ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Παρουσίες στο δωμάτιο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 03:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω και εγώ τέτοιες εμπειρίες κυρίως Μόρας και κάθε φορά που συμβαίνει κάτι το καταγράφω σε ένα τετράδιο που έχω.
Αυτό το λέω γιατί στην παρακάτω εμπειρία μου, η οποία το τονίζω πως δεν ήταν σε κατάσταση Μόρας, αναφέρω τέτοιες λεπτομέρειες.

Στις 30/8/2003 και στις 3:10 τα ξημερώματα έχω ξαπλώση για να κοιμηθώ ξαφνικά ένοιωσα ένα ρίγος και το δωμάτιο να παγώνει, άνοιξα τα μάτια μου και είδα πάνω από την τηλεόραση να αιωρήται μια σκιά, σημείωση δεν ήταν στον τοιχό αλλά στον αέρα, δεν ξέρω αν ήταν σκιερό ή κάτι άλλο πάντως δεν φαινόντουσαν τα χαρακτηριστικά του προσώπου, λες και δεν είχε, είχε φτερά ή τουλάχιστον έτσι έδειχνε τα οποία όμως δεν κινούσε και δεν είχε ούτε πόδια, το σώμα του τέλειωνε κονικά σαν ένας μικρός ανεμοστρόβιλος και είχε ύψος γύρω στο 1-1.20 και 50-60cm πλάτος.

Για ένα περίεργο λόγο εκτός από το κρύο δεν ένοιωθα τίποτα άλλο, μάλιστα καθώς το κοιτούσα αναρωτιώμουν γιατί δεν φοβάμαι.
Το πρώτο που σκέφτηκα ήταν πως πρόκειται για παιχνίδι του μυαλού και πως η σκιά είχε προκληθή από κάποιο αντικείμενο στο δωμάτιο και έτσι λοιπόν για να το διαπιστώσω άνοιξα την τηλεόραση η οποία όπως είπα ήταν ακριβώς κάτω από την σκιά, τότε όμως βρέθηκα μπροστά σε ένα άλλο παράδοξο, το φως της τηλεόρασης δεν φώτεισε καθόλου το δωμάτιο όπως έπρεπε να συμβεί (δεν μπορώ να το περιγράψω αυτό καλύτερα) λες και το αποροφούσε αυτός ο απροσδόκειτος επισκέπτης μου.

Μετά από ένα λεπτό περίπου άρχισε να κινήται προς τα αριστερά κατά μήκος του δωματίου, κρεβάτι και τηλεόραση είναι τέρμα δεξιά, διασχίζωντας μια απόσταση περίπου 3.50 μέτρων και χάθηκε όταν ήρθε σε επαφή με τον τοίχο, λες και πέρασε μέσα από αυτόν.
Αμέσως μετά η θερμοκρασία του δωματίου καθώς και το φως της τηλεόρασης επανήλθαν στο φυσιολογικό.

Από τότε δεν μου έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο και το γεγονός δεν μπορώ να πω ότι με επηρέασε ψυχολογικά απλά μου κίνησε την περιέργια για το τι μπορεί να ήταν αυτό χωρίς όμως να το ψάξω ποτέ.


Edited by - STERM on 07/09/2005 03:18:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Annaliz
Νέο Μέλος


11 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 17:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Annaliz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους.. Βλέπω ότι κάποιοι έχετε γράψει ότι η κοπέλα που είδα ενδεχομένως να είναι η δεσποινίδα μας η Μόρα. Εγώ όμως απ'τα λίγα που ξέρω γι'αυτή είναι ότι εμφανίζεται κακοπροαίρετα. Στην εμπειρία μου λοιπόν, η κοπέλα αυτή μόλις πήρε χαμπάρι ότι την κοιτούσα με γουρλωμένα τα μάτια, ψιθύριζε στο μυαλό μου να μη τη φοβάμαι.. Λέτε να έχει καμιά αδερφή?? (αστειάκι)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 19:07:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalispera se olous sas.einai h prwth fora pou grafw sto forum.

8a i8ela na pw kati gia tis maures ontothtes pou poly apo sas exete
parathrisei to bradi.
Se kapoio site palaiotera eixa diabasei akribos gia auto pou anaferete kai ta onomazan "epigeia".Kati allo pou anaferotane htan oti
sini8os episkeptontousan ta mikra pedia, sta opoia mporousan na elenksoun to nou.Akomh anaferotane oti stekontousan dipla tous kai ta koitousane.epishs diabasa oti sou dimiourgoun mia ais8hsh asfaleias gia na mhn fobase.Perisotera distixos den 8imame kai elege polla to site auto.8a psaksw mhpws kai to vrw na sas to kanw post.elege simantika pragmata panw se auto to 8ema.
Ontos kapoioi filoi mou kai mena 8imounte mia tetia periptwsh pou anaferate kai kirios se mikrh ilikia.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OmasEpsilon
Μέλος 2ης Βαθμίδας

n/a
216 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 19:13:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απαγωγές: "Η Αλήθεια"
του John C. Thompson.

http://www.esoterica.gr/articles/ufo/abduct_true/abdtru.htm

:P ti eirwneia sto esoterica to diabasa kai to vrika apo to google.
Diabaste to link.einai ena endiaferwn ar8ro.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2005, 23:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
STERΜ, απ' όσο γνωρίζω αυτό που είδες λέγεται Σκιερός.
Δεν είναι μόνο η Μόρα που μπορεί να ενοχλήσει κάποιον κατά την διάρκεια του ύπνου, είναι αρκετά άλλα "πλάσματα", όπως λένε!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 02:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying_Incubus σ'ευχαριστώ.

Έχω ύποψην μου για τους σκιερούς αλλά δεν ήξερα αν αυτό που είδα ήταν κάτι τέτοιο αφού δεν έχω ακούσει ποτέ να περιγράφουν σκιερό με φτερά παρά μόνο σαν κάτι ομιχλώδες.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 09:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είμαι σίγουρος αλλά από την περιγραφή σου έτσι μου φάνηκε μόνο που το γεγονός οτι είχε φτερά, όπως λές, με παραξένεψε κι εμένα.
Το πολύ-πολύ να εξελίχθηκε και να έβγαλε και φτερά!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Bizarre
Μέλος 2ης Βαθμίδας


235 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 09:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Bizarre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Απαγωγές: "Η Αλήθεια"
του John C. Thompson.

http://www.esoterica.gr/articles/ufo/abduct_true/abdtru.htm

:P ti eirwneia sto esoterica to diabasa kai to vrika apo to google.
Diabaste to link.einai ena endiaferwn ar8ro.


Πολύ καλό το άρθρο! Και φυσικά, είναι μία άλλη άποψη από αυτές που έχουν ακουστεί στο φόρουμ!

Παραθέτω ένα χαρακτηριστικό απόσπασμα από αυτό, για να προκαλέσω και όσους δεν το διάβασαν, να το κάνουν!


Οι απαχθέντες λένε ότι ακούν εκρήξεις και ακαθόριστους, αλλά τρομακτικούς, περίεργους ήχους στα σπίτια τους. Βλέπουν επίσης μικρές μπάλες φωτός να περιφέρονται στα ταβάνια τους και περίεργες πράσινες ή μπλε αναλαμπές να εμφανίζονται ξαφνικά στα σπίτια τους. Καθώς βρίσκονται στο κρεβάτι, οι απαχθέντες, έχουν τρομακτικούς εφιάλτες, όπου φαίνονται να μην μπορούν να κινηθούν. Συχνά αισθάνονται ότι «κάτι» βρίσκεται πάνω τους, προσπαθώντας να τους πνίξει ή να τους κρατήσει κάτω. Ξυπνώντας, βλέπουν «σκιές» ή κοντά μαυροντυμένα όντα κοντά στα πόδια του κρεβατιού τους. Συχνά αυτά τα άγνωστα όντα βρίσκονται κοντά στα κρεβάτια των μωρών τους, των νηπίων ή των παιδιών τους και φαίνονται να εξαφανίζονται μέσα από τοίχους στην είσοδο ή στην αναχώρησή τους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 12:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying_Incubus μπορείς να πεις κάποια στοιχέια παραπάνω για τον σκιερό. έγραψα κι εγώ την εμπειρία μου και μάλλον έχει σχ΄΄εση με αυτό που λες. Σε ευχαριστώ πολυ!

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 12:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Helenaki, τα όσα λέω σχετικά με αυτά τα πλάσματα? τα λέω από τις όσες γνώσεις έχω σχετικάμε αυτά.
Δεν είχα κάποια ιδιαίτερη εμπειρία και δεν τείνω να τα πιστεύω.
Ο Σκιερός είναι ένα πλάσμα "ομιχλώδες" και σκοτεινό.
Όπως δηλώνει και η ονομασία του είναι σαν σκιά.
Άλλοι λένε οτι είναι ψηλό ενώ άλλοι οτι είναι περίπου 1.20 cm.
Κάτι παρόμοιο είναι ο Βραχνάς.
Το ίδιο σκοτεινό, γύρω στο 1,30 μόνο που "δεν παρακολουθεί" το θύμα του αλλά προσπαθεί να το πνίξει πατώντας πάνω του.
Τώρα από κεί και πέρα, ο καθένας πιστεύει ό,τι θέλει.
Εγώ τα φαινόμενα αυτά τα αποδίδω απλά σε εφιάλτες...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...

Edited by - Dying_Incubus on 08/09/2005 12:26:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Helenaki
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
90 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2005, 12:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Helenaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τί έχεις διαβάσει για τον σκιερό? Ή τι έχεις ακούσει...? απλά θέλω να το συγκρίμενο με αυτό που έζησα εγώ.

"Η μεγαλύτερή μας έκπληξη είναι ο ίδιος μας ο εαυτός..."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2005, 11:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τί έχεις διαβάσει για τον σκιερό? Ή τι έχεις ακούσει...?

Μιλάμε για πολύ φοβερή εμπειρεία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lycanthropy
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2009, 19:47:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lycanthropy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
egw pedia to viono kathe mera alla den edina kai poli simasia mexri xthes pou itan 10 fores pio entono xwris na vlepo kamia parousia sto dwmatio mono elaxisto pono alla eniotha to soma mou na aiwrite pano apo to krevati otan ola stamatisan imoun kanonika stin thesi mou..skeftome tin epomeni fora pou tha to patho logika simera na to afiso kai na min to polemiso giati mou aresoun tetiou idous empiries... To epsaksa kai epistimonikos alla den me kalipse kamia idea??

auto pou o petalouda to onomazi thanato o dimiourgos to onomazi petaloudaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2009, 18:44:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ/ή Lycanthropy, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις του Esoterica.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια.

Θα σε παρακαλούσα μόνο να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με λατινικούς (greeklish) ώστε να είναι πιο εύκολη η ανάγνωση των μηνυμάτων σου.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2009, 04:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμμμμ,νομιζω οτι μου εχει τυχει και εμενα.
μπορει να ειναι στην φαντασια σου,μπορει σκεπτομορφες(αν και ποτε δεν πιστευα στην υπαρξη τους)μπορει ακομα και μωρα αλλα δεν νομιζω γτ μασ περιγραφεις κατι που δεν ειναι σαν την τυπικη μωρα.ισως φαντασια πολυ?για δες...

http://img209.imageshack.us/img209/7339/pirates007.jpg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy