ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Πες το μ' ένα Ψέμμα!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2005, 17:05:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ καλησπέρα σας

Η Αλήθεια (όπως και η Πρόθεση) δεν είναι παρά μόνο λέξη, όταν κάποιος δεν έχει σφαιρική αντίληψη των «πραγμάτων» και δεν «εργάζεται» πάνω σ' αυτό.
Καλή μου Γκαλάντριελ από το Γκάλαντριμ, θα μου επιτρέψεις να προσθέσω αυτό εδώ http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=2161&whichpage=4&ARCHIVE=

(Είναι λίγο μεγάλο, αλλά αρκετά διδακτικό. Αν έχετε χρόνο και διάθεση ρίξτε μια ματιά. "Ένα μήλο την ημέρα"...)

Shukran
MozΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2005, 18:20:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλιστα κύριε moz μας...

πράγματι πολύ διδακτική ιστορία.... θα είχε πολύ ενδιαφέρον να την διαβάσουν και κάποιες άλλες Ψυχές εδώ μέσα...

μπορεί να μπουν στον κόπο να μαζέψουν κάποια στιγμή τα πούπουλα...

είναι πράγματι λίγο περισσότερος κόπος... αλλά η Αλήθεια αξίζει αυτό τον κόπο νομίζω..

τέλος, να επισημάνω πως θα προτιμούσα την αναγραφή του ονόματος μου με λατινικούς χαρακτήρες, μη λέμε τα ίδια και τα ίδια...καταντάει βαρετό...

ααα και κάτι ακόμα... Galadriel of Galadhrim ΔΕΝ σημαίνει η Galadriel από το Galadhrim, αλλά Galadriel της φυλής των Galadhrim...

μαζέψτε λοιπόν με την ευκαιρία και αυτό το πούπουλο παρακαλώ...

Galadriel

1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2005, 22:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Oι ευραίοι θέλουν το καλό μας...

Α ρε γιούντε θυμάσε τους καυτούς χειμώνες στο Νταχαόυ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2005, 22:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αααα...

ωραίο ήταν το τελευταίο....

ευραίοι...όπως αντιβιωτικά ευρέως φάσματος!


τυφώνας? όπως θερμοσίφωνας?


αααχ, να 'σαι καλά παλληκάρι μου .... γελάσαμε και σήμερα!

Galadriel


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2005, 22:33:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(χα!χα!χα! Aν σου πω ότι περίμενα επακριβώς αυτήν την απάντηση, θα με πιστέψεις; Μη με παρεξηγείς που γελάω, αλλά "βλέπω" τα χρώματα που έβαλες στην παραπάνω επισύναψη. Όταν έχω χρόνο να πειραματιστώ με παράθεση εικόνων, θα σου στείλω τη ζωγραφιά σου, να τη δεις κι εσύ. OK? )
quote:

Μάλιστα κύριε moz μας...
πράγματι πολύ διδακτική ιστορία....

Χαίρομαι που τη διάβασες. (Σου άρεσε;)

quote:
θα είχε πολύ ενδιαφέρον να την διαβάσουν και κάποιες άλλες Ψυχές εδώ μέσα...

Εννοείται! Για όλους την έβαλα (και πρωτίστως για μένα).

quote:
μπορεί να μπουν στον κόπο να μαζέψουν κάποια στιγμή τα πούπουλα...

Δεν ξέρω τι έχεις στο μυαλό σου, αλλά καλό θα ήταν. Είναι κρίμα να τα μαζεύουν άλλοι, ακόμα κι αν ξέρουν επακριβώς να "μετασχηματίζουν".

quote:
είναι πράγματι λίγο περισσότερος κόπος... αλλά η Αλήθεια αξίζει αυτό τον κόπο νομίζω..

Καλή Πρόθεση, Θέληση και Χαρά, θεωρώ ότι είναι απαραίτητα εξίσου στην Αναζήτηση της Αλήθειας.

quote:
τέλος, να επισημάνω πως θα προτιμούσα την αναγραφή του ονόματος μου με λατινικούς χαρακτήρες, μη λέμε τα ίδια και τα ίδια...καταντάει βαρετό...

Δεν το γνώριζα. Ήσουν σαφής με το παραπάνω. (H εναλλαγή πληκτρολογίου χωρίς λόγο, ώρες ώρες μου τη δίνει.)

quote:
ααα και κάτι ακόμα... Galadriel of Galadhrim ΔΕΝ σημαίνει η Galadriel από το Galadhrim, αλλά Galadriel της φυλής των Galadhrim...

galadriel (καλύτερα τώρα;), είχα στο μυαλό μου το Ίλμορ... Θα με συγχωρέσεις που πληκτρολόγησα "το" και όχι "τους". (Αλήθεια, τι σημαίνει "Galadriel" και "Galadhrim";)

quote:
μαζέψτε λοιπόν με την ευκαιρία και αυτό το πούπουλο παρακαλώ...

Ποιοι, ποιο και τίνος;... Maalesh! Δεν χρειάζεται να πεις "παρακαλώ", αρκεί να απλώσεις το δαχτυλάκι και να δείξεις πού το βλέπεις και θα το πάρω εγώ (για τη συλλογή μου). (Καλή μου galadriel, έχω μαζέψει ουκ ολίγα πούπουλα και σε πληροφορώ ότι δεν ήταν απ' το δικό μου μαξιλάρι. Πάντα το έκανα με χαρά. Κι ο λόγος πάντα ο ίδιος: θέμα "αισθητικής" γιατί τα πούπουλα δεν ήταν από φλαμίγνκο -πόσο μάλλον από αγγέλους! ... "Με εννοείς";)

Να είσαι καλά (και όλοι οι Galadhrim επίσης)
Moz*
(((*Merlin of Zion, Marm-elada of Zeus, Mount of Zero, Milk of Zebra, ξέρεις...2 σε 1, βανίλια κακάο, Master of Zen, Μάγος του ΟΖ... Είμαι υπέρ της ποικιλίας.)))Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2005, 22:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"επακριβώς" αγαπητέ....

και αφού τα γνωρίζετε όλα, και απλώς ήταν θέμα βαρεμάρας της εναλλαγής της γλώσσας στο πληκτρολόγιο θα γνωρίζετε "επακριβώς" και τι σημαίνει και το Galadriel αλλά και το Galadhrim....


όσα για τα πούπουλα...να τα προσέξετε αγαπητέ...

καμμιά φορά πάνε παρέα με την πίσσα

με εννοήσατε "επακριβώς"?????

όταν δεν είναι από αγγέλους ή φλαμίνγκο τότε είναι ή από κότες ή από στρουθοκάμηλους....

νομίζω πως σε μια από τις δύο τελευταίες κατηγορίες ανήκουν κάτι πούπουλα που βρήκα να υπερίπτανται του τόπικ μου...


Galadriel


1899 αλήθειες + 1 ψέμμα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Typhwnas
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Israel
128 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2005, 01:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Typhwnas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
....???


....

Die Fahne hoch, die Reihen fest geschlossen
S.A. marschiert mit ruhig festem Schritt
Kam'raden, die Rotfront und Reaktion erschossen
Marschier'n im Geist in unsern Reihen mit
Die Strasse frei den braunen Bataillonen
Die Strasse frei dem Sturmabteilungsmann
Es schau'n aufs Hakenkreuz voll Hoffnung schon Millionen
Der Tag für Freiheit und für Brot bricht an
Zum letzen Mal wird nun Appell geblasen
Zum Kampfe steh'n wir alle schon bereit
Bald flattern Hitler-fahnen über allen Strassen
Die Knechtschaft dauert nur mehr kurze Zeit
Die Fahne hoch, die Reihen fest geschlossen
S.A. marschiert mit ruhig festem Schritt
Kam'raden, die Rotfront und Reaktion erschossen
Marschier'n im Geist in unsern Reihen mit

.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galadriel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


3264 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 19:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galadriel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κι αν σ'αγαπώ,
δεν σ'ορίζω

ποιο το ψέμμα και ποια η αλήθεια?


άντε ντε.....


G.

in God we trust

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
TheChosenNone
Μέλος 1ης Βαθμίδας


110 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2006, 18:06:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους TheChosenNone  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πες το μ' ένα Ψέμμα!

Gabriel=Galandriel

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1074219
Maintained by Digital Alchemy