ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΑ ΑΣΤΡΑ =-.
 ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΣ ΚΑΡΚΙΝΟΣ και ΘΑΝΑΤΟΣ.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 22:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αχ τι μου θυμίσατε !

Είχα εκείνο το ερπετό κάποτε που προσπαθούσε να δείξει ότι ξέρει από αστρολογία και τελικά κατάφερε να αποδείξει ότι δεν ήξερε που παν τα τέσσερα !

Ο Καρκίνος είναι το ζώδιο της μητρότητας αλλά που να εξηγείς τώρα τι συμβολίζει το νερό, η σελήνη κλπ κλπ άστο καλύτερα !


Ο κακός λύκος



ΕΔΩ ΠΑΛΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ;
ΠΑΛΙ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΒΡΕ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 22:08:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

γιατι ο αστερισμος του καρκινου συμβολιζει στον μυστικισμο τον θανατο;
ποιος μπορει να μου δωσει μια απαντηση;
ευχαριστω.

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑ



αντε βρε ενα γυρω ακομα
καποιος να μας φωτισει επιτελους με το ζωοδιο του καρκινου

και που εισαι ψαξε στα τηλεφωνα να δεις που ειμαι
ψαξε παντου αλλα στην Θεσσαλονικη θα με βρεις για να μου ζητησεις συγνωμη
κατι για συγννωμη που λεγαμε
μπα
ποιος εβρισε;
ποιος εψαχνε τα τηλεφωνα;
ποιος μιλαει για ηθικη και αγαπη αλλα για αλλα ψαχνει;
ποιος πρεπει να πει συγνωμη;
ποιος βαζει τους φιλους του να βριζει και να σαμποταρει τα νεα μελη οπως φενετε απο εδω;

ποιος λεει τοσα περιθοριακα πραγματα;

ποιος λεει στα νεα μελη να φηγουν απο εδω;
ποιος, ποιος;

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2004, 22:16:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και ειναι τα παντα τυπομενα σε καθαρα χαρτια. ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ
για να θημαμε με ποιους μιλησα και τι μου ειπαν!
αντε τωρα να συμπλιρωσετε εσεις οτι θελετε
ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ
για να δουμε πως θα πεξετε

Μια και την ειδατε πολυξεροι και ολα τα πιανετε

ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ.

ενα ΣΥΓΝΩΜΗ δεν θα εβλαπτε .

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 01:01:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά η πρόοδος στα Ψυχιατρικά Ιδρύματα είναι πάρα πολύ καλή !
Απ’ ότι βλέπω έχουν και PC !!!
Net Café Dromokaitio !


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 01:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tην καλησπέρα μου σε όλους...

Αγαπητό μέλος AFMA και πάλι ξαναλέω ότι σας μπέρδεψα με το μέλος ΑΤΜΑ...
Τέλος πάντων...

Μπερδεύτηκα γιατί απόρησα με τον τίτλο (;;;!!!???) αλλά και με το πρώτο post που λές:

quote:
γιατι ο αστερισμος του καρκινου συμβολιζει στον μυστικισμο τον θανατο;
ποιος μπορει να μου δωσει μια απαντηση;

Μα καλά...
ΑΝ όπως λές το ζώδιο της Καρκίνου (θυλικό γάρ) είναι που συμβολίζει τον ΜΥΣΤΙΚΙΣΜΟ και τον ΘΑΝΑΤΟ, τότε ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ το ζώδιο του Σκορπιού τι συμβολίζει;;;;

Το κατεξοχήν ΜΥΣΤΙΚΙΣΤΙΚΟ (με την δική σου έννοια της λέξης μυστικισμός) ζώδιο ΑΛΛΑ και το κατεξοχήν ζώδιο του ΘΑΝΑΤΟΥ και της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ (ως φοίνιξ - ΑΕΤΟΣ), είναι αυτό του ΣΚΟΡΠΙΟΥ...

Επι του θέματος σου τώρα...
Η μόνη σχέση που ΔΙΑΚΡΙΝΩ μεταξύ ΚΑΡΚΙΝΟΥ και ΘΑΝΑΤΟΥ είναι πώς ΑΝ προσβληθής απο αυτήν την επάρατη νόσο, τη νόσο του ΚΑΡΚΙΝΟΥ, τότε ΣΙΓΟΥΡΑ ο θάνατος σε περιμένει...

Πολύ θα ήθελα μερικές σκέψεις σου επι του θέματος που δημιούργησες, αιτιολογόντας τη άποψή σου και καλό θα ήταν να πάψουν οι όποιες ΣΤΗΡΕΣ ΑΨΗΜΑΧΙΕΣ μεταξύ σου και των υπολοίπων μελών, γιατί και αυτές "μοιάζουν" με την ασθένεια του Καρκίνου...
Κάνουν το κακό, υπόγεια...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2004, 10:05:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε βρε βρε !!!
Καλώς τον κι ας άργησε !!!

Την καλημέρα μου και ένα μεγάλο χαμόγελο αγαπητέ kelsos.

Μακάρι να ευοδωθεί η προσπάθεια σου και να απαντήσει το μέλος στο οποίο αναφέρθηκες για τα όσα μας είπε.
Αν και δύσκολο το βλέπω.
Από την πλευρά μου θα σου κάνω την χάρη, μιας και είσαι τόσο ευγενικός και θα σταματήσω να παίζω strip post με το εν λόγο μέλος.

Και πάλι την καλημέρα μου.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2004, 06:33:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας κελσο και ραμογλου
εχω εδω το "λαπτον" με το εφερε ο παπους χτες το βραδυ.
καποια στιγμη σημερα θα σας αντιγραψω ολο το αρθρο απο το περιοδικο ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ για τον καρκινο και το θανατο .
θα τα ξαναπουμε χαρες μου και συντομα

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 16:24:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ
ΣΕ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ ΟΤΕ

Τα κριτήρια που χρησιμοποιήθηκαν στην αναζήτηση είναι τα εξής:
· Το επώνυμο (είτε η ονομασία) να ξεκινά από ΓΚΟΣΔΙΔΗ.
· Η περιοχή να είναι η ΘΕΣ/ΝΙΚΗ.
· Ο κωδικός περιοχής να είναι ο 231.

Βρέθηκαν συνολικά 0 εγγραφές.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΣ
ΣΕ ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ


1. Επώνυμο: ΓΚΟΣΔΙΔΗ *
Όνομα μέχρι 5 γράμματα
Κωδ.περιοχής:


Δεν βρήκα τίποτα στην ερώτησή σας.
Nothing was found for your question


ΜΑΛΛΟΝ ΕΜΕΙΝΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΚΟΣΔΙΔΗδες ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΧΜΜΜ ΛΕΣ ΝΑ ΨΑΞΩ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗ ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ ;

Ο κακός λύκος



βρε οι ψευτες;
κανενας δεν εψαχνε για τα στοιχοια μου ε ραμογλου
αλλα εχεις τελειως χασει τον ελενχο, ΠΕΡΙΘΟΡΙΟ

και επειδη εμαθα να τιμω τον λογο μου σας βαζω το αποσμασμα απο το αρθρο του περιοδικου ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟΥΣ ΥΠΕΦΘΙΝΟΥΣ ΤΩΝ ΦΟΡΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΧΩΡΕΣΟΥΝ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΔΙΑΦΙΜΙΣΙ
ΜΟΝΟ ΤΑ ΤΟΣΑ ΒΡΩΜΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΡΟΝΙΑ ΤΩΝ ΜΕΛΩΝ ΣΑΣ ΝΑ ΔΕΙΞΩ!


Σελιδα 6 ,τευχος 1ον ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ περιοδικο

αστρολογικα ο ιουνιος ταυτιζεται με τον καρκινο. πολλα ΑΡΧΑΙΑ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΧΗΜΙΣΤΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ Π ΑΣΤΕΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΚΑΡΚΙΝΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΠΥΛΗ ΘΑΝΑΤΟΥ...


αυτα διαβασα και ετουτα μια που ειμαι καρκινος θελησα να συζητησω τωρα μια και ΕΣΕΙΣ ΣΑΝ ΥΠΕυθινοιΦΟΡΑ και που γνωριζεται τα μελη σας παρακαλω βγαλτε συμπερασμα!

ραμογλου ,ελπιδα, zadok
μαθατε την λεξη συγνωμη χαρες μου;
ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΤΕ ΑΚΟΜΑ,ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΦΗΓΩ
ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΣΕΙΣ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ;
ποσο ακομα περιθοριο και να μας το δειχνετε βρε
ΧΡΙΣΤΟΤΗΤΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ
ΑΔΕΛΦΟΙ ΤΟΥ ΒΟΥΡΚΟΥ

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 20:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑΔΕ ΕΦΗ AFMA

Στην αρχή δηλώνει την ταυτότητα της.

quote:
απο την πρωτη στιγμη (πριν 23 χρονια που γεννηθηκα στην σουηδια) με λενε Ελενη Γκοσδιδη -καταλαβε απο τα γραμματα τα ελληνικα που ειναι λαθος πολλες φορες- και εαν ακομα επιμενεις πηγενεμε σε οποιο γυναικολογο σου αρεσει!
ειμαι και εγω καρκινος αλλα οχι ασοφος.

Μετά δηλώνει ότι αναχωρεί για Χαλκιδική

quote:

σε λιγο θα μου πειτε κι αλλα;
περιμενω διοτι αυριο θα παω στο εξοχικο στην χαλκιδικη
βλεπεις ειμαι στο παπου

Αλλάζει όμως απόφαση και αντί για Χαλκιδική φεύγει για Μίκρα και το διεθνές αεροδρόμιο Μακεδονία, προορισμός η Σουηδία.

quote:
αντε γεια σας
καλο υπολιπο καλοκαιριου
Μπορει να μπω απο σουηδια για να δω εαν βρικες το κουραγιο να ζητησεις την ΠΡΕΠΟΥΣΑ συγνωμη;

Εκεί βρίσκει τους διαμαρτυρόμενους συμβασιούχους και ξαναλλάζει προορισμό ….

quote:
εγω σας χαιρετω διοτι θελω να περασω τις διακοπες μου με ξενιασια

Και έτσι μέσα στη χαρά, αποφασίζει πως κερνάει καφεδάκι για να γνωρίσουμε την Ελένη των 23 ετών που είναι μητέρα διδύμων και διαμένει στην Χαλκιδική με τον Παππού και την Μαμά της.

quote:
ναι ειμαι "περιφανη" που σας γνωρισα αφου οποιος ειναι απο θεσσαλονικη ,η, χαλκιδηκι κερναω καφεδακι για να με γνωρισει εμενα και την οικογενεια μου
τον αντρα μου και τα διδιμακια μας, τον παπου αλλα και την μαμα μου.
ετσι χαρα μου για να εχετε να λετε

Είναι σκληρά τα ναρκωτικά Άρη !!!!


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2004, 21:58:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΤΑΔΕ ΕΦΗ AFMA

Στην αρχή δηλώνει την ταυτότητα της.

quote:
απο την πρωτη στιγμη (πριν 23 χρονια που γεννηθηκα στην σουηδια) με λενε Ελενη Γκοσδιδη -καταλαβε απο τα γραμματα τα ελληνικα που ειναι λαθος πολλες φορες- και εαν ακομα επιμενεις πηγενεμε σε οποιο γυναικολογο σου αρεσει!
ειμαι και εγω καρκινος αλλα οχι ασοφος.

Μετά δηλώνει ότι αναχωρεί για Χαλκιδική

quote:

σε λιγο θα μου πειτε κι αλλα;
περιμενω διοτι αυριο θα παω στο εξοχικο στην χαλκιδικη
βλεπεις ειμαι στο παπου

Αλλάζει όμως απόφαση και αντί για Χαλκιδική φεύγει για Μίκρα και το διεθνές αεροδρόμιο Μακεδονία, προορισμός η Σουηδία.

quote:
αντε γεια σας
καλο υπολιπο καλοκαιριου
Μπορει να μπω απο σουηδια για να δω εαν βρικες το κουραγιο να ζητησεις την ΠΡΕΠΟΥΣΑ συγνωμη;

Εκεί βρίσκει τους διαμαρτυρόμενους συμβασιούχους και ξαναλλάζει προορισμό ….

quote:
εγω σας χαιρετω διοτι θελω να περασω τις διακοπες μου με ξενιασια

Και έτσι μέσα στη χαρά, αποφασίζει πως κερνάει καφεδάκι για να γνωρίσουμε την Ελένη των 23 ετών που είναι μητέρα διδύμων και διαμένει στην Χαλκιδική με τον Παππού και την Μαμά της.

quote:
ναι ειμαι "περιφανη" που σας γνωρισα αφου οποιος ειναι απο θεσσαλονικη ,η, χαλκιδηκι κερναω καφεδακι για να με γνωρισει εμενα και την οικογενεια μου
τον αντρα μου και τα διδιμακια μας, τον παπου αλλα και την μαμα μου.
ετσι χαρα μου για να εχετε να λετε

Είναι σκληρά τα ναρκωτικά Άρη !!!!


Ο κακός λύκος



γεια σου ραμογλου
μα τι αλλο μπορουσες να ελεγες χαρα μου
μελοντολογια η αννα η καψαλω, ναρκωτικα, σεξουαλικες βρωμιες.
ελα σας μαθαμε πια τι σοϊ εσωτεριστες ειστε!
πως το ειπατε;
και η αποτυχια;
ε μα ειναι προνομιο σας!

εγω ειμαι 23 χρονων και εχω δυο αγγελουδια , τελιωσα με τις σπουδες μου στη σουηδια μια απο εκει ειμαι, Eσυ βρε και ο μποξας σου τι εχετε στη ζωη σας κανει σκευτιτε λιγο! και φησικα μη με το πειτε αλλα για σκευτιτεto
ειμαι σιγουρη οτι δεν εχεις το κουραγιο να κοιταξεις στο μυαλο σου μεσα.
συγνωμη να με πεις χαρα μου
για οσα ηρονικα ειπες οτι δηθεν σας κοροηδεβα. αφου αυτα εχεις στο μυαλο σου αυτα βλεπεις ραμογλου, μονο αρνητικα και βρωμιες
Α Η ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ ΠΑΓΩΝΙΟΥ ΣΑΣ ΕΒΛΑΨΕ
ευτυχος που ειπατε οτι δεν τι ξερετε ρεζιλη θα την κανατε κι αυτην οπως και το sire που σας εχει μελη.
αντε βαλε αλλη μια φορα τον μποξα σου να με βρισει βρε δηθεν .

να σου πω ποιο ευκολο ηταν να με ζητησεις το τηλεφωνο παρα να ψαξεις ολη την ελλαδα χαρα μου.
ποιο ευκολο ηταν να πεις συγνωμη για τα λαθη σου παρα να βαζεις τα φιλαρακξια σου να ξεκαθαριζουν για σενα ραμογλου
ποιο ευκολο ηταν να λες πως παλευεις τη ζωη παρα να βριζεις τα νεα μελη ραμογλου και να τα διωχνεις απο το site
συγνωμη και γιασ το περιοδικο ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ και τον κυριο Αντωνιαδη

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 00:50:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απ’ ότι είδαμε λοιπόν μετά απ’ όλη αυτή τη διαδικασία το ζώδιο του Καρκίνου φέρνει την αναγέννηση.
Το κατ’ εξοχήν ζώδιο λοιπόν της γέννησης του ερχομού της ζωής.

Μα οι επανενσαρκώσεις μας δια μέσου της γεννήσεως στον υλικό κόσμο δε γίνονται ;
Ναι άρα η πύλη που πρέπει να περάσουμε είναι η πύλη του Καρκίνου.
Μέσα από τη διέλευση αυτής της πύλης θα περάσουμε την κάθαρση μας.

Δεν αρχίζει λοιπόν το ζώδιο του Καρκίνου τυχαία στις 22 Ιουνίου και κρατάει το μεγάλο μέρος του Ιουλίου όπου ο Ήλιος-Φως λάμπει στο στερέωμα.

«Ουδέν κρυπτό υπό τον ήλιο»

Ακόμα και στη διαδικασία της ζωής η σχέση ή η σύγκρουση με ένα Καρκίνο όσο επώδυνη και να είναι είναι αναγεννησιακή και συνάμα φωτίζει ακόμα και τις ποιο αθέατες πλευρές μας για να κάνει όσο το δυνατόν ποιο τέλεια την γέννηση στο ΦΩΣ.

Καλημέρα φίλοι μου.


Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 01:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απο το www.astrologynet.gr

Το ζώδιο του καρκίνου ταυτίζεται με την εποχή που δένει ο καρπός. Μέσα από τον καρκίνο αναπτύσσεται το συναίσθημα που μπορεί να κρατήσει στους κόλπους του τον καρπό και να τον συντηρήσει. Το ζώδιο του καρκίνου ταυτίζεται με τη μητρότητα - μήτρα - με τη θηλυκή, προστατευτική αγάπη. Η κινητήρια δύναμη των καρκίνων εκφράζεται με το ρήμα αισθάνομαι και επιδιώκουν την συναισθηματική ικανοποίηση και την ασφάλεια.

Οι καρκίνοι είναι οι ρομαντικοί τύποι του ζωδιακού. Είναι διαισθητικοί και ευαίσθητοι. Επιδιώκουν να έχουν πάντα ένα περίγυρο που να τους προστατεύει και, προκειμένου να το πετύχουν, προσφέρουν τη βοήθεια τους απλόχερα σ' αυτούς που τους περιβάλλουν, με αποτέλεσμα να τους δεσμεύουν. Στο ζώδιο του καρκίνου παρατηρείται η παρορμητική εκτόνωση του συναισθήματος. Οι καρκίνοι είναι ευαίσθητοι, άγονται και φέρονται από τις διαθέσεις των άλλων και λατρεύουν το σπίτι τους και την οικογένεια όπου νοιώθουν ασφάλεια. Η συναισθηματική κάλυψη που δίνουν οι καρκίνοι, προκειμένου να νιώθουν ότι δεν είναι μόνοι και η προσκόλλησή τους σε αξίες, όπως η πατρίδα και η οικογένεια, τους κάνει αξιαγάπητους.

Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 01:10:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O μύθος του Καρκίνου


Ο αστερισμός του Καρκίνου, γνωστός από την αρχαιότητα, στους Έλληνες και τους Αιγύπτιους. Συμβολιζόταν με το καβούρι (καρκίνος=κάβουρας) και μερικές φορές στην Αίγυπτο με την φιγούρα ενός σκαραβαίου. Ο Καρκίνος σχετίζεται με τον δεύτερο άθλο του Ηρακλή, αυτόν της Λερναίας Ύδρας.

Ο Καρκίνος ζούσε στη Λέρνα. Όταν ο Ηρακλής πάλευε με την πολυκέφαλη δηλητηριώδη Ύδρα, ο Καρκίνος πλησίασε και τον δάγκωσε με όλη του τη δύναμη στη φτέρνα. Θυμωμένος ο Ηρακλής τον έλιωσε τότε με το πόδι του. Η θεά Ήρα όμως θαύμασε το κουράγιο του κάβουρα που τα έβαλε με τον δυνατό Ηρακλή και τον καταστέρισε. Έτσι προέκυψε ο αστερισμός του Καρκίνου.


Συχνά αναφέρεται από σύγχρονους μεταφραστές ότι η θεά Ήρα έστειλε τον κάβουρα να δαγκώσει τον Ηρακλή. Στα πρωτότυπα αρχαία κείμενα όμως (Ερατοσθένης, Καταστερισμοί και αργότερα Hyginus και Μύθοι Αστερισμών) δεν αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο. Καθώς η διήγηση εξελίσσεται ο κάβουρας εμφανίζεται και δαγκώνει τον Ηρακλή χωρίς να αναγράφεται σε κανένα σημείο των κειμένων ότι η θεά Ήρα τον έστειλε.

Αυτός δεν είναι ο μόνος μύθος σχετικός με τον αστερισμό. Κατά τη διάρκεια της Γιγαντομαχίας ο θεός Διόνυσος ακολουθούμενος από τον Σειληνό, ένα γέρο Σάτυρο που κατά τους μύθους τον είχε αναθρέψει, και από ακολουθία Σάτυρων εφορμά ενάντια στους Γίγαντες. Ο Διόνυσος και ο Σειληνός έχουν καβαλήσει δύο γαϊδάρους που γκαρίζουν δυνατά.

Οι Γίγαντες τρομάζουν με τα γκαρίσματα των γαϊδάρων που ακόμη δεν είχαν αντικρύσει και πανικόβλητοι τρέπονται σε φυγή. Ο Διόνυσος για να ευχαριστήσει τα δυο ζώα που τους βοήθησαν τα τοποθέτησε στον ουρανό, στον αστερισμό του Καρκίνου, καθώς και τη Φάτνη τους, από την οποία τρώνε.

Πρόκειται για τους δύο αστέρες βόρειο Όνο (γ' Καρκίνου) και νότιο Όνο (δ' Καρκίνου) που ανάμεσα τους βρίσκεται το αστρικό σμήνος της Φάτνης (M44 σήμερα). Ο Άρατος (260 π.α.χ.χ.) και ο Ίππαρχος (130 π.α.χ.χ.) την αποκαλούσαν νεφελώδες άστρο. Ο Πτολεμαίος (120 μ.α.χ.χ.) την περιγράφει στις Μαθηματικές Συντάξεις (Αλμαγέστη) ως νεφέλωμα στο στήθος του Καρκίνου κι ο Ηφαιστίων ο Θηβαίος (τέλη 4ου αι. μ.α.χ.χ.) την αναφέρει ως Φάτνη.

Τα χαρακτηριστικά των Όνων και της Φάτνης επηρέασαν το συμβολισμό του αστερισμού του Καρκίνου. Η υπομονή, η κτητικότητα, η αποφασιστικότητα και η ισχυρή σεξουαλικότητα του ζωδίου είναι ιδιότητες που προέρχονται από τους Όνους των Σάτυρων και του Διόνυσου. Σήμερα η επιρροή τους έχει πια λησμονηθεί κι ελάχιστοι αστρολόγοι γνωρίζουν τους συσχετισμούς αυτούς.


Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 25/07/2004 01:20:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 01:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στον Πορφύριο "Περί του εν Οδυσσεία των Νυμφών άντρου" βλέπουμε ότι το ζώδιο του Καρκίνου θεωρείται ως θύρα καθόδου των ψυχών (γέννηση) ενώ ο Αιγόκερος ώς θύρα ανόδου τους (θάνατος).

Γι' αυτό ο Καρκίνος αρχίζει όπως είπαμε την ημέρα του θερινού ηλιοστασίου ενώ ο Αιγόκερος την ημέρα του χειμερινού ηλιοστασίου.

Ο κακός λύκος
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 05:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΠΟΣΤΟΛΕ... ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΛΕΣ ΟΛΑ ΤΟΥΤΑ/
ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΗ ΚΙ ΑΥΤΗ.
ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΒΑΤΡΑΧΟΥ...ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ...

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ...ΘΑ ΔΗΛΩΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΩΣ ΤΩΡΑ ΔΗΛΩΝΕΙ!
/ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ Ο ΕΡΠΕΤΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΟΜΟΛΟΓΟΥΣΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΑΝΕ ....ΛΑΘΟΣ..ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΛΑΔΙ....ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΠΟΥ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ....ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ +ΣΤΗ ΔΟΜΗ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ.
ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΣΑΙ Ο,ΤΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...(ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΑΒΑΛΛΟΝ)

ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ;
ΟΣΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΥΦΑ ..ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΕΔΩ, ΣΕ ΜΑΣ, ΠΟΥ ΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ!

ΚΑΙ ΠΩΣ Τ'ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ;

ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ;
ΜΑ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ...ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΤΗΤΑΣ//ΑΥΤΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.
ΤΑ "ΕΜΠΟΤΙΣΜΕΝΑ ΛΟΓΙΑ"(COPYRIGHTATMA)POY AFOROYN MONAXA EKEINON POY UA TA...ΦΟΡΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ...ΑΠΟ ΑΡΧΑΙΟΤΑΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ....
ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ;
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΛΒΑΙΝΟΥΝ ΟΣΟΙ ΒΛΕΠΕΟΥΝ ΤΟ ΡΙΑΛΙΤΥ..:)
ΠΑΡΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ, ΑΡΕΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ "ΣΑΣΠΕΝΣ ΣΑΠΟΥΝΟΠΕΡΑΣ" ΚΑΙ ΔΕΝ ΨΑΧΝΟΝΤΑΙ ΠΕΡΕΤΑΙΡΩ ΕΠΕΙΔΗ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ.-ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΑ!
ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΨΕΥΔΟΣ .

ΟΧΙ!
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Η ΑΦΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ.
ΟΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΑΝΟΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΦΩΤΟ Η ΒΙΝΤΕΟ..:(
ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΠΙΡΟΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΕΔΩ ΦΑΝΕΡΑ..
ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΤΟΥΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ ΣΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ 'Η ΤΟΥ ΝΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ "ΑΠΤΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ"ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.//ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΘΕΛΟΤΥΦΛΟΥΝ Η ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΝ.

Η ΑΦΜΑ ΗΡΘΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ.
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ.
ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ;
ΜΕ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙΣ...

ΑΤΜΑ ΚΑΙ ΑΦΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ
...ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΜΙΑΣ ΛΕΞΗΣ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΓΛΩΣΣΑ...
ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ /ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΦΗ//ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΙΚΗ ΤΑΚΤΙΚΗ(ΔΕΣ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΟΥ //ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΝΕΤΕ "ΟΛΕΣ")


ΓΕΝΙΚΑ ΟΜΩΣ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΠΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ...ΑΛΛΑ....ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.../
ΩΡΑΙΑ!
ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΚΙΑ..ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΝΙΟ .(

Αtma in lv
till the (never)end...
there in neverland...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 07:41:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λΟΙΠΟΝ ΡΑΜΟΓΛΟΥ εκανες το σωστο που θα επρεπε
ισως ποιο καλο και απο τι συγνωμη
ναι ραμογλου και οι αλλοι
γιατι δεν τα κανατε απο την αρχη ετσι;
λιγο να μιλησω με εσωτεριστες ηθελα, δεν θα μεινω για πολι εδω
ειχα χαρει που βρηκα κατι που με ενδιαφερει στην ελλαδα και ηθελα να πιαστω επανω του.
μα εσεις αδικαιολογιτα με ειπατε τοσα.
ακου χαρα μου ραμογλου που ηταν η συμπεριφορα σου δυσκολη απο την αρχη
δεν ξερω τι σας πειραξε με εμενα; μα εγω θελω να γνωριστω με ανθρωπους που εχουν βαθια ενδιαφεροντα και αυτο εκανα
μπορει να μην εχω την γλωσσα την καλη στα ελληνικα αλλα προσπαθω και δουλεβο σιγα-σιγα θα γινω καλλιτερη.
μονο μην κοροιδεβετε παλι. παντως οτι εγραψες με αρεσε
αλλα ειναι λιγο αργα σε λιγες ημερες φεβγωμε για σουηδια

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 11:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aγαπητή AFMA...

Στο έγραψα και στο τόπικ για τη "Φωλιά του παγωνιού"...
Με γελεία περιοδικά, γραμμένα απο γελείους ΜΠΟΥΡΔΟΛΟΓΟΥΣ, μην περιμένεις ΑΦ'ΕΝΟΣ και μην στιρίζεσαι ΑΦ'ΕΤΕΡΟΥ σε αυτό που ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ (αλήθεια γιατί δε το έγραφες αυτό ΕΞ'ΑΡΧΗΣ;;;), πως θέλεις:

quote:
"... λιγο να μιλησω με εσωτεριστες ηθελα, δεν θα μεινω για πολι εδω

μα εγω θελω να γνωριστω με ανθρωπους που εχουν βαθια ενδιαφεροντα και αυτο εκανα..."


Φυσικά ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ, αλλά θα μπορούσες ΑΝΤΙ να προσπαθείς να δείξεις ότι το κολοπεριοδικό της ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗΣ, έχει δίκιο και πως εμείς είμαστε "οι τρελοί", ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΜΟΝΗΣ ΣΟΥ για το ποιός μπορέι να σου προσφέρει αυτό που ζητάς...

Το λάθος ΜΑΛΛΟΝ ήταν απο μεριά σου...

Σε όσα λοιπόν παρέθεσε ο φίλος Ράμογλου...

quote:
"...Στον Πορφύριο "Περί του εν Οδυσσεία των Νυμφών άντρου" βλέπουμε ότι το ζώδιο του Καρκίνου θεωρείται ως θύρα καθόδου των ψυχών (γέννηση) ενώ ο Αιγόκερος ώς θύρα ανόδου τους (θάνατος)..."

Εάν τώρα ο εν λόγο συγγραφέας του ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΤΙΚΟΥ άρθρου στο περιοδικό, είχε κατα νού τη παραπάνω δήλωση του Πορφυρίου (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΩ), σίγουρα μπερδεύτικε "... με τη ΘΥΡΑ της ΚΑΘΟΔΟΥ των ψυχών..."

Οπως όλοι οι μπουρδολόγοι, επιφανειολόγοι, ΑΓΝΟΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ, ότι όταν μιλάμε για "Κάθοδο της Ψυχής", ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ στην σάρκωση - ΓΕΝΝΗΣΗ και ΟΧΙ στον θάνατο...

Την καλημέρα μου...

Κέλσος ο Φιλαλήθης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


142 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 12:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κελσος:
quote:
το κολοπεριοδικό της ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗΣ

το "περιοδικο" βαρυνεται επισης και με χυδαια λογοκλοπη!
http://www.iranon.gr/NEWSANDMORE/NEWSANDMORE.htm


το τι ΑΠΑΤΗ (εκτος απο ασχετοσυνη και αμορφωσια),, πεφτει παιδια στον χωρο ειναι αλλο πραγμα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 13:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπημένε μου φίλε kelso τις λέξεις γέννηση – θάνατος, οι οποίες είναι μέσα σε παρένθεση στο δικό μου κείμενο, τις έβαλα επίτηδες για να καταδείξω αυτό ακριβώς που είπες.

Δυστυχώς για να πεις κάτι εδώ μέσα πλέον θα πρέπει να κάνεις και επεξηγηματικά σχόλια για το τι σημαίνει η κάθε λέξη, η κάθε έννοια.
Αλλιώς χαρακτηρίζεσαι με διάφορα κοσμητικά επίθετα, διότι θεωρείτε από τους αδαής ότι διαστρεβλώνεις την αλήθεια ή ότι παραπληροφορείς.
Όταν όμως αυτοί οι ίδιοι δεν ξέρουν για τι ακριβώς πράγμα μιλάνε δεν φέρουν καμία ευθύνη των όποιων λεγομένων τους, διεκδικούν την αυθεντία σε πράγματα που απλά έτυχε να διαβάσουν και να μην κατανοήσουν.

Έτσι λοιπόν η «πύλη καθόδου» η οποία είναι η «πύλη της ενσαρκώσεως» μεταφράζετε σαν πύλη θανάτου διότι πολύ απλά αυτό βολεύει τη λογική τους.
Αφού σου λέει για κάθοδο στον Άδη μιλούσαν άρα και κάθοδος εννοείτε ο θάνατος.

Αγαπητέ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ακριβώς γι αυτή τι διαδικασία της απάτης, του ασύστολου ψεύδους, της αμορφωσιάς και της ασχετοσύνης φωνάξαμε, ουρλιάξαμε αλλά ποιος ακούει ;
Στου κουφού την πόρτα ένα πράγμα, άσε που από την άλλη σου κολλάνε την όποια ταμπέλα γουστάρουν για να σε λοιδορήσουν και να αποδείξουν ότι η όποια φαιδρότητα εξστομήσανε είναι η τέλεια αλήθεια.


Ο κακός λύκος


Edited by - Ramoglou on 24/07/2004 13:14:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Labolas Glasya
Μέλος 2ης Βαθμίδας


293 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 13:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Labolas Glasya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε μπας και εισαι ο παλιος σουηδος ασσος του ΘΡΥΛΟΥ ο ΖΕΤΕΜΠΕΡΓΚ?

ΖΕΖΜΠΕΡΚ - ΖΕΤΕΜΠΕΡΓΚ - ΣΟΥΗΔΙΑ. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPGΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2004, 20:22:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZZZZZZZZZZ...
-PETAEI GAIDAROS
-PETAEI.
Q_Q
LABOLAS ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΑΠΟ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΣΤΑΥΡΩΜΕΝΟΥ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΛΗΣΤΕΣ ...//ΤΟΝ ΕΝΑ ΤΟΝ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕ...ΛΟΓΩ ΒΛΑΚΕΙΑΣ...ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΧΙΑ ΛΟΓΙΑ(ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ...ΒΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ;Ρ)
ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ ΛΟΓΩ ΛΥΣΣΑΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ...ΝΑ ΤΟΝ ΛΥΤΡΩΣΕΙ..
(ΕΔΩ ΒΙΑΣΤΗΚΕ Ο ΜΕΣΑΙΟΣ..:Ρ)

(Daddy, δεν ειδα τα 2 ποστ που επονται αυτου με την εικονα στο αγγειο..//ειχα κρατησει τη σελιδα ανοιχτη αλλα ξημερωθηκα μεχρι να το δωσω.../επανορθωσες οποτε θεωρησε το uselless post..αναγκαιο κακο αφου δεν ημουν on air...//υπεροχο αυτο που ενοιωσα με τη φλογα...;))


+κατι στο Καρμπον....(ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΑΦΟΥ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΜΜΑΤΑ/ΚΛΑΙΩ ΕΥΚΟΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΠΟΙ-ΕΣ/-ΟΙ ΨΕΥΔΟΜΑΡΤΥΡΟΥΝ ΕΥΚΟΛΑ..)
ειμαι εδω σχεδον μια δεκαπενταετια...ουτε μια φορα δεν ειδα θεσσαλονικεα.. να μεταφερει το "με" + "σε" αντι "μου" και "σου"
...καθως και το λ(-ου>>παχυ)
(((εκτος απο τοτε που εκανα πλακα /κυριολεκτικα/στην Αβαλον οταν προσπαθησε για πρωτη φορα με ενα τοπικ "αλλαλογιαναγαπιομαστε*"να ριχτουμε στυη μαχη σαν βορειοι και νοτιοι//αλλοι το ξεκινησαν αλλοι το υιοθετησαν...)))
στο γραπτο λογο.
κι αυτο γιατι ειναι μοναχα θεμα προφορας.

εχω κι αλλα ραμματα..αλλα θα τα ξυ-λωσω αργα...


(*συνομμωσιες σε βαρος σας(ναι τις κανατε και τωρα τις καταλογιζετε στα θυματα....διπλο εγκλημα; σωτηρια καμμια//για αθανασια της ψυχης ουτε λογος...με τα βιας κολαση....οι χριστιανες...του κ_λ__)

ΕΡΡΩΣΘΕ...
(ΑΝ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΑΛΙ/ΜΑΚΡΥΑ -ΑΛΛΑ ΜΑΚΡΥΑ-+ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ..:)

Αtma in lv
till the (never)end...
there in neverland...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2004, 11:05:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητή AFMA

Διακρίνω μια δυσκολία στο να κατανοήσεις τι διαβάζεις, διότι αν μπορούσες να καταλάβεις θα έβλεπες ότι υπάρχει η ψηφιακή μου υπογραφή και αυτή δηλώνει το φύλο μου.

Ίσως βέβαια και να μην γνωρίζεις πως όταν γράφουμε σ’ ένα Forum, το κομμάτι που έγραψε κάποιος άλλος, συνήθως βάζουμε και την πηγή από την οποία αντιγράψαμε το κείμενο.
Π.Χ. Όπως αυτό που είπε ο ΚΡΙΣΝΑ.

Από εκεί και πέρα αν εσύ θέλεις να μου προσδώσεις κάποιον άλλο χαρακτηρισμό από αυτόν που γράφει η ταυτότητα μου ( μιας και δεν πρόκειται να στη δείξω ), με μεγάλη μου χαρά θα τον δεχτώ διότι εδώ ο καθένας δηλώνει ότι είναι όποιος θέλει.
Ελπίζω να μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια και θελήσεις να με παρουσιάσεις ως αποτυχημένη τραβεστί ( χάλασε και η Casablanca ).

Ας πάμε λοιπόν και παρακάτω …….

Παρατήρησα πως τα στοιχεία που μας παραθέτεις είναι αρκούντως ελεγμένα ( άγνωστο έως ανύπαρκτο περιοδικό, εικόνα η οποία δεν υπάρχει, ανάλυση του ζωδίου εντελώς ανυπόστατη ).

Δυστυχώς ο ελέφαντας δε μπορεί να κρυφτεί πίσω από το δάχτυλο του αγαπητή AFMA, όπως και το κριάρι δε μπορεί να μην τσιμπήσει το δόλωμα !

Τι;
Δεν είναι ψάρι το κριάρι ;
Και ποιος σου είπε πως μόνο τα ψάρια τσιμπάνε στο δόλωμα ;
Σ’ ένα περιοδικό ( ΑΝΝΑΛΥΣΗ λεγόταν ) που κυκλοφόρησε στην Βαλτινούλη το χωριό του Βαζωραία και της Καλυψώς της Λάρας, έγραφε πως εμπεριστατωμένες μελέτες του National Geographic απέδειξαν πως τα κριάρια τσιμπάνε σε δόλωμα.

Η τελευταία απορία στην οποία υποχρεούμαι να σου απαντήσω είναι αυτή η οποία αναφέρετε στο ζώδιο το οποίο ανήκω.
Είμαι λοιπόν Καρκίνος με ωροσκόπο Αιγόκερω και σελήνη στον Αιγόκερω.

Άντε βρε καλημέρα !


Ο κακός λύκος



κοντα στα αλλα Αμαλια θα πρεπει να διαβασεις και εδω που εχει ολο το ζουμι!

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AFMA
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2004, 11:11:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AFMA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βρε μπας και εισαι ο παλιος σουηδος ασσος του ΘΡΥΛΟΥ ο ΖΕΤΕΜΠΕΡΓΚ?

ΖΕΖΜΠΕΡΚ - ΖΕΤΕΜΠΕΡΓΚ - ΣΟΥΗΔΙΑ. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPG



αμαλια μου τι θελει να με πει το μελο του σαϊτ σου αυτο;

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2004, 12:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Βρε μπας και εισαι ο παλιος σουηδος ασσος του ΘΡΥΛΟΥ ο ΖΕΤΕΜΠΕΡΓΚ?

ΖΕΖΜΠΕΡΚ - ΖΕΤΕΜΠΕΡΓΚ - ΣΟΥΗΔΙΑ. *

http://www.ummo.cc/Sigil/Glasya_Labolas.JPG



αμαλια μου τι θελει να με πει το μελο του σαϊτ σου αυτο;

ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ..
ΚΡΙΣΝΑ


Για να σου απαντηθεί η απορία (πόσες απορίες έχεις βρέ AFMA;;;), διάβασε την απάντηση που σου έδωσα στο θέμα: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4324&whichpage=2

Σώπα ατερμη ψυχή και "άκου" την σιωπή/θάνατο...

Κέλσος ο ΦΙΛΑΛΗΘΗΣ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2004, 01:02:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα,

Καλό μήνα των
ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ
ΑΓΩΝΩΝ ΑΘΗΝΑ 2004

Ευχόμεθα την ομαλή και άριστη διεξαγωγή των αγώνων.

Ελπίζομε η 28η ΟΛΥΜΠΙΑΣ να αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις.

Και τέλος προσδοκούμε στην φωτισμένη έμπνευση,
των συζητήσεών μας.

ΕΚΕΧΕΙΡΙΑ, εκεχειρία, εκεχειρία, εκεχειρία, εκεχειρία.......



Αυτή που σας μιλάει από το...μέλλον


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy