ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Εκπομπη Αυτια 21/4/2007
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2007, 10:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στην σχολη αυτη μαθαινεις ωραια πραγματακια οπως ιατρικη μικροβιολογια,βιοχημεια,κλινικη χημεια, φυσιολογια, ανατομικη, ιστοπαθολογια,αιματολογια,ιατρικη φυσικη, ιολογια, παρασιτολογια,μυκητολογια,και πολλα αλλααναλογα μαθηματα

Ξέρω πολύ καλά τι σπουδάσατε στη σχολή σας, άλλωστε εσύ η ίδια το έχεις πει τόσες φορές που και να μην το ξέραμε το εμπεδώσαμε...
Το θέμα είναι ότι αυτά τα μαθήματα είναι βάση για να μπορείς να χειριστείς τα τεχνολογικά ιατρικά μέσα και γι'αυτό διδάσκονται.
Απαραίτητη - ελάχιστη προϋπόθεση η γνώση κάποιων βασικών πραγμάτων, αυτό όμως δεν σε κάνει ούτε μικροβιολόγο, ούτε ανοσιολόγο, ούτε βιοχημικό!! Αυτό εννοώ κάτι που εσύ μάλλον δεν θέλεις να καταλάβεις...
quote:
Ανοιξε το...(δεν ηξερα οτι μας κατασκοπευεις,με συγκινεις τωρα).

Μη χαίρεσαι! Δεν είμαι εγώ που σε παρακολουθώ... Κάποιοι άλλοι το κάνουν (βλέπεις έχεις πολλούς "φίλους"...) και με ενημέρωσαν εδώ και πάρα πολλούς μήνες... Μπορώ αν θέλεις να σου κάνω forward το μήνυμα και θα καταλάβεις...
quote:
Ψιτ Αβαλον:Στο google εκτος απο αγυρτοsite ομοιοπαθητικης,νατουροπαθητικης κτλ υπαρχει και το pubmed,επιστημονικα περιοδικα υγειας σε online εκδοση οπως το Lancet,το quackwatch etc.Περασες εσυ ποτε απο αυτα?(ασε με να μαντεψω).
Το θέμα είναι ότι είσαι παντελώς άσχετη για να μπορέσεις να εκφράσεις άποψη περί ομοιοπαθητικής... Μήπως το νοσοκομείο ΥΓΕΙΑ που έχει αρχίσει και σκέφτεται σοβαρά την πιθανότητα να συμπεριλάβει ομοιοπαθητικούς στο επιτελείο του αποτελείται από αγύρτες??
Τι δεν το ήξερες?

Ανοιξε και κανένα έγκυρο περιοδικό ιατρικής...συγκεκριμένα το τεύχος του ΥΓΕΙΑ του περασμένου μήνα και θα δεις άρθρα γραμμένα από κλασσικούς ιατρούς για την ομοιοπαθητική.
Βασική προϋπόθεση: Oταν διαβάζεις τα άρθρα καθάρισε καλά τις τσίμπλες σου από τα μάτια όπως έκαναν εκείνοι οι επιστήμονες παρά τα τόσα χρόνια που σπούδασαν κλασσική ιατρική.

End of discussion...

Y.Γ.1 Δεν είχα σκοπό να σου το πετάξω αυτό για τα "περίεργα" σάϊτ που συχνάζεις αλλά με έφερες στο αμήν όταν είπες ότι είχες ράμματα για τη γούνα μου...

Υ.Γ.2 Αμαλία δεδομένου ότι ΔΕΝ έχω δει να κάνεις κάτι για τις τόσες φορές που η medtech έχει βρίσει(όχι μόνο προσβάλλει)μέλη, να σου θυμίσω ότι H ANTIKEIMENIKOTHTA ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΣΟΥ ΣΗΜΕΙΟ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."


_____________________________________
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα λόγω
εκφοράς εμπρηστικών και προσβλητικών
υπονοουμένων που στρέφονται επί
προσωπικού,
καθώς επίσης για ψευδή, διαστρεβλωτικά
και συκοφαντικά σχόλια

28/4/2007
_____________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2007, 16:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
κριβώς επειδή με ενδιαφέρουν σοβαρά όλα αυτά τα αντικείμενα και δεν μπορώ να βλέπω να τα χρησιμοποιούν ως λέξεις-κερασάκια για να πουλήσουν. Και βέβαια να βλέπω μετά τη medtech (excuse me medtech ) να καταδικάζει με μαίνος ως αγυρτία, κάθετι το πραγματικά αξιοπερίεργο και αξιοθαύσμαστο

Αμαλια με αδικεις!Δεν καταδικαζω το αξιοθαυμαστο και το αξιοπεριεργο,καταδικαζω την εξαπατηση!

Εαν εφευρισκονταν θεραπειες 100% ασφαλεις,100% αποτελεσματικες θα ειμουν απο τους πιο ευτυχισμενους ανθρωπους στον κοσμο.

ΥΓ.Δεν απανταω στα περισσοτερα σχολια της Avallon σεβομενη τους ορους που θεσατε εδω.

Εκτος απο αυτο που αφορα την παρακολουθηση μου απο διαφορους οπως ισχυριζεται και ο εντοπισμος της συμμετοχης μου σε "παραξενα sites",

quote:

.Γ.1 Δεν είχα σκοπό να σου το πετάξω αυτό για τα "περίεργα" σάϊτ που συχνάζεις αλλά με έφερες στο αμήν όταν είπες ότι είχες ράμματα για τη γούνα μου...


οπου η απαντηση ειναι η εξης:

Καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται....

Οποτε εμπρος παλληκαρια διαφημιστε με!!!!(να δω και εγω σε τι πονηρα sites και βρωμικα κυκλωματα συμμετεχω!!!!!!!)

Αντε βρε παιδια πειτε στον κοσμο σε τι "περιεργα sites" συμμετεχω!!!

YΓ WOW εχω περισσοτερους απο εναν κατασκοπους!!!!Να αρχισω να μοιραζω αυτογραφα?????

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 27/04/2007 17:06:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geox
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/04/2007, 20:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geox  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια απλή και πιστεύω λογική παρατήρηση σε ότι αφορά την υπόθεση με την χορεύτρια:

Καταρχήν στην ιατρική ορολογία υπάρχει η λέξη "κάταγμα" που σημαίνει σπάσιμο και ο ορισμός του είναι "λύση της συνέχειας του οστού"
Δεν υπάρχει "λίγο" η "σχεδόν" "κάταγμα"
Η διάγνωση γίνεται στην συντριπτική πλειοψηφία με μια απλή ακτινογραφία η οποία κοστίζει 5-15 ευρώ σε ένα δημόσιο νοσοκομείο

Αν υποθέσουμε λοιπόν ότι εγ΄με το μηχανημά μου το "παπιμί" ή το "παπιγιόν" ή όπως αλλιώς θέλετε μπορώ να θεραπεύσω το κάταγμα σε 1 ή δύο μέρες δεν έχω παρά να βγάλω μια ακτινογραφία πριν και μια την επόμενη μέρα σε ένα δημόσιο νοσοκομείο ώστε να αποδείξω του λόγου το αληθές και πιθανόν να χορέψουμε όλοι μαζί και να κάνουμε και πιρουέτες. Τώρα αν είμαι και λίγο πιο επιστήμονας μπορώ να μελετήσω το πριν και το μετά με ακόμη πιο ακριβείς εξετάσεις όπως ct scan, mri, pet scan, και σπινθηρογράφημα ώστε να παρουσιάσω μια ολοκληρωμένη ιστορία , να γίνω πρώτο θέμα παγκοσμίως και να μοσχοπουλήσω και την πατέντα χαρίζοντας τα κέρδη σε φιλανθρωπίες.
Έτσι μετά το "παπ τεστ" θα καθιερώσω παγκοσμίως και το "παπιμί" ως παγκόσμια μέθοδο θεραπείας.

Κατα συνέπεια
1. Η λέω αλήθεια και είμαι μ----ας διότι δεν την αποδεικνύω ενώ μπορώ να το κάνω πολύ εύκολα. (κάτι που δεν ταιρειάζει με την ακαδημαική μου ιδιότητα)
2. Η λέω ψέμματα και είμαι πολύ μ----ας διότι προσπαθώ να σας κοροιδέψω κατάμουτρα.

Σε ότι αφορά τις αναλύσεις περί διαστρέμματος ένα διάστρεμμα που σε μια μέρα σου επιτρέπει να χορέψεις ή να τρέξεις είναι στην χειρότερη περίπτωση μια απλή διάταση συνδέσμου ή τίποτα (κατα το κοινώς λεγόμενο "στραμπούληγμα" της πλάκας).

Επίσης και πέρα απο κάθε επιχείρημα νομίζω ότι η ανυπολόγιστης αισθητικής και επιστημονικής κουλτούρας εμφάνιση του επιστήμονος που τρίβει την σπινθηροβόλο αλυσίδα στα μούτρα του θέτει νέα μέτρα και σταθμα για τον ορισμό του "γελοίου".
Μου φέρνει στο μυαλό την κραυγή του Τζίμη Πανούση

"Λευτεριά στον κινέζο βελονιστή Χουάνγκ Μπανγκ Φονγκ"

Φιλιά σε όλουςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2007, 00:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
geox θεωρώ πως το ερώτημα σχετικά με το εάν υπήρξε ή όχι κάταγμα λύθηκε - έτσι δεν είναι;
Δεν ξέρω εάν διάβασες όσα γράφονται στον σύνδεσμο που παρέθεσα στο μήνυμά μου της προηγούμενης σελιδας: στο επίσημο site του papimi δεν αναφέρεται ότι υπήρξε κάταγμα. Μόνο στην τηλεόραση το ανέφεραν απ' ότι κατάλαβα. Βλέπεις, στην τηλεόραση μπορεί σήμερα να δηλώνει ο καθένας ότι θέλει και όποιος πιστέψει. Και να τους βγάλει κανείς ψεύτες δεν τρέχει τίποτα, ο στόχος είναι να προκαλέσουν ντόρο και εντυπώσεις. Στα αρχεία του site όμως, που ίσως τα βλέπουν αθλητίατροι, φυσίατροι, φυσικοθεραπευτές, ορθοπεδικοί, κ.λπ. με πιθανό σκοπό να αγοράσουν το μηχάνημα για την κλινική ή το ιατρείο τους, δεν μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο.

quote:
Σε ότι αφορά τις αναλύσεις περί διαστρέμματος ένα διάστρεμμα που σε μια μέρα σου επιτρέπει να χορέψεις ή να τρέξεις είναι στην χειρότερη περίπτωση μια απλή διάταση συνδέσμου ή τίποτα (κατα το κοινώς λεγόμενο "στραμπούληγμα" της πλάκας).

Αναφέρεσαι στην ανάλυση που έχω κάνει εγώ για τα διαστρέμματα;
Εάν αναφέρεσαι στο κείμενό μου αυτό, έχω γράψει ήδη πως σύμφωνα με τα στοιχεία που υπάρχουν στο pdf του site του papimi, πιθανότατα πρόκειται για διάστρεμμα 1ου βαθμού (διάταση συνδέσμου) - ή κοινώς στραμπούληγμα.
Πάντως, και της πλάκας να μην είναι το στραμπούληγμα ("της πλάκας": δηλαδή να μην υπάρχει καν εμφανής φλεγμονή με οιδημα και τα συναφή), σε πολλές περιπτώσεις π.χ. στον αθλητικό χώρο, μπορεί κάποιος να συνεχίσει τη δραστηριότητά του, αλλά προσωπικά θεωρώ κάτι τέτοιο επικίνδυνο και ανεύθυνο.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2007, 00:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αμαλια με αδικεις!Δεν καταδικαζω το αξιοθαυμαστο και το αξιοπεριεργο,καταδικαζω την εξαπατηση!

medtech με συγχωρείς εάν το έκανα.
Ωστόσο, πολλες φορές που έχουν συγκρουστεί οι απόψεις μας, σχετικά με θέματα που αφορούν τη μεταφυσική, το παράξενο και το παράδοξο, το αξιοθαύμαστο και αξιοπερίεργο (εδώ ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια) έκανες κάποιες γενικεύσεις που "έκαιγαν τα χλωρά μαζί με τα ξερά".
Βλέπω ωστόσο πως αυτό δε γίνεται πλέον στο βαθμό που γινόταν παλιότερα, ίσως κι εγώ να έχω καταλάβει καλύτερα πως βλέπεις το όλο θέμα, εφόσον έχεις κάνει διευκρινίσεις σχετικά. Οπότε, no problema - τουλάχιστον στο συγκεκριμένο θέμα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2007, 01:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Avallon.

Πριν από 7-8 περίπου μήνες είχες μία «ζωηρή διαφωνία» με τη medtech, που ξεκίνησε από μία συζήτηση σχετικά με τις μυρμηκιές. Πολλά μέλη των forums θα θυμούνται την έκταση που είχε πάρει αυτή η «ζωηρή διαφωνία», που εκτός από τη διείσδυση της σε πολλές συζητήσεις των forums (άσχετες με τις μυρμηκιές τις περισσότερες φορές) είχε απασχολήσει πολλές σελίδες του Κιτίου παραπόνων, το οποίο τελικά και απενεργοποιήθηκε – ένας από τους λόγους ήταν και η έκταση που είχε πάρει η «ζωηρή» και επί προσωπικού διαφωνία σας σχετικά με τις μυρμηκιές, τις σπουδές της medtech, τη δική σου αμφισβήτηση σε όσα έγραφε, κ.λ.π., κ.λπ.

Το θέμα αυτό – φαινομενικά τουλάχιστον – είχε κλείσει για καιρό. Και εμφανίζεσαι τώρα Avallon, σε μία παντελώς άσχετη με την παλιά αυτή διαφωνία συζήτηση, όχι για να συμμετάσχεις επί του θέματος, όχι για να πεις την προσωπική σου άποψη σχετικά με τη συζήτηση που γίνεται, αλλά για να ρίξεις ένα καρφί στην medtech, σχετικά με την εκπαίδευσή της στα ΤΕΙ!!!
(Για όποιον απόρησε σχετικά με τη μεταφορά του πρώτου μηνύματος της Avallon, που γράφτηκε σ’ αυτό το θέμα και αφορούσε τα ΤΕΙ, στη Γενική Σαλάτα Μηνυμάτων, αυτός ήταν ο βασικός λόγος της μεταφοράς).

Εκμεταλλεύτηκες και δε σεβάστηκες μια συζήτηση και τους ανθρώπους που συμμετέχουν σ’ αυτή, γιατί δεν μπορούσες να κρατηθείς, έπρεπε να αρπάξεις την ευκαιρία να «πικάρεις» την medtech, χωρίς να σου έχει δώσει απολύτως κανένα δικαίωμα σ’ αυτό το θέμα (και εδώ και καιρό απ’ όσο ξέρω, εκτός εάν υπάρχει κάτι που δεν έπεσε στην αντίληψή μου, οπότε ζητώ εκ των προτέρων συγνώμη εάν έχω λάθος σ’ αυτό).

Η συμπεριφορά σου αυτή Avallon είναι απαράδεκτη!
Και εκτός αυτού, έχεις το θράσος να δηλώνεις ψευδώς:

Αμαλία δεδομένου ότι ΔΕΝ έχω δει να κάνεις κάτι για τις τόσες φορές που η medtech έχει βρίσει(όχι μόνο προσβάλλει)μέλη, να σου θυμίσω ότι H ANTIKEIMENIKOTHTA ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΣΟΥ ΣΗΜΕΙΟ...

τη στιγμή που έχουμε κάνει τόσες και τόσες παρατηρήσεις (και επεμβάσεις σε μηνύματα) στη medtech για συμπεριφορές που είχε υιοθετήσει και που έπεσαν στην αντίληψή μας, όταν μάλιστα κάποιοι άνθρωποι μας είχαν ακόμα – αδίκως - κατηγορήσει ότι «την έχουμε στη μαύρη λίστα»!!!!
Όπως επίσης δηλώνεις με στόμφο στην προηγούμενη σελίδα:

Υ.Γ. Αγαπητή αμαλία δεν ξέρω αν εθελοτυφλείς σκοπίμως πλην όμως κατ'εξακολούθηση για το συγκεκριμένο άτομο ή απλά θεωρείς ότι "στην αναβροχιά καλό και το χαλάζι" αλλά αν συνεχιστεί αυτό: (το "ισοζύγιο" των μελών του esoterica να αποτελείται από μη εσωτεριστές και επιστήμονες του Κ*** )το τέλος του δεν φαντάζει και πολύ μακριά...
Υπογραφή: Μια φίλη που κάποτε αγάπησε πολύ το esoterica και αφιέρωσε πολλές ώρες σε αυτό...

Εγώ Avallon, στο θέμα αυτό και στο καρφί που πέταξες στη medtech, το μόνο που είδα ως αποδέκτη της «αγάπης» σου, είναι ο ίδιος ο εγωϊσμός σου.
Κρίμα…

____________________________________________________

Θα παρακαλέσω λοιπόν και τις δύο σας (medtech και Avallon) εάν θέλετε να συνεχίσετε την προσωπική – πλέον – διαφωνία σας, να το κάνετε μέσω email και όχι παρεμβάλλοντας απαντήσεις, ανταπαντήσεις και προκλήσεις σ’ αυτή τη συζήτηση. Κυρίως αυτό απευθύνεται στην Avallon, εφόσον η medtech - κατά τα άλλα - συμμετέχει δημιουργικότατα στο θέμα. Απάντησε βέβαια – η medtech - σε προκλήσεις, προκάλεσε και εκείνη (με τη φράση ”μπολικα ραμματα για την γουνα σου.Ακομα πιστευεις οτι οι μυρμηκιες ειναι αυτοφυεις Αvallonitsa?” η οποία έχει διαγραμμιστεί στις 23/4/2007), αλλά τουλάχιστον όσον αφορά τα μη προκλητικά σημεία των απαντήσεών της, η αντίδρασή της ήταν δικαιολογημένη.

Δεν υπάρχει ωστόσο κανένας λόγος να συνεχιστεί άλλο η ιστορία αυτή.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 18:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρθρο που δημοσιευεται στην εφημερίδα Πρωινός λόγος των Ιωαννίνων αναφέρεται στο Papimi:

ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ

Τετάρτη, 25.04.2007

Το «μηχάνημα των κεραυνών» και στο Πανεπιστήμιό μας!

Η «ΕΦΕΥΡΕΣΗ» ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

Αποκαλυπτική συνομιλία με τον «ερευνητή» του ΤΕΙ Πειραιά Π. Παππά, ο οποίος «καρφώνει» τους συνεργάτες του • Μακρύς ο δεσμός του με την περιοχή, είχε διεκδικήσει και την εκλογή του σε τμήμα του Ανώτατου Ιδρύματος

Το «θαύμα» των κεραυνών που υποτίθεται ότι θεραπεύουν τον καρκίνο χτυπάει και το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων! Το μηχάνημα με την ονομασία «papimi» έχει διατεθεί στο Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα της πόλης, το οποίο όμως επισήμως δεν γνωρίζει τίποτα ούτε για την χορηγία, ούτε για την χρήση του.

Ο καθηγητής Φυσικής του ΤΕΙ Πειραιά Παναγιώτης Παππάς, ο οποίος τις ημέρες αυτές ερίζει στα τηλεοπτικά παράθυρα με καθηγητές Ιατρικής, ήταν αυτός που ομολόγησε ότι χρησιμοποιούνται τρία τέτοια μηχανήματα ανά την Ελλάδα, ένα εκ των οποίων από το Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων.

Ο Πρύτανης Ιωάννης Γεροθανάσης, ο οποίος ενημερώθηκε με τον ίδιο τρόπο, ζήτησε χθες στοιχεία από τους Προέδρους όλων των Τμημάτων, οι οποίοι τον διαβεβαίωσαν ότι τέτοιο μηχάνημα δεν υπάρχει. «Επισήμως δεν υπάρχει τέτοιο μηχάνημα στο Πανεπιστήμιό μας», ήταν η δήλωση του κ. Γεροθανάση στον «Π.Λ.» ωστόσο όμως ο Πρύτανης έσπευσε να συμπληρώσει ότι το θέμα διερευνάται.Ο Πρόεδρος της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Επαμεινώνδας Τσιάνος έκανε την δική του έρευνα, για να καταλήξει στο ίδιο συμπέρασμα.Ότι δηλαδή, ουδέποτε δια της επίσημης οδού, παρελήφθη τέτοια συσκευή από το Πανεπιστήμιο και αυτό που τόνισε με κατηγορηματικό τρόπο είναι ότι δεν χρησιμοποιείται από το Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο.

Το μηχάνημα όμως υπάρχει και φαίνεται ότι τους κεραυνούς δέχθηκαν αρκετοί ασθενείς τα τελευταία χρόνια. Να σημειωθεί ότι ο κ. Παναγιώτης Παππάς, είχε διεκδικήσει προ δεκαετίας την εκλογή του σε τμήμα του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων, η οποία όμως δεν είχε καταστεί δυνατή! Φαίνεται λοιπόν, ότι οι δεσμοί του με ορισμένους επιστήμονες είναι παλιοί και ισχυροί.

Μία τηλεφωνική επικοινωνία με τον «εφευρέτη» Καθηγητή Φυσικής και Μαθηματικών Παναγιώτη Παππά, ήταν αρκετή για να πληροφορηθούμε ότι το «μηχάνημα των κεραυνών» βρίσκεται στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων και χρησιμοποιείται στο Εργαστήρι Φυσιολογίας της Ιατρικής Σχολής.

Να υπενθυμίσουμε ότι η δραστηριότητα δύο πανεπιστημιακών του ίδιου τμήματος, με την ανάπτυξη «θεραπευτικών» προγραμμάτων σε ξενοδοχείο της Ηγουμενίτσας είχε συγκλονίσει το Πανελλήνιο, όταν αποκαλύφθηκε τον Οκτώβριο του 2004. Φαίνεται όμως ότι ούτε ο θόρυβος και η κατακραυγή που είχε προκληθεί τότε, ούτε η δικαστική έρευνα που ακόμη δεν έχει ολοκληρωθεί τους πτόησε και έτσι συνεχίζουν ανενόχλητοι την δράση τους, αυτή την φορά «κεραυνοβολώντας» τους καρκινοπαθείς.

Η τηλεφωνική συνομιλία που είχαμε χθες το μεσημέρι με τον κ. Παππά είναι αποκαλυπτική, καθώς ο ίδιος παρότι δέχεται συντονισμένα τα βέλη της επιστημονικής κοινότητας της χώρας, μίλησε με ονόματα και έδωσε και οδηγίες… Ζητήσαμε από τον καθηγητή της Φυσικής να μας πει με ποιον θα μπορούσαμε να έρθουμε σε επαφή, στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, προκειμένου να ενημερωθούμε για την μέθοδο των κεραυνών.Η απάντηση που μας έδωσε είναι η ακόλουθη: «Θα τον τρομοκρατήσετε τώρα. Βλέπετε πως μας κυνηγάνε….Ο Ευαγγέλου είναι αλλά δεν νομίζω ότι κάτω από αυτές τις συνθήκες θα κάνει κάτι».

Στην συνέχεια διευκρινίσαμε ότι συζητούμε για το ίδιο πρόσωπο. Τον Άγγελο Ευαγγέλου δηλαδή, στο Εργαστήρι Φυσιολογίας του Πανεπιστημίου. «Ήθελα μάλιστα να ανέβω να τον δω, γιατί έχω μάθει πολλά νέα…Τώρα θα είναι πολύ κουμπωμένος.Είναι κάποιοι που εξυπηρετούν συμφέροντα και φαρμακευτικές και ότι μας λένε αυτό πρέπει να κάνουμε», σχολίασε ο κ. Παππάς, φανερά ενοχλημένος από όλα όσα έχουν δει το φως της δημοσιότητας.

Είναι ξεκάθαρο λοιπόν, ότι το μηχάνημα των κεραυνών βρίσκεται σε χώρο του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων και συγκεκριμένα στο Εργαστήρι Φυσιολογίας,το οποίο κατά πληροφορίες έχει μετατραπεί σε Κλινική(!), χωρίς κανένας να ασκεί τον παραμικρό έλεγχο. Σαφώς το πρόβλημα γίνεται μεγαλύτερο, όταν πανεπιστημιακοί του ίδιου εργαστηρίου, έχουν απασχολήσει με τα «ερευνητικά» τους προγράμματα το πανελλήνιο και οι υποθέσεις τους ερευνώνται από την Δικαιοσύνη.

Η θεραπευτική μέθοδος που είχαν αναπτύξει στην Ηγουμενίτσα, δύο Πανεπιστημιακοί των Ιωαννίνων, υπόσχονταν την ίαση καρκινοπαθών με την χρήση ισχυρών ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων. Κάτι παρόμοιο δηλαδή με τους «κεραυνούς». Είχαν μετατρέψει σε κλινική ξενοδοχείο της πόλης και από τα δωμάτιά του είχαν περάσει δεκάδες καρκινοπαθείς οι οποίοι κατέθεταν τις εισφορές τους, υπέρ της εταιρίας «Ενεργειακή Συντονιστική»!

Ανάλογη δραστηριότητα, πριν την Ηγουμενίτσα, είχε αναπτυχθεί και στην Ερέτρια της Εύβοιας, διακόπηκε όμως απότομα ύστερα από έφοδο επιθεωρητών του Υπουργείου Υγείας και της Αστυνομίας.

Η ανακρίτρια Ηγουμενίτσας, από τον Οκτώβριο του 2004 και μέχρι σήμερα, δεν έχει ολοκληρώσει την έρευνα, η οποία χαρακτηρίζεται ως μία από τις πιο δύσκολες.

Το αξιοσημείωτο όμως είναι ότι ποτέ δεν ενημερώθηκε η κοινή γνώμη της περιοχής, για το αποτέλεσμα της Ένορκης Διοικητικής Εξέτασης που είχε διατάξει ο τότε Πρύτανης του Πανεπιστημίου Γιώργος Δήμου. Κι αυτό, παρότι το Πανεπιστήμιο και το κύρος του είχαν πληγεί από την δραστηριότητα των συγκεκριμένων «ερευνητών».

Κάτι ανάλογο φαίνεται ότι επαναλαμβάνεται και τώρα. Με τους ίδιους πρωταγωνιστές. Απομένει αυτή την φορά το Πανεπιστήμιο και τα αρμόδια όργανά του να αντιδράσουν με πιο αποτελεσματικό και ουσιαστικό τρόπο.
---------------------------------------------------------------------

(Aααα,ωστε αυτή ηταν η αρχη της μέθοδου που ακολουθούσαν οι καθηγητές που υποσχονταν ιαση σε καρκινοπαθεις στην Ηγουμενίτσα και δεχοταν επισκεψεις κρυφα σε ξενοδοχείο της πόλης!Ηλεκτρομαγνητικά κύματα}

The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 29/04/2007 18:37:27

Edited by - medtech on 29/04/2007 18:39:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2007, 21:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
όχι για να συμμετάσχεις επί του θέματος, όχι για να πεις την προσωπική σου άποψη σχετικά με τη συζήτηση που γίνεται, αλλά για να ρίξεις ένα καρφί στην medtech, σχετικά με την εκπαίδευσή της στα ΤΕΙ!!!

Eτσι είναι αν έτσι νομίζετε... εγώ πάντως δεν το έκανα έτσι...ούτε αναφέρθηκα πουθενά στη μεντεκ αγαπητή μου αμαλία...
ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ... άλλη ήταν που με το καλημέρα μίλησε για ράμματα στη γούνα μου... (δυστυχώς αγαπητή μέντεκ δεν είμαι ιδιαιτέρως μαλλιαρή, ξανθή γαρ...) Οπότε μήπως να ξανασκεφτόσουν αυτά που μου προσέσαψες?

Ρε παιδιά ο Παπάς δεν είναι το ίδιο νούμερο που έλεγε ότι στην Ολυμπιάδα θα ανοίξουν οι ουρανοί και θα είναι η χειρότερη όλων των ετών? (παπα-πολογίας συνέχεια...) Είναι μετά από αυτό να θεωρείται αξιόπιστος? Οχι σαν επιστήμονας αλλά ούτε καν σαν απλός πολίτης ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pan_ths
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
70 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2007, 23:22:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας μην βαζουμε ολους τους γιατρους εναλλακτικης ιατρικης στο ιδιο τσουβαλι.Κάποιος( δεν ξερω το ονομα αλλα μπορω να το μαθω) εχει ιατρειο στην Αθηνα και 1-2 φορες τη βδομαδα ερχεται Πατρα.Βοηθησε γνωστους μας σε δερματικα και βροχιτιδα παρα πολυ και χωρις πολλες επισκεψεις(1-2) οταν παιδευονταν χρονια με αντιβιοσεις και θεραπειες...Το κακο ειναι οτι τους σωστους δεν τους αφηνουν να επιζησουν..Θυμαστε καποια στην Αλεξανδρουπολη που βοηθαγε ανθρωπους απο ημικρανιες και κρισεις επιληψιας; Ειχε βοηθηση γνωστο μας παιδακι με κρισεις επιληψιας ( απο 9 - 12 την ημερα εφτασε 3 στο μηνα με 6 επισκεψεις...) Οταν πηγε ν ανοιξει ιατρειο στην Αθηνα την κυνηγησαν, την μυνησαν και ειχε 250 μαρτυρες υπερασπισης...Οπως ειπα τα συμφεροντα ειναι μεγαλα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy