ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΞΩΓΗΙΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟΥΣ 1420 Μhz από αρχές Μαιου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
epitho
Νέο Μέλος

Greece
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2004, 21:52:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους epitho  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Νομίζω οτι είναι τρομερά ορθολογιστικό το να θεωρεί κάποιος βέβαιο 99,9% οτι υπάρχει ζωή έξω από τη γη ,φίλε μου epitho.
Αν σε ενοχλεί ο ενθουσιασμός μου , το σταματάω

όχι όχι, προς θεού. είμαι εδώ για να παραθέσω απόψεις και όχι για να ενοχλούμαι.

η άποψη μου, που ίσως να υπερκάλυψε η διάθεση που είχα για λίγο χιούμορ, είναι διαφορετική.
δέχομαι το ποσοστό που μου δίνεις βάση όλων μου των θεωρημάτων. δεν διαφωνώ. απλά...υπάρχει και ένα άλλο ποσοστό που θα παραθέσω.
είναι το ποσοστό του 100% του γεγονότος ότι κάποιος κ από κάπου κ με κάποιον τρόπο, θέλει να υποτάσσει την ανθρωπότητα και αυτός είναι άνθρωπος, ή άνθρωποι.

ωραία...αν έχεις συμφωνήσει ως εδώ, τότε πιστεύω πως θα συμφωνήσεις και στην συνέχεια.
ως μέσο για να κρατάει τα ηνία, πρέπει να γίνεται αόρατος. υπάρχουν δύο τρόποι. ή να πιει το μαγικό φίλτρο, που δεν υπάρχει, ή απλά να μας κάνει να μην τον κοιτάμε. αυτός λοιπόν ο τύπος, κάποιους σαν όλους εμάς τους ανθρώπους που καθόμαστε κ προσπαθούμε οι άμοιροι κ άβγαλτοι να καταλάβουμε τουλάχιστον ένα, μα ένα από τα εκατομύρια νοήματα αυτού του κόσμου, και έχουμε πάρει απόφαση να ψάξουμε λιιιιίγο παραπάνω από τους υπόλοιπους μας έχει στο νου του ως μία ειδική κατηγορία, όπως ακριβώς θα τους είχα κ εγώ, αν ήμουν αυτός.

ωραία ως εδω; ο κύριος μας ικανοποιεί το αίτημα κ λέει: εξωγήινους θέλουν τα πουλάκια μου; εξωγήινους θα τους δώσω. φαντάσματα μου θέλουν; πάρτε και φαντασματάκια με το κιλό. πάρτε ότι θέλετε εκει πέρα, να παίζετε με τα βιβλία σας, το ίντερνετ και να μαζέυετε τα στοιχεία σας. πάρτε και δέκα οργανισμούς να ασχολούνται με αυτά, να τους εμπιστέυεστε κι αι στα κομμάτια. μην με ψάχνετε.

η όλη ιστοριούλα λέγεται "αποπροσανατολισμός". ευτυχώς που μας άφησε να κρατήσουμε και την λέξη. όσο δηλαδή όλοι εμείς ασχολούμαστε με τα δικά μας τα UFO, που συνήθως η μόνη τους χρήση μέχρι στιγμής είναι να λέμε καμιά ιστορία που ακούσαμε σε καμιά παραλία το καλοκαίρι, γύρω από την φωτιά και με τις πατάτες στο αλουμινόχαρτο, κ το αλάτι στην καβάτζα.

μπορώ να γράψω μια ολόκληρη ορθολογικότατη έκθεση πάνω στο θέμα, άλλα δεν επιθυμώ να σας κουράζω καθόλου μα καθόλου. δεν χρειάζεται. ελπίζω να σε κάλυψε bajanacker η - όσο εγώ πιστεύω - ορθολογική μου άποψη. φυσικά και είμαι διαθέσιμος να απαντήσω σε κάποια ερώτηση σας που μπορεί να προέκυψε, και φυσικά είμαι διαθέσιμος στο να αλλάξω την γνώμη μου μπροστά σε όμορφα και καλοστεκούμενα επιχειρήματα. ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

BalanceΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bajanacker
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 07:47:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bajanacker  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος bajanacker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα φίλοι μου
quote:
η άποψη μου, που ίσως να υπερκάλυψε η διάθεση που είχα για λίγο χιούμορ, είναι διαφορετική.
δέχομαι το ποσοστό που μου δίνεις βάση όλων μου των θεωρημάτων. δεν διαφωνώ. απλά...υπάρχει και ένα άλλο ποσοστό που θα παραθέσω.
είναι το ποσοστό του 100% του γεγονότος ότι κάποιος κ από κάπου κ με κάποιον τρόπο, θέλει να υποτάσσει την ανθρωπότητα και αυτός είναι άνθρωπος, ή άνθρωποι.


Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες , φίλε μου epitho , αλλά αυτή η άποψη που παραθέτεις νομίζω οτι ανήκει σε άλλο τόπικ , "περι συνομοσιολογιών" και τα ρέστα .

