ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ψυχοτρονική τεχνολογία...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
BeTReX
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 16:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τωρα θα ηθελα να ρωτησω το εξης...
Υπαρχει περιπτωση καποια συχνοτητα - ταλαντωση , να μπορει να επηρεαζει τον ανθρωπινο εγκεφαλο ωστε αυτος να αλλαζει συνηδεισιακη κατασταση;
Δηλαδη απο την περιοχη 13 - 60 ΗΖ σε 7 - 13HZ η 4-7 ΗΖ;
Πχ να τον βοηθα να πεφτει ευκολοτερα σε χαλαρωση; διαλογισμο ισως;
Οι βουδιστες μοναχοι οταν προφερουν το ΟΜ τι ακριβως κανουν;

Φίλε μου πάνειε θα σε παραπέμψω ξανά σε ένα link για να δεις ότι είναι πολύ παλιά η ιδέα του ότι ο εγκέφαλος επηρεάζεται μέσα σε κάποιες συχνότητες...

http://www.astralinsight.com/GR/atlac.html
(Διάβασε το μην το θεωρήσεις άσχετο απευθείας)

Ένα άλλο παράδειγμα για τις συχνότητες είναι το εξής:κάποια ζώα όπως η γάτα ζουν και επιβιώνουν μέσω συχνοτήτων.Για παράδειγμα έχεις δει ποτέ μια γάτα να κάθεται και να κοιτάει στο πουθενά ή μέσα σε ένα τοίχο και ξαφνικά μετά από δυο λεπτά να σου φέρει ένα ποντίκι(??).Αν έχεις γάτα πιθανόν και να το έχεις δει.Η θεωρία περί της έκτης αίσθησης του σκύλου βασίζεται και αυτή σε συχνότητες που πιάνει ο σκύλος και δεν πιάνουμε εμείς..Δηλαδή τα ζώα μπορούν να πιάσουν όλες αυτές τις συχνότητες μέσου του μουστακιού τους..Και όταν λέω όλες εννοώ την συχνότητα για το φαΐ τους,την συχνότητα για τα αισθάματά τους,την συχνότητα για την αναπαραγωγή τους και άλλα πολλά.Υπάρχει μέχρι και η συχνότητα για τον θάνατο ή για το νερό η για το σκοτάδι..

Και δω στέκομαι μερικές φορές και αναρωτιέμαι αν όντως υπάρχουν αυτές οι συχνότητες ποιο είναι το δικό μας σύστημα για να τις αντιλαμβανόμαστε και αν τις αντιλαμβανόμαστε τότε σίγουρα θα μας επηρεάζουν,δηλαδή σκέψου να πιάσεις την συχνότητα της δυστυχίας θα είσαι δυστυχισμένος μέχρι να επηρεαστείς από κάποια άλλη συχνότητα π.χ της χαράς.

Άρα αν κάποιος ανακάλυπτε ποια ακριβώς είναι η κάθε συχνότητα θα μπορούσε να κατασκευάσει μια μηχανή και να μας ελέγχει??Τι λέτε θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο?

Υ.Γ Το ΟΜ προσφέρει μια ιδιαίτερη δόνηση στο κεφάλι,ίσως είναι "κόλπο" για να μένουν συγκεντρωμένοι σε αυτό.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BeTReX
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 21:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΣΚΕΥΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΤΗΛΕΠΑΘΕΙΑΣ
Όταν ο Patrick Flanagan ήταν έφηβος, στις αρχές της δεκαετίας του 1960, το περιοδικό "Life" τον κατέταξε σαν έναν απ' τους κορυφαίους επιστήμονες στον κόσμο. Ανάμεσα στις εφευρέσεις του ήταν το Νευρόφωνο, ένα ηλεκτρονικό όργανο που μπορεί να προγραμματίσει υποβολές σε κάποιο άτομο, απευθείας μέσω δερματικής επαφής. Κατασκεύασε το πρώτο Νευρόφωνο σε ηλικία 14 ετών, από σκουπίδια της κουζίνας. Τα ηλεκτρόδιά του ήταν γυαλιστικά σφουγγαράκια φτιαγμένα από λεπτό χάλκινο σύρμα και μονωμένο με πλαστικές σακούλες. Κατόπιν σύνδεσε τα ηλεκτρόδια σε έναν ειδικό μετασχηματιστή που ήταν συνδεδεμένος στον ενισχυτή hi-fi.

Κρατώντας τα σφουγγαράκια στους κροτάφους του, μπορούσε να ακούσει, μέσα στο κεφάλι του, μουσική απ' τον ενισχυτή. Μετέπειτα μοντέλα ρύθμιζαν αυτόματα το σήμα για να συντονιστεί με το ανθρώπινο δέρμα σαν μέρος ενός περίπλοκου κυκλώματος. Οι ειδικοί για τις ευρεσιτεχνίες είπαν ότι, ήταν αδύνατο ο ήχος να ακούγεται καθαρά δίχως να δονεί τα οστά ή να διέρχεται από κάποιο κρίσιμο νεύρο του αυτιού και αρνούνταν για 12 χρόνια να το κατοχυρώσουν. Το αρχείο ανοίχτηκε ξανά όταν ένας κουφός - εξαιτίας νευρικού προβλήματος - υπάλληλος στο γραφείο ευρεσιτεχνιών, άκουσε με ένα Νευρόφωνο.

Κάποια εποχή ο Flanagan ερεύνησε την γλώσσα ανθρώπων/δελφινιών, σε σύμβαση με το Ναυτικό των Η.Π.Α. Αυτό οδήγησε σε ένα τρισδιάστατο ολογραφικό ηχητικό σύστημα, το οποίο μπορούσε να θέσει ήχους οπουδήποτε στο χώρο. Κατόπιν τελειοποίησε ένα μοντέλο Νευροφώνου, που μπορούσε να χρησιμοποιηθεί για υποσυνείδητη εκμάθηση, η οποία θα κατευθύνονταν σε μακροπρόθεσμες τράπεζες της μνήμης. Αλλά αφού έστειλε μια πρωτότυπη εφαρμογή για ένα ψηφιακό Νευρόφωνο, η Defense Intelligence Agency, Υπηρεσία Αμυντικών Πληροφοριών το κατέταξε σε ένα επίπεδο μυστικότητας, και ήταν ανήμπορος να δουλέψει πάνω στη συσκευή ή να μιλήσει σε κανένα γι΄ αυτήν για πέντε χρόνια. Αυτό ήταν αποκαρδιωτικό, αφού η πρώτη ευρεσιτεχνία έκανε 12 χρόνια να γίνει δεκτή.

Έχοντας βοηθήσει κάποιους κουφούς ανθρώπους να ακούσουν, το επόμενο θαύμα του Flanagan θα μπορούσε να είναι να βοηθήσει τους τυφλούς να δουν. Το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να ερεθίσουμε το δέρμα με τα σωστά σήματα.

Το βρήκα και σκέφτηκα ότι θα βοηθήσει..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 23:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα φίλε BeTReX
Γράφεις


quote:
Άρα αν κάποιος ανακάλυπτε ποια ακριβώς είναι η κάθε συχνότητα θα μπορούσε να κατασκευάσει μια μηχανή και να μας ελέγχει??Τι λέτε θα μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο?


Αυτο αναρωτιέμαι και εγω πολυ καλη ερωτηση....
Δυσκολη η απαντηση της....
Παντως εχουμε πολυ συζητηση ακομα να κανουμε, αλλα εχουμε ενα πρωτο στοιχειο θα ελεγα...
Οτι ο ανθρωπινος εγκεφαλος μαλλον επηρεαζεται απο τις ηλεκτρομαγνητικες ακτινοβολιες, μπορουμε να το δεχθουμε αυτο σαν αρχη;
Σε ποιο βαθμό θα το δουμε στην συνεχεια αν μπορεσουμε....

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..

Edited by - πάνειος on 05/01/2007 23:50:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BeTReX
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 17:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ότι ο ανθρώπινος εγκέφαλος επηρεάζεται ή ακόμη καλύτερα λειτουργεί με εγκεφαλικές συχνότητες είναι σίγουρο.Κι για όσους δεν με πιστεύουν θα προσπαθήσω να τους δώσω μια σχεδόν ολοκληρωμένη απάντηση..

Ένα από τα πλέον απλά σε σύλληψη και εφαρμογή όπλα,"ήταν" η περίφημη γεννήτρια <<διέγερσης του εγκεφάλου>>.(Όταν λέω "ήταν" εννοώ τότε που ξεκίνησε η "επιστήμη" παραψυχολογία από τους Ρώσους στην διάρκεια του ψυχρού πολέμου)

Λοιπόν στην συνέχεια θα σας δείξω σε ποια πράγματα βασίστηκε η παραπάνω εφαρμογή.Για να μεταβάλει ο οργανισμός μας τα ερεθίσματα που παίρνει από το περιβάλλον σε αισθήματα,βοηθούν και τα εγκεφαλικά κύματα ή αλλιώς συχνότητες.Σύμφωνα με έρευνες που έχουν γίνει σε διάφορες κλινικές οι συχνότητες αυτές έχουν σαν αρχή τους τα νευρικά κέντρα της <<φαιάς ουσίας>> του εγκεφάλου και του νωτιαίου μυελού.Παράγονται δε συνεχώς και ανεξάρτητα από τα εσωτερικά ή εξωτερικά ερεθίσματα.Οι συχνότητες αυτές έχουν τάση μερικών δεκάτων του μικροβόλτ(1μV = 10 στην -6η V )και χρησιμεύουν σαν πηγή ερεθιστικότητας οποία αποτελεί παράγοντα επιλογής των ερεθισμάτων που προέρχονται είτε από τον εξωτερικό ,φυσικό μας κόσμο,είτε από τον εσωτερικό,ψυχικό μας κόσμο.Αυτό αποδεικνύει ταυτόχρονα ότι ο εγκέφαλος δεν είναι ένα αδρανές κέντρο που διεγείρεται μόνον όταν επενεργούν τα διάφορα ερεθίσματα .Οι εγκεφαλικές συχνότητες είναι της τάξης μεγέθους μερικών Hz(μονάδα συχνότητας:1 Hz = 1sec στην -1).Χωρίζονται δε στις ακόλουθες κατηγορίες.

1) ΔΕΛΤΑ * 0,5 Hz - 4 Hz *Βαθύς ύπνος.
2) ΘΗΤΑ * 4 Hz - 8 Hz *Πρώτο στάδιο ύπνου.
3) ΑΛΦΑ * 8 Hz - 14 Hz *Ηρεμία με συνεχή ετοιμότητα.
4) ΒΗΤΑ * 14 Hz - 30 Hz *Πλήρης εγρήγορση και μεγάλη συγκέντρωση του νου.

Με την παραπάνω διάταξη κατέγραψα εργαστηριακά τις ακόλουθες κυματομορφές συχνοτήτων <<Δ>>,<<Θ>>,<<Α>>,<<Β>> .Καταστάσεις ανυσιχίας,συναισθηματικές φορτίσεις έχουν σαν αποτέλεσμα την αύξηση ή και την καταστολή των συχνοτήτων αυτών.Εδώ βασίζονται και τα διάφορα πειράματα και οι μέθοδοι <<Brain control>> και <<Brain stimulation>>.

Από την στιγμή οι Ρώσοι είχαν στα χέρια τους αυτήν τις επιστημονική απόδειξη,ότι ο εγκέφαλος παράγει συχνότητες οι οποίες μπορούν να καταγραφούν και κατά συνέπεια να μεταβληθούν .
(Στο σημείο αυτό να σταθώ και να σας πω ότι οι βιολογικές ή εγκεφαλικές αυτές συχνότητες είναι υπο-ηχητικές που σημαίνει ότι δεν μπορεί να τις αντιληφθεί ανθρώπινο αυτί)

Και αυτό το οποίο θέλω να καταλήξω είναι το εξής: μια τέτοια εξωγενής συχνότητα,που θα μπορούσε να μεταβάλει την ψυχική διάθεση ενός ατόμου,θα έπρεπε να βρίσκεται συνυφασμένη μέσα σε κάποια άλλη ακουστική συχνότητα κατασκευή και εφαρμογή μιας συσκευής-όπλου που θα επηρέαζε στην συνέχεια και κατά βούληση την ψυχολογική ή και πνευματική κατάσταση ατόμου ή ατόμων είναι σχετικά απλή,τουλάχιστον σαν ιδέα.Δηλαδή αν ήθελα να δημιουργήσω υπερ-διέγερση σε ένα άτομο αρκεί να το βομβαρδίσω με συχνότητες <<Β>>.Εάν θέλω να καταστείλω τις δραστηριότητες του αρκεί να το βομβαρδίσω με συχνότητες <<Α>>.

Ελπίζω να φτάνουν αυτά για τώρα γιατί κουράστηκα να γράφω...Θα ολοκληρώσω την σκέψη μου κάποια άλλη στιγμή..Ελπίζω να μην σας κούρασα..Περιμένω κι άλλη απάντηση κι από σας παιδιά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 08:42:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί μου φίλοι καλή σας μέρα...
είχα αρκετές μέρες να απαντήσω γιατί δεν είχα τον χρόνο. Αυτή την στιγμή μπορώ να το κάνω.
Πριν μπω στο θέμα θα ήθελα να κάνω καλοπροαίρετα μια παρατήρηση. Όπως βλέπετε απο την εξέλιξη της κουβέντας το θέμα είναι πολύ σοβαρό και μπορούμε να πούμε πολύ σημαντικά πράγματα. Γι αυτό θα παρακαλέσω κάποιους φίλους εδω αν δεν έχουν κάτι σημαντικό να πουν έστω και σε αντίθεση με τους υπόλοιπους να μην ειρωνεύονται. Καλή η πλάκα όταν όμως έχει να συνεισφέρει και κάτι. Αν υπάρχουν επιχειρήματα ότι κάτι δεν λειτουργεί ή δεν είναι έτσι να μιλάτε συγκεκριμένα και όχι απλά να κοροϊδεύετε. Εγω δεν ισχυρίστηκα ότι αυτό που πρόβαλα είναι έτσι. Κι εγω στο ψάξιμο είμαι...
Μια δεύτερη παρατήρηση για τον φίλο που μπαίνει με το νικ Artaxerxes.
Αγαπητέ φίλε κι εγω προσωπικά και φαντάζομαι και αρκετοί άλλοι εδω δεν είμαστε καλοί γνώστες της αγγλικής γλώσσας, γι αυτό θα σε παρακαλέσω να μας έγραφες στα ελληνικά. Αυτό θα βοηθούσε και εμένα και πολλούς άλλους φίλους εδω.
Σχετικά με τον φίλο BeTrex. Να σε ευχαριστήσω ειλικρινά για τις παρεμβάσεις σου γιατί δείχνουν ότι έχεις ασχοληθεί πολύ με το θέμα. Η παραπομπή που μας έκανες στο άρθρο του Γιώργου του Στάμκου ήταν πολύ ενδιαφέρουσα και σε ευχαριστώ γι αυτήν. Εδω θέλω να πω για τον Γιώργο τον Στάμκο τον οποίο έχω γνωρίσει προσωπικά, ότι είναι απο τους ανθρώπους του χώρου που έχουν απίστευτο πλούτο γνώσεων πάνω σε αυτά τα θέματα. Είναι απόλαυση να συζητάς μαζί του και θα προτείνω στους φίλους εδω ότι αν πάρουν είδηση πότε κατεβαίνει ο Γιώργος απο Θεσσαλονίκη για να κάνει ομιλία στην Αθήνα, να πάνε τρέχοντας. Μόνο κέρδος θα έχουν...
Επίσης φίλε μου ήταν πολύ ενδιαφέρουσα η παραπομπή που έκανες στους Ατλάντιους σχετικά με τους κρυστάλλους. Για το συγκεκριμένο θέμα έχω πληροφορίες που αφορούν το σήμερα και μπορώ να βεβαιώσω ότι οι κρύσταλλοι λειτουργούν. Προσωπικός και πολύ καλός μου φίλος ο οποίος αντιμετωπίζει πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας, είχε την τύχη να του συστήσουν μια ομάδα ανθρώπων η οποία δρα στα Βόρεια Προάστια της Αθήνας (δεν μπορώ να μπω σε λεπτομέρειες για ευνόητους λόγους) και η οποία κάνει ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ κρυσταλλική θεραπεία σε ανθρώπους που την έχουν ανάγκη. Δεν μπόρεσα να δω προσωπικά τον χώρο γιατί πολύ δύσκολα σε δέχονται, όμως απο περιγραφές του φίλου μου έμαθα κάποια πράγματα. Θα παρακαλέσω να μην με ρωτήσετε περισσότερες λεπτομέρειες πάνω σε αυτό γιατί δεν πρόκειται να απαντήσω. Έχω δεσμευτεί. Αν θεωρήσετε ότι είναι ψέμα με γειά σας και χαρά σας ψέμα είναι...
Σχετικά με τις συσκευές που επηρεάζουν τον εγκέφαλο τις λεγόμενες BRAINMACHINES και οι οποίες λειτουργούν με την εκπομπή διαφόρων συχνοτήτων, θέλω να πω ότι λειτουργούν, γιατί είναι κάτι το οποίο έχω δοκιμάσει προσωπικά.
Μου είχε δώσει μια φίλη ένα ηλεκτρονικό πρόγραμα παραγωγής συχνοτήτων και μάλιστα σου προσδιόριζε σε τι ακριβώς επιδρά η κάθε συχνότητα. Φανταστείτε ότι αυτό που λέω είναι κάτι πολύ απλό και όμως σε ότι έχει να κάνει με την χαλάρωση λειτουργούσε σας το λέω ειλικρινά. Ας σκεφτούμε λοιπόν μια πιο εξειδικευμένη συσκευή τι θεαματικά αποτελέσματα μπορεί να έχει.
Το θέμα είναι πολύ σοβαρό και μέσα απο την συζήτησή μας μπορούμε να βγάλουμε προς τα έξω πολύ σημαντικά πράγματα.
Να είμαστε καλά...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 22:05:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα
Αγαπητέ BeTReX γραφεις:

quote:
Και αυτό το οποίο θέλω να καταλήξω είναι το εξής: μια τέτοια εξωγενής συχνότητα,που θα μπορούσε να μεταβάλει την ψυχική διάθεση ενός ατόμου,θα έπρεπε να βρίσκεται συνυφασμένη μέσα σε κάποια άλλη ακουστική συχνότητα κατασκευή και εφαρμογή μιας συσκευής-όπλου που θα επηρέαζε στην συνέχεια και κατά βούληση την ψυχολογική ή και πνευματική κατάσταση ατόμου ή ατόμων είναι σχετικά απλή,τουλάχιστον σαν ιδέα.Δηλαδή αν ήθελα να δημιουργήσω υπερ-διέγερση σε ένα άτομο αρκεί να το βομβαρδίσω με συχνότητες <<Β>>.Εάν θέλω να καταστείλω τις δραστηριότητες του αρκεί να το βομβαρδίσω με συχνότητες <<Α>>.


Εχουμε καπου καταγεγραμμενη μια επιστημονικη μελέτη που να εχει αποδειξει οτι μεσω μιας τετοιας συσκευης, υπηρξαν πραγματικα αποτελεσματα;
Αν εχεις καποια σχετική αναφορά θα ηταν χρησιμο να την διαβασουμε.
Βεβαια υποψιαζομαι οτι μια τετοια μελετη, η ακομα, σχεδια μιας τετοιας συσκευης, θεωρω απιθανο να υπαρχουν ¨ελευθερα¨ για το ευρυ κοινο.
Καταλαβαινουμε ολοι τι σημαινει να εχει την δυνατοτητα ο οποιοσδηποτε να χειριζεται μια τετοια συσκευη....
Αν ισχυει δεν ειναι αστεια πραγματα αυτα...

Τωρα μια ερωτηση ακομα.
Οι ψυχοτρονικες συσκευες , αν υπαρχουν , ειναι ηλεκτρονικες διαταξεις που μπορουν να επηρεασουν ψυχολογικα αλλα και σωματικα, κατ επεκταση, τον ανθρωπο.
Σημασια εχει, οτι ασχετα με τον αν λειτουργησαν, η οχι, καποιοι προσπαθησαν να τις φτιαξουν, ετσι δεν ειναι; σε αυτο συμφωνουμε νομιζω.
Η ερωτηση ειναι:
Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΨΥΧΟΤΡΟΝΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ (ΣΧΕΔΟΝ) ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ;
Η τηλεοραση ως μεσον, μπορει να επηρεασει συναισθηματικα και ψυχολογικα τον τηλεθεατη;
Μπορει να του κατευθηνει την σκεψη;
Μπορει να περασει υποσεινηδητα μηνυματα; μεσω των διαφημισεων , ειδησεων; κ.λ.π.
Θα μπορουσαμε να καταταξουμε λοιπον και την τηλεοραση, σε αυτην την κατηγορια, αν συμβαινει κατι απο τα παραπανω;


Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..

Edited by - πάνειος on 07/01/2007 22:09:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2007, 23:42:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή χρονιά.


Πάνειε, μια και είσαι ηλεκτρολόγος μηχανικός, θέλω να σε ρωτήσω μερικά πράγματα.

Είναι σίγουρο ότι ο τελεστικός ενισχυτής στη συσκευή είναι για ακουστικές συχνότητες μόνο; Αν ενισχύονται και ραδιοφωνικές συχνότητες τότε με συνδεσμολογία ανοκτού βρόχου αυτό που έχουμε είναι μια συσκευή με τεράστιο gain που ενισχύει πολύ τον θόρυβο που πιάνουν οι πλάκες, και τον στέλνει ραδιοφωνικώς στο... υπερπέραν. Ο θόρυβος όμως που πιάνουν οι πλάκες και εκπέμπεται ενισχυμένος από την κεραία, ίσως δεν είναι τελείως τυχαίος:

Στο global consciousness project έχει παρατηρηθεί ότι γεννήτριες τυχαίων αριθμών (που είναι βασισμένες σε γεννήτριες θορύβου) αποκτούν bias προς τη μια ή την άλλη κατεύθυνση πριν μεγάλα παγκόσμια γεγονότα όπως η 9/11 ή ο θάνατος της Νταϊάνας. Με άλλα λόγια ο θόρυβος χάνει τις στατιστικές του ιδιότητες, παύει να είναι τυχαίος για κάποιο άγνωστο λόγο.

Στο χαρτί λοιπόν που ακουμπήσαμε για να γράψουμε την ευχή μας, αφήσαμε μήπως κάποιο... ψυχικό αποτύπωμα, που επηρεάζει το θόρυβο; Κύτταρά μας μήπως; Κάτι από την... αύρα μας; Κάτι άλλο άγνωστο, που επηρεάζει τις στατιστικές ιδιότητες του θορύβου; Του θορύβου που στέλνεται κατά πολύ ενισχυμένος σε όλο τον κόσμο σαν ραδιοκύματα; Σε όλο τον κόσμο; Σε πόση απόσταση μηδενίζεται άραγε η ένταση ενός ραδιοφωνικού σήματος; Θεωρητικά δεν μηδενίζεται ποτέ, αλλά μειώνεται ασυμπτωτικά λόγω διασποράς και απωλειών, έτσι δεν είναι;


Μεταξύ μας, τελείως διαισθητικά και χωρίς να μπορώ να το βάλω σε λόγια, η συσκευή κάνει μπαμ ότι πρόκειται για απάτη.


Απέριττε, τι άλλο θυμάσαι για τις άλλες συσκευές στην εκπομπή;


Άσχετο. Πάνειε, ξέρεις μήπως μέχρι πόσα βαττ σηκώνει ένα απλό βύσμα (όχι suko);


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 00:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"μια συσκευή με τεράστιο gain"

Αν φτιάξεις έναν ακουστικό ενισχυτή με gain 200 (μπορώ να ανεβάσω σχέδιο αν θες) στο μεγαφωνάκι του θα ακούς ραδιοφωνικούς σταθμούς της περιοχής σου. Αυτό συμβαίνει εξαιτίας αυτοταλάντωσης και είναι ιδιαίτερα συχνό στο γεμάτο ηλεκτρικό θόρυβο περιβάλλον των σύγχρoνων πόλεων. Άρα ούτε λόγος για "τεράστιο gain' σε απλά κυκλώματα χωρίς φίλτρα.

"πόσα βαττ σηκώνει ένα απλό βύσμα (όχι suko);"

...εξαρτάται από το καλώδιο που "φοραεί" το οποίο πάντως δεν μπορεί να είναι πάνω από 0,75mm^2. Άρα μιλάμε σίγουρα για κάτω από 1000 watt.




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 00:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
> Αν φτιάξεις έναν ακουστικό ενισχυτή με gain 200 στο μεγαφωνάκι του θα ακούς ραδιοφωνικούς σταθμούς της περιοχής σου.

Ο τελεστικός ενισχυτής δεν έχει από μόνος του συγκεκριμένο bandwidth για κάθε gain όπως αυτό καθορίζεται από το feedback; Δηλαδή δεν φιλτράρει συχνότητες από κάποια συχνότητα και πάνω;

Μήπως εννοείς κάτι άλλο με τη φράση "τελεστικός ενισχυτής";

Εγώ εννοώ σαν τα τσιπάκια που ανέφερε ο Πάνειος, με 2 inputs και πολύ μεγάλο gain ανοικτού βρόχου.


> Άρα ούτε λόγος για "τεράστιο gain' σε απλά κυκλώματα χωρίς φίλτρα.

Εγώ ξέρω υπάρχουν παλμογράφοι που δείχνουν τάσεις της τάξης του μV σε συχνότητες της τάξης του GHz. Ο ενισχυτής ενός τέτοιου παλμογράφου, αποκλείεται να είναι ο ενισχυτής της υποτιθέμενης ψυχοτρονικής συσκευής μας;


Έφερα μερικές ηλεκτρικές συσκευές από την Αγγλία και δεν ξέρω τι Ελληνικά βύσματα να βάλω, τα suko είναι άβολα και θα προτιμούσα να βάλω απλά όπου γίνεται. Ξέρω τι ισχύ τραβάει η κάθε συσκευή, λες ότι τα suko αρχίζουν από τα 1000 W και πάνω;


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 08/01/2007 00:53:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 13:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε ολους
Αγαπητέ φίλε gentleman για αποφυγή παρεξηγήσεων πρεπει να αναφερω οτι δεν ειμαι ηλεκτρολογος μηχανολογος.
Εχω τελειωσει την ΣΙΒΙΤΑΝΕΙΔΙΟ σαν Ραδιοτεχνιτης τηλεοπτικων συσκευων και εγκαταστασεων.
Αυτο αναφερει το πτυχιο μου, κοινως μας λενε ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥΣ, αν και δεν ευσταθει ως ορος, αλλα τελως παντων απο συνηθεια και για συντομια ετσι λεμε.
Υπηρξα και πριν απο την σχολη και μετεπειτα για πολλα χρονια Ραδιοερασιτεχνης, (πες ραδιοπειρατης καλυτερα), και ειχα ασχοληθει με την κατασκευη πομπων στα ΜΕΣΑΙΑ MW , ΒΡΑΧΕΑ SW,CB, FM και πειραματιστικα για λιγο και στην εκπομπη τηλεοπτικου σηματος με μικρης εμβελειας αυτοσχεδιους πομπους (σημερα βρισκεις τηλεοπτικο πομπο και οχι μονο και στα σουπερ μαρκετ) στα VHF L.
Αυτα μεχρι που πηρα τα βουνα και τα λαγκαδια, μας ¨μαζεψε¨ και το Ραδιογωνιομετρο του Υπουργειου Συγκοινωνιων, καποτε, και ετσι οι εκπομπες, περασαν στην ιστορια για μενα.... Ωραιες εποχες...
Καλυτερα στα βουνα και στις σπηλιες δεν τ΄αλλαζω με τιποτα...
Γλυτωσα και απο τους πονοκεφαλους απο την ακτινοβολια που ετρωγα καθισμενος διπλα στον πομπο με τις Λυχνιες τοσες ωρες....

Γραφεις:

quote:
Σε πόση απόσταση μηδενίζεται άραγε η ένταση ενός ραδιοφωνικού σήματος; Θεωρητικά δεν μηδενίζεται ποτέ, αλλά μειώνεται ασυμπτωτικά λόγω διασποράς και απωλειών, έτσι δεν είναι;

Ετσι ειναι... Πρακτικα βεβαια απο ενα σημειο και μετα ειναι τοσο μικρη η ενταση του που ειναι αδυνατο να το ανιχνευσεις...Λεγεται οτι ομως οτι συνεχιζει να ¨ταξιδευει¨ στους αιθερες για παντα !

quote:
Μεταξύ μας, τελείως διαισθητικά και χωρίς να μπορώ να το βάλω σε λόγια, η συσκευή κάνει μπαμ ότι πρόκειται για απάτη.

Και εγω το ιδιο πιστευω , δεν πιστευω οτι ενα τοσο απλο κυκλωμα μπορει να εχει τα αποτελεσματα που ισχυριζεται ο κατασκευαστης του.

Αυτο που ομως εχει σημασια για μενα και εδω θελω να διαχωρισω λιγο την θεση μου στο θεμα αυτο, δεν ειναι αν λειτουργει η λεγομενη ¨μηχανη των ευχων¨, αλλα αν ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΑ και απο ΑΠΟΣΤΑΣΗ μπορει να επηρεαστει, σε ενα βαθμο, ο ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ.
Τα συναισθηματα μας τι ειναι αραγε;
Ειναι χημικες ουσιες - εκρισσεις, μεσα στον εγκεφαλο μας; η οχι;
Αν δεχθουμε οτι τα συναισθηματα μας, ειναι χημικες ουσιες, μια Ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια, καποιας συγκεκριμενης συχνοτητας και ισχυος, θα μπορουσε ισως, να επηρεασει την παραγωγη των ουσιων αυτων μεσα στον ανθρωπινο εγκεφαλο;


Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 13:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

gentleman λέει...

Στο global consciousness project έχει παρατηρηθεί ότι γεννήτριες τυχαίων αριθμών (που είναι βασισμένες σε γεννήτριες θορύβου) αποκτούν bias προς τη μια ή την άλλη κατεύθυνση πριν μεγάλα παγκόσμια γεγονότα όπως η 9/11 ή ο θάνατος της Νταϊάνας.


Το project αυτό είναι λίγο ψιλοπατάτα μιάς και δεν έχει επιστιμονικές βάσεις, πρώτυπα και γενικός δεν υπάρχει κάποιο πρωτόκολλο...
π.χ όταν λές πρίν από κάθε μεγάλο γεγονός...ΠΟΣΟ πρίν ;; 1-2-10-20-100 λεπτα; Αυτό είναι σταθερό ..;; κλπ κλπ

ΜΟΥΦΑ ΜΟΥΦΑ όπως μούφα είναι και οι ψυχοτρονικές συσκευές...
Φυσικά και τα ηλεκτρομαγνιτικά κύμματα επιρεάζουν τον εγκέφαλο. Ανοιξε το φούρνο μικροκυμάτων, βάλε ένα κατσαβίδι και μπλοκαρε την ασφάλεια και ανοιξέ τον στα 800W....(Ασε καλύτερα μήν το κάνεις γιατι μαλλον θα πεθάνεις...Ο Πάνος μπορεί ελέυθερα να το κάνει γιατί ξέρω οτι αντέχει !!!). Το ερώτημα είναι αν μπορούμε να κοντρολάρουμε το αποτέλεσμα... και τα μέχρι τώρα αποτελέσματα τα οποία τα βλέπουμε τριγύρω μας είναι οτι δεν έχουν καταφέρει τίποτε....Είναι σαν να προσπαθεί κάπιος να κάνει μιχροχειρουργική επέμβαση στον εγκέφαλο και το μόνο εργαλειο που έχει είναι ο Μετροπόντικας....

Πάντως δεν μου απαντήσατε ...το μηχάνημα διαβάζει Ελληνικά ή ακόμη ;;
ααα και διαβάζει μπρός πίσω την σελίδα ή πρέπει να την γυρίζω κάθε φορά...και πώς ξέρω οτι διάβασε την πρώτη σελίδα ;;; Είναι multitasking; μπορεί να διαβάσει 2 και περισσότερες ευχες ταυτοχρόνως ;



Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2007, 19:59:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Φυσικά και τα ηλεκτρομαγνιτικά κύμματα επιρεάζουν τον εγκέφαλο. Ανοιξε το φούρνο μικροκυμάτων, βάλε ένα κατσαβίδι και μπλοκαρε την ασφάλεια και ανοιξέ τον στα 800W....(Ασε καλύτερα μήν το κάνεις γιατι μαλλον θα πεθάνεις...Ο Πάνος μπορεί ελέυθερα να το κάνει γιατί ξέρω οτι αντέχει !!!). Το ερώτημα είναι αν μπορούμε να κοντρολάρουμε το αποτέλεσμα... και τα μέχρι τώρα αποτελέσματα τα οποία τα βλέπουμε τριγύρω μας είναι οτι δεν έχουν καταφέρει τίποτε....Είναι σαν να προσπαθεί κάπιος να κάνει μιχροχειρουργική επέμβαση στον εγκέφαλο και το μόνο εργαλειο που έχει είναι ο Μετροπόντικας....



Καλησπερα Αζαχ το ερωτημα ειναι ξεκαθαρο και ας αφησουμε το φουρνο μικροκυματων...
Ρωτησα αν μπορουν τα Η.Κ. να επηρεασουν τον ανθρωπινο εγκεφαλο...
Απο αυτα που ανεφεραν παραπανω οι υπολοιποι δεχονται οτι πραγματι τον επηρεαζουν...
Το θεμα του κοντρολ νομιζω ειναι το ζητουμενο.
Λες οτι αν κοιταξουμε τριγυρω μας θα δουμε οτι δεν εχουν καταφερει τιποτα.
Δηλαδη;
Εχουμε καποια στοιχεια για πειραματα που εχουν γινει σχετικα και τα αποτελεσματα τους;
Θα ηθελα να μαθω...
Μονο τα μικροκυματα μπορουν να επηρεασουν τον ανθρωπινο εγκεφαλο;
Οχι βεβαια...
Γνωριζουμε ολοι λιγο πολυ πιστευω τι βλαβες μπορει να προκαλεσει ο ¨αθωος¨ κατα τα αλλα φουρνος μικροκυματων δεν μιλω για κατι τετοιο...
Πειραματιστηκε ο Πανος και αντεξε....; ενδιαφερον χαχα...
Δεν θα το κανω εγω παντως οποτε μην φοβασαι αν θα πεθανω σε ευχαριστω που νοιαζεσαι....
Μηπως λεω μηπως υπαρχει περιπτωση καποιες συχνοτητες να ειναι σε θεση να μας επηρεαζουν;
Πιστευεις και εσυ τελικα οτι καποιοι πειραματιστηκαν η πειραματιζονται ακομα εστω και χωρις αποτελελσμα μεχρις στιγμης;

quote:
Πάντως δεν μου απαντήσατε ...το μηχάνημα διαβάζει Ελληνικά ή ακόμη ;;
ααα και διαβάζει μπρός πίσω την σελίδα ή πρέπει να την γυρίζω κάθε φορά...και πώς ξέρω οτι διάβασε την πρώτη σελίδα ;;; Είναι multitasking; μπορεί να διαβάσει 2 και περισσότερες ευχες ταυτοχρόνως ;




Αν ζητας απαντηση και απο εμενα σου απαντω οτι δεν πιστευω πως διαβαζει τιποτα η ¨ευχομηχανη¨ να την πω ετσι...
Ας απαντησουν οποτε οι αλλοι στην απορια σου...

Πως μπορεις και εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν μπορουν με ηλεκτρονικα μεσα να επηρεασουν κατω απο καποιες συνθηκες εναν ανθρωπο η περισσοτερους;
Γιατι δεν αφηνεις ενα περιθωριο αμφιβολιας; ενα ενδεχομενο να εχουν επιτυχει εν μερει να ασκουν εναν ελεγχο του νου;
Θεωρεις την ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ξαναρωτω και τους αλλους φιλους παλι, ενα ηλεκτρονικο μεσον επηρεασμου του ανθρωπινου εγκεφαλου;
Μπορουμε να την πουμε ψυχοτρονικη συσκευη; μια σκεψη κανω απλα.

Και για να τελειωσω να σου πω και μια καλησπερα Αζαχ μιας και εσυ δεν μου ειπες... λες και ειμαστε ξενοι...
Ανθρωποι ειμαστε με αποριες προβληματισμους, ερωτηματικα, ανησυχιες και ισως να κανουμε και λαθη στα συμπερασματα μας... ολοι μας... και αυτοι που πιστευουν σε αυτα και αυτοι που δεν πιστευουν...

Καλησπέρα και στους αλλους φιλους...



Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 00:15:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου γεια σας και από εμένα.

Πρόσφατα, και επειδή ερευνώ το θέμα των chemtrails και του HAARP, διάβασα ένα γερμανικό βιβλίο των Grazyna Fosar και Franz Bludorf, οι οποίοι είναι φυσικοί επιστήμονες, που ασχολείται εκτεταμένα με το θέμα των συχνοτήτων.

Τίτλος του βιβλίου είναι "Zaubergesang-Frequenzen zur Wetter- und Gedankenkontrolle", που μεταφράζεται ως: "Μαγικό Τραγούδι-Συχνότητες για έλεγχο του καιρού και των σκέψεων"

στο βιβλίο αυτό ούτε λίγο ούτε πολύ αναφέρονται με στοιχεία πολλά σχετικά "πειράματα" που ήταν ή βρίσκονται ακόμη σε λειτουργία.

Θα ήθελα να σας μετέφραζα όλο το βιβλίο γιατί θεωρώ πως είναι τρομερά ενδιαφέρον και για εσάς μιας και ερευνάτε το θέμα. Αλλα θα μας πάρει μερικές εβδομάδες...

Θα σας πω περιληπτικά ορισμένα πράγματα περιγράφοντας το νήμα που ξετυλίγουν οι δύο αυτοί επιστήμονες, αλλά πριν απο αυτό θα αναφέρθω σε συγκεκριμένα πειράματα που έγιναν σχετικά πρόσφατα και απαντούν στο ερώτημα

quote:
Πως μπορεις και εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν μπορουν με ηλεκτρονικα μεσα να επηρεασουν κατω απο καποιες συνθηκες εναν ανθρωπο η περισσοτερους;
Γιατι δεν αφηνεις ενα περιθωριο αμφιβολιας; ενα ενδεχομενο να εχουν επιτυχει εν μερει να ασκουν εναν ελεγχο του νου;
Θεωρεις την ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ξαναρωτω και τους αλλους φιλους παλι, ενα ηλεκτρονικο μεσον επηρεασμου του ανθρωπινου εγκεφαλου;
Μπορουμε να την πουμε ψυχοτρονικη συσκευη; μια σκεψη κανω απλα.

που έθεσε ο πανειος.

1. Η Φοσαρ αναφέρει στο εν λόγω βιβλίο τον τρόπο με τον οποίο ο Πούτιν έκανε χρήση του εγκεφάλου των τηλεθεατών, επιρρεάζοντας του ψηφοφόρους υποσυνείδητα με "ειδικό" προεκλογικό κλιπ.
Συγκεκριμμένα ο Καθηγητής Ιgor Smirnov χρησιμοποιόντας ένα ΗΥ αξίας 1,5 εκατομ. δολλαρίων που του έδωσε στη διάθεση του ο Boris Beresowski -γίγαντας των ΜΜΕ- τοποθέτησε "κάτω" από το σποτ του Πούτιν μία πολύ λεπτή-δυσδυάκριτη εικόνα, την οποία είχε "σπάσει" σε 3000 κομμάτια. Κάθε μία εικόνα του σποτ είχε "από κάτω" μόνο ένα από αυτά τα κομμάτια της εικόνας. Όμως σύμφωνα με τον καθηγητή Smirnow, "το υποσεινήδειτο τα ενώνει πολύ εύκολα σε μία εικόνα" . Για κάθε λεπτό της εκπεμπόμενης προεκλογικής καμπάνιας ο υπολογιστής του Smirnow χρειαζόταν 6 ώρες υπολογισμού, ώστε να κρύψει τέλεια την "χειραγώγιση" (manipulation)

Σύμφωνα με την ίδιο καθηγητή είναι πολύ εύκολο να επιρρεαστεί υποσεινήδητα και με άλλους τρόπους ο άνθρωπος τόσο μέσω της τηλεόρασης όσο ακόμη και μέσα από το ραδιόφωνο.

Μελέτες έχουν αποδείξει πως ο εγκέφαλος επιρρεάζεται κυρίως από αυτά τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα που μοιάζουν με αυτά που χρησιμοποιεί και ο ίδιος, δηλαδή εξαιρετικά χαμηλές συχνότητες κάτω από 100Hz στον τομέα των κυμάτων ELF.

2.Στη γερμανία έγινε δύο φορές μαζική "πλύση εγκεφάλου" μέσω ραδιοφώνου:

a)Παραμονή Πρωτοχρονιάς του 2002 (31 Δεκ. 2001) στο Βερολίνο, ο ραδιοφωνικός σταθμός RS2 (94,3), εξέπεμπε καθ' όλη τη διάρκεια του πρωτοχρονιάτικου "ρεβεγιόν" (από τις 18:00μμ)

-μιας και τον άκουγαν εκείνη την ώρα πέρα από τους άλλους ακροατές, όλοι όσοι είχαν συγκεντρωθεί στο Brandenburger Tor για να γιορτάσουν και οι τηλεθεατές που παρακολουθούσαν τη συγκεριμένη αναμετάδοση -

ένα σήμα "ευτυχίας" (ήτανε λέει το δώρο τους για ένα ευτυχισμένο 2002).

Πως? Παράλληλα με τη μουσική "έπαιζε απο κάτω" συναιχώς ένας βόμβος συγκεκριμένης συχνότητας ανάμεσα στα 13,5 και 14,5Hz, η οποία επιρρεάζει τον εγκέφαλό -κάτι σαν ναρκωτικό τύπου extasy -

O ίδιος ο σταθμός -σε έρευνες που έγιναν- είπε πως δεν γνώριζε τυχόν αρνητικές επιδράσεις του "βόμβου" μιας και το "πείραμα" τους προτάθηκε από την αμερικανική συμβουλευτική εταιρία, με την οποία συνεργάζονται και πως τα τεχνικά στοιχεία τα έχουν εκείνοι....


2. Πάλι μέσω ραδιοφώνου, στη Στουτκάρδη αυτή τη φορά, στις 10 Απριλίου 2002, το Hit-Radio-Antenne-Lustbombe, έγινε το μεγαλύτερο ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟ (!!!) πείραμα της περιοχής (και όχι μόνο!)
Από τις 7:05 το πρωί αργά μετά τα μεσάνυχτα εξέπεμπαν και πάλι μία συχνότητα, ένα παλλόμενο όμως βόμβο αυτή τη φορά, ο οποίος παλλόταν σε αρμονικά διαστήματα ανά 40Ηz με μάξιμουμ τα 80 και επιρρέαζε αυτή τη φορά την υπόφυση, όπου παράγεται και η ορμόνη προλακτίνη, η οποία ρυθμίζει την σεξουαλική διάθεση, (μέσω των οιστρογόνων στις γυναίκες και τεστροστερόνης στους άντρες, που απελευθερώνει μία αλυσιδωτή αντίδραση στον οργανισμό, όταν παραχθεί η προακτίνη)

Το πείραμα έγινα σε συνεργασία αυτή τη φορά με το γερμανό Θεραπευτή Σεξουαλικών Προβλημάτων Dr Karl Heinz Bauer, o οποίος εφάρμοζε παρόμοια τεχνική στους ασθενείς του, και πάλι (σύμπτωση?) μετά από προτροπή της ίδιας αμερικανικής συμβουλευτικής εταιρίας.

Ο ίδιος ο εκφωνιτής έλεγε:"O βόμβος του σεξ, είναι λοιπόν, τουλάχιστον το ίδιο αποτελεσματικός όσο και το viagra και μάλιστα δεν χρειάζεται ιατρική συνταγή και είναι εντελώς δωρεάν από το Hit Radio Antenne 1."

Tώρα το κατά πόσο ήθελε ο κάθε ακροατής να επιρρεαστεί -ιδιαίτερα αν δεν ήταν από πριν ενήμερος...το αφήνω στην κρίση σας.

ένα πάντως είναι σίγουρο οι συχνότητες επιρρεάζουν το υποσεινήδητο μας και κάποιο έχουν βρεί πως ακριβώς μπορούν να περάσουν το επιθυμητό μύνημα και μάλιστα όχι μόνο σε καιρό πολέμου...

Επίσης στο ίδιο βιβλίο αναφέρεται πως αμερικάνοι έκαναν πειράματα με άτομα που έπασχαν από μελαγχολία και κατάθλιψη. Βρήκαν τις συχνότητες του εγκεφάλου όταν το άτομο νοσεί από τις παραπάνω ψυχολογικές διαταραχές και ...μαντέψτε τι μπορούν να κάνουν αν θελήσουν να μας τις μεταδώσουν....

Γενικότερα όπως έλεγα λοιπόν παραπάνω, στο εν λόγω βιβλίο οι επιστήμονες κάνουν αρχικά μία αναδρομή στο παρελθόν και δίνουν με αυτό τον τρόπο μία ιστορική συναίχεια στο θέμα των συχνοτήτων και της διάθεσης του ανθρώπου να μπορεί να επιρρεάζει τον καιρό ή τη σκέψη των άλλων. Μιλάνε μάλιστα για μία εποχή συνύπαρξης των ανθρώπων με αυτά που σήμερα ονομάζουμε ξωτικά, νεράιδες, γνώμους, νάνους κτλ Κάποια στιγμή η ανθρωπότητα (της οποίας μέρος ήταν και οι παραπάνω) χωρίστηκε στα δύο και απόγονοι του ενός τμήματος είμαστε εμείς όλοι, ενώ οι υπόλοιποι έκαναν ένα συνειδησιακό άλμα και από τότε έγιναν αόρατοι για τη δική μας αντιληπτική ικανότητα -όχι απαραίτητα όλων μας-αλλά παρ' όλ' αυτά συνυπάρχουν δίπλα μας.
Πιστεύουν δε πως η ανθρωπότητα σχετικά σύντομα θα αντιμετωπίσει και πάλι κάτι ανάλογο και έτσι πάλι ένα μέρος της θα γίνει πιθανόν αόρατο από αυτούς που δεν θα κάνουν αυτό το "άλμα".

(Βέβαια θα σας φανεί περίεργη ίσως η τοποθέτηση των επιστημόνων αυτών, όπως και εγώ όταν το προτοδιάβασα σκεφτόμουν "τι σχέση έχουν οι νεράιδες και τα ξωτικά με το ΗΑΑRΡ και τις χαμηλές συχνότητες", αλλά η τοποθέτηση και τεκμιρίωση που κάνουν με τις πηγές και τις αναφορές του μοιάζει να βγάζει ένα νόημα παρ' όλ' αυτά, αν και εγώ σαν μεταφέρω βέβαια μόνο μια πάρα πολύ σύντομη περίληψη...δυστυχώς)

Ανάμεσα σε άλλα μιλούν και για το "Teddybear Signal", που αναφέρετε στο γεγονός που αναφέρθηκε παραπάνω σχετικά με την αμερικανική πρεσβεία στη Ρωσία.

Χρήσιμη για το τόπικ θεωρώ και τη λίστα από το Monroe Institut-USA που δίνουν, όπου ταυτίζεται συγκεριμένης συχνότητας του εγκεφάλου και την ψυχολογική, πνευματική ή σωματική άκφραση της:

Τομέας Θ
3,5 Hz Αίσθημα του ανήκειν σε μία ολότητα, επιταχυμένη ικανότητα απομνημόνευσης γλώσσας

5,5 οράματα, κίνηση πέρα από τη γνώση

6,3 νοητική ή αστρική προβολή, επιάχινση μαθησιακής ικανότητας, βελτιωμένη ικανότητα απομνημόνευσης

7 νοητική ή αστρική προβολή, λύγισμα αντικειμένων, πνευματική θεραπεία

7,5 διαλογισμός, δημιουργικότητα στον καλιτεχνικό τομέα, εφευρέσεις, μουσική, επαφή με πνευματικές μορφές συνειδητότητες

7,83 Βασική συχνότητα Σούμαν

Τομέας Α:

8 Hz Αναδρομή σε παλαιότερες φάσεις της ίδια ή σε παλαιότερεες ζωές

8,3 οπτικοποίηση νοητικών αντικειμένων

9 επίγνωση αιτιών σωματικής ανισσοροπίας

10,5 Ίαση του σώματος, ένωση σώματος με το πνεύμα και φαινόμενο αναστενάρηδων

12 συγκέντρωση

Τομέας Β:

14-30 νορμάλ κατάσταση όταν είμαστε ξυπνιτοί

Τομέας Γ:
33 Ηz αίσθημα τρέμουλου, αίσθημα φυσικής "ανακατωσούρας"
35 εξισσορόποιση των τσάκρας, άνοιγμα των κεντρικών τσάκρα
41 αίσθημα φυσικής κόπωσης
55 Ταντρική γιόγκα, ερεθισμός της κουνταλίνι
62 αίσθηση φυσικής δύναμης
63 αστρική προβολή
70 Νοητική και αστρική προβολή
80 ένωση χώρου και χρόνου, προσανατολισμός (καιοι τεχνιτές συχνότητες Teddybear)

Tομέας Ω (ή trans-gamma τομέας -δεν εμφανίζονται σε όλους)
83 άνοιγμα του τρίτου ματιού
90 αίσθημα ευεξίας, ασφάλειας, ισορροπίας ψυχικής
105 ξεκάθαρη οπτική-κατανόηση περίπλοκων καταστάσεων
108 απόλυτη γνώση
120-500 Πάραψυχικές ικανότητες, ψυχοκινιση, μεταμόρφωση της ύλης
169 αίσθηση σωματικής κόπωσης και αρνητική πνευματική κατάσταση
196 αίσθημα μεγάλου καθησυχασμού
247 αίσθημα ειρήνης
333 έμπνευση έως έκσταση
348 αίσθημα αγάπης
440 κατανόηση
494 πνευματική αφύπνιση (ορισμένες φορές φόβος)
523 φόβος, πανικός
698 ισχυρό αίσθημα αγάπης
794 ισχυρή θέληση
880 η δίχως όρια ικανότητα
988 υψηλότερη συνειδητότητα, πνευματικότητα,
1925 αίσθημα φώτεισης, σε άτομα που δεν είναι προετοιμασμένα ευφορία, ή ακόμη και φόβος

βέβαια όπως λέγεται και στο βιβλίο, όποιος γνωρίζει αυτή τη λίστα έχει και τη δυνατότητα να την χρησιμοποιήσει (εάν θέλει) και για να επιρρεάσει άλλους ανθρώπους, και σίγουρα δεν θα ήταν κάθε φορά για καλό...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 01:32:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Toxotis, το βιβλίο μιλάει για συχνότητες ακουστικών κυμάτων, έτσι δεν είναι; Δηλαδή ήχους, δονήσεις της ύλης, όχι ραδιοκύματα, οπότε προκύπτει το εξής παράδοξο: Τα αυτιά δεν ανταποκρίνονται σε ήχους με συχνότητα κάτω από 20 Hz. Οπότε στα παραδείγματα που λες, φαίνεται πως ο εγκέφαλος ακούει χωρίς τα αυτιά!

Λέει το βιβλίο αν μπορείς να καταλάβεις εαν η επιπρόσθετη συχνότητα ήχου (ακριβέστερα υποήχου), είναι παρούσα ή όχι; Δηλαδή αν σε έχουν ειδοποιήσει για το πείραμα, ακους τη διαφορά; Μήπως αυτό που ακους είναι οι αρμονικές 2f, 3f, 4f κλπ της βασικής συχνότητας f στην οποία τα αυτιά δεν ανταποκρίνονται, αλλά στις αρμονικές ανταποκρίνονται;


Εγώ έχω τελείως διαφορετικά στοιχεία για διέγερση του εγκεφάλου με διαμορφωμένα μικροκύματα (ραδιοκύματα δηλαδή). Τα οποία είναι διαμορφωμένα κατά πλάτος νομίζω, δηλαδή η ένταση του μικροκύματος αλλάζει περιοδικά με συχνότητα:

- 9 Hz για παραίσθηση ότι μας αγγίζουν,

- 5 Hz για παραισθήσεις εικόνων,

- 15 Hz για παραισθήσεις ήχων, κλπ

Το δύσκολο όμως, που δεν κατάλαβα, είναι πως ελέγχεται το περιεχόμενο των παραισθήσεων. Ίσως προσθέτουν και διαμόρφωση συχνότητας στο ήδη διαμορφωμένο κατά πλάτος μικρόκυμα, αλλά πάλι, πως είναι δυνατό να χωρέσει το bandwidth μιας εικόνας στα 5 Ηz.

Έχει κανείς στοιχεία για τη επίδραση των ELF διαμορφωμένων μικροκυμάτων, για τα οποία εικάζεται ότι μπορεί να χρησιμοποιηθούν οι κεραίες της κινητής τηλεφωνίας ή ακόμα και το HAARP;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 11:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλησπερα Αζαχ το ερωτημα ειναι ξεκαθαρο και ας αφησουμε το φουρνο μικροκυματων...
Ρωτησα αν μπορουν τα Η.Κ. να επηρεασουν τον ανθρωπινο εγκεφαλο...
Απο αυτα που ανεφεραν παραπανω οι υπολοιποι δεχονται οτι πραγματι τον επηρεαζουν...

Μα και ο φούρνος μικροκυμάτων Η.Κ. εκπέμπει...και σίγουρα μπορεί να επειρεάσει τον εγκέφαλο...(προς το ψητό).
Τα Η.Κ. ΣΙΓΟΥΡΑ επηρεάζουν τον εγκέφαλο και τον ανθρωπο...άλλά όχι έτσι όπως μερικοί πιστεύουν...

quote:

Το θεμα του κοντρολ νομιζω ειναι το ζητουμενο.
Λες οτι αν κοιταξουμε τριγυρω μας θα δουμε οτι δεν εχουν καταφερει τιποτα.
Δηλαδη;
Εχουμε καποια στοιχεια για πειραματα που εχουν γινει σχετικα και τα αποτελεσματα τους;
Θα ηθελα να μαθω...

Οπως το είπες είναι ...το κοντρόλ...το καταφέρνουν ...ΟΧΙ...γιατί;; Γιατί αν το κατάφεραν θα ήταν ένα πανισχυρο όπλο το οποίο θα έιχε ίδη χρησιμοποιηθεί. ΠΟΥ; Στην Β. Κορέα να σταματήσει το πυρινικό της πρόγραμμα, στο Ιραν το ίδιο, στους Αμερικάνουν να ξαναψιφίσουν τον Μπους, στους Ευρωπαίους να διαλύσουν την Ε.Ε., στην Κούβα να σκοτώσουν τον Φιντέλ, κλπ κλπ...(αν το έχουν οι Αμερικάνοι)
Φίλε Θανάση θα το βλέπαμε πάντου τριγύρω μας ...ο κόσμος δεν θα ήταν έτσι όπως έιναι σήμερα... θα ήταν πολύ διαφορετικός... Σκέψου το...

quote:

Γνωριζουμε ολοι λιγο πολυ πιστευω τι βλαβες μπορει να προκαλεσει ο ¨αθωος¨ κατα τα αλλα φουρνος μικροκυματων δεν μιλω για κατι τετοιο...
Πειραματιστηκε ο Πανος και αντεξε....; ενδιαφερον χαχα...

Ο Πάνος έιναι ικάνός να στιρίξει κάτι τέτοιο... αλήθεια πού είναι ...έχω καιρό να τον ακούσω...

quote:

Μηπως λεω μηπως υπαρχει περιπτωση καποιες συχνοτητες να ειναι σε θεση να μας επηρεαζουν;
Πιστευεις και εσυ τελικα οτι καποιοι πειραματιστηκαν η πειραματιζονται ακομα εστω και χωρις αποτελελσμα μεχρις στιγμης;

Ναί ...μπορούν... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΣΥΧΝΟΤΗΤΕΣ , ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΝΤΑΣΗ αλλά μπορούν να μας επηρεάσουν. ΠΩΣ; Στό άμεσο μελλον να μας δώσουν πονοκέφαλο και στο έμεσο καρκίνο...αλλά είμαι σίγουρος πως ο πονοκέφαλος δεν θα μπορέσει να με κάνει να αλάξω γνώμη για το ποιό κόμμα θα ψηφίσω στις εκλογές ή να με καθοδηγήσει να σκοτώσω κάποιον...Αυτά είναι θέματα επιστημονικής φαντασίας...

Και ναι πειραματίζονται κάργα...σε ζώα , ίσως και σε ανθρώπους, δεν ξέρουμε...αλλά όταν θα έχουν αποτέλεσμα να έισαι σίγουρος ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ... Το πυρινικό πρόγραμμα τών αμερικάνων στο Β' Παγκόσμιο ήταν εφτασφράγιστο μυστικό...και κάναν πειράματα και πάλι πειράματα...όταν όμως είχαν αποτέλεσμα...τότε το έμαθε ΌΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ και ποιό πολύ οι Ιάπωνες... Αυτό το όπλο και αν δεν επειρεάζει την σκέψη του καθενός...!!!

quote:

Αν ζητας απαντηση και απο εμενα σου απαντω οτι δεν πιστευω πως διαβαζει τιποτα η ¨ευχομηχανη¨ να την πω ετσι...
Ας απαντησουν οποτε οι αλλοι στην απορια σου...

Οχι δεν ζήτησα απάντηση από σένα και γενικώς δεν απυεθυνόμουνα σε σένα . Σε ξέρω ...είσαι σοβαρό άτομο και φίλος μου...

quote:

Πως μπορεις και εισαι τοσο σιγουρος οτι δεν μπορουν με ηλεκτρονικα μεσα να επηρεασουν κατω απο καποιες συνθηκες εναν ανθρωπο η περισσοτερους;

Ποιός σου είπε οτι δεν πιστέυω οτι με ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ μέσα μπορούν να επηρεάσουν έναν ή πολλούς...

ΟΙ διαφημήσεις μέσα από την τηλεώραση το ραδιόφωνο και το ίντερνετ επηρεάζουν, όπως επηρεάζει και η προπαγάνδα μέσα από αυτά... εδώ όμως είναι θέμα ψυχολογίας και όχι φυσικής...

quote:

Γιατι δεν αφηνεις ενα περιθωριο αμφιβολιας; ενα ενδεχομενο να εχουν επιτυχει εν μερει να ασκουν εναν ελεγχο του νου;

Γιατί με αυτά που έχω διδαχτεί, με αυτά που ανακάλυψα στην πορεία της ζωής μου, και με την κοινή λογική μου, ολα σε συνδιασμό δεν μου αφήνουν περιθώριο...

quote:

Θεωρεις την ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ξαναρωτω και τους αλλους φιλους παλι, ενα ηλεκτρονικο μεσον επηρεασμου του ανθρωπινου εγκεφαλου;
Μπορουμε να την πουμε ψυχοτρονικη συσκευη; μια σκεψη κανω απλα.

ΌΠως είπα και πίο πάνω Ναι η τηλεόραση επηρεάζει...αλλά είπαμε στον επηρεασμό αυτό επεισέρχεται η επιστήμη της Ψυχολογίας και όχι η Επιστήμη της Φυσικής... Δεν είναι τα Η.Κ. που μας επηρεάζουν αλλά τα μηνήματα ...

quote:

Και για να τελειωσω να σου πω και μια καλησπερα Αζαχ μιας και εσυ δεν μου ειπες... λες και ειμαστε ξενοι...

Είμαι ο κακός ο ΑΖΑΧ !!! και την καλημέρα φίλε προτιμώ να στην πώ στην Καλοπούλα, ή στην Ταβέρνα Κορύκειος Παν με ένα προφιτερόλ...παρά εδώ ... (ελπίζω να με καταλαβαίνεις)...

quote:

Ανθρωποι ειμαστε με αποριες προβληματισμους, ερωτηματικα, ανησυχιες και ισως να κανουμε και λαθη στα συμπερασματα μας... ολοι μας... και αυτοι που πιστευουν σε αυτα και αυτοι που δεν πιστευουν...

Μερικές φορές όμως, Θανάση, άνθρωποι με προβληματισμούς, ανησηχίες και ερωτιματικά, γίνοντε σύγχρονοι Δον Κιχώτες και κυνηγάνε στην κυριολεξία ανεμόμυλους... Γίνονται καχύποτοι εκεί που δεν πρέπει να γίνονται, και χάνουν ένα μεγάλο καμάτι της ζωής τους ψάχνοντας για κάτι που ναι μεν δεν υπάρχει...αλλά έχουν πλάσει τόσο καλά στην φαντασία τους ώστε να τους έχει γίνει πραγματικότητα. Ένας άλλος (άλλη) σε άλλο θέμα κάθε αεροπλάνο που βλέπει νομίζει οτι την ψεκάζει...άλλος νομίζει οτι ενεργοποιόντας το 12 κλώνο θα βάζει το χέρι του σε νερό και δεν θα καίγεται... και ούτο καθ' εξής...
Η παραπληροφόρηση και η μπουρδολογία δυστυχώς έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις, και ο καθένας έχει αρχίσει να γίνεται ειδικός. Βέβαια γιατί να μήν ανθήσει αυτή το καινούριο κύμα μπουρδολογίας αφού ΠΟΥΛΑΕΙ και ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΛΑ ΛΕΦΤΑ....

Αν δεν ήσουν φίλος μου θα σου έλεγα οτι σε λάθος τομέα κινήθηκες να βγάλεις βιβλίο....

Υ.Γ. Σου χρωστάω κέρασμα και συ μια υπογραφή...μην ξεχνιώμαστε...



Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 12:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε ολους σας
Καλημέρα Αζαχ

quote:
Είμαι ο κακός ο ΑΖΑΧ !!! και την καλημέρα φίλε προτιμώ να στην πώ στην Καλοπούλα, ή στην Ταβέρνα Κορύκειος Παν με ένα προφιτερόλ...παρά εδώ ... (ελπίζω να με καταλαβαίνεις)...


Προτιμω για προφιτερόλ με θεϊκη σοκολατα στον Κωρυκειος Παν... (ελπιζω και συ να με καταλαβαινεις - ειναι αξεπεραστο ... το προφιτερολ)...

quote:
ΌΠως είπα και πίο πάνω Ναι η τηλεόραση επηρεάζει...αλλά είπαμε στον επηρεασμό αυτό επεισέρχεται η επιστήμη της Ψυχολογίας και όχι η Επιστήμη της Φυσικής... Δεν είναι τα Η.Κ. που μας επηρεάζουν αλλά τα μηνήματα ...


Σύμφωνοι δεν ισχυριστικα το αντιθετο απλα μεσα στις ψυχοτρονικες συσκευες ηθελα να ενταξω και την τηλεοραση βασιζόμενος σε αυτο που διάβασα και λέει:

[i][Με δύο λόγια, με τον όρο ψυχοτρονική εννοούμε την άμεση συνεργασία και αλληλεσύνδεση του νου με την ύλη. Πρόκειται για έναν τρόπο επηρεασμού και χειρισμού του ανθρώπινου νου από απόσταση/i]

Νομίζω οτι η τηλεόραση πρέπει να ενταχθεί σύμφωνα με τα παραπάνω και αυτή στις λεγόμενες ψυχοτρονικές συσκευές... αν βέβαια κάποιος δέχεται τον ορισμό αυτό.

quote:
Αν δεν ήσουν φίλος μου θα σου έλεγα οτι σε λάθος τομέα κινήθηκες να βγάλεις βιβλίο....


Αυτο θα ηθελα πραγματικα να το συζητήσουμε απο κοντά...
Πάντα με ενδιαφέρει η γνώμη και η αποψη ανθρωπων που εκτιμω , σέβομαι και θεωρω καλοπροαιρετους στις παρατηρήσεις τους και προπάντός τους νοιώθω φίλους μου....


quote:
Υ.Γ. Σου χρωστάω κέρασμα και συ μια υπογραφή...μην ξεχνιώμαστε...

Στον Παρνασσο το κερασμα και η υπογραφη... υπάρχει και ενα αγνωστο βαραθρο ακομα, κοντα σε αυτό που πήγατε στον Αθηναϊκο....
Ειχα πει κατι για τα Χριστουγεννα στον dim kar... αλλα μαλλον δεν μπορεσατε...
Πάντως το βαραθρο περιμένει .....χαρτογραφηση!!!


Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 13:21:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!!!

quote:

quote:
ΌΠως είπα και πίο πάνω Ναι η τηλεόραση επηρεάζει...αλλά είπαμε στον επηρεασμό αυτό επεισέρχεται η επιστήμη της Ψυχολογίας και όχι η Επιστήμη της Φυσικής... Δεν είναι τα Η.Κ. που μας επηρεάζουν αλλά τα μηνήματα ...


Σύμφωνοι δεν ισχυριστικα το αντιθετο απλα μεσα στις ψυχοτρονικες συσκευες ηθελα να ενταξω και την τηλεοραση βασιζόμενος σε αυτο που διάβασα και λέει:

[i][Με δύο λόγια, με τον όρο ψυχοτρονική εννοούμε την άμεση συνεργασία και αλληλεσύνδεση του νου με την ύλη. Πρόκειται για έναν τρόπο επηρεασμού και χειρισμού του ανθρώπινου νου από απόσταση/i]


Υπό αυτή την έννοια ιδού τρείς ΑΠΟΛΥΤΕΣ ψυχοτρονικές συσκευές καθότι εκατοντάδες εκατομμύρια άνθρωποι ΕΖΗΣΑΝ, ΠΕΘΑΝΑΝ, ΒΑΣΑΝΙΣΑΝ, ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ και ΣΚΟΤΩΣΑΝ εφαρμόζοντας (ή νομίζοντας πως εφαρμόζουν) τις εντολές τους:

Φιλικά

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 14:20:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε gentleman,

Όχι το βιβλία αυτό αναφέρεται γενικότερα στις διάφορες συχνότητες και δεν περιορίζεται στα ραδιοκύματα. O πίνακας το Ινστιρούτου Μονροε, δείχνει τις συχνότητες του εγκεφάλου, όπυ αποκαλύπτεται πως ο ανθρώπινος εγκέφαλος είναι ικανός για συχνότητες πέρα απο τον τομέα Β.

Μάλιστα δείχνει και ένα γενικό πίνακα -σε άλλο κεφάλαιο- για να γίνουν γενικά αντιληπτές οι συχνότητες, όπου γίνεται εμφανής η σχέση συχνότητας με το μήκος κύματος:

10 εις την 27η Hz => κοσμική ακτινοβολία γάμμα

3χ10 στην 18η - 3χ10 στην 21η Hz => Πυρηνική ακτινοβολία γάμμα

1.5x10 στην 17η - 5χ10 στη19η Hz=> ακτινοβολία γάμμα των ακτινογραφιών (Roentgen)

7.5x10 στη14η - 3χ10στη 17η Hz => υπεριώδης ακτινοβολία

3,75χ10 στη 14η -7,5χ10 στη 14ηHz => ορατό φως

6χ10 στην 11η - 3,75χ 10 στη14η Hz => υπέρυθρο

300ΜHz -300GHz (κινιτή τηλεφωνία 450ΜHz -2GHz) => Ραντάρ, μικροκύματα, κινητή τηλεφωνία

174-860ΜHz => τηλεόραση

3κHz -100ΜHz => ραδιοκύματα

0-1κHz (π.χ. εναλασσόμενο ρεύμα 50Hz) => Κύματα ELF


Αλλά αυτό που λες "φαίνεται πως ο εγκέφαλος ακούει χωρίς τα αυτιά" έχει πράγματι μία βάση, μιας και κάπου διάβασα πως έχει αναπτυχθεί συσκευή, η οποία παρέχει σε εκ γενετής κωφους να ακούν, παρακάμπτωντας το αυτί και στέλνοντας σήματα, απ ευθείας στον εγκέφαλο.
(αν βρω το σχετικό κείμενο θα το παραθέσω, μιας και έδινε ορισμένες θετικές εφαρμογές της νέας οπλικής τεχνολογίας)


quote:
Λέει το βιβλίο αν μπορείς να καταλάβεις εαν η επιπρόσθετη συχνότητα ήχου (ακριβέστερα υποήχου), είναι παρούσα ή όχι; Δηλαδή αν σε έχουν ειδοποιήσει για το πείραμα, ακους τη διαφορά; Μήπως αυτό που ακους είναι οι αρμονικές 2f, 3f, 4f κλπ της βασικής συχνότητας f στην οποία τα αυτιά δεν ανταποκρίνονται, αλλά στις αρμονικές ανταποκρίνονται;

Δεν γνωρίζω από αρμονικές, αλλά πράγματι αναφέρεται στο βιβλίο, πως -σχετικά με τα πειράματα των ραδιοσταθμών που έδωσα, ο βόμβος ήταν αντιληπτός, απλά σκεπασμένος από την "κανονική μουσική"
Επίσης γίνεται αναφορά γενικότερα, για μια άλλη "ασθένεια" του πολιτισμού μας, όπου πάρα πολύς κόσμος "πάσχει" από το γεγονός ότι ακόυει βόμβους μέσα στο κεφάλι του. (Κε σε εμένα συμβαίνει συχνά, ειδικά απλά το βράδυ, δίχως εμφανή λόγο, να ξεκινάει για μικρό διάστημα κάποιος βόμβος, όχι όμς σε τόσο ενοχλητικό βαθμό, που να με "τρελένει" όπως σε αυτούς τους ασθενείς)

Γίνεται συσχέτιση της "ασθένειας" αυτής με την ύπαρξη κεραιών (π.χ. κινητής τηλεφωνίας) και ορισμένων περιστατικών "επί τούτου" προσβολή ατόμων με συχνότητες-βόμβους, που τους μιλάνε πραγματικά μέσα στο μυαλό τους, σε σημείο να τους τρελάνουν. (Εννοείται πως τα άτομα δεν έπαασχαν από σχιζιφρένεια, αλλά είναι πολύ δύσκολο να γίνει σαφές πως αυτοί οι βόμβοι έρχονταν να επέμβουν στο μυαλό τους από εξωτερική πηγή και δεν ήταν της φαντασίας τους -εκεί ποντάρει φυσικά και η συγκεκριμμένη "οπλική τεχνολογία")

Έχω επίσης στοιχεία για το πως ακριβώς επιδρούν και τι μπορούν να κάνουν τα ELF και το HAARP. (τόσο από το ίδιο βιβλίο, όσο και από άλλες πηγές)
Θα τα παραθέσω κάποια άλλη στιγμή που θα έχω το χρόνο

Τελικά...μάλλον δε θα τη γλιτώσω τη μετάφραση ολόκληρου του βιβλίου...(:))

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 14:44:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ένας άλλος (άλλη) σε άλλο θέμα κάθε αεροπλάνο που βλέπει νομίζει οτι την ψεκάζει..... και ούτο καθ' εξής...
Η παραπληροφόρηση και η μπουρδολογία δυστυχώς έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις, και ο καθένας έχει αρχίσει να γίνεται ειδικός. Βέβαια γιατί να μήν ανθήσει αυτή το καινούριο κύμα μπουρδολογίας αφού ΠΟΥΛΑΕΙ και ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΛΑ ΛΕΦΤΑ....

Καλέ μου AZAX XAZA, εδώ είμαι παρούσα!
Λυπάμε πάρα πολύ εάν το μόνο που αποκόμησες μέχρι τώρα από το τόπικ περί chemtrails και HAARP είναι μόνο η γνώμη σου για μένα πως δεν έχω καθόλου κριτική αντίληψη και νομίζω πως "κάθε αεροπλάνο που βλέπω με ψεκάζει..." ή πως το "παίζω ειδικός"....

Άποψη σου βέβαια, αλλά το ίδιο που κάνουμε σε αυτό το τόπικ εδώ, όπου προσπαθούμε με τις όποιες γνώσεις ή πηγές πληροφοριών έχουμε να κάνουμε μια ανταλαγή απόψεων στη βάση μιας καλοπροαίρετης έρευνας για το θέμα των συχνοτήτων και το εάν και κατά πόσο επιρρεάζουν τον άνθρωπο, κάνω εδώ και δύο χρόνια και στο τόπικ περί χημικών ουρών...

Φιλικά Τοξότης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BeTReX
Νέο Μέλος

Greece
47 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2007, 17:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα παιδιά..Κρίμα που τέλειωσαν οι γιορτές γιατί τώρα δεν υπάρχει ο ίδιος χρόνος για συζήτηση,έχω και το κολοσχολίο όλο διαγωνίσματα και βλακείες είναι.Αλλά τελευταία χρονιά είμαι που θα πάει θα τελειώσει...

Μου έκανε εντύπωση πως κάποιοι απορρίπτουν έτσι απλά το οτιδήποτε,ενώ υπάρχουν αρκετές αποδείξεις γι αυτά..

Τεσπα εγώ ήθελα να σταθώ σε τρία θέματα:

1)Ο κόσμος δεν θα είναι ποτέ ξανά ίδιος και σε αυτό δεν ευθύνεται στο αν υπάρχουν ψυχοτονικές μηχανές ή όχι αλλά σε όλων των ειδών την τεχνολογία,αφού τα πάντα έχουν συνωμοτήσει να μας τρελάνουν.

2)Αν ήθελα να μιλήσω λογικά για τέτοια θέματα ίσως δεν μιλούσα και καθόλου..Στο κάτω κάτω που ξέρουμε τι είναι λογικό(??)αφού ξέρουμε μόνο ότι μας έχουν μάθει(για το τι είναι λογικό).Οπότε λέω τώρα αν κάποιοι παλαιότεροι εφευρέτες είχαν χάλια ψυχολογία και δεν πίστευαν σε κάτι παραπάνω από αυτό που ήξεραν(δηλαδή το πολύ να ανάψουν καμιά φωτιά)ίσως να μην ανακάλυπταν ποτέ τίποτα.Αν δεν υπήρχε η χημεία δεν θα υπήρχαν τα ψυχοφάρμακα,που θα έκανε τον τομέα της ψυχολογίας διαφορετικό.(άρα δεν είναι άσχετη η ψυχολογία με την φυσική και οτιδήποτε άλλο).Το ένα συμπληρώνει το άλλο,που σημαίνει ότι μια τέτοια μηχανή "ευχών" δεν θα ήταν τίποτα χωρίς την σκέψη μας.Ο άνθρωπος είναι μια παράξενη μηχανή η οποία καμιά φορά νομίζει ότι υπάρχουν πράγματα που δεν ξέρει,όμως στην ουσία είναι πράγματα που κάποιοι άλλοι παράλειψαν να του τα εξηγήσουν,ίσως να τα ανέφεραν όμως δεν τα εξήγησαν(για αυτό καμιά φορά προκύπτει και σύγχυση για θέματα όπως αυτό) .Αυτό με παραπέμπει να σκεφτώ ότι η τεχνολογία για την κατασκευή της "ευχωμηχανής" είναι η χημεία της ψυχής,η οποία με την σειρά της κατασκευάζει την ψυχική δύναμη με την οποία ο άνθρωπος πιστεύει σε κάτι "ψεύτικο" που προϋποθέτει όμως μια άλλη "κρυφή" του δύναμη.Και λέω κρυφή γιατί δεν την έχει ανακαλύψει μέσα του ο καθένας.Όταν θα κατακτήσουν όλοι γύρω μας αυτή την ψυχική δύναμη και γνώση τότε δεν θα χρειαζόμαστε τα τηλέφωνα για να επικοινωνούμε,θα ξέρουμε να λειτουργούμε απλά όλες τις συχνότητες του εγκεφάλου μας οι οποίες θα μας επιτρέψουν να κάνουμε τα απίστευτα.Θα υπάρξει μια ατελείωτη έμπνευση και γαλήνη ή ίσως πάλι να υπάρχει ένα χάος γνώσεων και φημολογιών που θα προκαλέσει σύγχυση για ακόμη μια φορά στην ανθρωπότητα.

3)Ο κόσμος δεν ήταν και δεν θα είναι ποτέ ξανά ίδιος γιατί πολύ απλά η πλειοψηφία δεν θέλει να γυρίσει <<πίσω>>.....<<πίσω>> εκεί που βρίσκεται η απόλυτη γνώση..

Βγήκα λίγο εκτός θέματος αλλά μάζεψα τόσες πληροφορίες οι οποίες με έκαναν να βγαίνω συνεχώς στο ίδιο συμπέρασμα...Όλα τα παραπάνω.

Υ.Γ Αν όντως υπήρχε μια τέτοια τεχνολογία τότε θα έπρεπε να σπάσουμε όλες τις κεραίες κινητής τηλεφωνίας,που μας "βομβαρδίζουν" καθημερινά με τόνους από ακτινοβολίες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 00:55:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θέλω αρχίζοντας αυτό το πόστ να ζητήσω μια συγνώμη από τα μέλη γιατί αναγκάζομαι να παραθέσω τεχνικές λεπτομέρειες, που σίγουρα κάποιους θα κουράσουν.

Αγαπητέ gentleman, σου παραθέτω ένα απλό σχέδιο με το LM386 για να καταλάβεις τι εννοούσα λέγοντας για αυτοταλάντωση. Η απολαβή στο συγκεκριμένο κύκλωμα είναι περίπου 200. Φυσικά και υπάρχουν ενισχυτές με τεράστια απολαβή και άπειρη πρακτικά αντίσταση εισόδου, αλλά κανένα από τα κυκλώματα για μηχανές “Ιερόνυμος” που έχουν δημοσιευθεί δεν ήταν πολύπλοκο.

Δεν ξέρω τι πηγές έχεις εκτός του διαδικτύου. Εγώ έχω στην κατοχή μου μόνο δυο βιβλία που αναφέρονται σε αυτή τη μηχανή. Το πρώτο είναι του Harry Stine “Mind Machines” από τις εκδόσεις Έσοπτρον, και το άλλο είναι των Peter Tompkins – Christopher Bird “Η μυστική ζωή των φυτών”, εκδόσεις Χατζινικολή. Αν γνωρίζεις εσύ κάποιο άλλο, παρακαλώ επισήμανε το μου.

Στο πρώτο λοιπόν από τα δυο αυτά βιβλία παρατίθεται το παρακάτω σχέδιο:

όπως λοιπόν βλέπεις κι από τον ηλεκτρολυτικό πυκνωτή στην είσοδο, είναι ένας απλός ενισχυτής ακουστικών συχνοτήτων. Καμία λοιπόν σχέση με RF.

Ο συγγραφέας όμως το πάει πολύ παραπέρα. Παίρνει το πρωτότυπο σχέδιο που ήταν με λυχνίες, το σχεδιάζει στο χαρτί, προσθέτει κι ένα πρίσμα και λέει ότι δουλεύει!!! Παραθέτω το σχέδιο παρακάτω:

Κατά την ταπεινή μου γνώμη η όλη υπόθεση είναι μία καραμπινάτη απάτη, γεγονός που αποδεικνύεται κι από το γεγονός ότι ανακατασκευές της μηχανής πωλούνται στο διαδίκτυο, σε τιμές που ξεκινούν από 99 δολάρια.
Συχνά οι άνθρωποι τείνουν να πιστέψουν ότι οι συσκευές δουλεύουν με τρόπο μαγικό κι έτσι τους αποδίδουν διάφορες άσχετες ιδιότητες, σαν τους παππούδες που μιλούν στην τηλεόραση τους. Θες να δεις που φτάνει η χαζομάρα μερικών εξ αυτών; Δες:
http://www.deathandhell.com/corpus/radionics/terrorbook4.html

Στο δεύτερο θέμα τώρα. Η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία σαφώς και επηρεάζει τους ζωντανούς ιστούς. Το ετήσιο Handbook της ARRL των ραδιοερασιτεχνών, περιέχει ένα κεφάλαιο την κάθε φορά, για τα όρια ακτινοβολίας ανάλογα με τη συχνότητα. Τα όρια αυτά δε, είναι τόσο πλήρως καθορισμένα ώστε τα πρότυπα να διαφέρουν ακόμη και ανάμεσα στις χώρες. Τώρα αν μια δόση ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας προκαλέσει τέτοια βλάβη στα εγκεφαλικά κύτταρα ώστε να αλλάξει την συμπεριφορά, τότε μιλάμε για καταστάσεις ίδιες με αυτές ασθενών με όγκο στο κεφάλι. Σε τέτοιες όμως περιπτώσεις η αλλοίωση της προσωπικότητας θα ήταν το τελευταίο που θα μας απασχολούσε.

Υ.Γ1 Ο Harry Stine αναφέρει σαν παράδειγμα πραγματοποίησης επιθυμίας, τη θεραπεία της κόρης του από ακροχορδόνες (έτσι τουλάχιστον το μεταφράζουν). Ξέρει κανείς τι ασθένεια είναι αυτή, και αν είναι ιάσιμη με συμβατικά μέσα ή όχι;

Υ.Γ.2 Για το “άσχετο” που ρωτάς gentleman. Οι πρίζες στα αγγλικά σπίτια έχουν τυπική τιμή 13Α. max. Εδώ πάντως να προτιμάς να βάζεις πάντα σούκο ακόμη και σε χαμηλή ισχύ γιατί στην σούκο το έλασμα της γείωσης εισέρχεται πρώτο στην υποδοχή της μπρίζας, προστατεύοντας εσένα και τον εξοπλισμό σου. Το διπολικό το χρησιμοποιούμε μόνο κάτω των 500Watt εκτός αν η συσκευή έχει διπλή μόνωση (είναι το σύμβολο με τα δύο ομόκεντρα τετράγωνα).





Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 01:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it." Richard FeynmanΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 23:28:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για παράδειγμα έχεις δει ποτέ μια γάτα να κάθεται και να κοιτάει στο πουθενά ή μέσα σε ένα τοίχο και ξαφνικά μετά από δυο λεπτά να σου φέρει ένα ποντίκι(?

Δεν παιζει λες καθολου η γατα να ΑΚΟΥΕΙ το ποντικι να χαρλαλευει στον τοιχο ή να το ΜΥΡΙΖΕΙ?Πρεπει το γατι να ειναι απαραιτητα γατι-μεντιουμ για να εντοπισει το ποντικι χωρις να το βλεπει;


Και εμενα μου εδωσαν μια μηχανη ευχων βρε παιδια.Μου την εκανε δωρο ενας Αραβας φιλος.Για να παρει μπρος πρεπει να την τριψεις πρωτα (ειναι παλαιας τεχνολογιας) και ποτε μα ποτε δεν πρεπει να την πλησιασεις σε φλογα (αλλιως θα τσαντισεις το Τζινι και θα σε μεταμορφωσει σε σκουλικαντερα).

Και θα ειρωνευομαι οσο γουσταρω αφου ακουω αναποδεικτες βλακειες.

Ο Patrick Flanagan ειναι τσαρλατανος οχι επιστημονας!

Patrick Flanagan
From Wikipedia, the free encyclopedia


G. Patrick Flanagan (b. 1944) is an American inventor. Although he claims to hold doctorates in nanotechnology, chemistry, bioscience and medicine and physics,[1] his medical degree originates from Medicina Alternativa,[2] a Sri Lankan organisation which is generally unrecognized as a bona fide academic institution and has been called a degree mill. [3]

Παρολο που ισχυριζεταιοπτι διαθετει πτυχια στην νανοτεχνολογια,την χημεια,την βιοεπιστημη,την ιατρικη και στην φυσικη,το ιατρικο τοιυ πτυχιο προερχεται απο το Medicina Alternativa (Εναλακτικη Ιατρικη,εναν οργανισμο στην Σρι Λανκα, ενα μη εγκυρο ιδρυμα που εχει χαρακτηστει diploma mill...

As a child Flanagan was reportedly plagued by a recurring dream in which he was an adult, flying a small aeroplane which suffered engine failure. This forced him to land on a small island, where a UFO landed and disgorged a party of "beautiful blond beings." They used a silver helmet to measure his intelligence and told him that if his intelligence did not match their expectations, he and the rest of the human race would be destroyed. [4]


In 1958, at the age of 14, while living in Bellaire, Texas, Flanagan invented the neurophone, an electronic device that claims to transmit sound through the body’s nervous system directly to the brain. It was patented in the United States in 1968 (Patent #3,393,279).[2] The invention earned him a profile in Life magazine, which called him a "unique, mature and inquisitive scientist." [5]

Flanagan claims to have worked with government weapons projects, developing and sold a guided missile detector to the U.S. military. He is said to have worked with the Pentagon, NASA, Tufts University, the Office of Naval Research, and the Aberdeen Proving Grounds for the Department of Unconventional Weapons and Warfare,[6] though it may be noted that independent evidence of this claim is lacking.

Δεν υπαρχουν αποδειξεις για τους ισχυρισμους του οτι δουλεψε στην ερευνα σε στραιτωικα προγραμματα αναπτυξης οπλων στον στρατο των ΗΠΑ,στο Πενταγωνο,στην Νασα,το γραφειο Θαλλασιας ερευνας του Ναυτικου,

During the 1970s, Flanagan aroused controversy by becoming a leading proponent of "pyramid power," widely regarded by mainstream science as a "New Age" pseudoscience or fad. Flanagan wrote several books about the topic (see bibliography) and promoted "pyramid power" through lectures and seminars. According to the Skeptical Inquirer, during the planetary alignment of 1985 Flanagan "charged up a number of crystals full of pyramid energy during the alignment and offered to give one free to everyone who signed up for his $145 seminar near San Francisco. These crystals "were also charged at the apex of the Pyramid in the full moon-light on the last day of this most powerful alignment." If you missed this seminar, you're simply out of luck, because these crystals "will not be available again, not for the next 2000 years!"" [7]

Προωθουσε την "δυναμη των Πυραμιδων".Μισο λεπτο: Μπουχααχχαχααχχαχαχαχχαχαχαχαχααχαχαααχχααχαχχ!Γκουχ,τι λεγαμε?Α ναι,προωθουσε την "δυναμη των Πυραμιδων".Μπουαχαχχαχαχαχαχαχαχα!Και των κρυσταλων:Μπουχααχχαχααχααα!Τσαρλατανος Alert.Βeeeep,Beeep!

In 1977, Flanagan was reported to have had 15 gold needles embedded in his body at a cost of $1,000 in the belief that this would make him immortal. He was named 1997 Scientist of the Year by the International Association for New Science, a body that promoted work in fringe science (but was wound up the following year).

To 1977 εβαλε 15 χρυσες βελονες στο σωμα του πιστευοντας οτι αυτο θα τον εκανε αθανατο.Το 1977 ονομαστηκε επιστημονας της χρονιας απο τον Διεθνη οργανισμο για την Νεα Επιστημη,ενα οργανισμο που προωθουσε εργασιες στην ψευδοεπιστημη.

Flanagan has continued to develop and sell the neurophone as an aid to "speed learning", as well as promoting a nutritional supplement called Microhydrin. It is a compound of silica, potassium carbonate and magnesium sulfate. These minerals are claimed to be found naturally in "Hunza water" in the area inhabited by the Hunza people of northern Pakistan, who are renowned for their longevity.[9] The supplement is claimed to provide the body with "negative hydrogen ions" that help boost energy and improve nutrient absorption and hydration. Most scientists, however, say there is little scientific evidence for such claims [10] and the University of California, Berkeley has said that "health claims made about Microhydrin are outrageous and not supported by science [but are] being promoted with piles of technical, pseudo-scientific gobbledygook."

Συνεχισε να αναπτυσει το νευροφωνο σαν βοηθημα "ταχειας μαθησης" και προωθει το Microhydrin,ενα σκευασμα που κρινεται ως αγυρτεια απο τους επιστημονες και που το Berkley,το Πανεπιστημιο της Καλιφορνιας δηλ. δηλωσε οτι"Οι ισχυρισμοι για τις θεραπευτικες ιδιοτητες του Mycohydrin ειναι εξωφρενικοι και δεν υποστηριζονται απο την επιστημη,αλλα προωθουνται με τονους τεχνικης,ψευδοεπιστημονικης ασυναρτητης φλυαριας".


quote:
Υ.Γ1 Ο Harry Stine αναφέρει σαν παράδειγμα πραγματοποίησης επιθυμίας, τη θεραπεία της κόρης του από ακροχορδόνες (έτσι τουλάχιστον το μεταφράζουν). Ξέρει κανείς τι ασθένεια είναι αυτή, και αν είναι ιάσιμη με συμβατικά μέσα ή όχι;

ακροχορδονες ειναι οι γνωστες μας ΜΥΡΜΥΚΙΕΣ,καλοηθεις νεοπλασιες του δερματος που προκαλουνται απο την δραση των Human Papiloma Viruses (ιοι των ανθρωπινων θηλωματων).Επειδη εξαφανιζονται και χωρις θεραπεια (απο δραση του ανοσοποιητικου) ειναι η χαρα του καθε τσαρλατανου που σου δινει το αχρηστο γιατροσοφι του,η μυρμηκια τυχαινει να εξαφανιστει μονη της και ο αγυρτης ισχυριζεται μετα οτι σε γιατρεψε η σουπερ θεραπεια του...Στην επιστημονικη ιατρικη μονη αντιμετωπιση για τις μυρμηκιες (αλλα και για τα κονδυλωματα των γεννητικων οργανων) ειναι η καταστροφη τους.Ο ιος ετσι και σε προσβαλει δεν φευγει ποτε απο το σωμα σου.Δεν υπαρχει εμβολιο για τους HPV που δημιουργουν μυρμηκιες.Για τους HPV των γεννητικων οργανων,στην δραση των οποιων οφειλεται το 70% των περιπτωσεων καρκινου του τραχηλου της μητρας δημιουργηθηκε εμβολιο προσφατα.

Edited by - medtech on 10/01/2007 23:30:33

Edited by - medtech on 10/01/2007 23:41:59

Edited by - medtech on 11/01/2007 00:08:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2007, 23:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ακροχορδόνες=μυρμηγκιες

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 00:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν ήθελα να μιλήσω λογικά για τέτοια θέματα ίσως δεν μιλούσα και καθόλου..Στο κάτω κάτω που ξέρουμε τι είναι λογικό(??)αφού ξέρουμε μόνο ότι μας έχουν μάθει(για το τι είναι λογικό).


Θα σου πω τι ειναι λογικο με την μηχανη ευχων:Να τεθει σε δοκιμασια ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ και εαν την περασει,να κριθει ως εγκυρη.Τοτε επισης θα ηταν λογικο και να προωθηθει στην αγορα ως δοκιμασμενο προιον.Μη λογικο ειναι να δεχεσαι μια συσκευη ως λειτουργικη,μονο και μονο επειδη ικανοποιει τις ψυχολογικες σου αναγκες ("αχ καλη μου συσκευη κανε πλουσια,ομορφη και διασημη"!),ειναι δε ιδιαιτερα παραλογο να χρησιμοποιεις μια συσκευη παρολο που εχει καταδειχτει η αχρηστια της,μονο και μονο γιατι σου προσφερει μια αστηριχτη ελπιδα.Επισης ειναι απολυτα λογικο το οτι σε εντυπωσιαζουν οι ψευδοσυσκευες της μηχανης ευχων και οι αγυρτειες της κρυσταλοθεραπειας,αφου δεν εχεις ιδεα απο επιστημονικη αξιολογηση (πραγμα που καταφαινεται απο την επιχειρηματολογια σου αφου προσφερει τις ασχετες με το θεμα μηχανης ευχων προσπαθειες του Flanagan).Με το συμπαθειο.

Επισης ειναι λογικο να καγχαζουμε και να ειρωνευομαστε τους αγυρτες που πανε να μας πεισουν με τις αξιοθρηνητες μεθοδους τους και ιδιαιτερα οταν εχουν τεθει σε επιστημονικες δοκιμασιες και εχουn αποτυχει παταγωδως.Βασικα οχι μονο ειναι δικαιωμα μας να καγχαζουμε,αλλα και υποχρεωση μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 01:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευχαριστώ για τα διαγράμματα Οκτινόμε. Κοίταξα τον συγκεκριμένο ενισχυτή στο google και βρήκα ότι το 200 που λες είναι η μέγιστη απολαβή. ΟΚ. Τώρα πως ένας τέτοιος ενισχυτής audio πιάνει μία ραδιοφωνική συχνότητα και την αποδιαμορφώνει ώστε να ακούς σταθμό στην έξοδο, πάει μάλλον μακριά η βαλίτσα, οπότε μη μπεις στον κόπο να μου εξηγήσεις γιατί δεν θα καταλάβω.


> Η ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία σαφώς και επηρεάζει τους ζωντανούς ιστούς. Το ετήσιο Handbook της ARRL των ραδιοερασιτεχνών, περιέχει ένα κεφάλαιο την κάθε φορά, για τα όρια ακτινοβολίας ανάλογα με τη συχνότητα.

Υπάρχει ένα site όπου βάζουν ένα αυγό ανάμεσα σε δύο κινητά. Τα κινητά είναι συνεχώς σε συνομιλία. Σε μισή ώρα το αυγό έχει γίνει βραστό εν μέρει. Σε μία ώρα έχει βράσει τελείως. Πάντως σε φούρνο μικροκυμάτων το αυγό δεν γίνεται, εκρήγνυται. Είναι το μόνο πράγμα που δεν μπορείς να μαγειρέψεις σε φούρνο μικροκυμάτων. Εκτός αν έχεις την υπομονή να περιμένεις καμιά ώρα στη θέση απόψυξης.


> αν μια δόση ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας προκαλέσει τέτοια βλάβη στα εγκεφαλικά κύτταρα ώστε να αλλάξει την συμπεριφορά, τότε μιλάμε για καταστάσεις ίδιες με αυτές ασθενών με όγκο στο κεφάλι. Σε τέτοιες όμως περιπτώσεις η αλλοίωση της προσωπικότητας θα ήταν το τελευταίο που θα μας απασχολούσε.

Σίγουρα, αλλά δεν έχει ακούσει κανείς τίποτα για συχνότητες συντονισμού όπου συγκεκριμένα τμήματα του εγκεφάλου ερεθίζονται περισσότερο από άλλα σε συγκεκριμένες συχνότητες ραδιοκυμάτων; Πάλι σε όγκο παραπέμπει βέβαια αυτό.

Η πηγή μου για την επίδραση των μικροκυμάτων στον εγκέφαλο είναι αναξιόπιστη (βιβλίο του Λιακόπουλου), και τώρα που το ξανακοίταξα, αναφέρει και τα 6.66 Hz σαν συχνότητα συντονισμού, όλως τυχαίως ο αριθμός του αντίχριστου, όπως και αναφέρει. Οπότε μάλλον για καμία στημένη κατάσταση πρόκειται, κι ο Λιακό τσίμπησε.

Πάντως κατηγορούνται οι κεραίες κινητής τηλεφωνίας για επιδράσεις άλλες από την πρόκληση καρκίνου, και μάλιστα πάνε πακέτο με το HAARP, αλλά δεν έχω βρει ακόμα αξιόπιστη πηγή. Έχει κανείς τίποτα;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 02:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητοί φίλοι...
...αφορμή για να βάλω αυτό το θέμα, στάθηκε η παρακολούθηση απο ένα μικρό τηλεοπτικό κανάλι, μιας εκπομπής στην οποία ένας γνωστός φίλος και μέλος αυτού του φόρουμ (δεν θα αποκαλύψω το όνομά του γιατί πιθανόν να μην το επιθυμεί, αλλά θα ήταν χαρά μου αν παρενέβαινε στο θέμα) παρουσίασε κάποιες μηχανικές κατασκευές, οι οποίες όμως λειτουργούν και με ψυχική ενέργεια. Δηλαδή πέρα απο το μηχανικόν μέρος της κατασκευής, υποτίθεται ότι χρειάζονται και την κατάλληλη ψυχοενεργειακή τροφοδότηση για να λειτουργήσουν. Οι συσκευές αυτές είθισται να ονομάζονται και ψυχοτρονικές συσκευές...
Μια απο τις κατασκευές που παρουσίασε είναι ένα σχέδιο του Ιερώνυμους και ονομάζεται "Μηχανή των Ευχών". Αυτή η συσκευή σύμφωνα με τον εμπνευστή της, υποτίθεται ότι μπορεί να μετατρέπει την επιθυμία του χρήστη της σε εκπεμπόμενη κυματομορφή και στέλνοντάς την στην ατμόσφαιρα, "κάποιος" ή "κάποιοι" λαμβάνουν το μήνυμα και η ευχή πραγματοποιείται.
Ο κατασκευαστής της και πολλοί που την έχουν χρησιμοποιήσει διατείνονται ότι η συσκευή λειτουργεί!!!

Και διερωταται η σατανικη δρακονιανη πρακτορισσα:

Τι εννοει ο ποιητης οταν αναφερεται σε ψυχικη ενεργεια?Γιατι κανεις δεν εχει εντοπισει αυτο το ειδος ενεργειας?Γιατι οποτε τιθονται σε δοκιμασια οι ισχυριζομενοι οτι κατεχουν τετοιες "ψυχικες" δυναμεις αποτυγχανουν παταγωδως?

Και εδω παλι "πολλοι που την δοκιμασαν διετεινονται οτι η συσκευη λειτουργει".Μια ανεκδοτη μαρτυρια προσφερεται για την υποστηριξη της και οχι ενα προσεκτικα σχεδιασμενο πειραμα.
----------------------------------------


Μερος δευτερο.

Ψυχολογοι διερωτηθηκαν γιατι κοινοι,θεοσεβουμενοι,τιμιοι ανθρωποι που δεν ηταν ψυχοπαθεις ουτε σαδιστες,εφτασαν σε σημειο να διαπραξουν φρικαλεα εγκληματα στον Β παγκοσμιο πολεμο.Εκαναν λοιπον το εξης πειραμα:

Βρηκαν εκατο εθελοντες και τους ειπαν οτι τους προσλαβανουν ως τεχνικο ερευνητικο προσωπικο σε μια μελετη της μνημης.Τους ειπαν οτι θα εθεταν σε δοκιμασια ενα αλλο ατομο,στο οποιο θα υπεβαλαν ερωτησεις και εαν δεν απαντουσε σωστα,θα επρεπε να πατουν ενα κουμπι και να του προκαλουν ηλεκτροπληξια για να μαθει να ειναι πιο συγκεντρωμενος την επομενη φορα.Οσο περισσοτερα λαθη εκανε,τοσο περισσοτερο επρεπε να αυξανει την ενταση του ηλεκτρικου ρευματος η οποια μπορουσε να ρυθμιστει σε σημειο προκλησης σωματικων βλαβων και θανατου.Οι ψυχολογοι προεβλεπαν οτι μονο ενας στους 100,ο σαδιστης θα εφτανε στο σημειο να ψησει το ατυχο υποκειμενο του πειραματος.Με εκπληξη παρατηρησαν οτι σχεδον ολοι,εφτασαν στο σημειο να γυρισουν την ενταση στο μεγιστο παρολο που το υποκειμενο ουρλιαζε απο τον πονο και τους παρακαλουσε να σταματησουν.Ηταν η ΥΠΑΚΟΗ που εκανε τους ανθρωπους αυτους παρολο που δεν ηταν σαδιστες,να φτασουν σε αυτο το σημειο.

Γιαυτο οταν ακουω για συσκευες ελεγχου του μυαλου και προγραμματισμου συμπεριφορας γελαω.Τι να τις κανεις τις "ψυχοτρονικες συσκευες νοητικου ελεγχου" οταν εχεις την προπαγανδα?Εκατομμυρια ανθρωποι υπακουσαν στις εντολες των ανωτερων τους,αφου πρωτα ειχαν πιστεψει οσα τους ελεγαν και εφτασαν σε σημειο να διαπραξουν τα πλεον αδιανοητα σε αυτους.Δεν χρειαστηκαν "ψυχοτρονικες συσκευες".Μπλα μπλα χρειαστηκε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 02:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με το τι προκαλεί ένας φούρνος μυκροκυμάτων και πως λειτουργεί :http://www.herbalhealer.com/microwave.html

Εγώ σοκαρίστηκα! από τις μελέτες...πετάξτε τους όσοι έχετε, όπως λέει και η παραπάνω σελίδα.

Σχετικά με HAARP και κεραίες κινητής τηλεφωνίας, έχω υλικό από το βιβλίο που προανέφερα, θα μεταφράσω τα σχετικά κομμάτια και θα σου τα στείλω.

Μελέτη που έκαναν επιστήμονες στο Χορτιάτη Θεσ/νίκης -όπου οι κεραίες-
με νεοσσούς έδειξαν πως τα περισσότερα ψόφισαν, ενώ τα άλλα είχαν ανωμαλίες στην ανάπτυξη τους (δεν θυμάμαι ακριβώς, αλλά νομίζω το ΑΠΘ την έκανε,οπότε εκεί ίσως υπάρχει κάπου η μελέτη-πείραμα)


Σχετικά με την αναξιόπιστη πηγή σου (τον Λιακό), να πω πως έτσι κατήντησε και κοντά στα ξερά καίγονται και τα χλωρά..., δεν σημαίνει απαραίτητα πως ΟΟΟ,τι λέει ο Λιακό δεν ισχύέι
ιδιαίτερα όταν έχει αξιόλογες πηγές, τις οποίες αναφέρει και ευσταθούν
επειδή αυτός ο ίδιος εκτείθεται και κάνει τον "πλανώδιο μικροπωλητή από TV" για να πουλίσει τα βιβλία του...
ας έχουμε λίγο κριτικό βλέμμα και ας κρατάμε το όποιο χρήσιμο στοιχείο, έστω και ως ερέθισμα για παραπέρα έρευνα.

π.χ. όταν σε βιβλίο του Λιακό περιλαμβάνεται ολόκληρη τοποθέτηση του Ν. Κατσαρού (επιστήμονα χημικού -ΕΚΕΦΕ Δημίκριτος) επί των chemtrails, δεν σημαίνει πως δεν ισχύει επειδή απλά βρίσκεται σε Ββλίο του Λιακό...

Φιλικά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 11:11:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kάλημέρα!!!

quote:

Και διερωταται η σατανικη δρακονιανη πρακτορισσα:

Σατανική (από άποψη αντίληψης...) δεν είσαι: ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ έχεις πει τα ίδια πράγματα; Στου κουφού τη πόρτα...

Εδώ μέχρι και φωτογραφίες από τις απόλυτες ψυχοτρονικές συσκευές ανέβασα: την Αγία Γραφή, το Κεφάλαιο και το Αγών μου (θα έπρεπε να συμπληρώσω τη Τορά και το Κοράνι...) και κανείς δεν τις σχολίασε καν...

Γι' αυτό σου λέω σατανική δεν είσαι (ούτε είμαι...). Μάλλον ΜΛΚ είμαστε...

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2007, 12:03:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα

Δημητροκαραγιαννε γραφεις:

quote:
Εδώ μέχρι και φωτογραφίες από τις απόλυτες ψυχοτρονικές συσκευές ανέβασα: την Αγία Γραφή, το Κεφάλαιο και το Αγών μου (θα έπρεπε να συμπληρώσω τη Τορά και το Κοράνι...) και κανείς δεν τις σχολίασε καν...



Μισο λεπτο βρε δημητρη αρνηθηκε κανενας μας εδω την δυναμη της προπαγανδας;
Αλλα δεν καταλαβαινω τι σχεση εχουν τα βιβλια με αυτο που ρωτησα εγω;
Με τον ορο ψυχοτρονικες συσκευες εννοουσα την εμπλοκη τεχνολογιας και συγκεκριμενα των ηλεκτρονικων συσκευων, η τις ραδιοσυχνοτητες, ακτινοβολιες κλπ. ....
Τα βιβλια εντασονται μεσα σε αυτον τον ορο;
Οχι βεβαια....
Μπορει να μας πει καποιος τι ηταν τελικα αυτο το ολπο με το οποιο προσπαθησαν να ψησουν οι Σοβιετικοι τους Αμερικανους στην πρεσβεια τους;
Ποιες ηταν οι επιπτωσεις; υπηρξε καποιο αποτελεσμα;
Δεν γνωριζω λεπτομερειες....

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy