ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 www.e-e-e.gr
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2005, 14:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα, εμενα με ειχε φιλοξενησει ο φιλος Ωριωνας-Γεωργιος στην οικια του, οπου ηταν αυτος και ακομα μερικοι φιλοι και στενοι συνεργατες του.Θα ηθελα να μαθω τι πιστευετε για τον Ωριωνα, θα θελα να δω τι γνωμη εχεται σχηματισει για το ατομο αυτο μεσα απο το site του.

Εγω δεν θα πω τιποτα, εχω γνωμη και την εχω για μενα...απο οσο τουλαχιστον τον ξερω και τον ειδα.

quote:
Γνωρίζεται τίποτα γιαυτή την περίπτωση;

Αρκετα, αλλα πλεον δεν προεκειται να προσφερουν τιποτα παραπανω απο απλο κουτσομπολιο.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 13:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hermes είδες μήπως και τον Καραγεωργίου της ΟΕΑ;

...To be or not to be. That is the question.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 15:47:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Hermes είδες μήπως και τον Καραγεωργίου της ΟΕΑ;

Επροκειτο, αλλα δεν ειχα την τυχη...αλλα ισως την εχω σε λιγο καιρο.


"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 16:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγω δεν θα πω τιποτα, εχω γνωμη και την εχω για μενα...απο οσο τουλαχιστον τον ξερω και τον ειδα.

[quote]Γνωρίζεται τίποτα γιαυτή την περίπτωση;



Den einai ligo egoistiko ayto na theleis na sou poune oi alloi thn apopsh tous kai esy na les oti den les thn dikh sou?

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 16:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΑ ΟΛΗ ΦΑΣΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΨΙΛΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝ ΔΕΛΦΟΙΣ Ε.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥΣ "Ε"....

ΕΛΛΑΝΙΟΙ ΚΕΡΑΜΥΔΑΔΕΣ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΑ ΤΠΕΡ-ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


Φιλε AVATAR...κατι δεν εχεις καταλαβει καλα.
Ο ιστος Ε, ειναι εναντιον σε θεωριες ομαδων Ε...αλλο ΟΕΑ αλλο ομας Ε.
Και οσον αφορα το θεμα ΟΕΑ...αν γνωριζεις τιποτα απο τα κειμενα τους, καλο θα ηταν να ξερεις πως και Τεκτονες εχουν γραψει σε αυτα τα κειμενα αλλα και χριστιανοι.Κατι που ειναι αντιθετο σε θεωριες περι ΕΛ και εξωγηινων.Καλο θα ειναι τα δουμε πως ο πρωην ιστος Ε κραταει μια σταση συμφωνα με τα γραπτα της ΟΕΑ...αρα απλα εγω βλεπω πως ο Ωριων και τα μελη του ιστου Ε ειναι υποστηρικτες μια θεωριας, δεν βλεπω που ειναι το προβλημα οταν και ο Μασονισμος ειναι μια θεωρια κοινωνικο-ρατσιστικη και εχει δικες της ιδεολογιες.
Ποιο απλα για αυτους ο μασονισμος ειναι "μπουρδες", για τους τεκτονες ο ΟΕΑ ειναι προβλημα και μπουρδες μαζι...το ποιος εχει δικιο δεν θα το πω εγω, αλλα δεν μου αρεσει η αδιακριτη επιθεση σε ιδεολογιες που δεν εχουν βλαψει υλικα κανεναν.

Υ.Γ.
Αν οσα λεει ο Ωριων Δημητρακοπουλος περι τεκτονικων γκαφων ειναι αληθεια...τοτε πολυ φοβαμαι πως ο τεκτονισμος θα δεχθει πολλαπλα χτυπηματα απο τους Ελληνες...μιας και ο μονος λαος που εχει προβλημα με τεκτονικες θεωριες και τα στηριζει στην φιλαλληλια των πολιτων χωρις ομως γινεται απολυταρχικος.

Η μονη πληροφορια που σας χαριζω και οσοι θελουν την ακουν...η Ομαδα.Ελληνικης.Αποκαταστασης ειναι η απαντηση στις Σιωνιστικες στοες του τεκτονισμου...οι απαντηση της αλλης πλευρας ειναι η Ομαδα Ε.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2005, 16:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Den einai ligo egoistiko ayto na theleis na sou poune oi alloi thn apopsh tous kai esy na les oti den les thn dikh sou?

Mα ειμαι εγωιστης...αλλα αυτη τη φορα δεν το κανω απο εγωισμο αλλα επειδη δεν μου αρεσει να κρινω ανθρωπους ειτε για καλο ειται για κακο αν δεν ειναι παρων στη συζητηση, και ειδικα οταν αυτοι οι ανθρωποι μου εχουν δωσει το δικαιωμα να τους γνωρισω.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 12:27:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hermes, ποια είναι η άποψη σου για τα κείμενα της ΟΕΑ;
Το σήμα της ΟΕΑ του 1985 το έχεις δεί;
Εκει είχε κάτι υποτιθέμενες ηχητικες υποκλοπές από συνέδριο σιωνιστών στη στοά της μεγάλης δρυός στη Ν.Υόρκη αλλά και ενα στην Αθήνα!
Ποια η αποψή σου για όλα αυτά;;;

Edited by - skeptic on 22/06/2005 12:27:49Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 15:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Hermes, ποια είναι η άποψη σου για τα κείμενα της ΟΕΑ;
Το σήμα της ΟΕΑ του 1985 το έχεις δεί;
Εκει είχε κάτι υποτιθέμενες ηχητικες υποκλοπές από συνέδριο σιωνιστών στη στοά της μεγάλης δρυός στη Ν.Υόρκη αλλά και ενα στην Αθήνα!
Ποια η αποψή σου για όλα αυτά;;;

Φιλε Sceptic.

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω διαβασει πολλα απο τα κειμενα του ΟΕΑ, αλλα μονο αποσπασματα, σε μερικες ημερες θελω να πιστευω πως θα τα εχω στα χερια μου για να δω τελικα και με τα δικα μου ματια τι ειναι αυτη η ΟΕΑ.
Το συμβολο το εχω δει...και μαλιστα χαρη σε εναν ανθρωπο και σε αρχαια ελληνικα συμβολα κατεληξα να κατανοω πολλα πραγματα για το τι ειναι ο μεανδρος,τα αμφιροπα Ε, και αλλα γνωστα συμβολα τα οποια κλαπηκαν απο Εβραικες Καμπαλες και Τευτονικα ταγματα.Οσον αφορα την ιδεολογια του ΟΕΑ, εχω δει μοναχα κατι συμπαντικες θεωριες αλλα ποτε δεν θα πιστεψω τιποτα πριν πρωτα πεθανω.

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 15:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τότε ζήτα να διαβάσεις εκτός των άλλων το σημα του 1985.
Αν 10% είναι αλήθεια από αυτά που γράφουν εκει μέσα θα πάθεις την πλάκα σου, ειδικά με τις υποκλοπές τους!


...To be or not to be. That is the question.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 20:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KALISPERA SE OLOYS. THA ITHELA APLA NA SAS PO OTI TO MEGALYTERO KATORTHOMA TOY DIAVOLOY EINAI NA SE PEISI OTI DEN YPARXEI. AS PISTEYOUN KAPOIOI AFELEIS OTI OLA EINAI FANTASIA GIATI POLY APLA DEN EINAI ETOIMOI NA DEXTHOUN THN ALHTHEIA. OPOOS EINAI LOGIKOS KAI LIGO ANOIKTOMYALOS THA DEI PRAGMATA POU THA TRIVEI TA MATIA TOU. EGO/EMEIS EXOUME APODEIKSEIS GIA OLA AYTA. GRAPTES FOTOGRAFIES VIDEO KAI OLA TEKMHRIOMENA APO EPISIMES EREYNES PANEPISTIMION ELLHNIKON KAI KSENON.
KAI NA TO PO POLU LAIKISTH SE MERIKOYS MERIKOYS EPOIKINONISTE MAZI MOU/MAS KAI THA KATALAVETE TI ENOW. TO MAIL MOU EINAI lokagis@yahoo.com EREYNATE KAI KOITAKSTE TI GINETAI GYRO SAS ME MYALO ANOIKTO ETOIMO NA DEI KAI NA KATALAVEI.
KAI EPIDH OI EPOXES EXOUN GINEI POLY SKLHRES OPOIOS DEN DYNATAI NA PISTEPSEI PAROLO TA STOIXEIA POY MPOROUME NA TOY PARATHESOUME AS KSEKINISEI NA ASXOLEITAI ME KATI ALLO. SYGNOMH POU MILAO ETSI ALLA XREIAZETEI EGRHGORSH KAI OXI DEN VARIESAI KLP...
TA 3A EINAI EDO TA ALLA 2 ERXONTAI.......OPOIOS KATALAVE KATALAVE
ΑΣΑΝΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΣΑΝΑ

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2005, 20:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
KALISPERA SE OLOYS. THA ITHELA APLA NA SAS PO OTI TO MEGALYTERO KATORTHOMA TOY DIAVOLOY EINAI NA SE PEISI OTI DEN YPARXEI. AS PISTEYOUN KAPOIOI AFELEIS OTI OLA EINAI FANTASIA GIATI POLY APLA DEN EINAI ETOIMOI NA DEXTHOUN THN ALHTHEIA. OPOOS EINAI LOGIKOS KAI LIGO ANOIKTOMYALOS THA DEI PRAGMATA POU THA TRIVEI TA MATIA TOU. EGO/EMEIS EXOUME APODEIKSEIS GIA OLA AYTA. GRAPTES FOTOGRAFIES VIDEO KAI OLA TEKMHRIOMENA APO EPISIMES EREYNES PANEPISTIMION ELLHNIKON KAI KSENON.
KAI NA TO PO POLU LAIKISTH SE MERIKOYS MERIKOYS EPOIKINONISTE MAZI MOU/MAS KAI THA KATALAVETE TI ENOW. TO MAIL MOU EINAI lokagis@yahoo.com EREYNATE KAI KOITAKSTE TI GINETAI GYRO SAS ME MYALO ANOIKTO ETOIMO NA DEI KAI NA KATALAVEI.
KAI EPIDH OI EPOXES EXOUN GINEI POLY SKLHRES OPOIOS DEN DYNATAI NA PISTEPSEI PAROLO TA STOIXEIA POY MPOROUME NA TOY PARATHESOUME AS KSEKINISEI NA ASXOLEITAI ME KATI ALLO. SYGNOMH POU MILAO ETSI ALLA XREIAZETEI EGRHGORSH KAI OXI DEN VARIESAI KLP...
TA 3A EINAI EDO TA ALLA 2 ERXONTAI.......OPOIOS KATALAVE KATALAVE
ΑΣΑΝΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΣΑΝΑ

Δεν ξερω αν πρεπει να γελασω η να κλαψω...
Να κανω μια ερωτηση ο Φιλε ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ, και αν δεν θελουμε να πιστεψουμε οτι υπαρχει ο διαβολος...σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε?

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 12:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ δεν μπορείς να μας παραθέσεις έδω σε αυτό το φορουμ τα όποια στοιχεία σου;;;
ευχαριστω.


...To be or not to be. That is the question.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexilexos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
163 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 20:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexilexos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
TO MEGALYTERO KATORTHOMA TOY DIAVOLOY EINAI NA SE PEISI OTI DEN YPARXEI. AS PISTEYOUN KAPOIOI AFELEIS OTI OLA EINAI FANTASIA GIATI POLY APLA DEN EINAI ETOIMOI NA DEXTHOUN THN ALHTHEIA.

Από τις μεγαλύτερες φαντασιώσεις που έχει κατορθώσει να πλάσει ο άνθρωπος είναι ο διάβολος. Η προετοιμασία για την αλήθεια αποτελεί την πλέον αναμασημένη ευλογοφανή δικαιολογία.
quote:
GRAPTES FOTOGRAFIES VIDEO KAI OLA TEKMHRIOMENA APO EPISIMES EREYNES PANEPISTIMION ELLHNIKON KAI KSENON.

Εγώ τουλάχιστον δεν γνωρίζω να υπάρχουν άγραφες φωτογραφίες και video.
Στο διαδίκτυο κυκλοφορούν και πτυχία πανεπιστημίων.

'Η έκφραση "γυμνή αλήθεια" έχει εφευρεθεί για να μπορεί ο καθένας να την ντύνει όπως τον συμφέρει'

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gracious
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 21:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gracious  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον δικτυακό χώρο του Ωρίωνα τον επισκεπτόμουν κάποτε τακτικότατα και τον είχα συστήσει σε πολλούς φίλους.

Απευθύνομαι τώρα στον φίλο Hermes που τον γνώρισε απο κοντά.
Τι περίμενε ο Ωρίωνας να συμβεί μετά απο όλο αυτό τον οχετό κατά επωνύμων που εκτόξευε η ΟΕΑ;
Δεν θα ήθελα -τουλάχιστον προς το παρόν- να επεκταθώ περισσότερο αλλά κάπου το πράγμα είχε χάσει την γραφικότητα που το χαρακτήριζε αρχικώς και κατάντησε μια λασπολογία απύθμενη.

Πριν απο το e-e-e ο Ωρίωνας είχε ένα άλλο δικτυακό τόπο, Herme πές του να αρχίσει πάλι κάτι καινούργιο και προσεκτικότερα απο ''κακατοπιές''


quote:
TA 3A EINAI EDO TA ALLA 2 ERXONTAI.....

Μόλις έρθουν και τα γαρμπίλια βάζουμε μπρός!!!

Edited by - gracious on 24/06/2005 22:30:11

Edited by - gracious on 24/06/2005 22:31:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 12:41:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KAPOIES PLHROFORIES EINAI DIAVATHMISMENES KAI DEN MPOROUN NA IPOTHOUN EIDIKA KAI MESO DIADIKTIOU. DEN EXO THN APAITHSH NA KATALABOUN OLOI KAI VEVAIA NA PISTEPSOUN. AYTO EINAI OMOS MEXRI NA DOUN.
ANOIKSTE TO MYALO GIA NA ANOIKSOUN KAI TA MATIA. OYTE PROPAGANDA EXO SKOPO NA KANO OUTE TIPOTA APLA NA PARATHESO GEGONOTA APO EREUNES. TO MAIL MOU TO EXETE. MPOREI OPOIOS THELEI NA VRETHOUME ME EMENA KAI ME TON KYRIO PALMO KAI ALLOUS SYNERGATES NA SAS LYTHOUN PARA POLLES APORIES. STO INTERNET STOIXEIA KAI FOTOGRAFIES GIA KAPOIA PRAGMATA DEN UPARXIE PERIPTOSH NA PERASO.
TA PRAGMATA EINAI APLA KAI SYNTHETA MAZI. AFISTE TO MYALO ELEYTHERO GIA NA ELEYTHEROSEI KA TA MATIA SAS. SAS EYXARISTO OLOUS KAI TOUS EIRONES MAZI. DEN KRATAME KAKIA DIALOGOS GINETAI.

ΑΣΑΝΑ

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 17:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τον δικτυακό χώρο του Ωρίωνα τον επισκεπτόμουν κάποτε τακτικότατα και τον είχα συστήσει σε πολλούς φίλους.

Απευθύνομαι τώρα στον φίλο Hermes που τον γνώρισε απο κοντά.
Τι περίμενε ο Ωρίωνας να συμβεί μετά απο όλο αυτό τον οχετό κατά επωνύμων που εκτόξευε η ΟΕΑ;
Δεν θα ήθελα -τουλάχιστον προς το παρόν- να επεκταθώ περισσότερο αλλά κάπου το πράγμα είχε χάσει την γραφικότητα που το χαρακτήριζε αρχικώς και κατάντησε μια λασπολογία απύθμενη.


Μην τα λες σε εμενα φιλε gracious...δεν εχω καμια σχεση με τον ιστο Ε,παραμονο φιλικη.Τα οποιαδηποτε παραπονα και συμβουλες σου μη τις λες σε εμενα.

quote:
MPOREI OPOIOS THELEI NA VRETHOUME ME EMENA KAI ME TON KYRIO PALMO KAI ALLOUS SYNERGATES NA SAS LYTHOUN PARA POLLES APORIES. STO INTERNET STOIXEIA KAI FOTOGRAFIES GIA KAPOIA PRAGMATA DEN UPARXIE PERIPTOSH NA PERASO.

Και προς τι ολη αυτη η αγαπη και φιλαλληλια προς τα μελη του Esoterica?
Εσεις τι θα κερδισετε απο ολα αυτο?

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nortrin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
100 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 19:28:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nortrin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως, μπορώ να σας επιβεβαιώσω κι εγώ αυτά που λέει ο φίλος, Ελλάνιος Ιχωρ.
Τόσο για την πλήρη παράθεση στοιχείων για όλες τις ανακαλύψεις, όσο και για απτές αποδείξεις όλων των ισχυρισμών του Ινστιτούτου Ερευνών Asana.

Φίλε Hermes, δεν είναι μόνο για τα μέλη του esoterica η αγάπη που λες. Είναι για όλους. Καλούμε όλους να ασχοληθούν και να δουν και μόνοι τους όλα αυτά που ισχυριζόμαστε.
Όσον αφορά το κέρδος, θα είναι η ενημέρωση περισσότερων ανθρώπων και η σταδιακή μείωση της ανεξέλεγκτης παραπληροφόρησης που επικρατεί στο διαδίκτυο και όχι μόνο.
Άλλο κέρδος δεν υπάρχει.

Απλώς να σημειώσω ότι ο κ.Πάλμος είναι ίσως ο μόνος ερευνητής που ΠΟΤΕ δεν έχει αναζητήσει οικονομικά οφέλη. Δεν έχει γράψει
ποτέ κάποιο βιβλίο, οπουδήποτε τον καλούν πηγαίνει πρόθυμα και φυσικά αφιλοκερδώς. Ακόμα και τα άρθρα του σε πολλά περιοδικά τα δημοσιεύει υπό μορφή "επιστολής" γιατί δε δέχεται χρήματα για αυτά!

Τα 3Α είναι εδώ, τα άλλα 2 έρχονται!

"Εν οίδα ότι ουδέν οίδα"

Edited by - Nortrin on 25/06/2005 19:41:31

Edited by - Nortrin on 25/06/2005 19:43:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gracious
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 13:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gracious  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Hermes τα λέω ... στη πεθερά για να τ΄ ακούσει η νύφη
Ελπίζω πως ο Ωρίων θα έχει πληροφορηθεί για αυτά τα σχόλια.


Ελλάνιε Ιχώρ, νομίζω πως η αναφορά σου για είρωνες απευθυνόταν σε μένα.
Σου ζητώ συγνώμη αν σε πρόσβαλα. Η μυστικοπάθεια όμως δεν προάγει τον δημόσιο διάλογο. Αν έχεις κάτι που πρέπει να το γνωρίζουμε οφείλεις να το πείς, αλλιώς μόνο δημιουργείς εντυπώσεις και προκαλείς ανάλογες συμπεριφορές.
Εγω τουλάχιστον βρίσκομαι εδω για να μαθαίνω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gracious
Νέο Μέλος

Greece
49 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/06/2005, 13:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gracious  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
btw ο Ιχώρ δεν είναι Ελλάνιος;
Υπάρχει και μη Ελλάνιος;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2005, 15:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Hermes τα λέω ... στη πεθερά για να τ΄ ακούσει η νύφη
Ελπίζω πως ο Ωρίων θα έχει πληροφορηθεί για αυτά τα σχόλια.

Καλο...αλλα σου ειπα μιλας σε λαθος ανθρωπο,δεν τον ξερω τοσο καλα.

quote:
Υπάρχει και μη Ελλάνιος;

Φυσικα...

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 10:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DEN PAREKSIGITHIKA FILE MOU KAI MHN ANISIXEIS. KAI EGO TO EGRAPSA AYTO XAMOGELONTAS EKEINH TH STIGMH. XORIS ANTILOGO DEN MPOREI NA YPARKSEI DIALOGOS.
TO IXOR VASIKA EINAI MONO ELLANIO. EINAI 3 ELIPTIKA GONIDIA TA OPOIA APO EREYNES GENETISTON KAI BIOLOGON EXOUN VREI OTI ONTOS DEN YPARXEI SE ALLO DNA STON PLANHTH SE KANENA ALLO ETHNOS.
EKSOU KAI TO ETHNOS ANADELFON OPOS ELEGAN KAI OI PROGONOI MAS.
DILADI ETHNOS ANEY ADELFOU. DEN YPARXEI SXESH KAMIA TON ELLHNON ME ALLOUS LAOUS BIOLOGIKA.

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 11:56:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DEN YPARXEI SXESH KAMIA TON ELLHNON ME ALLOUS LAOUS BIOLOGIKA.

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ


Μήπως έχουμε καμία σχέση με ελληνικό αλφάβητο ???

Έστω, μακρυνή ???


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 13:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα που έκλεισε το μαγαζί ο Ωρίωνας πως θα μαθαίνουμε τις εξελίξεις απο τον Δ'Γαλαξιακό πόλεμο που διεξάγεται πάνω απ'τα κεφάλια μας ε;

...To be or not to be. That is the question.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

prometheas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
260 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 13:36:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους prometheas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τώρα που έκλεισε το μαγαζί ο Ωρίωνας πως θα μαθαίνουμε τις εξελίξεις απο τον Δ'Γαλαξιακό πόλεμο που διεξάγεται πάνω απ'τα κεφάλια μας ε;

...To be or not to be. That is the question.


Να πούμε του Λιακό να ζητήσει απο τον Πούτιν να στείλει 1-2 κοσμοσφαίρες για να μας μεταφέρουν τα γεγονοτα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hermes
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
640 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 16:09:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hermes  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Να πούμε του Λιακό να ζητήσει απο τον Πούτιν να στείλει 1-2 κοσμοσφαίρες για να μας μεταφέρουν τα γεγονοτα

Καλο,Καλο...ρε παιδια ειναι κριμα να προβαλεται μονο απο 2 καναλια ο Liako.gr, ολες αυτες τις ατελειωτες ωρες που βαζουν Τατιανα και Λαμπιρη...ας εβαζαν Liako να γελαγαμε και λιγο...αντε γιατι με τοσους ΕΛ-ληνες και Ελλανιους...τα μυαλα των Ελληνων εχουν γινει "πουρες" και θα ειμαστε για κλαματα σε λιγο.

quote:
TO IXOR VASIKA EINAI MONO ELLANIO. EINAI 3 ELIPTIKA GONIDIA TA OPOIA APO EREYNES GENETISTON KAI BIOLOGON EXOUN VREI OTI ONTOS DEN YPARXEI SE ALLO DNA STON PLANHTH SE KANENA ALLO ETHNOS.

ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΧΩΡ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ, ξερω πολυ κοσμο απο χωρες τις Ευρωπης...τη μεγαλυτερη βλακεια μονο στον Ελληνα τη συνατησα.
Απαντω μονο με αυτο...θα ζητησω συγνωμη για "κακα λογακια", αλλα δεν τα εγραψα εγω.

http://ethnikoi.org/comedy.html
Καλο γελιο!!!

"Η φύση αγαπάει να κρύβεται."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 16:47:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DEN ME ENOXLEI NA AKOUO EIRONIKA SXOLEIA KATHOLOU EIMASTE SE ENA DIADIKTIAKO MEROS POU MPOREI O KATHENAS NA EKFRASEI ELEYTHERA THN APOPSH TOY.
AN LEGATE PRIN 100 XRONIA OTI THA KANATE AKTINOGRAFIA THA SAS PERBNAGAN GIA TRELOUS KAI MPOREI NA SAS EVAZAN KAI FYLAKH.
ELA NTE OMOS POU TORA EINAI UPOTHESH ROYTINAS. O NOON NOITO FILOI MOU.
KAI MIA EROTHSH STOYS EPIKRITES MOU.... POSOI APO ESAS EXOUN PAEI STO HUSTON STO TEXAS STH DIASTIMIKH VASH TON AMERIKANON POU EINAI ANOIKTH STO KOINO???
AN EXEI PAEI KAPOIOS H OTAN KATAFEREI KAPOIOS NA PAEI AS DEI TI EINAI GRAMENA STOUS TOIXOUS KAI PARAKALO POLU AS ERTHEI META NA PARATHESEI TIS APOPSEIS TOY. EXO TOINISEI EPANILIMENOS POS PANO APO OLA EINAI H EREYNA KAI DEYTERON PALI H EREYNA.
EREYNISTE TO THEMA AYTO POU SAS EIPA KAI PERIMENO APANTHSH SAS KIA TA ANALOGA SXOLEIA SAS.

EREYNA-GNOSH-DYNAMH


ΑΣΑΝΑ


ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 17:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

DEN ME ENOXLEI NA AKOUO EIRONIKA SXOLEIA KATHOLOU EIMASTE SE ENA DIADIKTIAKO MEROS POU MPOREI O KATHENAS NA EKFRASEI ELEYTHERA THN APOPSH TOY.

Εγώ πάλι περίμενα από έναν που λέει για Ελλάνιους και Ιχωρ να ξέρει να χρησιμοποιεί και το ελληνικό αλφάβητο.

Γιατί αυτές οι αηδίες που διαβάζω, θέλω να τις διαβάζω τουλάχιστο στη γλώσσα μου και να μη μοιάζουν με αλβανικά !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 17:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
POSOI APO ESAS EXOUN PAEI STO HUSTON STO TEXAS STH DIASTIMIKH VASH TON AMERIKANON POU EINAI ANOIKTH STO KOINO???
AN EXEI PAEI KAPOIOS H OTAN KATAFEREI KAPOIOS NA PAEI AS DEI TI EINAI GRAMENA STOUS TOIXOUS KAI PARAKALO POLU AS ERTHEI META NA PARATHESEI TIS APOPSEIS TOY

Φίλε μου ήμουν εκεί πριν 4 χρόνια περίπου και δεν παρατήρησα κάτι. Αν θες μίλα πιο συγκεκριμένα μήπως θυμηθώ κάτι. Πάντως με όλο το σεβασμό δεν έχεις κανένα λόγο να μιλάς τόσο γενικά. Μαζί με κάθε νύξη που κάνεις αν θες παρέθεσε κάποιο στοιχείο. Χωρίς κανένα στοιχείο το μόνο που κάνεις είναι χάνεις την αξιοπιστία σου. Απλά μια συμβουλή. Όσο για τα Ελληνικά συμφωνώ με το φίλο Vril. Ε Λ Ε Ο Σ

Φιλικότατα
Αποστόλης

Edited by - actr on 28/06/2005 17:32:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 18:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OSO GIA ALBANIKA FILE MOU YPARXEI PROVLIMA STO PC KAI DEN MPORO NA GRAPSO OLOUS TOYS XARAKTIRES STA ELLHNIKA.

STO DIASTHMIKO KENTRO YPARXOUN GRAMMENA STOYS TOIXOUS SE KADRA KAI SE POSTERS RHTA KAI FRASEIS APO ARXAIA ELLHNIKH GRAMATEIA APO PLATONA ARISTOTELH DHMOKRITO SOKRATH... EGO EIXA PAEI GIATI TYGXANEI NA GNORIZO ENA ELLHNA POU DOULEYEI MESA.
OLOI GNORIZOUN KAI TO SIZITANE MESA TO POS APO THN ARXAIA ELLHNIKH GRAMATEIA EXOUN VREI APODIKOPOIHSEIS KAI EXOUN SYLEKSEI STOIXEIA GIA TEXNOGOLIA KAI TEXNOGNOSIA OSO AFORA KAI GIA TAKSIDIA STO DIASTHMA. GIA KINHTHRES ANITYLHS XRHSH TPOY AITHERA LAI POLLA ALLA. EREYNA KAI PALI EREYNA. PSAKSTE VREITE KAI META THAPSTE.

ΑΣΑΝΑ

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

actr
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
310 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2005, 18:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους actr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς
Φίλε μου δεν έχει κανείς πρόθεση να θάψει τίποτα και κανένα, απλώς φαίνεται λίγο παράλογο να μη θες να παραθέσεις κάποια στοιχεία. Τελοσπάντων
Η αξία της αρχαίας ελληνικής γλώσσας είναι γνωστή. Το ότι τη χρησιμοποιούν οι Αμερικάνοι για όλα αυτά που αναφέρες είναι ίδη γνωστό.

Αν θες επι τη ευκαιρία ανάφερε μου τα ίδη υπάρχοντα 3Α...
Αποστόλης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy