ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Άλυτα μυστήρια στον Ουρανό της Βόρειας Ελλάδας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 03:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΛΑΣ ΣΕ ΜΙΑ ΔΕΛΦΙΩΤΙΣΣΑ,,ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΚΟΥΛΟ ΘΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ,ΑΛΛΑ ΝΤΟΠΙΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ.ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΝΩ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ (Η ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ) ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ,ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΠΟ ΕΞΩΓΗΙΝΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ? ΟΤΑΝ ΣΤΑ ΕΦΗΒΙΚΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΑΡΑΖΑΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΠΑΡΕΑ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΧΑΖΕΥΑΜΕ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΝΑ ΚΕΡΑΣΕΙ ΣΦΙΝΑΚΙΑ?

ΜΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΜΑΤΑΤΟΥΤΗ ΠΙΑ-ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 08:13:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

SKEFTITE OTI EINAI SHMEIA STON OLYMPO POU DEN MPOUN OUTE ME DORYFORO NA DOUN.


Για διευκρίνησε λίγο τι θες να πείς ΑΚΡΙΒΩΣ με αυτό.

Πράγματι υπάρχουν σημεία που δεν μπορούν να ειδωθούν από ψηλά, διότι είναι ... σκεπασμένα. Δεν πιστεύω να εννοείς αυτό.

Οπότε, ισχυρίζεσαι οτι υπάρχουν σημεία, που ενώ είναι "ασκεπή", και αναμενόμενο θα ήταν να πρέπει να φαίνονται σε δορυφορικές φωτογραφίες, εντουτοις όλως περιέργως δεν φαίνονται...
Αυτό δεν θές να πείς ?
Ωραία. Ποιά είναι λοιπόν αυτά τα σημεία και αφού όπως ισχυρίζεσαι δεν φαίνονται από δορυφόρο, τότε πώς φαίνονται ΑΚΡΙΒΩΣ στις δορυφορικές φωτογραφίες και κατ΄ επέκταση σε δορυφορικούς χάρτες, GPS, κλπ.




Μάλλον δεν ξέρουν που πουλιούνται χάρτες της Ανάβασης: ως καλός τσανακογλύφτης των αμερικάνων λοιπόν "δίνω" την απόρρητη της διεύθυνση!

ΑΝΑΒΑΣΗ - ΤΟΠΟΣ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ
Στοά Αρσακείου 6Α, 10564 Αθήνα
τηλ. / fax: 210.3218104
www.mountains.gr

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 09:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EGO MILISA GIA TON OLYMPO PROTON.

KAI DEYTERON ELA NA DEIS THN SYNENTEYKSH KAI TIS THLEFONIKES EPAFES POU EXEI TO ASANA ME TON NOMARXH FOKIDOS THN TOPIKH ASTYNOMIA OPOS EPISHS NA DEIS SE VIDEO TRAVIGMENA APO TO ASANA KAPOIA PRAGMATA STO NOMO FOKIDOS GENIKOTERA KAI META THA DOUME PIOS MPOURDOLOGEI.

AKOUSEN ME PATAKSON DE

ΑΣΑΝΑ

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 11:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

AKOUSEN ME PATAKSON DE

Ωχχχ....

Προβλέπω και εδώ ουρές, όπως στην Εθνική Τράπεζα.

Μας βλέπω να κόβουμε χαρτάκια και να λέει επάνω "χψ Πελάτες σε αναμονή"



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 12:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μάλλον δεν ξέρουν που πουλιούνται χάρτες της Ανάβασης: ως καλός τσανακογλύφτης των αμερικάνων λοιπόν "δίνω" την απόρρητη της διεύθυνση!

ΑΝΑΒΑΣΗ - ΤΟΠΟΣ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑΣ
Στοά Αρσακείου 6Α, 10564 Αθήνα
τηλ. / fax: 210.3218104
www.mountains.gr

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky


Και σύ πάλι τι τόθελες να τους το πείς ????

Βάλτους τώρα να σου εξηγήσουν, ΠΩΣ έφτιαξε και πουλάει η "Αναβαση" χάρτες, με λεπτομέρεις 1:25.000, και πώς γίνεται να μένει ο άλλος παρδίπλα, να είναι "γνώστης" όλών των "μυστικών" και να μήν ξέρει που 'πέφτει" το τάδε ρέμμα...

Α, και κάτι άλλο.

Διάβασα, κάποιος ισχυρίστηκε εδώ, οτι δεν μπορούσαν να το φωτογραφίσουν.

Λοιπόν, αποδείξεις.
Όταν λέει κάποιος οτι "ΞΕΡΩ οτι ήρθαν, αλλά δεν μπόρεσαν να το φωτογραφίσουν" ΠΡΕΠΕΙ να αποδείξει τι λέει.
Αλλιώς θα εισηγηθώ στον Admin να διαγράψει το μέλος που τα λέει αυτά, με την κατηγορία της "διαδοσης ψευδών στοιχείων κατά συρροή και εξακολούθηση".

Λοιπόν, ή βλέπουμε αποδείξεις ή γελάει και ο κάθε πικραμένος !



Υ.Γ. Ο χάρτης της Ανάβασης λέγεται

6.11 Όλυμπος
Σειρά Τόπο 25
Ανάλυση 1:25.000
και αναφέρεται σε συντεταγμένες GPS συμβατές με WGS84

Αυτά όλα πώς τα εξηγείτε ???


Edited by - Vril on 22/07/2005 12:04:23

Edited by - Vril on 22/07/2005 12:05:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 20:07:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κι επειδή φωτογραφία από τον Όλυμπο δεν βλέπω να ανεβαίνει, πάρτε μιά από μένα...


Ηλιοβασίλεμα στον Όλυμπο, 4 Ιουλίου 1999. Μέρα ανεξαρτησίας (πραγματικά)…

Και όποιος γουστάρει: λέω να ανηφορίσω για Όλυμπο αρχές Αυγούστου... Σας παρακαλώ πολύ να μου υποδείξετε τα σημεία που συμβαίνουν διάφορα "μυστήρια". Αλλά επειδή δεν θα μου υποδείξετε τίποτε λέω να κάνω τα κλασσικά: οροπέδιο Μουσών, Μύτικας, Σκολιό, Προφ. Ηλίας, Ενιπέας... Όποιος θέλει (και μπορεί)...

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 20:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όποιος θέλει (και μπορεί)...

Σιγά, βρέ !

Ίδιο πράγμα είναι να λές "το είπε ένας γνωστός μου" και το ίδιο είναι να λές (χωρίς ανάσα...)

*κούχ* *κούχ* *...είναι μακριά ακόμα...* *μπρρρρρρρρ*


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 20:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Xωρίς ανάσα ή χωρίς ΑΣΑΝΑ:

Φαντάζεστε τον αγαπητό Κύριο (με κεφαλαίο Κ) Πάλμο να ανεβαίνει το λούκι του Μύτικα; Αλί σε όποιον είναι από πίσω! (εγώ πάντως δεν θα είμαι!)

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 20:29:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Xωρίς ανάσα ή χωρίς ΑΣΑΝΑ:

Λές να σημαίνει τελικά αυτό ????

Εγώ πάντως που ρώτησα, τι το κάνει το σχοινί που το δένει γύρω του, απάντηση δεν πήρα...
(και ούτε και θα πάρω)

Αυτοί, το βιολί βιολάκι, ψάχνουν να βρούν άτομα να τους τα ακουμπάνε


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 20:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
.

Edited by - Vril on 22/07/2005 20:32:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 20:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο χάρτης της Ανάβασης λέγεται

6.11 Όλυμπος
Σειρά Τόπο 25
Ανάλυση 1:25.000
και αναφέρεται σε συντεταγμένες GPS συμβατές με WGS84


Άτιμε Vril! Προδότη των καλύτερα κρυμμένων μυστικών της Ελλάδας! Αλλά: Ο ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ, ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΟΥΣ ΚΡΕΜΑ!!! (από 9αρι στατικό σκοινί)

(Εγώ δεν πρόδοσα: μου έδωσε εντολή το Ίδρυμα "Χωρίς Ανάσα" να αποκαλύψω την μυστική διεύθυνση της Ανάβασης ώστε να αποοκαλυφθούν - μετά από παρακολούθηση - οι ρουφιάνοι του κράτους / παρακράτους...


Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 20:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άτιμε Vril! Προδότη των καλύτερα κρυμμένων μυστικών της Ελλάδας! Αλλά: Ο ΛΑΟΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ, ΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΤΟΥΣ ΚΡΕΜΑ!!! (από 9αρι στατικό σκοινί)

Ω, ναι....

Ω, ναί...


Να πάρουμε 50άρι ή κάτι τίς παραπάνω.... ?????


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 20:51:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειχα την εντυπωση οτι τα στατικα ειναι
συνηθως πολυ πανω απο 50 μετρα.
Δεν νομιζω οτι εχει πλακα να αλλαζεις σχοινα
στον αναβατηρα καθε 50 μετρα σε σπηλαιοβαραθρα
200+ μετρων.

Χωρις πλακα, αντι να κανετε φιγουρα, δεν ανοιγετε κανενα θεμα
με τεχνικες συμβουλες για επιδοξους εξερευνητες ?

Ξερω οτι οι πληροφοριες υπαρχουν και αλλου, και ξερω
οτι για να μαθεις, πρεπει να ασχοληθεις πρακτικα,
αλλα νομιζω οτι ενα τετοιο θεμα θα αρεσε σε πολλους.
(Και ισως εσωζε και κανεναν επιδοξο εξερευνητη απο καμια
χοντρη λαλακια που θα του κοστιζε τοκεφαλι του).

Αγγελος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 21:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δεν ανοιγετε κανενα θεμα
με τεχνικες συμβουλες για επιδοξους εξερευνητες ?
...

(Και ισως εσωζε και κανεναν επιδοξο εξερευνητη απο καμια
χοντρη λαλακια που θα του κοστιζε τοκεφαλι του).



Α-πα-πα-πα-πα

Ειδικά σε τέτοιους θα λέμε

"ξέρω, αλλά δεν μπορώ να πώ"
"είναι απόρρητη τεχνολογία"
"πρέπει να πάρω άδεια να σου τα πώ"

κλπ. κλπ.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 03:36:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΧΙ Apaixtos_gr , ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΩ ΕΓΩ ΝΑ ΨΑΞΩ ΝΑ ΒΡΩ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΝΣΤΙΝΤΟΥΤΟ ΣΑΣ, ΕΣΥ ΕΦ ΟΣΟΝ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ. ΚΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΩ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΠΑΦΕΣ ΑΠΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΕΣ,ΔΗΜΑΡΧΟΥΣ,ΝΟΜΑΡΧΕΣ ΚΤΛ ΚΤΛ. ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ... ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΟΣΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΔΕΝ ΠΑΡΑΘΕΤΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ? ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΕΥΕΤΑΙ ΤΟΥΣ ΔΕΛΦΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΠΙΕΡΙΑ ΚΙ ΟΛΥΜΠΟ, ΔΩΣΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ. ΣΟΥ ΒΑΖΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ, ΤΟΝΙΖΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙA:


quote:
Stin pragmatikotita iparhoun polla mistiria pou prepei na erevnithoun. Simfona me tous katoikous ehos horiou tis pierias konta ston olimpo to vradi o ouranos gemizei apo diafora iptamena antikeimena ATIA logika.Ektos apo auto akougontai diaforoi thorivi mesa sto vouno. Legete oti o Olimpos eine skamenos olos apo mesa.Oti eine koufios.Alla giati???Iparhi ontos mistiki vasi ekei pera.Iparhi ontos pesmeno ATIA messa stin haradra ton mouson opos legete.Kai kati akoma prin 2hronia ihan erthei amerikanika strateumata sto Litohoro pierias.Eipane oti erhontai gia askiseis??Psemata ti douleia eihane pano ston olimpo pezoporia nihta kiolas??Ti psahnane ti kseroune parapano apo emas?? Akougete oti psahnane na vroune to Pesmeno Atia

ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΙΣΧΥΟΥΝ, ΟΤΑΝ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΟΥ ΛΕΣ "ΛΕΓΕΤΑΙ" ΚΙ "ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ" , ΕΤΣΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΙ ΑΟΡΙΣΤΑ?
Η ΜΟΝΗ ΠΗΓΗ ΠΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΠΩΣ ΕΙΝΑΙ "ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΕΝΟΣ ΧΩΡΙΟΥ ΤΗΣ ΠΙΕΡΙΑΣ" , ΤΡΕΧΑ ΓΥΡΕΥΕ ΔΗΛΑΔΗ.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΟΡΡΙΠΤΟΥΝ ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ Η ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΟ,ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΑΣΤΟΙΧΕΙΩΤΗ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΜΠΑΡΟΥΦΑ ΠΟΥ ΔΙΑΔΙΔΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ(ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ ΚΙΟΛΑΣ),ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΛΟΓΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΥΠΕΚΦΕΥΓΕΙ ΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΙΛ "ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΕΙΞΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ","ΕΙΝΑΙ ΜΥΣΤΙΚΕΣ ΚΙ ΑΠΟΡΡΗΤΕΣ ΟΙ ΠΗΓΕΣ ΜΟΥ" ΚΤΛ ΚΤΛ,Η ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΘΙΓΜΕΝΟΣ ΚΙ ΥΠΕΡΑΝΩ, "ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΛΕΩ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΙ ΕΧΩ ΣΤΟΙΧΕΙΑ,ΚΙ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ","ΚΙ ΑΜΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΟΝ ΤΑΔΕ ΤΡΕΧΑΓΥΡΕΥΑΚΗ"Η "ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΡΕΙΤΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ" Η' "ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΦΟΥ ΜΕ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΤΕ".
ΣΥΓΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΘΕΙΣ! (ΩΣ ΤΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 07:20:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΣΥΓΓΝΩΜΗ, ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΘΕΙΣ! (ΩΣ ΤΩΡΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ).

Και γιατί ζητάς συγνώμη ?
Τα πράγματα έχουν όπως ακριβώς τα είπες.
Μιλάς σε έναν ανόητο, ο οποίος είναι σε διατεταγμένη αποστολή να φέρει κορόιδα και παράδες.
Ακριβώς ότι κάνουν και οι σέχτες, δηλαδή


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 08:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Αγαπητέ Άγγελε γράφεις:

quote:

Χωρις πλακα, αντι να κανετε φιγουρα, δεν ανοιγετε κανενα θεμα
με τεχνικες συμβουλες για επιδοξους εξερευνητες ?

Ξερω οτι οι πληροφοριες υπαρχουν και αλλου, και ξερω
οτι για να μαθεις, πρεπει να ασχοληθεις πρακτικα,
αλλα νομιζω οτι ενα τετοιο θεμα θα αρεσε σε πολλους.
(Και ισως εσωζε και κανεναν επιδοξο εξερευνητη απο καμια
χοντρη λαλακια που θα του κοστιζε τοκεφαλι του).


Η απλή παράθεση τεχνικών είναι πιο επικίνδυνη από την πλήρη άγνοια! Η ανάγνωση πληροφοριών από βιβλία, περιοδικά, διαδίκτυο χωρίς την κατάλληλη εκπαίδευση από έμπειρα πιστοποιημένα άτομα είναι ΠΟΛΥ πιο επικίνδυνη από την μισή εκπαίδευση. Ξέρεις πολύ καλά ότι η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια...

Για τον λόγο αυτό όποιος τυχόν ποτέ θελήσει να κάνει μαθήματα για ασφαλή κάθοδο σε σπηλιές (τον προειδοποιώ όμως: γρήγορα - αν δεν είναι βλάκας ή δεν τα παίρνει - θα καταλάβει πως όλα αυτά που πίστευε ήταν λαλακίες (μου άρεσε αυτή η έκφραση) ας έρθει σε επαφή με την σπηλαιολογική ομοσπονδία ή κάποιον σπηλαιολογικό σύλλογο.

Για του λόγου το αληθές αναφέρω:
Ομοσπονδία: www.fhs.gr
ΣΕΛΑΣ: www.selas.org
ΣΠΕΛΕΟ: www.speleo.gr
EΣΕ: www.speleologicalsociety.gr

Φυσικά υπάρχουν και άλλοι σύλλογοι στην επαρχία...

Ο δικός μου σύλλογος (ΦΟΣ) στήνει τώρα την ιστοσελίδα του, οπότε διεύθυνση δεν έχω να δώσω. Λλλά αν ενδιαφέρεται κάποιος, σεμινάρια θα κάνουμε Νοέμβριο (φθινόπωρο, όλοι οι άλλοι κάνουν την άνοιξη...)


Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
123 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 17:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
VRYL ZHTAS KAI SYGNOMH KIOLAS???

EPREPE NA SOU EIXA PEI PERISSOTERA KIOLAS. KOITA ME TI TROPO MILAS!!

AYTO DIXNEI KAI TO ANALOGO EPIPEDO VRIL.

ASANA

ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/07/2005, 18:43:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξερω αν σε πολυβοηθαω αλλα υπαρχει καποιο βιβλιο σε σχεση με το θεμα σου"Μυστικες διαδρομες στην αγνωστη Ελλαδα"απο τον Νικο Λιτσα.Ειναι αρκετα σοβαρο βιβλιο και περιεχει εξερευνησεις που εκανε ο ιδιος και μια ομαδα μαζι του σε διαφορες τοποθεσιες και στον Ολυμπο.Ο τυπος ειναι μηχανικος ,πολυ προσγειωμενος και δεν λεει οτι του ερθει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/07/2005, 02:58:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να υπενθυμίσω ότι...

ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ESOTERICA, ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ Η ΧΡΗΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΚΙ ΟΧΙ ΤΩΝ GREEKLISH

Ευχαριστώ...

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 08:33:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλες και όλους!

Στις 22/7/05 έγραφα:

quote:

Κι επειδή φωτογραφία από τον Όλυμπο δεν βλέπω να ανεβαίνει, πάρτε μιά από μένα...


Ηλιοβασίλεμα στον Όλυμπο, 4 Ιουλίου 1999. Μέρα ανεξαρτησίας (πραγματικά)…

Και όποιος γουστάρει: λέω να ανηφορίσω για Όλυμπο αρχές Αυγούστου... Σας παρακαλώ πολύ να μου υποδείξετε τα σημεία που συμβαίνουν διάφορα "μυστήρια". Αλλά επειδή δεν θα μου υποδείξετε τίποτε λέω να κάνω τα κλασσικά: οροπέδιο Μουσών, Μύτικας, Σκολιό, Προφ. Ηλίας, Ενιπέας... Όποιος θέλει (και μπορεί)...

Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky


Επειδή όμως εγώ όπως και ορισμένοι (δυστυχώς γνωστοί και δακτυλοδεικτούμενοι στο forum) δεν είμαστε μόνο λόγια για χτυπήστε το παρακάτω link: http://esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1747&whichpage=10&ARCHIVE=

Ακόμη βέβαια περιμένω μια περιγραφή, ένα στίγμα, έστω ένα τοπωνύμιο της περιοχής που συμβαίνουν τα "μυστήρια".

Λες και ο Όλυμπος χρειάζεται "μυστήρια" για να είναι μαγικός και η ανάβαση - ακόμη και το απλό περπάτημα - να μην είναι όπως λέει κι ο φίλος Πάνειος - μια μύηση...

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 09:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ακόμη βέβαια περιμένω μια περιγραφή, ένα στίγμα, έστω ένα τοπωνύμιο της περιοχής που συμβαίνουν τα "μυστήρια".

Και σιγά μην πάρεις !

Υποτίθεται οτι εννούσε το οροπέδιο των Μουσών, και άν και "ντόπιος" (Κατερίνη) δεν ξέρει που βρίσκεται. Εμ, από τον καναπέ, που να το δεί...

Κάτι θα διάβασε, κάτι θα του είπαν στην καφετέρια, κάποια τερατολογία, και αυτός, μη χάσει

Α. το έχαψε και
Β. ήρθε μάνι-μάνι να το προτοκολήσει εδώ μέσα.

Όλοι αυτοί οι ψιλοάσχετοι ακολουθούν τη γνωστή Γκαιμπελική τακτική.
Πές, πές και όσο πιο χοντρό το ψέμμα, τόσο θα "περάσει".

Πάρε παράδειγμα όλους αυτούς τους ανόητους και ηλίθιους που έχεις συναντήσει και σου λένε "μου είπαν" ή "άκουσα". Ρώτα τους "ποιός στο είπε" "που το άκουσες" και θα δείς πόσοι θα σου πούνε "μα, στο Esoterica...."

Έχει καταντήσει ... ΑΣ.ΠΕ.ΑΝ : Ασυλο Περισυλλογής Ανιάτων


Edited by - Vril on 12/08/2005 09:46:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2005, 14:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΙΧΩΡ
Έχε υπόψη σου ότι όλοι εδώ διψάμε για το παραφυσικό και το παράξενο! Το να υπάρχουν κάποια στοιχεία (όπως λες) και να μη μας τα δείχνεις, το θεωρώ παράλογο! Εγώ προσωπικά θα ήθελα πάρα πολύ να έχω δει κάποιο ΑΤΙΑ αλλά δυστυχώς δεν έτυχε!

Κάποια στιγμή που είδα κάτι παράξενο στον ουρανό και το φωτογράφισα θέλησα να το μοιραστώ με όλους σας ανεξάρτητα αν αμφισβητήθηκε εν τέλει!
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6318

Ο κάθε Vril, έχει κάθε δικαίωμα να αμφισβητήσει τα όσα λες, γιατί –κακά τα ψέματα- αυτού το είδους η μυστικοπάθεια ενοχλεί!
Δεν γίνετε έτσι συζήτηση...
Κι εγώ θα ήθελα στοιχεία κι αποδείξεις για όλα αυτά!

Πάντως όπως και να ‘χει, διάφορα διαφημιστικά tricks για την αύξηση του τουρισμού, γίνονται! Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας!
Και καλά κάνουν δηλαδή... μεταξύ κατεργαρέων όμως ειλικρίνεια...


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2005, 19:07:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι πράγματι apaixtos.
Σε κάποιο χωριό,εκεί στην Πιερία,θόρυβοι το βράδυ,ΑΤΙΑ στο Λιτόχωρο,
Αμερικάνοι διαστημάνθρωποι που το παίζουν περιπατητές...
Λοιπόν,είναι το ΟΡΟΠΕΔΙΟ των Μουσών και όχι η κοιλάδα,βρίσκεται ακριβώς απέναντι από το Θρόνο του Δία ή Στεφάνι,σε υψόμετρο 2500 και βάλε.
Αλλά όπως είπε κι ο Vril,που να το δεις από τον καναπέ...
Επίσης,αν κοιτάξεις είτε από την πλευρά στα Καζάνια,δηλαδή όπως κατευθύνεσαι από οροπέδιο Μουσών προς τις κορυφές,είτε από την πλευρά του καταφυγίου Χρήστος Κάκαλος,δε θα δεις κανένα UFO να βγάζει φλόγες από την πτώση του.
Τώρα αν ο Όλυμπος είναι σκαμένος -ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΚΙΟΛΑΣ !!!!- όπως ισχυρίζεσαι,ουαί κι αλοίμονο σε σένα που μένεις και κοντά και υπάρχει κίνδυνος να σου'ρθει στο κεφάλι.
Εν κατακλείδι:πόσων ετών είσαι ???
dim.kar,
αν θες για τέλη Αυγούστου κι όχι γι'αρχές όπως προτείνεις,εγώ μέσα
για ανάβαση μέχρι την κορυφή,στο Μύτικα.
Προτείνω να πάμε από την πλευρά της Ελασσώνας κι όχι από Πριόνια,
από τα χωριά της Περραιβίας:Κοκκινοπηλό,Πύθιο,Κοκκινόγειο κλπ.
Θα περάσουμε κοντά από τα ΛΟΚ στα 2200 και μετά θα βγούμε στο Ζολώτα από την πλευρά του Σχολειού.
Αν ψήνεσαι,εσύ ή και οποιοσδήποτε άλλος (apaixtos κι εσύ εννοείται !),
εγώ είμαι μέσα.
Διανυκτέρευση στο καταφύγιο του ΕΟΣ απέναντι από τον Προφήτη Ηλία.
Περιμένω απάντηση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rhein
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2005, 17:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rhein  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΟ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΡΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΣΑΝΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΦΟΒΕΡΟΙ ΔΟΥΛΕΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 08:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλες και όλους!

quote:
dim.kar,
αν θες για τέλη Αυγούστου κι όχι γι'αρχές όπως προτείνεις,εγώ μέσα
για ανάβαση μέχρι την κορυφή,στο Μύτικα.
Προτείνω να πάμε από την πλευρά της Ελασσώνας κι όχι από Πριόνια,
από τα χωριά της Περραιβίας:Κοκκινοπηλό,Πύθιο,Κοκκινόγειο κλπ.
Θα περάσουμε κοντά από τα ΛΟΚ στα 2200 και μετά θα βγούμε στο Ζολώτα από την πλευρά του Σχολειού.

Αγνοών,

Παρότι ψήνομαι, με τρώει ο βιοπορισμός... Πρέπει να δουλέψω κι όλας... Κι η δουλειά είναι στην Αθήνα...

Η συμβουλή της μέρας: ΛΟΒΟΤΟΜΗ: τα λύνει ΟΛΑ και ...συμφέρει!
Δ.Κ. ή ο άνθρωπος whisky
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2005, 15:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΟ ΡΕ ΚΟΠΕΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΚΡΑΖΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΣΑΝΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΦΟΒΕΡΟΙ ΔΟΥΛΕΙΑ

ολοι οι φιλοι του ασανα δεν ξερουν ορθογραφια?
πώς θα κατεβουν οι εψιλον και οι αλφα ??(ρε μαγκες μπας και ειναιβιταμινες)??

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=6728&whichpage=2


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!

Edited by - τυχερουλης on 05/09/2005 15:34:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Cthulhu
Νέο Μέλος

Greece
45 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 02:21:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Cthulhu  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΕΕΕΕΕ ΑΣΑΝΑΑΑΑΑΑΑ ΑΚΟΥΣ???????

ΔΕΙΞΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟ 11000 ΕΤΩΝ ΑΤΙΑ

Μονο λογια ειστε, εχω αυτο εχω το αλλο αλλα γενικοτερα μαλ...ιες ειστε, μπουρδες εχεις φωτο ελλανιε, μονο κατι τρυπες κ καλα ναους.

Αυτα, μας τα'π...ξες ασανα. Οποτε υπαρχει τετοιο topic σκαει η ασανα ,η καποιος ας λεμε εκπροσωπος, σαν την πορδη κ φωναζει εγω εχω φωτο, σας βαρεθηκα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 11:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα μυστήρια είναι τόσο άλυτα, που άν δε γίνει κανένα θάυμα δε θα λυθούν ποτέ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy