ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ψυχοτρονική τεχνολογία...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2007, 00:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ray gun makes targets feel as if they are on fire

Από το CNN:


The non-lethal ray gun shoots a beam of energy that makes people feel they are about to catch fire.

Υπάρχει και σχετικό βίντεο με τη δημοσιογράφο του cnn, Roxanna Haynes στο εσωτερικό του οχήματος, κι ως ζωντανό πειραματόζωο!!!

Για περισσότερα εδώ:
http://www.cnn.com/2007/TECH/01/24/ray.gun.ap/index.html

Δείτε το!

Το βιντεάκι εδώ:
http://www.cnn.com/video/player/player.html?url=/video/tech/2007/01/25/haynes.military.ray.gun.wctv&checkAgain=false&wm=native_nmΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2007, 19:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ...
Να λοιπον που ο ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ ξετρυπωσε κατι που τουλαχιστον εμενα μου απαντα σε καποιες υποψιες μου οτι καποιοι πειραματιζονται σοβαρα με την ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια ως οπλο....
Και απο οτι φαινεται το καταφεραν αρκετα καλα (το κοντρολαρουν)...
Και ενδιαφερον φαινεται να υπαρχει για περαιτερω αναπτυξη τετοιων μη ¨θανατηφορων¨ οπλων οπως τα αποκαλουν...
Εναντια σε στασιαστές; χμμμ ισως και διαδηλωτες .... καποιος κατι ειχε γραψει πιο παλια γιατι δεν τα χρησιμοποιουν αν υπαρχουν.... καλομελετα φιλε μου και ερχεται.... να τα δεις (τι σου) (τι μας) ετοιμαζουν για μετα....
Και ξερετε κατι; ας ειμαστε καλα σε λιγα οχι πολλα χρονια αν υπαρχει εσοτερικα ακομα (που ελπιζω να υπαρχει), πραγματα που σκιζουμε τα ιματια μας τωρα πως δεν γινονται, καποιοι θα τα εχουν ετοιμα και στην διαθεση τους...
Δεν θα μεινουν μονο στο θερμικο αποτελεσμα των μικροκυματων θα τραβηξουν πιο μακρια...
Παμε στοιχημα;


Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2007, 21:23:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μετα απο 5 σελιδες καταφεραμε και ειδαμε ενα οπλο που κανει τι;;
ελεγχει τους εγκεφαλους;;;
οχι

απλα σε αποσταση 455 μετρων στελνει μια ακτινα που ανεβαζει την θερμοκρασια στους 54.44 κελσιου
αυτη η θερμοκρασια προκαλει στο θυμα την αισθηση οχι του πονου αλλα
οτι μπορει τα ρουχα του να πιασουν φωτια

μια φυσιολογικη αντιδραση που εχουμε οταν ειμαστε κοντα σε εστια θερμοτητας

αν αυτο το συγκαταλεγεις στα ψυχοτρονικα οπλα τοτε παω πασο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 02:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι ειπα εγω οτι ελεγχει τους εγκεφαλους;
Που ειδες να γραφω κατι τετοιο δεν καταλαβα...
Δεν το συγκαταλεγω στις ψυχοτρονικες συσκευες...βιαζεσαι... να διαβαζεις τι γραφω το συγκαταλεγω στα οπλα ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας η μηπως δεν ειναι;
Αυτο ειναι και αυτο δεχομαι και εγω...μην πας πασο δεν χρειαζεται και τα ρεστα που λενε παιχνιδι να γινεται...
Κι αν θυμαμαι καλα λεγαμε εδω οτι δεν εχουν καν φτιαξει τετοια οπλα γιατι αν ειχαν φτιαξει κατι θα βλεπαμε η θα μαθαιναμε...
Αυτο λοιπον το εφτιαξαν και το ειδαμε και σε φωτο λαθος κανω;
Ας το πουμε λοιπον αν θες εναν κινητο φουρνο μικροκυματων που κοντρολαριστηκε η ακτινοβολια του πανω σε συγκεριμενο στοχο και μαλιστα που αυτος να απεχει 455 μετρα!! απλα πραγματα αυτο λεω και εγω...
ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ ΦΟΥΡΝΟΣ ΜΙΚΡΟΚΥΜΑΤΩΝ (χαχα) εκει θα διαφωνησουμε;
Υπαρχει αυτο εχει σημασια για μενα...
Δηλωσα απο την αρχη οτι δεν πιστευω στην ευχομηχανη απο εκει κι επειτα το ερωτημα μου ηταν αν μπορουν να υπαρξουν συσκευες που να επηρεαζουν η οχι τον ανθρωπινο εγκεφαλο....
Στην πορεια φανηκε οτι τελικα καποιοι πειραματιζονται και με αυτο (τον ελεγχο του νου), με αγνωστα αποτελεσματα η μαλλον χωρις αποτελεσματα προς το παρον.... αφηνω ενα ενδεχομενο να γινει καποτε.... ποτε δεν λεω ποτε....
Αν προκυψουν κι αλλα στοιχεια τοτε μπορει να δουμε κι αυτο που λεμε ψυχοτρονικες συσκευες ... οπως τις εννοουσε ο Απεριττος...
Τετοια στοιχεια εγω δεν ειδα...ακομα...

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..

Edited by - πάνειος on 31/01/2007 02:33:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 08:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θανασοπάνειε και λοιποί καλημέρα!!!

Κάνεις πολύ μεγάλο λάθος!!!

Τα όπλα ακτινοβολιών δεν είναι καινούρια!!! Είναι μια παλιά τεχνολογία που δοκιμάστηκε (26 Μαρτίου του 1983), έφτασε σε αδιέξοδο και ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΦΘΗΚΕ!!!

Θυμήσου την πρωτοβουλία στρατηγικής άμυνας που εξήγγειλε ο αμερικανός πρόεδρος Reagan. Μέσα σε όλα τα όπλα που θα αναπτύσσοντο θα ήταν και όπλα Lazer κτλ.

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://en.wikipedia.org/wiki/Strategic_Defense_Initiative#Directed-energy_weapon_.28DEW.29_programs

Γιατί το πρόγραμμα πάγωσε; Άπλά τα όπλα αυτά θέλουν τεράστιες ποσότητες ενέργειας, που δεν μπορούν να αποδοθούν σε καμμιά περίπτωση από ένα φορητό σύστημα!!! Ούτε καν πάνω σε ένα φορτηγό!!! Κοινώς χρειαζόντουσαν ένα ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας δίπλα τους!!! Ένα εργοαστάσιο όμως είναι sitting ducks για τον αντίπαλο.

Για να το μαζέψω: τεχνολογία κατασκευής του όπλου ΥΠΑΡΧΕΙ!!! Το όπλο δεν λειτουργεί όμως!!! Εάν και εφόσον υπάρχει μια π.χ. ατομική μπαταρία που να χωρά σε ένα σακκίδιο και να ζυγίζει π.χ. 5 κιλά) τότε το όπλο θα κατασκευαστεί...

Και αμέσως μετά κάποιοι άλλοι θα αρχίσουν να κατασκευάσουν το αντίμετρο σε αυτό το όπλο... Και αντίμετρα ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!

Όλα αυτά πάντως είναι ΕΡΕΥΝΑ΄http://en.wikipedia.org/wiki/Tactical_High_Energy_Laser

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 09:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Πάνειος λέει...

Κι αν θυμαμαι καλα λεγαμε εδω οτι δεν εχουν καν φτιαξει τετοια οπλα γιατι αν ειχαν φτιαξει κατι θα βλεπαμε η θα μαθαιναμε...
Αυτο λοιπον το εφτιαξαν και το ειδαμε και σε φωτο λαθος κανω;
Δηλωσα απο την αρχη οτι δεν πιστευω στην ευχομηχανη απο εκει κι επειτα το ερωτημα μου ηταν αν μπορουν να υπαρξουν συσκευες που να επηρεαζουν η οχι τον ανθρωπινο εγκεφαλο....
Στην πορεια φανηκε οτι τελικα καποιοι πειραματιζονται και με αυτο (τον ελεγχο του νου), με αγνωστα αποτελεσματα η μαλλον χωρις αποτελεσματα προς το παρον.... αφηνω ενα ενδεχομενο να γινει καποτε.... ποτε δεν λεω ποτε....


Θανάση καλημέρα (πές μου πότε να περάσω να πάρω το προφιτερόλ!!)

Λοιπόν εγώ αν θυμάμαι καλά το είχα πει αυτό, ότι και καλά θα το γνωρίζαμε... Και όπως βλέπεις όταν η τεχνολογία υπάρχει και είναι να χρησιμοποιηθεί ..ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΦΟΡΑ...
Τώρα αν μπορεί η τεχνολογία σήμερα να επηρεάσει τον ανθρώπινο εγκέφαλο του στύλ "Μπζζζζ Μπζζζζ πήγενε φέρε μου ένα χάμπουργκερ από το McDonalds" και εσύ να πηγαίνεις....Δεν υπάρχει περίπτωση ... ΣΗΜΕΡΑ...!!! Είναι όπως έιπα και πρίν σαν να προσπαθήσεις να κάνεις εγχείρηση εγκεφάλου και το μόνο εργαλείο που έχεις να είναι ο Μετροπόντικας... ΚΑΠΟΤΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ...ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ... ΑΛΛΑ ΕΊΜΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ...

quote:

Πάνειος λέει...

Αν προκυψουν κι αλλα στοιχεια τοτε μπορει να δουμε κι αυτο που λεμε ψυχοτρονικες συσκευες ... οπως τις εννοουσε ο Απεριττος...
Τετοια στοιχεια εγω δεν ειδα...ακομα...


Τί; Σαν την συσκευή τύπου τοστιέρα που βάζεις την ευχή σου και την εκπέμπει !!! Εεε δεν νομίζω...

Απέριτε τί έγινε ;;... 10 μέρες τώρα έχει βάλει την ίδια ερώτηση στο φόρουμ του μεταφυσικού και έχεις πάρει μονάχα 2 απαντήσεις εκ των οποίων μία είναι δικιά σου !!! Αυτός είναι ο υγιείς διάλογος χωρίς ειρωνείες και χλευασμούς από τους φωστήρες;; Η μήπως είσαι απασχολημένος περιμένοντας με στη γωνία...Πες μου ρε συ τουλάχιστον σε πια γωνία είσαι να έρθω από κει ...να μην περιμένεις και χάνεις χρόνο !!!!

----------------------------------------------------------------------
Το φόρουμ του ESOTERICA είναι το μόνο ΣΟΒΑΡΟ φόρουμ, με ΣΟΒΑΡΑ θέματα και στην πλειοψηφία του με ΣΟΒΑΡΑ μέλη ....

Edited by - AZAΧ_ΧΑΖΑ on 31/01/2007 10:06:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 10:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
@Dim_Car το όπλο που φαίνεται στην εικόνα σου είναι σαφώς όπλο ακτίνων, όχι όμως και αυτό που προανέφερα. Αν προσέξεις θα δεις ότι το "πιάτο" του, δηλαδή ο ανακλαστήρας, είναι λείο. Χρησιμεύει δηλαδή στην διάχυση της δέσμης (μάλλον μικροκυμματικής) η οποία έρχεται από το στοιχείο που είναι τοποθετημένο σε θέση όφσετ. Το μόνο ακατανόητο για μένα από τεχνικής άποψης, είναι οι περίεργες τρύπες πάνω του.
Τώρα για το αν μια δέσμη υψηλής ισχύος είναι ακίνδυνη τι να πούμε... CNN είναι αυτό.
Λοιπόν, πότε λέτε να το δούμε σε κάποια διαδήλωση;




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 11:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημέρα!

Πολύ σωστά! Πρόκειται για lazer.

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 11:38:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου, τί σχέση έχουν αυτά εδώ τα όπλα που παρουσιάζονται λίγο πιο πάνω, με αυτά που αναφέρθηκαν σε αυτό εδώ το φόρουμ ως ψυχοτρονικά όπλα? Καμία! Τα "ψυχοτρονικά", θεορητικά, αν υπάρχουν, πρέπει να επεμβαίνουν στο μυαλό του ανθρώπου και να τον μετατρέπουν σε πιόνι αυτού που χειρίζεται το όπλο.Αυτά τα όπλα που δείχνετε εδώ, λειτουργούν όπως περίπου ο φούρνος μικροκυμάτων.Αρα το άτομο που εκτείθεται στην ακτινοβολία τους, δεν νομίζει πως σχεδόν καίγεται, αλλά όντως έχει ανέβει η θερμοκρασία του,από την παλινδρομική κίνηση των μορίων του νερού που βρίσκονται στο σώμα του (ο φούρνος μικροκυμάτων αυτά τα μόρια πάλλει και ανεβάζει την θερμοκρασία... και ας μην ξεχνάμε, σχεδόν από νερό αποτελούμαστε).Οπότε, αυτά τα όπλα δεν είναι απόδειξη ύπαρξης ψυχοτρονικής τεχνολογίας...

Edited by - stanfromgreece on 31/01/2007 11:40:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 12:10:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερούδια σε ολους

Δημητροκαράγιανε σε τι κανω λαθος; δεν καταλαβα.... και μεγαλο κιολας!!

quote:
Τα όπλα ακτινοβολιών δεν είναι καινούρια!!! Είναι μια παλιά τεχνολογία που δοκιμάστηκε (26 Μαρτίου του 1983), έφτασε σε αδιέξοδο και ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΦΘΗΚΕ!!!


Υπαρχει κατι σε αυτο που γραφεις με το οποιο εγω ερχομαι σε αντιθεση;(εκτος απο το εγκαταλειφθηκε).
Βεβαιως και δεν ειναι καινουρια τεχνολογια....
Ουτε καν σαν ιδεα ειναι καινουρια το αντιθετο....
Απ οτι φαινεται εδω και πολλα χρονια καποιοι ψαχνουν τα ΗΚ και πως μπορουν να τα χρησιμοποιησουν και ως ¨οπλο¨.
Σε αδιεξοδο; μπα! δεν καταλαβα να λεει κατι τετοιο το αρθρο του CNN...
Εδω λεει οτι θα αρχισει να παραγεται μετα το 2010.... και εκδηλωθηκε εντονο ενδιαφερον για την τελειοποιηση του....
Εγκαταλειφθηκε; γιατι δημητρο μου ; μάλλον οχι.... αλλο κατάλαβα απο το κείμενο...
Δεν εγκαταλειπουν ευκολα τετοια ¨ευεγερτικα¨ προγραμματα για την ανθρωποτητα αυτοι....


quote:
Γιατί το πρόγραμμα πάγωσε; Άπλά τα όπλα αυτά θέλουν τεράστιες ποσότητες ενέργειας, που δεν μπορούν να αποδοθούν σε καμμιά περίπτωση από ένα φορητό σύστημα!!! Ούτε καν πάνω σε ένα φορτηγό!!! Κοινώς χρειαζόντουσαν ένα ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας δίπλα τους!!! Ένα εργοαστάσιο όμως είναι sitting ducks για τον αντίπαλο.


Ναι το θεμα της ενεργειας ηταν κατι που και για μενα αποτελουσε ενα ερωτηματικο γνωριζοντας οτι για να μπορεσει να λειτουργηση ενα τετοιου τυπου οπλο χρειαζεται μια ισχυρη πηγη τροφοδοτησης....
Αλλα το φορτηγο της φωτογραφιας με το κατοπτρο;
Φορητο συστημα σε φορτηγο βλεπω!
Απ οτι φαινεται βρηκαν καποια λυση...και για το θεμα την τροφοδοσιας...
Ειναι απατη το οχημα της φωτογραφιας;
Το CNN το παρουσιαζει οχι ο Λιακοπουλος σε πακετο βιβλιων των 50 ευρω...


quote:
Για να το μαζέψω: τεχνολογία κατασκευής του όπλου ΥΠΑΡΧΕΙ!!! Το όπλο δεν λειτουργεί όμως!!! Εάν και εφόσον υπάρχει μια π.χ. ατομική μπαταρία που να χωρά σε ένα σακκίδιο και να ζυγίζει π.χ. 5 κιλά) τότε το όπλο θα κατασκευαστεί...

Και αμέσως μετά κάποιοι άλλοι θα αρχίσουν να κατασκευάσουν το αντίμετρο σε αυτό το όπλο... Και αντίμετρα ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!



Δεν λειτουργει; ψέματα γράφουν τελικά;
Εμβελεια 455 μέτρα λενε αυτοι... δεν καταλαβα!!!
Εσυ μιλας για κατι φορητο...
Ε δεν ειπε κανενας μεχρι τωρα νομιζω για φορητο δημητρο μου του στυλ να το φερει πανω του ενας στρατιωτης(ποτε δεν ξερεις βεβαια τι θα φτιαξουν αυτοι)....
Αυτο στο τζιπακι ομως αληθινο μοιάζει....
Τωρα τι να σου πω, αν μέσα απο την σελιδα του CNN παρουσιαστηκε μια μπουρδα, ανυπαρκτη, σε αυτο δεν ευθυνομαι εγω....
Αληθεια για πες μου εσυ τι πιστευεις υπαρχει αυτο που βλεπουμε στην σελιδα του CNN και αν ναι λειτουργει η οχι;
Σε αυτο θα ηθελα να μου απαντησεις....


Αζαχ εγραψε

quote:
Θανάση καλημέρα (πές μου πότε να περάσω να πάρω το προφιτερόλ!!)


Να ταν κι αλλο.... αχχχ .... να αυτα φτιαχνουν μερικοι και δεν μπορουμε να τα ξεχασουμε....
Αυτον τον καιρο εχει φτιαξει παραγωγη ο τυπος και ειναι ολοφρεσκα... (χαχα)..
Με βλεπω συντομα παλι εκει γυρω .... (υπαρχει ¨θεμα¨)... αν βρεις χρονο κερναω!

quote:
Λοιπόν εγώ αν θυμάμαι καλά το είχα πει αυτό, ότι και καλά θα το γνωρίζαμε... Και όπως βλέπεις όταν η τεχνολογία υπάρχει και είναι να χρησιμοποιηθεί ..ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΦΟΡΑ...

Συμφωνω... με το βγαινει στην φορα
Δεν το ειχες πει μονο εσυ αλλα και καποιοι αλλοι συνομιλητες δεν εχει σημασια ομως αυτο τωρα....
Μηπως ηξερα εγω αν υπαρχει σιγουρα τετοια τεχνολογια .... το υποψιαζομουν απλα επειδη ειχα κατα καιρους ακουσει οτι ψαχνονταν σε τετοια θεματα...

quote:
Τώρα αν μπορεί η τεχνολογία σήμερα να επηρεάσει τον ανθρώπινο εγκέφαλο του στύλ "Μπζζζζ Μπζζζζ πήγενε φέρε μου ένα χάμπουργκερ από το McDonalds" και εσύ να πηγαίνεις....Δεν υπάρχει περίπτωση ... ΣΗΜΕΡΑ...!!!

Και παλι συμφωνω ... και λαμβανω σοβαρα υπ οψιν την φραση σου Δεν υπαρχει περιπτωση .... ΣΗΜΕΡΑ .... (αφηνεις ενα ενδεχομενο για το μελλον)....

quote:
Τί; Σαν την συσκευή τύπου τοστιέρα που βάζεις την ευχή σου και την εκπέμπει !!! Εεε δεν νομίζω...


Οχι δεν αναφερομουν στην ευχομηχανη αλλα σε συσκευες τυπου ¨πηγαινε να αγορασεις χαμπουργκερ¨ εγω βεβαια ξερεις τι θα ζητησω!! ποιος θα παει μεχρι εκει δεν ξερω (χαχα) ειναι και μακρια λιγο...

Και συγκεκριμενα αναφερομουν σε αυτο που ο ΑΠΕΡΙΤΤΟΣ ειχε γραψει στην αρχη και ξεφευγει απο την ευχομηχανη... το παραθετω

quote:
Το όλο σκηνικό φαίνεται ολίγον "κουφό" αλλά με έβαλε σε κάποιες σκέψεις. Αν αυτή η συσκευή έστω και με κάποιον διαφορετικό τρόπο λειτουργεί και αν θα μπορούσε να κατασκευαστεί σε μέγεθος τέτοιο που να μπορεί να επηρεάζει όχι έναν άνθρωπο αλλά ένα μεγάλο τμήμα μιας πόλης, δεν θα μπορούσε κάποιος ο οποίος θέλει να περάσει κάποια μηνύματα ή να έχει κάποια συγκεκριμένα αποτελέσματα πάνω σε μεγάλες πληθυσμιακές μάζες, να βάλει περιμετρικά μιας πόλης μια διάταξη τέτοιων ψυχοτρονικών συσκευών ώστε να δημιουργεί πραγματικότητα συμφέρουσα προς αυτόν;
Σκεφτείτε πως αν κάτι τέτοιο μπορεί να λειτουργήσει, πόσο ωφέλιμο θα μπορούσε να φανεί σε μια εξουσία η οποία θα ήθελε να χαλιναγωγήσει τις μάζες που εξουσιάζει.

Απλα επρεπε λοιπον κατα την γνωμη μου να διαχωρισει την λεγομενη ευχομηχανη απο την κατασκευη μιας ηλεκτρονικης διαταξης εκπομπης ΗΚ με σκοπο την μεταδοση μηνυματων στον ανθρωπινο εγκεφαλο...
Το κειμενο που παρεθεσε η ΟΣΤΡΙΑ δειχνει οτι σε καποιες τετοιες μελετες - πειραματα εληφθησαν καποια (μηνυματα) μεσω τετοιας διαταξης, αν και συγκεχημενα, απο τον ανθρωπινο εγκεφαλο....
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΡΧΗ και πρεπει να μας προβληματισει.
Ποιος ειναι ο πραγματικος σκοπος τετοιων πειραματων αναρωτιεμαι...
Γιατι τελικα τα πειραματα αυτα γινονται ειναι αναμφισβητητο αυτο...
Εχω αυτον τον προβληματισμο αν τα πειραματα αυτα γινονται για απλους Ερευνητικους - Ιατρικους λογους....
Ειμαι λιγο επιφυλακτικος για το που θα κατεληγε μια συσκευη η οποια θα μπορουσε να μεταδωσει μηνυματα στον ανθρωπινο εγκεφαλο αν ποτε αυτη λειτουργουσε ¨σωστα¨...


quote:
Η μήπως είσαι απασχολημένος περιμένοντας με στη γωνία...Πες μου ρε συ τουλάχιστον σε πια γωνία είσαι να έρθω από κει ...να μην περιμένεις και χάνεις χρόνο !!!!

Αυτο τωρα που κολαει;
Αζαχ θελεις να συνεχιστει η αντιπαραθεση; η η συζητηση μας;

Θανάσης

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 12:18:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλοι μου, τί σχέση έχουν αυτά εδώ τα όπλα που παρουσιάζονται λίγο πιο πάνω, με αυτά που αναφέρθηκαν σε αυτό εδώ το φόρουμ ως ψυχοτρονικά όπλα? Καμία! Τα "ψυχοτρονικά", θεορητικά, αν υπάρχουν, πρέπει να επεμβαίνουν στο μυαλό του ανθρώπου και να τον μετατρέπουν σε πιόνι αυτού που χειρίζεται το όπλο.Αυτά τα όπλα που δείχνετε εδώ, λειτουργούν όπως περίπου ο φούρνος μικροκυμάτων.Αρα το άτομο που εκτείθεται στην ακτινοβολία τους, δεν νομίζει πως σχεδόν καίγεται, αλλά όντως έχει ανέβει η θερμοκρασία του,από την παλινδρομική κίνηση των μορίων του νερού που βρίσκονται στο σώμα του (ο φούρνος μικροκυμάτων αυτά τα μόρια πάλλει και ανεβάζει την θερμοκρασία... και ας μην ξεχνάμε, σχεδόν από νερό αποτελούμαστε).Οπότε, αυτά τα όπλα δεν είναι απόδειξη ύπαρξης ψυχοτρονικής τεχνολογίας...

αυτο ακριβως λεω

με αποκαλεσαν γιδοβοσκο γιατι ειπα οτι δεν υπαρχουν ψυχοτρονικα οπλα

με αποκαλεσαν γιδοβοσκο γιατι ειπα οτι η κυλιομενη εικονα κειμενου που υπαρχει στην εκπομπη του χαρδα δεν ειναι ψυχοτρονικο οπλο

με αποκαλεσαν γιδοβοσκο γιατι δεν δεχτηκα τις αναποδικτες αποψεις οτι υπαρχουν ψυχοτρονικα οπλα και οτι εχει γινει χρηση τους σε αρκετες περιπτωσεις

ακομη περιμενω παιζοντας την φλογερα μου και βοσκοντας το κοπαδι μου μια αποδηξη οτι υπαρχουν αυτα τα οπλα

αποδηξη καμια
αλλα κατα τα λεγομενα αρκετων πρεπει να εχουμε ανοιχτα μυαλα και να δεχομαστε οτι μας λενε
το μονο προβλημα ειναι οτι για να δεχτουμε αυτα που μας λενε με τις αποδηξεις που παρουσιαζουν, τα μυαλα δεν πρεπει να ειναι ανοιχτα αλλα στον απεναντι τοιχο

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 12:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλημερούδια σε ολους

Δημητροκαράγιανε σε τι κανω λαθος; δεν καταλαβα.... και μεγαλο κιολας!!

quote:
Τα όπλα ακτινοβολιών δεν είναι καινούρια!!! Είναι μια παλιά τεχνολογία που δοκιμάστηκε (26 Μαρτίου του 1983), έφτασε σε αδιέξοδο και ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΦΘΗΚΕ!!!


Υπαρχει κατι σε αυτο που γραφεις με το οποιο εγω ερχομαι σε αντιθεση;(εκτος απο το εγκαταλειφθηκε).
Βεβαιως και δεν ειναι καινουρια τεχνολογια....
Ουτε καν σαν ιδεα ειναι καινουρια το αντιθετο....
Απ οτι φαινεται εδω και πολλα χρονια καποιοι ψαχνουν τα ΗΚ και πως μπορουν να τα χρησιμοποιησουν και ως ¨οπλο¨.
Σε αδιεξοδο; μπα! δεν καταλαβα να λεει κατι τετοιο το αρθρο του CNN...
Εδω λεει οτι θα αρχισει να παραγεται μετα το 2010.... και εκδηλωθηκε εντονο ενδιαφερον για την τελειοποιηση του....
Εγκαταλειφθηκε; γιατι δημητρο μου ; μάλλον οχι.... αλλο κατάλαβα απο το κείμενο...
Δεν εγκαταλειπουν ευκολα τετοια ¨ευεγερτικα¨ προγραμματα για την ανθρωποτητα αυτοι....

Θανάσης

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..


Oυπς λάθος μου! Νόμιζα ότι υποστήριζες πως είναι καινούρια!

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wainamoinen
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 13:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wainamoinen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://ta-nea.dolnet.gr/print_article.php?e=A&f=18754&m=N47&aa=1

" Τα «βρώμικα» βιοκαύσιμα

Οι επιστήμονες κατέληξαν στο συμπέρασμα πως δεν είναι πανάκεια για το περιβάλλον

ΡΟΥΣΣΟΣ ΒΡΑΝΑΣ


Οι επιστήμονες έριξαν μια δεύτερη ματιά στα βιοκαύσιμα και κατέληξαν στο συμπέρασμα πως δεν είναι η πανάκεια που θα σώσει το περιβάλλον. Αυτό ήδη οι Ολλανδοί το ξέρουν καλά. Γιατί όταν στήριξαν όλες τις ελπίδες τους στα βιοκαύσιμα, βρέθηκαν μπροστά σε έναν οικολογικό εφιάλτη.



Πριν από μερικά χρόνια, πολιτικοί και οικολόγοι στην Ολλανδία δεν έκρυβαν τον ενθουσιασμό τους για την προθυμία με την οποία η χώρα τους αποφάσισε να χρησιμοποιήσει βιοκαύσιμα για την παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας - ιδιαίτερα φοινικέλαιο από τη ΝΑ Ασία. Με κυβερνητική επιδότηση, εταιρείες ενέργειας σχεδίασαν γεννήτριες που θα λειτουργούσαν αποκλειστικά με αυτό το καύσιμο, το οποίο θεωρητικά έμελλε να ήταν πιο καθαρό από τα ορυκτά καύσιμα, όπως ο άνθρακας, λόγω της φυτικής προέλευσής του. Όμως όταν οι επιστήμονες άρχισαν να μελετούν καλύτερα αυτό το ειδυλλιακό παραμύθι, γρήγορα μετατράπηκε σε οικολογικό εφιάλτη. Η αυξημένη ζήτηση φοινικελαίου στην Ευρώπη οδήγησε στην εκχέρσωση τεράστιων εκτάσεων τροπικού δάσους και στην εντατική χρήση χημικών λιπασμάτων στη ΝΑ Ασία. Από την καύση του χόρτου για την επέκταση των φυτειών πελώρια νέφη διοξειδίου του άνθρακα άρχισαν να επιβαρύνουν την ατμόσφαιρα. Έτσι η Ινδονησία δεν άργησε να «κατακτήσει» την τρίτη θέση στον κόσμο στη ρύπανση με διοξείδιο του άνθρακα, αμέσως μετά τις ΗΠΑ και την Κίνα, όπως διαπιστώνεται σε έρευνα των ολλανδικών ινστιτούτων Wetlands International και Delft Hydraulics που δημοσιεύθηκε τον Δεκέμβριο.

Αέρια του θερμοκηπίου

Τα βιοκαύσιμα, που για πολύ καιρό θεωρούνταν πανάκεια, μερικές φορές εκλύουν περισσότερα αέρια του θερμοκηπίου απ' ό,τι τα ορυκτά καύσιμα που φιλοδοξούν να υποκαταστήσουν. Έτσι, πολλές χώρες έχουν αρχίσει να αναθεωρούν τις επιδοτήσεις δισεκατομμυρίων με τις οποίες υποστηρίζουν αδιακρίτως αυτά τα υποτιθέμενα «φιλικά προς το περιβάλλον» καύσιμα για τα αυτοκίνητα και τα εργοστάσια. Ήδη, υπό αναθεώρηση βρίσκεται σήμερα η ευρωπαϊκή οδηγία του 2003 για τα βιοκαύσιμα με την οποία ζητείται από όλα τα κράτη-μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης να τροφοδοτείται το 5,75% των μεταφορών τους από βιοκαύσιμα έως το 2010. «Με τη σωστή παραγωγή βιοκαυσίμων περιορίζονται οι εκπομπές των αερίων του θερμοκηπίου», λέει στην εφημερίδα «Χέραλντ Τρίμπιουν» ο Πέντερ Γιένσεν της Ευρωπαϊκής Υπηρεσίας Περιβάλλοντος. «Όμως, αυτό εξαρτάται από το είδος των φυτών και από τον τρόπο καλλιέργειάς τους. Μπορείς να πετύχεις περιορισμό αυτών των αερίων κατά 90%, αλλά και να καταλήξεις με αύξηση 20%».

Στην Ολλανδία, τα στοιχεία από την Ινδονησία οδήγησαν την κυβέρνηση να σταματήσει τις επιδοτήσεις για το φοινικέλαιο. Τα βιοκαύσιμα επιδοτούνται γενναία σε όλον τον κόσμο. Στην Ευρώπη παράγεται βιοντίζελ από εγχώρια ελαιοκράμβη και ηλιέλαιο. Όμως, καθώς η ευρωπαϊκή ζήτηση για «πράσινη ενέργεια» αυξάνεται ολοένα, αυξάνεται και η ζήτηση φυτών από τις τροπικές χώρες, αφού η εγχώρια βιομάζα δεν επαρκεί.

Η οργάνωση Φίλοι της Γης υπολόγισε ότι το 87% της αποψίλωσης των δασών της Μαλαισίας από το 1985 έως το 2000 οφειλόταν στις νέες φυτείες φοινικόδεντρων. Στην Ινδονησία, οι εκτάσεις με τις φυτείες φοινικόδεντρων επεκτάθηκαν κατά 118% τα τελευταία οκτώ χρόνια.


ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
Αλώβητες οι αυτοκινητοβιομηχανίες
ΟΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ βγήκαν αλώβητες από την απόφαση που έλαβε χθες η Ευρωπαϊκή Επιτροπή για τον περιορισμό των αερίων του θερμοκηπίου. Στρέφοντας την προσοχή από τους καθαρούς κινητήρες στα καθαρά καύσιμα, μια νέα ευρωπαϊκή νομοθεσία θα υποχρεώνει τις πετρελαϊκές εταιρείες να αναμειγνύουν βιοκαύσιμα με τη βενζίνη. Προηγουμένως, η καγκελάριος Άνγκελα Μέρκελ είχε προειδοποιήσει την Κομισιόν να μη θέσει στόχους γι' αυτές τις εκπομπές που θα μπορούσαν να βλάψουν την αυτοκινητοβιομηχανία, ιδιαίτερα επιχειρήσεις όπως την DaimlerChrysler και την BMW που κατασκευάζουν μεγαλύτερα μοντέλα και εκπέμπουν μεγαλύτερες ποσότητες. Με τους νέους κανονισμούς, η Κομισιόν θα ελέγξει στις εκπομπές των αερίων του θερμοκηπίου σε όλο το κύκλωμα του πετρελαίου, από την άντληση και τη διύλιση μέχρι την καύση του.

ΤΑ ΝΕΑ , 01/02/2007 , Σελ.: N47
Κωδικός άρθρου: A18754N471
ID: 555667"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wainamoinen
Μέλος 1ης Βαθμίδας


123 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 13:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wainamoinen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΥΠΣ ΣΥΓΝΩΜΗ
ΛΑΘΟΣ ΘΕΜΑ
ΓΙΑ ΑΛΛΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 16:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά τίποτε στην ζωή δεν είναι σύμπτωση. Όταν αποφάσισα να βάλω αυτό το θέμα, δεν γνώριζα ότι ήταν έτοιμο να βγει στα βιβλιοπωλεία ένα έργο που πραγματεύεται ακριβώς αυτό το θέμα. Στο τελευταίο λοιπόν τεύχος του Τρίτου Ματιού διάβασα την αναγγελία κυκλοφορίας του βιβλίου "Ψυχοτρονική Τεχνολογία" του Ευθύμιου Καλομοίρη. Δεν γνωρίζω τίποτε ούτε για τον συγγραφέα ούτε και για το περιεχόμενο του βιβλίου. Θα φροντίσω όμως να το προμηθευτώ, μήπως και πάρω απαντήσεις στις απορίες μου. Βλέπετε αγαπητοί φίλοι οτι υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι ερευνούν το θέμα και αυτόν τον καρπό της έρευνάς τους αποφάσισαν να μας τον κοινοποιήσουν.
Αυτό όμως που με εκπλήσσει παρότι το έχω δει τόσες φορές, είναι ότι ο νόμος της συγχρονικότητας λειτούργησε και πάλι...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 22:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να κατι πολυ ενδιαφερον!!

Καντε τον κοπο οσοι ενδιαφερεστε να δειτε και αυτο...


http://tech.pathfinder.gr/tech/255205.html

Στο σημερινο δελτιο ειδησεων της ΝΕΤ υπηρχε λεπτομερες ρεπορταζ απο ερευνητικο τμημα του Πανεπιστημιου της Οξφορδης οπου ο επικεφαλης καθηγητης που ανακοινωσε οτι εντοπιστηκε το σημειου του ανθρωπινου ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΟΠΟΥ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ!!!!
ΠΩΣ;
Επισης ανεφερε οτι ειναι σε θεση οι Βρετανοι επιστημονες να διαβασουν αφου σκαναρουν τον ανθρωπινο εγκεφαλο, με τον λεγομενο ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΤΟΜΟΓΡΑΦΟ που κατασκευασαν, τις σκεψεις του εξεταζομενου πριν αυτες πραγματοποιηθουν!!
ΠΩΣ;
Επισης ανεφερε οτι θα ειναι σε θεση να το εφαρμοσουν σε περιπτωσεις ανακρισεων κατα τρομοκρατων και ΙΔΕΟΛΟΓΙΚΩΝ αντιπαλων...!!!
ΠΩΣ;
Οι ερευνες συνεχιζονται γιατι με την βοηθεια αυτου του εξελιγμενου ΕΓΚΕΦΑΛΟΓΡΑΦΟΥ θα μπορεσουν να κατανοησουν κι αλλες αγνωστες λειτουργιες και σημεια στον ανθρωπινο εγκεφαλο....
Η Βρετανικη επιστημονικη κοινοτητα εξεφρασε ΗΘΙΚΑ ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ σχετικα με την χρηση μιας τετοιας συσκευης και ειναι επιφυλακτικη....
Μπηκα στην σελιδα της ΕΡΤ μηπως βρω το σχετικο λινκ της ειδησης αλλα δεν το εχουν ανεβασει....
Το βρηκα στην pathfinder αλλα με λιγοτερα στοιχεια απο αυτα που ακουσα στα δελτια ειδησεων της ΝΕΤ ....
Το ειδε καποιος αλλος απο εδω;
Κατι μου λεει πως πλησιαζουμε σιγα σιγα σε αλλα ποιο εκπληκτικα πραγματα οσο καποιοι ¨εργαζονται¨ και ¨ερευνουν¨ για το καλο μας....
Ο Χρονος και η Ιστορια θα δειξει... και θα αποδειξει....
Α και μην ξαναρχισουμε τα ιδια παλι .... δεν ειναι ευχομηχανη αυτο... ουτε οπλο.... ειναι κατι .... αλλο... που λιγο καιρο πριν θα το λεγαμε ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ.... Υπαρχει και μια σχετικη ταινια... δεν θυμαμαι τον τιτλο...


Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..

Edited by - πάνειος on 10/02/2007 22:56:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 23:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχει μαλλιάσει εδω και χρόνια η γλώσσα μου να σας λέω ότι να προσέχετε πολύ καλά τις ταινίες επιστημονικής φαντασίας που βγαίνουν, γιατί παρουσιάζουν αυτά που θα γίνουν στο μέλλον. Ή ταινία στην οποία αναφέρεσαι Πάνειε ήταν το "Minority report" με τον Τομ Κρουζ.
Και κάτι άλλο. Αυτό που παρουσιάζεται σήμερα στους πολλούς είναι αυτό που έχει ανακαλυφθεί τουλάχιστον πριν δέκα χρόνια... Φαντάσου που έχουν φτάσει τώρα στην πραγματικότητα... Τρομάζω και μόνο που το σκέφτομαι...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...
"ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ" (Δυστυχώς...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mandy
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2008, 20:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mandy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενδιαφέρον θέμα και κρίμα όντως που δεν σχολιάστηκε. απο προσωπική εμπειρία πιστέυω πολύ στη δύναμη της σκέψης..
δεν ξέρω αν μπορεί να επηρεάσει μαζικά,την ίδια ζωή μας σίγουρα. Πρόσφατα διάβασα το μυστικό-ενδιαφέρουσα προσέγγιση, χωρίς ωστόσο επιχειρήματα που να βασίζονται στην επιστήμη. τι άλλο έχεις να προσθέσεις?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2008, 12:02:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως να συνεχιστεί το θέμα καλή μου..; εδω βγαίνουν γνωστοί ξερόλες τύπου γηγενή που όλα τα σφάζουν και όλα τα μαχαιρώνουν και προσπαθούν να πάνε κόντρα για την κόντρα... Εν τω μεταξύ η εμμονή τους και ο κομπλεξισμός τους περιφέρεται απο φόρουμ σε φόρουμ για να ικανοποιήσουν τον εγωισμό τους ότι αυτοί είναι οι έξυπνοι και οι άλλοι οι μαλάκες και οι ηλίθιοι που βλέπουν οράματα απο την χρήση μανιταριών... Πως να εξελιχθεί λοιπόν ένα θέμα..; ακόμα και κάποιος να ήθελε να καταθέσει μια εμπειρία το σκέφτεται.. σου λέει γιατί να κάτσω να γίνω βορά των ξερόληδων... Αυτά... καλύτερα ψάξε μόνη σου και διάβασε και συζήτα με ανθρώπους που έχουν ανοιχτό μυαλό και όχι στόκο και θα μάθεις πολλά...

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΡΟΪΔΕΥΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ, ΛΙΓΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΛΥ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ... ΚΥΡΙΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟΝ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xrysa31
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2011, 10:29:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
loipon gia na kopoun oi malakies ginete kai paraginete eimia thima kai o anomalos legete tusis xristos na prosexe an thelete na sas po ti simptomata parousiazeis tha trelathite

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Awekend
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2013, 17:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
mesie.. kanei lathos oti yli=syneidish giati na sou pw auto tha sou fanei trelo exw dyo ayles ontotites (pneumata)pou exoun kanei katalispi sto kefali mou pws ginete kai exoun suneidisi kai oxi mono efyιa megalyterari aposo fantaseze kai min xexnas exoume pneuma

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Awekend
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2013, 12:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτι ι συσκευη μου θυμιζει ενα βιβλιο που διαβασα το (μυστικο) λεγοταν και λειτουργουσε καπος παρομια,το βιβλιο ισχιριζοταν οτι μπορις να πραγματοποιησεις πραγματα μεσο της ευχης και θελησης με την δυναμη τις σκέψης λειτουργοντας με τον νομο της ελξης τωρα αν θελεις να δεις πως πραγματωνεται ι διαδικασια μαλλον πως λειτουργη ειναι ενα αλλο βιβλιο λεγεται (αιτιατο σωμα) εκει εξηγείται

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1699219
Maintained by Digital Alchemy