ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 11η Σεπτεμβριου 2001 ΣΕΝΑΡΙΑ ή ΑΛΗΘΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 10
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 12:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου stanfromgreece, ευχαριστώ για τη συμβουλή περί θυμού. μωρέ συνήθως τον καταφέρνω αλλά το θέμα με τους αμερικάνους είναι από αυτά που με τσιτώνουν κάργα. το παλεύω όμως

συμφωνώ πως ο David τα παραλέει πολλές φορές αλλά δεν μπορεί να είναι όλα ψέμματα. απλά μέσα από όλα αυτά διαφαίνεται ότι τελικά η υπόθεση των δυδίμων δεν είναι τόσο απλή όσο δείχνει.

συμφωνώ και επαυξάνω πως λάθη έχουν γίνει και απ'τις δύο πλευρές. δυστηχώς και αυτή τη φορά, όπως πάντοτε σχεδόν στην ανθρώπινη ιστορία, έχουμε μπει σ'ενα φαύλο κύκλο. ΞΑΝΑ. ένα πράγμα σαν το Μόναχο που λες. την είδα την ταινία και παρόλο που την περίμενα με πιο πολύ δράση, μου άρεσε. βέβαια το θέμα δεν ξεκίνησε από το θάνατο των αθλητών .....

το θέμα για μένα είναι πως δυστηχώς η ιστορία μας διδάσκει(;) πως οι άνθρωποι ανά τους αιώνες δεν έχουν την ικανότητα να δουν και την άλλη πλευρά σε κάθε κρίση ή διαμάχη. συνήθως όλοι έχουν ένα μέρος δίκιου. αν όλοι κάναν λίγο πίσω σε αυτό που πιστεύαν ή διεκδικούσαν τότε πολλοί πόλεμοι θα είχαν αποφευχθεί. αν οι άνθρωποι μάθαιναν να σέβονται τις ιδιαιτερότητες των άλλων λαών τότε θα υπήρχε μεγαλήτερη ηρεμία στον πλανήτη. αν οι δυνατοί δεν προσπαθούσαν να εκμεταλευτούν τους πιο αδύναμους αλλά τους βοηθούσαν να αποκτήσουν και αυτοί δύναμη τότε δεν θα γινόντουσαν τόσες εξεγέρσεις και επαναστάσεις. αν ,,,, αν... α..... γινόντουσαν πολλά άλλα τα πράγματα θα ήταν αλλιώς.

δυστηχώς όμως ο κόσμος ζει μέσα στο φόβο, την ανασφάλεια, την απληστία για ψευτικα αγαθά, τον εγωισμό και την ψευτοηπερηφάνια.

το στυλάκι του σωτήρα του κόσμου που έχουν αναλάβει τελευταία οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι, μέσα στην αμορφωσιά και την έλληψη πολιτισμού τους, είναι πολύ εκνευριστικό.

πως καλέ μου άνθρωπε θα δειδάξεις την Δημοκρατία από την στιγμή που εσύ ο ίδιος δεν έχεις ζήσει ποτέ δημοκρατικά;
και για πιο λόγο να επηβάλεις ένα σύστημα σαν αυτό της Δημοκρατίας, (που για την επιτυχία του εγχειρήματος ο λαός που θα το εφαρμόσει πρέπει να έχει την πολιτική και φιλοσοφική ωριμότητα για να μπορέσει να οφελειθεί από αυτό) σε έναν λαό που είχε καταφέρει να ελέγξει τις εσωτερικές του σφαγές και έρηδες, με τον βούρδουλα; πως πιστεύεις πως θα αντιδράσει αυτός ο λαός; έτσι όπως αντίδρασε, με εμφύλιο πόλεμο και σφαγές και αλληλοσπαραγμό.

ένα από τα πράγματα που μου έμεινε από τον Ακύρηχτο Πόλεμο ήταν το ερώτημα/υπόδειξη του σκηνοθέτη "αν όλα αυτά τα λεφτά που δαπανάει η Αμερικάνικη κυβέρνηση σε όπλα και στρατιωτικά έξοδα, τα έδινε, τα χάριζε, στους λαούς που την πολεμάνε, αν αντί για εμπάρκο χρηματοδοτούσε την ανάπτυξη των χωρών αυτών, πιστεύεται ότι θα είχαν λόγο αυτοί οι λαοί να βρίζουν, να σκοτώνουν και να φτήνουν τους αμερικάνους;

γενικά αν αντί να κλειδώσεις την πόρτα σου με το φόβο πως θα σε κλέψει ο γείτονας, τον καλέσεις για καφεδάκι και του ζητήσεις να ρίχνει και μια ματιά στις γλάστρες όταν αυτός λείπει, δεν θα περνάγαμε καλήτερα στη γειτονιά; και μην με πείτε αφελή, μπορεί κάποιος από τους γείτονες να μην εκτιμήσει το καφεδάκι και μας τη φέρει, οι άλλοι οι πολλοί όμως; Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 13:04:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλη μου... ενα έχω να πώ... έχεις απόλυτο δίκιο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 14:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To κακο και την κακη επιλογη...τελικα καποιος το (την) σπερνει. Δεν γινονται ολα απο μονα τους. Φιλε Ευστρατιε...δυστυχως το 1972 η "επιθεση" στο Μοναχο ηταν απλως μια "αφορμη". Δυστυχως το θεμα παει παρα πολυ πισω...μετα το τελος του Β' Π.Π. Ετος 1947, οπου σε ενα "συνεδριο" μεταξυ Αμερικανων, Βρετανων, Γαλλων, Ιταλων(οι "νεοι συμμαχοι") και καποιων αλλων χωρων...συμφωνησαν ετσι ξαφνικα την δημιουργια του Κρατους του Ισραηλ...με μερικα εδαφη και πολεις...Μεσα στο Παλαιστινιακο κρατος (ηταν σαν μειονοτητα)...Δυστυχως ομως...με το περασμα των χρονων και κατω απο την ανοχη των Αμερικανων...το Ισραηλ γιγαντωθηκε και αρχισε τους πολεμους...Χτυπησε την Αιγυπτο, την Συρια, την Ιορδανια, το Ιρακ και τωρα θελει το Ιραν. Εχει ομως αντιστραφει ο ρολος στην Παλαιστινη...τωρα η μειονοτητα και τα "λιγα εδαφη" τα εχουν οι Παλαιστινιοι.

Τελικα ποιος φταιει? Ποιος τα δημιουργει ολα αυτα...? Ξερουμε...
Αλλα επισης ξερουμε οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ...υπαρχουν και αλλα συμφεροντα...και αλλα "ανωτερα" πραγματα. Απλως επειδη τα εχουν στην αφανεια...δεν μπορουμε να τα αποκαλυψουμε και να τα δουμε....

ΑΛΛιως αν τα βλεπαμε...ΔΕΝ θΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ (που κρυβονται πισω απο ολα τα δεινα).

Ναι αγαπητε φιλε Ευστρατιε...ειδα την ταινια και μου φανηκε οτι τελικα θυματα ειναι οι Εβραιοι και οχι οι Παλαιστινιοι...Επισης προσεξες την σκηνη που λεει ενας απο "αυτους":

"Don't F*** with the Jews"


...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 15:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε PREDATOR μάλλον με μπερδεύεις με τον stanfromgreece, που ανέφερε για το Μόναχο, αλλά δεν έχει σημασία.

Φίλε δεν έχεις άδικο σε αυτά που γράφεις, αλλά μήπως και τα κράτη γύρο από το Ισραήλ κάνανε και αυτά τα λάθη τους, που τα εκμεταλλευτήκανε με το παραπάνω οι Ισραηλίτες με τις πλάτες άλλων ;

Δεν είμαι γνώστης των πραγμάτων, αλλά αυτό λέει η λογική μου.


Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 16:50:32  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σιγουρα κανανε και αυτοι τα δικα τους λαθη...οπως φερειπειν το οτι "με σκληρο" τροπο προσπαθουν να επιβληθουν (οι δικοι τους "πολιτευοντες") πανω στους εξωφρενικα αδυναμους ανθρωπους...Γιατι εχω παει σε εκεινα τα μερη και πιο "εξουθενομενους" δεν εχω δει...ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟΣΟ ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΟΥΣ...λες και ετσι θα εχουν καποιο οφελος (κατα το Κορανι...θα πανε στον παραδεισο και θα τρωνε τοννους ρυζια -{μια και ειναι νυστικοι}- ).

Απλως δεν εχουν αυτοι την "Αρχη" του κακου...ουτε τοσο το Ισραηλ....

Ειναι ανθρωποι που τους "βλεπουμε" μεν ΑΛΛΑ δεν τους γνωριζουμε

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 08:40:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε Predator...
καλα βρέ... πώς με μπέρδεψες με τον φίλο Ευστράτιο??? μοιάζουμε τόσο πολύ και δεν το ήξερα?
(αλήθεια... γιατί το ανθρωπάκι με την γλώσσα έξω είναι πράσινο??? ασχετο)

Στο θέμα μας τώρα...
οι "πολιτευτές" όπως αναφέρεις της περιοχής εκείνης (και από τις δύο πλευρές, Ισραήλ-Ισλάμ) δυστυχώς βλέπουμε ότι χρησιμοποιούν τον θρησκευτικό φανατισμό προς όφελός τους. Φανατίζουν τον απλό λαό και τον κάνουν υποχείριό τους για τους σκοπούς τους. Λέγοντας πχ στους μουσουλμάνους ότι αν πχ σκοτώσουν έναν αριθμό εβραίων τότε θα πάνε στον παράδεισο παρέα με δεν ξέρω και εγώ πόσες γυναίκες κτλ κτλ έχουν αμέσως αμέσως έναν στρατό φανατικών,που πραγματικά δεν τους ενδιαφέρει ο θάνατος (βλέπε επιθέσεις αυτοκτονίας).Και από την πλευρά του Ισραήλ,πάνω κάτω τα ίδια γίνονται,μόνο που παρουσιάζονται κάπως πιο "πολιτισμένα" ίσως λόγω των επιρροών από την Αμερική. (Ισως δεν αφήνει και η Αμερική να φανούν χειρότερα τα πράγματα γιατί δεν την συμφέρει).
Και εδώ λοιπόν έχουμε να κάνουμε με ΜΠΕΕΕΕ (πρόβατα),θήματα των αρχηγομανών και της εξουσίας.
και κάτι που ξέχασα... στον ισλαμικό κόσμο όλοι θέλουν να είναι αρχηγοί! υπάρχουν δεκάδες ίσως και εκατοντάδες διαφορετικές ομάδες αντισιονιστών,οι οποίες όμως δρουν μεμονομένα και ανεξέλεγκτα. Ο καθένας θέλει να είναι και αρχηγός για αυτό και δεν τα "βρίσκουν" μεταξύ τους.Αν ήταν ενωμένοι,κάτω από μία ενιαία ισχυρή ηγεσία,δεν νομίζω το Ισραήλ να είχε κάνει τίποτα. Αυτό ακριβώς είχαν εκμεταλευτεί οι Εβραίοι για να εγκατασταθούν στην περιοχή
Ευχαριστώ
ΣταμάτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 13:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι μου συγγνωμη που σας μπερδεψα...αλλα κοιτωντας μονο τα γραφομενα σας και οχι τα "ονοματα" σας, ετσι μπερδευτηκα...γιατι επισης εχετε τις ιδιες αποψεις.

Συγγνωμη και παλι λοιπον.

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 20:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://video.google.com/videoplay?docid=-5946593973848835726&q=loose+change
http://video.google.com/videoplay?docid=-1016720641536424083&q=9+11+cover+up
http://video.google.com/videoplay?docid=-9213554821937648649&q=9+11+cover+up
http://video.google.com/videoplay?docid=4260823951534797708&q=9+11+cover+up
http://video.google.com/videosearch?q=9+11+cover+up&page=1&so=0&lr=
http://video.google.com/videosearch?q=9+11+conspiracy&so=0
http://video.google.com/videosearch?q=9+11+truth
http://video.google.com/videosearch?q=9+11+secret
http://video.google.com/videosearch?q=9+11+controlled+demolition&so=0

AGAPHTOI FILOI EAN 8ELETAI NA APO8HKEYSETAI TA VIDEO STON DISKO SAS ,8A PREPEI NA KATEBASETAI TON GOOGLE VIDEO PLAYER.
http://video.google.com/playerdownload

EAN 8ELETAI NA METATREPSETAI TA VIDEO APO GVI SE AVI FILE WSTE NA MPOREITAI NA TA GRAPSETAI SE DVD YPARXEI ENA FREE PROGRAMA STO PARAKATW LING http://www.kultiras.net/programs.html


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNo

Edited by - PaNo on 16/09/2006 20:52:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2006, 01:43:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου ρε Πάνο γίγαντα.

Καιρό είχες να εμφανιστείς βρε μπαγάσα

Μου'λειψες...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αναζητητής
Νέο Μέλος


46 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2006, 06:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Αναζητητής  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά χαρά σε όλους! Επανέρχομαι στο esoterica μετά από 1-2 χρόνια απουσίας¨:)

Λοιπόν, στο θέμα μας... Να με συγχωρήσετε αν αυτά που θα διαβάσετε έχουν αναφερθεί σε προηγούμενο θέμα...

Καταρχάς φίλε Predator, το θέμα είναι πολύ σοβαρό και βέβαια με πολλές προεκτασεις... Θα συμφωνήσω όμως και εγώ με την άποψη σου, ότι δηλαδή το χτύπημα ήταν "εκ των έσω". Θα αιτιολογήσω την άποψη μου με ορισμένα ερωτήματα:

1/Είναι σύμπτωση το γεγονός ότι ο Αμερικανικός στρατός, την περίοδο 2000-2001 (πριν τις επιθέσεις) πραγματοποίησε σειρά ασκήσεων, στις οποίες το σενάριο ήθελε τρομοκράτες να καταλαμβάνουν αεροσκάφη και να τα ρίχνουν σε διάφορους στόχους; Να σημειωθεί ότι μεταξύ των "στόχων" ήταν τόσο το WTC όσο και το Πεντάγωνο.

2/ Είναι τυχαίο το ότι ο John O'Neill, που θεωρείτο κορυφαίος πράκτορας του FBI σε θέματα τρομοκρατίας, με τεράστια εμπειρία, παραιτήθηκε από τη θέση του στις 22/8/2001, μόλις δύο εβδομάδες πριν από την 11/9, λόγω συνεχιζόμενης παρεμπόδισης του έργου του από τους ανωτέρους του; Ή μήπως είναι τυχαίο το ότι τοποθετήθηκε επικεφαλής ασφαλείας του WTC και σκοτώθηκε εκεί το μοιραίο πρωινό της 11/9;

3/ (και καλύτερο!!): Εντάξει, μπορεί ο σκοπός του FBI να είναι η έρευνα αλλά πόσο πιθανό θεωρείτε το γεγονός να βρήκε το FBI το διαβατήριο ενός από τους αεροπειρατές της πτήσης 11, που έπεσε στον ένα Πύργο; Και αν αναρωτιέστε σε ποιό μέρος βρέθηκε το διαβατήριο, είναι απλό: στα συντρίμμια του WTC!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δηλαδή περιμένουν να πιστέψουμε ότι αυτό το μαγικό διαβατήριο "επέζησε" της σύγκρουσης του αεροσκάφους με τον πύργο, "επέζησε" της φωτιάς που ακολούθησε, "επέζησε" της κατάρρευσης του WTC και βρέθηκε ως εκ θαύματος μέσα από 180.000 τόνους σίδερου και χιλιάδες τόνους άλλων υλικών... Ε, τώρα αν αφιερώσω στους ιθύνοντες το διαχρονικό άσμα "Να δεις που κάποτε θα μας πούνε και μαλάκες" θα φταίω; Και για να μη νομίζετε ότι αυτό το έβγαλα από το μυαλό μου, η είδηση αυτή αναμεταδώθηκε από πολλά τηλεοπτικά δίκτυα, συμπεριλαμβανομένου και του CNN...

Κλείνοντας (για ΄τώρα) να πω το εξής: θλίβομαι για το χαμό 3.000 ζωών εκείνη τη μέρα. Για αυτές τις ζωές όμως που χάθηκαν, για τις οικογένειες που ξεκληρίστηκαν, πρέπει να μαθευτεί η αλήθεια. Τη καραμέλα της τρομοκρατίας την έχουμε μασήσει για τα καλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

samuel1974
Πλήρες Μέλος

Argentina
1323 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2006, 16:09:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους samuel1974  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@ stanfromgreece

Γράφεις:
"ότι αν πχ σκοτώσουν έναν αριθμό εβραίων τότε θα πάνε στον παράδεισο παρέα με δεν ξέρω και εγώ πόσες γυναίκες κτλ κτλ"

Αυτός που θα σκοτωθεί για το όνομα του Αλλάχ, θα έχει στον παράδεισο 72 παρθένες, οι 2 θα είναι γεννημένες κανονικά απο ανθρώπους και οι 70 θα είναι πλασμένες κατευθείαν απο το θεό.
Αυτό όμως δεν το λέει το Κοράνι, αλλά προέρχεται απο το βιβλίο "Ταφσίρ-σχόλια επι του Κορανίου" του Ibn Kathir που πέθανε το 1373 μ.Χ.. Σχολιάζει δηλαδή τις σούρες 78,33 και 55,72 και ερμηνεύει ότι οι μάρτυρες του Αλλάχ θα έχουνε 72 παρθένες για μισθό.

@ all

Είχα ακούσει πιλότο-πρόεδρο συνδικάτου πιλότων πολιτικής αεροπορίας, να λέει ότι ο ελιγμός του δεύτερου αεροπλάνου λίγο πριν χτυπήσει στο κτίριο, θα μπορούσε να γίνει μόνο απο πιλότο που έχει πολλές χιλιάδες ώρες πτήσης με μπόινγκ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/09/2006, 17:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εν συνεχεια απο το Πρωτο μου μηνυμα...(οχι για να δειτε ποσο προκλητικα μακρυα παει η "βαλιτσα" των ηλιθιων)

"Ο αδερφος μιας γυναικας που σκοτωθηκε στο αεροπλανο που χτυπησε το Πενταγωνο ζητησε να μαθει τι ξερουμε για την περιπτωση. Του εξηγησα στα ορια στο τι γνωριζουμε και τι οχι.

Αυτα που ξερουμε ειναι οτι η πτηση 77 εξαφανιστηκε απο τα ρανταρ κοντα στα συνορα του Κεντακυ με το Οχαιο. Ενα αλλο αεροπλανο (!!!) φαινεται να το αντικαθιστα (!!) κοντα στην Ουασιγκτον. Αφου ειχαν ηδη χτυπηθει οι πυργοι, ο Νορμαν Μινετα (Υπουργος Μεταφορων ΗΠΑ) συμφωνα με την επισημη καταθεση του στην επιτροπη ερευνας, πηγε σε ενα υπογειο (απο τα πολλα που εχουν δηλαδη) συντονιστικο κεντρο, οπου επικεφαλης ηταν ο Ντικ Τσενι.

Ο Μινετα ακουσε εναν νεαρο να λεει καθε τοσο στον Τσενι: "Κυριε, ειναι στα 50 μιλια μακρυα" "Κυριε, ειναι στα 30 μιλια μακρυα" "Κυριε, ειναι στα 10 μιλια μακρυα. Ισχυουν ακομη οι διαταγες?". Ο Τσενι γυρισε ενοχλημενος και του απαντησε: "Φυσικα και ισχυουν οι διαταγες, ακουσες κατι διαφορετικο?". Οι διαταγες ("φυσικα") πρεπει να ηταν να καταρριψουν το αεροσκαφος. Το ευτονοητο ηταν να το φιξουν. Θα εχανες τους επιβατες, αλλα δεν θα εχανες και τον προσωπικο σου στοχο. Αν ειχε δοθει εντολη να καταρριφθει, θα ειχε καταρρηφθει. Το Πενταγωνο ειναι "ισως" (ΑΝ ΟΧΙ συμπληρωνω εγω) το κτιριο με το ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ του κοσμου. Ετσι, το γεγονος ειναι πως το αεροπλανο δεν καταφφιφθηκε γιατι υπηρχαν εντολες..."

Τωρα απο διαφορες μελετες (και τελευταια, συμφωνα με ενα νεο βιντεο απο τις καμερες ασφαλειας του Πενταγωνου) φαινεται οτι αυτο που χτυπησε το Πενταγωνο ηταν αεροπλανο ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ απο το τζετ 757-300 της Boeing, που μπορει να εριξε εναν πυραυλο στο κτιριο πριν πεσει το ιδιο πανω του, για να δημιουργησει την εντυπωση μεγαλης ζημιας. Υπηρχε σχεδον πληρης απουσια απο συντριμμια. Δεν υπηρχε διαλυμενη ατρακτος (?!?!), δεν υπηρχαν φτερα, καθισματα, σωματα, αποσκευες. Δεν υπηρχε ΚΑΝ η ουρα, που δομικα ειναι απο τα ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΑ μερη ενος αεροσκαφους... Ουτε ΚΑΝ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΦΘΑΡΤΕΣ.

Και δεν μιλαμε για ενα μικρο τζετ...Σας παραθετω τα χαρακτηριστικα (διαστασεις) του αεροσκαφους...

Passengers
Typical 2-class configuration 280

Engines
maximum thrust Rolls-Royce RB211-535E4B 43,500 lb (193.5 kN)

Maximum Fuel Capacity 11,466 gal (43,400 l)

Maximum Takeoff Weight 272,500 lb (123,600 kg)

Maximum Range 3,395 nautical miles (6,287 km)

Cruise Speed Mach 0.80

Basic Dimensions
Wing Span 38.05 m
Overall Length 54.5 m
Tail Height 13.6 m
Interior Cabin Width 3.5 m
Body Exterior Width 3.7 m

Οποτε μιλαμε για ενα ΑΡΚΕΤΑ μεγαλο αεροσκαφος...και "διαλυμμενο" θα αφηνε αρκετα συνρτιμμια. ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Συνεχιζοντας..."Το αρχικο σημειο κρουσης ειναι 10 ποδια (30 μετρα) ψηλο και 60 ποδια (180 μετρα) φαρδυ και μπορεις να δεις ενα φραχτη που δεν εσπασε και μερικα αυτοκινητα εκει, με ακεραια παραθυρα. Το Πενταγωνο εδωσε στη δημοσιοτητα μερικες βιντεοταινιες, υπο την πιεση της παραδοσιακης ερευνας (αλλιως δεν θα εδινε). Και τα βιντει ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ, ενω θα επρεπε, ενα Boeing 757. Οπως ειπα και προηγουμενως το Boeing 757 ειναι σχεδον 179 ποδια μακρυ (54,5 μετρα) ενω το Πενταγωνο ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ 71 ΠΟΔΙΑ ΨΗΛΟ. Αυτο συμαινει οτι το αεροπλανο ειναι υπερδιπλασιο απο το υψος του κτιριου. ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΟ.

Ακομα λεγεται οτι η Κυβερνητικη αποψη υποστηριζει οτι το αεροσκαφος χτυπησε με 130 μιλια το κτιριο...ειναι φυσικως αδυνατη με τους νομους της αεροδυναμικης. Αν ερχοταν παραλληλα με το εδαφος, οπως μας λενε δηλαδη, θα ειχε δημιουργησει ενα τεραστιο συννεφο απο την πιεση του αερα. ΑΝ επεφτε υπο γωνια θα ειχε δημιουργησει εναν ΤΕΡΑΣΤΙΟ κρατηρα.

Επισης. Το Πενταγωνο καλυπτεται απο παντου απο καμερες. Υπολογιζεται οτι υπαρχουν περι τα 84 βιντεο που δειχνουν τι γινεται στο Πενταγωνο...ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΟΥΝ....

ΡΕ ΤΙ ΔΟΥΛΕΜΑ ΠΕΦΤΕΙ...ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΤΡΩΝΕ ΤΟ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ...κριμα σε αυτους, κριμα και σε μας που τους τρωμε στη μαπα

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 10:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα παιδιά,
όπως ξέρετε συμφωνώ με τη θεωρία πως το χτύπημα στου δίδυμους ήταν οργανωμένο από τα έσω.
μου έχει δημιουργηθεί όμως μια απορία που δεν ξέρω τι απάντηση μπορώ να δώσω.

ρε παιδιά, ποιός μπορεί να "οδήγησε" τελικά αυτά τα αεροπλάνα;
ήταν φνατικοί μουσουλμάνοι καθοδηγούμενοι από αμερικάνους; ήταν πορωμένοι αμερικάνοι που δέχτηκαν να κάνουν αυτό το γήμα; ποιός τελικά μπορεί να ήταν ο πιλότος;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 11:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα και από μένα

quote:
ρε παιδιά, ποιός μπορεί να "οδήγησε" τελικά αυτά τα αεροπλάνα;
ήταν φνατικοί μουσουλμάνοι καθοδηγούμενοι από αμερικάνους; ήταν πορωμένοι αμερικάνοι που δέχτηκαν να κάνουν αυτό το γήμα; ποιός τελικά μπορεί να ήταν ο πιλότος;

και συνεχίζω... ήταν άραγε τηλεκατευθυνόμενα χωρίς ούτε έναν επιβάτη;

Φιλικά
ΚωστάκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 14:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maraT και kostakis,
γι'αυτό ρώτησα αν είδε κανείς την ταινία fahrenheit 9/11.

βασικά δεν ξέρω τι ρόλο μπορεί να βαράει ο michael moore,
ο οποίος είναι σόι με τον bush,αλλά σίγουρα η ταινία του
ήταν αρκετά αποκαλυπτική,σχετικά με τους δεσμούς των οικογενειών
bush και bin laden.

αυτό που έχω να δώσω ως απάντηση στο ερώτημα : ποιος οδηγούσε τα αεροπλάνα ?
είναι το εξής : τα αεροπλάνα τα οδηγούσαν άραβες "τρομοκράτες"
τους οποίους το ισλάμ έχει πείσει ότι εκτελούν κάποιο ιερό έργο.

δεν είναι δύσκολο για άραβες και αμερικανούς -και εβραίους,βεβαίως,βεβαίως! - να συνεννούνται σε τέτοιο επίπεδο αισχρότητας.

κορόιδα μωαμεθανοί αγράμματοι υπάρχουν πολλοί.

το ίδιο επίσης συμβαίνει και στην αμερική.

ξέρετε πόσοι είναι οι αγράμματοι σ'αυτή τη χώρα,οι οποίοι μπορούν να πιστέψουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ??????

και ύστερα από όλες αυτές τις αναλύσεις και τα άρθρα και τα σχόλια που έχουν γίνει για τη μέρα αυτή,
πείτε μου, είναι δυνατόν κάποιος να πιστεύει ακόμη ότι αυτό που έγινε,
ήταν αποκλειστικά έργο των αράβων ??

πείτε μου,υπάρχει κάποιος ??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 14:35:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΜΕΡΙΚΑΝ ΠΕΝΤΑΓΚΟΝ λίγες ώρες μετά.

γουέαρ ιζ δε πλέιν...οέο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 14:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε αγνοών

Επειδή δεν έχω δει μόνο το Fahrenheit, αλλά και κάποιο άλλο ντοκιμαντέρ (ξένο, χωρίς υπότιτλους), το οποίο αναφέρεται στην ιστορία των Δίδυμων (καμία σχέση με το ζώδιο), θα σου πω ότι σύμφωνα με μία άλλη εκδοχή υπήρχαν αποχρώσες ενδείξεις (και ουχί αποδείξεις, για να μην παρεξηγηθεί το post μου) ότι τα αεροπλάνα που χτύπησαν τους πύργους δεν είχαν ΚΑΜΙΑ σχέση με πολιτικά επιβατικά, αλλά ήταν στρατιωτικού τύπου. Στο εν λόγω ντοκιμαντέρ υπάρχουν αυτόπτες ή "αυτόπτες (πάντως τους δείχνει να μιλάνε τη στιγμή της πρόσκρουσης ως απλοί πολίτες που βλέπουν το γεγονός) μάρτυρες, οι οποίοι αντιδρούν τρομαγμένοι, απορώντας ως προς το τι γυρεύει ένα στρατιωτικό αεροπλάνο μέσα στη Ν. Υόρκη. Κάποιος άλλος πολίτης επιβεβαίωνει(;) το συγκεκριμένο ενδεχόμενο, αναφέροντας ότι τα αεροπλάνα που χτύπησαν τους Πύργους δεν είχαν παράθυρα (!). Επίσης, σε άλλο σημείο του ντοκιμαντέρ αναφέρεται ότι κλάσματα δευτερολέπτου ΠΡΙΝ την πρόσκρουση στον πρώτο πύργο (ξέρετε, η γνωστή λήψη από τον όμορο δρόμο της πόλης, από τα χαμηλά) πραγματοποιείται έκρηξη στον πύγρο, σα να χτυπήθηκε πρώτα από ρουκέτα και μετά από το όχημα. Η συγκεκριμένη υπόθεση αναλύεται (ή "αναλύεται") καρέ-καρέ. Τέλος, στο συγκεκριμένο ντοκιμαντέρ υπάρχουν μαρτυρίες πυροσβεστών, οι οποίοι ισχυρίζονται πως ακούστηκαν διααδοχικές εκρήξεις απο τα υψηλά προς τα χαμηλά, "επιβεβαιώνοντας" το ενδεχόμενο της ελεγχόμενης καθίζησης.
Η δική μου απορία είναι η εξής και συγχωρήστε με για την αγαθότητα (και φυσικά με όλο το σεβασμό σε οποιαδήποτε ανρθρώπινη ψυχή εξετελέσθη εν ψυχρώ κατά τη διάρκεια του γεγονότος) : όταν χτυπηθείένα κτίριο 100 και πλέον ορόφων και πιάσει φωτιά στα ψηλά, εγώ που είμαι στον όροφο no. 30,40,50, γιατί να μην επιχειρήσω να κατέβω, έστω και από τις σκάλες κινδύνου, αλλά να ανεμίζω απελπισμένα λευκές "σημαίες" και (Θου Κύριε, φυλακή τω στόματι μου) να βουτάω στο κενό, σα να γνωρίζω ότι δεν έχω καμία τύχη; Μήπως για κάποιο λόγο, ο οποίος δεν έχει γίνει γνωστός σε κανένα, ΔΕΝ υπήρχε η δυνατότητα διαφυγής από το κτίριο, άπαξ και πραγματοποιήθηκε το χτύπημα; Και, συναφώς με το ανωτέρω, γνωρίζει κανείς αν υπάρχει επικοινωνία ατόμων μέσα από τους Πύργους με τον έξω κόσμο κατά τη διάρκεια που οι Πύργοι φλέγονταν και δεν είχαν ακόμα πέσει; τι είχε ειπωθεί; ποιες οι αντιδράσεις τους; και, ΑΝ δεν υπάρχουν στοιχεία για οποιαδήποτε επικοινωνία, για ποιο λόγο δεν υπάρχουν;
Αυτά τα ολίγα. Δεν πιστεύω σε τίποτα σε αυτή την ιστορία, αλλά φοβάμαι ότι πολλά από όσα μας έχουν πει, παραείναι αληθινά για να είναι ειλικρινή!

Φιλικά
ΚωστάκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 14:45:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γουέαρ ιζ δε πλέιν...οέο;

behind you... ;)

Prison Break !
The new internet world !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 15:40:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασε underground, το βρήκα το ρημάδι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 16:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ασε underground, το βρήκα το ρημάδι.

Απο οτι βλεπω εχει βγαλει και ροδες για την προσγειωση... λοοολ


Prison Break !
The new internet world !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 16:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπραβο ρε Λαμογιο..Ενταξει σε παραδεχομαι

Βρηκες το αεροπλανο να πεφτει....Το ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΟΜΩΣ...?

Ποιος θα μας το πει?

Και οντως...τα αεροσκαφη ηταν type LCF (Freighters) ητοι ΜΕΤΑΓΩΓΙΚΑ - οχι ιδιαιτερως στρατιωτικα...

ΑΡΑ...ΑΡΑ...κατι σαπιο υπαρχει...Παντως...το βιντεακι σου λαμογιο ισως να ειναι φτιαχτο...ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΕΣΕ ΕΤΣΙ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ...καθως θα ηθελε καποια μετρα παραπανω (θα περνουσε και πανω απο την μεγαλη λεωφορο και θα ειχε "λιωσει" και αυτοκινητα μαζι) ωστε να ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΟΡΙΖΟΝΤΙΩΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΟ ΠΕΝΤΑΓΩΝΟ...με ΤΟΣΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΚΙΟΛΑΣ...και κατι ακομα...το συγκεκριμενο αεροσκαφος που "μας δειχνει το περιφημο" βιντεακι...ειναι Boeing 737-800 KAI OXI Boeing 757-200/300 Που κανονικα ΚΑΡΦΩΘΗΚΕ (αμα ηταν κιολας αυτο) πανω στο Πενταγωνο.

Τελικα το θεμα που παρεθεσα "κινησε" το ενδιαφερον πολλων μελων και δεν καταδικαστικε οπως καποια αλλα θεματα που ειχα παραθεσει παλιοτερα...

Ευχαριστω πολυ για την "υποστηριξη" και το ΕΝΔΙΑΦΕΡΩΝ ΣΑΣ φιλοι μου

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 16:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπραβο ρε Λαμογιο..Ενταξει σε παραδεχομαι

Βρηκες το αεροπλανο να πεφτει....Το ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΟΜΩΣ...?

Ποιος θα μας το πει?

Και οντως...τα αεροσκαφη ηταν type LCF (Freighters) ητοι ΜΕΤΑΓΩΓΙΚΑ - οχι ιδιαιτερως στρατιωτικα...

ΑΡΑ...ΑΡΑ...κατι σαπιο υπαρχει...Παντως...το βιντεακι σου λαμογιο ισως να ειναι φτιαχτο...ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΕΣΕ ΕΤΣΙ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ...καθως θα ηθελε καποια μετρα παραπανω (θα περνουσε και πανω απο την μεγαλη λεωφορο και θα ειχε "λιωσει" και αυτοκινητα μαζι) ωστε να ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΟΡΙΖΟΝΤΙΩΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΟ ΠΕΝΤΑΓΩΝΟ...με ΤΟΣΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΚΙΟΛΑΣ...και κατι ακομα...το συγκεκριμενο αεροσκαφος που "μας δειχνει το περιφημο" βιντεακι...ειναι Boeing 737-800 KAI OXI Boeing 757-200/300 Που κανονικα ΚΑΡΦΩΘΗΚΕ (αμα ηταν κιολας αυτο) πανω στο Πενταγωνο.

Τελικα το θεμα που παρεθεσα "κινησε" το ενδιαφερον πολλων μελων και δεν καταδικαστικε οπως καποια αλλα θεματα που ειχα παραθεσει παλιοτερα...

Ευχαριστω πολυ για την "υποστηριξη" και το ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΣ φιλοι μου

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 16:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παντως...το βιντεακι σου λαμογιο ισως να ειναι φτιαχτο...

Βρε predator

Σαφώς και είναι μαϊμού το βιντεάκι.
Είναι φτιαγμένο "στο πόδι", σε κάποιο λάπτοπ προφανώς από έναν πιτσιρικά.
εδώ:
http://www.democraticunderground.com/discuss/duboard.php?az=show_mesg&forum=125&topic_id=87318&mesg_id=87318

Φαντάσου λοιπόν τί βιντεάκια μπορούν να φτιάξουν άλλοι, "επιστήμονες" του είδους.

Ενιγουέι, ενδιαφέροντο είναι να δει κανείς την κουβέντα ανάμεσα στους πραγματικούς επιστήμονες που ασχολούνται με το άθλημα 9/11.

Με αφορμή τα 5α γεννέθλια του γεγονότου, μαζεύτηκαν απ'τη μια μεριά οι συνωμοσιολόγοι κι απ' την άλλη οι... άλλοι.

Οι μεν, έχουν φκιάσει κι ένα καλό βιντεάκι με τίτλο "loose change - 2nd edition",
που το βρίσκομε εδώ:
http://www.loosechange911.com/index_main.html

Οι δεν τώρα απ' την άλλη, έφκιασαν μια ομάδα από ειδικούς (μηχανικοί το κυρίως πιάτο), οι οποίοι έφκιασαν με τη σειρά τους βιντεάκια και βιπεράκια με τα οποία λένε οτι όλα είναι μια χαρά, όπως μας τα λένε οι επίσημοι.

Μέρος της κουβέντας εδώ:
http://www.911truth.org/article.php?story=20060917190653114

Επιχειρήματα καλά και τρίκαλα εκατέρωθεν πολλά, να φάνε κι οι κότες (όχι του φόρουμ).

-----------------------
Εντιτώνω για να ζητήσω έλεος απ' τον PANO.
Τώρα είδα οτι το βιντεάκι "loose change - 2nd edition", το'χει βάλει πιό πάνω ο πανο σε λινκ.

σχώρα με ρε πάνο.

Edited by - lamogio on 18/09/2006 19:50:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 17:09:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οποτε...μετα μην μας ζηταν τα σπασμενα οι Αμερικανοι (αλλο θεμα αυτο..γιατι δεν ειναι φυσικα γνησιοι Αμερικανοι)...

ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ...ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥΣ...

Ωραιοι "συμμαχοι" να σου πετυχουν...!!!!

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 20:58:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και στους μεν και στους δε, ενεργούν εγκάθετοι των μυστικών υπηρεσιών και των σκοτεινών οργανώσεων, με αποστολή:

1. ως δήθεν "συνομωσιολόγοι", το πλημμύρισμα του διαδικτύου με γελοίους ισχυρισμούς.

Όπως ότι τα αεροπλάνα ήταν... ολογράμματα.

2. ως δήθεν "σκεπτικιστές", το πλημμύρισμα του διαδικτύου με ψευδή στοιχεία υπέρ της αθωότητας του καθεστώτος.

Διαδίδεται και το παραμύθι ότι δήθεν "κάτι ξέρανε αλλά το άφησαν να γίνει".

Η πραγματικότητα είναι ότι το ίδιο το καθεστώς το οργάνωσε και το εκτέλεσε, με ψυχοπαθολογική αδιαφορία για τον ανθρώπινο πόνο.

Και καθεστώς δεν είναι φυσικά ο ηλίθιος Bush, ούτε η επίσημη κυβέρνηση. Οι αποφάσεις και οι σχεδιασμοί γίνονται στο παρασκήνιο, από δυνάμεις που κανείς δεν ψήφισε.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 18/09/2006 22:06:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 18:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλοι μου γειά σας
Οπως και να έχει το θέμα, θεωρίες υπάρχουν και θα υπάρξουν πολλές. Θυμηθείτε και το τί σαλος έγινε με την δολοφονία του Κένεντι... δυστυχώς παιδιά... θα αργήσουμε πολύ να μάθουμε την αλήθειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 16:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα της δολοφονιας του Κεννεντυ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ παλι για εναν "παραπλησιο" λογο....Για τον Πολεμο του Βιετναμ...

Γιατι, ομως, θα μου πειτε...Γιατι 1) ηταν Δημοκρατικος (και οχι ρεπουμλικανος - αρα οχι αμεσο υποχειριο των "απο πανω") και 2) ηταν ο μονος που ΚΑΤΑΛΑΒΕ οτι ο Πολεμος ΘΑ ΗΤΑΝ μια αποτυχια και ηθελε να τελειωσει ...αλλα δεν προλαβε να το κανει (δολοφονηθηκε)...

Επισης...να ανατρεξουμε και το 1996 (Προεδρος Κλιντον---περιοδος "Μονικα"---Επιθεση στα Βαλκανια---)

Εκεινη την περιοδο ειχαμε βομβαρδιστει στις ειδησεις απο το "υποτιθεμενο" σκανδαλο Λουινσκι...και ετσι περασανε στο "Ντουκου" (ΑΥΤΗ Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ) την επιθεση και την αποστολη στρατευματων...

Πισω απο ενα κακο...κρυβεται ενα ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΚΟ

Το μοναδικο χτυπημα ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ που υπεστησαν οι ΗΠΑ...και βεβαια οχι στην "Καρδια" τους (οπως λενε δηλαδη) αλλα στα πλευρα τους ηταν το Pearl Harbor...οχι αμιγως Αμερικανικο εδαφος...(το συμπλεγμα νησιων της Χαβαης εγιναν η 50 πολιτεια το 1965), εν ετη 1941 ηταν υπο Κατοχη...

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 16:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Predator,ακόμα και για το χτύπημα στο Pearl Harbour που αναφέρεις ότι είναι το μοναδικό πραγματικό χτύπημα απέναντι στις ΗΠΑ, υπάρχουν κάποιοι που διαφωνούν και λένε ότι οι Αμερικάνοι το περίμεναν αλλά δεν έκαναν τίποτα για να το αποτρέψουν ώστε να μπορέσουν να μπούν στον Β παγκ.πόλεμο χωρίς να "γκρινιάζουν" οι Αμερικάνοι πολίτες. Η Αμερική ήθελε να μπεί στον πόλεμο πιο νωρίς,αλλά στον Αμερικανικό λαό υπήρχε η πεποίθηση ότι δεν κινδύνευαν από τις δυνάμεις του "αξονα" οπότε δεν υπήρχε λόγος να τρέχουν τα παιδιά τους σε αυτόν τον πόλεμο που δεν ήταν δικός τους (οι μόνοι που είχαν πάει από πρίν ήταν Αμερικάνοι της πολεμικής αεροπορίας που "πετουσαν" από βασεις των Βρετανών και αυτοι με έντονες αντιρρήσεις της Αμερικανικής κοινής γνώμης). Μετά την επίθεση στο Pearl Harbour όμως, οι Αμερικάνοι πείστηκαν ότι κινδύνευαν, οπότε δέχτηκαν την συμμετοχή τους στον πόλεμο.
Ευχαριστώ πολύ
ΣταμάτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 17:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ σωστα φιλε Σταματη...

Παρα πολυ σωστα. Οι Αμερικανοι επειδη ουσιαστικα "ειναι μονοι τους" και μακρυα απο κινδυνους δεν ηθελαν την συμμετοχη σε ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΛΕΜΟ (Βλεπε Β'Π.Π.).

Απο την αλλη...ο τοτε κινδυνος για αυτους ηταν οι Ιαπωνες. Οπως ειχα ξαναγραψει στο παρελθον...υπηρχε (απο μεριδα ορισμενων πολιτικων...οπως ο παππους του Μπους) η ιδεα της "συμπαραστασης" στους Γερμανους και στον Χιτλερ. Αλλα ο Χιτλερ "τους την εφερε" και πηρε για συμμαχους τους Ιαπωνες. Αλλα επειδη υπηρχε ο ιαπωνικος ρατσισμος...δεν εκαναν τιποτα. Προτιμησαν να "καθισουν" στα αυγα τους. Απο την αλλη...μπορει οι ιδιοι να μην ασχοληθηκαν αρχικα τοσο ζεστα...αλλα ηδη απο το 1920 και μετα...ειχαν επιβαλλει τα εμπαργκο στους Ιαπωνες...οποτε οι Ιαπωνες για αυτο τον λογο τους χτυπησαν

Επειδη ξεφευγουμε λιγο απο την ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΙΔΕΑ του θεματος...χωρις ωστοσο να εχουμε τρομερη αποκληση...ενα ειναι το συμπερασμα...

ΨΕΜΑΤΑ...και πανω στα ψεματα προκαλειται ο φοβος...
Η τρομοκρατια δεν υπαρχει...προκαλειται

Τα συναφεια της Μυστικης Αμερικανικης Κυβερνησης που κεινουν τα νηματα πρεπει να δικαζονται...ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ

...and the Predators will prevail...

Katsu kangae wa motsu na makenu kangae wa hisuyo...Tekki ni yotte tenka seyoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 17:44:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φίλε Predator δεν ξεφεύγουμε καθόλου από την κεντρική ιδέα του θέματος. Ολα τρυγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν!Βλέπουμε οτι (δυστυχώς) η ιστορία πάντα επαναλαμβάνεται, με θύματα πάντα τον αθώο λαό... (πάντα οι αθώοι την πληρώνουν τελικά).
Κάθε φόρά, θα γίνεται κάτι,το οποίο θα αποτελεί την αφορμή για όλο και πιο αιματηρές συγκρούσεις.Β'ΠΠ,Κορέα,Βιετναμ,Ιρακ,Γιουγκοσλαβία,και ότι άλλο ακολουθήσει...
Τελικά... ο μόνος τρομοκράτης... είναι το ίδιο το κράτος (ασχετα από χώρες).Παντου δυστυχώς τα ίδια γίνονται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 10 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy