εγω σκεφτωμαι πχ και λεω διαφορα, μεχρι και συνομοτη θα μπορουσαν να με βγαλουν, και επιδει πολλα κουφα βλεπουμε να γινοντε στο ονομα της αντιτρομοκρατικης πολιτικης ανυσηχω...



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2004, 13:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΛΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ.ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΖΩΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΤΑ ΤΑΞΙ ΠΟΥ ΘΑ ΖΗΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΟΔΗΓΕΙΕΣ ΜΕΣΩ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ Ι.Χ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ.ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ,ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ,ΤΙ ΩΡΑ ΤΡΩΣ,ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2004, 04:13:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.fas.org/irp/world/greece/ik092102.html
The new service will also operate under the Second Branch of the
YEETHA, and its mission will be to coordinate military information
originating from all sources for processing, especially in times of
crisis. The upgrading process necessitated the procurement of the
proper equipment and the identification and use of "alternative sources
of information". The tasks of the new agency will also include making
use of the new technologies that have been, or will be, procured through
the five-year Armed Forces armament programs, such as AWACS aircraft
("flying radars") and UAV's. Plans also include acquiring a ground
station, linked via satellite, that will supply information.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Σκορπιος
Μέλος 1ης Βαθμίδας


113 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2004, 08:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Σκορπιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η νέα υπηρεσία θα λειτουργήσει επίσης κάτω από το δεύτερο κλάδο του YEETHA, και η αποστολή της θα είναι να συντονίσει τις στρατιωτικές πληροφορίες που δημιουργούνται από όλες τις πηγές για την επεξεργασία, ειδικά σε περιόδους της κρίσης. Η βελτιωτική διαδικασία απαίτησε την προμήθεια του κατάλληλου εξοπλισμού και του προσδιορισμού και της χρήσης των "εναλλακτικών πηγών πληροφοριών". Οι στοιχειώδεις εργασίες της νέας αντιπροσωπείας θα περιλάβουν επίσης τη χρισημοποίηση των νέων τεχνολογιών που ήταν, ή θα είναι, προμηθευμένος μέσω των πενταετών προγραμμάτων οπλισμών ένοπλες δυνάμεις, όπως ΕΝΑΈΡΙΟ ΣΎΣΤΗΜΑ ΕΛΈΓΧΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΉΣΕΩς τα αεροσκάφη ("πετώντας ραντάρ") και ΜΗ ΕΠΑΝΔΡΩΜΈΝΟ ΑΕΡΟΣΚ¶ΦΟς. Τα σχέδια περιλαμβάνουν επίσης την απόκτηση ενός επίγειου σταθμού, που συνδέεται μέσω του δορυφόρου, ο οποίος θα παράσχει τις πληροφορίες.

141166Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2004, 08:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote] ΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΛΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ.ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ,ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΖΩΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΤΑ ΤΑΞΙ ΠΟΥ ΘΑ ΖΗΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΟΔΗΓΕΙΕΣ ΜΕΣΩ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ Ι.Χ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ.ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ,ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ,ΤΙ ΩΡΑ ΤΡΩΣ,ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ [quote]

Η αλλιως θαυμαστος καινουργιος κοσμος (Aλντους Χαξλευη)ποιος το θυματε αυτο το βιβλιο;
ΟΜ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2004, 11:35:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα :))))))))))))))))))))))

spirit ,η συσκευη στην οποια αναφερεσαι ειναι G.P.S(http://www.colorado.edu/geography/gcraft/notes/gps/gps_f.html)

τον χρονο που ημουν γαλλια,ολα τα ταξι ,ειχαν μια τετοιου ειδους συσκευη.και στην χωρα μας ειναι διαδεδομενες τετοιες συσκευες,ιδιως στους ανθρωπους που κανουν ορειβασιες.

στα ταξι ειναι ενα μεσον προστασιας.τωρα στα Ι.Χ αυτοκινητα,εαν και εφοσον δεν κοστιζει μια συσκευη,θα ελυνε πολλα προβληματα.

δυστυχως μαζι με την τεχνολογια,προχωρουν και αλλου ειδους προβληματα,που καποιοι φροντισαν να υπαρχουν.η τεχνολογια απο μοναχη της ειναι ενα ενα "εργαλειο",οι γνωσεις που επιφερει,δεν πεφτουν παντοτε στα σωστα χερια.......

να πω ενα ασχετο παντελως παραδειγμα,εαν και εφοσον μου επιτρεπεται?
κοιταξτε τι εγινε με τον ανθρωπο που θα μας εκπροσωπουσε στην eurovision,αρκετοι συνανθρωποι μας ,πηραν τηλεφωνο ,για να δειξουν ποιον προτιμουν,εδωσαν λεφτα,μη γνωριζοντας οτι υπηρχε προδεδιαγεγραμμενο αποτελεσμα.

ποσες φορες στην ζωη μας,εχουμε δει να ανατρεπονται καταστασεις πολυ πιο σοβαρες και με επιπτωσεις καταστροφικες,ειςβαρος της ανθρωποτητας,νοιωθωντας πως οι προσπαθειες μας πηγαν χαμενες?

οι λαθος ανθρωποι ,που η θεση που εχουν,τους κανει να δημιουργουν υπερβασεις ,εις οφελος τους,ειναι εντονο φαινομενο.

οταν φυγουν αυτοι οι λαθος ανθρωποι,ισως δουμε μιαν αχτιδα φωτος,μαζι με το οξυγονο,που δεν θα ειναι κλεισμενο η κατακρεουργημενο,απο βιλες.

σας κουρασα ,ευχαριστω για την κατανοηση και επιμονη σας και αν ξεφυγα αρκετα απο το θεμα,συγχωρεστε με

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας


WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2004, 23:10:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΠΛΗΣΣΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΔΙΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ,ΑΝΑΛΥΤΕΣ,ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ,ΚΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΝ ΜΥΣΤΙΚΩΝ Η ΜΗ,ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ....

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗ,ΑΥΤΟ ΣΥΝΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΚΟ...ΕΤΣΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΞΕΤΑΣΟΥΝ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΡΡΕΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΣΡΕΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑ ΣΙΤΕ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ...

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ ΚΑΘΟΤΙ ΟΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΡΟΥΝ...βλ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥΣ....

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2004, 23:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aποκαλύπτουμε όλο το φάσμα της συνωμοσίας...


Y.Γ. Aγαπητέ nitro912gr δεν ήθελα να υποβαθμίσω το θέμα σου όταν πρότεινα μεταφορά στο αχλαδότυρο. Aυτή είναι και η τελευταία παρέμβασή μου στο topic. Kαλή συνέχεια


Ή ΘA BPOYME TO ΔPOMO Ή ΘA TON ΔHMIOYPΓHΣOYME
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Spike
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 13:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spike  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καποιος καπου καποτε εδω μεσα στο φορουμ αυτο αναφερε οτι αναμεσα στα μελη του φορουμ ειναι και 2 ατομα της κυβερνησης και οτι τα θεματα που αναλυουμε περνοντε στα σοβαρα.

το πιστευετε εσεις?

μηπος ειναι ενα ακομα βημα στο φακελομα? γιατι ανωνυμια ξεανωνυμια δεν ειναι δυσκολο να εντοπησει καποιος ενα μελος του φορουμ, και αν θελετε μπορω να σας πω αναλυτικα ,βημα προς βημα πως μπορει καποιος να μαθει την ταυτοτητα ενος απο εμας.

απο συνομοσιολογιες καλα παμε παντως.

yours digitaly
nitro912gr



I Stand Alone





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spike
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 13:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spike  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καποιος καπου καποτε εδω μεσα στο φορουμ αυτο αναφερε οτι αναμεσα στα μελη του φορουμ ειναι και 2 ατομα της κυβερνησης και οτι τα θεματα που αναλυουμε περνοντε στα σοβαρα.

το πιστευετε εσεις?

μηπος ειναι ενα ακομα βημα στο φακελομα? γιατι ανωνυμια ξεανωνυμια δεν ειναι δυσκολο να εντοπησει καποιος ενα μελος του φορουμ, και αν θελετε μπορω να σας πω αναλυτικα ,βημα προς βημα πως μπορει καποιος να μαθει την ταυτοτητα ενος απο εμας.

απο συνομοσιολογιες καλα παμε παντως.

yours digitaly
nitro912gr



I Stand Alone





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sparverius
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 18:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sparverius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΤΑ ΤΑΞΙ ΠΟΥ ΘΑ ΖΗΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΟΔΗΓΕΙΕΣ ΜΕΣΩ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ.ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ Ι.Χ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ.ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ,ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ,ΤΙ ΩΡΑ ΤΡΩΣ,ΤΙ ΩΡΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙ?

Με τη διαφορά ότι αυτό το σύστημα θα έχει αποθηκευμένα στοιχεία για δρόμους και όχι για ανθρώπους. Μήπως και ο έντυπος χάρτης "Αθήνα-Πειραιάς-Προάστεια" είναι μέρος του συστήματος παρακολούθησης; Ας μην γενικεύουμε - είναι σφάλμα λογικής.

Φιλικά,
sparverius

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 19:08:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΙΚΕΥΩ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΜΟΥ ΑΥΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΠΑΝΙΚΟ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΕ Ο NITRO912GR ΣΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΟΥ.ΙΣΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΜΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 19:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ολα αλαζουν και γρηγορα καλα τα λες αλλα η ανυσηχια ειναι οτι δεν αλαζουν προς το καλυτερο εδω τον ηγετη της χαμας τον φαγαν λαχανο σε μια τετεια περιοδο μπορει να φανε και εμας με τιν ιδια δικαιολογια



I Stand Alone


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sparverius
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
94 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2004, 19:36:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sparverius  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΕΝΙΚΕΥΩ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΜΟΥ ΑΥΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΠΑΝΙΚΟ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΗΚΕ Ο NITRO912GR ΣΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΤΟΥ.ΙΣΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΟΣ ΠΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΜΕ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ.


OK, κανένα πρόβλημα. Μάλλον δεν κατάλαβα το χιούμορ

Ας προσπαθήσουμε, πάντως, να εκμεταλλευτούμε ακόμα και σε προσωπικό επίπεδο το ότι όλα αλλάζουν με γρήγορους ρυθμούς. Δεν είναι πάντα αρνητικό αυτό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AgentMulder
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
238 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 01:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AgentMulder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
What I Have To Say Is...,

Some Know...Some Don't Want To...and Some Don't Want You To...


\ /
. .
-

A.MΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2004, 09:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόνο ένας και δύο?


Ότι ψάχνεις , βρίσκεις......

Η Πείρα δεν ΔΙΔΑΣΚΕΤΑΙ



Η ομορφιά απλώνεται.....
S I M O R I L .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2004, 02:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ATMA, θα με συγχωρέσεις(ή και δεν θα με συγχωρέσεις...) αλλά κρίνω το Θέμα αυτό που άνοιξες ασύμβατο με τις σκοπιμότητες του Χώρου αλλά και με τους κανόνες ηθικής που θα έπρεπε να διέπουν τις διαπροσωπικές συνδιαλλαγές μεταξύ ανθρώπων, ειδικά όταν αυτές αφορούν προσωπικές τους αντιμαχίες. Δεν είναι σωστό να εμφανίζονται τα πάντα(και ειδικά τα προσωπικά μας) στον Δήμο και δεν είναι σωστό να απασχολούμε τον χρόνο, την ενέργεια αλλά και να απομυζούμε(ή και να κατευθύνουμε) το συναίσθημα πολλών ανθρώπων εντελώς άσχετων και αμέτοχων με αυτό που απασχολεί κάποιους πολύ λιγότερους για το "συμφέρον" μόνον των δεύτερων. Δεν νομίζω πως τους αφορά και γενικά δεν είναι ευγενικό να το κάνουμε.

Οι οποιεσδήποτε απαντήσεις λοιπόν δεν είναι "δεκτές". Το παρόν θέμα απενεργοποιείται...

Εάν θέλεις συνέχισε με τους τρόπους της προσωπικής επικοινωνίας που διαθέτεις όπως και όλοι μας(e-mails, IRC, τηλέφωνο κ.ο.κ.) ή και στο θέμα "το Παράδοξο της Πεταλούδας" όπου ξεκίνησε(ή ξέσπασε) και αυτή η αντιμαχία.

Ζητώ συγνώμη προσωπικά για την πιθανή περαιτέρω εκτροπή της Συζήτησης από τον Tommy που ξεκίνησε εκείνο το πολύ ενδιαφέρον Θέμα... παρολαυτά κατά κάποιον τρόπο στην εξέλιξή του βλέπουμε με γλαφυρό και "άψογα" εκφρασμένο τρόπο το ίδιο το φαινόμενο αυτό. Υπόσχομαι επίσης ότι μόλις βρεθεί ξανά ο "παράξενος ελκυστής" ή αποβούν άκαρπες όλες οι προσπάθειες να τον "ανακαλύψουμε" στην συγκεκριμένη περιοχή που ψάχνουμε με τις δυνατότητες Μεγέθυνσης/Ανάλυσης που διαθέτουμε θα επαναφέρω ο ίδιος το Θέμα σε πιο δημιουργικά για όλους πλαίσια καθώς έχω αρκετά να πω, σε Φιλοσοφική και Επιστημονική βάση, γι'αυτό.


..καλε μου....
σε συγχωρω....
επειδη ολοι πρεπει να εχτουμε το ρολο μας....
+οι προδοτες επισης...

το παραδοξο της πεταλουδας...ναι!
το καταλαβες πως ειναι δρωμενο!
μα ξερεις....κανωντας την παπια....
δεν θα καταφερουμε να δωσουμε λυση στο προβλημα....
τεινω βεβαια να πιστευω...
πως πρπει να το διασκεδασω....
οσο κι εσυ....
αφου κακη δημοσιοτητα...καλη δημοσιοτητα....
ειναι γενικα δημοσιοτητα....
αλλα δεν περιμενα να προστατευσεις τα δεδομενα αυτων που χρησιμοποιησαν εμενα....
και τα δικα μου προσωπικα δεδομενα...
για να εισχωρησουν τοσο ...εσω...
Αντμιν..
αξιοκρατεια...
εχουμε ακομη...
η πρεπει να σκεφτω πιο ...πονηρα ....
εχμ..
εδω καλυτερα απο το παραδοξο της πεταλουδας..
αλλα "τι να λεει"..ισως τελικα κι ο τομμυ ανηκει στην ..κυβερνηση..
μαζι με την πανσοφη που με κατα-κρινει...

Αντμιν....αν παραυτα 'χριζω'...ψυχιατρικης υποστηριξης...
'ελα μου:)'-θελω... θεραπεια κατ'ιδιαν....-
-Ανδρομεδα...δεν παω..εκει ας πανε οι στερημενες-



Technoshamanism
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2004, 11:25:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδιά. Δεν αίναι και απίθανο να συμβαίνει αυτό που λέει ο φίλτατος nitro912gr. Αν και υποθέτω πως θα είναι μόνο για παρακολούθηση. Σίγουρα θα δυσκολευόντουσαν λίγο να καταλάβουν ποιοι αξίζουν της προσοχής τους καιποιοι είναι από στενοκέφαλοι μέχρι σχιζοφρενείς (GOD BLESS AMERICAN-WESTERN SOCIETY), όμως ας το παραδεχτούμε: το site "σπιτώνει" διόλου ευκαταφρόνητες αλήθειες και μέλη. Πάντως αμφιβάλλω ότι θα δημιουργίσουν προβλήματα αφού με το παραμικρό τα μέλη του site θα τους "σταύρωναν" πανελληνίως ειδικά δε αν είχαν και στοιχεία για τις ενοχλήσεις. Προς το παρόν θα βλέπουν. Να είστε όμως σίγουροι για ένα πράγμα: όταν και αν αποφασίσουν να λάβουν δράση θα είναι ήδη πολύ αργά.

Adieu και μην ξενυχτάτε με τα μάτια κουμπότρυπες και το μοριακό επανασυγκροτητή στο χέρι.

ΣΤΜ: Μοριακός επανασυγκροτητής: Συσκευή που διαλύει και ξανακατασκευάζει έναν οργανισμό κατά τα πρότυπα και δεδομένα που έχει αποθηκευμένα στη μνήμη. Είναι ικανός να μετατρέψει μια αρκούδα που σας κάνει την "δύσκολη" σε άκακη ψιψίνα, ή πιο πρακτικά, να μετατρέψει έναν μααυροντυμένο πράκτορα σε χρυσόψαρο. Για εξωγήινους ΔΕΝ συνιστούνται τα έντομα (αν κάτι πάει στραβά είναι πονοκέφαλος να τελειώσεις τη δουλειά σου, δη αν γίνεις τροφή για τα "μωρά").

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2010, 11:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καποιος καπου καποτε εδω μεσα στο φορουμ αυτο αναφερε οτι αναμεσα στα μελη του φορουμ ειναι και 2 ατομα της κυβερνησης και οτι τα θεματα που αναλυουμε περνοντε στα σοβαρα

[/center]



καπου καποιοσ καποτε!

αν θελανε να μας παρακολουθουν δεν θα μας ελεγες καπου καποιος καποτε.

εξαλου τα θεματα συζητησεις ειναι παρμενα απο την ζωη καθως αυτα που μας απασχολουν τα γραφουμε εδω. αν ειναι ετσι με τοσα που ξεραμε θα μας μπουκαραν στο σπιτι και θα μας καναν ουτε εγω ξερω.


αυτα τα θεματα που συζηταμε τα ξερει ολος ο κοσμος, καποιοι λιγο καποιο πιο πολυ, εγω τυχαινει να εχω ερευνησει αυτα τα θεματα και πραγματικα αν μας παρακολουθουσαν και το περνανε στα σοβαρα τοτε θα με παρακολουθουσαν 5000 φορες απο κοντα! παρακολουθουν το φεισμπουκ ομως και το μσν. και απο οσο ξερω και το τουιτερ.

εγω δεν πιστευω αυτο το πραμα. ειδικα αν διαβαζω καπου καποιοσ καποτε

μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2010, 12:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως πιστεύω ότι μας παρακολουθούν. Όλους.
Και όσους γράφουμε στα forums και όσους έχουμε facebook και όσους έχουμε email και όσους μπαίνουμε στο Διαδίκτυο... Όλους.

Και όταν θα έρθει η ώρα, θα μας διακτινίσουν στο διαστημόπλοιό τους να μας πάνε πολύ μακριά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2010, 13:36:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσωπικά δεν θεωρώ απίθανη την περίπτωση κάποιος κρατικός φορέας να παρακολουθεί διάφορα παράξενα φόρουμ όπως για παράδειγμα το Esoterica.gr τα οποία κατά περιόδους και με βάση την θεματολογία τους λειτουργούν ως ένα είδους αντί-συμβατικού Think-Tank με χειμαρρώδη ροή πληροφοριών για πολύ ιδιόρρυθμα θέματα (ταμπού). Αξιολογώντας τις συζητήσεις και τις πληροφορίες που μεταδίδονται / αναρτούνται εδώ και αλλού.
Μπορεί να ακούγεται τραβηγμένο, όμως δεν είναι λίγοι εκείνοι οι έλληνες ερευνητές που ισχυρίζονται ανοιχτά ότι σε διάφορες φάσης της σταδιοδρομίας τους ήρθαν με τον Α ή Β τρόπο ακουσίως σε επαφή με διάφορες μυστικές ελληνικές ή και ξένες υπηρεσίες που έδειξαν ενδιαφέρον για τα θέματα που ερευνούσαν (συναντήθηκαν οι δρόμοι τους διότι αμφότεροι ερευνούσαν – ψάχνανε το ίδιο αντικείμενο..) ακόμα και αν επισήμως από διάφορους κρατικούς φορείς τα θέματα αυτά γελοιοποιούνται θεωρούμενα τελικά από τους περισσότερους ανθρώπους «γραφικά», υπερβολικά ή απλά «σαχλαμάρες».Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zephyr
Μέλος 2ης Βαθμίδας


252 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2010, 20:54:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εννοείται ότι πέφτει έλεγχος στο διαδίκτυο. Για το esoterica συγκεκριμένα δεν ξέρω, πάντως αποκλείεται να μην ελέγχουν οι εκάστοτε μυστικές υπηρεσίες την ροή των πληροφοριών. Ειδικά μετά από αυτό που τους έκαναν τα "κομάντα" της wikileaks (αν δεν είναι στημένο βέβαια το σκηνικό) θα έχει πάρει ο κ*λ&$ τους φωτιά !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy