ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 Αν ο Χαροντας ερχοτανε σημερα...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 19:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
γιατι ξερω οτι θα ειμαι στο παραδεισο και θα μπορω να κλανω ελευθερα


Τις μάσκες παρακαλώ!

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 19:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το τελος της ζωης ειναι μια πικρη πορδη...

Της δικής σου,ίσως. Για μένα είναι ο Σκοπός.Η αρχή.

Και μια απορία: Αναφέρεσαι συχνά σε πορδές-κλανιές-αέρια κλπ. Πήγες να κοιταχθείς σε κανα εντερολόγο?

Συγνώμη στους υπόλοιπους αλλά δεν άντεξα!

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DANILOVIC
Νέο Μέλος

Croatia
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 19:56:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DANILOVIC  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


Της δικής σου,ίσως. Για μένα είναι ο Σκοπός.Η αρχή.


Μπραβο λεβεντη μου,με συγκινησες.Αν ολα αυτα που προανεφερες τα πιστευεις τοτε εισαι ενας ηρωας της ζωης,ευγε.Αν δεν τα εννοεις τοτε εισαι απλα ενας αμπελοφιλοσοφος.Και ξερεις ο κοσμος εχει γεμισει απο αμπελοφιλοσοφους.Φιλικα στα λεω ολα αυτα.


quote:
Και μια απορία: Αναφέρεσαι συχνά σε πορδές-κλανιές-αέρια κλπ. Πήγες να κοιταχθείς σε κανα εντερολόγο?

Οι πορδες ειναι δειγμα υγειας.Ειναι το μυνημα οτι το παχυ σου εντερο λειτουργει περιφημα.

quote:
εχω αντικρυσει αυτο που εσυ ονομαζεις κυριο, οπως εχω δει τον θανατο καταφατσα - εσυ? (σε ξαναρωτησα αλλά δεν απαντησες)


Τζωνιμπιγκουντ τι σκεφτηκες οταν αντικρυσες τον θανατο καταφατσα;

Εγω τον εχω αντικρυσει πολλες φορες...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 20:24:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαλόμ φίλε μου DANILOVIC, Σαλόμ

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 20:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εαν ο Διαβολος σας ελεγε πουλα την ψυχη σου σε μενα και εγω θα αποτρεψω αυτο που φοβασαι πιο πολυ θα το κανετε;


Μα δεν υπάρχει διάβολος αγαπητέ.

Είναι ο μπαμπούλας για να πουλάει το μαγαζί, ή η ελπίδα για τους μελλοντικούς Φαούστ.

Αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς δεν υπάρχει.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 21:25:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Αν υποθεσουμε οτι γινοταν αυτο...
Τοτε δεν μου μενει παρα να τον ΑΓΝΟΗΣΩ!

Εσυ τι θα εκανες?

Mε εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 21:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πιστευεις οτι ειναι παντα στο χερι σου να μην μεινεις ολομοναχη;
Εαν Gwgw καποτε τα φερει ετσι η ζωη και μεινεις ολομοναχη σε μεγαλη ηλικια πραγμα που δεν το ευχομαι για σενα πως θα αντιμετωπισεις την ολη κατασταση,θα παραιτηθεις απο την ζωη;Οι περισσοτεροι ανθρωποι παραιτουνται απο την ζωη οταν τα προσωπα που αγαπησαν φευγουν για το μεγαλο χωρις επιστροφη ταξιδι.Eιναι πολλοι αυτοι που μενουν μονοι.Kαι δεν ειμαστε ετοιμοι να αντιμετωπισουμε αυτα που μας επιφυλλασει η πουτανα η ζωη.Καταρρεουμε και ζουμε με τις αναμνησεις του παρελθοντος,με τα φαντασματα του παρελθοντος.

απο μικρη εχω μαθει, να ζω μονη.. στο σπιτι, να ειμαι μονη, να τα κανω ολα μονη μου..ομως, ξερω οτι οι δικοι μου ανθρωποι υπαρχουν..Ακομη και αν δεν τους βλεπω καθημερινα..Το να μεινω η τελευταια,το να τους θαψω ολους, τον ενα με τα αλλον, και να μην εχω κανεναν, ειναι ο ποιο μεγαλος μου φοβος...Παρολαυτα, δε θα πουλουσα τη ψυχη μου στο διαολο, για να το αποφυγω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
vasiliskos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 22:28:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vasiliskos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σήμερα δυστυχώς όλη μέρα τριγυρνούσα σ'ένα νοσοκομείο για κάτι που έπαθε κάποιος δικός μου. Νοσοκομείο εφημερεύον στην Αθήνα... με ότι αυτό συνεπάγεται. Εκεί δεν υποθέτεις τι θα γινόταν αν ερχόταν ο χάροντας. Είναι εκεί και περιδιαβαίνει τους διαδρόμους και τον νοιώθεις από παντού γύρω σου. Στις ατέλειωτες ώρες αναμονής ανάμεσα σε φορεία και τον ανθρώπινο πόνο σε όλο το μεγαλείο του κάνεις σκέψεις... πολλές.
Κοιτάζεις γύρω σου στην αρχή σαν χαμένος και μετά γίνεσαι ένα με όλους. Σιγά σιγά παύουν να είναι άγνωστοι οι γύρω σου και μαθαίνεις τα ονόματά τους, τους συγγενείς που τριγυρίζουν, κρατάς τις ακτινογραφίες τις γριούλας που κανένας δεν έχει έρθει να δει, ησυχάζεις τη διπλανή που είναι τρελαμένη για το παιδί της που είναι μέσα... κλπ κλπ
Και βλέπεις ότι όλο αυτό που χωρίζει εμάς από τους γύρω μας μια ολόκληρη ζωή , σε δευτερόλεπτα γκρεμίζεται και μένουμε εκεί όλοι με τον αρχέγονο φόβο αλλά και με τα πιο βαθειά ανθρώπιμα συναισθήματα που τόσα χρόνια δεν είχαμε έρθει ποτέ αντιμέτωποι.
Και τι ψάχνουν πρώτα από όλα όλοι να προβλάβουν σ'εκείνη την κόλαση της πτέρύγας των έκτακτων? Θέλουν να προλάβουν να πουν στον άνθρωπό τους αυτά που δεν του είπαν ποτέ. Θέλουν να ζητήσουν συγνώμη, παρακαλάνε για λίγο χρόνο ακόμη... λίγο χρόνο ακόμη γιατί όλη την υπόλοιπη ζωή ασχολούντουσαν με άλλα.
Δεν ξέρω πόσοι από αυτούς θα πούλαγαν τη ψυχή τους στο διάβολο για να πάρουν αυτόν το λίγο χρόνο, βλέπεις όμως πόσοι απλά παρακαλάνε το όποιο θεό τους ο καθένας για λίγο χρόνο, για λιγώτερο πόνο , για λιγώτερο μαρτύριο.
Αν ο χάροντας έρθει, που θα έρθει στα σίγουρα, θα είμαστε γεμάτοι συγνώμες και λέξεις που δεν είπαμε ποτέ.. η θα ξέρουμε ότι αυτό που ζήσαμε ήταν πραγματικά πολύτιμο και το ζήσαμε αληθινά?
Λένε ότι ο άνθρωπος σ'αυτή τη ζωή δημιουργεί την επόμενη που θα ζήσει. Δεν ξέρω αν είναι έτσι. Αλλά σίγουρα δεν θάθελα να τη τελειώσω παρακαλώντας και ξεπουλώντας οτιδήποτε για λίγα ψίχουλα επειδή όσο μπορούσα δεν έκανα τίποτα για να καταλάβω ποσό υπέροχο είναι αυτό που μου προσφέρθηκε κι ενώ μπορούσα να το τιμήσω και να το αξιοποιήσω το ξόδεψα σε αηδίες...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 22:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"...είναι η μεγαλύτερη στιγμή στη ζωή σου κιεσύ ... φεύγεις και τη χάνεις...άκουσέ με . Σκέψου ότι ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Ο ΘΕΟΣ.

Να μή σε ήθελε ποτέ... Πολύ πιθανό να σε μισεί... δεν είναι ότι χειρότερο... Ασε (δε λέει αυτό .... λέει) .

Ας είμαστε τα ανεπιθύμητα παιδιά του.

Πρέπει να ξέρεις... ΟΧΙ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ, ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ.

Μόνο αφού χάσουμε τα πάντα μπορούμε να γίνουμε οτιδήποτε...

Αλλιώς ΚΑΤΑΛΗΓΕΙΣ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ΅"


Λόγια απο την ταινία "fight club"


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2006, 07:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και μια απορία: Αναφέρεσαι συχνά σε πορδές-κλανιές-αέρια κλπ. Πήγες να κοιταχθείς σε κανα εντερολόγο?

quote:
γιατι ξερω οτι θα ειμαι στο παραδεισο και θα μπορω να κλανω ελευθερα

quote:
Οι πορδες ειναι δειγμα υγειας.Ειναι το μυνημα οτι το παχυ σου εντερο λειτουργει περιφημα.

Ωπα βρε παιδιά, με πήρε η μπόχα.

Have mercy on me...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2006, 22:35:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!
Πριν λίγο καιρό πέθανε σε δυστύχημα με αυτοκίνητο μια φίλη.
Ήταν ξαφνικό, ήταν νέα και δεν έφταιγε! Και όταν το έμαθα
συγκλονίστηκα, γιατί η κοπέλα αγαπούσε τη ζωή, άφησε πίσω
της ένα παιδί και πριν καιρό, που μιλάγαμε μαζί, κάτι τέτοιο
δε μπορούσα να το διανοηθώ...

Ναι, για όλους έτσι είναι, ειδικά για τους θανάτους σε νεαρή
ηλικία, εκεί που δεν το περιμένεις. Μένεις με ένα "γιατί"
ζωγραφισμένο στα μάτια σου και...

...έναν συλλογισμό για το δικό σου θάνατο, έτσι περίπου όπως
τοποθετεί την ερώτηση στο θέμα αυτό ο DANILOVIC.

Και αναρρωτιέσαι για τη μικρή και τη Μεγάλη Αθανασία, με τα λόγια
του Κούντερα στο ομόνυμο βιβλίο. Για εμένα, τα ερωτήματα αυτά
σήμερα είναι πολύ διαφορετικά από αυτά, που έθετα πριν από αρκετά
χρόνια. Είναι πιό συγκεκριμένα. Δε με φοβίζει ακριβώς ο θάνατος,
αλλά η ιδέα, ότι δε θα έχω διαμορφώσει ακόμη μια συνείδηση, που να
μπορέσει να περάσει το φράγμα του θανάτου αλώβιτη. Αντιλαμβάνομαι
ότι το νόημα της ζωής μου διαγράφεται μέσα σε δύο στόχους: Τί θα
προσφέρω στο σύνολο και πώς θα εξελίξω τον εαυτό μου. Όσον αφορά
τον πρώτο στόχο, θέλω να γνωρίζω ότι κάτι θετικό προσέφερα. Όσον
αφορά την προσωπική μου εξέλιξη, θέλω να νιώσω την συνείδησή μου
έτοιμη να περάσει εκείνο το "απροσδόκιτο όριο"...

Δε νιώθω ακόμη έτοιμη, δεν έχω καταφέρει, παρά ένα πολύ μικρό βήμα
και για τους δύο στόχους μου. Αν σήμερα ερχόταν ο Χάρος να με
συναντήσει, θα του ζητούσα παράταση! (το έχω κάνει σε ένα όνειρό μου
και σας ορκίζομαι ότι ήταν τρομακτικό και συγκλονιστικό!).

Κατά κάποιον τρόπο δε μπορώ να δεχτώ το ενδεχόμενο ότι ο Χάρος μπορεί
να έρθει σε εμένα έτσι απροειδοποίητα, επειδή με κανέναν τρόπο δεν
θέλω να συμβεί αυτό και ακόμη περισσότερο επειδή έχω πολύ μεγάλη
επιθυμία να ζήσω... όπως εγώ αντιλαμβάνομαι τη ζωή.

Αν όμως άφηνα την τελευταία μου πνοή...
σίγουρα δε πιστεύω ότι θα κατέληγα στο τίποτε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hierophantis
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2006, 23:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hierophantis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σιγουρα εσυ χρειαζεσαι ξυλο φιλε ...
και μαλον το εχεις φαει παλια και εχεις απωθημενο .
αυτο ειναι η απαντηση μου για το θεμα σου στο αν η γυναικες χρειαζονται ξυλο ...
χεχε ειμαι κατα της βιας , αλλα οχι σε ολες της περιπτωσεις ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 09:26:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σήμερα δυστυχώς όλη μέρα τριγυρνούσα σ'ένα νοσοκομείο για κάτι που έπαθε κάποιος δικός μου. Νοσοκομείο εφημερεύον στην Αθήνα... με ότι αυτό συνεπάγεται. Εκεί δεν υποθέτεις τι θα γινόταν αν ερχόταν ο χάροντας. Είναι εκεί και περιδιαβαίνει τους διαδρόμους και τον νοιώθεις από παντού γύρω σου. Στις ατέλειωτες ώρες αναμονής ανάμεσα σε φορεία και τον ανθρώπινο πόνο σε όλο το μεγαλείο του κάνεις σκέψεις... πολλές.
Κοιτάζεις γύρω σου στην αρχή σαν χαμένος και μετά γίνεσαι ένα με όλους. Σιγά σιγά παύουν να είναι άγνωστοι οι γύρω σου και μαθαίνεις τα ονόματά τους, τους συγγενείς που τριγυρίζουν, κρατάς τις ακτινογραφίες τις γριούλας που κανένας δεν έχει έρθει να δει, ησυχάζεις τη διπλανή που είναι τρελαμένη για το παιδί της που είναι μέσα... κλπ κλπ
Και βλέπεις ότι όλο αυτό που χωρίζει εμάς από τους γύρω μας μια ολόκληρη ζωή , σε δευτερόλεπτα γκρεμίζεται και μένουμε εκεί όλοι με τον αρχέγονο φόβο αλλά και με τα πιο βαθειά ανθρώπιμα συναισθήματα που τόσα χρόνια δεν είχαμε έρθει ποτέ αντιμέτωποι.
Και τι ψάχνουν πρώτα από όλα όλοι να προβλάβουν σ'εκείνη την κόλαση της πτέρύγας των έκτακτων? Θέλουν να προλάβουν να πουν στον άνθρωπό τους αυτά που δεν του είπαν ποτέ. Θέλουν να ζητήσουν συγνώμη, παρακαλάνε για λίγο χρόνο ακόμη... λίγο χρόνο ακόμη γιατί όλη την υπόλοιπη ζωή ασχολούντουσαν με άλλα.
Δεν ξέρω πόσοι από αυτούς θα πούλαγαν τη ψυχή τους στο διάβολο για να πάρουν αυτόν το λίγο χρόνο, βλέπεις όμως πόσοι απλά παρακαλάνε το όποιο θεό τους ο καθένας για λίγο χρόνο, για λιγώτερο πόνο , για λιγώτερο μαρτύριο.
Αν ο χάροντας έρθει, που θα έρθει στα σίγουρα, θα είμαστε γεμάτοι συγνώμες και λέξεις που δεν είπαμε ποτέ.. η θα ξέρουμε ότι αυτό που ζήσαμε ήταν πραγματικά πολύτιμο και το ζήσαμε αληθινά?
Λένε ότι ο άνθρωπος σ'αυτή τη ζωή δημιουργεί την επόμενη που θα ζήσει. Δεν ξέρω αν είναι έτσι. Αλλά σίγουρα δεν θάθελα να τη τελειώσω παρακαλώντας και ξεπουλώντας οτιδήποτε για λίγα ψίχουλα επειδή όσο μπορούσα δεν έκανα τίποτα για να καταλάβω ποσό υπέροχο είναι αυτό που μου προσφέρθηκε κι ενώ μπορούσα να το τιμήσω και να το αξιοποιήσω το ξόδεψα σε αηδίες...

πολυ ωραια τα γραφεις vasilike..ετσι ακριβως ειναι, δε θα μπορουσα να τα γραψω καλυτερα...
και γω το εχω ζησει πααααρα πολλες φορες αυτο το σκηνικο..και σε ολους τους ρολους...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
termaplos
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2006, 22:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους termaplos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας κυριοι και κυριες,δεν εχω καμια σχεση με τα κομπιουτερ και ιντερνετ και κτλ..
ετυχε ομως να βρισκομαι καπου που εχω απλετο χρονο κομπιουτερ και συνδεση..ψαχνω γενικα πραγματα στη ζωη μου,οπως κι εσεις,χωρις ομως κανεναν σκοπο και καμια φιλοδοξια.
Ετυχε λοιπον να διαβασω πολλα απ αυτα που γραφετε και θα ηθελα να ρωτησω το εξης.
Εχετε ποτε αναρωτηθει γιατι πολλοι σωστα αυτοι που κυβερνουν με τον εναν η τον αλλο τροπο εχουν απαγορεψει τη χρηση των ναρκωτικων ουσιων?
Μηπως επειδη μας μεταφερουν εκει που βλεπεις την πραγματικοτητα και αντιλαμβανεσαι ολα αυτα που εσεις συζητατε και αναλυεται?
Μηπως αν ολοι αντιλαμβανωμασταν ολα αυτα δεν θα πραγματοποιουταν οι σκοποι τους τοσο ευκολα οσο αυτοι ηλπιζαν απο παντα?
Δεν περιμενω και ουτε θα ηθελα απαντηση απο οποιον δεν εχει κανει χρηση διαφορων τετοιων ουσιων,και πολυ περισσοτερο απο οποιον κανει χρηση του μοναδικου επιτρεπτου και οντως ναρκωτικου,του αλκοολ.
ευχαριστωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 03:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που κολλάει αυτό???
Any way...

quote:
Εχετε ποτε αναρωτηθει γιατι πολλοι σωστα αυτοι που κυβερνουν με τον εναν η τον αλλο τροπο εχουν απαγορεψει τη χρηση των ναρκωτικων ουσιων?

Για καλό σκοπό! Να καίνε το "κακό" και να κρατάνε το "καλό"

quote:
Μηπως επειδη μας μεταφερουν εκει που βλεπεις την πραγματικοτητα και αντιλαμβανεσαι ολα αυτα που εσεις συζητατε και αναλυεται?

Ότι σε κάνει να ξεφεύγεις από τα "ναρκωτικά" της συνείδησης σε βοηθά προς την αναζήτηση της αλήθειας.Χρειάζεται σύνεση!

quote:
Μηπως αν ολοι αντιλαμβανωμασταν ολα αυτα δεν θα πραγματοποιουταν οι σκοποι τους τοσο ευκολα οσο αυτοι ηλπιζαν απο παντα?

Εννοια σου και έχουν τον τρόπο τους... Απλά κοίτα τριγύρω!

quote:
Δεν περιμενω και ουτε θα ηθελα απαντηση απο οποιον δεν εχει κανει χρηση διαφορων τετοιων ουσιων,και πολυ περισσοτερο απο οποιον κανει χρηση του μοναδικου επιτρεπτου και οντως ναρκωτικου,του αλκοολ.

Να περιμένεις και να θέλεις απάντηση απο όποιον δεν κάνει χρήση των ναρκωτικών της συνείδησης οτι και να σημαίνει αυτό!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

termaplos
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 04:20:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους termaplos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ,ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΕΚΤΟς ΚΙ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΘΥΜΑ ΤΟΥς ΚΙ ΕΣΥ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

termaplos
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 04:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους termaplos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΙΔΗ ΣΤΗ ΚΟΛΑΣΗ,ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ ΜΕΣΑ,ΚΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΠΟΤΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΣΤΟΛΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΙΟΛΑΣ.
ΚΙ ΑΣ ΜΗΝ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΘΕΝΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥΣ,ΙΣΩΣ Η ΠΟΙΝΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ..
ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΤΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΠΟΥ ΑΦΗΧΘΗΣΑΝ?
ΕΓΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ,ΠΕΙΝΑΓΑ,ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ,ΠΟΝΑΓΑ ΓΙΑΤΙ ΕΒΓΑΖΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΙ ΕΚΛΕΓΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΖΕ ΤΟ ΣΩΜΑ ΜΟΥ Η ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΣΕ..
ΟΣΟ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ-ΣΩΜΑΤΙΚΑ-ΜΙΚΡΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟΜΑΚΡΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΠ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.
ΑΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΚΙ ΑΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΓΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΜΩΡΕΝΟΝΤΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥΣ ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ.
ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΚΤΟΙΣΩ ΤΗ ΠΟΙΝΗ ΜΟΥ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΝΟΧΛΩ ΤΟΥΣ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΜΕΝΟΥΣ ΜΟΥ.
ΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΚΟΛΑΣΗ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
termaplos
Νέο Μέλος


6 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 05:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους termaplos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΙΣΗΣ DANILOVIC ΑΓΑΠΗΤΕ,ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΟΤΕ ΣΟΥ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΦΧΑΡΙΣΤΙΕΣΑΙ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ,ΠΟΥ ΦΟΒΑΣΑΙ ΠΩς ΘΑ ΡΘΕΙ Ο-ΧΑΡΟΝΤΑΣ-ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ?
ΓΙΑΤΙ ΑΝ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΔΥΣΤΥΧΙΑ,ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΚΑ.
ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΙ ΑΛΗΘΙΝΗ ΠΑΡΕΑ Σ ΑΥΤΟ,ΠΑΡΑΣΥΡΕΤΑΙ ΚΙ ΑΝΥΣΗΧΕΙ.
Ο ΙΣΟΒΙΤΗΣ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΡΧΗΓΟΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ,Ο ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΧΑΡΗ ΚΙ ΑΠΟΦΥΛΑΚΙΣΤΕΙ!
ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΙΚΡΕ 20ΧΡΟΝΕ ΟΣΟ ΚΑΛΑ ΚΙ ΑΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ,ΠΑΡΑΤΑ ΤΟ ΧΑΡΙΛΑΟ ΚΑΙ ΒΓΕΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΟΥ,ΑΓΑΠΑ ΚΙ ΑΓΑΠΗΣΟΥ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΙ ΑΣΕ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ Ν ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ-ΜΕΣΑ ΣΟΥ-ΠΟΤΕ ΘΑ ΡΘΕΙ.
ΠΑΡΑΤΗΡΙΣΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΓΥΡΩ ΜΑΣ,ΣΤΡΑΤΟ,ΔΟΥΛΕΙΑ,ΠΑΡΕΑ,ΦΙΛΑΚΗ ΚΤΛ ΚΤΛ,ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΖΗΣΕ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΑΣΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΟΣΟ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy