ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ---Kάτι σαν ημερολόγιο....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 17
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2004, 14:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
spirit να σου ζήσει το ανηψάκι...και σένα simori τα γατάκια σου...
Ελπίζω να έχεις φροντίσει με τον ίδιο ζήλο για το μέλλον τους


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 13:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστω Αβαλλον.
Η χωρα των αντιθεσεων η αλλιως ασυναρτητες σκεψεις μεσημεριου.
Ειναι κουραστικο σ αυτην την χωρα που ζω κατα κοινη παραδοχη..
η θα εχει πολυ σκοταδι η πολυ φως.
Ξημερωνει νωρις και νυχτωνει αργα μετα της 22:00
μαυρες κουρτινες λοιπον παντου η βαθυ μπλε.
Τωρα που ειπα για μαυρες κουρτινες, στο κεντρο ειδα ενα εξαισιο Γκοτθικ ¤θεαμα
δυο κοπελες εφ ολης της υλης ντυμενες Γκοτθικ δηλ ριγε καλτσουλες,μαυρες δαντελωτες φουστες,μωβ τσαντακια,περπατουσαν στην λιακαδα και η αποθεωσης μαυρες ομπρελες για τον ηλιο..
κι εγω σαν αρχαια με το καινουργιο μου ΑΡΜΑΝΙ αναμεσα τους,το φορεσα το πρωι κι οταν ειμουν ετοιμη να βγω εξω κατι δεν μου καθοταν καλα,με τρυπουσε στα μανικια και στο μπουστο,ετσι ειπα στην γιαγια μου που ηταν διπλα..γιαγια ωραιο το φορεμα αλλα οταν το φοραω ειναι σαν να πηγαινω επισκεψη στον βελονιστη μου.
Τοτε η σοφη γιαγια μου φωναζει της καρφιτσεεεεςςς της εβγαλες παιδι μου;;;;
βγαλε της καρφιτσες.

Αχ! αυτη η γιαγια ειναι γλυκα,καθε χρονο που με βλεπει παντα την ιδια ατακα μου λεει:
πως μεγαλωσες ετσι παιδι μου!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2004, 22:36:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηταν περίπου 1 το μεσημέρι, μια μέρα σαν όλες τις άλλες με πολύ κίνηση στο δρόμο.

Περνώντας έξω από το δημοτικό σχολείο που βρίσκεται επί της λεωφόρου Ελ.Βενιζέλου στη Νέα Ερυθραία είδα τη σχολική τροχονόμο να σπρώχνει βίαια προς το δρόμο ένα μικρό σκυλάκι που στεκόταν σαν χαμένο στο πεζοδρόμιο, κουνώντας απειλητικά την πινακίδα που κρατούσε στα χέρια της και φωνάζοντας σαν υστερική.

Το σκυλάκι που πρέπει να είχε χαθεί από κάποιο σπίτι ήταν μικρόσωμο «σαλονιού» θα έλεγα και φορούσε λουράκι. Ηταν δε τόσο φοβισμένο που βημάτιζε πάνω κάτω στο πεζοδρόμιο μην ξέροντας πως να διασχίσει τη λεωφόρο για να περάσει απέναντι.

Η «κυρία» τροχονόμος κατάφερε να το φοβίσει τόσο πολύ κυνηγώντας το ώστε αυτό να καταλήξει στην άσφαλτο. Εκείνη την ώρα από ένστικτο έκλεισα τα μάτια μου. Ακουσα ένα απότομο φρενάρισμα και όταν άνοιξα και πάλι τα μάτια μου σαν από ψέμα είδα το σκυλάκι να έχει περάσει απέναντι και τον αγριεμένο οδηγό να βρίζει τη σχολική τροχονόμο για την πράξη της. Ωστόσο είχαν μαζευτεί για να περάσουν το δρόμο τα πρώτα παιδάκια που σχολούσαν εκείνη την ώρα. Εκείνη τη μέρα βέβαια μπορεί να ήταν τυχερά και να μην είδαν με τα αθώα τους ματάκια το σκυλάκι να γίνεται λιώμα (αλήθεια έχετε αναρωτηθεί τι ψυχικό τραύμα μπορεί να προκαλέσει στα παιδιά μια τέτοια σκηνή;) είχαν την ατυχία όμως να ακούσουν την τροχονόμο να βρίζει τον οδηγό του αυτοκινήτου και να μιλάει αγενέστατα σε μένα όταν της είπα ότι είναι ντροπή να συμπεριφέρεται έτσι σε ένα αδύναμο πλάσμα.

H απάντησή της (που ήταν στον ενικό ενώ εγώ της είχα μιλήσει στον πληθυντικό) ήταν: «Δικό σου είναι;»

«Όχι κυρία μου δεν είναι δικό μου αλλά αυτό δε σας δίνει το δικαίωμα ούτε να το χτυπάτε ούτε να βάζετε τη ζωή του σε κίνδυνο επειδή αυτή τη στιγμή τυχαίνει να μην είναι μπροστά ο ιδιοκτήτης του».

Και διερωτώμαι: αν δεν φόραγε το σκυλάκι αυτό λουράκι και ήταν αδέσποτο η ζωή του θα ήταν λιγότερης αξίας και ποια θα ήταν η συμπεριφορά της κυρίας αυτής;

Για να επανέλθω στο προκείμενο απ’ ότι φαίνεται και για τον οδηγό που φρέναρε ήταν μια τυχερή μέρα γιατί για φανταστείτε τι άσχημη καραμπόλα θα μπορούσε να είχε προκληθεί αν πίσω του ακολουθούσαν σε κοντινή απόσταση ή με μεγάλη ταχύτητα άλλα αυτοκίνητα. Όλα αυτά βέβαια συνέβησαν γιατί ένας τέτοιος ανεύθυνος άνθρωπος κατέχει μια τόσο υπεύθυνη θέση.

Αλήθεια ποιο είναι το κριτήριο που προσλαμβάνονται άνθρωποι σε τέτοιες θέσεις όταν είναι πλέον πασιφανές ότι η κυρία αυτή δεν έχει ίχνος γνώσεων κυκλοφοριακής αγωγής και πολύ περισσότερο καλών τρόπων;

Αδικα λοιπόν αναρωτιέμαι τι είδους παράδειγμα θα μπορούσε να αποτελέσει ένας τέτοιος άνθρωπος στα παιδιά μας όταν
τα μαθαίνει:
- να’ναι θρασύτατα
- να βρίζουν
- να φέρονται άσχημα στα ζώα

Πρέπει λοιπόν να επαγρυπνούμε και να καταγγέλουμε τέτοιες συμπεριφορές οι οποίες είναι καταστρεπτικές για την διαπαιδαγώγηση των παιδιών μας...

Ξέρω...εγώ το χαβά μου με τα αδέσποτα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Danai
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 16:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Danai  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμ..,
|
+
Με βρισκω τελευταια σε αναμνησεις.. κλειδωμενη μεσα σε αυτες τις τραγικες εικονες,
διχως ελπιδα εκδοχες του μακρινου παρελθοντος... μεσα απο εναν δρομο απροσπελαστο
-στοιχειωμενο απο παραδοξες φιγουρες, πολεμωντας το αυριο του σημερα, αναζητωντας
ενα παραθυρο, - ελευθερια - ,εναν σωτηρα... ψαχνωντας κομματια του εαυτου μου ξεχασμενα,
...θελοντας να δω ποια ειμαι και ποια ημουν...
|
Τρομοκρατημενη απο την ιδια την υπαρξη.. γεματη αμφιβολιες για την αληθεια της μνημης,
μεσα απο το απολυτο κενο, με φοντο το σκοταδι.. στοιχειωμενες εικονες να με συνοδευουν,
.. ηχω της σιωπης μου.



...Struggling to escape

Edited by - Danai on 12/05/2004 16:12:13

Edited by - Danai on 13/05/2004 13:19:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2004, 18:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε παγκόσμια πρώτη παραθέτω σε σας κομμάτι από το εφηβικό ημερολόγιο... κομμάτι από την πίκρα του πρώτου έρωτα...

"Πόση αλήθεια!
Πόση πίκρα!
Κι όμως δεν ήταν έτσι!
Εδειχνες τόσο δυνατός εσύ!
Τόσο δυνατή η αγάπη σου!
Δεν πίστευα ότι θα χωρίζαμε τόσο ξαφνικά...Ποτέ μου δεν πίστεψα ότι θα μας χώριζε ένας "τρίτος"...
Πρώτος εσύ, ακολουθούσα εγώ, σφίγγοντάς σου πάντα το χέρι και οι δυο μαζί προχωρούσαμε γεμάτοι ζωή, γεμάτοι αγάπη, διάθεση.
Μα κάποτε... ω! τι κρίμα! άρχισες να κουράζεσαι...
Προχωρούσες αργά αργά χαλαρώνοντας το σφίξιμο του χεριού σου ρίχνοντας σπάνια ένα βλέμμα πίσω σου...
Και να!
Ηρθε η στιγμή που δεν αισθανόμουν καν το ελάχιστο άγγιγμα του χεριού σου.
Και όμως δεν σταμάτησα!
Δεν είχα κουραστεί!
Σου έριξα ένα γρήγορο βλέμμα και συνέχισα να προσωρώ...
Βλέπεις?
Προχωρώ ακόμη... Που πάω?
Δεν ξέρω! Μα συνεχίζω μόνη...συνεχίζω και λυπάμαι για σένα...
Λυπάμαι για σένα που δεν βάσταξες αγάπη μου..."

Αχ αυτά τα μελό της εφηβείας, αυτά τα γεμάτα ρομαντισμό και αγνότητα μελό... τα βλέπω τώρα και γελάω...γιατί τώρα μπορώ να δω ποιό καθαρά τον έρωτα...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 11:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2004, 11:47:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί οι πιο άσχημες μέρες στη ζωή μου συνοδεύονται πάντα από έναν πανέμορφο ήλιο? Γιατί αυτό που δίνει ζωή και χαρά, εμένα μου την παίρνει μέσα απ' τα χέρια? Γιατί όποτε νόμισα πως κάτι μπορεί να γίνει και η ζωή μου να γίνει λίγο πιο ευχάριστη, το σύμπαν αποφάσισε : ΥΒΡΙΣ ! Και η τιμωρία άμεση και αποτελεσματική ? Αυτό το τελευταίο ειδικά δεν το καταλαβαίνω καθόλου.... Ολοι γύρω μου κάνουν ό,τι θέλουν σκοτώνουν, εξαπατούν, απογοητεύουν, πληγώνουν κι όμως εκεί το σύμπαν κωφεύει... κι εγώ μια όμορφη σκέψη αν τολμήσω να κάνω εισπράττω ένα χαστούκι πρώτου μεγέθους. Την προτελευταία φορά που συνέβει αυτό θυμάμαι πως ξύπνησα και όπως ήμουν ακόμα στο κρεβάτι σκέφτηκα πως ίσως και να είναι μια καλή μέρα σήμερα....Στο επόμενο τέταρτο τα δυό μου σκυλιά πέθαναν από φολες, σπαρταρώντας στα χέρια μου... Κι όταν μετά από δυό χρόνια από τότε που πέθανε ο σύντροφος μου αποφάσισα ότι βρήκα κάποιον που μπορούσα να μοιραστώ μια σχέση μαζί του σε λιγότερο από τρεις μέρες ήρθε ένας άλλος θάνατος να μου τον πάρει κι αυτόν.... Ποιο ήταν τελικά το έγκλημα μου ? Οτι αγαπαω τη ζωή ? Οτι φροντίζω τα ζώα που αναλαμβάνω την ευθύνη τους ? Οτι ίσως έχω δικαίωμα στα 33 μου χρόνια να έχω κάποιον δίπλα μου? Κι ο ήλιος να καίει από πάνω και να προσπαθεί να με παρασύρει σε χαμόγελα και νωχέλειες που δεν τολμώ να ονειρευτώ πια...

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2004, 23:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ravel ~ Bolero
κι ακουω τη μουσική να μπαινει απο παντου
κι όμορφα με περικυκλώνει
ξεκινάει αβιαστα
Η ένταση δυναμώνει απο μόνη της
ο κόσμος μικραίνει
και το μεγαλειο του φαίνεται όλο και πιο καθαρά
σαν φυσικά συντριβάνι
που ξεχύνονται ρυθμικά ενα ένα
κι όλα μαζι...



Tον ψίθυρο των άστρων
έπιασε η γκλάβα μου...
Αρμονία και χάος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2004, 22:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καμμιά φορά εκεί που δεν το περιμένεις ζεστός αέρας χαϊδεύει τα μαλλιά σου και έρχεται η ύπαρξη ενός ανθρώπου να φωτίσει την μέρα σου και ακόμα καλύτερα το σκοτάδι σου. Για κάτι τέτοια το αγαπάω το σύμπαν .... που φέρνει τέτοιους ανθρώπους κοντά μου.

Φαίνεται πως πράγματι....

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2004, 10:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περίεργα πράγματα.... να ξυπνάς και να είναι τα πράγματα όπως και χθες..... σπάνια μου συμβαίνει αυτό.... ευπρόσδεκτο όμως

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2004, 12:07:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πώς ξεθώριασαν έτσι οι σελίδες σου...
Ολόλευκο μου έγινες.
Έτσι που με κοιτάς θέλω να σε κλειδώσω!


Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2004, 11:37:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπημένη μου Galadriel,

είμαι στην ευχάριστη θέση να σε πληροφορήσω ότι δεν ξέρεις απολύτως τίποτα! και μην προσπαθήσεις και να μάθεις... στο ίδιο σημείο θα βρεθείς με λίγη ταλαιπωρία παραπάνω...

κάτσε στην κόψη σου.... κάνε παρέα με τη σκιά σου... και άσε τα άλλα για άλλους πιο επιτήδειους σ'αυτά τα θέματα....

έτσι κι αλλιώς πάνω σ'αυτή την κόψη έχεις υπέροχη θέα....

κοίτα να δεις σου λέει μετά...

...για όλα υπάρχει καιρός και τρόπος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2004, 12:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, με νοιάζει και πάρα πολύ μάλιστα... Με νοιάζει που οι μεν την πέφτουν στους δε και βγάζουν το άχτι τους.... Που οι άλλοι χαϊδεύουν ο ένας τα γένια του άλλου και ναρκισσιστικά ευχαριστούν αμφότερους για την ευγένεια, την καλοσύνη και τις γνώσεις επί παντός επιστητού που διαθέτουν.... Με νοιάζει που άλλοι πάλι, περιφέρουν τις γλυκανάλατες απόψεις τους για αγάπες και λουλούδια ενώ δεν έχουν αγαπήσει ποτέ.... Με νοιάζει που η αγάπη, η σοφία, η γνώση, η ψυχή, το παράξενο είναι στα χέρια ανθρώπων που επιτρέπουν ή όχι το να έχεις άποψη και με ποιο τρόπο θα την εκφέρεις.... Με νοιάζει που ο εσωτερισμός έγινε το μέσον αναζήτησης σωμάτων προς εκμετάλλευση... Με νοιάζει που τα μηχανήματα έχουν παράσιτα αλλά όχι λουλούδια... Με νοιάζει που η κρίση μας για τον άλλο περνάει μέσα από το πόσο δυσνόητη μπορεί να γίνει η γραπτή του επικοινωνία.... Με νοιάζει που παίρνουμε τα βουνά και τα λαγκάδια για να ψάξουμε τα ανεξήγητα του κόσμου τούτου και το πιο ανεξήγητο η ψυχή του ανθρώπου είναι διπλα μας και ούτε καν την βλέπουμε.... Με νοιάζει που λες σε κάποιον καλημέρα και σε κοιτάει σαν να τον έστειλες στο διάολο.... Με νοιάζει που τα βιβλία και η ποσότητα που έχει διαβάσει ο καθένας αντικατέστησε την αυθόρμητη σκέψη....Με νοιάζει που σκέψεις και αισθήματα χάνονται κάτω από τόνους ανορθογραφίας .... Με νοιάζει που όλοι έχουν κάτι να απαντήσουν μόνο για να δείξουν ότι αυτοί είναι γνώστες του Θέματος και όχι γιατί θέλουν να επικοινωνήσουν με τους άλλους... Με νοιάζει που τα nicknames συναγωνίζονται για το ποιο θα είναι το πιο εξωτικό και ανεξήγητο....Με νοιάζει που ο server σέρνεται την στιγμή ακριβώς που έχω ανάγκη να γράψω κάτι...Με νοιάζει που πρέπει να είσαι με αυτούς ή με τους άλλους... Με νοιάζει που η ευγένεια εξαντλήται στις φιλοφρονήσεις και όχι στο να αναγνωρίζεται η συμμετοχή σε θέματα κλειστού τύπου....Με νοιάζει που η λογική, το συναίσθημα και το παράλογο μπερδεύονται σε σημείο που δεν βγάζεις άκρη για τίποτα...Με νοιάζει που η συμμετοχή μετριέται με αριθμούς μηνυμάτων και ημερομηνίες παρουσίας και απουσίας.... Με νοιάζει που πίσω από όμορφα χαμόγελα και ζεστές καρδιές κρύβονται ψέμματα που όταν αποκαλύπτονται είναι πια πολύ αργά...

Μπααα..... δεν με νοιάζει πια για τίποτα...

"I pass the test....
I will diminish,
and go into the West,
and remain
Galadriel"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 03:46:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το Αναπόφευκτο
Η αρχή
Η ακμή
Η παρακμή

Και φτου κι απ'την αρχή
Γιατί αλλιώς γάμα τα

Κάθομαι μερικές φορές και διαβάζω τα παλια τοπικς, αυτά που έχουν ξεχαστεί
Κι αυτά κάτι σαν ημερολόγιο είναι
Καταλαβαίνεις πολλά απ' τη μελέτη της Ιστορίας...


Edited by - 1900 on 21/12/2004 03:53:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 04:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καταλαβαίνεις πολλά απ' τη μελέτη της Ιστορίας...

......file 1900 η ιστορια επαναλαμβανεται ........

...η τηλεθεαση δεν επαναλαμβανεται ολα για το κοινο γινονται!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 04:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
......file 1900 η ιστορια επαναλαμβανεται ........
Το ξέρω. Για να την εμπεδώσουμε καλύτερα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 09:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το πιο βαθύ σκοτάδι είναι λίγο πριν την Αυγή...

....άρχισε να ξημερώνει..


Χρόνια Πολλά σε όλους όσους καταλαβαίνουν


Galadriel των Λευκών Δασών

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 11:26:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 11:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Μια μέρα, διαφορετική από τις άλλες, άνοιξα τον υπολογιστή μου και μπήκα λίγο να δω τι γίνεται στο έσω… καθώς άνοιγαν οι σελίδες, σκεφτόμουν ένα χρόνο πριν τι γινόταν στο έσω…

Σα να μελαγχόλησα λίγο… τότε ήμουν «κουνούπι» και ζουζούνιζα παρέα με μια «χαλκόκοτα» και ένα ξωτικό… και τι ζουζούνισμα ήταν αυτό που κάναμε…

Τώρα, τα πράγματα είναι διαφορετικά…

Η σελίδα άνοιξε και το είδα… μια χαλκότα πέρασε από τα μέρη μας…»


Αισθαντικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 12:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κι εγώ το είδα και χαίρομαι που υπάρχουν "χαλκόκοτες" που "καταλαβαίνουν

αλλά μην γκρινιάζεις καλή μου... δεν νομίζω να σε "χάλασε" η παρέα που είχες στο μεταξύ


Galadriel των Λευκών Δασών


WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 12:36:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η σελίδα άνοιξε και το είδα… μια χαλκότα πέρασε από τα μέρη μας

Mamma mia!! Γνωρίζω ότι έχω ξεπουπουλιαστεί λίγο τελευταία αλλά... χαλκότα??
χμ...μου φέρνει στο μυαλό μια "χάλια κότα' ή μια κότα τυλιγμένη σε χαλί//// anyway...

Το κουνούπι άλλαξε//το ξωτικό "λούφαξε"---η Galandriel των Λευκών Δασών έκανε την εμφάνισή της
/πολύ καιρό τώρα... απλά εγώ κοιμόμουν
Σταθερός ο τετραψήφιος αριθμός της μουσκεμένης χώρας... τι άλλα??

Έχω την εντύπωση ότι κάποιος άλλαξε όνομα..δεν είμαι σίγουρη ακόμα δεν το έχω κοιτάξει αρκετά
\όλα είναι αλλιώς εδώ...
Αλλιώς κ έξω από δω//λάσπη λάσπη λάσπη στα χωράφια που πατάω κ πάλι παιχνίδια στα σκουπίδια των δρόμων
---- κ μισάωρα διαφημίσεων για τα καινούργια που θ'αντικαταστήσουν αυτά που πετάξανε...

Χθες βράδυ καθόμουν με μια γριά από την Κυπαρισσία--χμ.. έτσι γράφεται τώρα αυτό??
-- φτιάχναμε αγγελάκια με γάζες κ μπουκάλια ορών κ μου έλεγε ιστορίες για βότανα..
Εξαιρετικό ταλέντο-κ στις δύο δραστηριότητες..

Την ώρα που με έπαιρνε ο ύπνος ένα σαλιγκάρι έκανε την εμφανισή του/
κατάλαβα ότι ονειρευόμουν κ μέσα στον ύπνο μου αναρωτιόμουν για το τι σημαίνει το σαλιγκάρι
[Τι σημαίνει το σαλιγκάρι SHE Mantis?]
κ όταν ξύπνησα ήθελα να φάω πεταλίδες...
|
|
|
[παράνοια...]

http://www.clandestina.com/dreams/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 12:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι, πολλά συμβαίνουν...

όταν έρθει η κατάλληλη ώρα...

υπάρχει καιρός για να αλλαχτούν ονόματα (διαγραφείς δις βλέπεις)...

υπάρχει καιρός για επιστροφή...

υπάρχει καιρός για εμφάνιση ....

και τρόπος...

Galadriel των Λευκών Δασών

WARNING !
I have an attitude and I know how to use it!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 13:06:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
υπάρχει καιρός για να αλλαχτούν ονόματα (διαγραφείς δις βλέπεις)...

really?? χμ... σ'ευχαριστώ για την διαφώτιση...

έχω χάσει πολλά επεισόδια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 14:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Valnta!
Τι κανεις βρε ψυχή!

So happy to see u!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 14:41:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
aloha τετραψήφιε!
Είπα να περάσω για μια γρήγορη βόλτα//
για Χρόνια Πολλά κτλ κτλ...

so....


USA. Savannah.

The Living Christmas Tree - The Calvary Baptist Temple.
The Living Christmas Tree ; several large churches have living Christmas trees with up to 300 choir members as Christmas events. Special services, concerts and Christmas pageants depicting the birth of Jesus are held one or two weeks before Christmas. Sometimes even two (twin) trees are installed for special sound effects.

© Carl De Keyzer - Magnum.

**παράνοιας συνέχεια...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 14:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

sorry, αλλά δεν μπορώ ν'αντισταθώ.. θα βάλω άλλη μία...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 14:52:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Την ώρα που με έπαιρνε ο ύπνος ένα σαλιγκάρι έκανε την εμφανισή του/
κατάλαβα ότι ονειρευόμουν κ μέσα στον ύπνο μου αναρωτιόμουν για το τι σημαίνει το σαλιγκάρι
[Τι σημαίνει το σαλιγκάρι SHE Mantis?]
κ όταν ξύπνησα ήθελα να φάω πεταλίδες...

Χαχαχαχαχααχχαα… σημαίνει αυτό που έκανες σήμερα…

Μόνο εσύ θα μπορούσες να το κάνεις… είσαι «τεράστια»...

Το σαλιγκάρι, είναι μια ψυχική προειδοποίηση ότι πρέπει να βγεις στον κόσμο και να σταματήσεις να κλείνεσαι μέσα στο κέλυφος της καθημερινότητας. Η νοοτροπία αυτή παράγει το αίσθημα της πλήξης και της μοναξιάς…

…οι πεταλίδες… είναι τέλειες με φρέσκια τομάτα, λαδάκι, κρεμμυδάκι, μαϊντανούλι, αλατοπιπεράκι… λίγο κονιάκ… και μια πιατέλα μακαρόνια «καμένα» με φρέσκο βούτυρο… άντε και θα σου στείλω σε mail την συνταγή για το γλυκάκι – επιδόρπιο…

quote:
-- φτιάχναμε αγγελάκια με γάζες κ μπουκάλια ορών κ μου έλεγε ιστορίες για βότανα..
Εξαιρετικό ταλέντο-κ στις δύο δραστηριότητες..

...τις ιστορίες θέλω να τις μάθω... τα αγγελάκια... τα βλέπω...

...το κουνούπι δεν άλλαξε, καρδιά μου... οι καιροί και οι καταστάσεις άλλαξαν...


Αισθαντικά... The She Mantis

…γεννήθηκα… επέζησα… μεγάλωσα… ανθίζω…
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
1900
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Cuba
1904 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 15:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 1900  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες το βράδυ που έγραφα εδώ σκεφτόμουν: "Που είσαι Valnta;"
Και σημερα τσουπ! να την!

quote:
... οι καιροί και οι καταστάσεις άλλαξαν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Valnta
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Vietnam
2285 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 16:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Valnta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
... οι καιροί και οι καταστάσεις άλλαξαν...

Oh my God!!! ή αλλιώς καιρός να θυμηθώ την Ορθοδοξία δηλ.
Ο ΧΡΙΣΤΟΣ Κ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!!

Τι έγινε ρε παιδιά?? Διάβαζα, διάβαζα, κ τελειωμό δεν είχε...

Τέλος πάντων, σωστό το timing όσον αφορά την απουσία μου....

Τι να πω...δεν θα πω τίποτα...

μια εικόνα θ'αφήσω πάλι...

New Caledonia, a group of Pacific islands covering 7,000 square miles (18,575 km2), has 80 square miles (200 km2) of a fairly low (25 to 33 feet, or 8 to 10 m) but very dense mangrove swamp, primarily on the west coast of the largest island, Grande Terre. At certain spots in the interior that are not reached by seawater except at high tides, vegetation gives way to bare, oversalted stretches called tannes,” such as this one near the city of Voh, where nature has carved this clearing in the form of a heart.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
apollo12
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Denmark
230 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 18:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους apollo12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ελα valnat πως λεγεσαι το ξεχασα!!

ωραιο πλανο αυτο με την καρδια φοβερο δεν παιζεται!!

mantis που εισαι που κρυπτηκες παλι?

τι ειναι αυτο που μπαινει και βγαινει με την πλατη?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 17 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy