ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ο ύποπτος ρόλος των ΜΜΕ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2006, 14:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
krios,
μα το είπα και μόνος μου φίλε μου !

αν κάποιος το κάνει αυτό (δηλαδή,το κλείσιμο των ιδιωτικών καναλιών)
τότε θα γίνει εμφύλιος

η πνευματική αποχαύνωση που έχουν πετύχει όλοι αυτοί οι χυδαίοι τύποι
που διοικούν τα κανάλια,είναι άνευ προηγουμένου

πες σε κάποιον κοιμισμένο νεο-έλληνα ότι δε θα ξαναδεί το
"παρα πέντε" και του έχεις στερήσει τη μοναδική του πνευματική τροφή

θα πεθάνει,δε θα ξέρει πως να σκοτώσει την -έτσι κι αλλιώς- ανύπαρκτη ώρα του

OANNHSEA,
φίλε μου,η κρατική τηλεόραση παλιά ήταν κάτι σα χούντα,αλλά τώρα
παρουσιάζει το καλύτερο -κατά τη γνώμη μου- πρόγραμμα

αν εξαιρέσεις εκπομπές που φτάνουν στο επίπεδο των εκπομπών των ιδιωτικών καναλιών,
τα άλλα προγράμματά της είναι αρκετά καλά

το ίδιο ισχύει και για την ψηφιακή τηλεόραση που δημιούργησε φέτος...

δεν ξέρω,γνώμη μου όλα αυτά
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2006, 18:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σαφέστατα φίλε Αγνοών, έτσι είναι, και για την ΝΕΤ πράγματι έχει κάνει τεράστια άλματα.

quote:
Aκριβως... τουλαχιστο υπαρχουν αρκετες επιλογες για τον καθε να, ωστε να προτιμησει να δει αυτο που θελει να δει

Χμμμ …. Μήπως φίλε μου υπάρχουν παραπάνω επιλογές από ότι θα έπρεπε, και εκεί χαλάει πράγμα;

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

Χρόνια πολλά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2006, 23:28:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως αγαπητοί φίλοι κάπου εδω θα έπρεπε να καταγγείλουμε και τον ύποπτο ρόλο των διαχειριστών του φόρουμ, οι οποίοι χωρίς καμία εξήγηση πέταξαν το θέμα σε μια κατηγορία στην οποία θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε ώς "χωματερή".
Αν αγαπητοί υπάρχουν θέματα που σας "ενοχλούν" ή ενοχλούνται κάποιοι και σας επιβάλλουν να τα θάβετε, να μας το πείτε στα ίσια να μην γράφουμε και να γράφουμε παραμυθάκια για ούφο και κίτρινα ανθρωπάκια... λίγη ντροπή και σεβασμό τουλάχιστον στα μέλη σας που διατηρούν ένα επίπεδο στον χώρο αυτόν που έχει πάρει τον κατήφορο...


Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2006, 12:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Απέριττε, ειλικρινά δε μπορώ να κατανοήσω το λόγο του ξεσπάσματος σου...
Νομίζω οτι στο προηγούμενο μήνυμα μου ήταν σαφής η εξήγηση της μεταφοράς του συγκεκριμένου θέματος σ' αυτήν την Κατηγορία Συζητήσεων.
Απλούστατα δεν είχε συνάφεια με την Κατηγορία του Παράξενου και ταίριαζε στην Κατηγορία που μεταφέρθηκε...

Μου προκαλεί όμως εντύπωση που ύστερα από τόσα χρόνια συμμετοχής αποκαλείς τις Απόψεις, Προτάσεις κ.ά. ως "χωματερή".
Πρώτα απ' όλα στις Συζητήσεις δεν υπάρχει κανενός είδος "χωματερής" για τα θέματα και φυσικά δεν υπάρχουν διαβαθμίσεις στην σημαντικότητα τους.
Ακόμη και θέματα τα οποία δεν έχουν συνάφεια με την θεματολογία του Χώρου μεταφέρονται στο Μουσείο το οποίο ποτέ δεν θεωρήσαμε ως "χωματερή"...
Όλα τα θέματα λοιπόν είναι εξίσου σημαντικά αφού εξετάζουν τόσα πολλά αντικείμενα μέσα από διαφορετική σκοπιά το καθένα κι όλα προωθούν τον διάλογο μεταξύ των μελών και την συνδιαλλαγή των απόψεων.
Για το λόγο αυτό έχουν δημιουργηθεί οι θεματικές Κατηγορίες προκειμένου να εντάσσονται τα θέματα σ' αυτήν που τους ταιριάζει.

Παρόλα αυτά η συγκεκριμένη Κατηγορία Συζητήσεων είναι η τρίτη σε αριθμό μηνυμάτων, με πρώτη .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-. (76389 μηνύματα), δεύτερη το .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-. (55257 μηνύματα) κι ακολουθούν οι Απόψεις, Προτάσεις κ.ά. (31687 μηνύματα).
Μπορούμε λοιπόν να πούμε οτι 31687 μηνύματα ανήκουν στην χωματερή?
Πως μπορεί να γίνει αυτό όταν το κάθε μήνυμα βγαίνει από την ψυχή του καθενός μας κι εκφράζει κάτι δικό του?

quote:
λίγη ντροπή και σεβασμό τουλάχιστον στα μέλη σας που διατηρούν ένα επίπεδο στον χώρο αυτόν που έχει πάρει τον κατήφορο...

Νομίζω πως ύστερα από τόσα χρόνια στον Χώρο του Εσωτερισμού και της Μεταφυσικής έχει αποδειχθεί το αν δείχνουμε σεβασμό ή όχι στα μέλη μας.
Προσπάθησε όμως, φίλε μου, να αναλογιστείς μήπως με την παραπάνω δήλωση σου υποτίμησες τις τόσες πολλές απόψεις και καταθέσεις ψυχής των συνομιλητών σου...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2006, 16:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά ηρεμία ...

Μέρες που είναι...

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

Χρόνια πολλά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2006, 17:50:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σνιφ... μπαρουτι μυρισε και παλι


NIGHTHAWK

...and the Predators wll prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 00:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...μπαααα....έσβησε κιόλας !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 09:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατ' αρχήν να καλημερίσω όλους σας και τον φιλο διαχειριστή που μου απάντησε στο παράπονό μου. Θέλω να πιστεύω λοιπόν ύστερα απο την απάντηση ότι η μεταφορά δεν έγινε εσκεμμένα αλλά λόγω θεματολογίας. Δέχομαι τις εξηγήσεις και σταματώ εδω το ζήτημα.
Οφείλω όμως να εξηγήσω για να μην παρεξηγηθώ απο τους υπόλοιπους καλούς συζητητές που ευτυχώς ακόμα υπάρχουν στο φόρουμ, ότι το επίπεδο του φόρουμ δυστυχώς έχει πέσει σε κάποιο βαθμό και αυτό θεωρώ ότι είναι ευθύνη των φίλων διαχειριστών.
Υπάρχουν πολλοί καλοί και αξιόλογοι φίλοι συζητητές εδω, αλλά δυστυχώς τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχω παρατηρήσει ότι υπάρχουν κάποια άτομα τα οποία λειτουργούν ανεξέλεγκτα και μόνο όταν τα πράγματα φτάνουν σε πολύ οριακά σημεία, λαμβάνονται μέτρα εναντίον τους. Κάποια πράγματα θεωρώ ότι πρέπει να αντιμετωπίζονται εν τη γεννέσει τους και προτού το αυγό του φιδιού εκκολαφθεί.
Αυτό λοιπόν είναι το σημείο στο οποίο μιλώ για κατήφορο και όχι όλοι οι άλλοι καλοί φίλοι που μπαίνουν εδω. Δεν θα καταδίκαζα όλα τα μέλη συλλήβδην. Δεν είμαι ανόητος.
Το επόμενο θέμα πάντως που θα βάλω το θεωρώ πολύ σημαντικό και θα έχει σχέση με το παράξενο κι ελπίζω ότι δεν θα καταλήξει κάπου αλλού απο εκεί που πιστεύω ότι ταιριάζει...
Να ευχηθώ μέσα απο την καρδιά μου ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ δημιουργική και ευτυχισμένη, με λιγότερες ατυχίες για όλους μας...
Και πάλι να ευχαριστήσω τον Dying Incubus για την απάντησή του.
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 10:44:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Απέριτε, τώρα μιλάς σωστά.
Σε αρκετά, σχεδόν όλα δηλαδή,
έχεις δίκιο.
Αλλά δεν είναι το θέμα μας.
Και μια συζήτηση σε αυτό,
δεν χρειάζεται.
Και για να μην αφήσω υπονοούμενα,
νομίζω ότι οι διαχειριστές δεν μπορούν
να κάνουν και πολλά.


ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

Χρόνια πολλά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 18:12:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως αγαπητοί φίλοι κάπου εδω θα έπρεπε να καταγγείλουμε και τον ύποπτο ρόλο των διαχειριστών του φόρουμ, οι οποίοι χωρίς καμία εξήγηση πέταξαν το θέμα σε μια κατηγορία στην οποία θα μπορούσαμε να χαρακτηρίσουμε ώς "χωματερή".

quote:
Κατ' αρχήν να καλημερίσω όλους σας και τον φιλο διαχειριστή που μου απάντησε στο παράπονό μου.

Να σε καλημερίσω και εγώ φίλε απέριττε και να σου διευκρινήσω οτι νομίζω ... ετσι οπως εκφράζεσαι.. (παραθέτω σχετικό απόσπασμα) δεν ακούγεται ως παράπονο.. αλλά ως κατηγορία.
Μιας λοιπόν εδώ και ενάμισυ χρόνο παρατηρείς αυτά που περιγράφεις.. σίγουρα θα εχεις καταλάβει οτι τέτοιου είδους παράπονα εκτός του οτι μπορεί να παρεξηγηθούν .. μπορεί να αποτελέσουν αφορμή ωστε να επικρατήσει ενα μπάχαλο...

Αν θές λοιπόν το θεματάκι σου να πιάσει τόπο.. γιατί είναι πολύ καλό θέμα.. μην το πετροβολάς....


Edited by - allzzaro on 30/12/2006 19:21:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2006, 22:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε νομίζω ότι με την τελευταία μου τοποθέτηση προσπάθησα να λύσω την παρεξήγηση... Να είσαι καλά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2006, 17:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ!

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

Χρόνια πολλά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy