ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 18+
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 15:21:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΑΒΥΣΣΟΣ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ !!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 17:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Αμαλία.

Τους λόγους δημιουργίας του παρόντος τοπικ, τους εξήγησα παραπάνω. Παρόλα αυτά…

quote:

Για μένα η φράση αυτή κρύβει ένα σοβαρότατο μήνυμα. Την τρομερή αντίθεση των καιρών μας. Από τη μια, έχουμε γεμίσει με νέα υπερτεχνολογικά μέσα, φιλοσοφούμε, εκπαιδευόμαστε, επισκεφτόμαστε το διάστημα, κ.λπ. και από την άλλη, αναζητούμε απεγνωσμένα κάποιο νόημα, κάτι που να δώσει στην ζωή μας μία νότα διαφορετικότητας από την καθημερινότητα και από τους άλλους, κι αυτό το κάνουμε κρεμόντας αγκίστρια στην πλάτη μας και ξηλώνοντας το δέρμα μας για να ζωγραφίσουμε το σύμβολο του δολαρίου! Γιατί όλα αυτά; Πως είναι δυνατόν δύο τάσεις, τόσο αντίθετες μεταξύ τους να συνυπάρχουν;


Είναι βασικό γνώρισμα της ανθρώπινης φύσης, η έλξη προς το άγνωστο, το απαγορευμένο, και το extreme. Είναι τόσο σφοδρή αυτή η επιθυμία, που η αρχαίοι φιλόσοφοι την χρησιμοποίησαν σαν βασικό επιχείρημα για να τονίσουν την ύπαρξη μιας προγενέστερης κατάστασης. «…πριν χάσουμε όλα αυτά, και γίνουμε σοφοί και δυστυχισμένοι.» γράφει ο Λάβκραφτ. Η τεχνολογική πρόοδος, δυστυχώς δεν συμβαδίζει με πνευματική ανάταση . Σε κάθε ευκαιρία ο άνθρωπος αφήνει να φανούν τα βαθιά κρυμμένα του ένστικτα, και μπορείς να το δεις αυτό σε κάθε εκδήλωση όπου υποκύπτει στις ορμές της μάζας.
Τώρα όσον αναφορά την «τροποποίηση σώματος» θα σου πω τη γνώμη μου. Σαφώς ο καθένας μας έχει το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει στο σώμα του. Άλλωστε και μεταξύ αυτών που τη στηρίζουν, υπάρχουν δυο τάσεις. Η μια που τα θεωρεί στολίδια του σώματος και τρέντυ, και η άλλη που στηρίζει τις θεωρήσεις της (θρησκευτικές, σεξουαλικές, μυστικιστικές, κ.α) στον πόνο που προκαλείται.
Απέναντι στο «Νέο» θα απαντήσω με κάτι πολύ παλιό. Ο Θεόφραστος Παράκελσος σχολιάζοντας την Κυριακή Προσευχή, είπε ότι η φράση «εν τοις ουρανοίς» συμβολίζει τον άνθρωπο γιατί, ο άνθρωπος είναι ο Ουρανός του Θεού.
Ποιος λοιπόν είναι αυτός που σπιλώνει τον ουρανό του;

Καλή σας μέρα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 08:33:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφού δεν το προχωράει κανείς, θα κάνω εγώ μια απόπειρα...

Βάζω τα links των 2 foto γιατί αν τις βάλω κανονικά τις βλέπω κομμένες.......

http://i20.photobucket.com/albums/b233/stermcore/strange.jpg?t=1164867544

Η παρακάτω είναι στην κρίση της διαχείρισης αν θα παραμείνει αφού όπως πρέπει να προειδοποιήσω απεικονίζονται τα γεννητικά όργανα του ανδρός (pierced)..........

http://i20.photobucket.com/albums/b233/stermcore/PercingDick.jpg?t=1164868136
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 17:15:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη για την ερώτηση... αλλά θέλω να ρωτήσω... τώρα αυτό το "όργανο"... λειτουργεί? Δηλαδή... εκτός του ότι είναι αηδία... έχει κάνει και τον εαυτό του ανίκανο ο τύπος... εκτός και αν δεν το χρειάζεται... εκεί πάει αλλού το πράγμα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 17:27:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O,τι και να πει κανεις...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 17:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί ρε παιδιά να μην λειτουργεί

Όταν κάποιος βάζει ζαντολάστιχα, αεροτομή, μάσκα, εξάτμιση, φιμέ, σποιλερ και άλλα extra στο αυτοκίνητο του, αυτό δε λειτουργεί

Το παράδειγμα δεν είναι τυχαίο...

Γιατί πολλοί θεωρούν το αυτοκίνητο τους, προέκταση του τσουτσουνιού τους.

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 18:05:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To θεμα δεν ειναι αν λειτουργει... αν "ποναει" οταν ...


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 07:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά λογικές οι ερωτήσεις σας αλλά φυσικά και εγώ δεν ξέρω, την συγκεκριμένη foto την είχα βρει σε άσχετη (με την εικόνα) αναζήτηση στο GoogleImages.

Το παρακάτω link περιέχει ακραίο piercing κυρίως του προσώπου....
http://nonk.nonk.info/pages/messed_up_piercings.html
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2006, 13:46:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΝ ΕΙΔΕ Χ- ΜΕΝ Ο ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ
ΟΡΓΑΝΟ ΤΟΥ ΣΟΥΡΩΤΗΡΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ
ΕΚΤΟΣ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 02:23:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά. Αυτό το τελευταίο λινκ με τα... "σκουλαρίκια" είναι απίστευτο!

Πάντως, μία ενδιαφέρουσα διάσταση του θέματος, είναι αυτή των τρυπημάτων, ακρωτηριασμών κ.λπ., που γίνονται για θρησκευτικούς λόγους. Είτε μέσα σε μία τελετή, είτε επειδή το "επιβάλλει" η θρησκεία και τα τοπικά έθιμα να γίνεται σε συγκεκριμένες επετείους, π.χ. της γέννησης, της ενηληκίωσης, της πρώτης νύχτας του γάμου, κ.λπ.
Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι σε χώρες της Ασίας - και της κεντρικής Αμερικής επίσης - που μέσα από την πρόκληση πόνου και την φθορά του σώματός τους, πιστεύουν πως εξιλεώνονται για κάποιες "αμαρτίες" τους, η νιώθουν πως πλησιάζουν με τον τρόπο αυτόν τη θεότητα. Κατά τη διάρκεια τελετών χαρακώνονται, ή τρυπούν το σώμα τους με αγκίστρια και αρκετοί δηλώνουν πως έχουν τέτοια έκσταση που δεν νιώθουν καν τον πόνο!

Αυτό που θα ήθελα να δούμε είναι, κατά πόσο διαφέρει το να τρυπάς το σώμα σου για να ξεχωρίζεις και να είσαι τρέντυ, από το να τρυπίεσαι για θρησκευτικούς σκοπούς, η για να δηλώσεις πως είσαι υπεράνω του πόνου, κ.λπ.
Παίρνοντας ως μέτρο - πάντα - το συνειδησιακό ύψος κάθε τέτοιας πράξης. Εξηγούμαι: Θεωρώ πως μεγαλύτερη σημασία σε μία πράξη έχει, το πόσο μέσα από αυτήν μπορεί κανείς να ξεφύγει από τη συνειδησιακή του νάρκη.
Με αυτήν την έννοια ίσως το κάνουν και κάποιοι σούφι που βρισκόμενοι σε έκσταση, προκαλούν διάφορα βάσανα στο σώμα τους.

Υπάρχει ένας θεός των αζτέκα, ο ζιπετοτέκ (Xipe Totec) που αποκαλείται επίσης "ο κύριός μας ο γδαρμένος" και συμβολίζει το θάνατο, την επαναγέννηση, την άνοιξη, κ.λπ. Λέγεται πως η αφαίρεση του δέρματός του σήμαινε πως είχε ξεφύγει από οποιαδήποτε σωματική προσκόληση, όπως ο πόνος. Οι τελετές που σχετιζόντουσαν με τη λατρεία του θεού αυτού, περιλάμβαναν το γδάρσιμο ανθρώπων...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GIwRgoS88
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 02:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GIwRgoS88  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σας.ειχα αρκετο καιρο(κανα χρονο) να μπω στο σιτε....κυριωσ λογο πανεληνιων....καταλαβαινετε....
οσων αφορα το θεμα ηθελα να πω οτι αυτο αφορα την καλη πλευρα του piercing.....τι ακριβως εννοω ομως?

σε ενα σιτε που μπηκα προχτες ειδα καποιεσ φοτο απο ατομα των οποιων το poiercing δεν ειχε και την επιθυμητη καταληξη......

ειδα να κοβουν κομματια των αφτιων τους,επειδη τα λεγομενα tunels(τα μεγαλα σκουλαρικια που ειδατε σε φωτοσ πιο πανω) να εχουν κανει τοσο λεπτο το στρωμα του αφτιου ςστε να αρχιζει να κοβεται σιγα σιγα και να σαπιζει.......και ομως.....

επισης ειδα τα tunnels αυτα να μπαινουν στη μυτη ,ακομα και στη γλωσσα.....αναροτιωμουν πως μπωρουν να μιλανε......

ομως μην τα ισοπεδωνουμε ολα...
ενα μικρο piercing ειναι μια χαρα αρκει το σημειο να μην ειναι επικινδυνο...
θελει βεβαια ιδιαιτερη προσοχη.και με φροντιδα ειναι μια χαρα...

και κατι ακομα

Piercing= οποιαδηποτε τρυπα γινετε με χρηση βελονας(και οχι πιστολιου).
η βελονα ειναι ο πιο ασφαλεσ τροπος διοτι ειναι μιας χρησης(για αυτο και η διαφορα στην τιμη).

οσον αφορα τα tattoo εχω να πω κατι....

Αν Το σωμα του ανθρωπου οπως λενε ειναι ναος
δεν εχω δει ποτε ναο αναγιογραφιτο

(λεκτικοσ)

οι φοτο που ακολουθουν ειναι σκετο σιχαμα....

(κομενο αφτι)
http://www.bmezine.com/pierce/01-ear/fixlobe001.html
http://www.bmezine.com/pierce/01-ear/A61103/high/bmepb385595.jpg
http://www.bmezine.com/pierce/01-ear/A61103/thumb/bmepb385594.jpg
http://www.bmezine.com/pierce/01-ear/A61103/thumb/bmepb385593.jpg

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 02:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενα χαστουκι μπορει καποτε να σε ξυπνησει

αλλα να κανεις τον σακκο του μποξ για να ανεβεις συνειδησιακα δεν το βλέπω!!!

οι Αζτεκοι κατι ειχανε παρεξηγησει (απο αυτα που κλεψανε απο τους προηγουμενους)

το ιδιο και οι διαφοροι θρησκοληπτοι ολων των τασεων και ολων των εποχων

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 10:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia θα συμφωνήσω σε όσα λες.

Να πω πως την διαδικασία αυτοβασανισμού για οποιοδήποτε θρησκευτικό σκοπό και για οποιαδήποτε θρησκεία την σέβομαι απολύτως καθώς αυτές οι τελετές έχουν εξαγνιστικό σκοπό και τα άτομα τα οποία υποβάλονται σε αυτό έχουν απίστευτη ψυχική δύναμη αφού όλο αυτό το "πανηγύρι" κρατάει μερικές μέρες και τον υπόλοιπο χρόνο τους ζουν κανονικά, τουλάχιστον οι περισσότεροι γιατί θα ήταν γελοίο να λέγαμε ότι μερικοί δεν την "ψωνίζουν".

Όσο για αυτούς που τρυπιούνται ή βάφονται(tatoo) για να είναι trendy πιστεύω ότι δεν έχουν καμία διαφορά με την νοικοκυρά που αφοράζει "σουπλιν" για τα ρούχα, αυτούς που τρώνε goodys ή άλλες τετοιες αηδίες, που αγοράζουνε την τάδε μάρκα παντελόνι, όσοι ακουν ότι χαζοτράγουδο τους κάνει καλύτερη πλύση εγκεφάλου αφού το έχει παίξει 300 φορές σε μια μέρα το ράδιο 150 η τηλεόραση και έχουν γεμίσει όλοι οι δρόμοι με αφίσες του "καλλιτέχνη" που το λέει και ότι άλλο τέτοιο μπορεί να σκεφτεί ο καθένας μας.....

Ίσως νοιώθουν ότι κάνουν και την επανάσταση τους σε γονείς, στο κράτος, στο σύστημα, στην ζωή που είναι τέτοια, στο περιπτερά που έδωσε λάθος ρέστα, στον μάπα που τους στραβοκοίταξε το πρωί, σε αυτούς που τους πείραζαν στο σχολείο και γενικά σε όλο το σύμπαν που π.χ. είναι δεξιόστροφο και όχι αριστερόστροφο.

Σε κάποια/οιες από τις παραπάνω κατηγορίες συν μερικές άλλες ανήκω και εγώ, για να μην νομίζουν κάποιοι ότι τα λέω με ρατσιστική διάθεση.

Ο καθένας μας είναι ελεύθερος να κάνει ότι του πούνε!!!

GIwRgoS88 καλά τα link, πραγματικά δεν είχα καν ακούσει για αυτές τις περιπτώσεις.

Δεν έχω ούτε και θα κάνω tatoo αφού την πέρασα την "φάση" μου αυτή και πήρα τις αποφάσεις μου, παρόλα αυτά η ρίμα του lektikou epexergasti που χρησιμοποίησες είναι καλή.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 20:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
STERM
quote:
τα άτομα τα οποία υποβάλονται σε αυτό έχουν απίστευτη ψυχική δύναμη

STERM σ' αυτό το σημείο του μηνύματός σου θα ήθελα να παρατηρήσω, ότι αυτή η ψυχική δύναμη πιθανότατα δεν είναι κατάκτηση των ανθρώπων που συμμετέχουν στις τελετές, αλλά την αντλούν από τη συλλογική δύναμη που εκπέμπεται, και λόγω της ίδιας της τελετουργίας, αλλά και της πίστης όλων των συμμετεχόντων. Ακόμα και δική τους να λέγαμε ότι είναι η δύναμη αυτή και πάλι στηρίζεται σε ένα αρχέτυπο του συλλογικού ασυνειδήτου που έχει να κάνει με την θρησκευτικού τύπου έκσταση. Για εμάς ίσως είναι δύσκολο να σκεφτούμε καν, πως είναι δυνατόν κάποιος άνθρωπος να τρυπάει το κορμί του με αγκίστρια, σέρνοντας ένα κάρο με άνθη σε μία ανηφόρα που φτάνει στο ιερό της τελετής, για τους ανθρώπους αυτούς όμως μπορεί και να είναι δεδομένο.
Για να το σκεφτούμε λίγο. Εμείς είμαστε δειλοί και φοβιτσιάριδες που ανατριχιάζουμε και μόνο στο άκουσμα των τελετών αυτών; Σε κάποιο άρθρο που διάβασα, μία γυναικολόγος εξέτασε μία γυναίκα που προερχόταν από μία φυλή, η οποία είχε ως θρησκευτικό έθιμο τον ακρωτηριασμό των γυναικείων γεννητικών οργάνων κατά τη γέννηση, την ενηληκίωση και τον γάμο της γυναίκας. Πόσο τολμηρή ήταν αυτή η γυναίκα που υπέστη τον ακρωτηριασμό αυτό; Πόσο πιο τολμηρή θα ήταν εάν αρνιόταν μία παράδοση που της επιβλήθηκε χωρίς τη θέλησή της; Και αποκόμησε πραγματικά κάτι, που να της προσέθετε σε συνειδησιακό ύψος;
Θυμάμαι και την περίπτωση του καλόγερου στην ιστορία του Κώδικα ντα Βίντσι; Εάν την έχεις δει, θα θυμάσαι τον τρόπο που προσπαθούσε να εξιλεωθεί απέναντι στο Θεό, σφίγγοντας γύρω από το μηρό του μία αλυσσίδα που τον έκοβε! Εμένα μου έδωσε πάντως την εντύπωση, πως κατεχόταν από μίσος απέναντι στους ανθρώπους, συμπεριλαμβανομένου και του ιδίου του εαυτού του...

Από την άλλη βέβαια έχουμε ένα μεγάλο πλήθος ανθρώπων - κυρίως αυτούς της δυτικής κοινωνίας - που τρέμουν στην ιδέα μην τυχόν και πειραχτεί μια τρίχα τους, ακόμα κι αν την έδιναν για κάτι το οποίο υποτίθεται ότι πιστεύουν.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GIwRgoS88
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 20:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GIwRgoS88  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μην χερεσαι sterm.....δεν εχει και πολλες καλεσ ο τυποσ...χιχιχι

οσων αφορα το PIERCING KAI TO TATTOO ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑς ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΠΛΕΩΝ ΜΕ ΘΡΗΣΚΕΙΑ....τροπος εκφρασης,ομορφια μπορει...αλλα οχι θρησκευτικο περιεχομενο....

η υπερβολες ειναι αυτεσ που κανουν το Piercing kai το tattoo αηδια...

αλλο ενας τυπος ολος tattoo και αλλο ενα μικρο στο χερι η στο ποδι

αλλο ενα μικρο σκουλαρικακι και αλλο ενας τυπος ολο piercing

και εμενα που μου αρεσει το Piercing(ειχα ενα στο κατο χειλος ,αλλα το εβγαλα πριν 1 βδομαδα) μπορω να πω οτι πολλες φορεσ αηδιαζω.....αλλο ενα σκουλαρικι και αλλο ο robocop......τι ειπα παλι...ειμαι κορυφη...εγραψα

τα λεμε φιλοι μου......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 21:31:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αλλά θέλω να ρωτήσω... τώρα αυτό το "όργανο"... λειτουργεί?

Φίλε Σταμάτη λειτουργεί. Μάλιστα στο kama sutra η συγκεκριμένη πρακτική αναφέρεται ως ένα από τα μέσα σεξουαλικής απόλαυσης. Για όσους ενδιαφέρονται περισσότερο (να μην σας μπουν τίποτα ιδέες μονο χε χε )η πρακτική αυτή λέγεται Apadravya. Το ανάλογο άρθρο στην wiki εδώ

http://en.wikipedia.org/wiki/Apadravya

Τώρα ποιός ξέρει τι είναι η Κυνοδέσμη ε;

Να δω ποιός θα το βρεί....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 23:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τώρα ποιός ξέρει τι είναι η Κυνοδέσμη ε;

Η κυνοδέσμη των αρχαίων είναι η λεγομένη @ρχιδομαζώχτρα της μεσαιωνικής εποχής. Κατα μια έννοια είναι ο πρόγονος των αντρικών εσωρούχων. Για περισσότερες πληροφορίες και φωτο, δες το βιβλίο του Ηλία Πετρόπουλου: "Η ιστορία της Καπότας". (πρέπει να ξεσκαρτάρω τη βιβλιοθήκη μου κάποια στιγμή..)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 02:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εύγε νέε μου!

Γιατί το ανέφερα όμως; Γιατί η κυνοδέσμη που χρησιμοποιούταν από τους αρχαίους αθλητές στον αγώνα δρόμου και σε άλλα αθλήματα για ευνόητους λόγους είχε να κάνει με piercing του ακροποσθίου για να δεθεί το όργανο προς τα πάνω ώστε να μην ενοχλεί στο τρέξιμο.

Πάρτε και μια sexy φωτογραφία του αρχαίου ημών


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GIwRgoS88
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 03:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GIwRgoS88  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γαματο....

ηξερα οτι περναν ναρκωτικα,οτι καναν tattoo.
αλλα και piercing?δεν το χα ξανακουσει

πολυ αλητες οι αρχαιοι ε?

μηπως τελικα αυτοι φταινε για αυτα που κανουμε εμεισ τωρα?
λετε να περασανε στα γονιδια μας?πλακα κανω ε....μην σχολιασετε

ερε γλεντια

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 07:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!

quote:
Θυμάμαι και την περίπτωση του καλόγερου στην ιστορία του Κώδικα ντα Βίντσι; Εάν την έχεις δει, θα θυμάσαι τον τρόπο που προσπαθούσε να εξιλεωθεί απέναντι στο Θεό, σφίγγοντας γύρω από το μηρό του μία αλυσσίδα που τον έκοβε! Εμένα μου έδωσε πάντως την εντύπωση, πως κατεχόταν από μίσος απέναντι στους ανθρώπους, συμπεριλαμβανομένου και του ιδίου του εαυτού του...

Σας παρακαλώ πολύ προσέξτε πως μιλάτε για τo Οpus Dei, την ισχυρότερη οργάνωση του Βατικάνού, τα μέλη της οποίας προσεγγίζουν το θεό διαμέσου του πόνου...

Οι ψυχολόγοι και οι ψυχίατροι λατρεύουν ΟΛΕΣ αυτές τις περιπτώσεις, ανεξαρτήτως θρησκειών...

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 09:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε A.Kircher... καλημέρα...
αλήθεια.. λειτουργεί? Και προσθέτει και στην απόλαυση??? Ποιανού την απόλαυση? Του άντρα ή της γυναίκας??? Πάντος αν η γυναίκα μου έβλεπε τον... "δικό" μου σε τέτοια χάλια... μάλλον θα λιποθυμούσε... και όχι από την χαρά της...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 22:31:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
πολυ αλητες οι αρχαιοι ε?

μηπως τελικα αυτοι φταινε για αυτα που κανουμε εμεισ τωρα?




Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 22:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
η επεμβαση που εχει κανει ο κυριος στον <<μικρο>>του
ειναι για την ευχαριστηση της γυναικας
παρομοιο "τελετουργικο" μπορει να κανει ο καθενας αρκει να αγορασει προφυλακτικο με ραβδωσεις

οι γιακουζα βαζουν στο οργανο τους μαργαριταρια για τον ιδιο σκοπο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κιρκη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 00:46:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κιρκη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάλιστα στο kama sutra η συγκεκριμένη πρακτική αναφέρεται ως ένα από τα μέσα σεξουαλικής απόλαυσης

Αν δεν κανω λαθος, μια αναλογη πρακτικη ηταν διαιτερα δημοφιλης και στους ιθαγενεις της Ινδονησιας. Μονο που εκει, τα "εξαρτηματα" τοποθετουντο κυριως εσωτερικα, ετσι ωστε να δωθει στο οργανο μια μορφη "ruffles". Και θεωρειτο, τεκμηριο ανδρισμου και μεσο σεξουαλικης απολαυσης επισης.

Τωρα stanfromgreece στο ερωτημα σου , σε ποιου την απολαυση συμβαλλει....για του αντρα δεν ξερω.... αλλα για της γυναικας, δεν εχω παρα να σε παραπεμψω στα ποικιλα σχηματα δονητων που κυκλοφορουν στο εμποριο
Αν ξεπερασεις το αρχικο οπτικο σοκ και εξασφαλισεις οτι τιποτα απο τα τσιγκελια αυτα δεν θα φυγει....που ξερεις.....

Παν μέτρον άριστον.Αλλά πρέπει να τίθεται μέτρο και στη μετριόητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 03:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σεμναααααά!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 09:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αααααα... όλα κι ολα... η γυναίκα μου και εγώ...προτιμούμε τα πράγματα όλα όπως μας τα έδωσε η μητέρα φύση... εκείνη ξέρει καλύτερα...
Ασε που τα "φτιαγμένα" όργανα... μου φέρνουν στο μυαλό κάποια... "φτιαγμένα" αυτοκίνητα... που είναι τόσο χαμηλά... που όλο και κάτι θα αφήσουν στον δρόμο άμα βρουν σε καμια λακούβα...
Είμαστε για να ψάχνουμε... μπιχλιμπίδια σε... "λακούβες" τώρα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 02:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χε χε σε topic for adults έχει εξελιχθεί το συγκεκριμένο. Μήπως να προσδιορίζαμε τί είναι το 18+? Χε χε χε.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κιρκη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/12/2006, 15:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κιρκη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
A. Kircher

Σεμναααααά!



Η σεμνοτης δεν υπηρξε ποτε προτερημα μου.

gretel νομιζω οτι ο ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ ηξερε καλα τι εκανε οταν εβαζε τον τιτλο... Κληρονομικο χαριμα ισως....;

Παν μέτρον άριστον.Αλλά πρέπει να τίθεται μέτρο και στη μετριόητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ερυκίνη
Νέο Μέλος

French Polynesia
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 00:29:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ερυκίνη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις φωτογραφίες των εκτρώσεων? Είναι όντως αληθινές? Γιατί από όσο ξέρω μια έκτρωση γίνεται τους πρώτους μήνες τις κύησης πριν το έμβρυο σχηματιστεί. Μάλιστα έχω δει ντοκιμαντέρ οπου τον πρώτο καιρό πιο πολύ με μεγάλο φασόλι μοιάζει παρά με άνθρωπο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 08:39:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αληθινότατες είναι φίλη μου... η γυναίκα μου είναι βοηθός αναισθησιολόγου σε ένα πολύ γνωστό μαιευτήριο της Αθήνας... Της έχω πεί να σταματήσει να μου λέει για πράγματα που βλέπει ε΄κεί μέσα... γιατί δεν αντέχω στην σκέψη και μόνο για το πώς τολμάνε άνθρωποι να κάνουν τέτοια πράγματα σε ανθρώπους...
Σαν "φασόλι" που λές είναι το μέγεθος... από τις πρώτες όμως κιολας εβδομάδες το έμβρυο αρχίζει να σχηματοποιείται με πρώτο απ'όλα το κεφάλι και τα μάτια... Τις περισσότερες φορές όταν κάποια καταλαβαίνει ότι εχει παιδί... έχει περάσει πάνω από ένας μήνας... οπότε όπως καταλαβαίνεις... μάλλον με φασόλι δεν θα μοιάζει πια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1699219
Maintained by Digital Alchemy