ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ; (Περιστατικό υπνοβασίας)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 21:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.

καλως ηρθες nikol26.

απο οσα ανεφερες μεχρι τωρα νομιζω πως αυτο που σου συμβαινει δεν εχει σχεση με υπνοβασια αλλα με εκδηλωση δευτερης προσωπικοτητας.


το αν αυτη η προσωπικοτητα ειναι δημιουργημα του υποσυνειδητου σου ή "κατι αλλο" ειναι κατι που πρεπει να ερευνηθει.


το οτι σταματησαν οι εκδηλωσεις του φαινομενου στα 11 σου χρονια δειχνει οτι προκειται για "κατι αλλο", που το συνελαμβανες λογω της παιδικης ελλειψης φιλτρων, αλλα και λογω ιδιαιτερου χαρισματος που διαθετεις.


αυτο το βασιζω στο οτι επανεμφανιστηκε το φαινομενο.


.

διαβασα πολλες σωστες προτασεις παραπανω για το πως να ερευνησεις το θεμα.


προσωπικα πιστευω οτι αξιζει να το ερευνησεις!

.

δεν πιστευω οτι καταλαμβανεσαι απο καποιο πνευμα.

και φυσικα μην πας σε παππα! (σοφοι οι γονεις σου)

.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mindtrap
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 21:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mindtrap  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα σας πραγματι με ενδιαφερει, μιας κι εγω σε μικρη ηλικια (απο τα 8-12 περιπου) υπνοβατουσα. Μαλιστα καποιο βραδυ ειχα φυγει και απο το σπιτι και με βρηκαν το επομενο πρωι. Οταν κι εγω υπνοβατουσα, μιλουσα, απο οτι μου ελεγαν οι αλλοι (και ειδικα ο αδερφος μου που τοτε κοιμομασταν στο ιδιο δωματιο). Τωρα βεβαια δεν μιλουσα σε αλλη γλωσσα, αλλα στα ελληνικα και τολμω να πω πως ελεγα ασχημες λεξεις (κατι που σε μικρη ηλικια δεν τις ειχα ακουσει τις συγκεκριμενες και γενικα ποτε δεν εκφραζομουν κατα αυτο τον τροπο). Ο αδερφος μου αυτο που καταλαβαινε ηταν οτι εκει που ημουν εκανα καποια σκληρη εργασια και κατι κουβαλουσα γιατι ελεγα συνεχεια οτι ποναω. Ηταν μαλιστα σε τοπο που πρεπει να εκανα διαλογο, αφου ρωτουσα και απαντουσα. Η μητερα μου το μονο που ειχε κανει οταν με ειχε πρωτοδει ηταν να με σταυρωσει (αυτο ηταν και το πρωτο που της ηρθε στο νου). Αργοτερα οι γονεις μου θελησαν να απευθυνθουμε σε καποιον ειδικο, αλλα εγω μιας και δεν με ενοχλουσε αυτο (μιας και δεν ειχα ιδεα τι εκανα το βραδυ) ημουν τελειως αρνητικη. Ευτυχως με τα χρονια η υπνοβασια ελαττωθηκε και πλεον εχει σταματησει. Μονο μερικες φορες παραμιλαω, αλλα δεν το θεωρω ανησυχιτικο.
Συγνωμη αν ανεφερα και την δικη μου εμπειρια στο τοπικ αυτο, αλλα μιας και υπηρξα καποτε υπνοβατης με ενδιεφερε το θεμα. Ηθελα ομως να ρωτησω κατι που μου κινησε την περιεργεια. Γιατι δεν κανει να φωναξεις το ονομα του; Αυτο τι προκαλει;

strange things are reflections of our dreams into reality.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

filosofos3
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
588 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 22:33:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Νικόλ26
νομίζω ότι αυτό που σου συμβαίνει είναι το εξής:έχεις αποθηκευμένες γνώσεις/εμεπιρίες/ικανότητες και με το κατάλληλο ερέθισμα ή ενέργεια από το περιβάλλον εξωτερικεύονται. Ανοίγει κάποια " πύλη " και μπαίνεις σε άλλη κατάσταση "λειτουργίας" επαναλαμβάνοντας αυτά που έχεις αποθηκευμένα εντός σου. θα μπορούσες να μιλάς και να αναφέρεσαι σε πράγματα που δεν είναι δικά σου αλλά απλά συνέβησαν στο χώρο που βρίσκεσαι τώρα ή σε ανθρώπους που γνωρίζεις και συνδέεσαι μαζί τους. Δεν έχεις αναφέρει κάτι σχετικό αλλά δεν το αποκλείω. Αν καταγράψεις όλες τις παραμέτρους του φαινομένου θα καταλήξεις σε κάποια/ες που επαναλαμβάνονται. Εννοώ: χρόνο , πρόσωπα, τόπο, ασχολία, σκέψεις, εικόνες , ήχους, οσμές κλπ. Κάθε τι που μπορείς να φανταστείς, ακόμη και το τι κάνουν οι δικοί σου εκείνη τη στιγμή. Αν το κάνεις θα δεις ότι κάτι υπάρχει που εμφανίζεται όλες ή τις περισσότερες φορές. Πχ μήπως διάβαζε κάποιο κείμενο εκείνη τη στιγμή κάποιος δικός σου; Ή μήπως έγινε κάποια σχετική συζήτηση; Κάνε μια αναδρομή στα γεγονότα και θα το βρείς νομίζω.
Σημασία πάντως έχει τι έχουμε να κάνουμε εδώ και τώρα γιατί όλα περιλαμβάνονται σε αυτό που είμαστε σήμερα.
Να είστε καλά.

Όλα είναι τέλειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WindWalker
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 22:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WindWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μην αναρωτηθείτε αν με πήγαν σε ειδικούς… Εννοείται.. Ψυχολόγους, νευρολόγους, παθολόγους..Μόνο σε ιερέα δεν με πήγαν διότι άποψη των γονιών μου είναι πως εκεί θα γινόμουν χειρότερα, με όλους αυτούς τους βιασμούς των ψυχών που διαπράττουν διαμέσου των ‘δήθεν’ ξορκισμών.

Λοιπόν φίλη niko26, κάνε την καρδιά σου πέτρα για μια φορά και πήγαινε σε έναν καλό Παπά (δεν μπορεί, παντού υπάρχουν και καλοί άνθρωποι που πιστεύουν σε αυτό που κάνουν, ειδικά στα μεγάλα χωριά άμα ψάξεις μπορείς να βρεις) και εξομολογήσου σε αυτόν. Πες του το περιστατικό, και ζήτησέ του την γνώμη του. Αν αποφασίσει ότι έχει μπει μέσα σου κάποιο κακό πνεύμα που εκδηλώνεται "ποικιλλοτρόπως" ζήτησέ του να σου κάνει τον εξορκισμό. Δεν έχεις τίποτα να χάσεις, μόνο λίγο χρόνο. Θα πρέπει όμως ο ίδιος να σου πει να τον κάνεις τον εξορκισμό.
Δώσε και στον Θεό μια ευκαιρία, που ξέρεις, μπορεί να είναι κάτι σχετικό και δεν σου δίνει στοιχεία ότι πρόκειται για αυτό για να μην πας στον εξορκισμό.

Και μία άλλη ερώτηση τώρα: Αρχαία πόσο έπαιρνες στο τρίμηνο;

Λέω μήπως σου έχει μείνει κανά τράυμα και εκδηλώνεται έτσι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 22:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά, πριν το ψάξεις μεταφυσικά ή κάνεις οτιδήποτε άλλο, θα πρότεινα να επισκεφθείς κάποιον ειδικό να σε ξαναδεί (στα 20 χρόνια που μεσολάβησαν ίσως έχουν να σου πουν κάτι πιό συγκεκριμένο). Βρήκα την Ελληνική Εταιρεία Ερευνας Υπνου, που ίσως μπορεί να σε βοηθήσει.

http://www.hsrs.gr/gr/default.asp?doc_id=1&msgId=1&lang_id=0

Βρήκα ότι το φαινόμενο της υπνοβασίας συνήθως πάει μαζί με το φαινόμενο του παραμιλητού, οπότε ως εδώ είμαστε οκ.
Η παιδική υπνοβασία είναι πολύ συχνή (περίπου το 15% των παιδιών υπνοβατούν) αλλά και αρκετοί ενήλικες. Επειδή ο υπνοβάτης συνήθως έχει ανοιχτά μάτια και φέρεται ως ξύπνιος (ξεχάστε τα παρατεταμένα χέρια μπροστά και το αργό βάδισμα, έχουμε μικρά παιδιά που παίρνουν το αυτοκίνητο των γονιών τους και κάνουν βόλτα στην πόλη!) φαίνεται σε αυτούς που τον βλέπουν ως ξύπνιος. (Μήπως συμβαίνει το ίδιο στην περίπτωσή σου τώρα;)

Τον υπνοβάτη δεν πρέπει να τον ξυπνάμε απότομα γιατί τρομάζει. Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να τον οδηγήσουμε σιγά σιγά πίσω στο κρεβάτι του.

Επίσης σε αυτό το φαινόμενο παίζει ρόλο το αλκοόλ και τα ναρκωτικά.
Θυμήσου αν πριν από τις τελευταίες εμφανίσεις του φαινομένου είχες πιεί λίγο παραπάνω.

Τώρα στο ερώτημα γιατί το παραμιλητό σου βγαίνει ως αρχαία ελληνικά δεν έχω απάντηση. Ισως οι ειδικοί να ξέρουν κάτι παραπάνω. Πάντως βρήκα κάποια ερωτήματα σε φόρα από ανθρώπους που μιλούν μία ξένη ή άγνωστη γλώσσα στον ύπνο τους. Απαντήσεις όμως δεν κατάφερα να βρω

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trianta
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 23:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trianta  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
kai ego otan eimoun pio mikros eixa teteies empiries

mia fora eixa sikothei sto krebati me klista ta matia(pano sto krebati oxi me ta podia apla orthios) kai arxisa kati na leo apo oti mou eipe h mana sta 3ena eno ekinei thn periodo den pigaina 3enes glosses malista otan me skounthse gia na me ksipnisei (apo ki thimame ego kai pera)ksipnisa kanonika kai brika ton eauto mou orthio kai fysika ego mesa stin anaisthisia mou ksanapesa kai 3anakoimithika :) eno h mana mou ta eixe pai3ei tora kamia fora mono paramilao auta.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

WindWalker
Μέλος 2ης Βαθμίδας


200 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2005, 23:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους WindWalker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επίσης σε αυτό το φαινόμενο παίζει ρόλο το αλκοόλ και τα ναρκωτικά.
Θυμήσου αν πριν από τις τελευταίες εμφανίσεις του φαινομένου είχες πιεί λίγο παραπάνω.

Φίλη Ostria, με αυτό που λες λίγο πολύ λες ότι μπορεί η μέθη να εκδηλώθηκε μετά τον ύπνο, ή εγώ το αντιλαμβάνομαι έτσι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 01:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Επίσης σε αυτό το φαινόμενο παίζει ρόλο το αλκοόλ και τα ναρκωτικά.
Θυμήσου αν πριν από τις τελευταίες εμφανίσεις του φαινομένου είχες πιεί λίγο παραπάνω.

Φίλη Ostria, με αυτό που λες λίγο πολύ λες ότι μπορεί η μέθη να εκδηλώθηκε μετά τον ύπνο, ή εγώ το αντιλαμβάνομαι έτσι;



Αγαπητέ WindWalker, όχι. Λέω ότι η χρήση αλκοόλ επιδεινώνει αυτά τα "προβλήματα". Μιλάμε για αρκετή ποσότητα βέβαια ή για έναν οργανισμό που δεν ανέχεται το αλκοόλ. Πολλές "μεταφυσικές" εμπειρίες πιθανόν να έχουν σχέση με την λήψη τροφών ή ποτών που επηρεάζουν τον οργανισμό μας (και κυρίως τον εγκέφαλό μας) και προκαλούν προσωρινή δυσλειτουργία.


Αντε να σας διηγηθώ και γω μιά ιστορία.
Ενα βράδυ ο άντρας μου άρχισε να μιλάει στον ύπνο του. Είχε ανήσυχο ύπνο, ύψωνε το ένα χέρι και μιλούσε έντονα σε μία άγνωστη γλώσσα. Τρόμαξα γιατί δεν είχε ξανασυμβεί. Δεν ήξερα αν έπρεπε να τον ξυπνήσω ή όχι, απλώς άρχισα να κουνιέμαι και άναψα ένα μικρό φως. Τότε ξύπνησε ξαφνικά. Και τι μου λέει; "Εβλεπα ένα όνειρο όπου ήμουνα λέει, "ινδιάνος" ιερέας πάνω σ' ένα μικρό πλοιάριο και "ξόρκιζα" τον θεό καρχαρία για να πάψει η θαλασσοταραχή"!


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Iris_hd
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 20:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους!!!

Πραγματικά πολύ ενδιαφέρον το θέμα σου Νικόλ, όπως και οι απόψεις όλων.

Δεν είμαι ειδική για την υπνοβασία, αλλά δεν πιστεύω ότι αυτό που σου συμβαίνει θα μπορούσε να λυθεί με την επισκεψή σου σε κάποιον ιερέα,εκτός βέβαια αν πιστεύεις η ίδια ότι θα σε βοηθήσει.

Στο ότι δεν κάνει να αποκαλούμε τους υπνοβάτες με το όνομά τους θα διαφωνήσω μιας και η ίδια υπνοβατούσα μικρή και η μητέρα μου με φώναζε πάντα και μου έδινε νερό για να ξυπνήσω.

Αυτό που αναρωτίεμαι είναι αν η υπνοβασία είναι και κληρονομική, μιας και ο παππούς μου, όπως και ο πατέρας μου είναι επίσης υπνοβάτες

«Όταν αισθανθείς τον άνεμο της αλλαγής, μην χτίσεις ανεμοφράχτες, αλλά ανεμόμυλους!»Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kiki_d
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 14:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kiki_d  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ όλους σ΄αυτό το πρώτο μήνυμα μου!!!
Παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό το forum και διαβάζω με ενδιαφέρον. Απ΄όσα διάβασα και όσον αφορά το θέμα της nikol26 και γενικότερα της υπνοβασίας, μου πέρασε από το μυαλό το εξής:
Η υπνοβασία δεν θα μπορούσε να είναι μια κατάσταση στην οποία το άτομο βρίσκεται σε κατάσταση αστρικής προβολής, αλλά για κάποιο λόγο το φυσικό σώμα ακουλουθεί το αστρικό?
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό, αλλά φαίνεται "λογικό" σαν εξήγηση που δεν έχει να κάνει με πνεύματα...
Το ίδιο και για τις περιπτώσεις που ήσουν ξύπνια. Να χαλαρώσεις τόσο λόγο κάποιων εξωτερικών ερεθισμάτων (χαμηλές συχνότητες που βοηθούν τον εγκέφαλο να χαλαρώσει, κύμματα δέλτα ή βήτα δεν ξέρω...) και να έλθεις σε αυτήν την κατάσταση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Siri0S
Νέο Μέλος

Greece
13 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 15:49:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Siri0S  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Απ’ ό, τι μου έχουν πει, μιλάω σαν να κάνω διάλογο με κάποιον ή κάποιους. Κοιτάω γύρω μου, δίνοντας την εντύπωση πως έχω διάφορους συνομιλητές. Δυστυχώς, ονόματα αυτών δεν έχω αναφέρει, τουλάχιστον τις συγκεκριμένες φορές που ήταν παρών και ο γνώστης της Αρχαιοελληνικής, πλην μιας φοράς, που η μητέρα μου με άκουσε να προσφωνώ κάποιον με το όνομα Ορέστη

Από GDS1:

quote:
Σε απόσταση 1500 μ. από την αρχαία πόλη στην τοποθεσία που ονομαζόταν Μανίες υπήρχε ομώνυμο ιερό. Η ονομασία οφείλεται κατά την παράδοση ότι, εκεί ο Ορέστης καταλήφθηκε από μανία μετά το φόνο της Κλυταιμνήστρας και του εραστή της Αιγίσθου. Κοντά υπήρχε η τοποθεσία Άκη (άκη=θεραπεία), όπου ο ίδιος θεραπεύτηκε από τη μανία. Στη Μεγάλη πόλη υπήρχε επίσης και το ιερό των Ευμενίδων θεών, οι οποίες προκάλεσαν την τρέλλα του Ορέστη, αλλα και που στη συνέχεια τον θεράπευσαν από αυτήν (ας σημειωθεί ότι ο Ορέστης υπό την επίδραση της μανίας του, έκοψε με τα δόντια το ένα του δάκτυλο)."

Δεν ξέρω αν το προσέξατε αυτό. Απλώς το αναφέρω επειδή μου κίνησε
το ενδιαφέρον.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas_
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
73 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 16:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas_  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε πνευματικό να πας,η σε κανένα Γέροντα η Άγιο Όρος,αφήστε τις δισυδαιμονίες και έτσι βλακείες και αποκρυφισμό και πνεύματα,δαιμόνια είναι οι δουλειές του διαβόλου και όχι μπούρδες προηγούμενων ζωών.Στον πνευματικό να πας.Όλο μαγους γεμόσαμε εδωβέσα,ο σατανάς γελά μαζί μας.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Oblivion
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 00:36:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oblivion  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ανδρεουλη φιλε, δεν ειναι το ορθοδοξια.com εδω ετσι; εδω ειναι χωρος μελετης και αναζητησης και δεν υποχρεωσαμε κανενα να παρακολουθει τις συζητησεις...
νικολ πιστευω οι συμβουλες για καταγραφη των λεγομενων σου ειναι ορθη, καθως και η "ανακριση" καθως θα βρισκεσαι σε trance state, παντα ομως απο καποιο εμπειρο επι του θεματος...
περιμενω με αγωνια οποιαδηποτε εξεληξη(πραγματικα το θεμα το βρισκω ιδιαιτερα ενδιαφερον μια και τα αρχαια ελληνικα ειναι ενα απο τα μαθηματα επιλογης μου-αν θες μπορω να ζητησω τη βοηθεια της καθηγητριας μου,απλα ζητα μου το αν θες)..


...there are no flowers on your grave,there are no chains...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

asxse
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2005, 21:41:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους asxse  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geia se olous!!!!!
elpizo na min enoxlo...pou tha zitiso voitheia gia tin diki mou periptosi,alla ti na kano?
upnovato apo to dimotiko, tora eimai 18.ksero oti otan einai pio mikra ta paidia mexri 15 einai fisiologiko alla ego eimai 18!den einai kapos afisiko?kai exo pathei polla ipnovatontas kai arxizo kai fovamai.prin liges meres ksipnao kai vlepo to kareklaki pou exo sto domatio kai einai aristera apo to krevati mou na vrisketai deksia kato sto krevati mou.kai den kati mikro.
to ti kano oi goneis mou den kseroun giati panta klidono tin porta mou.
palia otan den kleidona evgaina kai ekso apo to domatio kai eixa paei kai sto diko tous.os kai stin kataskinosi palia eixa ipnovatisei kai eixa katevei apo to diplo (kouketa)krevati kato kai ekana voltes.mia alli fora eixa pesei kai xtipisa to podi mou kai eixa zalistei ipervolika poli!ayto egine sto xorio mou.
den ksero ti na kano.
fovamai min kano tipota trelo tin ora pou ipnovato i xtipiso.
an kserete kati help me........Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 01:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απ'την στιγμή που μιλάς και στον ξύπνιο σου μιλάμε για ΚΑΤΑΛΕΙΨΗ
απο πνεύμα. Βρές τον Βουλούκο. Και άκου τί θέλει να πεί το πνεύμα.
Πολύ τρομακτικό για τους δίπλα σου. Άντε να τους το εξηγήσεις...
κουράγιο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 07:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
asxse, καταρχάς καλώς όρισες στο forum.
Προσωπικά δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν ξέρω καθόλου τι πρέπει να γίνεται με τους υπνοβάτες.
Θα μπορούσες να μιλήσεις στους γονείς σου για αυτό το θέμα ώστε να γνωρίζουν κι εκείνοι την κατάσταση και να απευθυνθείτε σε κάποιον ειδικό.

Υ.Γ. Καλύτερο θα ήταν να έγραφες με ελληνικούς χαρακτήρες για να είναι ευκολότερη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.

In anticipation of my resurrection...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2005, 18:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου νικολ, αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι να σου μιλησουν την επομενη φορα που θα βρεθεις σε αυτη την κατασταση κ αν δεν βγει αποτελεσμα να πας σε εναν υπνωτιστη. Σαν παραδειγμα εχω τον πατερα μου ο οποιος πολλες φορες ενω κοιμοταν μιλουσε μια πολυ περιεργη ελληνικη διαλεκτο αλλα με τη δικη του φωνη. Για αρκετα χρονια η μητερα μου μου ελεγε για τα διαφορα περιεργα που ακουγε μεχρι που αρχισαμε να το ψαχνουμε το θεμα. Το ειπαμε σε καποιους φιλους κ αυτοι προτειναν τον υπνωτισμο. Ισως να βαριεστε να ακουσετε ολοκληρη την ιστορια γι'αυτο θα πω μονο που κατεληξε. Η φωνη ηταν λοιπον καποιου παππου που ζουσε καπου στα 1850 απ'οτι καταλαβαμε σε ενα χωριο κοντα στο κιλκις. Πηγαμε στο μερος βρηκαμε το σπιτι που εμενε, απο τις οδηγειες που μας εδωσε μεσω του πατερα μου. Μεσα στο σπιτι αυτο σε δευτερη υπνωση ο πατερας μου σηκωθηκε κ εδειξε ενα μερος στον κοιπο του σπιτιου. Σκαψαμε το μερος κ βρικαμε ενα μεγαλο αριθμο απο τουρκικες χρυσες λιρες. Μετα απο αυτο η φωνη σταματισε. Πραγματικα δεν καταλαβα ποτε για ποιο λογο σηνεβει αυτο αλλα θελω να πω ειναι οτι μια υπνωση μπορει να δωσει λυση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2005, 00:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητή nicol26 σε σχέση με την απάντησή μου την Παρασκευή
quote:

Απ'την στιγμή που μιλάς και στον ξύπνιο σου μιλάμε για ΚΑΤΑΛΕΙΨΗ
απο πνεύμα. Βρές τον Βουλούκο. Και άκου τί θέλει να πεί το πνεύμα


άν την είχες κάνει πράξη τότε θα είχες κάποια απάντηση.
Το Σάββατο ο Βουλούκος πέθανε απο καρδιά. Άλλος αξιόλογος
στην Ελλάδα για μένα δεν υπάρχει (ακόμα).

Edited by - ALOS on 25/10/2005 00:04:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1425781
Maintained by Digital Alchemy