ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 www.e-e-e.gr
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 7
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 13:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους. Μήνες τώρα κρατησα μια σιωπηρη στάση αλλα ήταν καθαρά για προσωπικούς λόγους, πάντως καλώς σας βρήκα πάλι. Μπήκα προσφατα στο site κάποιου Ωρίωνα Δημητρακόπουλου με διέυθηνση www.e-e-e.gr το οποίο έχει κλήσει μετά απο παρέμβαση της Διωξης Ηλκτρονικού Εγκλήματος (οπως λεει ο κ. Δημητρακόπουλος). Γνωρίζεται τίποτα γιαυτή την περίπτωση; Αν υπάρχει ηδη θέμα παρακαλώ δωστε μου το τόπικ και διαγράψτε το παρόν θέμα

Φιλικα ο τυφλος οδηγός και φύλακας της γνώσης.

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 14:12:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενδιαφερων......ειδωμενΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 14:20:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O συγκεκριμένος κύριος αν είχατε επισκευτεί την σελίδα του (πριν σταματήσει) είχε πληροφορίες για συνωμοσίες απίστευτες (αληθινές η μή δεν γνωρίζω) και εμπλέκε ονόματα βαρβάτα της Ελληνικής και διεθνούς πολιτικής.

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 14:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα ηταν ενδιαφερων παντως να βρισκαμε τα γραπτα του...εχεις κατι τυφλε φυλακα???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 14:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ BLIND GUARDIAN ΜΙΑ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΟ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ ΛΑΣΠΗ ΠΑΝΤΑΧΟΘΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΥΚΟΛΟ....

ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ, ΜΑΣΟΝΟΙ, Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ....

ΘΑ ΕΛΘΟΥΝ ΟΙ "Ε" ΟΙ ΕΛΛΑΝΙΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΛΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ....

ΓΙΑ ΝΑ "ΣΩΣETE THN EΛΛHNIKH KAI THN ΛEYKH ΦYΛH AΠO THN ΓENOKTONIA"
ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΑΡΙΑ ΦΥΛΗ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ....

ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ......
ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΓΚΥΛΩΤΟ ΣΤΑΥΡΟ...

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ BLIND GUARDIAN ????????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 14:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το σίγουρο είναι ότι είχε μια πολύ μεγάλη ηλεκτρονική βιβλιοθήκη με αρχαία κείμενα αλλά και νεότερα. ΠΟλλα από αυτά που έγραφε ήταν πολύ παράξενα αλλά κάνεις μπορούσε να βρει και σωστά.

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 15:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστήχως δεν έχω κρατήσει κάτι από τα κείμενα. Πάντως είχε ακραιές απόψεις αυτο είναι αλήθεια.

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 15:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
O συγκεκριμένος κύριος αν είχατε επισκευτεί την σελίδα του (πριν σταματήσει) είχε πληροφορίες για συνωμοσίες απίστευτες (αληθινές η μή δεν γνωρίζω) και εμπλέκε ονόματα βαρβάτα της Ελληνικής και διεθνούς πολιτικής.

Πολύ ενδιαφέρον.

Μήπως θα μπορούσες να επεκταθείς σε όσα θυμάσαι?


* Ειρήνη *

~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eliathor_Elf
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 16:37:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eliathor_Elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει να έχω κρατήσει κάποια κείμενα του Φουράκη, τα οποία ήταν αποθηκευμένα στην σελίδα αυτή.
Παλιά έμπαινα κάθε μέρα στην σελίδα και διάβαζα μανιωδώς όλα τα γραπτά της... Από αυτά που δίαβαζα μου είχαν πέσει τα μαλλιά!!! Θα ψάξω στα CD μου και θα δημοσιεύσω κάποια απο αυτά...
Πάντως ανέλυε Τα γεγονότα στα Ίμια, είχε κάθε συνομωσία των βαλκανικών και μη, χωρών κατά της Έλλάδας και των Ελλήνων. Είχε επίσης αναλυτικά τα σχέδια που κάνουν οι Κινέζοι, οι Εβραίοι, οι Αμερικάνοι, οι Σκοπιανοί, οι Ρώσοι, οι Αλβανοί και οι Βούλγαροι για να μπουν στην Ελλάδα! Είχε ακόμα και ακριβείς ημερομηνίες σε κάποια απο αυτά.

Το συγκλονητικότερό όλων φυσικά είναι ότι με την επέμβαση που σκοπεύουν να κάνουν οι Αμερικάνοι στο Ιράν ή στην Συρία, θα ξεσπάσει ο 3ος παγκόσμιος πόλεμος!!! Και πάλι σε αυτό το γεγονός που αναφέρει είχε αναλυτικά βήμα προς βήμα τι θα γίνει... Δεν αναφέρω λεπτομέρειες για ευννόητους λόγους... Η ημερομηνία που θα ξεκινήσουν πολεμικές δυνάμεις να εισβάλουν στην Μέση ανατολή είναι αρχές 2006, ημερομηνία όπου και θα αρχίσουν και άλλες επεμβάσεςι άλλων χωρών σε κάποιες άλλες χώρες χρησιμοποιώντας ως προσχήματα την επέμβαση της Αμερικής στη Μέση ανατολή... Τρελές καταστάσεις...

Επίσης αναέρει ότι Τουρκία, Βουλγαρία, Δημοκρατία της "Μακεδονίας" και Αλβανία μαζεύουν δυνάμεις στα σύνορα της Ελλάδας και ετοιμάζονται να μπουν "Μέσα"!!! Τα μεγάλα κεφάλια μας φυσικά και το γνωρίζουν αλλά επειδή είναι μισοεβραίοι οι περισσότεροι κάνουν ότι είναι δυνατό να τους βοηθήσουν... (π.χ.: Κλείνουν ένα ένα τα φυλάκια στα σύνορα)!

Απόδειξη του ότι είναι μισο εβραίοι οι πολιτικοί μας;
Καραμανλής (Πρωθυπουργός της Ελλάδας): Καρά-Αμάν-Αλής: Τουρκο-Εληνο-Εβραίος!!!
Κολωζώφ (Βουλευτής ΚΚΕ): Εβραιο-Ρώσος!!!
Σιμήτης (Βουλευής Πασόκ): Εβραίος (καθαρός)
Και άλλα πολλά ονόματα είχε κάνει αναφόρα. Και πιστεύω πως γι'αυτό και την κλείσαν την σελίδα αυτή!

Γενοκτονία Ελλήνων!!!
Απο τους Κινέζους!!!
Ναι είναι αλήθεια ότι οι Κινέζοι ετοιμάζονται και αυτοί να μπουν στην Ελλάδα και να αφανίσουν ότι Ελληνικό στοιχείο υπάρχει! (Κάτι απο Χίτλερ κατά Εβραίων μου θυμίζει αυτό)
Το Ευρωσύνταγμα που θέλαν να περάσουν οι Ευρωπαίοι είχε ως απώτερο σκοπό την δημιουργία του Ευρωστρατού... Ο οποίος και θα είχε ως έδρα το κέντρο της Ευρώπης, αφήνοντας τα Βαλκάνια με έναν απλό μισθοφορικό στρατό... (και αυτό σχέδιο των Κινέζων σε συνεργασία με τους Ευρωπαίους ηγέτες)

Ξαναγυρίζω στο θέμα με τα Βαλκάνια...
Όπως ανέφερα λοιπόν οι τέσσερις γείτονες χώρες σκοπεύουν να μπουν στην Ελλάδα. Οι σκοπιανοί (Μακεδόνες τρομάρα τους) Θα αναγκάσουν τους ηγέτες μας να τους παραδώσουμε την Μακεδονία μας την Θράκη μας και την Θεσσαλία μας ως αντάλλαγμα να μην πολεμήσουμε και να μην σφάξουν κόσμο! Οι δικοί μας θα αρνηθούν για να βοηθήσουν στον αφανισμό μας. Αλλά μετά για να ανεβάσουν το γόητρό τους θα παραδώσουν τις περιοχές αυτές! (πρέπει να φοβάμαι, Πτολεμαΐδα μένω στον νομό Κοζάνης!!!)

Τέλος η σελίδα αυτή όντως περιείχε σημαντικά κείμενα αρχαίων αλλά και νέων συγγραφέων!!! Όπως επίσης και ύμνους αρχαίους αλλά και Συμφωνίες του σύγχρονου μεγάλου Έλληνα συνθέτη Βαγγέλη Παπαθανασίου (Vagelis)

Αυτά θυμάμαι για την ώρα...

Για περισσότερες πληροφορίες για τα άνωθεν. Στο topic που άνοιξα παλαιότερα: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=5425

Προς το παρόν Αντίο...


Οι άνθρωποι βλέπουν μόνο ότι θέλουν, έχουν κλειστά τα μάτια. Όταν θα τα ανοίξουν δε θέλω να βρίσκομαι εν ζωή για να δω τις συνέπειες.
Arthour J. ElorotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eliathor_Elf
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2005, 16:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eliathor_Elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μόλις μπήκα στον Ιστό "Ε".
Αυτά τα οποία διάβασα για τον Ωρίωνα είναι ανήκουστα!!!
Πρέπει ως γνήσιοι Έλληνες να μείνουμε στο πλευρό του Ωρίωνα και να τον βοηθήσουμε εάν είναι ακόμη ζωντανός να γλυτώσει απο τα κακόβουλα πλάσματα της Ελληνικής Αντυνομίας που είναι όπως σωστά αναφέρει ο Ωρίωνας "Σοδομισμένα μασωνικά προδοτικά απόσκατα της Ελλάδος" και όπως εγώ τους αποκαλώ λαϊκιστί "τσιράκια" των Εβραιοδρακονιανών κινεζομασώνων!!!
Δηλώνω πως εγώ προσωπικά είμαι στο πλευρό του αγωνιστή της αλήθειας Ωρίωνα. Και ζητώ όποιος ξέρει που βρίσκεται αυτήν την στιγμή ο Ωρίων, η εάν ξέρει πως μπορώ να μάθω και πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί του ας μου στείλει private μύνημα στο: Wawkalak@hotmail.com ή ας με πάρει τηλ. στο *****

Ας ενωθούμε όλοι μαζί για να σταθούμε στο πλευρό του Ωρίωνα Δημητρακόπουλου. Και ας κατακρεουργήσουμε αυτούς που κατακρεουργούν την αλήθεια και τους αγωνιστές υπέρ αυτής!!!

Φιλικά Eliathor...

Οι άνθρωποι βλέπουν μόνο ότι θέλουν, έχουν κλειστά τα μάτια. Όταν θα τα ανοίξουν δε θέλω να βρίσκομαι εν ζωή για να δω τις συνέπειες.
Arthour J. Elorot

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ
amalia
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 01:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ...
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΕΨΙΛΟΝΙΑΚΕΣ ΘΕΩΡΙΕΣ!ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΨΕΜΜΑΤΑ.
ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΣΤΟ -Ε- ΜΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ.

ΤΟ ΠΟΙΟ ΓΕΛΟΙΟ ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ?ΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΕΨΙΛΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ SITE!!

ΙΔΟΥ:
http://www.omada-epsilon.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ixwr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Cyprus
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 01:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ixwr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
παντως το ΛΙΝΚ δεν δουλευειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΣGR
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
285 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 01:48:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΝΙΚΟΣGR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ...ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΒΡΕ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XRYSOMALLO DERAS
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 02:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XRYSOMALLO DERAS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο αφορά τα Ίμια, αυτό που έγινε ήταν ανταλλαγή.... "πτωμάτων" ……… και σε αυτό έχουν εύθηνοι πολλοί! ……… από πιο παλιά μέχρι και την εποχή που έγινε ………ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΠΟΤΕ "ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ" – ( ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ) - ( ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΗΤΑΝ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ ) %ΤΟ ΡΙΞΑΝΕ% ( ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΠΟΛΕΜΟΥ)Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω ……… ( αν αναλογιστείτε πως υπήρχαν εχθροπραξίες που φυσικά ποτέ δεν αναφέρθηκαν μεταξύ Σαμιωτών και της απέναντι γραμμής θα καταλάβετε) ……… προσωπικά είμαι σίγουρος πως ήταν ανταλλαγή ‘‘ΔΥΣΤΥΧΩΣ’’ .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 14:50:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κρίμα γενικώς που κλείσανε τον ιστο "Ε".
Είχε τα κειμενα της αρχαιας ελληνικης γραμματείας και πολλα άλλα. Ηταν τεράστιος σαν βάση δεδομένων.
Πρέπει να το κλείσανε πάντως γι'αυτά που έγραφε στο news_report για τον Χριστό(Ότι ήταν ομοφυλόφιλος και άλλες ύβρεις...!!!), αλλά και για τις πολιτικές συνομωσίες τους.


Τον Ωρίωνα μπορείτε να δοκιμάσετε να του στείλετε email στο orion@e-e-e.gr
θα το λάβει αλλα δεν είμαι βέβαιος αν θα απαντήσει...

...To be or not to be. That is the question.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 22:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΕΚΠΛΗΞΗ (ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ) ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ.....

ΑΛΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ ???????????
(ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΕ ΘΑΥΜΑΣΙΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΜΕ ΑΡΧΑΙΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ)

ΠΑΡΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΟΠΟΥ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΣ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΠΡΓΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2005, 23:39:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε,
η αλήθεια είναι ότι ξέρω αρκετά για αυτήν την ιστορία πολύ πριν φτάσει στο σημείο να μπλέξει με την δικαιοσύνη και να διωχτεί ο άνθρωπος αυτός και να κλείσει η σελίδα.
Δυστυχώς είτε μας αρέσει είτε όχι κάποια πράγματα δεν μπορούν να λέγονται ευθέως. Δεν θα μπω στην διαδικασία να αναλύσω αν και κατά πόσο αυτά που ήταν γραμμένα στην σελίδα ήταν αληθινά, όμως είναι αφέλεια να πιστεύει κάποιος ότι απο την στιγμή που γράφει πράγματα εναντίον ανθρώπων που κατέχουν ισχυρές θέσεις και ασκούν εξουσία, θα μείνει στο απυρόβλητο. Μέσα στο δίκτυο πρέπει να προσέχουμε πολύ καλά τι λέμε και αν αποφασισουμε να αποκαλύψουμε πράγματα, τότε θα πρέπει να έχουμε και τα ακλόνητα στοιχεία να τα υποστηρίξουμε.
Θα θυμήσω πριν μερικά χρόνια οι Ρώσοι έριξαν έναν πύραυλο πάνω στο κεφάλι ενός Τσετσένου αρχηγού αυτονομιστή, κατευθύνοντάς τον προς το σήμα που εξέπεμπε το κινητό του.
Να θυμάστε πάντα ότι όταν μπαίνετε στο δίκτυο αφήνετε ηλεκτρονικό σήμα, απο το οποίο μπορει αν θέλει ο νόμος να σας εντοπίσει. Επίσης να ξέρετε ότι όλες οι ελληνικές ιστοσελίδες ελέγχονται απο έναν κεντρικό υπολογιστή ο οποίος βρίσκεται στο πανεπιστήμιο της Κρήτης. Τώρα γιατί εκεί, αυτό είναι μια άλλη πονεμένη ιστορία...
Προσοχή λοιπόν για να μην μας φάει η μαρμάγκα...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 02:40:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Oποιος καταλαβαινει πισω απο παραξενα κειμενα δεν χρειαζεται και πολυ να καταλαβει.--τωρα γιατι γινεται ολο αυτο το νταβαντουρι εναντια στην θεωρεια για το Εψιλον--ΟΥΧΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΨΙΛΟΝ-- εγω θα κανω πως δεν καταλαβαινω οκ..;---


Αγαπητε Αβαταρ,τα σεβη μου και μια ενσταση...
οχι και τυχαρπαστη η σελιδα που εκλεισε!!!
καποτε αν θυμασαι-που δε θυμασαι-- την ειχαμε ως σημειο αναφορας για ουκ ολιγα εδω εσω...

Αν καποιος παραυτα θελει να διαβασει τι ακριβως εγινε ας διαβασει τα οσα λεει η αρχικη-περισσοτερα θα καταλαβει απο μονος του χωρις τα σχολια τριτων-


--αυτο που σιχαινομαι εδω μεσα αλλα και εκει εξω ειναι οταν πεφτουν τα κορακια πανω σε υποτιθεμενα-υποκειμενικως δι υμων μαλλον-- πτωματα..--

λιγος σεβασμος ρε παιδια!-λιγη τσιπα!-τιποτε δεν σας απομεινε για τιποτα..:(
αυτο με αφορμη το ασχετο -με τα εμα--τουτο θεμα-


Η ζωη ειναι αλλου--μεσα σας.)

cprtght@tm@2005

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2005, 13:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟY ΦΙΛΗ ΑΤΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΟΤΕ (ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ) ΠΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΩΣ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ....

ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ....

quote:
τωρα γιατι γινεται ολο αυτο το νταβαντουρι εναντια στην θεωρεια για το Εψιλον--ΟΥΧΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΨΙΛΟΝ--

ΜΑ ΟΛΗ ΦΑΣΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΨΙΛΟΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝ ΔΕΛΦΟΙΣ Ε.

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΛΑ ΤΟ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙ ΤΟΥΣ "Ε"....

ΕΛΛΑΝΙΟΙ ΚΕΡΑΜΥΔΑΔΕΣ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΑ ΤΠΕΡ-ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XRYSOMALLO DERAS
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 05:21:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XRYSOMALLO DERAS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπω κάποια βέλη να εκτοξεύονται!!!..... αν και προσωπικά με τα λεγόμενα μου δεν αντιπροσωπεύω το πώς σκέφτομαι!... , αλλά πόσο μας υπολογίζουν , δυστυχώς για μας.....αλλά γ’ αυτούς είμαστε αναλώσιμοι!.... το πόσο αναλώσιμοι είμαστε θα σας πω μόνο ότι εκεί που μένω το ΟΤΕ έχει ΚΕΡΑΙΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΔΕΚΑ ΜΕΤΡΑ από το κρεβάτι μου.......και δεν σκέφτομαι εμένα , τα ΠΑΙΔΙΑ μου σκέφτομαι!!!!!!!

Και δεν είμαι ο μόνος κάτοικος....Στη μέση ( περίπου ) στο χωριό τη βάλανε οι εγκληματίες......

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ !!!


Edited by - XRYSOMALLO DERAS on 13/06/2005 05:33:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ανήσυχη7
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 09:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ανήσυχη7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατά καιρούς μου έστελναν κείμενα από τον ιστό -ε- και από την Ομάς Ελληνικής Αποκαταστάσεως, εκ των οποίων μερικά έχω κρατήσει. Εάν ενδιαφέρεται κάποιος μπορώ να του τα κάνω προώθηση, διότι είναι εξαιρετικά μεγάλα σε μέγεθος για να τα βάλω εδώ.
Αν θέλει, κάποιος ας μου γράψει το mail του να του τα στείλω.

Alea jacta est...
Ο κύβος ερρίφθη...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 11:24:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλες και όλους!

XRYSOMALLO DERAS γράφεις:

quote:
το πόσο αναλώσιμοι είμαστε θα σας πω μόνο ότι εκεί που μένω το ΟΤΕ έχει ΚΕΡΑΙΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΔΕΚΑ ΜΕΤΡΑ από το κρεβάτι μου.......και δεν σκέφτομαι εμένα , τα ΠΑΙΔΙΑ μου σκέφτομαι!!!!!!!

Και δεν είμαι ο μόνος κάτοικος....Στη μέση ( περίπου ) στο χωριό τη βάλανε οι εγκληματίες......ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ !!!


Tην στέγη (που βάλαν την κεραία) κάποιος συγχωριανός την πούλησε όμως... Κι αφού είστε χωριό σχετικά εύκολα άμα θέλατε την ξηλώνατε (γιατί δεν κάνει ασφαλιστικά μέτρα ο Δήμος; Αν δεν θέλει να το κάνει, λάθος ανθρώπους εκλέξατε. Αλλά την "πληρώνεις" εσύ ενώ όλοι οι υπόλοιποι συγχωριανοί λένε: "δόξα τω θεώ, μας βάλαν τώρα την κεραία μέσα στο χωριό κι έχουμε σήμα πρώτο...". Το δραματικό είναι ότι μπορεί κι εσύ να το λες ή αν ήταν άλλος στη θέση σου εσύ να δοξολούσες τον ΟΤΕ και να έλεγε εκείνος αυτά που λες εσύ τώρα. Φυσικά, τα πράγματα μπορεί και να μην είναι έτσι...

Όπως είπε και ο Κινέζος: "αυτή είναι η Ελλάδα..."

"Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...", λοιπόν.

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 12:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"ΠΑΡΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΟΠΟΥ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΤΥΧΑΡΠΑΣΤΟΣ ΜΑΣ 0 ΔΙΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΠΡΓΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ?????"

Αγαπητέ AVATARGR.
Ποιες ειναι οι εξωπραγματικές αναφορές που λες;;;

Τα αρχαία και νέα κείμενα που είχε μέσα ήταν αυτούσια χωρίς σχόλια...
Τελοσπάντων αν εννοείς τα κείμενα της ΟΕΑ(ομάδα ελληνικής αποκαταστάσεως) που είχε σε ξεχωριστή ανεξάρτητη ενότητα στον τομέα ΕΛΛΑΣ τότε μιλάμε για εντελώς ξεχωριστό ζήτημα και όχι για εξωπραγματικές αναφορές.

Εγώ πάντως επιμένω στο ότι ήταν μια εξαιρετική τεράστια διαδικτυακή βιβλιοθήκη ο Ιστός Ε, αλλά τους φάγανε τα "ακραία" σχόλια που έγραφαν στο news_report(αναφορά νέων)...

...To be or not to be. That is the question.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 15:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ skeptic ΑΡΧΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΣΥ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΣΩΣΤΑ...

quote:
ΑΝΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ www.e-e-e.gr
ΓNΩPIZOYME OTI EIΣ THN EΛΛAΔA KAI ΠAΓKOΣMIΩΣ, MAΣΩNOI, ΔIKAΣTIKOI, ΣTPATIΩTIKOI, AΣTYNOMIKOI, H MAΣΩNIKH OMAΔA "EΨIΛON", H MAΣΩNIKH OMAΔA "OΛYMΠIOI", TO MAΣΩNIKO "TAΓMA TΩN KPINAETΩN", TO ΠOΛITIKO KOMMA "ΛA.O.Σ.", H OPΘOΔOΞH XPIΣTIANIKH EKKΛHΣIA, MYΣTIKEΣ YΠHPEΣIEΣ KAI ΠOΛΛOI AΛΛOI, ANHΣYXOYN ΔIA TO EAN O IΣTOΣ "E" EΠANENEPΓOΠOIHΘEI EIΣ TO MEΛΛON.

KATOΠIN TOYTOY, EINAI ΠPOΦANEΣ OTI EYPIΣKOMEΘA ENANTI MIAΣ TEPATΩΔOYΣ KINEZOEBPAIOKINOYMENHΣ MAΣΩNIKHΣ EPEBOTPAΦOYΣ KATAΠTYΣTHΣ ΠPOΔOTIKHΣ ΣYNΩMOΣIAΣ, H OΠOIA ΣTPEΦETAI KATA TOY MONAΔIKOY AΠOΛΛΩNEIOY AΔOΓMATIΣTOY MEΣOY MAZIKHΣ ENHMEPΩΣEΩΣ TOY ΠΛANHTOY, ΔIOTI AYTO KATA THN ΔIAPKEIA THΣ ΛEITOYPΓIAΣ TOY AΠEKAΛYΨE TA ΣXEΔIA THΣ YΠEPTATHΣ ΣINIKHΣ (KINEZIKHΣ) MAΣΩNIKHΣ YΠEPΣTOAΣ "HONG" ΔIA THN OΛIKH ΓENOKTONIA THΣ EΛΛHNIKHΣ, THΣ ΛEYKHΣ KAI THΣ MEΛANHΣ ΦYΛHΣ TOY ΠΛANHTOY ΓH, MEΣΩ ΠPOKΛHΣEΩΣ TOY TPITOY ΠAΓKOΣMIOY ΠOΛEMOY.



ΑΠΛΑ ΣΤΑΧΥΟΛΟΓΗΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ....
ΤΟ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙΣ ΛΑΣΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΡΕΠΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΝΙΚΑ ΚΟΛΑΣΙΜΟ..
ΕΑΝ ΕΣΥ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΟΥ...

ΠΑΛΙ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΕΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΑΣ ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ...

ΤΙ ΠΟΙΟ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΕΝΤΙΜΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 17:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ AVATARGR,
διευκρινίζω:
Δεν αναφερόμουν στα σχόλια τους στην αναφορά νέων που δείχνεις παραπάνω, αυτά αποτελούν τον δικό τους νομικό και πολιτικό αγώνα, αναφέρομουν στο γενικότερο γνωσιακό υλικό του δικτυακού τόπου ιστός Ε το οποίο και ήταν αξιόλογο για τα ελληνικά δεδομένα του δικτύου, πως να το κάνουμε δηλαδή.

...To be or not to be. That is the question.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 18:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραδέχομαι πως ήταν πολύ καλό.

Αλλά πως να το κάνουμε δηλαδή..

θα επρεπε να το ειχαν διαχωρήσει !

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XRYSOMALLO DERAS
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/06/2005, 23:00:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XRYSOMALLO DERAS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

XRYSOMALLO DERAS γράφεις:
quote:
το πόσο αναλώσιμοι είμαστε θα σας πω μόνο ότι εκεί που μένω το ΟΤΕ έχει ΚΕΡΑΙΑ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΔΕΚΑ ΜΕΤΡΑ από το κρεβάτι μου.......και δεν σκέφτομαι εμένα , τα ΠΑΙΔΙΑ μου σκέφτομαι!!!!!!!

Και δεν είμαι ο μόνος κάτοικος....Στη μέση ( περίπου ) στο χωριό τη βάλανε οι εγκληματίες......ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ !!!


dim.kar γράφεις:
Tην στέγη (που βάλαν την κεραία) κάποιος συγχωριανός την πούλησε όμως... Κι αφού είστε χωριό σχετικά εύκολα άμα θέλατε την ξηλώνατε (γιατί δεν κάνει ασφαλιστικά μέτρα ο Δήμος; Αν δεν θέλει να το κάνει, λάθος ανθρώπους εκλέξατε. Αλλά την "πληρώνεις" εσύ ενώ όλοι οι υπόλοιποι συγχωριανοί λένε: "δόξα τω θεώ, μας βάλαν τώρα την κεραία μέσα στο χωριό κι έχουμε σήμα πρώτο...". Το δραματικό είναι ότι μπορεί κι εσύ να το λες ή αν ήταν άλλος στη θέση σου εσύ να δοξολούσες τον ΟΤΕ και να έλεγε εκείνος αυτά που λες εσύ τώρα. Φυσικά, τα πράγματα μπορεί και να μην είναι έτσι...

Όπως είπε και ο Κινέζος: "αυτή είναι η Ελλάδα..."

"Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ..


Προσωπικά δεν έχω κινητό , επομένως δεν με ενδιαφέρει αν έχει καλό σήμα η όχι.....

Όσο για τη στέγη , είναι ιδιοκτησία του ΟΤΕ , η κεραία είναι στο ίδιο κτίριο που είναι και ο οργανισμός......
Βέβαια το οικόπεδο για να κατασκευαστή το κτίριο πουλήθηκε από ιδιώτη , με τη μόνη διάφορα πως εκείνη την εποχή δεν υπήρχε κινητή τηλεφωνεία......

Τώρα για τη δημοτική αρχή , αυτοί που σχηματίζουν παρατάξεις και κατεβαίνουν σε υποψηφιότητα δεν είναι ανεξάρτητοι αλλά κομματικοποιημένοι με αποτέλεσμα να εξυπηρετούν τα συμφέροντα των εντολοδόχων τους.....

Αυτό που χρειάζεται είναι νομοσχέδιο που να ορίζει εμβέλεια και αποστάσει από κατοικημένες περιοχές όπως και εκεί που θα μπούνε να μην διαταραχθεί το οικοσύστημα (αν υπάρχει τέτοια τοποθεσία ) , αλλά πες μου ένα γενναίο πολιτικό που μπορεί να φέρει τέτοιο νόμο στη βουλή.... Θίγονται πολλά συμφέροντα βλέπεις....
Και δεν νομίζω πως το πρόβλημα το έχουμε μόνο στην περιοχή μου......

Για την ακρίβεια έχει τέσσερα πιάτα που στέλνουν ηλεκτρομαγνητικά κύματα όπου είναι και το πρόβλημα.......
και άλλα τόσα περίπου τύμπανα που δέχονται σήματα , φυσικά αυτά είναι ας πούμε ακίνδυνα μιας και τα σήματα έρχονται εξασθενισμένα......


Edited by - XRYSOMALLO DERAS on 13/06/2005 23:05:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 00:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
XRYSOMALLO DERAS, μην περιμενεις απο τους αλλους. Μπορεις να κανεις μονος σου ασφαλιστικα μετρα και να την κατεβασεις. Κανε φασαρια, παρε τα πραγματα στα χερια σου, πως θες να ξεκουνηθουν τα πραγματα αν δεν τα σπρωξεις οπως μπορεις;

Edited by - wolfowitz on 14/06/2005 00:33:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2005, 17:09:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ skeptic ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ....

ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ (ΤΙΣ ΛΑΣΠΟΛΟΓΙΕΣ ΕΝΝΟΩ) ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΑ ΜΕ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΕΙΜΕΝΑ...

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο.

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΛΗΡΗ ΜΟΥ ΔΙΑΦΩΝΙΑ.

ΟΠΟΥ ΣΑΝ ΠΡΟΣΧΗΜΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ....

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΟΤΙ ΕΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΑΡΧΑΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ...

Ο ΛΟΓΟΣ ?????
ΠΡΟΦΑΝΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙΣ...

ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ??????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/06/2005, 07:56:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Από την στιγμή που το site του προέβαινε σε λεκτικές επιθέσεις κατά τρίτων ήταν αναμενόμενο πως κάποια στιγμή θα «κατέβαζε ρολά» και εν δυνάμει θα αντιμετώπιζε τις όποιες νομικές συνέπειες.

Απλά θα έπρεπε να ήταν πιο λίγο προσεκτικός.
Όπως και να έχει κρίμα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XRYSOMALLO DERAS
Νέο Μέλος

Greece
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2005, 03:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους XRYSOMALLO DERAS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

XRYSOMALLO DERAS, μην περιμενεις απο τους αλλους. Μπορεις να κανεις μονος σου ασφαλιστικα μετρα και να την κατεβασεις. Κανε φασαρια, παρε τα πραγματα στα χερια σου, πως θες να ξεκουνηθουν τα πραγματα αν δεν τα σπρωξεις οπως μπορεις;

Edited by - wolfowitz on 14/06/2005 00:33:15


Καταρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρων……

Επί του θέματος χωρείς να έχω καμία επιρροή από τρίτους , η δικιά μου σκέψη είναι………

Συμφωνώ και επαυξάνω το θέμα είναι στα δικά μου χέρια , από το πρωτόγονο ένστικτο της επιβίωσης ……
……………………………………………………………………( ζώντας σε μια σύγχρονη ζούγκλα )

Το μόνο που χρειάζομαι είναι ένας καλός τροχός με μπαταρία τίποτε άλλο……
Και ας κάνουν αυτοί!!! ασφαλιστικά μέτρα , γιατί προσωπικά δεν μου περισσεύουν να ζήσω και τους δικηγόρους……

Όπως δεν θα περιμένω να δικαιωθώ μετά θάνατο ( από καρκίνο ) , που είναι η οδός της δικαιοσύνης …… ( χρονοβόρα και με το χέρι στην τσέπη )……… και ααααν δικαιωθείς;;;; Αυτό που το βάζεις ;;

Υ.Γ Δεν λέω αρλούμπες , μιλάω εκ πείρας!! Εκτός και αν εσείς έχετε διαφορετική μεταχείριση απ’ ότι εμείς …
……( διευκρίνιση Έλληνας είμαι ) ………

Μόνο που δεν θέλω να επεκταθώ , μιας και η δικιά μου παρένθεση είναι άσχετη με το αρχικό θέμα , απλά το ανέφερα για να αιτιολογήσω την σκέψη μου στο πρώτο μου μήνυμα …( εννοώντας δηλαδή πόσο μας υπολογίζουν ) ………


Edited by - XRYSOMALLO DERAS on 16/06/2005 03:37:08

Edited by - XRYSOMALLO DERAS on 16/06/2005 03:50:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 7 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1870117
Maintained by Digital Alchemy