ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 σατανισμος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2004, 08:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν ενδιαφέρεστε πια τόσο πολύ για σατανισμό υπάρχει ένα ελληνικό portal που καλύπτει όλες τις Dark απόψεις http://www.BlackFlame.tk

Where There Is Light..... There is Darkness....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 03:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε μια αναζητηση μου στο διαδικτιο,επεσα πανω σε ενα κειμενο,αποσπασμα του οποιου ταιριαζει γαντι στην jamacar και τους "σατανιστες"

"Those of you whom like to go to into the woods and kill black cats because you think you are a Devil worshiper or that it is the cool thing to do on Halloween... I HOPE YOU DIE A VIOLENT DEATH! MAY THE BLACKEST OF DARKNESS SMITE YOU DOWN INTO THE GROUND!"

Ευλογητος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CYBERMASTER
Πλήρες Μέλος

Greece
1404 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 03:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CYBERMASTER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΤΑΝΙΣΤΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΟΝ ΘΕΟ ΔΕΝ ΓΙΝΑΤΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΟΣ ΣΤΟ ΚΑΚΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΛΟ...!!!

------------------------

ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΝ ΘΕΩΡΕΙ ΨΕΜΜΑ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/08/2004, 14:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

May God have mercy upon your souls. The armies of darkness will not serve YOU!!! YOU WILL BE TOSSED UPON THE COALS OF DAMNATION FOR YOUR AGGREGIOUS SINS!!! LET NO MORE LIGHT SHINE UPON YOU, MAY DARKNESS USURP YOU AND OVERWHELM YOU AND MAY YOU RECOGNIZE THE SINS OF YOUR WAYS AND REPENT

God will always love you but it is your choice to do black magic. Just make sure you know the consequences. It will come back to you three times worse

JESUS still loves you. satan sill hates you.

Ευλογητος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kaizer
Μέλος 2ης Βαθμίδας


251 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2004, 02:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kaizer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την καλησπέρα μου στα αγαπητά μέλη του Forum. Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο να ασχολείται κάποιος με το Σατανισμό. Είναι η λατρεία και η απόδοση τιμών στο απόλυτο Κακό, ανεξάρτητα απο τη θρησκεία που ανήκει ο καθένας. Γιατί όμως κάποιος να λατρεύει το Κακό? Γιατί αν πιστεύει στο Σατανά σίγουρα πιστεύει και στο Θεό (οποιονδήποτε Θεό). Γνωρίζει επίσης ποιά θα είναι η τιμωρία του αφού πεθάνει. Γιατί λοιπόν να λατρέψει συνειδητά το Σατανά? Φίλε Satanist, προφανώς είσαι σατανιστής (και μαγκιά σου που το δείχνεις). Θα μπορούσες να μας εξηγήσεις γιατί λατρεύεις το Σατανά ενώ γνωρίζεις οτι αφου πεθάνεις, η ψυχή σου θα τιμωρηθεί με την αιωνια κόλαση(συμφωνα με τις διάφορες θρησκείες)? Το ερώτημα μου συνοψίζεται στο εξής. Γιατί να λετρέψει κάποιος το Σατανά συνειδητά?

ΑΝΙΚΗΤΩΝ ΑΠΤΕΤΑΙ ΟΥΔ'ΑΙΔΗΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2004, 06:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
prin milisete gia satanismo, kalo tha itan na mathete prota ti einai. kai oxi apo tragopapades parathirakia filades, kai tsigkanogitonises tis mizerias.

Where There Is Light..... There is Darkness....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2004, 23:44:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
prin milisete gia satanismo, kalo tha itan na mathete prota ti einai. kai oxi apo tragopapades parathirakia filades, kai tsigkanogitonises tis mizerias.

Αν αναφερεσαι σε μενα,κανεις μεγαλο λαθος.
Οσοι με θυμουνται απο συζητησεις μαγεις,ξερουν οτι δεν ειμαι ουτε προκατελειμενος ουτε πιστος χριστιανος ωστε να υπερασπιζομαι τον λογο των παπαδων και επισης ξερω αρκετα για ολα τα ειδη μαγειας.Ξερω καλα τι ειναι ο σατανισμος και παραδεχομαι οτι εχει πολλα σοβαρα τελετουργικα στοιχεια για μας που ασχολουμαστε με τη μαγεια.Ξερω τα τελετουργικα σας,εχω παρεβρεθει σε συναθροιση σατανιστων και εχω συνομιλησει με αυτους, δεν μ'αρεσουν τα πιστευω σας και ειμαι εναντια στα τελετουργικα αιματος(δεν μιλαω για ανθρωποθυσιες) που χρησιμοποιητε...

ΦΙΛΙΚΑ,Ευλογητος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 06:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ξερω καλα τι ειναι ο σατανισμος και παραδεχομαι οτι εχει πολλα σοβαρα τελετουργικα στοιχεια για μας που ασχολουμαστε με τη μαγεια.Ξερω τα τελετουργικα σας,εχω παρεβρεθει σε συναθροιση σατανιστων και εχω συνομιλησει με αυτους, δεν μ'αρεσουν τα πιστευω σας και ειμαι εναντια στα τελετουργικα αιματος(δεν μιλαω για ανθρωποθυσιες) που χρησιμοποιητε...

1) Ποιος μίλησε για τελετουργικά?
2) Πια επίσημη σατανική πηγή αναφέρει αιματηρά τελετουργικά?
3) Ποια είναι τα πιστεύω μας?
4) Είσαι σίγουρος ότι έχεις συνομιλήσει με «σατανιστες» ?

quote:
JESUS still loves you. satan sill hates you.

Ευλογητος


Καλά.......... τα λέμε στην εκκλησία.

Where There Is Light..... There is Darkness....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Satanist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


66 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2004, 06:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Satanist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θα μπορούσες να μας εξηγήσεις γιατί λατρεύεις το Σατανά ενώ γνωρίζεις οτι αφου πεθάνεις, η ψυχή σου θα τιμωρηθεί με την αιωνια κόλαση

Είναι πολύ απλό φίλε μου,

Έχουμε ξεπεράσει τις δεισιδαιμονίες και τα παραμυθάκια της γιαγιάς, έχουμε ξεπεράσει την ανάγκη των «ανώτερων» από εμάς, έχουμε ξεπεράσει τον μισελληνισμό των εβραίων και της θρησκείας τους.

Δεν πιστεύουμε ότι θα πάμε στην κόλαση, έτσι και αλλιώς εδώ είμαστε ήδη, δεν υπάρχει κόλαση, δεν υπάρχει θεός, δεν λατρεύουμε το κακό, Satan= εβραϊκά, ο Αντίθετος, ο αντίπαλος, αυτός είμαστε εμείς, λατρεύουμε τον εαυτό μας. Όχι το καλό, ούτε το κακό, ούτε τον Μήτσο, ούτε κερατουκληδες και disney cartoon θεούς.

Αν θέλω να κλέψω, δεν θα σκεφτώ ούτε μια στιγμή το θύμα, ούτε θα με σταματήσουν οι συνέπειες που υποτίθεται η και θα ακολουθήσουν, θα κλέψω, γιατι έχω πάρει εξιτήριο από την κόλαση , και από την στιγμή που γνωρίζω τις συνέπειες (το τίμημα) από την αρχή, θα τις ανεχτώ αντρίκεια, με δική μου ευθύνη, αυτός είναι ο σατανισμός, δεν αναγκάζεσαι να κάνεις τίποτα παρά την θέληση σου, για κανέναν, μόνο ο εαυτός σου διατάζει, και όσοι κάνουν φόνους, ληστείες, η οτιδήποτε άλλο και βγαίνουν και λένε (Δεν το έκανα εγώ ο σατανάς με ανάγκασε) είναι άξιοι θανάτου, αποβράσματα που θέλουν να ρίξουν την εύθηνη σε ένα παραμυθάκι.

Κάνει κάποιος ένα καλό? Ο Θεός τον φώτισε
Κάνει κάποιος ένα κακό? Ο σατανάς τον έβαλε. Ανάξιοι να αναλάβουν ακόμα και τις ίδιες τους τις ευθύνες.

Η ημιμάθεια, είναι χειρότερη από την αμάθεια.

Where There Is Light..... There is Darkness....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
138 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2004, 11:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
1) Ποιος μίλησε για τελετουργικά?
2) Πια επίσημη σατανική πηγή αναφέρει αιματηρά τελετουργικά?
3) Ποια είναι τα πιστεύω μας?
4) Είσαι σίγουρος ότι έχεις συνομιλήσει με «σατανιστες» ?

Κοιτα,δεν ειμαι κανενα μικρο παιδακι για να λεω ψεματα για μενα και τις συναναστροφες μου ουτε παιζω με τις λεξεις...

quote:
1) Ποιος μίλησε για τελετουργικά?

Δεν χρειαζεται να μιλησει κανεις για τελετουργικα για να τα αναφερω.

quote:
2) Πια επίσημη σατανική πηγή αναφέρει αιματηρά τελετουργικά?

θα σου απαντησω με μια ερωτηση.
Οι επίσημες χριστιανικες πηγες,αναφερουν πουθενα τις χιλιαδες σφαγες που γιναν στο ονομα του χριστου??
ΟΧΙ,τα ωραιοποιουν ολα οπως και οι αντιστοιχες σατανικες πηγες,οπως και συ στο ποστ σου,οπως και πολλοι αλλοι οταν μιλουν για τη θρησκεια τους.


quote:
3) Ποια είναι τα πιστεύω μας?

Απ οτι φαινεται,υπαρχουν λογιων-λογιων σατανιστες.
Την δικη σου εκδοχη τοσα χροννια δεν την εχω ξανακουσει αλλα "οτι δηλωσεις εισαι" οποτε δεν αμφισβητω το τι πιστευεις...


Οταν αναφερθηκα στην jamacar και τους "ψευτοσατανιστες"(παρε παραδειγμα τον κατσουλα)
εσυ τι πεταχτηκες??
Η jamacar ειναι μολις 16 ετων και δεν θα ηταν ωραιο να σκοτωνει γατια και σκυλια για να "θυσιασει" το αιμα τους στον σατανα και να νομιζει πως κατι κανει...θα γινει και αυτη σαν τον προαναφερθεντα κατσουλα @@ σατανιστρια.

quote:
4) Είσαι σίγουρος ότι έχεις συνομιλήσει με «σατανιστες»

κοιτα οπως ειπα και στην αρχη,δεν χρειαζεται να πω ψεματα γιατι δεν θα κερδισω τιποτα απο αυτο.
Η κοινη αγαπη μας για τη μαγεια με εφερε κοντα με αυτους τους κυριους,οι οποιοι χρησιμοποιουσαν μαυρη μαγεια και συγκεκριμενα,καναν θυσιες αιματος χρησιμοποιωντας και το δικο τους αιμα.
Προφανως θα γνωριζεις πως το αιμα ειναι κυριο συστατικο για τα τελετουργικα της υψηλης μαυρης μαγειας.Γι αυτο μιλαω για "τελετουργικα αιματος"

Οπως σου ειπα και πιο πριν,μαλλον υπαρχουν λογιων-λογιων σατανιστες.
"οτι δηλωσεις εισαι",και αυτοι δηλωνουν σατανιστες.

quote:
Καλά.......... τα λέμε στην εκκλησία.

τη γραφω κανονικα την εκκλησια.Αυτα που πιστευω δεν συμπιπτουν αλλα αντικρουονται με τις αρχες της εκκλησιας.ΖΑ ΜΑΝ ΦΟΥ.

ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vampirioum
Νέο Μέλος

Greece
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2004, 16:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vampirioum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Καλή σας μερα φιλοι μου… Βασικά είναι η πρωτη φορα που «συμμετεχω» , δηλαδή λεω την αποψη μου σε καποιο από τα θεματα που εχετε ανοιξει… Εγω ειμαι ενας ερευνητης Βαμπιριστων-τριων η Vampires , Κυνηγων και γενικοτερα ασχολουμαι με το φαυλο κυκλο κυνηγου και κυνηγημενου… Οφειλω να ομολογησω ότι εχω γοητευτει από τη φυση και γενικοτερα από τη δραση των Vampires (παλιων και ιδιαιτερα των συγχρονων,οπια και αν είναι η μορφή τους..) Επειδη δεν ασχολουμαι μονο με τα Vampires αλλα ασχολουμε γενικοτερα με όλα τα «Μεταφυσικά» (Γιατι βεβαια δε μπορουμε να μιλάμε για μεταφυσικά από τη στιγμη που Μεταφυσικά γεγονοτα-συμβαντα λαμβανουν χωρο ολο το 24ωρο σε μεγαλο αριθμο ανθρωπων σε όλο τον κοσμο..)εχω βγαλει τα εξης συμπερασματα:
Α) Όλα σχετιζονται με όλα και όλα με ΕΝΑ(Αυτό το ένα είναι ουσιαστικά αυτό που πρεπει ολοι οι ερυνητες να προσπαθησουμε να βρουμε , και όχι να ασχολουμαστε με τα Όλα.. Για να βρουμε το ΕΝΑ όμως πρεπει να ερευνησουμε πρωτα τα όλα , για να μας οδηγησουν στο τελος σε αυτό το ΕΝΑ που εγω προσοπικα δεν εχω βρει. Από αυτό προκυπτουν Δυο συμπεράσματα:
i)Πρεπει να δουλευουμε συλλογικα και όχι ο καθενας για να κατά φερει να αναδειχτει ή για να μπορει να καυχιεται σατους φιλους και γνωστους του για τα κατορθωματα του..
ii)Δεν υπαρχουν κανόνες απλα πλειοψηφεία επαληθευσης καποιου φαινομενου.. Και αν μου πειτε κοιτα.. αυτος ο κανονα ς δεν εχει εξαιρεση , να ειστε σιγουροι ότι απλα δεν καταφαραμε ΑΚΟΜΑ να τη βρουμε…

Φιλικα , Vampirioum…..

The world was on Fire , noone could save me but you………


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

niklet
Νέο Μέλος


37 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2004, 10:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους niklet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΥΤΗ ΤΗ ΒΙΒΛΟ...ΑΠΛΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΕΡΘΕΙ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑΝ ΣΚΟΡΠΙΣΕΙ ΤΟΝ ΤΡΟΜΟ...ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΘΥΣΙΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΤΟ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟ ΑΠΛΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΙΡΙΦΕΡΟΤΑΝ ΑΛΛΟΚΟΤΑ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ


DON'T WORRY
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΤΙ
ΘΑ ΠΑΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MC
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2004, 11:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MC  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γεια σας παιδιά θέλω την βοηθειά σας!Αναζητώ πληροφορίες για την σατανική βίβλο το περιεχομενό της κ τα λοιπά. Βασίζομαι στις γνώσεις σας...


ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ? ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

endorama
Πλήρες Μέλος


1296 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2004, 03:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους endorama  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Satan= εβραϊκά, ο Αντίθετος,

δεν υπαρχει σατανισμος
αλλα θεωριες του σατανισμου

κατι αντιστοιχο εχουμε και με της χριστιανικες αιρεσεις

για παραδειγμα αυτο που ανεφερε ο σατανιστης ειναι μια απο της θεωριες η οποια εχει σαν πυρηνα μια κατασταση στην οποια δεν πρεπει να υπαρχουν τυψεις.

υπαρχουν παρα πολλες σατανιστικες ομαδες οπου η καθε μια εχει την δικη της θεωρια και ειναι συχνο φαινομενο να μην συμφωνει καποια ομαδα με μια αλλη

οι πιο πολλες απο αυτες ομως εχουν ενα κοινο σημειο
αυτο που ειπε ο ευλογητος

quote:
"Those of you whom like to go to into the woods and kill black cats because you think you are a Devil worshiper or that it is the cool thing to do on Halloween... I HOPE YOU DIE A VIOLENT DEATH! MAY THE BLACKEST OF DARKNESS SMITE YOU DOWN INTO THE GROUND!"


οποιος δεν πιστευει στον σατανα δεν πιστευει και στον θεο
οποτε δεν πιστευει και σε αλλες μορφες και καταστασεις

οποτε δεν βρισκω τον λογο της εσωτερικης αναζητησης.

ενα αλλο ειναι ο τροπος που σκεφτονται

στο διαδυκτιο ειχα διαβασει μια ιστορια η οποια δεν ξερω αν ειναι αληθινη δειχνει ομως τον τροπο σκεψης τους
την ειχα πει και παλιοτερα ομως αφου υπαρχει το σχετικο θεμα θα την ξαναγραψω

καποιος σατανιστης ειχε για γειτονα του εναν κυρηκα ο οποιος γνωριζε οτι ο γειτονας του πιστευε στον σατανα

και οποτε τον εβλεπε τον επρηζε για την θρησκεια του
επειδη ομως εβλεπε οτι τα κυρηγματα του δεν επιαναν τοπο και οτι δεν ιδρωνε το αυτι του σατανιστη αρχισε να γινεται πολυ πιεστικος και η συμπεριφορα του αρχισε να γινεται βιαια

ο σατανιστης απο την αλλη ειχε γινει εξαλλος με την συμπεριφορα του κυρηκα και ηθελε να του δωσει ενα μαθημα

καποια μερα που βγηκε για ψωνια ο σατανιστης δεν εβρισκε μερος για να παρκαρει

μετα απο πολυ ωρα αναζητησης βρηκε ενα μερος οπου μπορουσε να αφησει το αυτοκινητο του
αναψε αλαρμ εβαλε οπισθεν και τοτε ενα αλλος οδηγος του "εφαγε" την θεση μπαινοντας με την μουρη

εξαλλος ο σατανιστης ειδε οτι το αυτοκινητο ειχε πανω του πωλητηριο

σημειωσε τον αριθμο και μετα απο μερικες μερες τον πηρε τηλεφωνο για να δει το αυτοκινητο

πηγε στο σπιτι του τυπου
ειδε που μενει εμαθε και πως τον λενε και διαφορες πληροφοριες που ηθελε και εφυγε

απο την αλλη μερα αρχισε να παιρνει τηλεφωνο τον γειτονα του και να τον βριζει

ολη μερα και ολη νυχτα
για πολλες μερες

ο κυρηκας ειχε γινει πυρ και μανια
μετα απο αρκετες μερες
μην ξερωντας ποιος του τηλεφωνει και τον βριζει

τον ρωταει ποιος ειναι και που μενει για να παει να του σπασει τα μουτρα

και ο σατανιστης του δινει τα στοιχεια του τυπου που πουλαγε το αυτοκινητο

και εφυγε κατευθειαν για το σπιτι του ανθρωπου με το αμαξι
μετα απο λιγο εφτασε και ο κυρηκας

τοτε πηρε τηλεφωνο την αστυνομια δηλωσε οτι δυο εμποροι ναρκωτικων τσακωνονται και οτι ακουσε και πυροβολισμους

και μετα την αστυνομια πηρε τηλεφωνο ενα τοπικο καναλι και δηλωσε οτι δυο gay τσακωνονται και εχουν βγαλει μαχαιρια.

καπως ετσι ηταν η ιστορια γιατι δεν την θυμαμαι και πολυ καλα ομως οπως και να εχει δειχνει εναν τροπο σκεψης τελειως διαφορετικο απο αυτον που ξερουμε.


οσο αναφορα τα αιματα και την ταση για ανθρωποθυσιες αυτες ειναι τελετες που της κανουν συνηθως πλουσιοπαιδα που θελουν να σκοτωσουν την ωρα τους με κατι διαφορετικο και οχι μονο
υπαρχουν πολλα παιχνιδια στην μεση
που εχουν να κανουν με δυναμη και γιατι οχι με τον εκβιασμο
υποσχεσεις για οργια μετα την τελετη σε υποψηφια μελη και απειλες μετα με φωτογραφικο υλικο

υπαρχουν βεβαια και οι σκληροπυρηνικοι οι οποιοι μαζευονται με μαυρες στολες και λατρευουν τον τραγοποδαρο (πανας?)

quote:
Οι επίσημες χριστιανικες πηγες,αναφερουν πουθενα τις χιλιαδες σφαγες που γιναν στο ονομα του χριστου

αραγε σε ποιανου θεου το ονομα εχουν γινει οι πιο πολλες σφαγες?
οχι του σατανα παντως αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχουμε κι θυματα στο ονομα του και αν οχι στο ονομα του σε θεοτητες σκοτεινες

οπως και να εχει η θρησκεια ειναι επιλογη του καθενος ειτε μας αρεσει ειτε οχι αυτη ειναι η αληθεια

ο σατανισμος ειναι εκτος νομου λογω των τελετων αιματος
και ο προσητυλισμος ειναι παρανομος ομως δεν λεει κανενας τιποτα για την βαφτιση των μικρων παιδιων

δεν με νοιαζουν αυτες οι δυο λεπτομερειες
ολες οι θρησκειες προσπαθουν να αποκτησουν μελη η καθε μια με τον δικο της τροπο

ειτε με φωτια και τσεκουρι
ειτε με πλυση εγκεφαλου
ειτε με την δημιουργια μοδας γυρω απο το αντικειμενο
και ο σατανισμος φοριεται πολυ ειδικα με τα κοκκινα γοβακια ειναι πολυ μουρλια και θα σε κοιτανε ολοι στο παρτυ


ολοι μας θελουν για μελη τους αδιαφοροντας για αλλα πιο σημαντικα πραγματα

ειναι πολλα τα λεφτα Αρη

αυτο ομως δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν αυτα που εκπροσωπουν
απλα οι εκπροσωποι εχουν ουρανια επιχειρηματα με επιγειους σκοπους και

το ειχε πει και ο jesus (?)θα ερθουν εποχες που οι ιερεις θα ειναι χειροτεροι απο τους (α)πιστους

πιστευω οτι για να ασχοληθει/ακολουθησει καποιος μια θρησκεια (σοβαρα οχι στην εκκλησια μονο το πασχα με ωραριο 11.45 με 12.01) καλο ειναι να το κανει μετα την εφηβεια


we'll all take turns
i'll get mine, tooΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy