ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΙΣ ΤΣΙΓΓΑΝΕΣ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 13:36:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πραγματικά εκμεταλλεύονται τον φόβο ορισμένων ανθρώπων για το μέλλον και την άγνοια. Σε καθηλώνουν με τα στοχευμένα λόγια τους που στοχεύουν σε ψυχολογικό καταναγκασμό της στιγμής. Δεν βλέπουν το μέλλον απλώς όσες δεν σε πλησιάζουν μόνο για εξαπάτηση και τα λεφτά,

Διαδόσεις. Αφού είναι πλούσιοι γιατί ζουν φτωχικά στα τσαντίρια;

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 18:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΧΡΟΝΙΑ.
ΛΟΙΠΟΝ , ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΤΣΙΓΓΑΝΕΣ, ΕΧΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.

ΚΑΠΟΤΕ , ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ , ΤΟ 1973, (ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ) ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, ΕΚΑΝΑ ΒΟΛΤΑ ΣΤΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΟΥ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ, ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΡΙΑ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΣΧΕΣΗ, ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΑΠΛΩΣ ΦΙΛΟΙ.
ΤΗΝ ΕΛΕΓΑΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΒΙΚΥ.
ΗΤΑΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑΚΙ, ΕΚΑΝΕ ΖΕΣΤΗ (ΙΟΥΛΙΟΣ ΜΗΝΑΣ ΗΤΑΝΕ)ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΦΕ ΣΤΟΥ ΠΡΑΠΑ. (ΟΙ ΦΑΛΗΡΙΩΤΕΣ ΞΕΡΟΥΝ). ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΑΠΕΝΑΝΤΙ, ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΜΙΑ ΤΣΙΓΓΑΝΑ, Η ΟΠΟΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΕ ΜΕΝΑ. ( ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΔΙΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΔΙΠΛΑΡΩΝΟΥΝΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΩΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟΠΙΣΤΕΣ). ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΠΕΙΘΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΜΟΙΡΑ ΜΟΥ. ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΜΟΥ ΠΑΛΑΜΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ.<<ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΩΡΓΟ (ΓΙΩΡΓΟ ΜΕ ΛΕΝΕ) Η ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΑΣΤΗΝΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ.ΔΕΝ ΗΤΑΝΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.>>(ΟΝΤΩΣ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΧΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΜΟΥ).<< ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΤΩΡΑ ( Η ΒΙΚΥ) ΤΗΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΘΕΛΕΙ (!!!!!!!)>>. (ΟΝΤΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΤΙΚΑ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΗΜΟΥΝΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΩ).<<ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΣΑΣ ΠΟΤΕ.ΑΥΤΗ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΗΣ ΠΟΤΕ>>.<< Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΣ ΘΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΒΗΤΑ "Β" , ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΕΔΩ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΘΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΕ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ>>................
ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ.....
ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΚΥ ΓΙΑ ΚΑΦΕ.ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΦΕΥΓΕΙ ΓΙΑ ΙΣΠΑΝΙΑ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ. ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΦΕΥΓΕ ΜΟΥ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΗΚΕ ΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΘΗΤΙΚΑ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΝΤΡΕΠΟΤΑΝΕ ΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΙ.............
Η ΒΙΚΥ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΕΙΔΑ ΠΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ.........
ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΡΙΑ (3) ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ , ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 1976, ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ ΒΗΤΑ "Β".

ΕΙΠΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ???????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2011, 20:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλωσόρισες στο φόρουμ μας. Ναι, οι τσιγγάνες έχουν μαντική δύναμη που κανείς δεν ξέρει από πού παίρνουν αυτή τη δύναμη. Εγώ πιστεύω ότι είναι άνθρωποι πιο ανώτεροι από μας κι ας μη φαίνεται αυτό.

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2011, 00:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απατεωνισσες ειναι. κ κλεφτρες. μακρια.

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2011, 14:29:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλήθεια, erzebet_bathory;
Κάθε γυναίκα δηλαδή που ανήκει στην τσιγγάνικη φυλή είναι απατεώνισσα και κλέφτρα;
Μου φαίνεται εξαιρετικά γενικόλογη κι άδικη αυτή η ταμπελοποίηση...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πανδωρα
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2011, 17:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας,
είμαι καινούργια εδω παρόλαυτά θα ήθελα να συμμετέχω και εγώ στην συζήτηση.Στο γραφείο στο οποιο εργαζομουν μεχρι πριν λιγο καιρό υπήρχε μια κυρία πολύ σοβαρή και αξιοπρεπής γύρω στα 60 και πολλές φορές συζητούσαμε διάφορα.Μια μέρα άνοιξε και το θεμα των τσιγγανων και με πολύ αφέλεια την ρώτησα αν πιστεύει σε τσιγγάνες και τέτοια..η απάντηση με σοκαρε λιγάκι..μου είπε πως όταν ήταν 13 χρονών στην πίσω μεριά του σπιτιού της υπήρχε καταυλισμός τσιγγανων και επειδή γενικά ήταν φτωχα τα χρόνια ζητούσαν για ανταλλαγμα αυγα..πήρα μου είπε ενα αυγό και πήγα και της είπε τα πάντα....ποτε και πως θα λένε τον άντρα που γνω΄ρισε μετά από σχεδόν 2 δεκαετίες πόσα παιδιά θα κάνει τι θα κάνουν αυτά τα παιδιά στη ζωή τους αλλά και τα πάντα για το παρελθόν για τον πατέρα της και την κατάσταση που επικρατούσε στο σπίτι της...βασικά συμφωνω οτι σε κάθε περίπτωση υπάρχουν και απατεώνες, υπάρχουν όμως και άνθρωποι οι οποιοι έχουν κάποιες ξεχωριστές ικανότητες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μέλιαν
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2012, 23:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε όλους! Είμαι νέο μέλος οπότε ζητώ συγνώμη αν μακρυγορήσω. Πιστεύω αξίζει όμως την προσοχή σας.
Πρόσφατα μου έτυχε ένα παρόμοιο περιστατικό με όλα τα προαναφερόμενα. Είχα σοκαριστεί από το συμβάν και έκατσα με ένα φίλο και ψάξαμε για το ζήτημα με τις "μάντισσες του δρόμου" και έτσι έπεσε στην αντίληψη μας αυτό το forum. Παρατήρησα ότι πολλές απ' τις δικές σας εμπειρίες τυχαίνει να έχουν λάβει μέρος στον Πειραιά... Και η δική μου εκεί συνέβη αλλά το παράδοξο είναι ότι δεν μένω εκεί...
Βρισκόμουν στο λιμάνι έξω απ' την εκκλησία του Αγίου Σπυρίδωνα. Ξαφνικά βλέπω μια κυρία η οποία ΔΕΝ ΉΤΑΝ ΤΣΙΓΓΆΝΑ. Μεσήλικας με normal παρουσιαστικό. Μου ζήτησε ένα τσιγάρο.
-Βεβαίως, της αποκρίθηκα, δυο λεπτά μόνο να σας στρίψω ένα γιατί έχω στριφτά.
Με ευχαρίστησε και περίμενε...
Συνειδητοποιώ ότι δεν έχω χαρτάκια. Της το λέω και της προτείνω να έρθει μαζί μου στο περίπτερο να πάρω. Μου είπε "δεν πειράζει", επιμένω, μου αρνείται για μια ακόμη φορά και εν τέλει της ευχήθηκα καλές γιορτές (ήταν δύο μέρες πριν τα Χριστούγεννα) και ξεκίνησα να φεύγω. Την ίδια στιγμή μου κάνει "Πέτρο δεν τον λένε τον πατέρα σου;" έμεινα μ****κας (συγνώμη κιόλας). Έντρομη εγώ γυρνάω... "που το ξέρετε;" βγάζει ένα χαρτομάντιλο απ' την τσέπη της και μου λέει "γρήγορα σκίστο" άρχισα να λέω "τι να το σκίσω καλέ..." και τέτοια. Μου κάνει "σκίστο για την ψυχούλα του μπαμπά σου" έθεσε λεπτό ζήτημα και το έσκισα. Είπε κάτι λόγια και μου ζήτησε να ακουμπήσω πάνω στην παλάμη της ένα κέρμα (πάνω στο χαρτομάντιλο). Άρχισα να πονηρεύομαι παρ' όλα αυτά έβγαλα ένα κέρμα. Εκείνη τη στιγμή μου λέει "ο πατέρας σου πριν κάποια χρόνια ήταν στο νοσοκομείο" λέω μέσα μου "ναι καλά όχι μία και δύο φορές" όμως μία φορά ήταν από στενοχώρια από κοντινά συγγενικά του πρόσωπα και αυτή ήταν η πιο τρανταχτή. Ε, λοιπόν σε αυτή αναφερόταν. Είπε και κάτι άλλα περίεργα και μου κάνει "γρήγορα χαρτί" εγώ: "τι χαρτί;" εκείνη: "χαρτονόμισμα πως το λένε!". Της είπα ότι δεν έχω ενώ είχα 50 ευρώ. Μου λέει "μην μου λες ψέματα ξέρω πως έχεις 50 ευρώ στο πορτοφόλι σου!" Τα χασα! Χωρίς να το πολυσκεφτώ τα έβγαλα διστακτικά και εκείνη μου λέει "χεσμένα τα 'χω τα λεφτά σου μην φοβάσαι". Και πράγματι. Ακούμπησα το 50αρικο το δίπλωσε αρκετές φορές και το τύλιξε στο χαρτομάντιλο μες στα μάτια μου. Μου είπε να επαναλάβω τα λόγια της: "Να χαθεί...και να ξαναβρεθεί" τα είπα υπό τον φόβο για την ψυχή του πατέρα μου όπως μου ξανάπε και μόλις άνοιξα το χαρτομάντιλο είχαν χαθεί! Κατάλαβα ότι πρόκειται για ταχυδακτυλουργικό και με αγχώδες αλλά και νευριασμένο ύφος την απείλησα ότι θα καλέσω την αστυνομία. Δεν φάνηκα και πολύ πειστική και εκείνη καθόλου φοβισμένη απ' την απειλή μου. Παρ' όλα αυτά μου ξαναεμφάνισε το 50αρικο λέγοντας μου: "η Μαρία ποια είναι εσύ δεν είσαι;". Δεν χρειαζόταν κάτι άλλο για να κατουρηθώ απ' το φόβο μου ενώ υπό φυσιολογικές συνθήκες ίσως και να μην επηρεαζόμουν... Λέω "που το ξέρετε;" και μου λέει "Αχ! να 'ξερες τι μεγάλο καλό σου έκανα σήμερα! θα το δεις και όταν με ξανασυναντήσεις θα μου πεις Χριστίνα σε ευχαριστώ"... Ύστερα μου ζήτησε να χαλάσω στο περίπτερο το 50ρικο και να της δώσω 10 ευρώ... Σκέφτηκα όπως θα σκεφτόταν ο φίλος μου και βρήκα το κουράγιο να τη διώξω. Τα κατάφερα και ενώ περίμενα να μου ρίξει καμιά κατάρα αντιθέτως μου λέει "δεν πειράζει έχεις καλή ψυχή και δεν θα στο γυρίσω σε κακό... να ξέρεις ότι η σχέση σου θα στεριώσει και θα κάνεις και παιδί".
Θα 'λεγα πως είμαι πολύ μικρή για μια τέτοια πρόβλεψη. Σαφώς και δεν πιστεύω σε μάγια ούτε σε προβλέψεις... Απλώς διερωτήθηκα πως ήταν τόσο ακριβής σε σημαντικά γεγονότα της ζωής μου. Θα χαρώ να λάβω τις απόψεις σας.

Πίστευε και ΜΗ , ερεύνα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2012, 00:59:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mελιαν

Καλώς ήρθες στην κοινότητα του esoterica.

Η περίπτωση που περιγράφεις,έχει τα κοινά χαρακτηριστικά μιας ομάδας απατεώνων,χαμηλού ρίσκου.Εννοώ ότι επιδίδονται σε απάτες που δεν επισύρουν μεγάλες ποινές και εξασφαλίζουν τρόπον τινα,το "μεροκάματο".

Συγκρότηση ομάδας απο 2 έως 5 άτομα.
Στόχοι νεαρές κοπέλες και ηλικιωμένες θεοσεβούμενες.
Τα μέλη της ομάδας περιφέρονται σε πάρκα,σχολεία,πανεπιστήμια,καφετέριες και γενικά όπου υπάρχει συνωστισμός και λέγονται διάφορα,οικογενειακά και προσωπικά.

Αυτοί που συγκεντρώνουν τις πληροφορίες δεν εμφανίζονται φυσικά στο υποψήφιο θύμα,αλλά κάποιος απο την ομάδα που δρούσε σε άλλο σημείο.
Ετσι μαζεύουν πληροφορίες για λίγα άτομα και όταν έρθει η ημέρα της "συγκομιδής",παρουσιάζονται ώς γνώστες αποκρυφης γνώσης με σκοπό την εξαπάτηση.Φυσικά ξέρουν το ονομά σου επειδή κάποιος θα σε κάλεσε με αυτό,ξέρουν τον πατέρα σου,την οικογένειά σου,επειδή εσυ ανέφερες για αυτούς μιλώντας σε άλλο γνωστό σου,σε άλλο σημείο.

Σήμερα έχουν στη διάθεσή τους και την τεχνολογία (φωτο απο κινητα,ιντερνετ,κ.λ.π) και μαθαίνουν πιο πολλά απο όσα λές.

Τα χρήματα που βγάζουν απο όλη αυτη την απάτη μπορεί να φθάνουν και τα 700-1000 ευρώ ημερησίως.

Δεν υπάρχει τίποτα το μετα-φυσικό απο αυτη την εμπειρία σου.
Απλά πρόσεχε στο μέλλον!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μέλιαν
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2012, 19:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Νικόμαχε,
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, η αλήθεια είναι πως είχα σκεφτεί διάφορες εκδοχές περί του θέματος για το πώς μπορεί να τα βρήκε όλα αυτά. Μάλιστα μου ήρθε και μια αναλαμπή και η σκέψη σου έχει βάση. όπως ανέφερα δεν μένω στο Πειραιά. Πριν κανα-δυο μήνες που βρέθηκα πάλι εκεί σε άλλο σημείο αυτή τη φορά, μια παρέα πιτσιρικάδων βρίσκονταν σε ένα στενό και περνώντας χωρίς να τους έχω ξαναδεί στη ζωή μου κάνουν "αυτή δεν είναι η τάδε;" τέλος πάντων; Ενστικτωδώς γύρισα και απομακρύνθηκα έπειτα. Μια άλλη φορά πάλι στο Πειραιά σε άλλο σημείο πάλι πέρασα μπροστά από ένα τύπο και μου ψιθύρισε σχεδόν "Γεια σου τάδε".
Πρέπει να ανησυχώ; και η αλήθεια είναι ότι μιλάω αρκετά συχνά για τον πατέρα μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2012, 00:33:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη Μέλιαν να σου ευχηθώ κι εγώ το καλώς ήλθες , και ότι καλύτερο για το 2013 .
Το τελευταίο μήνυμά σου φίλη μου , μου δημιούργησε απορίες και με έβαλε σε σκέψεις . Γράφεις ότι δεν μένεις στον Πειραιά , και όμως η παρέα των παιδιών σε αναγνώρισε . Το ίδιο έγινε και με τον άγνωστο που σε χαιρέτισε με το όνομά σου . Αυτό για μένα σημαίνει ότι είσαι γνωστό πρόσωπο και έρχεσαι σε επαφή με πολύ κόσμο , ίσως λόγω του επαγγέλματός σου . Αλλιώς δεν μπορώ να το εξηγήσω , γιατί μου είναι αδύνατον να υποθέσω ότι οι Πειραιώτες απέκτησαν ξαφνικά μαντικές ικανότητες .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μέλιαν
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2012, 01:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Sesostri,
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και ανταποδίδω! :)
Σε γενικές γραμμές (κάτι που δεν έχει να κάνει με επάγγελμα) δεν είμαι ιδιαίτερα εσωστρεφής. Το ζήτημα είναι ότι για προσωπικούς λόγους είμαι πολύ επιλεκτική με τα άτομα και όχι διάσημη δεν μπορώ να πω πως είμαι ειδικά εκεί. Τις φάτσες των παιδιών δεν τις αναγνώρισα ούτε του τύπου που μου μίλησε και μάλιστα ήξερε το όνομα μου. Αν στέκει όμως η εκδοχή του Νικόμαχου πιο πάνω δεν θα ήταν ιδιαίτερα δύσκολο για κάποιον να μάθει βασικές πληροφορίες για εμένα και τον οποιοδήποτε. Το θέμα είναι ότι θεωρώ αρκετά δύσκολο επίτευγμα το θέμα της παρακολούθησης βέβαια όχι απίθανο. Από 'κει και πέρα ίσως να είναι και θέμα πιθανοτήτων. Δηλαδή να καταλήγουν σε κάποια ονόματα να ρωτάνε ένα μεγάλο ποσοστό ατόμων την ημέρα μέχρι να τους κάτσει. Και ενώ ο άλλος ήδη από τα ονόματα έχει τρομοκρατηθεί να του βάλουν και καμιά σάλτσα κανά ταχυδακτυλουργικό και τα συναφή. Και πάλι όμως είναι ασαφές το πώς μπορεί να λειτουργεί αν βασίζεται σε κομπίνα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thearmageladon
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2013, 04:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα,
παρομοιο περιστατικο συνεβη και σε μενα σημερα.Προκαταβολικα να πω οτι θα ειναι μεγαλο ποστ,γιατι θελω παραλληλα με την ιστορια να εξηγησω και το πως λειτουργησε η συγκεκριμενη τσιγγανα.

Περιοχη:Πατρα
Χασουρα:21ε

PART 1
Σταματαω με τ΄ αμαξι απεναντι απο το καφε σταθμος(για οσους γνωριζουν),και βλεπω μια μαυροφορεμενη τσιγγανα να με πλησιαζει οσο φρεναρω.εγω της εκανα νοηματα να φυγει,αλλα αυτη τιποτα.μολις βαζω χειροφρενο ερχεται στο παραθυρο και μου κανει "νευρικος εισαι,κακος δεν εισαι".Οταν μου το 'πε αυτο ενιωσα ασχημα,γιατι πριν απο λιγο εδιωχνα μια καημενη γιαγιουλα και ουτε κακια δε μου κρατησε,μονο 20ε...Χαμογελαω,και αρχιζει να μου λεει "Καλο κανεις και καλο δε βλεπεις.Ταλαιπωρημενος εισαι.Σε μεγαλη σχολη εισαι.Εχεις περασει ενα μεγαλο χωρισμο".Ακουγοντας αυτο στραβωνω τη μουρη μου,γιατι αποφευγω τις σχεσεις εδω και χρονια,οποτε αν ειχα χωρισει θα το ηξερα...Ψιλιαζεται το λαθος της και συνεχιζει "Δυσκολα εχεις περασει.Εχουν καρφωσει φωτογραφια σου και γι αυτο δε βλεπεις καλο",ενω εβγαζε ταυτοχρονα ενα χαρτομαντηλο και το κομματιαζε."Σκισε" μου λεει,οποτε το παιρνω,το σκιζω σε δυο σημεια και μου το ξαναπαιρνει,το κομματιαζει αλλο λιγο και το βαζει στην παλαμη μου."Αν το χαρτομαντηλο ενωθει,θα λυθουν τα μαγια" λεει,και με το που το ακουω σκεφτομαι "παει τον ηπια,μια ζωη καταραμενος θα 'μαι".Το αξιοπεριεργο ειναι πως οσο ειχα το χαρτομαντηλο στην παλαμη μου,ενιωθα σα να υπηρχε μεγαλη συγκεντρωση ενεργειας."Ανοιξε το" μου λεει,και ως δια μαγειας το χαρτομαντηλο ηταν σαν καινουργιο."Δωσε κατι,για να πιασει" λεει,και της δινω 1ε.

PART 2
"Τρεξιματα ειχες με νοσοκομεια ή δικαστηρια" συνεχιζει.Οντως τον τελευταιο μηνα,υπηρξαν καποια θεματακια οπου χρειαστηκε νοσοκομειο.Της γνεφω καταφατικα και με ρωταει ποιον αφορουσε.Της απανταω τη μητερα μου και μου λεει "Αν θες να γινει καλα,παρε αυτο το χαρτομαντηλο(ειχε μεγαλη καβατζα) και τυλιξε το με λεπτο χαρτι".Μετα απο ενα μινι διαλογο για να καταλαβω τι εννοουσε,της δινω ενα εικοσαρικο,το τυλιγει εντεχνα γυρω απ το χαρτομαντηλο και το βαζει κατω απ το μανικι,στον ωμο μου.Επαναλαβε τα λογια μου,λεει και αρχιζει."Δε με νοιαζει το χαρτι.Να χαθει το χαρτι,οπως οι οχτροι μου"(μαντεψτε τι εγινε...ω ναι,το χαρτι χαθηκε!!).Εχοντας ψιλιαστει απ την αρχη του part 2 τι ηθελε να κανει,παρακολουθουσα καθε της κινηση,οποτε οσο εκεινη μιλουσε,την ενιωθα να σκαλιζει το "μιγμα" που ειχε βαλει στον ωμο μου.Μολις τελειωσε τα "ξορκια",το βγαζει απ τον ωμο μου και βλεπω μονο το χαρτομαντηλο,ενω στο αλλο της χερι,ο αντιχειρας ηταν πισω απ τα υπολοιπα δαχτυλα και ακουμπουσε την παλαμη."Ξερω τι κανατε" της λεω."Γιατι με προσβαλλεις τη γιαγια;" απανταει οποτε για να το σωσω συνεχιζω λεγοντας "Πώς το κανετε αυτο;Ειναι απιθανο".Μου εξηγησε οτι οπως εμεις στα πανεπιστημια εχουμε μεγαλους καθηγητες ετσι εχουν κι εκεινοι,και ακολουθησε το παρασυνθημα
"Δε θα μου χαρισεις κατι τη γιαγια,που σε εκανα καλα;"
"Σας χαρισα 20ε,δεν εχω αλλο"
"Αν σου πανε ολα καλα,υποσχεσαι να μου αναψεις ενα κερακι στην εκκλησια;"
"Υποσχομαι"

THE END

ΥΓ:Να ξεκαθαρισω πως προσωπικα δεν πιστευω στον Θεο,ουτε σε μαγεια κλπ,αλλα μολις ηρθε διπλα μου,για καποιο περιεργο λογο,ενιωσα μεγαλο φοβο μη μου κανει καμια καταρα.Αυτη ηταν και η αιτια που,δεν εφυγα εξ αρχης,αλλα καθησα να την ακουσω.


SPOILERS
-Οι εν λογω γυναικες εχουν κατι "σκοτεινο" στην εμφανιση τους,τα σκουρα ρουχα,το σκουρο δερμα,η εντονη μυρωδια και το μουστακι(δεν το λεω ειρωνικα,ακομα και το μουστακι παιζει το ρολο του!),που σε συνδυασμο με τη μεγαλη ιστορια της φυλης τους,και τις δοξασιες περι μαγειας,σε παγωνει ευκολα.
-Ως οι γηραιες της φυλης,θεωρειται οτι κουβαλουν τη σοφια της παραδοσης τους.
-Οι εκφρασεις που χρησιμοποιουν ειναι κατα κορον γενικευσεις ή βασιζονται στις πιθανοτητες.Οποιον και να ρωτησεις,θα δεις οτι κατα βαθος νιωθει πως "καλο κανει και καλο δεν παιρνει".Ολοι μας,ανεξαρτητως ηλικιας,νιωθουμε αδικημενοι και ταλαιπωρημενοι,αλλοι σε μικροτερο και αλλοι σε μεγαλυτερο βαθμο.Επιπλεον,προσαρμοζονται στο θυμα τους.Οταν,δηλαδη,βλεπουν ενα φοιτητη,αν του πουν οτι ειναι σε "μεγαλη" σχολη,αυτοματως εκεινος θα το δεχτει.Επιπροσθετως,οταν μιλανε σε φοιτητη,οι πιθανοτητες του να εχει περασει εναν ασχημο χωρισμο ειναι τεραστιες,μιας και,let's face it,οι σχεσεις ειναι η βασικη μας εγνοια.Αν πχ,ειχε απεναντι της εναν 40αρη θα το προσαρμοζε στα επαγγελματικα.
-Μεχρι στιγμης,με τα παραπανω,και το πρωτο κολπο με το χαρτομαντηλο(δεν το χω ξεχασει,το φυλαω για το τελος...),εχει καταφερει να κερδισει την εμπιστοσυνη σου,οποτε εισαι πλεον ανοιχτος σε ο,τι κι αν αναφερει.
-Τελος ερχεται η ερωτηση για το νοσοκομειο-δικαστηριο(δεν κανουν ολες την ιδια ερωτηση,αλλα ειναι παντα καποια που καλυπτει ενα ευρυ φασμα γεγονοτων).Οι πιθανοτητες να εχεις εμπλακει σε κατι που αφορα νοσοκομειο-δικαστηριο ειναι τεραστιες(ειδικα στη συγκεκριμενη εποχη).Αυτο συμβαινει,γιατι και μια ιωσουλα να περασες ή να πηρες μια κληση μεχρι και εναμιση μηνα πριν,το συνδεεις με αυτο που ρωταει,γιατι απλα,εχοντας κερδισει την εμπιστοσυνη σου,ΘΕΣ να εχει δικιο και να ταυτιστεις με τα λεγομενα της.
-drumroll please...http://www.youtube.com/watch?v=gKPnOes6j3E
Ολο κι ολο αυτο ειναι το "μεγαλο κολπο".Και για να δω τη δυσκολια του ειπα να το δοκιμασω μονος μου.Και παρολο που ειμαι παντελως αχρηστος στα ταχυδακτυλουργικα,σχεδον καταφερα να με ξεγαλασω!!!


ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ
-Το topic ξεκινησε το 2005!Τωρα εχουμε 2013!Η ζωη εχει αλλαξει ριζικα σε αυτη τη χωρα μεσα σε αυτα τα 8 χρονια,και ακομα οι τσιγγανες καταφερνουν να κερδιζουν χρηματα με τον ιδιο ακριβως τροπο!Σκατα στα μουτρα μας,και respect σε αυτες.
-Προσωπικα,ειμαι χαρουμενος που μου συνεβη το συγκεκριμενο περιστατικο,και πια δεν κλαιω τα 20ε.Χαρη στη συγκεκριμενη κυρια,καταλαβα οτι δεν ημουν τοσο δυνατος οσο νομιζα,αφου αποδειχτηκε πως φοβομουν κατι στο οποιο δεν πιστευα.Καταφερα,λοιπον,να συνειδητοποιησω "εμπρακτα" οτι δεν υπαρχει λογος φοβου.
-Απ' οτι ειδα υπαρχουν πολλα περιστατικα στον Πειραια.Εχει τυχει εκει να την πεσουν σε φιλο μου μπολικα τσιγγανακια,οποτε θα σας συμβουλευα,αν θελετε να αποφυγετε μια τσιγγανα "μαγισσα" μην το κανετε προκλητικα(δεν αναφερομαι σε κανεναν απο τους παραπανω),γιατι ποτε δεν ξερετε που και με ποιους μπορει να μπλεξετε...

PS:Sorry for the long post

Edited by - thearmageladon on 22/01/2013 04:36:52

Edited by - thearmageladon on 22/01/2013 04:37:49

Edited by - thearmageladon on 22/01/2013 05:37:45

Edited by - thearmageladon on 22/01/2013 05:45:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2013, 20:15:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημερα σε ολους. Ειμαι σχετικα νεο μελος, αλλα διαβαζω εδω και αρκετο καιρο τα μηνυματα σας, διοτι τα βρισκω πολυ ενδιαφερον. Λοιπον να ξεκαθαρισω απο τωρα οτι και λογο χαρακτηρα, αλλα και λογο επαγγελματος δεν πιστευω ευκολα σε μαγειες, ξορκια και γενικα σε παρομοιες καταστασεις, παρα μονο σε οτι βλεπουν τα ματια μου και παλι αν ειναι κατι λιγο πιο τραβηγμενο προσπαθω πρωτα να του βρω μια λογικη λυση και επειτα να δεχτω κατι παραφυσικο. Αλλα ας μπω στο θεμα για να μην σας κουραζω αλλο.
Το προηγουμενο Σαββατο ημουν μαζι με καποιο φιλο μεσα στο αυτοκινητο του. Το αμαξι ηταν παρκαρισμενο και απλα συζητουσαμε. Καποια στιγμη μου χτυπαει το παραθυρο μια τσιγγανα και με ρωτησε αν ηθελα να αγορασω κατι που πουλουσε. Εγω δεν εδωσα σημασια και πηγα να κλεισω το παραθυρο. Εκεινη με σταματησε και μου ειπε οτι θελει να μου μιλησει για το μελλον μου. Εγω της ειπα οτι δεν ενδιαφερομαι. Τοτε ασχοληθηκε με τον φιλο μου. Εκεινος δεν ξερω γιατι, αλλα της εδωσε σημασια. Του δινει λοιπον ενα σχοινακι και του λεει να κανει 5 κομπους. Μετα να το κρατησει στο χερι του και αυτη του ελεγε μια ευχη κι εκεινος επαναλαμβανε τα λογια. Εν τω μεταξυ εγω κοροιδευα και του ελεγα, αν ειναι δυνατον να πιστευει σε τετοιες ανοησιες. Η τσιγγανα με αγριοκοιταζε, αλλα εγω ειμουν μεσα στην ειρωνια. Ο φιλος μου κρατουσε το σχοινακι στα χερια του. Μετα το τελος της προσευχης-ξορκι, κι εγω δεν ξερω τι ηταν, η τσιγγανα μας ειπε οτι απο εδω και περα δε θα θυμομαστε τιποτε απο τα λογια που ειπαν και του ειπε να ανοιξει το χερι του. Αυτο φιλοι μου το ειδα και ψεματα δεν μπορω να πω. Το σχοινακι ειχε λυθει στα 4 απο τα πεντε σημεια, ενω καθολη την διαρκεια που ελεγε τα λογια η τσιγγανα, ηταν μεσα στο χερι του φιλου μου. Τωρα δεν ξερω, αν ηταν καποια οφθαλμαπατη. Του ειπε οτι του εχουν κανει μαγια κλπ κλπ. Εγω συνεχισα να ειρωνευομαι και εκεινη μου ειπε να μην γελαω, διοτι μεχρι το βραδυ θα καταλαβω πως εχω αδικο. Φυσικα και δεν εδωσα σημασια. Ανοιξα την πορτα κι εφυγα.
Επιστρεφοντας στο σπιτι καθησα ως συνηθως στον υπολογιστη μου για να συνεχισω την πτυχιακη μου εργασια. Στα καλα καθουμενα ο υπολογιστης εσβησε. Τον αναψα παλι και εκεινος μεσα σε 5 λεπτα παλι εσβησε. Ε λεω, μηχανιμα ειναι θα χαλασε. Μετα απο λιγο πηγαινω να αναψω την τηλεοραση. Παρατηρω οτι εχουν χαλασει ολα τα καναλια και δεν πιανει τιποτε. Τελικα το προβλημα ηταν στον κεντρικο ενησχιτη της πολυκατικιας. Για 2 ημερες δεν ειχα ουτε τηλεοραση. Για το βραδυ ειπα να παρω ενα Dvd αφου δεν επιανα κανενα καναλι. Οσο κουφο κι αν φανει βαζω το dvd στο dvd player και δεν δουλευε (το μηχανιμα ειναι καινουριο, το εχω μονο 3 μηνες). Δυστυχως χαλασε και το εχω ακομη στο μαστορα. Την Κυριακη το πρωι πηγαινω στην κουζινα να φτιαξω καφε και ενω αναβω το ματι, ακουω ενα μπαμ και σκαει η πριζα της κουζινας. Μπορει η ολη κατασταση να φαινεται γελοια και απιστευτη, αλλα δεν εχω λογο να πω καποιο ψεμα. Απλα εχω αποροια γιατι εγιναν ολα αυτα μαζεμενα σε 1 1/2 μερα.
Τη Δευτερα το πρωι πηρα το Dvd και πηγαινα να το αφησω για φτιαξιμο. Βγαινοντας απο το σπιτι βλεπω μπροστα μου την τσιγγανα. Τι εγινε μου λεει; Κι αυτο χαλασε; Και μου ειπε αλλη φορα να προσεχω τι λεω. Φυσικα δεν εδωσα σημασια κι εφυγα. Ο υπολογιστης μετα απο 2 μερες συνηλθε μονος του, ευτυχως. Για τα υπολοιπα πληρωσα τεχνικους και τα εφτιαξαν.
Και τωρα πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας, ειναι δυνατον να προκληθηκαν ολα αυτα απο τα λογια της τσιγγανας; Προσωπικα δεν θελω να το πιστευω, αλλα εγιναν πολλα πραγματα μαζεμενα σε μικρο χρονικο διαστημα.

strange things are reflections of our dreams into reality.


χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2013, 21:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνωμη για το παραπανω μνμ λαθα
κι ╯▽╰.
Οι τσιγγανες παντα μου προκαλουσαν φοβο.Αλλα απο τοτε που εζησα ενα περιστατικο αρχισα να τρεμω στην παρουσια τους.Συνηθως κανω πως δεν της βλεπω ,μιλαω με το ατομο που θα μαι παρεα χωρις να υπαρχει κτλ.
1 Ημουν στα κτελ του Ναυπλιου περιμενωντας το λεωφορειο.
Ξαφνικα ερχεται μια τσιγγανα κ μου ζητησε τσιγαρο.Εβγαλα αμεσως το καπνο και της εστριψα 5 τσιγαρα.Ερχοταν το λεοφωρειο,μου ελεγε ευχαριστω,να σαι καλα.Μα καθως ημουν στα σκαλια του λεοφωρειου μου φωναξε θα σου λεγα την μοιρα σ,αλλα δεν εχεις μοιρα. @_@ .....Δεν με αγγιξε ο αυτο.
2 Ημουν στην Αθηνα σε μια περιοχη εγω,ενας φιλος κ αλλο ενα ζευγαρι.Ειχαμε κατσει για φαγητο σε ενα μαγαζι εξωτερικο διπλα στο δρομο(αν ειναι δυνατον)
...Καθως τρωγαμε ερχεται ενα τσιγγανακι να ζητησει λεφτα εμεις δεν του δωσαμε,πιεζε,πιεζε,εμεις τπτ.Τα παιρνει το φιλαρακι μας κ αρχιζει"σηκω φυγε τωρα μας ζαλισες,κουνησου,εξαφανισου κ α"Παιδια πραγματικα εκατσε λιγα δευτερολεπτα τον κοιταγε τοσο αγρια και μουρμουριζε ακαταλαβιστηκα.Τεσπα φευγει και επιτοπου σπαει το δοντι του παιδιου που εβρισε το τσιγγανακι.Δοντι απο τα πισω εσπασε ενα κομματακι στη τελευται μπουκια.Σ κανε μαγια του λεγαμε κ συζητουσαμε μονο για αυτο ολο το βραδυ.Το πρωι πηγαμε για καφε σε τελειως διαφορετικη περιοχη απο αυτη που ειμασταν εχθες.Ποιος εμφανιζεται;;Το τσιγγανακι το χθεσινο.Περναει διπλα μας τον κοιυαει τον φιλο μ αγρια,βαζω στο τραπεζι ενα ευρω τα περνει κ φευγοντας του λεει. "Το χθεσινο το παθες ετσι για να μαθεις αλλη φορα"Τι ηταν αυτο;;αΣυγνωμη για το μεγαλο μνμ

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ελληνμεχρι το κοκκαλο
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2013, 21:09:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνωμη για το παραπανω μνμ λαθα
κι ╯▽╰.
Οι τσιγγανες παντα μου προκαλουσαν φοβο.Αλλα απο τοτε που εζησα ενα περιστατικο αρχισα να τρεμω στην παρουσια τους.Συνηθως κανω πως δεν της βλεπω ,μιλαω με το ατομο που θα μαι παρεα χωρις να υπαρχει κτλ.
1 Ημουν στα κτελ του Ναυπλιου περιμενωντας το λεωφορειο.
Ξαφνικα ερχεται μια τσιγγανα κ μου ζητησε τσιγαρο.Εβγαλα αμεσως το καπνο και της εστριψα 5 τσιγαρα.Ερχοταν το λεοφωρειο,μου ελεγε ευχαριστω,να σαι καλα.Μα καθως ημουν στα σκαλια του λεοφωρειου μου φωναξε θα σου λεγα την μοιρα σ,αλλα δεν εχεις μοιρα. @_@ .....Δεν με αγγιξε ο αυτο.
2 Ημουν στην Αθηνα σε μια περιοχη εγω,ενας φιλος κ αλλο ενα ζευγαρι.Ειχαμε κατσει για φαγητο σε ενα μαγαζι εξωτερικο διπλα στο δρομο(αν ειναι δυνατον)
...Καθως τρωγαμε ερχεται ενα τσιγγανακι να ζητησει λεφτα εμεις δεν του δωσαμε,πιεζε,πιεζε,εμεις τπτ.Τα παιρνει το φιλαρακι μας κ αρχιζει"σηκω φυγε τωρα μας ζαλισες,κουνησου,εξαφανισου κ α"Παιδια πραγματικα εκατσε λιγα δευτερολεπτα τον κοιταγε τοσο αγρια και μουρμουριζε ακαταλαβιστηκα.Τεσπα φευγει και επιτοπου σπαει το δοντι του παιδιου που εβρισε το τσιγγανακι.Δοντι απο τα πισω εσπασε ενα κομματακι στη τελευται μπουκια.Σ κανε μαγια του λεγαμε κ συζητουσαμε μονο για αυτο ολο το βραδυ.Το πρωι πηγαμε για καφε σε τελειως διαφορετικη περιοχη απο αυτη που ειμασταν εχθες.Ποιος εμφανιζεται;;Το τσιγγανακι το χθεσινο.Περναει διπλα μας τον κοιυαει τον φιλο μ αγρια,βαζω στο τραπεζι ενα ευρω τα περνει κ φευγοντας του λεει. "Το χθεσινο το παθες ετσι για να μαθεις αλλη φορα"Τι ηταν αυτο;;αΣυγνωμη για το μεγαλο μνμ

χχχΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy