ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Ένα Μαύρο Ταγμα και ένα Χαμένο Τάλισμαν!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 18:02:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απάντηση στο φίλο velial

Καλέ μου φίλε λυπάμαι που η γνώμη σου δεν συμφωνεί με τη δική μου, παρ όλα αυτά βιάστηκες να με κατακρινεις (άν και οι απόψεις κάποιου δεν είναι απαραίτητα το ίδιο με το άτομο του ) μπερδεύοντας την μαγγανεία (βελόνες κτλ) με την Θεουργία.
Πιθανά να είσαι σκεπτικιστής και να θεωρείς ότι όλα αυτα ανήκουν στον πολεμο των Αστρων ή να μην γνωρίζεις ότι μαύρος Μάγος καλείται ο εσωτεριστής που με κατάλληλο χειρισμό των δυνάμεων του Νού επιζητεί το ιδιοτελές όφελος του μεσω της καταστροφής του συνανθρώπου του και να μην έχεις επαφή με γεγονότα, εμπειρίες, καταστάσεις και βιβλιογραφία που στηρίζουν την παραπάνω άποψη. Σου ευχομαι να μην συναντήσεις ποτέ κάποιον τέτοιο.

Εάν χτυπηθεί στο Google η φράση Brothers of the Black Brethren θα βγούν αρκετές χιλιάδες αποτελέσματα. Φυσικά θα τη χτυπήσει αυτός που θα ξέρει για ποιό πράγμα ψάχνει καθώς το φτέρωμα της αγριοπέρδικας δεν ενδιαφέρει τον ψαρά, έτσι δεν είναι;

Ευχομαι επίσης εσύ με την δική σου άποψη να είσαι σε θέση να βοηθήσεις τον συνάνθρωπο που βιώνει μία ψυχική επίθεση , με επιτυχία και όχι θεωρητικολογία.

Κάποιοι έχουν σαν ναό μύησης τους τα Μυστήρια είτε αυτά ήταν τα Αιγυπτιακά, ή τα Ελευσίνια, είτε τα Καβήρεια, είτε τα Κρητικά,είτε τα Εβραικά κτλ κτλ και κάποιοι τα έχουν βάλει και με αυτό που αντιπροσωπεύει το nickname σου . Κάποιοι άλλοι έχουν κάποια άλλα

quote:
Ασε, εγω λεω να παιξω κανα ποδοσφαιρακι, γιατι αν περιμενω απο την μπαλα συμπαντικης αγαπης

και ο καθένας τα δέχεται ή τα απορρίπτει ανάλογα με το βαθμό της πνευματικής του εξέλιξης.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 18:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περί Κλώνου

Επειδή είναι κρίμα να στήνουμε το παλικάρι στα δύο μέτρα και να τον καλούμε κλώνο (κρίμα φίλε jbg γιατί είμαστε «παππούδες» και θα έπρεπε να το ψάχνουμε λίγο περισσότερο) παραθέτω ένα τμήμα του email που έστειλε ο φίλος Νίκος το 2004 με θέμα το παρόν γεγονός για να δειχτεί ότι το θέμα το ψάχνει απο διετίας.

Επίσης όσον αφορά το θέμα επίθεση με τάλισμαν παραθέτω και ένα απόσπασμα απο το βιβλίο της Dion Fortune Ψυχική Αυτοάμυνα (γραμμένο κοντα στο 1930) έτσι ώστε να φανεί ότι η μέθοδος δεν ενήκει στη σφαίρα της φαντασίας καθώς ο καθένας μπορεί να λέει το μακρύ του και το κοντό του.

[/center]


[/center]
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 03:58:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ Ynqwie ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΓΙΑ ΤΙ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙΣ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΗΞΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΕΙΜΑΙ... ΑΣΤΟΥΣ ΝΑ ΛΕΝΕ... ΔΕ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΗ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ Η "ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ" ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ , ΕΓΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΥΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΩ ΑΛΩΒΙΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 08:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Johnnie μου σε παρακαλώ, δεν είναι αποδείξεις όσα αναφέρεις, είναι μεταφράσεις των παρατηρήσεών σου.

Yngwie σε παρακαλώ μην δημοσιοποιείς προσωπικά mail. Αντιλαμβάνομαι ότι η πρόθεσή σου ήταν να παρουσιάσεις στοιχεία υπέρ του Crystal tear ως προς την αλήθεια των λόγων του αλλά δεν είναι απαραίτητο. Ο Crystal tear μπορεί να υποστηρίξει τα λεγόμενά του και να ανταπεξέλθει στα συναισθήματα που του δημιουργήθηκαν από τις αμφιβολίες των μελών.

Crystal tear πιστεύω ότι το καλύτερο θα ήταν να μιλήσεις με την κοπέλα και να την βοηθήσεις στην κατανόησή της.
Όσα διάβασα στο προσωπικό μήνυμα του Yngwie, για την αυθυποβολή, είναι η λύση.
Τα τάλισμαν είναι κατώτερη μαγεία και αντιμετωπίζονται από τον ενδιαφερόμενο με σχετική ευκολία.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 11:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

pyramid

Johnnie μου σε παρακαλώ, δεν είναι αποδείξεις όσα αναφέρεις, είναι μεταφράσεις των παρατηρήσεών σου.



γλυκεια μου εχεις δικιο, το επεσημανα και εγω στο ποστ μου λεγοντας ψυχραιμοτατος θετω σε δημοσια κριση την υποψια μου οτι ο κρυσταλοδακρης ειναι κλωνος

και χρησιμοποιησα ως ενδειξη την αφυσικα κυμαινομενη ορθογραφια του, για προβληματισμο - την αφηνω λοιπον στην ακρη και επικεντρωνομαι σοβαρα στο θεμα του τοπικ


ο Crystal_tear μας λεει

Πρην μερικά χρόνια, και ενω βρισκόμουν στην Αθήνα για 3ήμερα , τηλεφώνισα σε μία φίλη για να βγούμε για καφέ και να τα πούμε και ετσι έγινε βγίκαμε λοιπον και αφου είπαμε τα δικά μας πίασμα ετην κουβέντα για ένα κοινό γνωστό,

κοινος γνωστος θα πει οτι τον γνωριζουν και οι δυο


μου είπε τότε η κοπέλα οτι αυτός ο κοινός γνωστός μας της είχε κάνει καποιος αναφορές για την αυρα της της είχε πει οτι είχε λεπτή και οτι θα της δόσει ενα "Φιλαχτό" για να της δυναμόσει την άυρα, μετα απο μερικές μέρες λοιπον της έφερε ενα Ταλισμαν απο μέταλο και ξύλο , σε παράξενο σχήμα οπως μου είπε η φίλη μου,


μονος του λεει οτι της το εδωσε ο αλλος το ταλισμαν

την δε πιθανοτητα να ηθελε οντως καλοπροαιρετα ο αλλος να βοηθησει την κοπελλα αν την θεωρησε αδυναμη, την ξεχναμε εντελως



καθώς όμως πίναμε καφε και μου τα έλεγε όλα αυτα , ξαφνικά βαζει το χέρι της στο Ηλικό πλέγμα της και πέφτει πανω στο τραπέζει... σα να είχε λυποθιμούσαι...


αποκλειεται η κοπελλα να λιποθυμησε απο φυσικα αιτια;

αδυναμια, εξαντληση, υπογλυκαιμια, υποταση;


Ευτυχός συνίλθαι άμμεσα αλλα δεν ξανα κάναμε αναφορά στο συγκεκριμένο άτομο.

ο κρυσταλοδακρης ηταν ηδη πεποισμενος οτι εφταιγε η αναφορα στον αλλον...

Της είπα μόνο οτι πρέπει να βρεί το Ταλισμαν και να μάθουμε τι πρέπει να το κάνουνμε,


και ερωτω - τοχασε το ταλισμαν η κοπελα, αφου της τοχε δωσει, ή το εδωσε πισω στον κακο;

και γιατι τετοια προθυμια να βοηθησει ο κρυσταλοδακρης αφου και ασχετος δηλωνει και η κοπελα ηταν απλα μια φιλη;

δεν ειναι κακο να την γουσταρει, ειναι κακο να την υποβαλει


αργότερα έμαθα οτι αυτός ο "κύριος " ειχε πει στη φίλη μου οτι ασχολίτε με τη Μαγεία οτι ανίνει σε καποιο τάγμα και οτι η Πιο υψιλόβαθμη του τάγματος του είχε κανει αστρικές επισκέψεις στη φίλη μου , συμφονα με τα λεγόμενα του ίδιου.

κατι που δεν συζητησανε στην πρωτη συναντηση, αν και μιλουσανε γι αυτον...


Η φίλη μου μου είχε επιβεβαιόσει σεξουαλικού περιεχομένου προτάσεις που της είχαν γίνει απο καποια φίλη του "κυρίου" μεσω chat.

δεν ειπε κουβεντα για αστρικες επισκεψεις-επιθεσεις ομως

Τότε είχα ζητήσει τη βοήθεια του Yngwqie και μου είχε πει τί να κανω, διστυχός όμως το Ταλισμας δε βρέθικε ποτέ... αρα και δεν εχει καταστραφεί...

που ειναι αυτο το ταλισμαν;

αν το πηρε πισω ο κακος, του το ζητησανε αφου ειπε οτι ηταν κοινος γνωστος;


Ξεχασα να αναφέρω οτι η φίλη μου δεχτικε άλο ενα "χαστοθκη " στο Ηλιακο της πλέγμα την απόμενη μέρα , όταν εξιστορούσε το συμβάν στον αδελφο της.
Αφου όμως δεν εβρισκε το Τάλισμαν και δεν είχε προβλήματα

δεν ειχε προβληματα - μονος του το λεει


(η δεν το γνωριζε) δεν κάναμε τίποτα...

παλι καναμε και οχι εκανε


αφίσαμε την κατάσταση ως εχει... Ετσι εχει ακόμη...

ΔΗΛΑΔΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ


Αρκετό καιρό μετα και ενω κοιμόμουν στο πατρικό μου , μερα μερημέρη , μου έκανε και εμένα μια αστρική επισκεψη ο εν λόγο "κύριος" , ήρθε στο μπαλκόνι του σπιτιού μου και κατι που είπε... θυμαμαι πολύ καλα οτι δε του επέτρεψα την είσοδο στο σπίτι.. απλα κάτι είπε και εφυγε...

να ηταν εφιαλτης το αποκλειουμε λογω της κακης φημης του ταλισμανοποιου προφανως


Νομίζω οτι δεν πρεπει να μίνει αλο η κατάσταση έτσι...

ΔΗΛΑΔΗ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ


Τι μπορώ νμα κάννω όμως εγω... η πρακτικές μου γνωσεις είναι ελαχηστες , δε νομίζω οτι μπορώ να τα βάλω με ενα Τάγμα...
Παρακαλώ τη βοήθεια σας...
Γνωρίζω οτι παραθέτω ενα θέμα σε κοινή θεα...

εδω δεν λεω τιποτα - ταπα σε προηγουμενο ποστ μου...


quote:

Yngwie



φιλε Yngwie, περι υποβολης του μιλησα κι εγω, αλλά περασε στο ντουκου

απλα εγω θετω αλλη μια πιθανη παραμετρο, να ειναι ο κρυσταλοδακρης εκεινος που προσπαθησε να υποβαλει την κοπελα...

εσενα σου φαινεται σοβαρη ιστορια;


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 21:19:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σύμφωνα με τα λεγόμενα του αξιότιμου κυρίου θα έλεγα πως πρέπει να επαναπροσδιορίσω τον τρόπο σκέψης και να αναλύω όχι μόνο το νήμα αλλά και τον τρόπο γραφής τις «ιστορίας».ως τώρα προσπαθούσα να ερευνήσω τον νόημα τις κατάστασης αγνοώντας αν είναι αληθής η ψευδής. Με την εμπειρία που μου δίδαξε η ζωή και με τα τόσα πράγματα που έχω ερευνήσει υπερφυσικά και μη…… και με τα τάγματα (δεν εννοώ υπερφυσικά και με μεγάλες μαγικές ιδιότητες ).Αν και θα μου επιτρέψετε να αναφέρω πως σύμφωνα με την γνώμη μου δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για αν το υπάρχουν τέτοια τάγματα και στο τι αποσκοπούν .Η εμπειρία μου περιορίζετε στο τάγμα τον ναϊτών αν και θα μου πείτε «ο μεγάλος και τελευταίως μαγιστρος τον ναϊτών λίγο πριν αποδημήσει στην πυρρά καταράστηκε τον φίλιππο τον ωραίο και τον παπα κλημεντη Ε να τον ακουλουθισουν σύντομα στον θάνατο όπως και έγινε και πριν τελειώσει ο χρόνος η κατάρα πραγματοποιήθηκε δεν αποτελι ένα είδος μαγιάς ??» δεν ξέρω τι να πω πραγματικά δηλώνω άγνωμον μπροστά σε τέτοιους είδους πράγματα λογικά λογικά λογικά μόνο αυτό έμαθα να λέω ωμός καμία φορά τα πράγματα αλλάζουν και αυτό το έμαθα καλά πολλή καλά αγαπητή μου φίλοι…….

ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ
T_Chameleon of Rodos
P.F.S.O.C.A.T.T.O.SΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2006, 14:46:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κοινος γνωστος θα πει οτι τον γνωριζουν και οι δυο


ΝΑΙ

quote:
μονος του λεει οτι της το εδωσε ο αλλος το ταλισμαν

την δε πιθανοτητα να ηθελε οντως καλοπροαιρετα ο αλλος να βοηθησει την κοπελλα αν την θεωρησε αδυναμη, την ξεχναμε εντελως


ΟΧΙ! ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟΣ ΔΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΑΥΡΟΣ

quote:
αποκλειεται η κοπελλα να λιποθυμησε απο φυσικα αιτια;

αδυναμια, εξαντληση, υπογλυκαιμια, υποταση;


ΟΧΙ

quote:
και ερωτω - τοχασε το ταλισμαν η κοπελα, αφου της τοχε δωσει, ή το εδωσε πισω στον κακο;

και γιατι τετοια προθυμια να βοηθησει ο κρυσταλοδακρης αφου και ασχετος δηλωνει και η κοπελα ηταν απλα μια φιλη;

δεν ειναι κακο να την γουσταρει, ειναι κακο να την υποβαλει


ΤΟ ΕΧΑΣΕ ΑΦΟΥ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Ο ΑΛΟΣ , ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ

και γιατι τετοια προθυμια να βοηθησει ο κρυσταλοδακρης αφου και ασχετος δηλωνει και η κοπελα ηταν απλα μια φιλη;

δεν ειναι κακο να την γουσταρει, ειναι κακο να την υποβαλει
ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΗΝ ΥΠΟΒΑΛΩ... ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΡΨΤΙΚΑ ΣΥΝΑΙΣΘΙΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΛΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΑΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΤΟΠΙΚ.

quote:
αν το πηρε πισω ο κακος, του το ζητησανε αφου ειπε οτι ηταν κοινος γνωστος;


ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ?

quote:
δεν ειχε προβληματα - μονος του το λεει


(η δεν το γνωριζε) δεν κάναμε τίποτα...


ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ? ΘΑ ΠΑΡΑΜΙΝΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΤΣΙ ? Ε ΟΧΙ ΔΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2006, 22:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εάν χτυπηθεί στο Google η φράση Brothers of the Black Brethren θα βγούν αρκετές χιλιάδες αποτελέσματα. Φυσικά θα τη χτυπήσει αυτός που θα ξέρει για ποιό πράγμα ψάχνει καθώς το φτέρωμα της αγριοπέρδικας δεν ενδιαφέρει τον ψαρά, έτσι δεν είναι;


http://www.google.gr/search?num=100&hs=kQP&hl=el&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=
%22Brothers+of+the+Black+Brethren%22&btnG=
%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&meta=lr%3Dlang_en%7Clang_el


_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."


Edited by - velial on 30/09/2006 22:32:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 17:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Crystal_tear


ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ?


[/quote]

ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ? ΘΑ ΠΑΡΑΜΙΝΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΤΣΙ ? Ε ΟΧΙ ΔΑ!

[/quote]


κι αν εχει;

ε οχι δα...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 17:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

quote:
Εάν χτυπηθεί στο Google η φράση Brothers of the Black Brethren θα βγούν αρκετές χιλιάδες αποτελέσματα. Φυσικά θα τη χτυπήσει αυτός που θα ξέρει για ποιό πράγμα ψάχνει καθώς το φτέρωμα της αγριοπέρδικας δεν ενδιαφέρει τον ψαρά, έτσι δεν είναι;

velial

http://www.google.gr/search?num=100&hs=kQP&hl=el&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=
%22Brothers+of+the+Black+Brethren%22&btnG=
%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&meta=lr%3Dlang_en%7Clang_el



το χτυπησα και βρηκα αρκετες χιλιαδες αποτελεσματα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2006, 18:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μάλλον θα χρειάζομαι ειδική εκπαίδευση στα search engines απ ότι φαίνεται καθώς τα αποτελέσματα που έβγαλα άλλα μου έδειξαν..
Παρ όλα αυτα Black brothers θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν και οι έγχρωμοι συνανθρώποι μας όποτε τα αποτελέσματα όντως βγαίνουν πολλά.

Παρ όλα αυτά προσωπικά γνωρίζω για ποιούς μιλάω άσχετα εάν διαφέρει το όνομα τους (ο λύκος κι άν εγέρασε το τομαρι του δεν άλλαξε)και είναι όντως κάποιοι απο αυτους πολύ επικίνδυνοι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 00:36:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
JBG δε θες να σεβαστεις την επιθυμία μου και να μην ξανα γραψεις ε?
Καλε μου φιλε Ynqwie τσαμπα κόπος... οταν καποιος δε θελει να δει κατι εστω και αν το αποτελεσμα τις αναζητισης βγαλει 2000000 επιλογες δε θα δουν καμια.

ΑΛΛΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΗΣΤΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΑΥΡΟΝ ΤΑΓΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 09:57:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Crystal_tear, αναφέρεις:

quote:
ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΗΣΤΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΑΥΡΟΝ ΤΑΓΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ.

Σαφώς κι έχει λόγο να γράψει κάποιος στο θέμα, φίλε μου, ακόμη κι αν δεν πιστεύει στην ύπαρξη των μαύρων ταγμάτων!
Ο αποκλεισμός από το θέμα κάποιου ατόμου το οποίο έχει την αντίθετη άποψη δεν θεωρώ πως είναι χρήσιμος αλλά ούτε βοηθάει και σε κάτι.

Βέβαια αυτός ο οποίος έχει την αντίθετη άποψη ή δεν πιστεύει σε αυτό που εμείς πιστεύουμε θα πρέπει να συμμετέχει στα πλαίσια του σωστού διαλόγου χωρίς διάθεση ειρωνίας ή εμπαιγμού των υπολοίπων συνομιλητών...
Αυτό θεωρείται δεδομένο, πιστεύω, και γνωστό σε όλους μας.
Εάν έχει διάθεση να μάθει και να συζητήσει για το θέμα των μαύρων ταγμάτων, γιατί να μην το κάνει?

Επιπλέον είναι πολύ πιο χρήσιμο αλλά και πιο εποικοδομητικό ενδεχομένως για εμάς τους ίδιους να συνομιλήσουμε με κάποιον ο οποίος έχει την αντίθετη γνώμη από εμάς παρά με κάποιον που έχει την ίδια.
Μπορεί να λειτουργήσει ως ένας είδος άσκησης που εμπεριέχει ένα δίδαγμα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/10/2006, 14:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ Crystal_tear, αναφέρεις:

quote:ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΗΣΤΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΡΞΕΙ ΜΑΥΡΟΝ ΤΑΓΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ.

Σαφώς κι έχει λόγο να γράψει κάποιος στο θέμα, φίλε μου, ακόμη κι αν δεν πιστεύει στην ύπαρξη των μαύρων ταγμάτων!
Ο αποκλεισμός από το θέμα κάποιου ατόμου το οποίο έχει την αντίθετη άποψη δεν θεωρώ πως είναι χρήσιμος αλλά ούτε βοηθάει και σε κάτι.

Βέβαια αυτός ο οποίος έχει την αντίθετη άποψη ή δεν πιστεύει σε αυτό που εμείς πιστεύουμε θα πρέπει να συμμετέχει στα πλαίσια του σωστού διαλόγου χωρίς διάθεση ειρωνίας ή εμπαιγμού των υπολοίπων συνομιλητών...
Αυτό θεωρείται δεδομένο, πιστεύω, και γνωστό σε όλους μας.
Εάν έχει διάθεση να μάθει και να συζητήσει για το θέμα των μαύρων ταγμάτων, γιατί να μην το κάνει?

Επιπλέον είναι πολύ πιο χρήσιμο αλλά και πιο εποικοδομητικό ενδεχομένως για εμάς τους ίδιους να συνομιλήσουμε με κάποιον ο οποίος έχει την αντίθετη γνώμη από εμάς παρά με κάποιον που έχει την ίδια.
Μπορεί να λειτουργήσει ως ένας είδος άσκησης που εμπεριέχει ένα δίδαγμα...


ΦΙΛΕ Dying Incubus ΣΥΝΦΩΝΩ ΑΠΟΛΙΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ , ΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΘΕΤΕΙ ΑΠΟΨΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΦΠΡΟΣΔΕΚΤΟΣ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΤΟ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ ΤΗΣ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΜΟΥ. ΔΕ ΘΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΕΞΙΓΗΣΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΤΑΓΜΑ ΚΑΙ ΤΙ ΠΗΣΤΕΥΩ ΕΓΩ Η ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΤΙ ΒΙΟΜΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΤΟΠΙΚ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΑΓΝΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΝΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΑ ΦΩΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙ ΓΝΩΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΧΑΡΑ. ΑΛΛΑ ΟΧΙΙΙΙΙΙΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕΙΛ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ Η ΑΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΕΝΑ ΑΛΟ ΤΟΠΙΚ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΟΣΗ , ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΛΥΣΩ ΚΑΛΟΠΡΟΕΤΕΡΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΙΘΩ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 03:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάλλον θα χρειάζομαι ειδική εκπαίδευση στα search engines

Αυτο ξαναπεστο.


Και επειδη δεν εχω καμμια ορεξη να σε εκπαιδευσω εγω, γραψε κατευθειαν καποιο link που αναφερεται στα ταγματα και στα... συνταγματα.


Α, και καποιο site περι της... μπαλας συμπαντικης αγαπης δεν θα με χαλαγε

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 04:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://altreligion.about.com/od/mysteryschoolsandorders/

Στο παραπάνω λίνκ καλέ μου φίλε έχει καμιά ντουζίνα ερμητικά τάγματα εκ των οποίων κάποια έχουν ξεπεράσει τον ένα αιώνα απο την ίδρυση τους. Εκεί απ ότι ξέρω έχει χοντρές ασκήσεις για το νεόφοιτο όσον αφορά την εκπαίδευση του Νού του. Τώρα θα μου πείς ότι και το ποδοσφαιράκι ή το τάβλι εξασκούν το Νού αλλά αυτό είναι μία αλλη ιστορία καθώς δεν εξασκείται ο λογικός συνειδητός Νούς εντός των ταγμάτων με φυσικό τρόπο αλλά με τρόπο ώστε να γεφυρώσει το υποσυνείδητο με το συνειδητό Νού για την ανοικοδόμηση της Ψυχής.

Ο Βάρναλης ήταν αξιολογος σαν ποιητής. Αλλά και ο W.B.Yeats που πήρε Νόμπελ δεν ήταν λιγότερο. Ηταν μυημένος στο τάγμα της Golden Dawn στα τέλη του προπροηγούμενου αιώνα αλλά δεν ξέρω εάν ασχολούνταν με το φλίπερ.

Τώρα όσον αφορά την αστρική μπάλα (επειδή δεν έχει νόημα να παραθέσω τμηματα απο βιβλία και συγγραφείς) ο καθείς προβαλλόμενος αστρικά εκτός σώματος γνωρίζει εκ πείρας ότι η ενέργεια απο τα χέρια του σφαιροποιείται τόσο εύκολα όσο και ο υδράργυρος που διαρρέει απο το βολβό ενός σπασμένου θερμομέτρου. Η δε ενέργεια χρωματίζεται ανάλογα (impregnation) με το συναίσθημα που θα της δώσει ο χειριστής της. Και όταν αυτή χτυπήσει το στόχο της (η μπάλα) ο στόχος αλλάζει λιγότερο ή περισσότερο αναλόγως τις περιστάσεις.

Οσον αφορά το ποδοσφαιράκι είναι εύκολο να μάθει κανείς να σέρνει την μπάλα "σκούπα" με τον τερματοφύλακα απο πίσω ενώ ο μπροστινός σηκώνει τις τριάδες ή ακόμα και να σφίξει τη μπάλα έως ότου πετσικάρει η βέργα και να την εκτοξεύσει στον έκπληκτο τερματοφύλακα στην άλλη μεριά πιό γρήγορα και απο αστραπή. Η φυσική μπάλα δεν έχει πολλά μυστικά η αστρική όμως θέλει χρόνια για να την κατακτήσει κανείς, πίστεψε μεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Protector
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 11:12:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Protector  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Yngwie, προσπάθησε στην αναζήτηση σου στο Google, να βάλεις εισαγωγικά ("") στις φράσεις που θες να σου δείξει αυτούσιες...

πχ γράψε: "Brothers of the Black Brethren"
δεν υπάρχει τέτοια φράση σε κανένα site και το 1,5 εκ. αποτελέσματα που δίχνεις αναφέρονται σε άσχετα sites που περιέχουν ανακατεμένες αυτές τις λέξεις στο εσωτερικό τους σε τυχαία σημεία (πχ THE BROTHERS OF me bought BLACK cars)

γράφοντας: "Brothers of the Left Hand path"
υπάρχουν 150 sites που βρίσκει με αυτή τη φράση αυτούσια και για "black magicians" υπάρχουν κάπου 50,000

(ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΠΛΑ ΚΑΠOΙΟΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΧΑΛΑΝΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΟΝΤΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ "ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ" ΓΙΑ ΕΝΑ SEARCH ENGINE...ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΔΕΙΞΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΑΛΛΙΩΣ)

jonniebegood και velial δεν σας δυναμώνει να ειρωνεύεστε, αν φτιάχνεστε έτσι και "δεν έχετε καμία όρεξη να εκπαιδεύσετε" (δηλαδή ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ) κάποιον...τότε πιστεύω οτι δεν έχετε καμία σχέση με εσωτερικές αναζητήσεις και θα σας ταίριαζε πιο πολύ ένα Forum με ανώμαλους οπαδούς ομάδων που ειρωνεύονται βρίζουν και βλέπουν ανταγωνιστικά τους συνομιλητές τους όλη μέρα.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T_Chameleon of Rodos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
92 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 11:39:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσχετα αν είναι αλήθεια όλα αυτά που ειπώθηκαν εδώ η όχι θα σας πω πως μερικά πράγματα είναι προτιμότερο να παραμείνουν μυστικά. Μην είστε σίγουρη πω επειδή δεν τα έχει το διαδικτιο δεν υπάρχουν κιόλας δεν παίρνω κανενός το μέρος απλό σας λέω τι συμβαίνει...

ΕΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ..
Ξένος Στρατός θα έρθει. Χριστό θα πιστεύει, γλώσσα δεν θα ξέρει...
P.F.S.O.C.A.T.T.O.SΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 18:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Protector

Yngwie, προσπάθησε στην αναζήτηση σου στο Google, να βάλεις εισαγωγικά ("") στις φράσεις που θες να σου δείξει αυτούσιες...



αυτο εκανε και ο βελιαλ και μας εδωσε λινκ με μηδενικα αποτελεσματα


quote:

(ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΑΠΛΑ ΚΑΠOΙΟΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΧΑΛΑΝΕ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΟΝΤΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ "ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ" ΓΙΑ ΕΝΑ SEARCH ENGINE...



ποιοι ειναι αυτοι?


quote:

ΛΥΠΑΜΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΔΕΙΞΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΝ ΟΙ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΕ ΚΑΤΙ ΑΠΛΟ ΠΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΩ ΑΛΛΙΩΣ)



μηπως υπονοεις εμενα?


quote:

jonniebegood και velial δεν σας δυναμώνει να ειρωνεύεστε, αν φτιάχνεστε έτσι και "δεν έχετε καμία όρεξη να εκπαιδεύσετε" (δηλαδή ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ) κάποιον...τότε πιστεύω οτι δεν έχετε καμία σχέση με εσωτερικές αναζητήσεις και θα σας ταίριαζε πιο πολύ ένα Forum με ανώμαλους οπαδούς ομάδων που ειρωνεύονται βρίζουν και βλέπουν ανταγωνιστικά τους συνομιλητές τους όλη μέρα.



ααα, και εμενα εννοεις λοιπον καλε μου προτεκτορα

μηπως οι ταμπελιτσες που μου κρεματε σας εμποδιζουν να κατανοησετε τι γραφω?


ενι γουεϊ, θα το σκεφθω σοβαρα το να γραφω μονο σε φορουμ χουλιγκανς, παρα σε φορουμ που θεματα σαν το παρον θεωρουνται σοβαρα απο την πλειοψηφια των μελων

και ευτυχως αυτο δεν συμβαινει ακομη στο εσωτερικα


γενικως, σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/10/2006, 18:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για την επεξήγηση σχετικά με τα search engines τον φίλο predator απλά θα ήθελα να πώ ότι κατά τις αναζητήσεις μου τα σχετικά αποτελέσματα που ψάχνω κάνουν μπάμ εντός των ασχέτων site και τα αναγνωρίζω κατ αυτόν τον τρόπο ευκολότερα παρά με προσαρμοσμένη επιλογή. Anyway αυτο δεν ενδιαφέρει αλλά νομίζω ότι θα φανούν ενδιαφέρουσες κάποιες φράσεις διάσημων εσωτεριστών (του δυτικού Ερμητισμού) σχετικά με το Μαύρο δρόμο ή αριστερή Ατραπό. Τις παραθέτω μεταφρασμένες όσο καλύτερα μπορούσα.

Mark well this first distinction: the "Black Magician" or Sorcerer is hardly even a distant cousin of the "Black Brother." The difference between a sneak-thief and a Hitler is not too bad an analogy.

Aleister Crowley : Magick without tears ~1945

Σημείωσε καλά αυτόν τον διαχωρισμό: Ο «Μαύρος Μάγος» ή μαγγανευτής δεν ειναι καν ούτε «μακρινός ξάδερφος», του «Μαύρου αδελφού». Η διαφορά μεταξύ ενός πανούργου κλέφτη και του Χίτλερ δεν θα ήταν κακή ως αναλογία.

Αλιστερ Κρόουλυ: Μαγεία χωρίς δάκρυα ~1945


In connection with this fact, all we need is to remember the legend of werewolves and other tales in which wizards transmuted themselves into animals. But fairy tales and legends have a far deeper significance to the magician. There is no doubt that these are cases of the so-called black magicians, who adopt all sorts of animal shapes in the invisible world not to be recognized while doing their wicked work.

Franz Bardon: Initiation into Hermetics-1956

Σε συνδυασμό με αυτό το γεγονός, αυτο που χρειαζόμαστε είναι να θυμηθούμε τον θρύλο των λυκανθρώπων και άλλα παραμύθια στα οποία μάγοι μεταμόρφωναν τους εαυτούς τους σε ζώα. Αλλά τα παραμύθια και οι θρύλοι έχουν μία πολύ βαθύτερη σημασία για έναν Μάγο. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι οι παραπάνω είναι περιπτώσεις των αποκαλούμενων μαύρων μάγων , οι οποίοι υιοθετούν όλα τα είδη μορφών ζώων στον αόρατο κόσμο για να μην αναγνωρίζονται ενώ κάνουν τις καταραμένες εργασίες τους.

Φράντζ Μπάρντον: Μύηση στα Ερμητικά (μυστήρια)-1956

This relative necessity gives, in Black
Magic, the measure of the power of demons or impure spirits, to whom virtues
practised upon earth are a source of increased rage and apparently of increased
power. At the epochs when saints and angels work miracles openly, sorcerers and
fiends in their turn operate marvels and prodigies. Rivalry often creates success;
we lean upon that which resists.

Eliphas Levi : Dogme et Rituel de la Haute Magie-1855

Αυτή η σχετική αναγκαιότητα δίνει, στην μαύρη Μαγεία, το μέτρο της δύναμης των δαιμόνων ή ακάθαρτων πευμάτων, στα οποία οι αρετές που αποδίδονται επάνω στην Γή είναι μία πηγή αυξημένης οργής και προφανώς αυξημένης δύναμης. Τις εποχές που οι Αγιοι και οι Αγγελοι εργάζονταν τα θαύματα τους ανοιχτά, μαγγανευτές και δαίμονες με τη σειρά τους παρήγαγαν με τη σειρά τους τα δικά τους παιδιά-θαύματα. Ο ανταγωνισμός συχνά παράγει επιτυχία; ακουμπάμε επάνω σε αυτό το οποίο ανθίσταται.

Ελιφάς Λεβί: Δόγμα και Τυπικό της Υψηλής Μαγείας-1855

Not only do influences emanate from them which tempt and corrupt souls, each according to its susceptibility, but time has served for the formulation of evil intelligences. These probably originated through the workings of Black Magic,which took the essential evil essence and organised it for purposes of its own. The beings thus formulated assumed an
independent existence, developed, and multiplied their kind. They appear as dreams and hallucinations, and may produce a considerable degree of objective phenomena, such as noise, deposit of slime or blood, balls of light, and, above all, stenches of an amazing pungency.

Dion Fortune: Psychic Self Defence-1930

Δεν είvαι μόνο οι κακές επιδράσεις πού εκπoρεύovται άπό αύτά, οι όποίες βάζουν σέ πειρασμό καί διαφθείρουν ψυχές ανάλογα μέ τήν δεκτικότητα της καθεμιάς, άλλά καί ό ίδιος χρόνος βοήθησε vά σχηματιστουν μέσα τους κακά όvτα. Αύτά πιθανόν νά γεννήθηκαν χάρη στίς πράξεις Μαύρης Μαγείας, ή οποία πήρε τή βασική κακή ούσία καί τή διαμόρφωσε γιά τούς δικούς της σκοπούς. Τά πλάσματα πού σχηματίστηκαν ετσι άπόκτησαν μιά ανεξάρτητη ύπαρξη, αναπτύχθηκαν καί πολλα¬πλασίασαν τό είδος τους. 'Eμφανίζovται σάν όνειρα καί παραισθήσεις καί μπορουν vά προκαλέσουν εvα μεγάλο άριθμό άπό ύλικά φαινόμενα, όπως θορύβους, λεκέδες βλέννας η αίματος, φωτεινές σφαίρες καί, πάνω άπ' όλα, μυρωδιές απίστευτης δυσωδίας.

Ντιόν Φόρτσιουν: 1930-Ψυχική Αυτοάμυνα – Μετάφραση-απόδοση Γιώργου Μπαλάνου


it seems, but is adjustable to the eye of faith in the light from the Lamp of the Sanctuaries; in a word, its angels are demons, its Melusines stryges, its phantoms vampires, its spells and mysteries the Black Science. Here Magic itself rises up and responds that there is a Black and a White Art, an Art of Hermes and an Art of Canidia, a Science of the Height and a Science of the Abyss, of Metatron and Belial.

Arthur Edward Waite-Τhe Book of Ceremonial Magic - 1898

Φαίνεται έτσι, αλλά δύναται να ρυθμιστεί με το μάτι της πίστης κάτω απο το Φώς των Ιερών; με μία λέξη , οι άγγελοι του είναι δαίμονες ,οι Μελουσίνες (νεράιδες) Στρύγες (θηλυκοί δαίμονες succubi), τα φαντάσματα του βρυκόλακες, τα ξόρκια του και τα μυστήρια του η Μαύρη επιστήμη. Εδώ η Μαγεία ανυψώνεται αφ εαυτής και ανταποκρίνεται ότι υπάρχει μία Μάυρη και μία Λευκή Τέχνη, Η τέχνη του Ερμή και η τέχνη της Κανίδιας (μάγισσα), μία επιστήμη του Υψους και μία επιστήμη της Αβύσσου, του Μέτατρον(Αρχάγγελος της Σεφίρας του Κέτερ) και του Βελιάλ (δαίμονας).

Αρθουρ Εντουαρντ Γουέιτ – Το βιβλίο της (Μαυρης)Τελετουργικής Μαγειας-1898


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

velial
Μέλος 3ης Βαθμίδας


601 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2006, 02:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους velial  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προτεινω στον καθενα που ασχολειται με μασωνιες (ή φτηνα αντιγραφα τους), να διαβασει το αριστουργηματικο "Εκκρεμες του Φουκω".


quote:
ο καθείς προβαλλόμενος αστρικά εκτός σώματος γνωρίζει εκ πείρας ότι...


Ασχολιαστο.

Μονο μην τα λες παραεξω αυτα, γιατι τα λευκα πουκαμισακια ειναι κομματακι στενα στις μασχαλες

_________________________


Tότενες το μαύρο φίδι
το διπλό του το γλωσσίδι
πίσω από την αστοιβιά
βγάζει και κουνάει με βιά:

"Φως ζητάνε τα χαϊβάνια
κι' οι ραγιάδες απ' τα ουράνια,
μα θεοί κι' όξαποδώ
κει δεν είναι παρά δώ."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Yngwie
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
194 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2006, 03:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Yngwie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μονο μην τα λες παραεξω αυτα, γιατι τα λευκα πουκαμισακια ειναι κομματακι στενα στις μασχαλες

Εχεις δίκιο φίλε μου

Θα με δυσκολέψουν λίγο στο ποδοσφαιράκι, αλλά φαντάζομαι ότι ως Μύστης του σφαιριστηρίου όπως δηλώνεις ,θα έχεις να μου δώσεις κάποια καλή συμβουλή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 23:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
από την κραυγή του 12ου Αιθέρος:
quote:
And this is the meaning of the Supper of the Passover, the spilling of the blood of the Lamb being a ritual of the Dark Brothers, for they have sealed up the Pylon with blood, lest the Angel of Death should enter therein. Thus do they shut themselves off from the company of the saints. Thus do they keep themselves from compassion and from understanding. Accurs d are they, for they shut up their blood in their heart.

They keep themselves from the kisses of my Mother Babylon, and in their lonely fortresses they pray to the false moon. And they bind themselves together with an oath, and with a great curse. And of their malice they conspire together, and they have power, and mastery, and in their cauldrons do they brew the harsh wine of delusion, mingled with the poison of their selfishness.

Thus they make war upon the Holy One, sending forth their delusion upon men, and upon everything that liveth. So that their false compassion is called compassion, and their false understanding is called understanding, for this is their most potent spell.

Yet of their own poison do they perish, and in their lonely fortresses shall they be eaten up by Time that hath cheated them to serve him, and by the mighty devil Choronzon, their master, whose name is the Second Death, for the blood that they have sprinkled on their Pylon, that is a bar against the Angel Death, is the key by which he entereth in.


-ΥΗVH
Light in extension

Solve et Coagula
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy