ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Φαντάσματα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2005, 20:54:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσφατα διάβασα και για το λεγόμενο Humphrey Experiment, οπού μια ομάδα από πέντε άτομα κατάφερε μετά από μεγάλη προσπάθεια να δημιουργήσει το "φάντασμα" , ή αλλιώς σκεπτομορφή, ενός ανθρώπου, του "Philip", που δεν υπήρξε καν, και μάλιστα να επικοινωνήσει μαζί του.

Για όποιον ενδιαφέρεται:
http://www.mara.org.uk/humphrey_experiment.htm
http://www.themystica.com/mystica/articles/p/philip.html

Στο internet βρήκα και μια αγγελία για άτομα που να θέλουν να συμμετάσχουν στην δημιουργία μιας ακόμη tulpa, της "Elisabeth"...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 01:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


.

πολυ καλο παραδειγμα!


οντως εχει συμβει!


αναφερει το πειραμα ο Watson σε καποιο βιβλιο του.

.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 04:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ... καλέ μου Jonnie μη λές το όνομα Watson γιατί θα βγουν από τα αναχώματα του ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ και θα έρθουν κατά δω, κραδαίνοντας σταυρούς!

Λοιπόν, μιας και το αναφέραμε ας πουμε και λίγα πράγματα για την ιστορία του Philip, της Λίλιθ και ... του Άγιου Βασίλη (όχι δεν κάνω πλάκα, θα εξηγήσω παρακάτω), γιατί μάλλον αξίζει τον κόπο.

Ο Philip ήταν ένας όμορφος Άγγλος αριστοκράτης που έζησε τον 17ο αιώνα στην Αγγλία. Ήταν παντρεμένος με μια όμορφη αλλά πολύ ψυχρή γυναίκα, την Dorothea. Κάποια στιγμή γνώρισε, ερωτεύτηκε και... σπίτωσε μια όμορφη τσιγγάνα, την Margo. Κάποια στιγμή η γυναίκα του ανακάλυψε την απιστία, κατηγόρησε την Margo ως μάγισσα και εκείνη καταδικάστηκε σε θάνατο.

Ο Philip πέθανε λίγο αργότερα, κυνηγημένος από τύψεις που δεν είχε το θάρρος να υπερασπιστεί στο δικαστήριο την αγαπημένη του...

Λοιπόν, αυτήν την τραγική ιστορία επινόησαν τα μέλη της ερευνητικής ομάδας. Μάλιστα σκέφτηκαν και πως ακριβώς ήταν ο Philip και ένα σωρό άλλες λεπτομέρειες για την ζωή του... μόνο που φρόντισαν να την γεμίσουν με ένα σωρό ιστορικές ανακρίβειες για να αποφύγουν την περίπτωση να υπήρξε όντως κάποτε κάποιος Philip, με ανάλογη ιστορία.

Μετά από πολλούς μήνες αυτοσυγκέντρωσης η σκεπτομορφή του Philip επικοινώνησε μαζί τους με χτυπήματα στο τραπέζι που κάθονταν. Ένα χτύπημα σήμαινε "ναι" και δυο χτυπήματα "όχι". Όταν τον ρωτάγαν πολύ προσωπικά πράγματα για την συζηγό του, απλά γρατσούναγε το τραπέζι.

Η επικοινωνία με τον Philip προχώρησε πολύ, αλλά πάντα οι πληροφορίες που τους έδινε ήταν στοιχεία που η ομάδα είχε ήδη φανταστεί για αυτόν.

Μια άλλη ομάδα, έκανε το ίδιο πείραμα, επικοινωνώντας με την Lilith, μια φανταστική Γαλλο-Καναδέζα που πήγε στην Γαλλία στον Β' Παγκόσμιο, έγινε μέλος της Resistance και εκτελέστηκε ως κατάσκοπος.

Όταν οι δυο ομάδες συναντήθηκαν σε ένα πάρτυ Χριστουγέννων, δοκίμασαν το πείραμα μαζί (καμμένοι έτσι? ). Ρώτησαν “Is anybody there?”
και ένα χτύπημα ακούστηκε στο τραπέζι...

Όταν ρώτησαν την σκεπτομορφή αν ήταν ο Father Christmas, ακούστηκε άλλο ένα καταφατικό χτύπημα...

Όπως φαντάζεστε επακολούθησε μια άκρως ενδιαφέρουσα συζήτηση με τον Άγιο Βασίλη..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2005, 08:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.

δυο Watson αναφερω και θα αναφερω συχνα: τον εθνοβοτανολογο Gordon Watson , και τον βιολογο Lyall Watson.

τους εκτιμω βαθυτατα και τους δυο για το εργο τους!

δεν γνωριζα ομως οτι ο Lyall θεωρειται απο καποιους οτι χρειαζεται εξορκισμο...


.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2005, 09:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα, δεν έκανες και ποτέ διάλογο ... !

Μια ζωή τα δικά σου έλεγες !

Ε, και δεν είναι και τίποτα άξια λόγου εδώ που τα λέμε.

Και το βασικό, μπορεί να τα διαβάσει (και να το διαπιστώσει) και ο καθένας ...

Υ.Γ. Δε νομίζω οτι αποδίδεται στα λεγόμενα "προσωπικά" eMail, γιατί το φόρουμ βρίθει από διάφορες κοτσανίτσες που έχεις πεί πάνω σε δικές μου τοποθετήσεις. Αλλά προφανώς, ούτε και έτσι το είδες ποτέ το θέμα....
Είπαμε, ο καθένας φτάνει μέχρι εκεί που μπορεί να πάει.
΄Η να .... φάει!
((Κάτι μου θυμίζουν τα σουβλάκια, που και πάλι δεν είχες καταλάβει (τι άλλο !) τότε με τον αήμνηστο Junk.))


Χμ... ένα συγνώμη από τα μέλη για το παρακάτω μήνυμα όμως βρίσκω απαραίτητο να δημοσιευτεί, έστω και για περιορισμένο χρόνο.

Είπα, Vril, να δώσω τόπο στην οργή (μέχρι δηλαδή να βρεθεί θεραπεία για το πρόβλημα συμπεριφοράς που έχεις) κυρίως λόγω της εγκυμοσύνης μου, αλλά χρήζεις απάντησης. Ούτως ή άλλως όλοι πλέον έχουν καταλάβει ότι ένα μήνυμά μου (οποιοδήποτε όμως!) αποκλείεται να μην ακολουθείται από δικό σου!

Λέγεται εμπάθεια και γνωρίζουμε και οι δυο καλά από που πηγάζει. Όλα ξεκίνησαν από το γελοίο (χμ... ναι, είναι η κατάλληλη λέξη) email που έστειλες στη διεύθυνση που φαίνεται στο προφίλ μου, ζητώντας μου να μου «κάνεις παρέα». Όπως πολύ καλά θα θυμάσαι (εκτός και αν έχεις επιλεκτική αμνησία!), ευγενικά αρνήθηκα λέγοντας σου ότι έχω παρέα κλπ. κλπ.... ήδη νομίζω καταλαβαίνουν οι αναγνώστες, ας μην πως περισσότερα... όχι πως δεν μπαίνω στον πειρασμό με την απαράδεκτη, ελεεινή πραγματικά συμπεριφορά σου.

Σιγά-σιγά λοιπόν άρχισες να βγάζεις την εμπάθειά σου (ε, είπαμε έχεις λόγο μέσα στο άρρωστο μυαλό σου!) προς το πρόσωπό μου, που ειλικρινά μόνο το (είπαμε άρρωστο) μυαλό σου ξέρει γιατί!!! Εκνευρίστηκες? Μειώθηκες? Σχεδόν πάντα προσέχω την συμπεριφορά μου (ακόμα και σε διαφωνίες ή «κόντρες» με τους άλλους), ώστε να μην πληγώνω τους ανθρώπους, όμως για σένα θα κάνω μια εξαίρεση!

Άρχισες λοιπόν ν’ απαντάς στα περισσότερα post μου (χωρίς ν’ απευθύνονται καν σε σένα!!!) προσπαθώντας να με μειώσεις, γράφοντας ότι όσα λέω είναι ανούσια, ότι δεν έχω δική μου γνώμη, οτι γράφω στο φορουμ για να είμαι αρεστή κλπ. Ξέρεις... το θέμα είναι αφενός «ποιος σε ρώτησε» και αφετέρου «ποιος νομίζεις ότι είσαι»? Ανθρώπινο σκουπίδι είσαι και μάλιστα από τα λίγα που έχω γνωρίσει, προσπαθώντας πάντα να βρίσκω κάτι καλό στον κάθε άνθρωπο. Μήπως να καταλάβεις πως με το ότι αποφοίτησες ως μηχανολόγος (όπως γράφεις ΣΥΝΕΧΩΣ, εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω τίποτα για το θέμα) δεν σε κάνει άνθρωπο? Γράφεις συνέχεια ότι απαντάς με «επιστημονικούς» όρους και «επιστημονικά» επιχειρήματα, ενώ αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι οι δικοί σου δεν είχαν καν την όρεξη ν’ ασχοληθούν μαζί σου ώστε να γίνεις άνθρωπος! Έχεις γίνει ένα πλάσμα (είπαμε, όχι άνθρωπος) που του αρέσει να προβάλει τις όποιες γνώσεις του, φτάνοντας να εξευτελίζεις συνανθρώπους σου μέσω ενός υπολογιστή! Έχεις αναλογιστεί πόσο τιποτένιο είναι αυτό? Και ποιος σε διόρισε «αρχηγό / ηγέτη» του ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ που τολμάς και γράφεις για τον Α’ ή τον Β’ «έχεις κρανιο-εγκεφαλικό πρόβλημα» ή «κλείστε το στόμα σας» ή «λες κοτσάνες» ή ν’ αποκαλείς κάποιον «ανόητο» κλπ. κλπ.? Δεν ντρέπεσαι λιγάκι, ειλικρινά σε ρωτάω.

Και αφού δεν σου αρέσει το ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ και κόντεψες να ξεχάσεις και αυτά που ήξερες, όπως γράφεις, μπορείς να μου πεις γιατί συνεχίζεις να το επισκέπτεσαι, την στιγμή που όπως και πάλι γράφεις «έχεις γίνει κυνηγός βλακείας»? Μάλιστα επισκέπτεσαι κατ’ αποκλειστικότητα θα έλεγα το ΠΑΡΑΞΕΝΟ και όχι θέματα που θα μπορούσες να βρεις κάτι ενδιαφέρον αφού δεν πιστεύεις στο παραφυσικό. Σου αρέσει να μειώνεις τους άλλους (συνήθως με μικρότητες οι οποίες καταλήγουν σε διαξιφισμούς με διάφορα μέλη και όχι με επιχειρηματολογία και διάλογο, αλλά με γελοίους μονολόγους, ευλογώντας τα «επιστημονικά» σου γένια. Ένα επιχείρημα γράφεις και δέκα ειρωνείες. Αν ναι, να το δηλώσεις ώστε να το γνωρίζουμε και να μην φτάνουν στο επίπεδο παλιά μέλη ν’ ανταλλάσσουν μηνύματα λέγοντας «να του δώσω λίγο χρόνο μήπως έχει κάποιο πρόβλημα αυτή την εποχή»! Καταλαβαίνεις πόσο γελοίος έχεις φτάσει να φαίνεσαι? Έχεις ακούσει τις φράσεις «δεν το γνωρίζω» ή «δεν ξέρω» ή «δεν έχω άποψη»? Πως γίνεται δηλαδή για όλα να έχεις άποψη? Πως γίνεται να έχεις γνώση επί παντός επιστητού? Είσαι παντογνώστης? Γιατί δεν δημιουργείς μία σχολή ή ένα δικό σου φόρουμ ώστε να το επισκέπτονται άνθρωποι που θέλουν να έχουν επαφή μαζί σου?

Αν και ειλικρινά θα σου πω, πως σ’ αρέσει αυτός ο τρόπος που «δείχνεσαι» (γιατί αυτό κάνεις). Τον λατρεύεις για την ακρίβεια, γιατί αν είχες οποιοδήποτε ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ πρόβλημα μαζί μου θα μου έγραφες ένα email, έτσι προσωπικά και με αξιοπρέπεια ώστε να μου γράψεις τι συμβαίνει. Όμως εσύ επιμένεις να προσπαθείς να γελοιοποιήσεις τις γνώσεις μου, την υπόστασή μου ως άνθρωπο επιμένοντας να σχολιάζεις οτιδήποτε καταθέτω στο φόρουμ. Δεν σε χαρακτήρισα άλλωστε ανθρώπινο σκουπίδι για το τίποτα. Ποιος άλλος νομίζεις θα έφερνε σε τέτοια κατάσταση (του να κάτσει να γράψει ένα ολόκληρο κατεβατό) μία έγκυο συμμετέχουσα σ’ ένα φόρουμ στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης της (εννοείται ότι δεν το γράφω αυτό για να προκαλέσω αισθήματα συμπάθειας, αλλά είναι η απόλυτη αλήθεια)? Μήπως θα έπρεπε να κοιταχτείς στον καθρέπτη και να φτύσεις αυτό που βλέπεις?

Για σκέψου.


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 14:46:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιό πάνω υπάρχει ένα μηνυμα από την Ονειρίκ.

Το ίδιο μηνυμα έχει τοποθετηθεί και σε άλλο τόπικ, αυτό με την "μαζική αποχαύνωση"

Τα προσωπικά μηνύματα που αναφέρει εδώ η Ονειρίκ είναι ένα πείραγμα σχετικά με κάτι ¨θέλω να πάω μια βόλτα στο φεγγάρι" που είχε γράωει η Ονειρίκ στο προφίλ της και μια "απάντηση" από μένα, ξέρεις, είμαι ο κακός Βρίλ και να σε πάω εγώ κλπ. Μου απάντησε, της απάντησα, όλα μια χαρά, πείραγμα ήταν, πλακίτσα έκανα και εγώ, δε βλέπω τίποτα το σοβαρό σε αυτό.

Και έίναι και κανένα χρόνο πίσω... Τέλος πάντων.

Σε αυτό το φόρουμ υπάρχουν δεκάδες τόπικ, που εγώ γράφω κάτι, απάντάει κάτι η Ονειρίκ, γράφει κάτι, απάντάω εγώ, δεν διαπίστωσα κάτι που να δείχνει οτι κάτι δεν πάει καλά.

Πρίν από μερικές μέρες άνοιξα ένα τόπικ, αυτό με τα "ανεξήγητα", όπου από την αρχή μου επιτέθηκε σε προσωπικό επίπεδο η Ονειρίκ, επειδή ανέφερα οτι δεν πιστεύω σε θεάσεις, φωνές και τέτοιου είδους ανεξήγητα.

Μετά από αρκετή ενόχληση σε προσωπικό επίπεδο και με αρκετές μπηχτές, απόφάσισα κάπως να γράψω αυτό που σκεφτόμουν για αυτήν, οτι δηλ. δεν την έχω και για πολύ καλή συζητήτρια.

Αργότερα διαπίστωσα οτι βρήκα και την αιτία του κακού, δηλ. μόνη της είπε οτι ασχολείται με την αστρική προβολή και επειδή εγώ δεν πιστεύω σε αυτά τα πράγματα, με περιέλουσε με τους παραπάνω ανεπίτρεπτους χαρακτηρισμούς.

Έχω διαπιστώσει, οτι σε αυτό το φόρουμ έχουν διαγραφεί άτομα για πολύ λιγότερη αιτία, δηλ. έχουν χρησιμοποιήσει κατα πολύ λιγότερα απαράδεκτες φράσεις και έχουν πάει σπίτι τους.

Από την άλλη, αναφέρει και συνέχεια οτι είναι έγγυος κλπ.
Εγώ δεν θα τα βάλω με μια έγγυο, όχι οτι είμαι κανα καλό παιδί (φτού φτού, θα με πείτε εμένα καλό παιδί), αλλά επειδή ξέρω τι θα πεί έγγυος, και μάλιστα αρκετά καλά !

Λοιπόν, το προσπερνάω, αλλά θα παρακαλέσω πάρα πολύ τη διοίκηση να μου επιβεβαιώσει απλά οτι όντως είναι χαρακτηρισμοί ανεπίτρεπτοι γι αυτό το φόρουμ, και καμια προσωπική φιλία με κάποιο μέλος δεν του δίνει το δικαίωμα να μιλάει έτσι, όπως και κανένα προσωπικό μήνυμα που έστειλα κάποτε εγώ δεν δικαιολογεί αυτούς τους χαρακτηρισμούς που διάβασα εγώ και κάποιοι άλλοι γνωστοί μου, εδώ.

Δεν θέλω τίποτε άλλο, μην δώ δηλ. καμία διαγραφή ή κάτι τέτοιο της Ονειρίκ, θα τα πάρω στο κρανίο.
Μιλαω σοβαρά.

ο κακός Βρίλ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 14:56:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πιό πάνω υπάρχει ένα μηνυμα από την Ονειρίκ.

Το ίδιο μηνυμα έχει τοποθετηθεί και σε άλλο τόπικ, αυτό με την "μαζική αποχαύνωση"

Τα προσωπικά μηνύματα που αναφέρει εδώ η Ονειρίκ είναι ένα πείραγμα σχετικά με κάτι ¨θέλω να πάω μια βόλτα στο φεγγάρι" που είχε γράωει η Ονειρίκ στο προφίλ της και μια "απάντηση" από μένα, ξέρεις, είμαι ο κακός Βρίλ και να σε πάω εγώ κλπ. Μου απάντησε, της απάντησα, όλα μια χαρά, πείραγμα ήταν, πλακίτσα έκανα και εγώ, δε βλέπω τίποτα το σοβαρό σε αυτό.

Και έίναι και κανένα χρόνο πίσω... Τέλος πάντων.

Σε αυτό το φόρουμ υπάρχουν δεκάδες τόπικ, που εγώ γράφω κάτι, απάντάει κάτι η Ονειρίκ, γράφει κάτι, απάντάω εγώ, δεν διαπίστωσα κάτι που να δείχνει οτι κάτι δεν πάει καλά.

Πρίν από μερικές μέρες άνοιξα ένα τόπικ, αυτό με τα "ανεξήγητα", όπου από την αρχή μου επιτέθηκε σε προσωπικό επίπεδο η Ονειρίκ, επειδή ανέφερα οτι δεν πιστεύω σε θεάσεις, φωνές και τέτοιου είδους ανεξήγητα.

Μετά από αρκετή ενόχληση σε προσωπικό επίπεδο και με αρκετές μπηχτές, απόφάσισα κάπως να γράψω αυτό που σκεφτόμουν για αυτήν, οτι δηλ. δεν την έχω και για πολύ καλή συζητήτρια.

Αργότερα διαπίστωσα οτι βρήκα και την αιτία του κακού, δηλ. μόνη της είπε οτι ασχολείται με την αστρική προβολή και επειδή εγώ δεν πιστεύω σε αυτά τα πράγματα, με περιέλουσε με τους παραπάνω ανεπίτρεπτους χαρακτηρισμούς.

Έχω διαπιστώσει, οτι σε αυτό το φόρουμ έχουν διαγραφεί άτομα για πολύ λιγότερη αιτία, δηλ. έχουν χρησιμοποιήσει κατα πολύ λιγότερα απαράδεκτες φράσεις και έχουν πάει σπίτι τους.

Από την άλλη, αναφέρει και συνέχεια οτι είναι έγγυος κλπ.
Εγώ δεν θα τα βάλω με μια έγγυο, όχι οτι είμαι κανα καλό παιδί (φτού φτού, θα με πείτε εμένα καλό παιδί), αλλά επειδή ξέρω τι θα πεί έγγυος, και μάλιστα αρκετά καλά !

Λοιπόν, το προσπερνάω, αλλά θα παρακαλέσω πάρα πολύ τη διοίκηση να μου επιβεβαιώσει απλά οτι όντως είναι χαρακτηρισμοί ανεπίτρεπτοι γι αυτό το φόρουμ, και καμια προσωπική φιλία με κάποιο μέλος δεν του δίνει το δικαίωμα να μιλάει έτσι, όπως και κανένα προσωπικό μήνυμα που έστειλα κάποτε εγώ δεν δικαιολογεί αυτούς τους χαρακτηρισμούς που διάβασα εγώ και κάποιοι άλλοι γνωστοί μου, εδώ.

Δεν θέλω τίποτε άλλο, μην δώ δηλ. καμία διαγραφή ή κάτι τέτοιο της Ονειρίκ, θα τα πάρω στο κρανίο.
Μιλαω σοβαρά.

ο κακός Βρίλ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 16:33:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως στο topic που αναφέρεις είδα ότι δεν σου επιτέθηκε αλλά ενοχλήθηκε από κάποιον χαρακτηρισμό σου για τα άτομα που αναφέρουν διάφορα "ανεξήγητα".

Η πρώτη μπηχτή ήταν από εσένα και μετά πήγε λέγοντας.
Τώρα στο θέμα προσωπικά e-mail και το τι περιείχαν ο καθένας έχει μία άποψη για τον σωστό τρόπο επικοινωνίας.

Πάντως αυτό που είδα εγώ είναι ότι σε πολλά θέματα που έγραφε η Ειρήνη εσύ απαντούσες με ένα τρόπο που περιείχε κάτι ανάμεσα σε περίεργο χιούμορ και προσωπικούς χαρακτηρισμούς.
Εμένα μου φάινόταν σαν απάντηση έτσι για την απάντηση όχι γιατί κάτι ήθελες να πεις σχετικά με το θέμα.

Και εάν μιλάμε για το θέμα επιβεβαίωσης ότι κάποιοι χαρακτηρισμοί είναι ανεπίτρεπτοι στο forum δεν νομίζω ότι χρειάζεται κάποιος από την διοίκηση όπως λες, μπορείς να ανατρέξεις στα μηνύματά σου για την επιβεβαίωση.

Δεν κάνω σε καμμία περίπτωση προσωπική επίθεση και την Ειρήνη ούτε που την ξέρω.
Είναι παρατηρήσεις μου χωρίς να ξέρω κανέναν από τους δύο. Και μάλιστα θα πρέπει να αναφέρω ότι χωρίς να σε ξέρω μου έχει δημιουργηθεί καλή εντύπωση για σένα από αναφορές του jbg άρα λογικά θα έπρεπε να κλίνω υπέρ σου.
Συν ότι εγώ βγήκα εκτός εαυτού μόλις εχθές και έγραψα διάφορους χαρακτηρισμούς για τους φέροντες τις "μυστικές γνώσεις" θα το είδες στο topic της αποχαύνωσης, άρα ξανά λογικά θα έπρεπε να κλίνω υπέρ σου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 16:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απευθυνόμαστε στη «Διοίκηση» του φόρουμ λοιπόν.

Η «προσωπική επίθεση» που αναφέρει το μέλος Vril, ήταν απλά η γνώμη μου για τον χαρακτηρισμό «φαντασιόπληκτοι» που χρησιμοποίησε και ξεκίνησε με την παρακάτω απάντησή μου στο θέμα του:

«Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω το πως οι γενικεύσεις θα βοηθήσουν σε κάτι. Α, και Vril, επειδή έχει τύχει και σε ‘μένα κάποιο γεγονός πέρα από το ανεξήγητο, θα έλεγα ότι χαρακτηρισμοί του είδους «φαντασιόπληκτοι» καλύτερα να έλειπαν.»

Για άλλη μια φορά λοιπόν ήταν ένα είδος αγανάκτησης στις απαράδεκτες απαντήσεις του, που σκοπό έχουν να μειώσουν ή/και απλά να ειρωνευτούν και όχι να δηλώσουν κάποιο είδος αντίθετης άποψης.

Η έντονη δυσφορία μου στις ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΕΣ και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ απαντήσεις που μειώνουν το πρόσωπό μου και τη συμμετοχή μου στο φορουμ, φαίνονται σε μερικές από τα σχόλιά του για μένα (ακόμα και σε μηνύματά μου που απευθύνονταν σε άλλα μέλη του φόρουμ) όπως:

“… η συμμετοχή σου δε λέει και πολλά.”

“.... σου είπα να ξαπλώσεις στην αναπαυτική σου καρέκλα και να χαλαρώσεις...”

“Για φαντάσου, εσύ που πιστεύεις οτι είσαι καλή, να καταντήσεις να είσαι δίπλα μου...
Οχοχοχοχοχοχοοοο, τέτοιο πανηγύρι δεν θαθελα να χάσω με τίποταααα...”

«...ότι αφορά το "πτωχοί", είναι θέμα αυτοεκτίμησης. Προσωπικά βρίσκω οτι βελτιώνεται συνεχώς η ικανότητά σου να βλέπεις τα πράγματα όπως πραγματικά είναι.»

«....Και τι να την κανεις ΕΣΥ την επιχειρηματολογία ????»

“Και αυτό που λέει η Ονειρίκ, και αυτό λάθος είναι. Τι θα πεί "κρίμα".
Κρίμα είναι, να προσπαθείς να επιβαβαιώσεις τον λόγο ύπαρξής σου ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ. Όπως π.χ. να μην έχεις ποτέ δική σου γνώμη και απλά να προσπαθείς να μεταμορφώνεις ανάλογα τον ευατό σου ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΡΕΣΤΗ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ! (Το σύνδρομο της "κουκλίτσας" )”

«Μα, δεν έκανες και ποτέ διάλογο ... !
Μια ζωή τα δικά σου έλεγες ! Ε, και δεν είναι και τίποτα άξια λόγου εδώ που τα λέμε. Και το βασικό, μπορεί να τα διαβάσει (και να το διαπιστώσει) και ο καθένας ...
Υ.Γ. Δε νομίζω οτι αποδίδεται στα λεγόμενα "προσωπικά" eMail, γιατί το φόρουμ βρίθει από διάφορες ΚΟΤΣΑΝΙΤΣΕΣ που έχεις πεί πάνω σε δικές μου τοποθετήσεις. Αλλά προφανώς, ούτε και έτσι το είδες ποτέ το θέμα....
Είπαμε, ο καθένας φτάνει μέχρι εκεί που μπορεί να πάει. ΄Η να .... φάει!
((Κάτι μου θυμίζουν τα σουβλάκια, που και πάλι δεν είχες καταλάβει (τι άλλο !) τότε με τον αήμνηστο Junk.))”

«Ακριβώς. Διαπιστώνω όμως, οτι η αρχική τοποθέτηση της φίλης με τα βαρύγδουπα πλήν ανούσια λεγόμενα αδυνατεί καθημερινά.
Όπως λέω συχνά-πυκνά, άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται.»

.. και πολλά άλλα!

Έχω να δηλώσω λοιπόν (γιατί η λασπολογία συνεχίζεται) ότι από το φόρουμ δεν έχω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ προσωπική φιλία, όπως αναφέρει, απλά κάποιοι, αγανακτισμένοι προφανώς, συμμετέχοντες θέλησαν να πουν ότι πράγματι η συμπεριφορά του μέλους Vril, είναι απαράδεκτη και προκλητική και κάποιοι ανέφεραν (όπως η ostria που συγνώμη που αναφέρω το όνομά της, το κάνω μόνο και μόνο επειδή τοποθετήθηκε δημοσίως) ότι είχαν πράγματι προσέξει το «κυνηγητό» του μέλους Vril στο πρόσωπό μου.

Όσο για τα προσωπικά μηνύματα που έλαβα από το μέλος Vril, μάλλον ο ίδιος θα πρέπει να έχει επιλεκτική αμνησία ακόμα και για την ημερομηνία (η οποία δεν ήταν «πριν κανά χρόνο» όπως δήλωσε αλλά τον Φεβρουάριο που μας πέρασε) και σαφέστατα βέβαια δεν ήταν ένα «πείραγμα» από πλευράς του όπως γράφει, απλά προσπαθεί προφανώς ν’ «απαλύνει» τις εντυπώσεις στο φόρουμ.

Πάντως ειλικρινά και ‘γω αναρωτιέμαι πως ο admin δεν έχει επέμβει εδώ και τόσο καιρό, για τις γεμάτες ειρωνεία και προσβλητικότατες απαντήσεις που έχει κατά καιρούς δώσει το μέλος αυτό, δείχνοντας μεγάλη (κατ’ εμέ) ανοχή.

Εδώ θα πρέπει επίσης να δηλώσω ότι μετά το πρώτο μήνυμα που παρέθεσα, εκφράζοντας την αγανάκτησή μου, το μέλος Vril φέρεται πιο τυπικά και στις απαντήσεις του δεν υπάρχει πλέον αυτό το απαράδεκτο, γεμάτο ειρωνεία και προσβολή ύφος, για προφανείς λόγους.


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 16:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραθέτω εδώ τα περιβόητα eMail

Από: "Irene" <oneiric1@yahoo.com>
Προς: "vrilya@in.gr" <vrilya@in.gr>
Cc:
Θέμα:
Ημερομηνία: 1/7/2004 9:38:08 πμ


Καλό κι΄ ευγενικό μου (σ’ εμένα τουλάχιστον ΠΑΝΤΑ!) Vril..

Καλημέρα και καλό σου μήνα!

Πήρα το mail σου και ήθελα να σου απαντήσω γιατί λιγουλάκι μπερδευτήκαμε ... xexe

Στο mail μου, σου έγραψα «σ’ ευχαριστώ για την πρότασή σου, αλλά έχω

παρέα εδώ στο... φεγγάρι» και μου απάντησες

- “(Σκέψη) τι να εννοεί άραγεΣ, αφού εγώ ΔΕΝ είμαι στο φεγγάρι»

Στο πρώτο mail που μου είχες στείλει, μου είχες γράψει:

«Αχ.. ένας περίπατος είναι ότι πρέπει!» (αυτό το γράφω εγώ στο προφίλ μου)

και εσύ μου έγραψες:

Πολύ μου άρεσε αυτό !

Θές να έρθω μια βόλτα απ το ....φεγγάρι ????

Και γι’ αυτό σου απάντησα ότι έχω παρέα εδώ στο φεγγάρι... αυτό

εννοούσα και όχι ότι εσύ βρίσκεσαι στο φεγγάρι καλό μου!

Όσο γι’ αυτό που μου γράφεις «ʼρα, θα ήθελες να με καλέσεις στο φεγγάρι,

αλλά έχεις παρέα και δεν γίνεται τώρα. Καλά, όταν φύγει η παρέα... με καλείς.

Εδώ είμαι»... πρέπει να σου διευκρινίσω ότι είμαι παντρεμένη και μάλιστα

νιόπαντρη ! Οπότε η συγκεκριμένη παρέα, δεν ... «φεύγει»… ήρθε για να μείνει!

Πάντως, θα ήθελα να στο πω αυτό, πάντα είναι μια γλυκιά αίσθηση να

νιώθεις ότι κάποιος θα ήθελε να σε γνωρίσει και σίγουρα αν και εγώ

αν τα πράγματα ήταν διαφορετικά θα ήθελά πολύ να σε γνωρίσω!

Φιλιά γλυκέ μου Vril

Ειρήνη

vrilya@in.gr wrote:Χμμμμμμμ.......

>Ευχαριστώ καλό & ευγενικό μου vril

Για να με λές καλό και ευγενικό Vril, πρέπει να είσαι πράγματι πάρα πολύ όμορφη
{ΚΑΚΟ Vril, αλλά ευγενικό με όμορφες υπάρξεις....}


>για την πρότασή σου, αλλά έχω παρέα εδώ στο.. φεγγάρι!
(Σκέψη) *τι να εννοεί άραγεΣ, αφού εγώ ΔΕΝ είμαι στο φεγγάρι*

Άρα, θα ήθελες να με καλέσεις στο φεγγάρι, αλλά έχεις παρέα και δεν γίνεται τώρα.
Καλά, όταν φύγει η παρέα... με καλείς. Εδώ είμαι.

>Καταλαβαίνεις...!
Χμμμμμμμμ...... Όχι !

>Να 'σαι καλά!
Μα, είμαι καλά ! Πάρα πολύ μάλιστα ! Ειδικά, αφού πήρα απάντησή σου !!!

>Irene
Άχ ονειρεμένο και πανέμορφο όνομα,
που μέσα σε ένα ψυχρό και δυαδικό περιβάλλον XP
έρχεσαι να δόσεις διάσταση,
σε ένα όραμα
και φαντασία....

ΚΑΚΟ Vril,
αλλά ευγενικό με ονειρικές υπάρξεις....


-----Αρχικό μήνυμα-----
Από: "Irene"
Αποστολή: Τετάρτη, 23 Ιουνίου 2004 6:14 πμ
Προς: "vrilya@in.gr"
Θέμα: Re: Αποστολή Μέσω των ESOTERICA.gr Forums! από το Μέλος Vril


Ευχαριστώ καλό & ευγενικό μου vril για την πρότασή σου, αλλά έχω παρέα
εδώ στο.. φεγγάρι! Καταλαβαίνεις...!

Να 'σαι καλά!
Irene

vrilya@in.gr wrote:

Γεια σου oneiric1

Έλαβες το ακόλουθο μήνυμα από το Μέλος : Vril (vrilya@in.gr)

Στη Διεύθυνση: http://www.esoterica.gr/forums/

"Αχ.. ένας περίπατος είναι ότι πρέπει! "

Πολύ μου άρεσε αυτό !

Θές να έρθω μια βόλτα απ το ....φεγγάρι ????

ΚΑΚΟ Vril,
αλλά ευγενικό με όμορφες υπάρξεις....




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 16:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσο για τον χαρακτηρισμό "είσαι ένα ανθρώπινο σκουπίδι" το είχε πετάξει και τότε στο μέλος Junk95, που έχει αποχωρήσει πλέον (καλά για κάποιον άλλο λόγο) και απ΄οτι θυμάμαι ήταν κάποια γελοία αφορμή όπου απλά έιχε μια διαφορετική άποψη από τον Junk...

Μην κάθομαι να ψάχνω τα παλιά τωρα, πρέπει να ήταν κάπου τον Νοέμβριο περασμένου χρόνου.

Λυπάμαι πάρα πολύ για το λεξιλόγιο και την εριστικότητα. Και προπάντων για εκείνο το τεράστιο Ειρήνη και αγάπες και λοιπά.

Προτιμώ το δικό μου, το γνωστό, αυτό με τα μεγάλα γράμματα ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 16:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παραθέτω εδώ τα περιβόητα eMail

Διόρθωση: Παραθέτω εδώ ΚΑΠΟΙΑ από τα περιβόητα email.


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 16:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Παραθέτω εδώ τα περιβόητα eMail

Διόρθωση: Παραθέτω εδώ ΚΑΠΟΙΑ από τα περιβόητα email.


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~


Δεν έχω άλλα καλή μου !



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 17:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όσο για τον χαρακτηρισμό "είσαι ένα ανθρώπινο σκουπίδι" το είχε πετάξει και τότε στο μέλος Junk95, που έχει αποχωρήσει πλέον (καλά για κάποιον άλλο λόγο) και απ΄οτι θυμάμαι ήταν κάποια γελοία αφορμή όπου απλά έιχε μια διαφορετική άποψη από τον Junk...

Μην κάθομαι να ψάχνω τα παλιά τωρα, πρέπει να ήταν κάπου τον Νοέμβριο περασμένου χρόνου.

Λυπάμαι πάρα πολύ για το λεξιλόγιο και την εριστικότητα. Και προπάντων για εκείνο το τεράστιο Ειρήνη και αγάπες και λοιπά.

Προτιμώ το δικό μου, το γνωστό, αυτό με τα μεγάλα γράμματα ...


Γιατί άραγε αναφέρεις παλιότερες διενέξεις (μήπως να σκεφτείς ότι είμαι και μέλος τόσα χρόνια και έχω και λόγο και κρίση και άποψη που σημαίνει ότι καλοδεχούμενες οι όποιες "κόντρες", γιατί όχι άλλωστε, άνθρωποι είμαστε διαφωνούμε"). Νιώθεις να χρειάζεσαι υποστήριξη και δεν ξέρεις που να την βρεις? Ξέρεις πόσες διενέξεις σου θα μπορούσα να βρω εγώ με 50 μέλη μέσα στους λίγους μήνες όπου είσαι στο φορουμ και να τις παραθέσω? Δηλαδή τι θα κέρδιζα ή εσύ τι θα κέρδιζες αν τις έψαχνες όπως λες?


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 17:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν έχω άλλα καλή μου !

Τι βολικό!


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 17:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το "ανθρώπινο σκουπίδι" και να φτύσω αυτό που βλέπω, παραπάει !

Όσο αφορά το eMail ποτ λές, δεν το θυμάμαι. Έψαξα στο αρχείο μου, αλλά δεν το βρίσκω.

Κοίταξε, θέλω να σεβαστώ οτι είσαι εγκυμονούσα και περίμενα τουλάχιστο κάτι καλύτερο από σένα.

Ότι αφορά το "κυνήγι", μπές στο τόπικ μου και δες που μπήκες εσύ και πώς το ξεκίνησες ! Από κεί ξεκίνησαν όλα και άστα αυτά περί eMail τον Φεβρουάριο... !

Και ότι αφορά τις διενέξεις μου με άλλους, αυτό δε σε αφορά και είναι και μέρος του "ιματζ" μου. Ο.Κ. ?
Με σένα τα πήγαινα μια χαρά και από την αρχή είχαμε και έναν καλό αέρα. Μετά στράβωσες. Είπα λές "φαντασιόπληκτους" και σε πείραξε. Εντάξει. ακου τώρα το άλλο. Πες οτι μπάινω σε ένα στάδιο, γεμάτο, 50.000 κόσμος. Ξαφνικά σηκώνομαι και φωνάζω "είναι κανένας μαλ****ας εδώ ????" και σηκώνονται τρείς και λένε "έλα, μας φώναξες ???"

Καταρχήν, το τόπικ που άνοιξα τότε, αυτό με τους "φαντασιόπληκτους", πήγαινε σε τελείως άλλα χωράφια. Ήρθε και η Κυρία με τα Κλειδιά, και λίγο οτι δεν έκανα εγώ σαφή διαχωρισμό από την αρχή οτι θα πάρω στο ψιλό κάτι ούφο που πάνε με ένα κινητό στην Πεντέλη και φωτογραφίζουν το ΤΕΡΑΣ μέσα στο εκλησάκι, κάτι η δική σου βιασύνη οτι και καλά ΙΣΩΣ να σε έπαιρνε η μπάλα, αφενός και μου χαλάσατε το τόπικ -μπήκε μετά και ο Γιάννης και έλεγε για τα κατσίκια με τα μεγάλα μάτια- τέλος πάντων, τα σκ@τώσατε !
Εκείνη τη μέρα, είπα να μην ξαναμπώ στο εσωτέρικα.
Έλα, γράψε τώρα οτι "κρίμα που άλλαξα γνώμη" να με φτιάξεις !
Άντε μπράβο..

Και πρίν μερικές μέρες σου έγραφα και για τα βλαστοκύτταρα και ποτέ δε σκέφτηκες οτι ΙΣΩΣ και να κατάλαβες κάτι ... λάθος !

.... κυνηγητό και .... Όστρια

Σε ευχαριστώ Όστρια ! Προκαταβολικά !

(ότι και να έκανες, δεν ξέρω, δεν το είδα δεν το διάβασα !)


Α, και άν θές, στείλε μου αυτά τα περιβόητα eMail που λές στο vril@pathfinder.gr

Ευχαριστώ !


Edited by - Vril on 24/06/2005 17:18:16

Edited by - Vril on 24/06/2005 17:24:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 18:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
.... κυνηγητό και .... Όστρια

Σε ευχαριστώ Όστρια ! Προκαταβολικά !

(ότι και να έκανες, δεν ξέρω, δεν το είδα δεν το διάβασα !)


Είχα την εντύπωση ότι θα το είχες δει, βρε Vril. Το σχόλιο μου βρίσκεται στο "Πως θα αντιδρουσατε αν ολα ηταν ψεματα...?" Μπορείς να το δεις τώρα αν θες.
Το ξέρεις ότι εμείς δεν είχαμε ποτέ καμιά προσωπική αντιπαράθεση, και είσαι από τα άτομα που συμπαθώ εδώ μέσα, απλά, σου λέω να χαλαρώσεις λίγο επειδή τελευταία βλέπω ότι ανοίγεις πολλά μέτωπα αντιπαράθεσης, χωρίς να υπάρχει ουσιαστικός λόγος και χαλάτε και συ και άλλοι τσάμπα τις καρδιές σας.

Την oneiric την συμπαθώ εξίσου και ακριβώς επειδή είναι έγκυος ξέρω ότι δεν πρέπει να στεναχωριέται χωρίς λόγο, γι αυτό και έγραψα αυτό το μήνυμα.

Ασε βρε παιδί μου και τίποτα να πέσει κάτω!
Δεν πειράζει...


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 20:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

.


για φαντασματα μπηκα και οπτασιες βλεπω...

.

θα τοποθετηθω χωρις να παρεξηγηθω (ελπιζω) απο κανεναν.

καλοι μου oneiric1 και Vril, κατα πρωτον δεν νομιζω οτι απασχολει τον θεματοθετη η οποιαδηποτε διαφορα σας.


.


καλη μου oneiric1, εκφρασεις τυπου ανθρωπινο σκουπιδι δεν ταιριαζουν σε εσενα να τις απευθυνεις, πολλω μαλλον δε στον ανθρωπο που γραφει ως βριλ και εχω την τιμη να γνωριζω προσωπικα.


το οτι τον γνωριζω και τον θεωρω φιλο μου δεν με επηρεαζει ομως στο να κρινω αντικειμενικα οπως θαχεις η ιδια διαπιστωσει απο αλλα τοπικ.

προσωπικα παρακολουθησα την κοντρα σας σε ενα μονο τοπικ, στο οποιο και εγραφα, αρα δεν ειμαι ο καταλληλος για να κρινω αν υπηρξε ενοχλητικος σε σενα ο βριλ γενικα.

ξερω ομως πως ο,τι κι αν συνεβει δικτυακα μεταξυ σας, μπορουσε να λυθει μεσω προσωπικων μεϊλ και οχι εκφρασεων που ριχνουν το επιπεδο του φορουμ.

το χιουμορ και η ειρωνια ειναι ισχυρα οπλα και σαν γυναικα ειμαι σιγουρος οτι τα κατεχεις.

.

καλε μου κακιστε βριλ, ο γραπτος λογος ειναι ιδαιτερα παρεξηγησιμος, ποσο μαλλον οταν χρησιμοποιεις κυνισμο για να κριτικαρεις χιουμοριστικα κατι. (και εσενα σου πεφτει παντα πολυς στο μαγειρεμα )


το θεμα ειναι οτι ο κυνισμος (τον οποιον εκτιμω ομολογω) θιγει μερικους ανθρωπους και θαπρεπε κατα την γνωμη μου να χρησιμοποιειται αραιωμενος και μονο σε εκτακτες περιπτωσεις σε καθαρη μορφη.

λαβε επισης υποψη σου οτι απο δικο σου λαθος εχεις παρερμηνευτει απο αρκετους ως "κυνηγος κυνηγων φαντασματων" και η ετικετα κρυβει τα οσα εχεις να προσφερεις και τα οποια γνωριζω.


ειμαι ο πρωτος που σαν φιλος σου επεσημανα οτι δεν εισαι σαφης στα μηνυματα σου, γεγονος που τα κανει παρεξηγησιμα.

.


οσον αφορα τα προσωπικα μεϊλ κακως τα αναφερατε κατα την ταπεινη μου γνωμη, αλλα μιας και τα βγαλατε στην φορα (και στα φορα) θα τοποθετηθω με σοβαροτητα και περισκεψη που αρμοζει σε ανθρωπο της ηλικιας μου και του κυρους μου:

χεστηκε η φοραδα στο αλωνι (μετα συγχωρησεως παντα)


.

οσο θα υπαρχουν αντρες και γυναικες θα υπαρχει και ελξη μεταξυ τους.

θελετε να το κανω τοπικ να αναλυσουμε αυτην την ανεξηγητη αρχεγονη ελξη και τα ταμπου που την συνοδευουν???


κι οσο θα υπαρχουν ανθρωποι θα υπαρχουν παρεξηγησεις.


να ανοιξουμε και ενα για την παρεξηγησιμοτητα του γραπτου λογου?

ας δινουμε ομως το καλο παραδειγμα στις διενεξεις και τις διαφωνιες μας κρατωντας ενα επιπεδο.

το χιουμορ (χουμορ στα ελληνικα) ειναι μια καλη λυση - χουμοριστε κι ας τσουζει!

.


λοιπον, βγαλατε τα απλυτα στην φορα, καναμε μπουγαδα, και ελπιζω το ταϊντ να καθαρισε και τους πιο δυσκολους λεκεδες!


cool bro and sis

.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 22:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είχα την εντύπωση ότι θα το είχες δει, βρε Vril. Το σχόλιο μου βρίσκεται στο "Πως θα αντιδρουσατε αν ολα ηταν ψεματα...?" Μπορείς να το δεις τώρα αν θες.


Ναι, το είδα τώρα και διαπίστωσα οτι το ίδιο κέιμενο το έχει ποστάρει ΚΑΙ ΕΔΩ...

Τίποτα. Δεν έχω να πώ τίποτα. Έχω μείνει άναυδος !

Κάνε τον κόπο και δες και τι έχω πεί στην "αχαλίνωτη".

Επιμένω οτι έχω δίκιο, και αυτή τη φορά δε το λέω όπως το λέω συνήθως, ξέρεις πώς.

Και ακριβώς επειδή είναι έγκυος, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.

Ονειρίκ, κοίτα το παιδί σου και καλή λευτεριά.

Εγώ αποχωρώ από το φόρουμ, θα μείνω μόνο στα θέματα "ΠΕΡΙ ΧΛΩΡΙΔΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΙΔΑΣ" και ασχολειθείτε μόνοι σας με τον κάθε ανεγκέφαλο που θα σας καταθέσει τη μονδική του εμπειρεία οτι είδε το τέρας της Πεντέλης. Στο κάτω κάτω ξέρετε οτι είναι μούφα, απλά δεν έχετε τα κότσια να του το πείτε κατάμουτρα.


Γειά σας.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy