ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μαγνητικές/Ηλεκτρικές Δυνάμεις
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 18:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηey, διαβάζει κανένας; Τι έγινε παιδιά, που είναι το ενδιαφέρον σας; Περιμένω καιρό να μάθω κάτι καινούργιο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2004, 18:53:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηey, τι έγινε παιδιά; Κανένας δεν ενδιαφέρεται για το θέμα; Περιμένω πως και πως να μάθω κάτι καινούργιο από εσάς...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 15:20:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Anemus
Με όσα διάβασα (Στα οποία πιστεύω οτι μπορούν να γίνουν σε όλους)
θα ήθελα να σε ρωτήσω το εξής μπάς και καταλάβουμε όλοι την ΦΥΣΗ
της κάθεμίας περίπτωσης...Ο OYΡΙ είπε οτι το είχε απο 4ο χρονώ και
το κατάλαβε και το ανέπτυξε. Επειδή δεν έχει δώσει αυτός κάποια
πιό μεγάλη ανάλυση θα σου ζητούσα να μου πείς άν μπορείς...

1) Αν καταλαβαίνεις οτι
α. Το ελέγχεις
β. Σε ελέγχει
γ. Συνεργάζεστε

2) Αν αυτό εντείνεται ή "χαλαρώνει" με το άν είσαι θυμωμένος,
λυπημένος χαρούμενος ή αδιάφορος.
3) Τί σκεφτόσουν ακριβώς όταν το πρωτο-ένιωσες (ΟΧΙ την νύκτα που
γύρναγες απο το InternetCafe) και τί αισθανόσουν...αν θυμάσαι...

απο αυτό μπορούμε να καταλάβουμε άν η δύναμη είναι μια γενική
δύναμη "έξω" απο εμάς ή μία ειδική "μέσα" στον καθένα μας που
οδηγείται μέσα απο συναισθήματα και εγκεφαλικές λειτουργίες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 15:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ANEMUS ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ) ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΑΞΙΖΕΙ ΟΣΟ ΧΙΛΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΝ ΟΣΑ ΛΕΣ ΕΥΣΤΑΘΟΥΝ!!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Thios
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
193 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 16:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Thios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να συμπληρώσω τον φίλο Cybermaster, μια φωτογραφία δεν αξίζει τίποτα... Ένα videάκι, όμως, θα αποτελούσε αρκετά πειστική ένδειξη.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2004, 21:30:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ THIOS ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΙΑ ΦΩΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2004, 20:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους. Πριν προχωρήσω σε απαντήσεις πρέπει να σας πω κάτι. Τη νύχτα εκείνη που είχε ο κ. Χαρδαβέλας την εκπομπή του με καλεσμένο τον κ. Geller (νομίζω τη δεύτερη φορα - την τελευταία τελοσπάντων) κατάφερα κάτι το υπέροχο. Είχα πάρει στα χέρια μου ένα κουτάλι και προσπαθούσα να εφαρμόσω τις οδηγίες του κ.Geller. Μετά έφερα και μια πυξίδα. Λοιπόν, αφού προσπαθούσα ανεπιτυχώς όλη εκείνη την ώρα να κάνω το κουτάλι να λυγίσει, ακούμπσα το κουτάλι στην πυξίδα. Είτε το πιστεύετε είτε όχι, η μία πλευρά της βελόνας της πυξίδας που "κοιτάζει" το Βορρά ακολουθούσε τη μία άκρη του κουταλιού. Η αντίθετη πλευρά, αντίθετα, απομακρυνόταν από αυτην την πλευρά του κουτλιού και ελκόταν με τη σειρά της από την άλλη!!! Αυτό με την πυξίδα μακριά μου. Όταν κρατούσα την πυξίδα η πλευρά προς Βορρά γύριζε σε μένα. Εντωμεταξύ πρέπει να ναφέρω πως όσο παρακολουθούσα την εκπομπή εξουθενώνηθηκα. Μη με ρωτήσετε γιατί, δεν ξέρω...
Τώρα:
Φίλε Allos, τη δύναμη την ελέγχω. Δεν εφαρμόζεται ούτε ενισχύεται "από μόνη της".
Δεν ξέρω να σου απαντήσω πως τα αισθήματά μου την επιρρεάζουν επειδή τελευταία είμαι ήρεμος. Δε χρειάστηκε ποτέ να νευριάσω ή να φορτιστώ συναισθηματικά και μετά να δοκιμάσω τη δύναμη.
Τι σκεφτόμουν όταν την πρωτοένοιωσα λίγο δύσκολο να σου απαντήσω επειδή δεν την είχα συνηδητοποιήσει πριν από εκείνη τη νύχτα. Σίγουρα είχε εκδηλωθεί πιο πριν αλλά δεν το κατλάβαινα. Δε λέω τίποτα άλλο γιατί πιθανότατα θα κάνω λάθος.
Παιδιά, σας το είπα και πριν, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να στείλω φωτογραφία ή βιντάκι. Δεν έχω τον εξοπλισμό. Το ξέρω ότι μπορεί να ζητάω πολλά για το σημερινό κόσμο που ζούμε αλλά θα πρέπει να βασιστούμε στο λόγο μου. Αυτά τώρα γιατί πρέπει να φύγω. Καληνύχτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2004, 20:02:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να χαίρεσαι τις δυνάμεις σου αγαπητέ μου. Ακόμα καλύτερο ήταν
αυτό που είπες οτι η εκπομπή σε εξουθένωσε ενώ άλλοι ιδρώσαν.
Μπορείς να πείς κάτι αντίστοιχο δηλαδή ? Οτι ίδρωσες και αισθανόσουν
στο σώμα σου μια ζέστη (ίσως που ξεκίναγε σάν πίσω απο την πλάτη σου?)
ή ήταν μια κούραση "ενεργειακή" ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2004, 11:50:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λοιπόν, αφού προσπαθούσα ανεπιτυχώς όλη εκείνη την ώρα να κάνω το κουτάλι να λυγίσει, ακούμπσα το κουτάλι στην πυξίδα. Είτε το πιστεύετε είτε όχι, η μία πλευρά της βελόνας της πυξίδας που "κοιτάζει" το Βορρά ακολουθούσε τη μία άκρη του κουταλιού. Η αντίθετη πλευρά, αντίθετα, απομακρυνόταν από αυτην την πλευρά του κουτλιού και ελκόταν με τη σειρά της από την άλλη!!! Αυτό με την πυξίδα μακριά μου. Όταν κρατούσα την πυξίδα η πλευρά προς Βορρά γύριζε σε μένα. Εντωμεταξύ πρέπει να ναφέρω πως όσο παρακολουθούσα την εκπομπή εξουθενώνηθηκα. Μη με ρωτήσετε γιατί, δεν ξέρω...

Συγχαρητήρια ! Ανακάλυψες οτι ο μαγνήτης της πυξίδας έλκεται απο το σίδερο του κουταλιού !


Σοβαρά όμως, αν μπορείς όντως να μετακινείς τηλεπαθητικά μεταλλικά αντικείμενα, σε περιμένει 1 εκατομμύριο δολλάρια.

Δες εδω http://www.randi.org/research/index.html

Καλή τύχη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 12:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα. Alos γιατί είναι καλό που είπα ότι κουράστηκα;;; Η κούραση ήταν ενεργειακή. Αισθανόμουν εξουθενομένος σαν να είχε στραγγίσει η ενέργειά μου από όλα τα σημεία του σώματός μου. Angelos δεν πιστεύω να μου κάνεις πλάκα με την "ανακάλυψή" μου. Είδα τη σελίδα που προτείνεις. Σίγουρα δε με ενδιαφέρει. Δε γίνεται να τα αφήσω όλα και να πάω στο εξωτερικό για να με υποβάλει ο καθένας στο πείραμα του. Εκτός του ότι αποκλείεται να φύγω, σίγουρα δεν πρόκειται να συμμετάσχω σε πειράματα για να αποδείξω δυνάμεις. Δεν είμαι επιδειξίας και δεν είναι σωστό να βασίζουμε την πίστη μας σε τέτοια πειράματα. Δεν είναι δυνατο και σωστό να πιστούμε για την ύπαρξη ενός τόσο διαφορετικού από το σημερινό κόσμου από ένα άτομο. Τα σημάδια είναι έκδηλα. ΕΜΕΙΣ δε βλέπουμε. Άλλωστε ποτέ δεν ξέρεις πως θα χρησημοποιηθεί η γνώση από τέτοια άτομα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2004, 12:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Anemus

Η ΠΥΞΙΔΑ ΓΥΡΙΖΕ ΓΙΑΤΙ ΕΛΚΟΤΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ !
ΔΕΝ ΗΤΑΝ Η ΨΥΧΙΚΗ ΣΟΥ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΚΟΥΝΑΓΕ ΤΗΝ ΠΥΞΙΔΑ !

(ήταν σαφές τώρα ?)


Αγγελος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2004, 02:37:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι καλό στην έννοια που μπορεί να εντοπιστεί η πηγή
αυτής της ενέργειας ώς προς το ενεργειακό της κέντρο.

Αυτό που παρατηρήθηκε δηλαδή σχεδόν σε όλους όσους έκαναν
μια σχετική "τηλεκίνηση" με κουτάλια κλπ. είχαν ιδρώσει.
Αυτό μου φέρνει περι ενέργειας κουνταλίνι...

Δηλαδή μήπως η ενέργεια που "καταναλώνεις" δεν είναι
"πνευματική" όπως πχ. λέει ο Γκέλλερ απο το μέτωπό του
(6ο τσάκρα) -παρόλο που τα δάχτυλά του είναι τα ενεργά-
αλλα απο κάποιο άλλο ενεργειακό κέντρο;

Λές οτι ήσουν εξουθενωμένος σε όλο το σώμα. Μια πραγματικά
δύσκολη ερώτηση που βάζω είναι άν θυμάσαι και μπορείς
κιόλας να το επικεντρώσεις σαν ένα συναίσθημα...

Θα μπορούσες να επικεντρώσεις ΠΟΙΟ μέρος του σώματός σου
έννοιωθες πιό κενό ποιό ανενεργό απο όλη την εξουθένωση;
α. το κεφάλι σου β. το λαιμό σου γ. το στήθος σου
δ. την κοιλιά σου ε. την λεκάνη σου στ. τα πόδια σου

Φίλε Anemus σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθειά σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anemus
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2004, 07:55:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anemus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Angelos, είμουν αρκετά παρατηρητικός για να παρατηρήσω ότι το κουτάλι δεν έλκυε την πυξίδα πριν. Εξάλλου ακόμα κι αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, πως εξηγείς
1) Όταν δεν έποιανα την πυξίδα το κουτάλι ασκούσε μηδενική επιρροή πάνω της.
2) Όταν έποιανα τη πυξίδα εκείνη εκτός του ότι ακολουθούσε τις κινήσεις του κουταλιού σαν να ήταν αυτό μαγνήτης (δύο πόλοι) όταν απομάκρυνα το κουτάλι έδειχνε εμένα για μαγνητικό Βορρά (φυσικά εννοείται πως εγώ ΔΕΝ είμουν στη διεύθυνση του μ. Βορρά - επιβεβαιωμένα).

Η εξουθένωση που αισθανόμουν ήταν σα να είχα δουλέψει για ώρα και είχα κουράσει όλο μου το κορμί. Το κύριο "σύμπτωμα" ήταν μια ζαλάδα και η αίσθηση αδυναμίας. Δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά στην ερώτησή σου Allos αλλά θα έλεγα α.το κεφάλι. Δε θυμάμαι σε κάποιο άλλο μέρος του σώματος να ένοιωθα τίποτα άλλο αλλά μια ζαλάδα την αισθανόμουν καθώς και το κεφάλι μου "άδειο".
Ελπίζω να βοήθησα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1367188
Maintained by Digital Alchemy