Εδώ το τόπικ ξεκίνησε από ένα "σήμα" που έπιασε ένας δορυφόρος και ήταν στα 1420ΜΗΖ και και και ....
Εχω δει , και συμμετείχα σε πολλές συζητήσεις περι συνομοσιολογίας και "γκρίζων" και εξωγήινων και η αλήθεια είναι αυτή που περιγράφεις . Οτι μπορεί δηλαδή να μας "δίνουν" ειδήσεις με εξωγήινους απειλές από το διάστημα , αλλά εγώ με το αισιόδοξο πάντα μάτι μου λέω "ΝΑΙ ΣΤΟ ΑΓΝΩΣΤΟ" απ΄όπου κι αν προέρχεται ...
Μόλις αντιληφθώ ,όμως,τη διάθεση για απάτη από κάποιους ... γίνομαι πολέμιός τους .


### ΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ Ο ΜΕΓΑΣ ΓΕΩΜΕΤΡΕΙ # ####Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LaStDrIvE
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2004, 20:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LaStDrIvE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαν στελνει δυαδικες πληροφοριες τοτε το σημα δεν βορεις να το λαβεις με καποιον απλο Receiver.Απο την αλλη ασχοληθηκα αρκετο καιρο με το ΣΕΤΙ και μου κανει λιγο παραχενο να εχει τοσο δυνατο σημα και το SETI να μην το εχει "πιασει" .Και η FFT (fast fourier transform) εξησωση που χρησιμοποιει δικαιολογει καποια γρηγορη αναλυση στο σημα αλλα οχι και τοσο "ομαλο" αποτελεσμα.

Fusion: χρησειμοποιεις μονο ενα μερος απο το σημα στην αναληση. Μπορεις να συμπερενεις απο την μεθοδο Hamming που χρησιμοποιει το προγραμμα συ οτι το το σημα σου εχει ντοπαριστει με το Hamming στο ηδη υπαρχον σημα( default αρχειο που κατεβασες)?'Η εσυ το ντοπαρεις με Hamming κατα την αναλυση για ομαλοποιση των σφαλματων.Γιατι ολα αυτα?γιατι το Hamming αλλαζει την μορφη του σηματος οχι ομως της πληροφοριας.Ετσι το visualization τοτε ειναι προιον του Hamming και οχι των "εξωγηινων".

Γενικα νομιζω οτι τιποτα δεν ξεφευγει απο το ΣΕΤΙ....astral-project ειπες κατι?Ο γιος σε παρακολουθει. εχεχεεχ..

ΥΓ~ σορρυ για τα Ελληνικα μου αλλα εχω χρονια να γραψω!


....οποιος εχει κατι που μπορει να βοηθησει σχετικα με την αναλυση σηματος ειναι more than welcome...

StAy FrEe...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2004, 19:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
HI DUDES!?!
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΑΝΕΛΥΣΑ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΗΧΟ ΜΕ ΤΟ COOL EDIT PRO 2 ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΩΣ ΗΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΥΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΔΟΡΥΦΟΡΩΝ
ΗΤΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΟΝΤΙΝΟΥΣ Η ΜΑΚΡΙΝΟΥΣ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΑΣ! ΚΑΤΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙΑ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!!!
ΠΑΝΤΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΕΙΤΟΝΕΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!!! ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ!?!


Ι NEVER FORGET AREA 51 AND AREA 19!?!
ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΒΡΕΙ!?!
ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ C YA DUDES!?!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 08:19:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φαίνεται πως το συγκεκριμένο wav αρχείο και εν γένει το θέμα μπορεί να ξεκίνησε από κάποιον δικό μας, έλληνα DX’ter ο οποίος έπιασε “κάτι” στα 1428Mhz κάποιο βράδυ, από ότι γράφει, σε κάποιο scanning, όπως φαίνεται εδώ:

http://www.abovetopsecret.com/forum/thread47397/pg2 (διαβάστε όλο το Thread έχει αρκετό ενδιαφέρον).

Εδώ είναι το αρχικό μήνυμα του «έλληνα», στο SETI newsgroup:

http://groups.google.com/groups?dq=&hl=en&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&threadm=4e30f668.0405030954.235527d5%40posting.google.com&prev=/groups%3Fgroup%3Dsci.a

Υ.Γ.
Από ότι φαίνεται μάλλον όλη η υπόθεση είναι η Hoax ή ένα ηχητικό σήμα CPU υπολογιστή ή κάτι τέτοιο..


Edited by - XD on 15/05/2004 08:23:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astral-project
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
608 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2004, 09:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astral-project  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ωραια αυτα ολα τα περι συνομοσιων και επικοινωνιων κλπ.

πιστευω οτι υπαρχουν αλλα ειδη στο διαστημα. βασει των πιθανοτητων να το δει κανεις, πρεπει να υπαρχουν δις κατοικημενοι πλανητες.

επισης, θα ηθελα να προσθεσω, οτι εαν αυτα τα οντα εχουν την ικανοτητα να ερθουν μεχρι εδω, θα πρεπει να ειναι κατοχοι τεχνολογιας που εμεις ουτε μπορουμε να φανταστουμε.

εαν θελουν λοιπον να μας καταστρεψουν, απλα θα το κανουν. οπως και απλα θα επικοινωνησουν μαζι μας.

εκτος και εαν ειναι μια μικρη ομαδα επιστημονων, που απαγαγουν μερικους απο εμας για αναλυση αλλα και για .... τροφη.

------------------------

Όσοι έκτισαν κάτω από τα αστέρια, έκτισαν πολύ χαμηλά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy