ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΠΑΡΕΙΣΤΙΚΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 00:29:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τελικά δεν μας είπες τι απ'όλα κάνεις....
(Όχι τίποτα άλλο, αλλά να συνδυάσω "το τερπνόν μετά του ωφελίμου", αν κάνεις κανένα από τα "καλά" επαγγέλματα "της νύχτας"...

Ε αφού επιμένεις θα το πω.

Δεν είμαι νυχτοφύλακας οπότε μην ανυσηχεις για το αλκοτεστ.
(αν και αυτό είναι δουλειά της αστυνομίας).

Νωρίς το απόγευμα είμαι τσιλιαδόρος και το βράδυ είμαι ΣΤΡΙΠΤΙΖΕΡ.


ουυυυΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 13:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με το κρασάκι που θα ακολουθήσει σίγουρα θα στρώσουν τα πράγματα,
θα ζεσταθούμε όλοι και θα'ρθουμε στα ίσια μας!

χεχε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2005, 19:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα προσπαθήσω να έρθω γιά να γνωριστούμε από κοντά....


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2005, 15:14:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
- Αστροψυχή
Φίλοι και φίλες, η Παρασκευή πλησιάζει. Ας ανακεφαλαιώσουμε τις συμμετοχές:

- Morpaheaus
- Py8agoras
- Τριανταφυλλιά
- Αίολος
- Karma
- Αφροδίτη
- Inandabout
- Anounakis
- Αγνωστο πρόσωπο Χ του esoterica
- Velial
- matmat
- Judas priest

Καταγραμμένες συμμετοχές μέχρι στιγμής 12(!) (με τελευταία αυτή του "Ιερέα του Ιούδα". Υπάρχει καμιά σημειολογία; Δε πιστεύω Juda's Priest να μας προδώσεις). Θα έρθουν βέβαια και σύντροφοι των ωσάνω επομένως πάμε προς τους 15 και βάλε! Δεχόμαστε ακόμη συμμετοχές.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dreamseeker
Νέο Μέλος


25 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 10:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dreamseeker  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας παιδια.Πολυ θα ηθελα να συμμετεχω και εγω στην συναντηση σας.Την πρωτη την εχασα οποτε τωρα μαλλον ειναι η καταλληλη ευκαιρια.Θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει την τελικη ωρα,μερος και οτι αλλο χρειαζεται να ξερω.

"Στα ίδια ποτάμια και μπαίνουμε και δεν μπαίνουμε,και είμαστε και δεν είμαστε."Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 19:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΗΓΓΙΚΕ Η ΩΡΑ!

Υπενθυμίζω για τους καινούργιους φίλους ότι η 2η Π.Φ.Σ. μας γίνεται αύριο, στις 21:00 στην Κηφισιά,σε ένα καλλιτεχνικό καφενείο, κοντά στο Ναό του Αγίου Δημητρίου (δεν πιστεύω να χαζολογάτε με τις νύφες οι άντρες και με τους γαμπρούς οι γυναίκες και να σας χάσουμε)! Σας στέλνω περισσότερες λεπτομέρειες σε πριβέ μήνυμα. Προτεινόμενο αρχικό θέμα συζήτησης "Η ψυχή". Το μαγαζί σερβίρει πολύ ωραία μεζεδάκια (θα σας "ψιλοσπάσει" η μύτη)και καλό (όπως μου εξήγησε η Ελένη) κρασί.

Τελική ανακεφαλαίωση συμμετοχών.

- Αστροψυχή
- Morpaheaus
- Py8agoras
- Τριανταφυλλιά
- Αίολος
- Karma
- Αφροδίτη
- Inandabout
- Anounakis
- Αγνωστο πρόσωπο Χ του esoterica
- Velial
- matmat
- Judas priest
- Dreamseeker

και 4-5 φίλοι/φίλες των ωσάνω. Ολα αυτά στη θεωρία, γιατί στην πράξη άνθρωποι είμαστε. Μακάρι να σμίξουμε όλοι και να κάνουμε τη 2η Π.Φ.Σ. καλύτερη από την πρώτη!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2005, 22:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

- Αστροψυχή
Φίλοι με τελευταία αυτή του "Ιερέα του Ιούδα". Υπάρχει καμιά σημειολογία; Δε πιστεύω Juda's Priest να μας προδώσεις).


Οκ φίλε Αστροψυχή...ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΣΗ,με γεμάτο στομάχι...Οχι δεν υπάρχει σημειολογία είναι όνομα του μουσικού συγκροτήματος (από Bob Dylan)που γέννησε το βαβουριάρικο,ακαταλαβίστικο για πολλούς κίνημα του heavy metal στην Αγγλία το 1980( μετά το ΠΑΝΚ) κατά του Θατσερισμού ,με τον ύμνο ``breaking the law``ΣΠΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ- Το ασπάστικα και έφτιαξα παράνομο ερασιτεχνικό ραδιοφωνικό στσθμό στα FM τον A61 ,όπου εξέπεμπα στη Καλλιθέα για τα Νότια Προάστεια, για 2 χρόνια ως μαθητής λυκείου έως τη στιγμή της κατάσχεσης κατόπιν εντοπισμού από τα αυτοκινούμενα ραδιογωνιόμετρα του ΟΤΕ...Αυτά για πρώτη επαφή με τη ΨΥΧΗ μου...Τα υπόλοιπα από κοντά χωρίς προδοσίες``Η χειραψία μου είναι πάντα θερμή.....CU All


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 10:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα η μεγάλη μέρα! Ολοι στον Αγιο Δημήτριο της Κηφισιάς (ή κατευθείαν στο καφέ, που είναι απέναντι) στις 21:00. Ελπίζω να λάβατε όλοι E-mail. Αν όχι στείλτε μου μήνυμα να σας στείλω το κινητό μου.

Τώρα, για τον Judas και τον ερασιτεχνικό σταθμό, πες αλεύρι Judas, ο 224 σε γυρεύει! Και εγώ ομοιοπαθής. Ενα βράδυ με πήρε ο ύπνος πάνω στην κονσόλα με το σήμα ανοιχτό ως το πρωί (εξέπεμπα μόνο βράδυ, ξεβίδωνα κάθε βράδυ την κεραία για να μην την βλέπουν το πρωί) και μπήκε απελπισμένη η συγχωρεμένη η μάνα μου στο καμαράκι μου λέγοντας ότι ο δρόμος μας είχε ραδιογωνιόμετρο και πολυκοσμία. Πετάχτηκα έξω από την είσοδο της πολυκατοικίας σα σαίτα(για να γλυτώσω το αυτόφωρο) και ακόμη με κυνηγάνε. Τα καημένα τα μηχανήματα μου που με τόσο κόπο και αγάπη τα είχα αγοράσει ή κατασκευάσει ακόμη τα κλαίω.

Αντε, καλή αντάμωση!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 10:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου Αστροψυχή, ερχόμαστε. Με λάμψη θετικότατη διάθεση και ανανεωμένοι.
Πανέτοιμοι...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2005, 11:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Αφροδίτη, χάρηκα που έγραψες εδώ γιατί δεν εύρισκα τρόπο να επικοινωνήσω μαζί σου.

Προφανώς ξέρεις το μέρος συνάντησης μας. Αν όχι πάρε με στο κινητό.

Καλή αντάμωση το βράδυ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 11:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
΄Εξοχα ήταν...

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 18:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΕΛΘΩ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΙΣΗ ΣΑΣ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ..

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ESOTERICA.gr ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΛΑΤΥΣΚΑΛΟ ΣΥΝΑΝΤΙΣΗΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΩΝ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ...

ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΝΑΝΤΙΣΕΙΣ..

ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΕ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΥΓ. ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΙΣΗ ΣΑΣ ΝΑ ΜΕ ΔΕΧΘΕΙΤΕ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 19:38:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ESOTERICA.gr ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΠΛΑΤΥΣΚΑΛΟ ΣΥΝΑΝΤΙΣΗΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΩΝ ΜΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ...
ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΝΑΝΤΙΣΕΙΣ..
ΥΓ. ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΙΣΗ ΣΑΣ ΝΑ ΜΕ ΔΕΧΘΕΙΤΕ.

``.--Ελα στο όνειρο μου και περπάτησε και αν σταθείς στα ίδια μέρη και αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές, θα πει οτι τυχαία δεν βρεθήκαμε, θα πει ότι δεν φύσηξε τυχαία, ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές......
Ψεύτικα τραγούδια με κυκλώνουνε κλείνω το φως, κλείνω τα μάτια και ταξιδεύω μες το φως αλλων καιρών. Και γράφω το όνομα σου με το κόκκινο, το κόκκινο μελάνι της αγάπης και είμαι εδω και αντέχω κι ας φυσάει από παντού"
Έλα στο ονειρό μου -
Αφοί Κατσιμίχα
Η μοναξιά του σχοινοβάτη L.P.
Αφιερώνω τα στιχάκια αυτά σε όλη τη παρέα που βρεθήκαμε χθες το βράδυ στις 4 εποχές...Ενα πολύ ωραίο μαγαζί με τοιχογραφίες στο ταβάνι,ωραίο περιβάλλον με υπέροχους ενδιαφέροντες ανθρώπους ,όπου αποδείξαμε ότι ακόμη και στη καθημερινότητα μας μπορούμε να φιλοσοφούμε,(καρφί γιά το φίλο Avatargr) να τα πίνουμε,και να διασκεδάζουμε, μιας και από κάτω είχε και ορχηστρούλα με μπουζουκάκια......
-Αστροψυχή
- Αμαλία
- Py8agoras
- Τριανταφυλλιά
- Αίολος
- Karma
- Αφροδίτη
- Pyramid
- Velial
και οι λοιποί συνδετημόνες ελπίζω να μη ξέχασα κάποιον....Ελπίζω να καθιερωθεί και να αυξανόμαστε και να πληθυνόμαστε......
Φίλε Avatargr θα ήταν μεγάλη μου χαρά να σε γνώριζα από κοντά και να τα λέγαμε ...Next time όπου όλοι είμαστε ευσπρόσδεκτοί.....
Μπράβο στο διοργανωτή Αντροψυχή όπου ως παλιός ραδιοερασιτέχνης και αυτός του κάνω ακρόαση στα FM από 88 στα 108 με λάμπα EL 504...γιά να του θυμίσω τα όμορφα χρόνια στα `80 όπου ``ΣΠΑΓΑΜΕ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ `` και το διασκεδάζαμε αληθινά με ``ΡΟΔΑ,ΤΣΑΝΤΑ & ΚΟΠΑΝΑ`` και κόντρες στη παραλιακή...Να` σαι πάντα καλά να μας μαζεύεις φίλε....

ηταν γα**τα...

καντε έρωτα & φιλοσοφήστε...όχι ΠΟΛΕΜΟ & τσακωμούς


Open mind for a different view....

Edited by - judas priest on 05/11/2005 19:42:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 20:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάθε Π.Φ.Σ. και καλύτερη!

Το μέρος πανέμορφο, καλλιτεχνικό καφενείο με τις εποχές και τους έρωτες ζωγραφισμένους στα ταβάνια, διακριτική μουσική από την κάτω αίθουσα, και η αγωνία στην αρχή για το πόσοι θα έρθουν τελικά. Πρώτος - πρώτος έσκασε μύτη ο Velial (με τον οποίο είχαμε έρθει σε έντονη αντιπαράθεση σε ένα άλλο ιστονήμα, αλλά κάτω από τη σκέπη της Π.Φ.Σ. περασμένα ξεχασμένα)! Μέχρι να πεταχτώ απέναντι στο ναό του Αγίου Δημητρίου ήδη είχαν αρχίσει να εμφανίζονται κι άλλοι! "Παλιοί" γνώριμοι Π.Φ.Σ.ίτες από την 1η Π.Φ.Σ., ο Αίολος, ο Πυθαγόρας, η θεά του έρωτα η Αφροδίτη, η Karma, και επιπλέον η Τριανταφυλλιά, αλλά και ο Judas Priest και πολλοί φίλοι και φίλες των ωσάνω, ενώ λιγάκι αργότερα μας τίμησαν με την παρουσία τους και δύο κεντρικά πρόσωπα του esoterica!

Αφού ευχαριστήσαμε τα σώματα και την ψυχή (με τη φιλική και ανέμελη παρέα μας) αρχίσαμε την τροφή του πνεύματος. Το πιρούνι χτύπησε στο πιάτο και το κασετοφωνάκι άρχισε να γυρίζει το τραπέζι (που ήταν και μεγάλο). Θέσεις γεμάτες οξυδέρκεια και πάθος για το μεγάλο θέμα της ψυχής! Θρέψαμε και το σώμα και την ψυχή μας και το πνεύμα μας! Μικρή παραφωνία, κάποιοι φίλοι και φίλες βιάστηκαν να φύγουν χωρίς να συνεννοηθούμε πρώτα με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί κάποια σύγχυση στο θέμα του λογαριασμού, αλλά δε βαριέσαι, τους καλύψαμε οι υπόλοιποι!

Και για να τελειώσουμε τη βραδυά όμορφα, μία έκπληξη: Στην κάτω αίθουσα συνέχισαν να παίζουν μπουζουκάκι και μπαγλαμαδάκι. Πήραμε τα κρασιά μας και κατεβήκαμε κάτω! Είχε αρκετό κόσμο. Ποιος είδε τους Π.Φ.Σ.ίτες και δεν τους φοβήθηκε! Ο Πυθαγόρας έριξε ένα θεικό ζεμπέκικο και μάλλον ενθουσίασε κάποιες κυρίες από το διπλανό τραπέζι που ήρθαν και του βάραγαν παλαμάκια! Η δε σύντροφος Πυθαγόρα (Ειρήνη μη "φορτώνεις") είπε - σε συνεννόηση με την ορχήστρα - σεμνά και ταπεινά ένα νταλκαδιάρικο τραγούδι και χειροκροτήθηκε από όλη την αίθουσα.

Αυτά! Τι καλύτερο να ζητήσεις από μία Π.Φ.Σ.? Νάμαστε καλά να το επαναλάβουμε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

morpheaus
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
207 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 20:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους morpheaus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους
Λυπάμαι ειληκρινά που δεν μπόρεσα να έρθω.
Και ζητάω συγνώμη απο όλους.
Έχω εξηγίσει στον φίλο Αστροψυχή τον λόγο και ελπίζω να καταλαβαίνει.

Ελπίζω πολύ σύντομα να γίνει και μια άλλη Π.Φ.Σ. και να μπορέσω να έρθω.
Θα ήταν πολύ ωραίο αν μπορούσαται να γράφαται τα θέματα για τα οποία συζητίσαται.

Το παρελθόν είναι δάσκαλος του παρόντος και οδηγός του μέλλοντοςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 21:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ελπίζω πολύ σύντομα να γίνει και μια άλλη Π.Φ.Σ. και να μπορέσω να έρθω.
Θα ήταν πολύ ωραίο αν μπορούσαται να γράφαται τα θέματα για τα οποία συζητίσαται.

Φίλε morpheaus, το μόνο σίγουρο είναι ότι Π.Φ.Σ. θα γίνονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα, οπότε θα σου δοθεί η ευκαιρία οπωσδήποτε και σε εσένα και στα άλλα μελη που εξέφρασαν την επιθυμία να έρθουν να ρθείτε στην παρέα.

Όσο για τα θέματα, αυτή τη φορά ο φίλος Αστροψυχή έφερε κασσετοφωνάκι και κατέγραψε τις απόψεις όλων των παρισταμένων,

συνεπώς θα περιμένεις μέχρι την "απομαγνητοφώνιση" και "τη δημοσίευση των πρακτικών" (εκτός και μας προλάβουν τίποτα "πειρατές" των FM και τα βγάλουν στον αέρα τη νύχτα!

quote:
ΥΓ. ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΑΝΤΙΣΗ ΣΑΣ ΝΑ ΜΕ ΔΕΧΘΕΙΤΕ.

Φίλε AVATARGR θα θέλαμε να είσαι "οπως και δήποτε" στην επόμενη συνάντηση. Θα έχεις να μας προσφέρεις πολλά!

quote:
Και για να τελειώσουμε τη βραδυά όμορφα, μία έκπληξη: Στην κάτω αίθουσα συνέχισαν να παίζουν μπουζουκάκι και μπαγλαμαδάκι. Πήραμε τα κρασιά μας και κατεβήκαμε κάτω! Είχε αρκετό κόσμο. Ποιος είδε τους Π.Φ.Σ.ίτες και δεν τους φοβήθηκε! Ο Πυθαγόρας έριξε ένα θεικό ζεμπέκικο και μάλλον ενθουσίασε κάποιες κυρίες από το διπλανό τραπέζι που ήρθαν και του βάραγαν παλαμάκια! Η δε σύντροφος Πυθαγόρα (Ειρήνη μη "φορτώνεις") είπε - σε συνεννόηση με την ορχήστρα - σεμνά και ταπεινά ένα νταλκαδιάρικο τραγούδι και χειροκροτήθηκε από όλη την αίθουσα.

Αυτά να τα λες φίλε Αστροψυχή για να δουν τι χάσανε ακόμα και μερικοί παρευρισκόμενοι ΠΦΣίτες που την κοπάνησαν νωρίς! Πάντα τα καλά έρχονται στο τέλος!

Το μόνο κακό είναι ότι ακόμα περιμενω τα 50ευρα από τις κυρίες, αλλά δεν εδεήθησαν...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 23:12:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Αστροψυχη καλησπέρα καταρχήν σε ευχαριστώ για το χθεσινό, περάσαμε πολύ ωραία!
Χάρηκα ιδιαίτερα που σας γνώρισα όλους ήσασταν υπέροχοι άξιζε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ που ήρθαμε .
Οι φίλοι που φύγανε νωρίς ποιοι είναι γιατί εάν λες εμένα και τον άντρα μου που φύγαμε πρώτοι 1¨30 μ.μ. δεν ήταν νωρίς αν σκεφτείς ότι δουλεύαμε από το πρωί και ήρθαμε κατευθείαν από τη δουλεία στην Αθήνα έπειτα είχαμε να συνοδέψουμε και την Αφροδίτη στο καλό της δεν αφήνουμε μια κυρία να γυρνά μόνη την νύχτα δεν συμφωνείς?
Δεν πολυκαταλαβα την αναφορά σου για την πληρωμή ζητήσαμε λογαριασμό από την κυρία που μας σερβίρει πληρώσαμε ότι μας ζήτησε και συγκεκριμένα είπε στον άντρα μου ότι αφορά αυτά που είχαμε παραγγείλει ατομικά και την συμμετοχή μας στα λοιπά (κάτι λιγότερο από 40 ευρό) υποτίθεται ότι είχες συνεννοηθεί μαζί τους ή όχι .
Αν ήθελες κάποιος πριν φύγει να έχει συνεννοηθεί μαζί σου γιατί δεν μας το είπες ?
Ειλικρινά νιώθω άσχημα σε παρακαλώ αν δημιούργησα κάποια διαφορά θα ήθελα να την καλύψω εγώ. Καλό βράδυ την καλησπέρα μου στην όμορφη γυναίκα σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2005, 23:48:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι

Να πω ότι περάσαμε καταπληκτικά... θα ήταν λίγο ! Όσοι δεν ήρθαν ΧΑΣΑΝΕ !!! Οι συζητήσεις μας ενδιαφέρουσες και ατέλειωτες... μέχρι να μπούμε στο θέμα μας... Νομίζω, ότι οι συναντήσεις αυτές τρέφουν το πνεύμα και τη ψυχή γιατί η ενέργεια που εκλύεται είναι θετική, συμπαντική...
Είναι σημαντικό στην εποχή μας, που οι άνθρωποι έχουν αποξενωθεί (για διάφορους λόγους), να βρίσκονται μαζί, με κοινές απόψεις αλλά και ανησυχίες.

quote:
Ειλικρινά νιώθω άσχημα σε παρακαλώ αν δημιούργησα κάποια διαφορά θα ήθελα να την καλύψω εγώ. Καλό βράδυ την καλησπέρα μου

Αγαπητή μου ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ

Είσαι πολύ γλυκιά !!! Για το θέμα του λογαριασμού μη το παίρνεις προσωπικά. Απλά θα σου πω ότι όλα τα μέλη του ESOTERICA πλήρωσαν κανονικά το λογαριασμό...


Φιλικά


karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 00:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΙ ΖΗΛΕΥΩ....

ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΛΘΩ....

ΦΙΛΕ ΜΟΥ judas priest ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΓΝΩΡΙΣΩ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ/ΕΣ....

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΚΑΛΑ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 04:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
AVATARGR
Απεστάλη: 06/11/2005, 00:51:24

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.




Αγουροξυπνημένο σε βρίσκω AVATARGR

Πράγματι, ήταν πολύ ζεστή η συγκέντρωση που διοργάνωσε ο Αστροψυχή.
Χαίρομαι ιδιαίτερα που γνώρισα μέλη τόσο συμπαθητικά, όπως ο παπα-Ιούδας (judas-priest), ο Velial, ο Αίολος, η Τριανταφυλλιά, η Κάρμα, (σε όσους δεν αναφέρομαι, οφείλεται στο ότι ήδη έχουμε ειδωθεί ξανά).
Καλή συνέχεια και γονιμότητα λοιπόν, στις επόμενες συναντήσεις.

Περιμένω βεβαίως κι εγώ, την απομαγνητοφώνηση.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 09:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε κάθε μας συνάντηση ξεφεύγουμε από την τετριμμένη καθημερινότητα, γνωρίζουμε καινούργιο κόσμο και το κυριότερο, είμαστε παρόντες!
Δηλαδή το είναι μας είναι συνκεντρωμένο στον χώρο που βρισκόμαστε.
Διότι γίνεται κάτι ασυνήθιστο και καλό!
Σπάνιος συνδυασμός στις ημέρες μας.

Κι εγώ χάρηκα που σας γνώρισα παιδιά!
Αγριες ώρες για να κάθεσαι μπροστά σ' έναν υπολογιστή Αμαλία...
Την καλημέρα μου!

Φίλε Αστροψυχή
Πρόσεχε μην απομαγνητοφωνήσεις τα ενδιάμεσα των ομιλιών, διότι θα πέσει πολυ...

Edited by - Αίολος on 06/11/2005 09:57:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 10:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...και οι ζεϊμπεκιές του ΠΥΘΑΓΟΡΑ..!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 12:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οι φίλοι που φύγανε νωρίς ποιοι είναι γιατί εάν λες εμένα και τον άντρα μου που φύγαμε πρώτοι 1¨30 μ.μ. δεν ήταν νωρίς αν σκεφτείς ότι δουλεύαμε από το πρωί και ήρθαμε κατευθείαν από τη δουλεία στην Αθήνα έπειτα είχαμε να συνοδέψουμε και την Αφροδίτη στο καλό της δεν αφήνουμε μια κυρία να γυρνά μόνη την νύχτα δεν συμφωνείς?

Αγαπητή ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ συγκαταλέγεσαι κι εσύ σε αυτούς που έφυγαν "νωρίς",
αν σκεφτείς π.χ. ότι εγώ έφτασα στο σπίτι μου στις 4:00 η ώρα τα ξημερώματα του Σαββάτου!
Όσο για τη δουλειά που λες, στις 6:00 είχα έγερση γιατί 7:00 έπρεπε να βρίσκομαι στον Πειραιά...

quote:
...και οι ζεϊμπεκιές του ΠΥΘΑΓΟΡΑ..

Φίλε Αίολε
έπρεπε να ήσουν το πρωί στη δουλειά να δείς τότε τι "ζεϊμπεκιές" έριχνα!

(τις ζεϊμπεκιές του άϋπνου και αγουροξυπνημένου που παραπατάει, εννοώ...)

Πάντως πιστεύω τα λεγόμενα και τα γραφόμενα όσων έχουν γνωρίσει από κοντά το "θεσμό" των Π.Φ.Σ. και τους συμμετέχοντες σε αυτές, είναι αρκετά για να αποτελέσουν ένα ευχάριστο "τσίγκλισμα" στους υπόλοιπους (σαν τον "οίστρο" του Σωκράτη) έτσι ώστε από εδώ και στο εξής να κάνουμε κράτηση σε ΟΛΟΚΛΗΡΟ το μαγαζί (σε όποιο πάμε την επόμενη φορά) λόγω του πλήθους των συμμετεχόντων!


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
185 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 15:35:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Οι φίλοι που φύγανε νωρίς ποιοι είναι γιατί εάν λες εμένα και τον άντρα μου που φύγαμε πρώτοι 1¨30 μ.μ. δεν ήταν νωρίς αν σκεφτείς ότι δουλεύαμε από το πρωί και ήρθαμε κατευθείαν από τη δουλεία στην Αθήνα έπειτα είχαμε να συνοδέψουμε και την Αφροδίτη στο καλό της δεν αφήνουμε μια κυρία να γυρνά μόνη την νύχτα δεν συμφωνείς?

Αγαπητή ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ συγκαταλέγεσαι κι εσύ σε αυτούς που έφυγαν "νωρίς",
αν σκεφτείς π.χ. ότι εγώ έφτασα στο σπίτι μου στις 4:00 η ώρα τα ξημερώματα του Σαββάτου!
Όσο για τη δουλειά που λες, στις 6:00 είχα έγερση γιατί 7:00 έπρεπε να βρίσκομαι στον Πειραιά...



Όπα φίλε ΠΥΘΑΓΟΡΑ εγώ μιλούσα για την Παρασκευή ότι ήρθαμε από την επαρχία απευθείας από την δουλειά και ήμασταν είδη κουρασμένοι το πρωί του Σαββάτου βέβαια δεν δουλεύαμε αντίθετα από εσένα δύστυχε φίλε, αντιθέτως θα μέναμε μόνοι μας με τον άντρα μου (ένα βράδυ χωρίς τα παιδιά) σε ξενοδοχείο
Όχι τίποτα άλλο έχασα και την ζεμπεκιά επιφυλάσσομαι όμως .....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 16:24:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή έχασα που έφυγα νωρίτερα.
Τώρα πικραίνομαι.
Είχα όμως [στήσει] έναν άνθρωπο που περίμενε κι έπρεπε με την στοργική βοήθεια της Τριανταφυλλιάς και την άψογη οδήγηση του καλού της να φθάσω γρήγορα. Μιά ώρα καθυστέρησα.
Περάσαμε έξοχα. Μακάρι να συναντιόμαστε συχνότερα και να λάμπουμε και διά των συζητήσεων.
Αστροψυχή και Κάρμα ευχαριστώ γιά όλα.
΄Ηταν υπέροχη βραδιά και συνεχίστηκε έξοχα.
Την επόμενη φορά Θεού θέλοντος θα μείνω ως τις πρώτες πρωινές ώρες.
Σας χαμογελώ και ευχαριστώ όσους ήταν μαζί αυτό το υπέροχο βράδυ.
Τους έχω στην καρδιά μου. Κυρίως βέβαια την Τριανταφυλλιά που το μόνο εύκολο είναι να την αγαπήσεις με μία ματιά.
΄Ολα καλά.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 17:33:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε Αστροψυχή
Πρόσεχε μην απομαγνητοφωνήσεις τα ενδιάμεσα των ομιλιών, διότι θα πέσει πολυ...

Φίλε Αίολε, ακούγοντας την κασέτα συνειδητοποιώ αυτό που γράφεις!
Αν απομαγνητοφωνήσω τα ενδιάμεσα των συνομιλιών μπορεί και να κλείσω σπίτια (πολλά)

Κάνω λοιπόν ότι δεν ακούω τίποτα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 17:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμάν φιλαράκια εκλεκτά και λαμπερά. ΄Εφυγα και έχασα. Ας όψεται ο έρως. Το επόμενο θέμα ποιό θα είναι καίγομαι να μάθω...
Και τραβάω τα [ευτυχώς] μακριά μου μαλλιά που έχασα την γραφική ζειμπεκιά του καλού μας Πυραγόρα.

ΑΦΡΟΔΙΤΗ.Ε.Δυό φεγγάρια φωτισμένα στα μιδράλια του ιερατείου,δρεπανοφόρα όνειρα, λαδολύχναρα σβησμένα,τα πηδάλια ταξιδίου, στεφανωμένο όραμα.Επαναλάμπω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αστροψυχή
Μέλος 1ης Βαθμίδας


147 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 17:54:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αστροψυχή  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Judas είσαι γλυκύτατος!

Με είχε σκιάξει λίγο το ότι η 13η συμμετοχή στην Π.Φ.Σ. έλαχε να είναι αυτή του "Ιερέα του Ιούδα" (έψαχνα να εξηγήσω τη σημειολογία του πράγματος)αλλά όταν έριξες τα περί ραδιοερασιτεχνισμού... Αντε γεια!! Μπήκες στην ψυχή μου! Από κοντά δε - αν και δεν είπαμε πολλά -έδεσε ακόμη περισσότερο το γλυκό!

Μόνο μη βάζεις τέτοια avatar, γιατί μας "κουρδίζεις" για άλλη φάση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2005, 18:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΠΟΎΜΕ περισσότερα στην επόμενη συνάντηση....Ως 13ο μέλος ,έθεσα το κορυφαίο θέμα περί ψυχής στο Βαγγέλη ``ΠΕΡΙ ΠΙΠΙΝΙΩΝ``(οχι κατά Νίτσε άλλα κατά Judas και είδες από πλευράς ασθενές φύλου,πήρε άλλη τροπή η συζήτηση....
Mη με αποκαλείς γλυκίτατο και μου χαλάς το ΑΝΩΡΙΜΟ ΠΑΛΙΠΑΙΝΔΙΣΤΙΚΟ Image Του 38η τελευταίου των μοικανών heavy metala...με 2 παιδιά
ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΣ,ΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ & έχω να γράψω απάντηση στο φίλο avatargr περί ναυπηγοεπισκευαστικής ζώνης περάματος(Βαρέα ΑΝθυγειηνά)....
ΑΜα δε σου άλλαξα ακόμη άποψη ,να πως κυκλοφορώ χωρίς να οπλοφορώ στο Σύνταγμα....μέρα μεσημερι και ακόμη δεν με έχουν κλείσει στο Δαφνί...ΤΟΥΣ ΞΕΦΥΓΑ....
Να `στε όλοι καλά....


Open mind for a different view....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matmat
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
319 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2005, 18:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matmat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Οφείλω νομίζω ένα συγνώμη για την μη εμφάνισή μου , αλλά ας όψετε η έλλειψη της μηχανής μου και η κακή διάθεση!!! Επιφυλάσσομε για την επόμενη φορά , χωρίς απρόοπτα , πιστεύω .
Να είστε πάντα καλά και να περνάτε το ίδιο υπέροχα!!


Γιατι τώρα??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy