ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ 3
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ionak
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2002, 01:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ionak  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγκνώμη για τα ορθογραφικά λάθη. O "Δαίμων" του πληκτρολογίου, βλέπετε!

IonakΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aenaos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


94 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2002, 02:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aenaos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΛΙ,ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΣΥΜΜΕΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΙΣΘΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΡΑΤΩΔΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.ΤΣΕΡΝΟΜΠΙΛ,ΤΡΕΛΛΕΣ ΑΓΕΛΑΔΕΣ,ΨΑΡΙΑ ΜΕ ΔΙΟΞΙΝΗ,ΕΛ ΝΙΝΙΟ,ΠΛΗΜΜΥΡΕΣ,ΤΡΥΠΑ ΤΟΥ ΟΖΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΝΕΑ ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΑ ΟΠΛΑ,ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ,ΧΛΙΔΑΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ,ΔΙΑΣΗΜΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ LIFESTYLE-XΡΗΜΑ-ΚΑΡΙΕΡΑ-ΤΡΕΛΛΟΚΟΜΕΙΟ,ΣΚΕΤΗ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΠΑΝΤΩΣ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΜ ΟΠΩΣ Η Ε.Λ 3 ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΔΗΓΟΥΝ,ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΓΙΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ,ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΟΤΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΠΟΥ ΠΑΜΕ,ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΗ ΥΣΤΕΡΙΑ ΥΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΧΕΔΙΟ ΤΩΝ ΙΣΧΥΡΩΝ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ,ΑΦΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΕΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΑΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΝ ΤΟΝ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΕΦΙΑΛΤΗ ΕΠΙΒΑΛΛΟΝΤΑΣ(ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ)ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ;ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΟΙ ΧΙΤΛΕΡ ΚΑΙ ΟΙ ΣΤΑΛΙΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΡΩΣΟΠΟΙ,ΓΙΑ ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΠΑΓΟΙ ΠΟΥ ΛΕΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΚΑΙ ΑΟΡΙΣΤΩΣ;ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΟΛΩΝΟΥΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ,ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑΥΤΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nitro912gr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
488 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2002, 05:25:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nitro912gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατι δεν σκέφτεστε το γεγονος να μην μπορούμε να πάμε σε άλλους πλανήτες πάρα το μόνο σπίτι που έχουμε είναι η Γη. Σύμφωνα με τον εσωτερισμό η Γη όπως καί οι άλλοι πλανήτες είναι ζωντανά όντα καί ακόμα αν καί εμείς δεν το καταλαβαίνουμε είναι κατοικημένα από όντα . Μπορεί να μην έχουν φυσικούς φορείς αλλά να ζουν σε ανώτερα πεδία. Τι σας κάνει να πιστεύετε λοιπόν ότι μπορούμε έτσι ανεξέλεγτα κάι ανεύθυνα να μετοικήσουμε σε όποιο πλάνήτη μας αρέσει αφού καταστρέψουμε τον δικό μας. (Σημ: Δεν πιστεύω πως ο πλανήτης μας θα καταστραφεί από κάποιο κοσμικό ατύχημα επειδή δεν θεωρώ πως υπάρχει τύχη αλλά ένας κοσμικός νόμος που απλά εμείς δεν γνωρίζουμε)
Θέλω να πω πως ακόμα καί αν το προσπαθήσουμε αφού σήμερα έχουμε την τεχνολογία κάποιες δυνάμεις που μας είναι άγνωστες σ' αυτό το αχανή κόσμο θα μας σταματήσουν. Θεωρώ πολύ ανωριμη την αποψη πως αφού κάψουμε το σπίτι μας θα μας αφήσουν να πάμε να κάψουμε καί τα διπλανά σπίτια. Πρέπει να κοιτάξουμε πως θα σώσουμε το σπίτι μας καί πως θα ζήσουμε καλύτερα εδώ από το φυικό εως καί τοπιο υψηλό πεδίο που μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε.
Το βιβλίο τοέχω διαβάσει εδω καί χρόνια. Τότε με είχε συναρπάσει αλλά μετά συνειδητοποίησα ότι όλο το θέμα στηρίζεται πάνω στον φόβο του ανθρώπου για την υπερεκμετάλευση που δημιουργεί αυτή την στιγμή στον πλανήτη. Η λύση δεν είναι να φύγουμε σε ένα άλλο πλανήτη αλλά να λύσουμε τα προβλήματα που εμέις οι ίδιοι δημιουργήσαμε σε αυτόν. Από το 1945 υπάρχουν ιπτάμενοι δίσκοι ανθρώπινης δημιουργίας καί μάλιστα με κόστος πολύ μικρότερο από αυτό του διαστημι΄κού προγράμματος του Apollo. Παρ΄όλα αυτα κανείς δεν ξέρει τίποτα γι αυτό. Μήπως πρέπει να ψάξουμε πιο συστηματικά καί να ανοίξουμε περισσότερο τά μάτια μπροστά στα θαύματα της προσωπικής πρωτοβουλίας?





ενοιεις οτι υπαρχει το πνευμα της Γης η λεγομενη γεα? τι ξερεις για αυτο?
(ασχετο λιγο πολυ με το ολο θεμα αλλα ρε παιδια οταν ειδα το final fantasy the movie με ειχε πιασει η φαγουρα της περιεργιας για το θεμα της γεας και τωρα βρηκα ευκαιρια)

nitro912gr UNLIMITED !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2002, 09:16:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALHMERA FILOI MOU.

FILOI THELW NA ANAFERTHW OXI SE AYTO MONO TO THEMA ALLA KAI SE MERIKA ALLA POU TYXAINEI NA EINAI PARAXENA.

OTAN ANAFERONDAI THEMATA OPWS ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ 3 AMESWS H SXEDON AMESWS ARXISOUN OXI MONO OI ADIRISEIS ALLA KAI H LASPH POLLES FORES.
MOU THIMISE DEN XERW EAN THYMASTAI PRIN APO 3 XRONIA GIA TO THEMA THS SYNDIXEIS POU EIXAN PETIXH KAPIOI AMESWS META SXEDON APO 3 MERES EIPAN KAPIOI PWS EKANAN TO PEIRAMA KAI ANAFERAN PWS OI EPISTHMONES EKANA LATHOS KAI TOUS KOROIDEYAN.

ENA MOU EKANE MIA ANDIPWSEI PWS BORESAN NA EPANALABOUN TO PEIRAMA
APO THN STIGMH POU DEN EIXAN PLHRH DEDOMENA ALLA KAI H EPANALYPSEI APETOUSE TOULAXISTON 1 ME 2 MHNES 'AYTO TOULAXISTON EIPOTHIKE SE MIA SYZHTHSH STHN THLEWRASH' .

APLA ANAFERWMAI SE AYTO TO THEMA GIATI POLLOI EAN THELOUN NA THAPSOUN ENA THEMA POLLA KANOUN.
GIA TON LOGO AYTO EIMAI KAI POLY 'KOUBOMENOS SE DIAPSEYSEIS'.

THA EITHELA TIS APOPSEIS SAS.

EYXARISTW

** FWS PERISSOTERO FWS **
** EAN NIOSEIS THN SKIAS SOU NA FEYGEI MHN GYRISEIS PISW NA THN KOITAXEIS **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΕΥΚΑΛΙΩΝ
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2002, 22:25:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΔΕΥΚΑΛΙΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλοι μου,
σχετικα με το βιβλιο "ΤΡΙΤΗ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ"το θεμα ειναι οτι λεει τις μισες αληθειες.Ο καθε ανθρωπος που το διαβαζει αναλογα με την κριτικη ικανοτητα που εχει αντιλαμβανεται διαφορετικα τα γεγονοτα.
Δηλαδη "ΑΛΛΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΜΙΣΟΑΔΕΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΜΙΣΟΓΕΜΑΤΟ."
Αλλωστε εδω και χιλιαδες χρονια ο αγωνας ειναι μεταξυ των ΕΛΛΗΝΩΝ και των υποχθονιων σιονιστων.Εχετε αναρωτηθει ποτε γιατι το HOLLYGOOD στις ταινιες του κατα πλειοψηφια δειχνει οτι οι εξωγηινοι ειναι ασχημοι και εχθροι των γηινων?Αλλωστε οπως ξερετε ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΟΥΡΑΝΙΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ τα παιδια του τα εφτιαξε κατ'εικονα και ομοιοση,ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω.Για αυτο θα σας συνιστουσα να διαβασετε το βιβλιο του ΑΝΕΣΤΗ ΚΕΡΑΜΥΔΑ
"Η ΕΠΙΚΛΗΣΙΣ ΤΗΣ ΙΕΡΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΛΗΣ"-ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΘΥΕΛΛΗΣ
εκδοσεις ΕΡΩΔΙΟΣ Θεσσαλονικη 1997.Αν εχετε ανοιχτο μυαλο και αισθανεσται ΕΛΛΗΝΕΣ θα καταλαβαιτε πολλα.Πολλοι θα πουνε αυτα ειναι παραμυθια,αλλα ειναι τοσο απλο να καταλαβαιτε οτι ειναι ΑΛΗΘΕΙΑ κοιταχτε τον ουρανο...τι βλεπετε?Δεν βλεπετε ΕΛΛΑΔΑ?
Αυτα προς το παρον.
Καλη προσεγγιση του θεματος.
"ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΡΕΙ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2002, 13:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κοιταχτε τον ουρανο...τι βλεπετε?Δεν βλεπετε ΕΛΛΑΔΑ?

χμμμ... εγώ στον ουρανό βλέπω πουλιά να πετούν (όπως σε κάθε γωνία αυτού του πλανήτη), συννεφάκια να τρέχουν (όπως σε κάθε γωνιά αυτού του πλανήτη), απέραντο γαλάζιο (όπως σε κάθε γωνιά αυτού του πλανήτη), και φως - ειδικά σήμερα πολύ φως (!) (όπως σε κάθε γωνιά αυτού του πλανήτη)...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kouman
Νέο Μέλος

Greece
27 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2002, 00:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kouman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχω διαβασει το βιβλιο προ διετιας και πραγματικα σοκαριστικα με τα γεγονοτα που διαδραματιζονται.οι αμερικανοι και οι ρωσοι οντος συνεργαζονται σε θεματα που αφορουν την τυχη τησ ανθρωποτητας.το βιβλιο ειναι δυσκολο να βρεθει αλλα οχι ακατορθοτο.καντε μια προσπαθεια να το βρειτε.το προτεινω ανεπυφηλακτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ianos
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2002, 22:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ianos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eχω Διαβάσει το Βιβλίο πρίν απο ένα Χρόνο περίπου, και μου φάνικε αρκετά ενδιαφέρον.
Δεν ξέρω αν ειναι όλα αλήθιες, όμως εγω ταπίστεψα (σχεδόν) όλα.
Πολλοί φίλοι μου που το διάβασαν δεν πίστεψαν την αναφορά στο βίντε που αποκριπτογραφίθικε με το "jucbox" το ότι διλαδι υπάρχει οξυγόνο και κατάλιλη θερμοκρασία στον Άρη. Εγώ διήσταμε στο αν το πιστέψω.

το βιβλίο πάντως το εχω δεί σε μερικά βιβλιοπολεία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2002, 20:53:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ αυτό που θα ήθελα να πω είναι ότι θα έπρεπε να αντιμετωπίζουμε τέτοια βιβλία με μια μικρή δόση σκεπτικισμού . αυτό το λέω γιατί δεν είναι λίγοι εκείνοι που έχουν διαρκώς ιδέες για παγκόσμιες συνομωσίες και τέτοια τα οποία όμως μπορεί να είναι εντελώς αβάσιμα . αυτό δε σημαίνει ότι πάντα αυτά είναι ψέματα . το πιθανότερο είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλά πράγματα που οι υπερδυνάμεις τα κρατάνε μυστικά και μάλλον δεν πρόκειται να μάθουμε για αυτά . Τώρα για το συγκεκριμένο θέμα δε ξέρω τί να πω . είναι λίγο παρατραβηγμένο αλλά από την άλλη τίποτα δεν είναι σίγουρο . Για τη μοίρα της γης τι να πω ! να σας πω την αλήθεια αν πάμε με τους ρυθμούς που πά΄με πιστεύω πως το ανθρώπινο είδος αν δεν καταστραφεί από εξωγήινους παράγοντες(κομήτες , εξωγήινους κα) θα καταστραφεί από μόνο του . προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα επιβιώσουμε παραπάνω από 150 από τώρα (και πολλά βάζω). εσείς τί λετε ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΤΑΣΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 10:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΣΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ & ΣΕ ΑΛΛO FORUM,ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ & ΔΩ:ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΕΛΙΔΑ (ΕΤΣΙ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ
ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ)http://www.vembos.gr/alternative%203.htm
KΑΛΗΜΕΡΑ.

Τ.Σ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2003, 13:03:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την Κυριακή 22 Ιουνίου στο κανάλι 1 του Πειραιά, στο ραδιόφωνο, η εκπομπή Άγνωστοι Επισκέπτες θα έχουν αφιέρωμα στο θέμα Εναλλακτική Λύση 3. Η εκπομπή είναι 23:00-01:00 και είναι στην συχνότητα 94,00 fm.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 10:18:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΦΙΛΕ AVATAR ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ!!
ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ 3 ΦΟΡΕΣ.2 ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΛΑ!ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΗ!Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΓΡΑΨΕ ΠΕΘΑΝΕ ΜΕ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΡΟΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.ΟΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Η ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ.
ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΤΑΡΡΙΠΤΕΤΑΙ Η ΘΕΩΡΙΑ ΠΕΡΙ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ!ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΤΑ UFO ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝΕ ΔΕΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΦΤΙΑΧΤΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΟΥΝΕ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ, Η ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ ΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΝ.ΑΚΟΜΗ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΑΝΕ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΦΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΙ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΕΣ ΟΤΑΝ ΠΑΤΗΣΑΝΕ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ.ΟΤΙ ΕΙΧΑΝΕ ΔΕΙ ΚΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΑ.
ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΘΕΩΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗΣ ΛΥΣΗΣ 3 ΟΙ ΜΑΖΙΚΕΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΗΣ ΑΤΟΜΩΝ ΑΠΟ ΤΗ ΓΗ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΠΑΓΑΓΩΝΤΕ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ.
ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ:ΑΥΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΗΔΗ?ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΤΙ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΤΟΥΣ ΜΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΡΟΠΟ.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΗΡΘΕ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΓΝΩΡΙΖΑΜΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟΝΙΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ!ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΘΟΥΣΑ!!!
ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SUNNY
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
174 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 16:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SUNNY  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
ΚΑΤΑΡΧΗΝ, ΕΓΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.
ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΟΤΙ Η ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΛΕΣΛΥ ΓΟΥΑΤΚΙΝΣ. ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ? ΠΩΣ ΤΗΣ "ΗΡΘΑΝ" ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ "ΒΑΛΑΝΕ" ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΕΙ? ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2003, 22:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
ΚΑΤΑΡΧΗΝ, ΕΓΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.
ΕΙΠΩΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΟΤΙ Η ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΛΕΣΛΥ ΓΟΥΑΤΚΙΝΣ. ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ? ΠΩΣ ΤΗΣ "ΗΡΘΑΝ" ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ "ΒΑΛΑΝΕ" ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΕΙ? ΤΑ ΕΓΡΑΨΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΦΙΛΕ/Η SUNNY ΚΑΤΑΡΧΙΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΕΣΛΥ ΓΟΥΑΤΚΙΝΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ.ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΤΗΝ 3 ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΛΥΣΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ-ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΛΗΦΘΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ-ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΥΛΙΚΟ ΠΟΥ ΗΛΘΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΣΤΟ ΦΩΣ-ΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΒΙΒΛΙΟ.Ο ΓΟΥΑΤΚΙΝΣ ΗΤΑΝ ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΤΩΝ 3 ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΩΝ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ ΑΡΧΙΚΑ ΤΗΝ 3 ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΦΤΙΑΞΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ!ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΙ 3 ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΠΕΘΑΝΑΝ ΜΕ ΠΕΡΙΕΡΓΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ,ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΤΟΥΣ.
ΦΙΛΙΚΑ

The Truth Is Out There..

Edited by - lencolas on 21/06/2003 18:36:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panths
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2003, 21:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panths  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος panths  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο βιβλιο ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ εκδόσεως Φυτρακη υπάρχει φωτο από την πρώτη επανδρωμένη πτήση στη Σελήνη που δείχνει παράξενα αντικείμενα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panths
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2003, 22:09:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους panths  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος panths  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Τασο...
Ίσως είναι αλήθεια ίσως όχι...Πολλά αυτά που λέγονται για πολλά θέματα... Όπως πρόσφατα με το ατύχημα στο διάστημα...Το MEGA έδειχνε 20 -30 δευτερ. πτήσης και ξαφνικά δείχνει τα 10 δευτ.Το ίδιο έκαναν όλοι ακόμη και η ΝΑΣΑ στο επίσημο site...Kατάλαβαν ότι φαίνονταν αντικείμενα στο βίντεο που δεν έπρεπε...
Καλύπτουν ότι θέλουν...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2003, 22:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι του topic,

Κάπως καθυστερημένα,διάβασα ΟΛΑ όσα έχετε αναφέρει για την 3η Εναλ/κή.
Το συγκεκριμένο θέμα το γνωρίζω από το 1978-79,μετά τον μεγάλο σάλο
που προκλήθηκε στο κοινό από σχετική εκπομπή της Αγγλικής τηλεόρασης.
Συγκεκριμένα τα αναγραφόμενα στο βιβλίο είναι ακριβώς τα ίδια,εν εκτά-
σει,με αυτά που "παίχτηκαν" στην σχετική εκπομπή.
Θα ξεθάψω τις σημειώσεις μου και άν βρω κάτι αξιόλογο θα επανέλθω.
Πάντως η 3η Εναλ/κή αποτελεί μία από τις πλέον πιθανές περιπτώσεις
συνωμοσιολογίας,δυναμένη να πραγματοποιηθεί.


Φιλικώτατα
Πέτρος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2003, 23:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια ενσταση εδω σε σχεση με το αρθρο που παρεθεσε ο φιλος ΤΑΣΟΣ,

Ωραια ολα αυτα και δεν αμφισβητω αλλα ουτε και τα αποδεχομαι πληρως. Καπου συμφωνω και καπου διαφωνω.

Στο αρθρο υπαρχει γραμμενο το παρακατω...

quote:
Όμως ποιος ήταν ο λόγος να στηθεί αυτή η τεράστια, παγκόσμια συνωμοσία; Μα η επερχόμενη οικολογική καταστροφή την οποία είχαν αντιληφθεί τα ανώτατα κλιμάκια. Η εκβιομηχάνιση και ο υπερπληθυσμός κατέστρεφαν αμετάκλητα τον πλανήτη. Όπως το έθετε ένας από τους βασικούς θεωρητικούς του φαινομένου του θερμοκηπίου καθηγητής Καρλ Γκερστάιν του Πανεπιστημίου του Καίμπριτζ, υπήρχαν δύο εναλλακτικές λύσεις: «Είτε μειώνουμε τον πληθυσμό, είτε μειώνουμε την κατανάλωση». Και κατόπιν πρόσθεσε και την περίφημη τρίτη εναλλακτική λύση: «είτε σηκωνόμαστε και φεύγουμε από τον πλανήτη».

Εχει μηπως αδικο σε αυτο???

Ας μην ξεχναμε οτι βιβλια επιστημονικης φαντασιας ηταν προπομποι για μετεπειτα καθε ειδους και τυπου εξελιξης.

Παρτε για π.χ. τα βιβλια του Ιουλιου Βερν.
Ποιος πιστευε τοτε οτι ο ανθρωπος θα παει στο Φεγγαρι??? Κανεις.
Ποιος πιστευε οτι ο ανθρωπος θα ταξιδευει κατω απο την θαλασσα??? Κανεις.
Εχει παιχτει και σχετικο ντοκυματερ στην τηλεοραση και συγκεκριμενα στην ΕΤ3.

Οσο μυθοπλαστικο και αν ειναι, πιστευετε οτι ειναι τοσο αδυνατο για τον ανθρωπο να εγκατασταθει σε καποιον κοντινο πλανητη? Καθε αλλο νομιζω εγω...

Μπορει να μην ισχυουν ολα αυτα τα απιστευτα βεβαια που γραφονται στο βιβλιο, αλλα ισως μεσα στο μεγαλο ψεμα κρυβεται και μια μεγαλη αληθεια. Κανεις δεν το ξερει αυτο.

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2003, 01:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή cat μπορείς να μου πεις ποιός σου είπε ότι το βιβλίο αυτό είναι απαγορευμένο? Απ'όσο ξέρω - και το ξέρω τουλάχιστον 20 χρόνια- είναι εύκολο να το βρεις σε κάθε βιβλιοπωλείο μιας και έχει γίνει μπεστ σέλλερ παγκοσμίως...

Φίλε oculatis Abis λές

quote:
Αν ο αστροναύτης είχε δει κάποια διαστημόπλοια, πίστεψέ με θα τα είχε δει πριν από αιώνες και ο Γαλιλαίος. Πολλά χρόνια πριν γίνει το εν λόγω εγχείρημα υπήρχε η δυνατότητα από μεμονομένους/ερασιτέχνες αστρονόμους να παρατηρήσουν τη Σελήνη (προτιμώ αυτή τη λέξη που είναι και πιο αρχαιοελληνική παρά το "φεγγάρι") με τα δικά τους τηλεσκόπια, όμως κανένας τους, ακόμη και οι UFO-fans δεν παρατήρησε κάτι ανάλογο.

...μα δε κατάλαβες ότι μιλάμε για την αθέατη πλευρά της σελήνης?

Αν τελικά ισχύει αυτή η θεωρία είναι πραγματικά συγκλονιστική...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΝΑΛΥΩΝ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
137 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2003, 01:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΛΥΩΝ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι γεια σας.
Πράγματι,το βιβλίο 3η Εναλλακτική λύση,υπάρχει και κυκλοφορεί ελεύθερα
Κάποιος φίλος ρώτησε ποιές ήσαν οι άλλες 2 εναλλακτικές.
Η 1η εναλλακτική ήταν να κτισθούν υπόγειες πολιτείες , όπως είχαν κάνει οι Ρώσοι παλιά στο Λένινγκραντ,αλά απερρίφθη γιατί η διάρκεια ζωής θα ήταν μικρή.
Η 2η ενελλακτική ήταν να βομβαρδιστεί το όζον ώστε να ανοίξει μεγαλύτερη τρύπα και έτσι να φύγει η μόλυνση,(το περίφημο EL NINIO).
H 3η εναλλακτική ήταν να κατοικηθεί ο Άρης,ο οποίος δεν είναι ο κόκκινος και ξερός πλανήτης που μας δείχνουν χρόνια τώρα!!

Το ερώτημα δεν είναι ΠΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ,το ερώτημα είναιΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ??
Το διαστημικό λεωφορείο έχει κάνει μέχρι σήμερα αρκετά ταξίδια,(Ορισμένοι τα ανεβάζουν σε 49),ΓΙΑΤΙ?? Που πήγαινε κάθε φορά??
Ας δεχθούμε ότι η ατμόσφαιρα της γης έχει ορισμένα μόνο χρόνια ζωής μέχρι να μολυνθεί ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ.Ποιός νομίζετε ότι θα προσπαθούσε να σώσει τη ζωή του και τη ζωή της οικογενείας του?? ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ ΚΙ ΕΓΩ!!!

Κάπου ξέφυγε μια αλήθεια.Μπορεί να είναι λίγο "παραφουσκωμένη" αλλά "χωρίς φωτιά καπνός δε βγαίνει"!
Και ξαφνικά εμφανίζονται κάποιοι ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ για να καταρρίψουν τα γραφόμενα,τάχα ότι οι μυστικές υπηρεσίες δεν έχουν άλλους τρόπους να μας "παραμυθιάσουν" (άραγε γιατί να μας παραμυθιάσουν??) και μας σερβίρουν την 3η ενελλακτική λύση ή ότιδήποτε άλλο.
Μπράβο κύριοι ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ το λύσατε και το ερμηνεύσατε ΑΠΛΟΪΚΟΤΑΤΑ το ΜΕΓΑ πρόβλημα!! Έχω όμως μια μικρή απορία : ΑΦΟΥ ΤΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ??
Μήπως είσθε εσείς ΟΙ ΒΑΛΤΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΕΤΕ??

Αυτά και θα επανέλθω.

ΑΝΑΛΥΩΝ

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

terpandros
Μέλος 2ης Βαθμίδας


211 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2003, 09:05:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους terpandros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την Κυριακή 22 Ιουνίου στο κανάλι 1 του Πειραιά, στο ραδιόφωνο, η εκπομπή Άγνωστοι Επισκέπτες θα έχουν αφιέρωμα στο θέμα Εναλλακτική Λύση 3. Η εκπομπή είναι 23:00-01:00 και είναι στην συχνότητα 94,00 fm.


94.00 einai o epikoinwnia tou hrakleiou kai tetia wra exei ekpomph o anestopoulos i think..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2003, 09:34:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθές βρήκα το βιβλίο στον Παπασωτηρίου. Οντως λοιπόν υπάρχει και κυκλοφορεί ελεύθερα (ο πωλητής μάλιστα μου είπε οτι το φέρανε πριν ένα μήνα περίπου γιατί ειχε αρκετή ζήτηση - αλήθεια ή οχι δεν ξέρω απλά το αναφέρω)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2003, 09:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Την Κυριακή 22 Ιουνίου στο κανάλι 1 του Πειραιά, στο ραδιόφωνο, η εκπομπή Άγνωστοι Επισκέπτες θα έχουν αφιέρωμα στο θέμα Εναλλακτική Λύση 3.

Mα ο Ιούνιος πέρασε... ανεπιστρεπτί...νομίζω


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2003, 12:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειχα διαβάσει οτι οταν πρωτοβγήκε ...ειχαν γίνει προσπάθειες να αποσυρθεί ....και τα ειχαν καταφέρει για κάποιο διάστημα στην Αγγλία

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2003, 22:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητοί φίλοι,

Πιστός στην υπόσχεση που σας είχα δώσει βρήκα μερικά σημαντικά
πράγματα που αφορούν την "συνομωσιολογική" κατά την γνώμη μου
θεωρία της "Εναλλακτικής Λύσης 3".
Στην ουσία η θεωρία αυτή έχει σαν γενικό στόχο την επιβίωση της
"ελίτ" της ανθρωπότητας,καθ΄όσον με μαθηματική ακρίβεια θεω-
ρείται σαν βέβαιο η καταστροφή του πλανήτη από τον ίδιο των άν-
θρωπο.Η "ελίτ" αυτή,η αφρόκρεμα της κοινωνίας,θα αποτελείται
από δύο κατηγορίες ανθρώπων:α)Τους επιστήμονες και τους τεχνο-
λόγους (γενικά) και β)Τους "σκλάβους" οι οποίοι μεταλλαγμένοι,
ιδιαιτέρως ψυχολογικά και σεξουαλικά,θα χρησιμοποιηθούν για το
κτήσιμο της Νέας Ανθρωπότητας.
Η θεωρία της Εναλλακτικής Λύσης αποτελείται από τρία σκέλη:
1.Εναλλακτική λύση Νο 1.
Άμεση διακοπή της μόλυνσης του περιβάλλοντος και δημιουργία
δύο "τεχνητών οπών" στην ζώνη του όζοντος.Τούτο θάχει σαν α-
ποτέλεσμα την μαζική και ανεξέλεκτη διέλευση υπεριώδους ακτι-
νοβολίας και σε μεγάλες ποσότητες,με αποτέλεσμα,εκατομύρια αν-
θρώπων,ιδιαίτερα των περιοχών του 3ου Κόσμου να πεθάνουν από
καρκίνο του δέρματος.
(Μήπως άραγε αυτό δεν συμβαίνει ήδη?)
2.Εναλλακτική λύση Νο 2.
Κατά την υποθεωρία αυτή,συνιστάται άμεση κατασκευή υπογείων
χώρων με κατάλληλες συνθήκες διαβίωσης.Ώστε η "ελίτ" των ολί-
γων να εγκατασταθεί προς διαβίωση και ο υπόλοιπος κόσμος να πα-
ραμείνει στην επιφάνεια της Γης υφιστάμενος όλα τα επικείμενα
δεινά που θα προκύψουν από την κατα γενικό ορισμό καταστροφή
του περιβάλλοντος.
(Και αυτή η θεωρία μήπως σας θυμίζει κάτι?)
3.Εναλλακτική λύση Νο 3.
Η θεωρία αυτή συνιστά την πλέον παραδεκτή λύση της επιβίωσης
των "αρίστων" μια και από πάσης πλευράς είναι μάλλον εφικτή.
Κατ' αυτήν ομοίως οι προαναφερθείσες ομάδες (α) και (β) θα με-
ταφερθούν με διαστημόπλοια σε ουράνια σώματα στα οποία είτε
τενητώς είτε φυσικώς θα έχουν δημιουργηθεί οι κατάλληλες συνθή-
κες επιβίωσης.Κατά την Εναλλακτική Λύση 3,τα προτεινόμενα ου-
ράνια σώματα είναι η Σελήνη και ο Άρης.
(Ήδη η κατασκευή του Διαπλανητικού σταθμού έχει αρχίσει.Πόσα
δε άλλα πειράματα,αποτελέσματα και ευρήματα δεν μας έχουν α-
κοινωθεί?)
Δεν θα είθελα να επεκταθώ σε θέματα που πιθανώς λίγο πολύ τα ξέ-
ρετε όλοι.
Εκείνο που είναι σημαντικό να αναφερθεί είναι ότι όλα ξεκίνησαν
από εκείνη την περίφημη αναφορά του αστροναύτη Bob Grodin,μέσα
από το "ιατρικό κανάλι" επικοινωνίας με την NASA και η οποία είχε
υποκλαπεί από ραδιοερασιτέχνες της Αυστραλίας.Επίσης ένα άλλο
γεγονός που υποδαύλισε την φημολογία περί της Ε.Λ 3,ήταν και οι
μυστηριώδεις εξαφανίσεις επιστημόνων,απλών ανθρώπων,ακόμα και
κοπαδιών ζώων.
Όλα αυτά έδωσαν αφορμή στους δημοσιογράφους του Αγγλικού κα-
ναλιού Anglia TV,να ξεκινήσουν μια ουσιαστική έρευνα περί της φή-
μης αυτής.Στην συνέχεια γράφτηκε και το αντίστοιχο βιβλίο.
Φυσικά τα παρατιθέμενα τόσο από την εκπομπή όσον και από το βι-
βλίο είναι πράγματι συγκλονιστικά.
Προσωπικά σαν συγκλονιστικώτερη μαρτυρία θεωρώ την αναφορά
του ανωτέρω αστροναύτη,η οποία μαζί με άλλες αναφορές άλλων
αστροναυτών δίνει βάση έρευνας όχι μόνο για την περίπτωση της
Εναλλακτικής Λύσης 3.
Πολλοί επιστήμονες και άνθρωποι της τηλεόρασης θεωρούν το όλο
θέμα μιά καλοστημένη φάρσα,σειρών επιστημονικής φαντασίας με
προεκτάσεις έρευνας,προς όφελος του ανωτέρω καναλιού........

Φιλικώτατα
Πέτρος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 08:44:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εκείνο που είναι σημαντικό να αναφερθεί είναι ότι όλα ξεκίνησαν
από εκείνη την περίφημη αναφορά του αστροναύτη Bob Grodin,μέσα
από το "ιατρικό κανάλι" επικοινωνίας με την NASA και η οποία είχε
υποκλαπεί από ραδιοερασιτέχνες της Αυστραλίας.Προσωπικά σαν συγκλονιστικώτερη μαρτυρία θεωρώ την αναφορά
του ανωτέρω αστροναύτη,η οποία μαζί με άλλες αναφορές άλλων
αστροναυτών δίνει βάση έρευνας όχι μόνο για την περίπτωση της
Εναλλακτικής Λύσης 3.

Φίλε Πέτρο γειά σου!
Θα μπορούσες να μας αναφέρεις τι ακριβώς ήταν αυτό που είπε ο αστροναύτης αυτός? Βλέπεις έχω διαβάσει το βιβλίο αυτό εδώ και 15 χρόνια περίπου και δε θυμάμαι.
Σε ευχαριστώ.


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 12:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To βιβλιο είναι ένα μπλε με κιτρινα γραμματα αν δεν κανω λαθος και μιλαει για πραγματικες αξεφανισεις επιφανων επιστημονων και αναφερετε σε ντοκιμαντερ αν δεν κανω λαθος που προβληθηκε στο τελος του 70. Χαρακτηριστικο ηταν η απαγωγη γνωστου επιστημονα απο την αγγλια καθως οδηγουσε και η εμφανιση του καπου αλλου μετα απο χρονια χωρις να ξαναεμφανιστει πια. Καπως ετσι γιατι πανε καμια 10 χρονια ποθ το διαβασα. Παντως αναφερεται στην επιβιωση των ανθρωπων μεσω καποιων επιφανων και σιναμα μεγαλων μυαλων της γης. Πιστευω οτι ειναι μια ελιτιστικη αποψη για το πως θα διαιωνιστει το ανθρωπινο γενος. πιστευω οτι αν είναι αληθεια να μας που αυτοι που το κανουν τι τους εχει φοβισει και προχωρουν στη διασψση τετοιων προσωπων. Μηπως εφτασε το τελος του πλανητη μας η υπαρχει καποιος αλλος κυνδινος. Ευτυχως τα καλα χαρακτηριστικα του ανθρωπινου γενους δεν ειναι μονο η γνωση και το μυαλο αλλα και η αγαπη, η ανθρωπια, η συμπονια και πανω απο ολα η ελευθερια. Πολλα μυαλα βοηθησαν το κακο αλλα και το καλο και ευθυνονται και για μεγαλες καταστροφες. Πιστευω θα επρεπε να σωσουν και κανενα απλο ανθρωπο να διαωνηση τα αγαθα της ανθρωπιας.

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πετρος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
256 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 13:32:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πετρος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε BLIND GUARDIAN,

Σύμφωνα με τις μαρτυρίες ο εν λόγω αστροναύτης παρατήρησε στην επιφάνεια της Σελήνης ολόκληρο στόλο από ιπτάμενες συσκευές.
Αλλά δεν είναι μόνο ο συγκεκριμένος αστροναύτης που είδε τέτοιου
είδους αντικείμενα.Άλλοι αστροναύτες από άλλες αποστολές (ακόμα και
περιφορές γύρω από την Γη)είχαν κάνει σχετικές αναφορές για "άγνωστα
αντικείμενα" που τους παρακολουθούσαν.
Φυσικά όπως είναι κατανοητό τέτοιου είδους αναφορές ΟΥΔΕΠΟΤΕ διαβε-
βαιώθηκαν.Απ΄εναντίας και τεχνιέντως άφησαν να ξεχαστούν και να "ξε-
φουσκώσουν" στην μνήμη της κοινής γνώμης.
Είμαι στην διάθεσή σου για οποιεσδήποτε επι πλέον πληροφορίες και
διευκρινήσεις.


Φιλικώτατα
Πέτρος


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 13:45:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την πιστευω αυτη την αποψη της εναλλακτικής λυσης 3 είναι και η πιο λογικη απο ολες απλα δεν μου αρεσει να σωζεται η ελιτ και οχι ολος ο κοσμος. Απλα δεν γινεται αυτοι που καταστρεφουν το πλανητη να νοιαζονται για την ανθρωποτητα και πως θα την διαιωνησον. Πιστευω οτι θελουν απλα να σωσουν την ρατσα τους εμπλουτιζοντας την με στοιχεια απο τα μεγαλα μυαλα του κοσμου. Δεν μπορω να παραδεχτω ατομα με τοσο χαμηλο IQ σαν τον εκαστοτε προεδρο της Αμερικής (ΜΠΟΥΣ πατερας και ιος, Κλιντον, Ρηγκαν) να θελουν να σωσουν το ανθρωπινο γενος γιατι στο κατω κατω το ανθρωπινο γενος είναι 2 δισεκατομυρια και οχι καμια 100 χιλιαδες. Η ολη υποθεση μου θυμιζει επιλεκτικη κλονοποιηση ανθρωπων με ξεχωριστα εσωτερικης και εξωτερικής εμφανισης και συναμα δημιουργια ενος νεο ανθρωπινου γενους.

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2003, 14:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάνε πολλά χρόνια (ούτε που θυμάμαι πόσα) που έχω διαβάσει το συγκεκριμένο βιβλίο, και αν θυμάμαι καλά, αναφέρεται εκεί πως τα διάφορα μεταλλικά αντικείμενα που είδε στη Σελήνη ο εν λόγω αστροναύτης, ήταν μία επιβεβαίωση ότι είχαν προηγηθεί και άλλες αποστολές προσέγγισης της Σελήνης από τον άνθρωπο.
Αν είναι όντως έτσι, γιατί ξαφνιάστηκε ο ανστροναύτης; Δεν υπήρξε πλήρης ενημέρωση του πληρώματας από την ΝΑΣΑ για το τι πρόκειται να συναντήσουν; Δεν διδάχτηκαν... "διαστημική ιστορία" πριν ξεκινήσουν ώστε να είναι προετοιμασμένοι για παν ενδεχόμενο;
Εκτός αν:
1. Τα εγκαταλελλημένα (το σκότωσα!?) σκάφη δεν ήταν ανθρώπινα - γήινα, μα κάποιων άλλων πολιτισμών.
2. Ήταν ανθρώπινα, αλλά πολιτισμών πολύ μακρινών χρονικά από τον δικό μας, χιλιάδων ή εκατομμυρίων χρόνων πριν...

Υπάρχει βέβαια πάντα και η περίπτωση όλο αυτό το βιβλίο να είναι μια τεράστια εμπορική επιτυχία ενός εκδοτικού οίκου, με μόνο σκοπό το κέρδος φυσικά, και τίποτα παραπάνω... Γιατί ποτέ -απ' όσο θυμάμαι- δεν επιβεβαιώθηκε ούτε διαψεύστηκε επίσημα τίποτα σχετικό...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy