ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΤΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΤΡΙΓΩΝΟ - ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΓΑΠΗ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nk
Μέλος 1ης Βαθμίδας


81 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 16:09:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν είσαι πιστός σε έναν άνθρωπο επειδή ΠΡΕΠΕΙ, τότε δεν είσαί τίμιος ούτε απέναντι στον εαυτό σου, ούτε απέναντι στον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου. Η πίστη είναι ένα συναίσθημα αυθόρμητο, που πηγάζει από την εσωτερική ολοκλήρωση και πληρότητα της σχέσης.

Αν νιώσεις την ανάγκη να κοιτάξεις κάτι άλλο σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά στη σχέση σου (είτε δεν την έχεις καλλιεργήσει, είτε αυτή δεν σε καλύπτει πια).



Μπας και τα λέει αυτά Ωροσκόπος σταθερός και γήινος φίλη karma?
Τα 6 στοιχεία μου στο Ζυγό έχουν άλλοι άποψη!
Σε πειράζω!

Για να μην ξεφύγω όμως περισσότερο,δεν νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά στη σχέση μου αν αισθανθώ συναισθήματα αγάπης για άλλον άνθρωπο.
Υπάρχουν περιπτώσεις που θα γυρίσεις να κοιτάξεις κάποιον/α άλλο/η για λόγους επιβεβαίωσεις κ.α. Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις όπου θα νιώσεις πανέμορφα συναισθήματα για τρίτο άτομο(και καλά θα κάνεις).
Γιατί το "αγαπάτε αλλήλους" -που είπε κι o ellovos πιο πάνω- κάνει "τζιζ" όταν εμπλέκεται η συνουσία? Το συναίσθημα της αγάπης δεν είναι ποτέ "βρώμικο" όπως κι αν εκδηλώνεται.
Μπορεί να υπάρχει διαφορά στο βάθος και στη βαρύτητα σε κάθε σχέση -ανάλογα την ενέργεια που έχει δαπανηθεί από τα εμπλεκόμενα μέρη- όμως το συναίσθημα είναι το ίδιο.Αγάπη, η οποία εκφράζεται διαφορετικά. Αλλωστε επειδή νιώθεις όμορφα για κάποια/ο άλλη/ο δεν σημαίνει πως σταματάς να αγαπάς το/η σύντροφό σου έτσι δεν είναι?


quote:
Γιατί προτιμάται η οδός μόνον του «φαίνεσθαι» και όχι η οδός ΚΑΙ του «φαίνεσθαι» ΚΑΙ του «είναι» ?

Νομίζω πως εδώ είναι απλή η απάντηση φίλε Diostas.Το "είναι" χρειάζεται χρόνο και άφθονο πόνο.Ο πόνος που θα βιώσεις προσπαθώντας να θεραπεύσεις -με τον τρόπο σου- τις πληγές σου κοστίζει πολύ.Χρειάζεται να αναταράξεις τις υπάρχουσες "ισορροπίες" με τους κοντινούς σου ανθρώπους,με την κοινωνία,με εσένα τον ίδιο, να γίνεις "δακτυλοδεικτούμενος" πολλές φορές... Ασε,το βόλεμα είναι πιο εύκολο. Κυλάς μόνο με το "ρεύμα" και ξεμπερδεύεις... Γίνεσαι ο "καλός χριστιανός",ο "καλός οτιδήποτε" για να "μην λέει ο κόσμος". Στηρίζεις με όλη σου την ενέργεια το "φαίνεσθαι" σκοτώνοντας επιμελώς την ουσία της ύπαρξής σου που είναι η αυτοπραγμάτωσή σου. Μαθαίνεις να παίζεις "κρυφτούλι" τόσο καλά που κάνεις οτιδήποτε για να μην σε δεις. "Εγώ θα αλλάξω τον κόσμο?" αρχίζεις να λες...
(Το βράδυ όμως πριν κοιμηθείς που είσαι ξανά μόνος, τσουπ(!) ο "άτιμος" ο εαυτός σου βρίσκεται ξανά εκεί για να σου θυμήσει τις ανάγκες του.)

quote:
ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΝ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΑΝΩΤΕΡΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ- ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ

Γιατί να απομονώσουμε αυτό το φαινόμενο ως κάτι το...τι αλήθεια?
Επιλογή του καθενός είναι. Αλλος μπορεί να βιώσει αγάπη, άλλος αηδία κλπ. Προς τι η αμφισβήτηση? Ο δρόμος που οδηγεί στη συναισθηματική πληρότητα είναι διαφορετικός για τον καθένα μας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nk
Μέλος 1ης Βαθμίδας


81 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 16:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν είσαι πιστός σε έναν άνθρωπο επειδή ΠΡΕΠΕΙ, τότε δεν είσαί τίμιος ούτε απέναντι στον εαυτό σου, ούτε απέναντι στον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου. Η πίστη είναι ένα συναίσθημα αυθόρμητο, που πηγάζει από την εσωτερική ολοκλήρωση και πληρότητα της σχέσης.

Αν νιώσεις την ανάγκη να κοιτάξεις κάτι άλλο σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά στη σχέση σου (είτε δεν την έχεις καλλιεργήσει, είτε αυτή δεν σε καλύπτει πια).



Μπας και τα λέει αυτά Ωροσκόπος σταθερός και γήινος φίλη karma?
Τα 6 στοιχεία μου στο Ζυγό έχουν άλλοι άποψη!
Σε πειράζω!

Για να μην ξεφύγω όμως περισσότερο,δεν νομίζω πως κάτι δεν πάει καλά στη σχέση μου αν αισθανθώ συναισθήματα αγάπης για άλλον άνθρωπο.
Υπάρχουν περιπτώσεις που θα γυρίσεις να κοιτάξεις κάποιον/α άλλο/η για λόγους επιβεβαίωσεις κ.α. Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις όπου θα νιώσεις πανέμορφα συναισθήματα για τρίτο άτομο(και καλά θα κάνεις).
Γιατί το "αγαπάτε αλλήλους" -που είπε κι o ellovos πιο πάνω- κάνει "τζιζ" όταν εμπλέκεται η συνουσία? Το συναίσθημα της αγάπης δεν είναι ποτέ "βρώμικο" όπως κι αν εκδηλώνεται.
Μπορεί να υπάρχει διαφορά στο βάθος και στη βαρύτητα σε κάθε σχέση -ανάλογα την ενέργεια που έχει δαπανηθεί από τα εμπλεκόμενα μέρη- όμως το συναίσθημα είναι το ίδιο.Αγάπη, η οποία εκφράζεται διαφορετικά. Αλλωστε επειδή νιώθεις όμορφα για κάποια/ο άλλη/ο δεν σημαίνει πως σταματάς να αγαπάς το/η σύντροφό σου έτσι δεν είναι?


quote:
Γιατί προτιμάται η οδός μόνον του «φαίνεσθαι» και όχι η οδός ΚΑΙ του «φαίνεσθαι» ΚΑΙ του «είναι» ?

Νομίζω πως εδώ είναι απλή η απάντηση φίλε Diostas.Το "είναι" χρειάζεται χρόνο και άφθονο πόνο.Ο πόνος που θα βιώσεις προσπαθώντας να θεραπεύσεις -με τον τρόπο σου- τις πληγές σου κοστίζει πολύ.Χρειάζεται να αναταράξεις τις υπάρχουσες "ισορροπίες" με τους κοντινούς σου ανθρώπους,με την κοινωνία,με εσένα τον ίδιο, να γίνεις "δακτυλοδεικτούμενος" πολλές φορές... Ασε,το βόλεμα είναι πιο εύκολο. Κυλάς μόνο με το "ρεύμα" και ξεμπερδεύεις... Γίνεσαι ο "καλός χριστιανός",ο "καλός οτιδήποτε" για να "μην λέει ο κόσμος". Στηρίζεις με όλη σου την ενέργεια το "φαίνεσθαι" σκοτώνοντας επιμελώς την ουσία της ύπαρξής σου που είναι η αυτοπραγμάτωσή σου. Μαθαίνεις να παίζεις "κρυφτούλι" τόσο καλά που κάνεις οτιδήποτε για να μην σε δεις. "Εγώ θα αλλάξω τον κόσμο?" αρχίζεις να λες...
(Το βράδυ όμως πριν κοιμηθείς που είσαι ξανά μόνος, τσουπ(!) ο "άτιμος" ο εαυτός σου βρίσκεται ξανά εκεί για να σου θυμήσει τις ανάγκες του.)

quote:
ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΝ ΠΕΡΑΝ ΤΩΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΩΝ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΑΝΩΤΕΡΩ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ- ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΤΟΥ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟΥ

Γιατί να απομονώσουμε αυτό το φαινόμενο ως κάτι το...τι αλήθεια?
Επιλογή του καθενός είναι. Αλλος μπορεί να βιώσει αγάπη, άλλος αηδία κλπ. Προς τι η αμφισβήτηση? Ο δρόμος που οδηγεί στη συναισθηματική πληρότητα είναι διαφορετικός για τον καθένα μας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 16:20:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα σε ολους!
Εγω πιστευω πως δεν ειναι κακο να υπαρχουν ερωτικα τριγωνα,τετραγωνα κ.α. Αρκει να το θελουν και να το απολαμβανουν ολοι οι συμμετεχοντες.
Δεν φανταζει παραξενο για μενα γιατι οι στιγμες του ερωτα ή του σεξ ειναι τροπος εκφρασεις και αν μη τι αλλο σωματικα βιολογικη αναγκη.
Ισως μαλιστα να ειναι και ανωτερη συμπεριφορα αυτων που ζουν ετσι μιας και δεν αφηνουν τη ζηλια και τον ανταγωνισμο να οριμαζει στις σχεσεις τους και αισθανονται πληροτητα ως ανθρωποι.Αρκει να μην ειναι υποκριτικο,αναγκαστικο,χυδαιο.Νομιζω πως ειναι καλυτερο και τιμιοτερο να ζεις υπο αυτες τις συμθηκες παρα να παντρευεσε να υποσχεσε και να απατας κρυφα η οχι τον/ην συντροφο σου.Ή το αποδεχεσε και προχορας ή δεν το τολμας.Αλλωστε ας μην ξεχναμε πως οι αρχαιοι θεοι ηταν ομοφυλοφιλοι και στις Διονυσιακες λατρειες γινοταν το ελα να δεις.Υπαρχουν μονογαμικοι ανθρωποι και πολυγαμικοι.Οσο δυσκολο ειναι για τους μεν να εχουν μια παραλληλη σχεση αλλο τοσο θα ειναι και για τους δε να εχουν μονογαμικη.

με εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nk
Μέλος 1ης Βαθμίδας


81 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 16:27:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Sorry για την διπλή απάντηση...
Ας επέμβει κάποιος συντονιστής.
Thanx!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2006, 18:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
nk

Μπας και τα λέει αυτά Ωροσκόπος σταθερός και γήινος φίλη karma?
Τα 6 στοιχεία μου στο Ζυγό έχουν άλλοι άποψη!
Σε πειράζω!


Τα λες πολύ σωστά ! Κάθε στοιχείο στο ωροσκόπιό μας είναι σοφά μελετημένο από το Σύμπαν. Για να σου έχει δώσει τόσα στοιχεία στο Ζυγό, σημαίνει ότι θα πρέπει να «μάθεις» και εξελιχθείς μέσα από τις στενές σου σχέσεις...

quote:
nk

Αλλωστε επειδή νιώθεις όμορφα για κάποια/ο άλλη/ο δεν σημαίνει πως σταματάς να αγαπάς το/η σύντροφό σου έτσι δεν είναι?


Έτσι είναι... και έτσι θα γίνεται πάντα... μέχρι να συναντήσεις το άλλο σου μισό ! Το άλλο σου μισό, η ίδια με σένα ουσία σε καλύπτει απόλυτα ! Το θέμα, όμως, είναι άλλο.... Είναι γραμμένο στο βιβλίο της ζωής σου αν θα το συναντήσεις ή όχι ; Ιδού ή απορία…

quote:
whiz

Υπαρχουν μονογαμικοι ανθρωποι και πολυγαμικοι.Οσο δυσκολο ειναι για τους μεν να εχουν μια παραλληλη σχεση αλλο τοσο θα ειναι και για τους δε να εχουν μονογαμικη.


Πολύ σοφή η ρήση σου αγαπητή φίλη... Δεν έχω παρά να συμφωνήσω....



Φιλικά, www.greekastrology.gr


η karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 02:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nk:
quote:
Sorry για την διπλή απάντηση...
Ας επέμβει κάποιος συντονιστής.

Δυστυχώς για τη διαγραφή κάποιου μηνύματος, ισχύει και για τους συντονιστές/διαχειριστές ο χρονοπεριορισμός.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nk
Μέλος 1ης Βαθμίδας


81 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 14:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δυστυχώς για τη διαγραφή κάποιου μηνύματος, ισχύει και για τους συντονιστές/διαχειριστές ο χρονοπεριορισμός.

Θα είμαι διπλά προσεκτικός στο μέλλον τότε...

quote:
Για να σου έχει δώσει τόσα στοιχεία στο Ζυγό, σημαίνει ότι θα πρέπει να «μάθεις» και εξελιχθείς μέσα από τις στενές σου σχέσεις...


Δεν με "χαλάει" καθόλου! Αυτό δεν σημαίνει πως θα αλλάξω γνώμη.

quote:
Έτσι είναι... και έτσι θα γίνεται πάντα... μέχρι να συναντήσεις το άλλο σου μισό ! Το άλλο σου μισό, η ίδια με σένα ουσία σε καλύπτει απόλυτα

"Μοιρίζομαι" και ισχυρό πέμπτο οίκο. Πολύ ρομαντικά μας τα λες!


quote:
Το θέμα, όμως, είναι άλλο.... Είναι γραμμένο στο βιβλίο της ζωής σου αν θα το συναντήσεις ή όχι ; Ιδού ή απορία…


Μα είπα παραπάνω -νομίζω- πως θεωρώ πως βρίσκομαι με αυτόν τον άνθρωπο. Πραγματικά δεν "ψάχνομαι". Απλά πιστεύω πως ο καθένας νιώθει πληρότητα στα συναισθήματα βιώνοντας διαφορετική αλήθεια στο ερωτικό του κομμάτι όπως και σε όλα τα άλλα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 15:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
nk

"Μοιρίζομαι" και ισχυρό πέμπτο οίκο. Πολύ ρομαντικά μας τα λες!


Μα το ίδιο το Σύμπαν είναι.... ρομαντικό ! Αφού από εκεί πηγάζει η Αγάπη !!!

quote:
nk

Μα είπα παραπάνω -νομίζω- πως θεωρώ...


Αυτές οι δύο λέξεις.... έχουν πει τα πάντα !!!!



Φιλικά, www.greekastrology.gr


η karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nk
Μέλος 1ης Βαθμίδας


81 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 19:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
nk

Μα είπα παραπάνω -νομίζω- πως θεωρώ...


--------------------------------------------------------------------------------


Αυτές οι δύο λέξεις.... έχουν πει τα πάντα !!!!



Μάλλον κατάλαβες λάθος τα λεγόμενά μου αγαπητή!
Το "νομίζω" πάει στο "είπα παραπάνω".
quote:
Μα το ίδιο το Σύμπαν είναι.... ρομαντικό ! Αφού από εκεί πηγάζει η Αγάπη !!!



Είναι και ρομαντικό συμφωνώ. Επίσης ο ρομαντισμός μπορεί να έχει πολλούς αποδέκτες. Περί ορέξεως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Diostas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 23:02:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Diostas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η τοποθέτηση της περί του άλλου μισού έχει όντως ενδιαφέρον.

Όλοι μας ονειρευόμαστε να έχουμε δίπλα μας όχι τον οποιονδήποτε- αλλά ειδικά το άλλο μας μισό- ανοικτά η ακόμη και κρυφά, δεν έχει σημασία, αρκεί να ξέρουμε, ότι στην ζωή δεν είμαστε μόνοι, υπάρχει το άλλο μισό μας και το γνωρίζουμε αυτό.

Όλοι μας (αν θα είχαμε να επιλέξουμε στην ζωή)- σίγουρα θα προτιμούσαμε το άλλο μας μισό και όχι το κάτι άλλο εξ αρχής.

Αλλά πολλοί απο μας λέγοντας την φράση "το άλλο μου μισό"- πιστεύω δεν κατανοούν πλήρως τι εστί αυτό.

Διότι στην αρχή όλοι πιστεύουν, ότι έχουν μαζί τους το άλλο τους μισό- και η ζωή έρχεται και αποδεικνύει αργότερα πολλές φορές την πλάνη και την φόρα πολλών απο εμάς.

Προσωπικά τείνω να πιστέψω, ότι το άλλο μισό μάλλον είναι αυτό μόνο, που μπορεί να καταργήσει τα οποιαδήποτε "γεωμετρικά σχήματα".

Ίσως είναι έτσι...

Καλό θα ήταν λοιπόν να γίνει μια προσπάθεια περιγραφής του τι εστί το άλλο μισό, αν το βρίσκουν όλοι η όχι και γιατί δεν το βρίσκουν, πως είναι να είσαι με το άλλο σου μισό, πως καταλαβαίνεις, ότι αυτός/αυτή, που είναι μαζί σου- είναι το άλλο σου μισό.

Όποιος έχει κάτι να πει πάνω σ' αυτό- ας το παρουσιάσει η εδώ η ας ανοίξει ένα τέτοιο θέμα- πιστεύω, πως αυτό θα τραβήξει το ενδιαφέρον όλων.

ΟΤΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ Η ΨΥΧΗ- Ο ΝΟΥΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 23:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Diostas

Καλό θα ήταν λοιπόν να γίνει μια προσπάθεια περιγραφής του τι εστί το άλλο μισό, αν το βρίσκουν όλοι η όχι και γιατί δεν το βρίσκουν, πως είναι να είσαι με το άλλο σου μισό, πως καταλαβαίνεις, ότι αυτός/αυτή, που είναι μαζί σου- είναι το άλλο σου μισό.

Όποιος έχει κάτι να πει πάνω σ' αυτό- ας το παρουσιάσει η εδώ η ας ανοίξει ένα τέτοιο θέμα- πιστεύω, πως αυτό θα τραβήξει το ενδιαφέρον όλων.


Επάνω σε αυτό θα σας δώσω δύο απλά παραδείγματα....

Εσείς, το άλλο σας μισό απέναντι και στη μέση... ένας καθρέπτης ! Αν μέσα από αυτό τον καθρέπτη βλέπετε τον εαυτό σας... τότε απέναντί σας βρίσκεται το άλλο σας μισό !

Το δεύτερο παράδειγμα πηγάζει από μία ταινία με τους Αρνολντ Σβαντζενέγκερ και Ντάνι Ντε Βίτο. Νομίζω ότι ο τίτλος της ήταν «Οι δίδυμοι». Στην ταινία αυτή οι δύο πρωταγωνιστές ήταν δύο δίδυμα αδέλφια που συναντήθηκαν για πρώτη φορά μετά από χρόνια... Δείχνει ότι έκαναν ταυτόχρονα τις ίδιες κινήσεις μαζί, έλεγαν τα ίδια πράγματα, είχαν τις ίδιες συνήθειες.....

Εσείς και το άλλο σας μισό στο αυτοκίνητο... Αν ταυτόχρονα και οι δύο μαζί βάλετε τις ζώνες ασφαλείας και με ένα στόμα πείτε την ίδια φράση..... ε... τότε σίγουρα βρίσκεστε με το άλλο σας μισό....



Φιλικά, www.greekastrology.gr


η karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Diostas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 01:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Diostas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μου δημιουργείται η εντύπωση, πως η αιτία των τριγώνων και λοιπών γεωμετρικών σχημάτων στις ερωτικές περιπέτειες τελικά είναι η έλλειψη του άλλου μισού...

Τι λέτε, παιδιά επ' αυτού?

Μήπως τελικά η φίλη karma έχει δίκαιο?

Νομίζω πως θέλει πολύ ψαξιμο και σκέψη προς αυτήν την κατεύθυνση.

Μάλλον η απάντηση ήδη έχει δωθεί...

ΟΤΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ Η ΨΥΧΗ- Ο ΝΟΥΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nk
Μέλος 1ης Βαθμίδας


81 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 11:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μου δημιουργείται η εντύπωση, πως η αιτία των τριγώνων και λοιπών γεωμετρικών σχημάτων στις ερωτικές περιπέτειες τελικά είναι η έλλειψη του άλλου μισού...

Τι λέτε, παιδιά επ' αυτού?



Αν εννοείς γεωμετρικά σχήματα σε ταυτόχρονη συνεύρεση ίσως. Αν εννοείς την πολυγαμία με ένα παρτενέρ δεν θα το'λεγα.

Αλήθεια, Diostas, μπορούμε να αμφισβητήσουμε τα συναισθήματα του οποιουδήποτε? Γιατί το ψάχνεις τόσο πολύ?
Φιλικά
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 22:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το άλλο μισό ε;
χμ, για μένα το άλλο μισό έχει ως εξής:
να νιώθεις άνετα και εννοώ εντελώς ΑΝΕΤΑ με τον σύντροφό σου. να μπορείς να του λες τα πάντα όπως θα έκανες στον εαυτό σου. να είστε μαζί και να μην νιώθετε την ανάγκη να είστε με άλλους για να περνάτε καλά. να κάνετε τους άλλους να αναρωτιούνται πως μπορεί να περνάτε τόσο καιρό μαζί, χωρίς να βαριέστε και χωρίς να μαλώνετε. να λέτε σ'αγαπώ τουλάχιστον μια φορά τη μέρα και όχι γιατί έτσι πρέπει αλλά γιατί έτσι νιώθετε. να φιλιέστε κάθε φορά που κάποιος φεύγει από το σπίτι, συναντιέστε, ή απλά έτσι γιατί σας την κάπνισε! να λέει ο ένας αυτό που σκέφτηκε ο άλλος. να συνενοήστε με τα μάτια. όταν γίνετε κάτι γύρω σας να μην χρειάζετε να δήτε την αντίδραση του αγαπημένου σας γιατί ήδη ξέρετε πια θα είναι. να μην θυμώνετε με τυχόν ελλατώματα ή παραξενιές του γιατί ξέρετε το λόγω που τα έχει. να μην ζηλεύετε. να μιλάτε στο τηλέφωνο καθημερινά χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος, απλά για να νιώσετε κοντά του. να είστε δέκα χρόνια μαζί, να ζείτε στο ίδιο σπίτι τουλάχιστον 7, και παρόλα αυτά να σας χαρακτηρίζουν οι γύρω σας "ερωτευμένους". να μην έχετε ανάγκη δώρων σε επετείους, γενέθλια κλπ για να αποδείξετε την αγάπη σας. να μοιράζεστε τα υλικά αποκτήματά σας. να σέβετε ο ένας τα χόμπυ και τα ενδιαφέροντα του άλλου. να σας λείπει έστω και αν έχετε βγει ladies' night out ή με τους φιλάρες. πριν αποφασίσεις κάτι να αναρωτιέσε τι θα σκεφτόταν αυτή/αυτός. και τέλος να αποφασίσεις να είσαι μαζί του/της, έστω και αν όλα τα φαινόμενα, προδιαγραφές κλπ λογικά, σου υποδεικνύουν να το βάλεις στα πόδια γιατί είναι λάθος επιλογή. υπάρχει ένα τέλειο τραγουδάκι του Πλιάτσικα και μιας νέας κοπελιάς που λέγει "η αγάπη θέλει μαγκιά". το να βρεις το άλλο σου μισό θέλει μαγκιά γιατί αν υποθέσουμε ότι πιστεύουμε την θεωρία του Γιν και του Γιανγκ, να ξέρετε πως εκ πρώτης άποψης το άλλο σας μισό πιθανόν να δείχνει πολύ ΛΑΘΟΣ. ακούστε απλά την φωνούλα μέσα βαθιά που θα σας τραβάει κατα κει.

επισημαίνω πως για να μπορέσει κάποιος να αναγνωρίσει το άλλο του μισό θα πρέπει να γνωρίζει το μισό που κατέχει. η αυτογνωσία θα είναι αυτή που θα επιτρέψει να δεί κάποιος καθαρά αυτό που του λείπει για να το συμπληρώσει. αν ψάχνουμε σε άλλους να βρούμε κομμάτια που πιθανόν ήδη τα κατέχουμε ή απλά νομίζουμε πως χρειαζόμαστε τότε σίγουρα το παζλ θα συμπληρωθεί λάθος.

ουπς, μάλλον μ'έπιασε λογοδιάροια πάλι. συγχωρήστε τον ενθουσιασμό και την τρέλλα.
φιλάκια και καλό ψάξιμο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Diostas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 23:16:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Diostas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλος/φίλη nk έγραψε:

quote:
Γιατί το ψάχνεις αυτό?

Διότι είναι λεπτό, ευαίσθητο, γαργαλιστικό και τρόπον τινά άβολο θέμα, που θεωρείται ολίγον απολίτιστο λόγω διακριτικότητάς του.

Για την γνώση το ψάχνω.
Και χάριν της γνώσης ας καταριφθούν ο πολιτισμός και οι "καλοί τρόποι".

Κάπου υπάρχει απάντηση σε όλα αυτά.
Ο πολιτισμός δεν μπορεί να μας απαντήσει.
Η απάντηση θα βρεθεί απο την ανεξάρτητη έρευνα, πολλές φορές κόντρα ακριβώς σ' αυτόν τον "πολιτισμό".

Η τοποθέτηση της φίλης maraT με την παραστατικότατη περιγραφή της μάλλον πρέπει να θεωρηθεί, όπως και της φίλης karmaως κριτήριο του άλλου μισού.

Μαθαίνουμε σιγά -σιγά, μαθαίνουμε...αει διδασκόμενοι...

ΟΤΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ Η ΨΥΧΗ- Ο ΝΟΥΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nk
Μέλος 1ης Βαθμίδας


81 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 14:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nk  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλος/φίλη nk έγραψε:

Φίλος,φίλε Diostas.

quote:
Ο πολιτισμός δεν μπορεί να μας απαντήσει.


Ποιος πολιτισμός? Αυτός που λέει "βομβαρδίζουμε και πετάμε φάρμακα" ?

quote:
Και χάριν της γνώσης ας καταριφθούν ο πολιτισμός και οι "καλοί τρόποι".

'Η ωμά η υποκρισία φίλε...

quote:
Η τοποθέτηση της φίλης maraT με την παραστατικότατη περιγραφή της μάλλον πρέπει να θεωρηθεί, όπως και της φίλης karmaως κριτήριο του άλλου μισού.


Αφού βρήκες απαντήσεις στο ερώτημά που σε απασχολούσε,ΟΚ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Diostas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 15:18:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Diostas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε nk,

να είσαι παντού και πάντα καλά.

ΟΤΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ Η ΨΥΧΗ- Ο ΝΟΥΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 19:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τώρα που το ξαναδιάβασα μου ήρθε μια απορία

έχει παρατηρηθεί στο ζωικό βασίλειο "κατάσταση" με δύο Θηλυκά να κάνουν σεξ συγχρόνως με ένα αρσενικό

Γιώργος
party με ούζα και κόκα και νικοτίνη και αιθανόλη και πίτσα και παγωτάκι (για την χώνευση στο τέλος)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

malori
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 20:46:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους malori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μακάρι όλος ο κόσμος να μπορούσε να αγαπάει παραπάνω από ένα άτομο και να μπορούσε να εκδηλώση την αγάπη του με αυτόν το τρόπο. εγω προσωπικάδε μπορώ δε μπορώ να φανταστώ ότι ο άνθρωπος που αγαπάω θα με μυράζεται με κάτι άλλο είτε άντρασ είτε γυναίκα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 00:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιώργος

τώρα που το ξαναδιάβασα μου ήρθε μια απορία

έχει παρατηρηθεί στο ζωικό βασίλειο "κατάσταση" με δύο Θηλυκά να κάνουν σεξ συγχρόνως με ένα αρσενικό


Ναι ! Αλλά και ορισμένα ζώα έχουν μόνο ένα σύντροφο εφ’ όρου ζωής (π.χ. οι λύκοι) !!!



Φιλικά, http://astro.forumup.com/


η karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 21:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Ναι ! Αλλά και ορισμένα ζώα έχουν μόνο ένα σύντροφο εφ’ όρου ζωής (π.χ. οι λύκοι) !!!


σε ευχαριστώ για την απάντηση..
θα μπορούσες να μου πεις σε παρακαλώ εάν γνωρίζεις ....ποία ζώα...?


Γιώργος
180 Μοίρες μακριά ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oros777
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 03:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους oros777  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητέ φίλε Diostras

Για πρώτη φορά συναντιόμαστε μέσα στο forum του esoterica.
Ελπίζω ότι επαφή μας θα είναι αρκετά εποικοδομητική.
Μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι έχεις μελετήσει αρκετά εσωτερισμό και ... ότι πραγματικά σε ενδιαφέρει η αιτία, ή οι αιτίες για πάρα πολλά θέματα. ...
Για την αιτία και τις αιτίες πιθανότατα να έχουμε την ευκαιρία να μιλήσουμε άλλη φορά.
Τώρα σχετικά με το θέμα.

quote:
ΤΟ ΕΡΩΤΙΚΟ ΤΡΙΓΩΝΟ – ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΓΑΠΗ;

Στην συζήτησή σας (μέχρι στιγμής) φτάσατε σε ένα σημείο ... σχετικά με την αναζήτηση του άλλου (κατά κάποιο τρόπο τέλειου) μισού που ψάχνει κάποιος άνδρας ή γυναίκα για να αισθανθεί ολοκληρωμένος. Έτσι δεν είναι;

Απάντηση της Εσωτερικής Φιλοσοφίας. Από το βιβλίο «Πραγματεία επί της Λευκής Μαγείας».

Οι σπουδαστές της ανθρώπινης φύσης (και τέτοιοι πρέπει να είναι όλοι οι ζηλωτές) θα κάνουν καλά να έχουν υπόψη πως υπάρχουν πρόσκαιρες διαφορές. Οι άνθρωποι διαφέρουν:

α. Στην ακτίνα (που επηρεάζει κατεξοχήν το μαγνητισμό της ζωής).
β. Στην προσέγγιση στην αλήθεια, οπότε είτε η αποκρυφιστική είτε η μυστικιστική ατραπός θα έχουν την πιο ισχυρή ελκτική δύναμη.
γ. Στην πόλωση που καθορίζει τη συναισθηματική, νοητική ή φυσική πρόθεση μιας ζωής.
δ. Στη θέση τους στην εξέλιξη, που οδηγεί στις διαφορές που παρατηρούνται μεταξύ των ανθρώπων.
ε. Στο αστρολογικό ζώδιο που προσδιορίζει τη ροπή οποιασδήποτε ιδιαίτερης ζωής.
ζ. Στη φυλή που φέρνει την προσωπικότητα κάτω απ’ την ιδιάζουσα φυλετική σκεπτομορφή.

Η υποακτίνα στην οποία βρίσκεται ο άνθρωπος, η μικρότερη αυτή ακτίνα που ποικίλλει από ενσάρκωση σε ενσάρκωση, προσδίδει σε μεγάλο βαθμό το χρωματισμό του σ’ αυτή τη ζωή. Είναι η δευτερεύουσα χροιά του. Μην ξεχνάτε ότι η πρωτεύουσα ακτίνα της Ενάδας συνεχίζεται ανά τους αιώνες. Δε μεταβάλλεται. Είναι μια από τις τρεις κύριες ακτίνες που τελικά συνθέτουν τους υιούς των ανθρώπων. Η ακτίνα του εγώ ποικίλλει από γύρο σε γύρο και στις πιο εξελιγμένες ψυχές από φυλή σε φυλή και περιλαμβάνει μια απ’ τις πέντε ακτίνες της τωρινής μας εξέλιξης. Είναι η κυριαρχούσα ακτίνα στην οποία δονείται το αιτιώδες σώμα του ανθρώπου. Μπορεί ν’ αντιστοιχεί στην ακτίνα της ενάδας, ή μπορεί να είναι ένα απ’ τα συμπληρωματικά χρώματα της πρωτεύουσας. Η ακτίνα της προσωπικότητας ποικίλλει από ζωή σε ζωή, ωσότου καλυφθεί η γκάμα των επτά υποακτίνων της Εναδικής ακτίνας.
Όταν λοιπόν ασχολούμαστε με ανθρώπους των οποίων οι ενάδες είναι σε όμοια ή συμπληρωματική ακτίνα, θα βρεθεί ότι προσεγγίζουν ο ένας τον άλλο με συμπάθεια. Πρέπει ωστόσο να θυμόμαστε ότι η εξέλιξη πρέπει να είναι πολύ προχωρημένη για να ασκεί εκτενή επίδραση η ακτίνα της ενάδας. Έτσι η πλειονότητα των περιπτώσεων δεν υπάγεται σ’ αυτή την κατηγορία.
Στους μέσους προχωρημένους ανθρώπους που αγωνίζονται να προσεγγίσουν το ιδεώδες, η ομοιότητα της εγωικής ακτίνας επιφέρει αμοιβαία κατανόηση κι επακολουθεί φιλία. Είναι εύκολο για δύο ανθρώπους της ίδιας εγωικής ακτίνας να κατανοήσουν ο ένας την άποψη του άλλου και γίνονται στενοί φίλοι, με ακλόνητη πίστη ο ένας στον άλλο, γιατί ο καθένας αναγνωρίζει πως ο άλλος δρα όπως θα δρούσε ο ίδιος.
Αλλά όταν (μαζί με την εγωική ομοιότητα της ακτίνας) έχετε την ίδια ακτίνα προσωπικότητας, τότε έχετε ένα απ’ τα σπάνια εκείνα πράγματα, μια τέλεια φιλία, έναν επιτυχή γάμο, έναν αδιάσπαστο δεσμό μεταξύ των δύο. Αυτό είναι πράγματι σπάνιο. (!!!!!!! σημείωση oros777)
Όταν έχετε δύο ανθρώπους στην ίδια ακτίνα προσωπικότητας αλλά με ανόμοια εγωική ακτίνα, μπορεί να έχετε εκείνες τις σύντομες και ξαφνικές φιλίες και συγγένειες που είναι τόσο εφήμερες όσο μια πεταλούδα. Τα πράγματα αυτά χρειάζεται να τα έχετε κατά νου και με την αναγνώρισή τους προκύπτει η ικανότητα να είσθε ευπροσάρμοστοι. Η διαύγεια της όρασης οδηγεί σε μια προσεκτική στάση. …

--------------------------------------

Το θέμα συνεπώς μπορεί να προσεγγιστεί και από την σκοπιά των ακτίνων ... και όσοι έχουν μελετήσει τις επτά ακτίνες σε βάθος πως λειτουργούν μέσα στην καθημερινότητα έχουν την απάντηση στο θέμα που σας απασχολεί.

Φυσικά τώρα πήγαμε κάπου αλλού αγαπητέ Diostras, ... αλλά αυτή η απάντηση έχει να κάνει με εσένα, επειδή σε ενδιαφέρουν τα θέματα σε βάθος, ...

Σε χαιρετώ φιλικά
Ευχόμενος να είσαι πάντα καλά


Γνώθι σαυτόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Diostas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
242 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2006, 10:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Diostas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε για τα καλά σου μεν και γεμάτα νόημα και περιεχόμενο λόγια σου.

Ειλικρινά χαίρομαι πάρα πολύ που σε γνωρίζω στο φόρουμ, ελπίζοντας να τα λέμε και να ανταλλάσουμε απόψεις.

Και συ παντού και πάντα καλά να είσαι!

ΟΤΙ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ Η ΨΥΧΗ- Ο ΝΟΥΣ ΑΡΝΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oros777
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
317 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2006, 09:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους oros777  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αγαπητέ φίλε Diostas

Ατομικά όχι μόνο χαίρομαι, … αλλά ελπίζω να το αποδείξω και έμπρακτα ενισχύοντας και αναθερμαίνοντας τα θέματα που ανοίγεις στο forum (εφόσον μπορώ), στο άμεσο μέλλον.

Τα θέματα που σε απασχολούν και που φέρνεις στην δημοσιότητα είναι όντως πολύ σημαντικά, αφού άπτονται της σημερινής καθημερινής βιωματικής κατάστασης των σκεπτόμενων ατόμων.

Σου εύχομαι το καλύτερο, σίγουρα θα τα λέμε συχνά.


Γνώθι σαυτόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 04:29:50  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΓΑΜΙΚΟ ΟΝ. ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΑΝΑΠΤΥΓΜΕΝΕΣ ΝΟΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΖΩΑ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ. ΚΑΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ, ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΠΟΥ ΖΟΥΜΕ, ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ Η ΜΟΝΟΓΑΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΕΠΟΝ.
ΚΙ ΕΔΩ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΨΥΧΙΚΟ/ΛΟΓΙΚΟ ΜΕΡΟΣ. ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΣΚΟΠΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΠΕΙΔΗ Π.Χ. ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΛΜΟΥΣΕ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΑ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΛΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟΝ "ΑΝΘΡΩΠΟ" ΤΟΥ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΠΑΡΑΠΕΡΑ. ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ, ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΚΑΠΟΙΑΣ ΚΑΜΠΗΣ ΣΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ. ΑΛΛΟΣ ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΕΝΩ Η ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ ΠΑΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΚΙ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ. ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ (ΣΠΑΝΙΑ), ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΔΥΟ Η ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΤΟΜΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ, ΚΙ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΠΡΑΤΕΙ. ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΑΤΟΜΩΝ, ΣΥΝΘΗΚΩΝ, ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ, ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ...
ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΒΛΑΚΩΔΗ ΤΑΜΠΟΥ, ΚΙ ΑΦΗΝΑΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ, ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΠΛΑ. ΕΓΩ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ, ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΚΑΙΡΟ. ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΓΕΜΙΖΕΙ ΣΑΝ ΑΤΟΜΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ.ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 04:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγάπη, αγάπη κι ένωση ψυχών. Τι σημασία έχει μεταξύ ποιών είναι; Ο διαχωρισμός και τα ταμπού κούρασαν, ας αφήσουμε επιτέλους και κάτι ελεύθερο στον Άνθρωπο, έστω, ναι, έστω την Αγάπη, όπως κι αν αυτή θέλει να εκφραστεί…

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 08:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Φιλε Γιωργο,

θα σου φερω ενα παραδειγμα που μου ηρθε στο μυαλο.
Ενα μονογαμικο ζωο που εχει για ολη του τη ζωη ενα συντροφο ειναι και το καλαμαρι!

Το οποιο συμφωνα με ενα ντοκυμαντερ που ειδα,αν παρεις το ταιρι ενος ζευγαριου τοτε το αλλο θα μεινει εκει που χωριστικανε να το περιμενει μεχρι να πεθανει.

Απιστευτο ε?


Με εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2006, 18:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mariha2912 2 ερωτησουλες

1)λες στον συντροφο σου οτι εχεις αυτη την αναγκη του να βλεπεις μια στο τοσο και καποιον αλλον;;

2)εχεις κανενα προβλημα αν και ο συντροφος σου εχει την ιδια αναγκη;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mariha2912
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
619 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 04:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος mariha2912  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΟΥ (ΕΙΤΕ ΕΡΩΤΙΚΕΣ, ΕΙΤΕ ΦΙΛΙΚΕΣ, ΕΙΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ).
ΣΥΝΕΠΩΣ ΝΑΙ,ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΑΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ, ΑΝ ΟΧΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ.

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΝ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.
ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ, ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ,ΚΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ, ΚΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ, ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, Π.Χ. ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ,ΕΝΩ ΤΟΥ ΕΧΩ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ... ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ, ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΓΙΑ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΘΕΙ...
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΟΠΤΙΚΗΣ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 10:57:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΟΥ (ΕΙΤΕ ΕΡΩΤΙΚΕΣ, ΕΙΤΕ ΦΙΛΙΚΕΣ, ΕΙΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ).
ΣΥΝΕΠΩΣ ΝΑΙ,ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΑΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ, ΑΝ ΟΧΙ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ.

χαιρομαι για την ειλικρινια σου


ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΧΟΜΑΙ ΑΝ ΕΚΦΡΑΣΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ.
ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΟΥΝ ΟΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ, ΔΙΟΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΟΥΝ,ΚΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ, ΚΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ, ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, Π.Χ. ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ,ΕΝΩ ΤΟΥ ΕΧΩ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΗ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕΤΑ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΓΛΥΚΟ... ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΡΟΜΕΡΕΣ ΙΣΟΡΡΟΠΙΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ, ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΓΙΑ ΑΣΧΕΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΘΕΙ...
ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΟΠΤΙΚΗΣ...

και φτανουμε στο ζουμι που λενε το ζουμι ειναι αυτο

ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΑ, ΚΙ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ, ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, Π.Χ. ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ


χωρις παρεξηγηση τα ατομα που συμφωνουν σε τετοια σχεση(ελευθερη)δεν σε βλεπουν σοβαρα αλλα απλα θελουν να περασουν καλα καποιες ωρες
αργοτερα που λογο της προσωπικοτητας σου τους κερδιζεις αναθεωρουν την ολη κατασταση και βλεπουν οτι πλεον δεν θελουν να περνουν απλα την ωρα τους αλλα θα ηθελαν να πανε και ενα βημα παραπερα
εκει ακριβως αρχιζει το προβλημα
πως θα κανουν το βημα αυτο απο την στιγμη που η κατασταση αυτη δεν τους αρεσει;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy