ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΤΗΣ -ΕΚΛΟΓΕΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2007, 12:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα!
Σας παραθέτω φωτογραφία από ένα ενδιαφέρον κείμενο, που βρήκα
χθες στα κουτιά που υπάρχουν έξω από το Μετρό. Ευτυχώς υπάρχουν
αρκετοί, φαίνεται, που έπιασαν το μήνυμα των τελευταίων ημερών...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 02:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έτσι που το καταντήσανε τα κόμματα (κυρίως τα πολύ μεγάλα), έχουν χάσει πλέον κάθε αξιοπιστία απέναντι στον λαό. Κανένα κόμμα, κανένας υποψήφιος πρωθυπουργός δεν μπορεί πια να συγκινήσει.
Εκτός αν...
Χμμμ...
Αν βγει κόμμα με υποψήφιο πρωθυπουργό που να λέγεται ΠΕΡΙΚΛΗΣ!!
Είναι νομίζω και η τελευταία επιλογή που τους απομένει
(Θα φέρει βέβαια και υπουργούς από αλλού )

Μέχρι τότε...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 10:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκέψου τώρα να σκάσει μύτη και να πολιτευτεί ο Περικλής του FAME STORY Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 10:46:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκέψου τώρα να σκάσει μύτη και να πολιτευτεί ο Περικλής του FAME STORY


ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΕΙΡΩΝΙΚΟ ΣΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟ!!!! O ΠΡΩΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η΄Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ?

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 10:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΜΟΥΤΖΟΧΤΑ!!!!! KERRY KING!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 01:57:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου καλησπέρα και από εμένα

Η κατάσταση στη χώρα μας έχει φτάσει από καιρό στο απροχώρητο. Αυτό είναι μία μεγάλη αλήθεια. Διάβαζα τις θέσεις σας και ομολογώ πως σε πολλά σημεία συμφωνώ.

Στις αρχές τις χρονιάς (31.01.07) είχα στείλει μία "επιστολή διαμαρτυρίας" όπως την είχα ονομάσει σε πολλά "μεγάλα ονόματα" της δημοσιογραφίας, μήπως και ξεκινήσει κάποια σχετική συζήτηση. Μήπως ταρακουνηθούμε και ξεβολευτούμε ακόμη περισσότεροι και αλλάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο. (Την ίδια επιστολή άφησα να κυκλοφορίσει ανοιχτή στο διαδύκτιο: όσο περισσότεροι προβληματιστούν σκέφτηκα τόσο το καλύτερο...)

Σας την παραθέτω και εδώ λοιπόν μιας και το βιβλίο, το οποίο με ενέπνευσε δίνει και μερικές πιο πρακτικές ιδέες στην κατεύθηνση των αλλαγών:

Έτσι αποφάσισα να σας στείλω αυτή την επιστολή, για να περιγράψω τις ενστάσεις μου στα δημόσια πράγματα της χώρας μας, αγανακτησμένη με την αποχαύνωση, στην οποία μοιάζει να έχουν περιέλθει οι περισσότεροι.

Η σαπίλα σε όλους τους τομείς της ζωής μας είναι εμφανής. Μιλάμε για παιδεία? Για δικαιοσύνη? Για υγεία? Για Οικονομία? Διαφάνεια και αξιοκρατικά κριτήρια?
Όλο το κρατικό οικοδόμημα είναι διάτρητο.

Κι εμείς? Εμείς οι απλοί πολίτες τι κάνουμε?
Αναζητάμε μονίμως τους «υπέυθυνους» -στην καλύτερη περίπτωση, γιατί στη χειρότερη αρκούμαστε στο «δε βαριέσε» - ενώ ταυτόχρονα ξεχνάμε, πως εμείς οι ίδιοι είμαστε τουλάχιστον συνυπεύθυνοι σε όλα αυτά.
Μία κυβέρνηση αντικατοπτρίζει το ποιόν του λαού της.
Εμείς οι ίδιοι είμαστε που εκλέγουμε τους αντιπροσώπους μας στη «δημοκρατία» μας –αν μπορούμε πλέον να μιλάμε για δημοκρατία....-και λίγο πολύ όλοι αυτοί είναι ο «καθρέπτης μας.

Με εκνευρίζουν αφάνταστα πολύ οι διάφορες δημοσκοπίσεις με τα γαλάζια και πράσινα προγνωστικά των επόμενων εκλογών, λες κι εμείς και η χώρα μας είμαστε το τσιφλίκι τους, γιατί τελικά τα προγνωστικά μοιάζει να έχoυν γίνει αυτοσκοπός των κομμάτων στην κούρσα για την εξουσία.

Και ο ίδιος ο λαός μοιάζει να πάσχει από απίστευτη αμνησία και να συγχωρά την αδράνεια και τα λάθη των κυβερνήσεων των τελευταίων δεκαετιών, όταν δεν τους «τιμωρεί» και τους ξαναψηφίζει. Η διαφθορά έχει γίνει μάλλον το εθνικό μας σπόρ, αφού δε δείχνουμε την απαραίτητη ευαισθησία για να αλλάξουν τα πράγματα.

Ένα βιβλίο που διάβαζα τελευταία, με τίτλο «Το κλειδί, για να πάψει η εκμετάλευση των λαών» του γερμανού Hoginbert Huessner, μου έδωσε το ερέθισμα για αυτά που περιγράφω παρακάτω:
Το «κλειδί» λοιπόν, σύμφωνα με τον Huessner, είναι...Η ΨΗΦΟΣ μας!

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ευφικτό βάβαια, αλλά θα με ικανοποιούσε ιδιαίτερα η εφαρμογή μιας σειράς προτάσεων που κάνει ο παραπάνω συγγραφέας στο βιβλίο του:

1. Να υποχρεώνεται ο κάθε υποψήφιος βουλευτής –προεκλογικά- να υπογράψει και να καταθέσει ένορκα μία Υπέυθυνη Δήλωση, στην οποία να λέει ξεκάθαρα, πως δεν είναι μέλος καμίας μυστικής οργάνωσης, ούτε έχει, αλλά ούτε και θα συνάψει στο μέλον καμία σχέση με τέτοιες οργανώσεις, όπως π.χ. τη Λέσχη Bildenberg,τη Λέσχη Ροκφέλερ, την τριμερή επιτροπή, το Club της Ρώμης, το Συμβούλιο των 33 (ή άλλες παρόμοιες που να δρουν στη χώρα μας) ούτε και εργάζεται για λογαριασμό καμίας λέσχης, στοάς, ή άλλου οικονομικού συμφέροντος.
2. Ο υποψήφιος επίσης με όρκο θα εξηγεί, πως δεν συμμετέχει σε μυστικές συναντήσεις με τέτοιου είδους κοινότητες ή με παρακλάδια τους, ούτε δέχτηκε «κανόνες» που δεσμεύτηκε να ακολουθίσει, ούτε προτίθεται να το κάνει μελλοντικά.
3. Επίσης ο υποψήφιος δεσμεύεται με όρκο να υπηρετήσει συνειδητά το καλό –και μόνο αυτό- του λαού και της χώρας, με όλες του τις δυνάμεις.
4. Το κόμμα θα δηλώνει ρητά, πως δεν έχει κανενός είδους οικονομικά «δωράκια» από ιδιώτες και ιδιωτικά συμφέροντα –ας βολεύονται με τα κρατικά «επίσημα» κοστολόγια που μας χρεώνουν έτσι κι αλλιώς.
(θα μπορούσε να περιέχει και άλλα σημεία, αλλά δεν θέλω να μακρυγορίσω ιδιαίτερα)

Εάν αρνηθεί το κόμμα ή οι υποψήφιοι να δηλώσουν επίσημα τα παραπάνω, πολύ απλά στις επόμενες εκλογές ΔΕΝ τους χαρίζουμε την ψήφο μας.

Δεν βρίσκουμε κανένα κατάλληλο κόμμα ή υποψήφιο? Πηγαίνουμε παρ’ όλ’ αυτά στο εκλογικό κέντρο και ρίχνουμε ΑΚΥΡΟ (όχι λευκό), ίσως με την ανάλογη επισήμανση πως δεν βρήκαμε κανένα κατάλληλο κόμμα να μας εκπροσωπίσει.

Αυτό θα αποτελούσε μία δραστική απόσυρση της δύναμης που δίνουμε στα κόμματα. Μία ειρηνική και ήρεμη επανάσταση δίχως ίχνος βίας! (Γιατί ακόμη και ότι καταπολεμάμε αποκτά δύναμη).

[Ποιός θα προωθούσε αυτές τις απαιτήσεις στα κόμματα? Μία πολύ καλή και γρήγορη λύση θα ήταν τα συνδικάτα και οι ενώσεις εργαζομένων και υπαλλήλων και άλλοι τέτοιοι φορείς και οργανισμοί.]

Το επόμενο βήμα θα ήταν η απαγγίστρωση του λαού από τα πλοκάμια των δανείων και των τραπεζών. Ο Henry Ford είχε πει κάποτε: «Εάν κάποτε ο λαός καταφέρει να κατανοήσει την τραπεζική λειτουργία και δομή, θα έχουμε επανάσταση μέσα σε μία νύχτα». (Εξ’ άλλου είναι γνωστό πως κάποτε απαγορευόταν ο τοκισμός μεταξύ χιστιανών. Το ίδιο ισχύει ακόμη και σήμερα ανάμεσα σε εβραίους, μόνο που δεν ισχύει για τους αλλόθρησκους τους...)
Αντίθετα σήμερα γίναμε όλοι λίγο πολύ θύματα ενός παράλογου πλουτισμού των τραπεζών, οι οποίες πουλούν αέρα κοπανιστό και θησαυρίζουν με τους τόκους και τα επιτόκια των επιτοκίων -με την εύνοια και την αδιαφορία της πολιτείας.

Ακόμη θα ήταν θεωρώ απαραίτητη η άρση του βουλευτικού ασύλου.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να έχει να φοβηθεί ένας βουλευτής, όταν κάνει σωστά τη δουλειά του. Αφού τους πληρώνουμε έχουμε την απαίτηση να πράττουν έργο. Και έχουμε επίσης κάθε δικαίωμα να τους ελέγχουμε για τυχόν παραστρατήματα τους. Όπως φυσικά και εμείς οι ίδιοι ελεγχόμαστε με βάση τους νόμους και το σύνταγμα. Εμείς λογοδοτούμε στη δικαιοσύνη και μας επιβάλλονται κυρώσεις για την κάθε πιθανή μας παράβαση. Γιατί οι βουλευτές μας να «χαίρουν» ασύλου? Γιατί να υπάρχει «δημοκρατία δύο ταχυτήτων»?

Επίσης καλό θα ήταν να συγκροτηθεί ένα υπερ-κομματικό όργανο ελέγχου και να καταργηθεί τελείως το «δημοσιο-υπαλληλίκι», ώστε να μην αποτελεί τρόπο δωροδοκίας για ψήφο.
(Στο φινάλε, εάν δεν μπορούμε αλλιώς, ας πληρώσουμε κάποια ικανά άτομα, με σχέση εργασίας, να μας κυβερνίσουν, πράττοντας έργο και όχι παίζοντας κουκλοθέατρο!)

Τέλος θεωρώ, πως θα έπρεπε να γίνεται τακτικότερα χρήση των δημοψηφισμάτων, μία τακτική που στη χώρα μας δεν εφαρμόζεται καθόλου.
Γιατί όλα τα κόμματα, άλλα πρεσβεύουν στις προεκλογικές εκστρατίες τους –που μοιάζει να είναι και η μόνη περίοδος που θυμούνται το λαό- και άλλα κάνουν πράξη στη θητεία τους. Οπότε καλό θα ήταν –τουλάχιστον για σοβαρά ζητήματα και ιδιαίτερα όταν αφορά τροποποιήσεις του συντάγματος- να μας ξαναρωτάνε.
(Ας μην ένα σύνταγμα είναι αποδεκτό από το λαό, όταν το έχει επικυρώσει με την ψήφο του –δεν θυμάμαι να μας ρώτησαν όταν έκαναν τις αλλαγές και μειώσεις των ελευθεριών μας πριν λίγα χρόνια...)

Και επιστρέφω στην ψήφο μας. Είναι η μόνη μας δύναμη, την οποία πολύ γρήγορα χάνουμε, ρίχνοντας τη στην κάλπη, σαν ψηφοδέλτιο. Όχι τυχαία, στα γερμανικά η ψήφος λέγεται “stimme”. Η ίδια λέξη σημαίνει και «φωνή». Είναι η φωνή μας, που παύει να ακούγεται αμέσως μετά από τις εκλογές. Είναι η δύναμη μας, που εκμηδενίζεται και καταπατάται καθώς καλούμαστε να ανεχόμαστε όλα τα έκτροπα και τη σαπίλα στην καθημερινή μας ζωή. (Και μάλιστα είμαστε, με βάση της επιλογής που κάναμε με την ψήφο μας,...συνένοχοι στα έκτροπα, μας αρέσει δεν μας αρέσει...)

Αν μάθουμε να είμαστε πιο αυστηροί στην κρίση μας και να ψηφίζουμε, μόνο αυτούς που πραγματικά μας αντιπροσωπεύουν. Αν δεν ξεχνάμε τις παραλήψεις και τα λάθη των κυβερνόντων. Αν πάψουμε να κοιτάμε το μικρόκοσμο μας και το πιθανό «ρουσφέτι» ή τη «θεσούλα» που μας έταξαν. Αν πηγαίνουμε όλοι στις κάλπες και αποφασίζουμε στο σύνολο μας, με 100% απαρτία, (ώστε να μη δεχόμαστε την όποια μειοψηφία να παίρνει το χρίσμα, επειδή καπηλεύεται τα λευκά ψηφοδέλτια). Και ρίξουμε ένα «άκυρο» ψηφοδέλτιο, εάν δε θεωρούμε κανέναν de facto ικανό, για να βγάλει τη χώρα από το τέλμα. Θα «ακυρώναμε» την ψήφο μας, όλοι όσοι είμαστε δυσαρεστημένοι –και θεωρώ πως είμαστε πάρα πολλοί-, θα αποσύραμε τη δύναμη και την συνενοχή μας. Δεν θα ήταν αυτό ένα πραγματικό χαστούκι στην πολιτική?

Τι λέτε αν κινούμασταν με αυτό τον τρόπο δεν θα αποσύραμε τη δύναμη που παρέχουμε στις εκάστοτε κυβερνήσεις και τα κόμματα? Δεν θα τους δείχναμε πως ΠΡΕΠΕΙ να κάνουν αλλαγές? ΠΡΕΠΕΙ να προχωρίσουν σε θετικά βήματα και ΠΡΕΠΕΙ να προστατέψουν τους πολίτες, τα δικαιώματα τους και τη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 02:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...από τότε πέρασαν βέβαια πολλοί μήνες και το θέμα δεν έπαψε στιγμή να με απασχολεί.

Σε σχετική συζήτηση που είχα, ανέφερε ο πατέρας μου κάτι ακόμη:

"όσο υπάρχουν τα κόμματα δεν πρόκειται να πάμε μπροστά. Να μην υπάρχουν κόμματα."

Και συμπληρώνω: είναι παραπάνω από πιθανό αν δεν υπήρχαν τα κόμματα να διχάζουν το λαό, να ήταν καλύτερα τα πράγματα. Ή ακόμη και με την ύπαρξη τους, -απλά για να χρωματίζουν κάποια ιδεολογικά ρεύματα- αν ψηφίζαμε ικανά πρόσωπα σε ένα και μοναδικό ψηφοδέλτιο, το οποίο θα περιελάμβανε όλους τους υποψηφίους, από όλα τα κόμματα, το αποτέλεσμα να ήταν πιο ουσιαστικό.

Όμως το θέμα είναι τι κάνουμε τώρα την Κυριακή που μας έρχετε...

Θέλω να πιστεύω πως οι στάχτες του καλοκαιριού θα είναι η αρχή για μια νέα εποχή στην Ελλάδα. όχι δεν τρέφω αυταπάτες. Δεν έχει αφυπνηστεί το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού. Πολλοί είναι ακόμη οι "πορωμένοι" με τα ... χρώματα.

Πιστεύω όμως πως ήρθε η ώρα μας να αρχίσουμε να αντιδράμε και να πάρουμε τις ευθίνες μας.

Έλεγε παραπάω κάποιος φίλος πως

quote:
Για μενα το καλυτερο πολιτευμα ειναι αυτο στο οποιο κυβερνουν οι αξιοι κυβερνητες. Δηλαδη αυτοι που 1) εχουν προτεραιοτητα το συνολο και οχι τον εαυτουλη τους, 2)γνωριζουν ποιο ειναι το καλο του συνολου, 3) ειναι ικανοι να το κανουν πραξη.

Αλήθεια όμως τι κάνει έναν άξιο κυβερνήτη να ξεχωρίσει? Πως θα φανεί η ικανότητα του και πως θα αναλάβει την διακυβέρνηση? Ποιός θα τον τοποθετήσει?
Σίγουρα ο "χειραγωγούμενος"-"χειραγωγημένος" όχλος δεν είναι ικανός να κρίνει για το γενικό σύνολο, όμως αυτό δεν μειώνει την αξία του δημοκρατικού πολιτεύματος. Θα προτιμούσαμε μια χούντα? Όσο καλος κυβερνήτης και να ήταν κάποιος δεν θα αντιδρούσαμε αν μας τον "φορούσαν" με τη βία?

Αλήθεια γιατί δεν περνάμε τους κυβερνήτες μας από crash test πριν τους εμπιστευθούμε? Πληρώνουμε που πληρώνουμε 300 ανεπαρκείς, γιατί δεν απαιτούμε να μας φέρουν τους καλύτερους ειδικούς για τον κάθε τομέα-υπουργείο να τους πληρώνουμε να μας κυβερνίσουν?
Για οποιαδήποτε θέση οι εργοδότες απαιτούν ένα σωρό απολυτήρια, χαρτιά, πιστωποιητικά. Εμείς γιατί δεν έχουμε κάποιες στοιχειώδης απαιτήσεις από τους κυβερνήτες μας?

Γιατί δεν το κλείνουμε το μαγαζάκι με τις δοσοληψίες-ρουσφέτια επιτέλους? Αφού στη χώρα μας σηκώθηκαν τα πόδια και βαράνε το κεφάλι? Ποιός είναι αλήθεια υποχρεωμένος σε ποιόν? Αυτοί που ζητούν την ψήφο μας σε εμάς ή εμείς σε αυτούς?

Στο Δήμο μας, όπου η σύζηγος του Δημάρχου τελεί χρέη αλά Χίλαρι Κλίντον -της βγάζω το καπέλο στα επικοινωνιακά- φροντίζει με κάθε είδους "εξυπηρετήσεις" και στην ουσία κόβει και ράβει (είναι κοινό μυστικό πως αυτή κάνει κουμάντο και όχι ο... σύζηγος στη Δημαρχία τεσπα...) έλεγε προ ολίγων εβδομάδων: "φυσικά και είναι υποχρεωμένοι και από εμένα να ψωνίζουν και να ψηφίζουν τον άντρα μου, όταν θέλουν ρουσφέτια σ' εμένα τρέχουν..."

Καταλάβατε? Δεν είναι υποχρεωμένος ο Κος να φανεί άξιος της τιμής που του έγινε να τον εκλέξουν και να πράξει έργο. Υποχρεωμένοι είναι οι ψηφοφόροι... (τα "ρουσφέτια" φυσικά αφορούν κανένα εισητήριο κοινωνικού τουρισμού, καμία θεσούλα για εργασία σε κανένα γνωστό, καποια εξυπηρέτηση κτλ) Λογικό είναι αφού δεν κάνουν οι δημόσιοι υπάλληλοι έργο για να εξυπηρετούν, αλλά για να εμποδίζουν την εξυπηρέτηση του λαού που τους πληρώνει...

Ας αφήσουμε όμως και κάτι για μετά... η κουβέντα αυτή δεν τελειώνει...

Καληνύχτα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 09:54:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟΞΟΤΗ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!
-ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΧΙ ΛΕΥΚΟ Η ΑΚΥΡΟ ΨΗΦΟ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΟΜΜΑΤΑ.
-ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ...ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΟΥ (ΩΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ, ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΕΝ ΕΤΗ 2002 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΕΚΔΟΤΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ (ΟΧΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟ) 3.000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΕ ΜΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ ΤΑΜΕΓΙΣΤΑ ΓΝΩΣΤΟ.!!! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΕΝΕΤΟ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 13:12:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
«Είμαι Τούρκος»
Συζήτηση προκάλεσαν δηλώσεις μουσουλμάνου υποψηφίου της ΝΔ στην Ξάνθη

ΑΠΕ
Το καθεστώς της μουσουλμανικής μειονότητας διέπεται από τη Συνθήκη της Λοζάνης, τόνισε ο πρωθυπουργός
Αθήνα




Συζήτηση προκάλεσαν δηλώσεις του δικηγόρου και υποψηφίου της Νέας Δημοκρατίας στο νομό Ξάνθης για τις εθνικές εκλογές, Ορχάν Χατζή Ιμπράμ, ο οποίος αυτοπροσδιορίστηκε ως Τούρκος.

Σε συνέντευξή του στην εφημερίδα Πρώτο Θέμα, ο κ. Ιμπράμ δήλωσε σε ερώτηση για το πώς αυτοπροσδιορίζεται: «Ως Τούρκος. Όπως δικαίωμα κάθε μουσουλμάνου είναι ο εθνοτικός αυτοπροσδιορισμός, έτσι και εμένα είναι δικαίωμά μου να δηλώνω ότι είμαι Τούρκος».

Ο ίδιος είναι δικηγόρος «που έχει υπερασπιστεί την Τουρκική Ένωση Ξάνθης σε όλες τις βαθμίδες των δικαστηρίων» και, όπως δηλώνει, «επιθυμώ την είσοδό μου στη Βουλή ώστε να υπερασπιστώ τα δικαιώματα των Τούρκων της μειονότητας».

Για τον κ. Ιμπράμ ρωτήθηκε ο πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής στο πλαίσιο της συνέντευξης Τύπου στη 72η ΔΕΘ και απάντησε ότι «το καθεστώς της μουσουλμανικής μειονότητας της Θράκης διέπεται, όπως είναι γνωστό, από τη Συνθήκη της Λοζάνης, την οποία τηρούμε πιστά και στην οποία είμαστε προσηλωμένοι».

«Πέραν τούτου, στο Χάρτη των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, που ισχύει διεθνώς και φυσικά, υιοθετεί και η χώρα μας, περιλαμβάνεται και η έννοια του αυτοπροσδιορισμού, ως ένα βασικό ανθρώπινο δικαίωμα, το οποίο η Ελλάδα δεν πρόκειται ποτέ να καταπατήσει.

» Δεχόμαστε τον αυτοπροσδιορισμό, σε ατομικό, αλλά όχι σε συλλογικό επίπεδο. Σε ό,τι αφορά τη μειονότητα της Θράκης, εκεί οι άνθρωποι είναι Έλληνες πολίτες, με μουσουλμανικό θρήσκευμα και διαφορετικές εθνοτικές καταβολές. Είναι Πομάκοι, είναι Αθίγγανοι και είναι και Τουρκογενείς.

» Η υποκρισία και οι ακραίες θέσεις, όταν μάλιστα αντιβαίνουν στις διεθνείς συνθήκες και στο διεθνές δίκαιο, από όπου και αν προέρχονται, καταδικάζονται και πρέπει να σταματήσουν. Και αυτό γίνεται μόνο με μία σοβαρή, ξεκάθαρη, ευρωπαϊκή μειονοτική πολιτική, όπως αυτή που ακολουθεί με συνέπεια η κυβέρνησή μου» κατέληξε.



ΤΙ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ ΟΕΟ????????????
ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΞΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 16:27:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
toxotis...
quote:
3. Επίσης ο υποψήφιος δεσμεύεται με όρκο να υπηρετήσει συνειδητά το καλό –και μόνο αυτό- του λαού και της χώρας, με όλες του τις δυνάμεις.

Αυτό ήδη ισχύει toxotis, το θέμα είναι που θα ορκιστούν οι αθεόφοβοι. Οι περισσότεροι ούτε τον σταυρό τους δεν κάνουν.

quote:
Με εκνευρίζουν αφάνταστα πολύ οι διάφορες δημοσκοπίσεις με τα γαλάζια και πράσινα προγνωστικά των επόμενων εκλογών, λες κι εμείς και η χώρα μας είμαστε το τσιφλίκι τους, γιατί τελικά τα προγνωστικά μοιάζει να έχoυν γίνει αυτοσκοπός των κομμάτων στην κούρσα για την εξουσία
Εμένα με εκνεύρισε περισσότερο ο κ. Καραμανλής που στο ντι - μπειτ, είπε πως αν δεν βγάλουμε αυτοδύναμη κυβέρνηση, θα πάμε ξανά σε εκλογές.
Δεν κατάλαβα.
Αν ο λαός αποφάσισε να βάλει στην βουλή τα τάδε κόμματα με τους τάδε βουλευτές, αυτό σημαίνει ότι αυτοί θέλει να κυβερνήσουν. Με ποιο δικαίωμα πετάει την ψήφο στον κάλαθο των αχρήστων. Να τσακιστούν και να κυβερνήσουν με τους βουλευτές και τα κόμματα που ψήφισε ο λαός.
Μια φορά στα 4 χρόνια κάτι μας θυμίζει οτι έχουμε δημοκρατία και αυτό σκάρτο.


europaios2...

quote:
ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΙΜΕΝΩ ΟΧΙ ΛΕΥΚΟ Η ΑΚΥΡΟ ΨΗΦΟ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΟΜΜΑΤΑ.
Συμφωνώ europaios2 συμπληρώνοντας πως, λέγοντας μικρά κόμματα εννοώ ΚΚΕ, ΣΥ.ΡΙΖ.Α, ή ΛΑ.Ο.Σ. αυτά που τελοσπάντων έχουν πιθανότητα να μπουν στην βουλή, γιατί αν για παράδειγμα το κόμμα του Παπαθεμελή μαζέψει 2,9% οι 9 έδρες που θα έπαιρνε με το 3%, κάποιες θα πάνε (αναλογικά) πάλι στα δυο μεγάλα κόμματα.

...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 17:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω βαρεθεί την καραμέλα με τα μικρά κόμματα.....

Φίλε libero μας προτρέπεις να ψηφίσουμε "ΚΚΕ, ΣΥ.ΡΙΖ.Α, ή ΛΑ.Ο.Σ.". Με τι λόγική προτείνεις κάτι τέτοιο ?

Το ΚΚΕ το δήλωσε ρητά ότι δεν πρόκειται να συνεργαστεί με κανένα κόμμα. Στο κάτω-κάτω το συγκεκριμένο κόμμα έχει την δική του ιδεολογία, απευθύνεται σε συγκεκριμένη ιδεολογία και άμα κρίνω από το πρόγραμμά τους ουδεμία σχέση με την πραγματικότητα έχουν αυτά που υπόσχονται (εκτός και οραματίζονται μια Ελλάδα εκτός Ε.Ε. και ΝΑΤΟ, στην κοσμάρα της... Αλήθεια κάπου το είχα ξανακούσει αυτό ΄"Εξω από την ΕΟΚ - Έξω από το ΝΑΤΟ...").

Το ΛΑ.Ο.Σ. τόσο καιρό το κατηγορούσανε ΟΛΟΙ ότι υποθάλπτει χρυσαυγήτες και φιλοβασιλικούς... Τον Καρατζαφέρη τον αποκαλούσανε Λεπέν της Ελλάδας και τώρα ξαφνικά βλέπω προτροπές για ψήφο στο ΛΑ.Ο.Σ. !!!!! Τι να πω, γίναμε πολύ προοδευτικοί ξαφνικά !!!!

Άρα που πετάμε το μπαλάκι ? Ψήφο στον ΣΥ.ΡΙΖ.Α. μπας και κάνει κυβέρνηση συνασπισμού με το ΠΑ.ΣΟ.Κ. - Σωστά ??? Στο κάτω-κάτω ωραία τα λέει ο Αλαβάνος, θα την πέσει στην εκκλησία, οικολογικό προφίλ κάργα, με την νεολαία συντάσεται....

Άμα σας πείθει ένα τέτοιο σχήμα, δικάιωμά σας, ας σταματήσει όμως αυτή η καραμέλα με την ψήφο στα μικρά κόμματα και καλά για να αποκτήσουμε πολυφωνική βουλή. Είτε αυτοδύναμη κυβέρνηση της Ν.Δ. έχουμε, είτε κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ με ΣΥΡΙΖΑ, το ίδιο παραμύθι θα φάμε στην μάπα. Η οικονομική πολιτική που πρέπει να ακολουθήσει η χώρα είναι δεδομένη - ορισμένη από την Ε.Ε. για την ακρίβεια. Με τα λεφτά της Ε.Ε. τα βγάζουμε πέρα, πέρασαν οι εποχές που τα κοινοτικά κονδύλια πηγαίνανε για διορισμούς στο δημόσιο (και γίναμε ουραγοί της ευρώπης χωρίς να το καταλάβουμε). Είναι πολλές οι χώρες πλέον και τα φράγκα πάνε με προσοχή εκεί που πάνε. Τώρα το τι φάτσες θα βλέπουμε να μας εκπροσωπούν - είναι άλλο θέμα...


Edited by - KERRY KING on 10/09/2007 17:41:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 18:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου toxotis το "πρόβλημα" ξεκινάει από το γεγονώς ότι ΟΛΟΙ έχουνε το δικαίωμα το εκλέγειν και εκλέγεσθε... (ή εκλέγεσθαι - δεν υπήρξα τριτοδεσμίτης...). Από την στιγμή που υπάρχει αυτό το "πρόβλημα", τότε είναι και δεδομένο ότι κάθε καρυδιάς καρύδι μπορεί να βρεθεί στην Βουλή να πάρει αποφάσεις για τον τόπο μας. Και δυστυχώς είμαστε και τόσο κωλολαός που το ρουσφέτι και η πουστιά δεν πρόκειται ποτέ - μα ποτέ να χαθεί από την ζωή μας. Το πιό δίκαιο φορολογικό σύστημα να θεσπίσουμε, πάντα θα υπάρχουν κάποιοι μάγκες να φοροδιαφεύγουνε. Το ρουσφέτι δεν πρόκειται να το καταπολεμήσει ούτε η ΝΔ, ούτε το ΠΑΣΟΚ, ούτε συνασπισμός όλων των κομμάτων. Πρέπει να το αποβάλει η ελληνική κοινωνία από μέσα της, όπως και όλα τα στραβά που μας κάνουνε κωλολαό και ευθύνονται για το κοινωνικό μας χάλι.

Να σας πως γιατί θέλω αυτοδύναμη κυνέρνηση στις εκλογές ? Για να υπάρξει διακυβέρνηση και πολιτική 4ετίας. Οριακή πλειοψηφία σημαίνει πως θα υπάρχει πάντα ο κύνδινος να τιναχτεί η Βουλή στον αέρα. Θέλετε παραδείγματα ? Κυβερνάει η ΝΔ (πχ) με 151 βουλευτές. Θέλει να περάσει νομοσχέδιο που βλάπτει τα συμφέροντα κάποιου εκδότη (πχ ΠΑΝΤΑ). Τι θα κάνει ο εκδότης ? Θα πιάσει καποιον φιλικά προσκείμενο βουλευτή από το κυβερνών κόμμα και θα του τα σκάσει για να ρίξει την κυβέρνηση. Μήπως δεν το βιώσαμε το εργάκι ? Έχετε την εντύπωση ότι θα κάτσουνε τα λαμόγια με σταυρωμένα χέρια ???

Πάμε άλλη περίπτωση... Κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ με ΣΥΡΙΖΑ. Το ΠΑΣΟΚ από την εποχή Σημίτη και ύστερα ακολουθεί την ίδια πολιτική που είχε ξεκινήσει η ΝΔ στις αρχές του 90 (αποκρατικοποιήσεις κλπ...). Ο ΣΥΡΙΖΑ με ένα πιο λαϊκό προφίλ και καλά, θα κρατάει ισοροπίες (ας πάρουμε για παράδειγμα το άρθρο 16 - άσχετα με το αν κάποιοι κάνουνε κωλοτούμπες τώρα....). Τι πιο απλό σε μια διαφωνία ΠΑΣΟΚ με ΣΥΡΙΖΑ να δούμε ξαφνικά βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ να προσχωρούνε στο ΠΑΣΟΚ (έλα καλέ, είναι δυνατόν να γίνει ποτέ κάτι τέτοιο ???....).

Για τι συνεργασίες μιλάμε ρε παιδιά... Αφού είμαστε κωλολαός και κοιτάμε την παρτη μας. Φως στο τούνελ θα υπάρξει όταν τα υγίη στελέχη των κομμάτων αποφασίσουνε να φτιάξουνε ένα νέο κόμμα, απαλαγμένο από το παρελθόν και τα οικονομικά συμφέροντα. Όταν γίνει κάτι τέτοιο, θα μπορούμε να ελπίζουμε για κάτι καινούργιο, αλλιώς εδώ είμαστε (τα γραπτά μένουνε) και το μόνο που θα παρακολουθούμε θα είναι ένα πολιτικό μπάχαλο και θα καταντήσουμε σαν την Ιταλία της δεκαετίας του '80 (λες και έχουμε την οικονομία για να πετάμε λεφτά σε εκλογικές αναμετρήσεις) ή ακόμα χειρότερα να καταντήσουμε σαν την Ταιβάν και την Κορέα και να αρχίσουνε οι "ψηλές" μέσα στην βουλή....

Edited by - KERRY KING on 10/09/2007 18:37:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 20:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε KERRY KING δεν προτείνω κανένα κόμμα.

Προσωπικα δεν θέλω καθόλου κόμματα αλλά 300 ανεξάρτητους βουλευτές. Αυτό το νόημα έχει ο αριθμός 300. Τι να τα κάνω, τα 151 διαφορετικά στόματα αν λένε όλα το ίδιο .
Για πιο λόγο ψηφίζουμε ονόματα και όχι κόμματα

Άλλη "λύση" πιστεύω, έτσι όπως έχουν τα πράγματα, είναι να κυβερνάει ένα κόμμα συνέχεια χωρίς εναλλαγές, αλλά θα με πείτε ακραίο, αφού "σε μια σύγχρονη δημοκρατία πρέπει να αλλάζουν τα κόμματα".

Και τέλος πάντων, αν δεν μπορεί να ψηφιστεί ένας νόμος λόγω αδύναμης κυβερνήσεις, θα ισχύει ο παλιός, που βλέπεις την ακυβερνησία .

...perche io sono libero
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sensum
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 20:24:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sensum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά, έφτασε η ώρα για την Επανάσταση της Λευκής Ψήφου. Μια μούντζα σε λευκό χαρτί αποτελεί, κατά την γνώμη μου, την πιο καταλυτική πολιτική στάση απέναντι στα κόμματα, τα κομματόσκυλα και τους καρεκλοκένταυρους της Βουλής.

Μη τσιμπάτε στο παραμύθι της άχρηστης, τάχα, λευκής ψήφου. Σκεφτείτε μόνο τι θεαματικές και ριζοσπαστικές αλλαγές μπορούν να συμβούν στο κατεστημένο και διεφθαρμένο πολιτικό μας σύστημα με ένα εξαιρετικά υψηλό ποσοστό Λευκών/Άκυρων/Αποχής της τάξης ας πούμε 20-25%.

Όσο πιο υψηλό το ποσοστό αυτό, τόσες μεγαλύτερες προοπτικές διανοίγονται για την ανάδυση νέων πολιτικών δυνάμεων που θα επιχειρήσουν να αφουγκραστούν και να εκφράσουν πολιτικά τον σφυγμό αυτόν της Αντίδρασης.

Όχι αποχή. Λευκό, η πιο υπεύθυνη πολιτική συμπεριφορά και η μόνη μας διέξοδος .

Sensum aestimandum esse, non verba.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 10:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και τέλος πάντων, αν δεν μπορεί να ψηφιστεί ένας νόμος λόγω αδύναμης κυβερνήσεις, θα ισχύει ο παλιός, που βλέπεις την ακυβερνησία .

Την ακυβερνησία την βλέπω αγαπητέ libero στο γεγονώς πως μόλις πάει να γίνει κάτι ριζοσπαστικό σε αυτό τον τόπο, αμέσως πιάνει δουλειά το κατεστημένο και ανατρέπει τα πάντα.

Πως αλλιώς να χαρακτηρίσω την κατάστασή όταν κόμμα που εκπροσωπεί το 3,2% δηλώνει όλο περηφάνια στα ραδιόφωνα πως καταφέρανε να σταματήσουνε την προσπάθεια των δύο μεγάλων κομμάτων για την αναθεώρηση συγκεκριμένου άρθρου ? Πως να χαρακτηρίσω το γεγονώς ότι μια μειοψηφία κλείνει όποτε γουστάρει τα πανεπιστήμια για να αντιπολευτεί ?

Θες και άλλα παραδείγματα ? Να θυμηθούμε πως σταμάτησε η ιδιοτικοποίηση της ΕΑΣ ? Να θυμηθούμε τι έγινε στο λιμάνι του Πειραιά πέρσυ τον χειμώνα ?

Αυτή είναι η δημοκρατία την οποία υπερηφανευόμαστε ότι δώσαμε στον πολιτισμό ?

Όταν μια εκλεγμένη από τον λαό κυβέρνηση δεν μπορεί να κάνει το έργο για την οποία πήρε εντολή, γιατί αμέσως αρχίζουν οι αντιδράσεις από τα συνδικάτα και άλλα συμφέροντα, για μένα αυτό είναι ακυβερνησία...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 10:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παιδιά, έφτασε η ώρα για την Επανάσταση της Λευκής Ψήφου. Μια μούντζα σε λευκό χαρτί αποτελεί, κατά την γνώμη μου, την πιο καταλυτική πολιτική στάση απέναντι στα κόμματα, τα κομματόσκυλα και τους καρεκλοκένταυρους της Βουλής.

Μη τσιμπάτε στο παραμύθι της άχρηστης, τάχα, λευκής ψήφου. Σκεφτείτε μόνο τι θεαματικές και ριζοσπαστικές αλλαγές μπορούν να συμβούν στο κατεστημένο και διεφθαρμένο πολιτικό μας σύστημα με ένα εξαιρετικά υψηλό ποσοστό Λευκών/Άκυρων/Αποχής της τάξης ας πούμε 20-25%.

Όσο πιο υψηλό το ποσοστό αυτό, τόσες μεγαλύτερες προοπτικές διανοίγονται για την ανάδυση νέων πολιτικών δυνάμεων που θα επιχειρήσουν να αφουγκραστούν και να εκφράσουν πολιτικά τον σφυγμό αυτόν της Αντίδρασης.

Όχι αποχή. Λευκό, η πιο υπεύθυνη πολιτική συμπεριφορά και η μόνη μας διέξοδος .

Sensum aestimandum esse, non verba.


--TI ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ Ο ΚΑΡΑΜΑΝ-ΑΛΗΣ Η Ο ΠΑΠΑ-ΤΖΗΣ, ΑΝ ΔΟΥΝ 40% ΑΠΟΧΗ! ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΙ ΕΙΧΕ ΔΗΛΩΣΕΙ ΤΟ 89 (ΑΝ ΔΕ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ), Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ? ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΘΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΟ ΠΑΣΟΚ.
ΤΟΥΤΕΣΤΙΝ...ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΝΕΞΕΛΕΚΤΑ ΝΑ ΚΛΕΒΟΥΝ.....ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΤΕΩΝΙΣΚΟΥΝ. ΣΚΕΦΤΗΤΕΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΑ. ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΟΙ ΣΤΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΕΝΟΗΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΨΟΥΝ...ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΨΟΥΝ....
-ΤΙ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΑΝ ΛΟΙΠΟΝ Η ΑΠΟΧΗ ΕΙΝΑΙ 90%? ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΨΗΦΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΟΥΝ? ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗ ΚΟΥΤΑΛΑ!!!!! ΤΗ ΚΟΥΤΑΛΑ!!!!!!
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ, ΓΙΑ ΚΟΠΡΙΤΕΣ, ΓΙΑ ΤΟΜΑΡΙΑ!!!!!!! ΕΙΔΑΤΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑΣΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΥΡΚΟ ΥΠΟΨΗΦΙΟ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΤΟΥ? ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΙΟΥΣ ΨΗΦΟΥΣ ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ!!! ΧΕΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΟΝΤΙΚΑ
ΠΡΟ-ΒΛΗΜΑΤΑ? Ο ΠΑΠΑΤΖΗΣ ΟΤΑΝ ΔΗΛΩΝΕ ΝΑ ΒΓΟΥΝΕ ΟΙ ΝΑΡΚΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΒΡΟ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΚΑΛΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ? ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΤΑΝ ΤΙ ΕΛΕΓΕ? ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΑΥΤΟΣ, Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥ? ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙ ΓΕΙΝΕΤΑΙ?
-ΑΜΦΙΒΑΛΩ. Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΧΑΣΝ ΥΠΕΡΝΟΜΑΡΧΗ? ΤΟ ΞΕΧΑΣΕ Ο ΦΟΥΚΑΡΑΣ, Ο ΟΤΙ ΑΠΕΜΕΙΝΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΤΟΥ?!
-ΛΕΥΚΟ ΓΙΑΤΙ???????? ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟΥΝ ΠΙΟΙ? Ο ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ?
ΠΑΡΑΙΤΗΣΕ ΤΟΝ ΠΟΛΥΔΩΡΑ? ΟΧΙ! ΕΔΩΣΕ ΑΜΕΣΗ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ? ΟΧΙ! ΚΟΙΝΟΣ ΧΕΣΤΗΚΕ!
-Ο ΠΑΠΑΤΖΗΣ? ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΣΑΛΑΝ? ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗΣ ΓΙΑΓΙΑΣ? ΠΟΥ ΝΑ ΘΥΜΑΤΕ Ο ΚΟΙΜΗΣΜΕΝΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ!!!!(ΜΑΓΑΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΤΗ ΛΕΞΗ ΕΛΛΗΝΑ!) ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ?? ΠΙΟΣ ΞΕΡΕΙ?????
ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ????
------ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥΣ, ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ. ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ Η ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΩΩΝ, ΤΟ ΚΚΕ, ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΟΣ. ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΨΗΦΙΣΩ. ΟΜΩΣ ΔΕ ΘΑ ΡΙΞΩ ΛΕΥΚΟ.

ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΝΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝ ΛΕΥΚΟ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!

Edited by - europaios2 on 11/09/2007 10:28:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 11:21:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε europaios2 μην δυναμιτίζεις την συζήτηση με χαρακτηρισμούς σε πρόσωπα, κάνουμε μια θεωριτική συζήτηση και είναι κρίμα να κλειδωθεί το θέμα επειδή θα παρεκτραπεί. Εμένα προσωπικά με ευχαριστεί πάρα πολύ να ανταλλάσω πολιτικές απόψεις με άτομα που σέβομαι και θαυμάζω για την παιδεία τους και τις γνώσεις τους σε άλλα θέματα εδώ μέσα στο esoterica.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 11:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥΣ, ΤΩΝ ΜΙΚΡΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ. ΠΡΩΣΟΠΙΚΑ ΜΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΕΝ ΜΕΡΕΙ Η ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΩΩΝ, ΤΟ ΚΚΕ, ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΟΣ. ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΨΗΦΙΣΩ.

Πως γίνετε βρε θηρίο να έχεις να διαλέξεις μεταξυ ΚΚΕ και ΛΑ.Ο.Σ. ??? Πως συνδοιάζονται αυτά ???

Θα σταθώ όμως στην πρώτη σου πρόταση για να αναφέρω ένα παράδειγμα. Φίλος μου σκέφτεται να ψηφίσει ΛΑ.Ο.Σ. γιατί του την σπάει κάποιος από την τωρινή κυβέρνηση. Σαν πρόγραμμα τον καλύπτει η ΝΔ, δεν αντέχει όμως συγκεκριμένο πολιτικό πρόσωπο και θέλει να ρίξει ψήφο τιμωρίας. Για μένα αυτή η αντίδρασή είναι βλακωιδέστατη... Δεν σου γουστάρει η φάτσα ενός πολιτικού, μην του δίνεις σταυρό. Διώξτον από την πολιτική σκηνή της χώρας μας. Δεν μπορεί να βάζεις πρόσωπά πάνω από προγράμματα και ιδεολογίες. Εκτός και δεν έχεις πλήρη συναίσθηση του πολιτικού γίγνεσθαι της χώρας σου. Σε αυτή την περίπτωση σκέφτεσαι πιο ελαφρά και τιμωρείς με τον τρόπο που όλοι προσπαθούν να περάσουν τελευταία....

Δεν είναι θέμα πόλωσης, είναι θέμα του τι περιμένεις από αυτούς που σε εκπροσωπούνε και ποιοί πιστεύεις πως είναι ικανοί να υλοποιήσουν αυτά που κι εσύ πιστεύεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 13:22:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΦΙΛΕ KERRY KING, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΟΞΥΘΥΜΟΣ ΑΛΛΑ, ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΤΟ ΘΗΡΙΟ ΣΤΟ ΚΛΟΥΒΙ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.: ΜΑΥΡΗ ΜΑΥΡΙΛΑ ΠΛΑΚΩΣΕ ΜΑΥΡΗ ΣΑ ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΑ! ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ!!!!
- ΣΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ ΠΩΣ ΚΟΛΑΩ πχ. ΤΟ ΚΚΕ ΜΕ ΤΟ ΛΑΟΣ.
ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΕΟΛΟΓΙΑ, ΑΠΛΑ ΕΠΙΚΑΛΕΙΤΑΙ. ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΚΕ, ΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ ΤΩΝ ΕΡΓΑΤΙΚΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ. ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ, ΜΕ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ, ΟΠΩΣ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ.
-ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟΣ ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟ ΦΙΛΟΠΑΤΡΙΣΜΟ, ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΠΩΣ πχ. ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ ΑΠΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΟΥ ΕΥΡΩΚΙΝΟΒΟΥΛΙΟΥ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕ ΤA SKOPIA ΜΕ ΤΟ ΟΝΑΜΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ. ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΕΡΑ.......ΒΡΕΧΕΙ. ΑΠΟΡΙΠΤΩ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΑΡΗΔΕΣ.
-ΑΠΟ ΤΟ ΛΕΒΕΝΤΗ ΤΟ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΜΑΖΕΙ. ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ. ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΜΟΝΙΜΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΜΕ. ΑΠΟΡΙΠΤΩ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΤΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΜΕΤΡΟ ΕΓΩΙΣΜΟ ΤΟΥ.
-ΑΥΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ......
-ΤΟ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΕΡΓΩ ΤΩΝ 2 ΜΕΓΑΛΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ...ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ, ΤΟ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΠΕΞΩ ΤΟΣΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ. ΤΟ ΝΑ ΔΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΟΠΩΣ ΣΥΝΕΡΓΑΣΕΙΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ.
-----ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΤΝΙΚΟ, ΟΠΙΟΣ ΠΑΡΕΚΛΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΝΤΡΙ Η ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΤΣΟΠΑΝΗ ΤΟΝ ΤΡΩΕΙ Ο ΛΥΚΟΣ....
-ΟΠΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΤΕΛ ΚΑΡΙΕΡΑ ΣΤΑ ΔΥΟ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΔΕ ΚΑΝΕΙ. ΤΟΝ ΤΡΩΕΙ Ο ΚΑΚΟΣ Ο ΛΥΚΟΣ. Η ΑΥΤΟΣ Η΄ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ. ΚΑΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟ Ο ΛΥΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΑΝΟΥΡΓΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 14:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε europaios2 κι εγώ γουστάρω τρελλά τις τοποθετήσεις του ΚΚΕ πάνω στο συνταξιοδοτικό... Το θέμα είναι όμως πως αυτά που μας εξαγγέλει είναι τρίχες κατσαρές, δεν πρόκειται ποτέ να εφαρμοστούν γιατί απλά δεν είναι ποτέ δυνατόν να εφαρμοστούν...

Σαν να έρθω να σου πω "ψήφισέ με και θα καταργήσω τελείως την φορολογία".... Γίνονται αυτά τα πράγματα ???

Συνεργασίες απαιτούν προγραμματικές συγκλίσεις και προπάντων πολιτική παιδεία. Προγραμματική σύγκλιση έχει μόνο το ΠΑΣΟΚ με την ΝΔ, δεν βλέπω άλλη συνεργασία η οποία θα μπορούσε να παράγει έργο στην χώρα (προσωπική μου άποψη). Εδώ όμως υπάρχει το αγκάθι της πολιτικής παιδείας, άμα δεν πάρει πόδι η παλιά φρουρά των δύο αυτών κομμάτων, δεν βλέπω φως στο τούνελ...

Edited by - KERRY KING on 11/09/2007 14:17:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2007, 12:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΤΑ ΜΑΘΑΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΣΚΟΠΙΑ?
-ΤΗ ΘΡΑΚΗ ΤΗΝ ΕΙΔΑΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΛΑΒΕΙ?
ΤΑ ΠΑΡΑΚΟΠΛΟΥΘΗΣΑ ΣΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ.
-ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο ΚΟΣΜΑΣ Ο ΑΙΤΩΛΟΣ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΒΟΡΑ?
-*-ΜΗΠΩΣ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ?
---ΜΗΠΩΣ Ο ΚΟΛΟΤΟΥΡΚΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΤΗΣ ΝΔ! ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΕΡΚΟΠΟΡΤΕΣ?
ΜΗΠΩΣ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΕΟΣ ΠΗΛΙΟΣ ΓΟΥΣΗΣ? Η ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΠΗΛΙΟΥΣ ΓΟΥΣΗΔΕΣ?
--------ΘΕΩΡΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΚΑΙ ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΟΥΜΕ. ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΠΡΟΦΗΤΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΟΙΡΟΛΑΓΑΜΕ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΝΕΕΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΑΦΑΝΙΣΜΟ ΩΣ ΕΘΝΟΣ!!!!
-ΚΑΙ ΑΝ ΜΕ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΤΕ ΟΤΙ ΠΩΣ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΛΕΩ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΜΑΣ, ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!!
-Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ.
-ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΟΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΘΕΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΝ ΑΦΟΡΟΥΝ ΑΜΕΣΑ THN ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΕΠΕΚΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ. ----ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΙΩΠΗΣΩ ΑΛΛΟ!!!......KERRY KING!!!

--ΚΑΙ Η ΠΑΛΙΑ ΦΡΟΥΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΔΡΟΜΟ ΔΕ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΑ....
--ΕΞΑΛΟΥ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΝΕΟΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΡΑΜΑΝ-ΑΛΗ Η' ΤΟΝ ΠΑΠΑ-ΤΖΗ?
-ΠΡΩΤΟΣ ΕΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΒΡΙΚΣΕΤΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΤΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΟΥ, ΩΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ-ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΟΣ ΣΤΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΑΘΗΝΩΝ, ΓΕΜΑΤΟΣ ΧΑΡΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ!! ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΚΡΥΦΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ...ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ!!
-ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΩΣ ΦΟΙΤΗΤΗΣ, ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΑΠΟΚΟΜΜΑΤΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ ΤΗΣ ΤΟΤΕ ΕΠΟΧΗΣ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΑΝ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΕΠΙΔΙΔΟΝΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΕΞΟΤΟΥΡΙΣΜΟ! ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ ΕΙΧΑΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΙΝΗΤΡΑ!!! ΕΝΑΝΤΙ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!!!!
ΤΑ ΔΕ ΑΥΤΑ ΑΠΟΚΟΜΜΑΤΑ ΦΥΛΛΑΣΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΟ ΩΣ ΚΟΡΗ ΟΦΘΑΛΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΟΠΟΙΗΣΟΥΝ. ΑΥΤΟΣ ΟΜΩΣ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΤΟ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ. (ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΓΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΟΝΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ).
-ΜΕ ΤΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕ ΔΕ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ....ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΤΙΣ ΔΗΘΕΝ ΑΥΤΕΣ ΠΗΓΕΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ ΟΙ ΣΥΜΦΗΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΑΦΙ ΤΟΥ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙ ΜΙΛΑΜΕ?????? Ο ΑΥΡΙΑΝΟΣ ΑΥΤΟΣ ΚΑΗΘΓΗΤΗΣ, ΤΙ ΘΑ ΔΙΔΑΞΕΙ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ?
-ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΛΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΤΑΞΗ ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΜΟΙΡΑΣΕ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΑΠΟΚΟΜΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΟΜΕΝΑ ΠΛΗΝ ΑΥΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΣΕΞΟΤΟΥΡΙΣΜΟ. Ο ΔΙΕΥΘΗΝΤΗΣ ΤΗΣ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΦΟΥ ΕΜΗΜΕΡΩΘΗΚΕ ΑΠΟ ΓΟΝΕΙΣ, ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕ ΚΑΙ ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΕ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΧΘΕΙ ΜΙΑ ΑΝΕΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΕΠΙΘΕΣΗ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΜΕ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΟΤΙ ΔΗΘΕΝ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ. ΚΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΙ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ ΤΗ ΚΟΤΑ!!!!
--ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ!!ΤΕΛΙΚΑ!!!!!1
-KERRY KING ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΜΑΖΙ? ΧΑΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ!!! ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΤΙΣ ΠΟΜΠΕΣ ΤΟΥΣ...
-----ΑΠ' ΤΟ 70,80,90 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΝΙΞΕΙ ΤΑ Σ.... ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΧΩ ΓΙΑ ΜΕΤΑ!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!

Edited by - europaios2 on 12/09/2007 12:06:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2007, 13:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου europaios2, όσον αφορά το βιβλίο της Γ' Λυκείου, εμένα για αρχή με έχει καλύπτει το παρακάτω :

Υπενθυμίζεται ότι στο βιβλίο περιλαμβάνεται ιστορικός χάρτης της περιόδου 1933-1945 στον οποίο η περιοχή της σημερινής ΠΓΔΜ αναφέρεται ως «Μακεδονία».

Παρ΄ ότι ο χάρτης αφορά την αναπαράσταση της ιστορικής εκείνης περιόδου, εμφανίζει τη ναζιστική επέκταση στην κατεχόμενη Ευρώπη και δεν είναι γεωγραφικός, πουθενά στο συγκεκριμένο κεφάλαιο δεν επεξηγείται τι ακριβώς απεικονίζεται.

Εκ μέρους των συγγραφέων του βιβλίου ο ακαδημαϊκός Κωνσταντίνος Σβολόπουλος δήλωσε: «Ο συγκεκριμένος χάρτης, για το Ολοκαύτωμα, απεικονίζει μια παράνομη, απ' άκρου εις άκρον, ναζιστική Ευρώπη, στο πλαίσιο της οποίας συντελέστηκε το συγκεκριμένο έγκλημα κατά της ανθρωπότητας και η οποία ουδέποτε αναγνωρίστηκε από την Ελλάδα ή τη διεθνή κοινότητα.»

Η αντίδραση της υπουργού Παιδείας ήλθε μέσω της συχνότητας του ραδιοσταθμού Flash, όπου διασταύρωσε τα πυρά της με τον πρώην υπουργό του ΠΑΣΟΚ Θεόδωρο Πάγκαλο.

Ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ συμφώνησε με την Μ.Γιαννάκου, σημειώνοντας ότι θα πρέπει να είναι κανείς αγράμματος και ηλίθιος για να μην καταλαβαίνει ποιας περιόδου είναι ο εν λόγω χάρτης.

Newsroom ΔΟΛ

Θεωρώ πως κάποιοι δημιούργησαν θέμα από το πουθενά...


Αγαπητέ μου φίλε, δουλεύω στον χώρο των μεταφορών και με θλίψη μου σου λέω πως ΟΛΟΙ - ΞΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ - την FYROM την αποκαλούν ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.

Πρέπει να υπαρχει σχετικό θέμα για την ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, οπότε ας μην επεκταθούμε άλλο για το συγκεκριμένο θέμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2007, 13:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για το κρυφό σχολειό, δεν έχεις παρά να ρίξεις μια ματιά στα θέματα που υπάρχουν στην κατηγορία ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ και θα δεις την άποψη πολλών για τον ρόλο της εκκλησίας στην επανάσταση και την ύπαρξη ή μη των κρυφών σχολειών...

Τώρα το ότι κάποιοι προσπαθούν να ισοπεδώσουν την ελληνική ιστορία, το βλέπουμε στην καθημερινή μας ζωή. Το αστείο είναι όμως πως οι τάσεις αυτές προέρχονται από τον αριστερό χώρο και εδώ εσύ προσπαθείς να πείσεις τους συνομηλιτές σου να υποστηρίξουνε κάποιο μικρό κόμμα - άρα να επιβραβεύσουνε αυτές τις τάσεις. Εκτός και πλέον περιοριστούμε στην προτροπή του να στηρίξουμε εθνικηστικά κόμματα.... Λυπάμαι αλλά εμένα οι πατριδοκάπηλοι μου προκαλούνε αναγούλα, είτε προέρχονται από αριστερά, είτε από δεξιά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2007, 14:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για το κρυφό σχολειό, δεν έχεις παρά να ρίξεις μια ματιά στα θέματα που υπάρχουν στην κατηγορία ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΑ και θα δεις την άποψη πολλών για τον ρόλο της εκκλησίας στην επανάσταση και την ύπαρξη ή μη των κρυφών σχολειών...

Τώρα το ότι κάποιοι προσπαθούν να ισοπεδώσουν την ελληνική ιστορία, το βλέπουμε στην καθημερινή μας ζωή. Το αστείο είναι όμως πως οι τάσεις αυτές προέρχονται από τον αριστερό χώρο και εδώ εσύ προσπαθείς να πείσεις τους συνομηλιτές σου να υποστηρίξουνε κάποιο μικρό κόμμα - άρα να επιβραβεύσουνε αυτές τις τάσεις. Εκτός και πλέον περιοριστούμε στην προτροπή του να στηρίξουμε εθνικηστικά κόμματα.... Λυπάμαι αλλά εμένα οι πατριδοκάπηλοι μου προκαλούνε αναγούλα, είτε προέρχονται από αριστερά, είτε από δεξιά....



Για πρωτοφανείς χυδαιότητες και αθλιότητες από πατριδοκάπηλους όλων των κομμάτων που δεν διστάζουν μπροστά σε τίποτα για προεκλογικούς σκοπούς έκανε λόγο η Μαριέτα Γιαννάκου με αφορμή το θέμα που δημιουργήθηκε με τον χάρτη του βιβλίου Ιστορίας της Γ'Λυκείου.

Υπενθυμίζεται ότι στο βιβλίο περιλαμβάνεται ιστορικός χάρτης της περιόδου 1933-1945 στον οποίο η περιοχή της σημερινής ΠΓΔΜ αναφέρεται ως «Μακεδονία».

Παρ΄ ότι ο χάρτης αφορά την αναπαράσταση της ιστορικής εκείνης περιόδου, εμφανίζει τη ναζιστική επέκταση στην κατεχόμενη Ευρώπη και δεν είναι γεωγραφικός, πουθενά στο συγκεκριμένο κεφάλαιο δεν επεξηγείται τι ακριβώς απεικονίζεται.

Εκ μέρους των συγγραφέων του βιβλίου ο ακαδημαϊκός Κωνσταντίνος Σβολόπουλος δήλωσε: «Ο συγκεκριμένος χάρτης, για το Ολοκαύτωμα, απεικονίζει μια παράνομη, απ' άκρου εις άκρον, ναζιστική Ευρώπη, στο πλαίσιο της οποίας συντελέστηκε το συγκεκριμένο έγκλημα κατά της ανθρωπότητας και η οποία ουδέποτε αναγνωρίστηκε από την Ελλάδα ή τη διεθνή κοινότητα.»

Η αντίδραση της υπουργού Παιδείας ήλθε μέσω της συχνότητας του ραδιοσταθμού Flash, όπου διασταύρωσε τα πυρά της με τον πρώην υπουργό του ΠΑΣΟΚ Θεόδωρο Πάγκαλο.

Ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ συμφώνησε με την Μ.Γιαννάκου, σημειώνοντας ότι θα πρέπει να είναι κανείς αγράμματος και ηλίθιος για να μην καταλαβαίνει ποιας περιόδου είναι ο εν λόγω χάρτης.

- ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΔΕ ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΧΑΡΤΗ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΜΑΧΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΤΟΤΕ ΕΠΟΧΗΣ! Η ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΕΠΟΝ ΟΝΟΜΑ.
-ΔΕ ΔΙΝΕΙΣ ΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΕΧΘΡΟΥ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ. ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΣ ΜΕ ΣΥΝΕΣΗ, ΑΛΛΑ ΠΙΟΣ ΤΗΝ ΕΧΑΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗ ΒΡΟΥΝ ΟΙ ΔΟΣΗΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ?
-ΔΕΝ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ ΤΟΝ ΤΟΠΟ, ΟΥΤΕ Η ΑΚΡΑ ΔΕΞΙΑ ΟΥΤΕ Η ΑΚΡΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ. ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΚΑΙ Η ΝΔ. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ....ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΗΡΘΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΙ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΗΝΙΑ ΠΙΟΣ ΝΟΜΟΘΕΤΕΙ ΠΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗ ΕΞΟΥΣΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΑΛΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.
-ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΒΕΡΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΩ, ΑΝ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΔΕ ΞΑΝΑΠΑΩ. ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ 30 ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ, ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΑΒΕΡΝΙΑΡΗ Ε...........ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΦΟ! ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΓΑΝ ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ?? ΤΟ ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ ΟΥΚ ΑΝΔΡΟΣ ΣΟΥΦΟΥ ΕΣΤΙ!
40 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΑΓΗΤΟ, ΚΑΚΟΨΗΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΟ, ΒΡΩΜΙΚΟ ΚΑΙ ΦΤΗΝΙΑΡΙΚΟ........ Ε! ΟΧΙ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΟΠΩΣ ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ 15-20%. ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΝΗΚΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΟΥΤΕ ΣΤΟΥΣ ΔΕΞΙΟΥΣ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΗΣΥΧΗ!!
--ΟΥΤΕ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΕΙΜΑΙ, ΟΥΤΕ ΔΑΝΕΙΑ ΧΡΩΣΤΑΩ, ΟΥΤΕ ΕΡΓΑ, ΟΥΤΕ ΜΙΖΕΣ ΠΑΙΡΝΩ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΛΩ, ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑ ΟΠΙΟΙΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ, ΝΑ ΤΑ ΛΙΒΑΝΙΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΓΛΥΦΩ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΣ
-ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ, ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΙΔΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΧΑΟΣ, ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΛΛΑΔΑ.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

synplinpan
Νέο Μέλος

Greece
39 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2007, 17:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους synplinpan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Περιμένοντας την Ξαστεριά..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2007, 08:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...Περιμένοντας την Ξαστεριά..


ΕΒΓΑΛΑ ΡΙΖΕΣ ΚΑΙ ΚΛΑΔΙΑ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2007, 10:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο πιό πλούσιος έλληνας βουλευτής, πρότεινε ο διάλογος για το Ασφαλιστικό να γίνει στην… οδό Πανεπιστημίου ή στις πλατείες Συντάγματος και Αριστοτέλους.

Ορθός πολιτικός λόγος του υπερασπιστή της γενιάες των 600 ευρώ, που παραδόξως μάζεψε τα ποσοστά του από τις κυριλέ περιοχές του λεκανοπεδίου....

Δεν είναι το αντικείμενο του παραπάνω σχόλιου για το αν είναι σωστό ή όχι το ασφαλιστικό, είναι ο ρόλος που παίζουνε τελικά τα λεγώμενα μικρά κόμματα στην βουλή. Αυτή είναι η συνεισφορά τους τελικά ? Στείρες συνθηματολογίες και μηδέν ουσία ?

Αν πρόκειται να μείνει αυτό το θέμα ενεργό, θα πρότεινα να μεταφερθεί στην κατηγορία τον Απόψεων-Προτάσεων και να αφαιρεθεί η λέξη "εκλογές" από τον τίτλο. Θα μπορούσε να λειτουργήσει ως ένα "πολιτικό καφενείο"¨μέσα στο esoterica - πάντα με σκοπό τον υγειή διάλογο και με προσοχή στις τοποθετήσεις. Αφού τα Αθλητικά δούλεψαν μια χαρά, δεν βλέπω τον λόγο να μην δουλέψουνε και τα πολιτικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2007, 11:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΚΑΛΗΜΕΡΑ KERRY KING!
-ΣΥΜΦΩΝΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!
-ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΚΟΜΜΑΤΑ....ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ?

1)ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ?....ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! Ο ΚΛΕΨΑΣ ΤΟΥ ΚΛΕΨΑΝΤΟΣ!
2)ΠΑΙΔΕΙΑ?.......ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΛΕΖΑΝΤΑ ΤΟΥ ΨΗΛΟΥ!
ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΝΤΟΠΙΑ (ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ) ΚΑΙ ΞΕΝΑ (ΕΘΝΙΚΑ) ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΥΣ!

3)ΣΤΡΑΤΟΣ!......ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! Ο ΚΛΕΨΑΣ ΤΟΥ ΚΛΕΨΑΝΤΟΣ
4)ΚΟΙΝΩΝΙΑ-ΑΣΦΑΛΕΙΑ-ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ? ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΥΦΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΦΑΜΕ ΚΑΙ ΞΥΛΟ! ΑΣΕ ΚΛΕΨΙΕΣ κ.λ.π.
5)ΙΣΤΟΡΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ? ΑΣΤΟ ΚΑΛΤΕΡΑ! ΚΑΠΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΟΙ ΠΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ! Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΑΓΑΠΑΕΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ! Ο ΣΥΝΟΣΤΙΣΜΟΣ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΟΧΙ!
6)ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ-ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ-ΠΟΡΝΕΙΑ? ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! Ο ΚΛΕΨΑΣ ΤΟΥ ΚΛΕΨΑΝΤΟΣ (ΑΣΤΥΝΟΙΜΙΑ-ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ)!
7)ΔΗΜΟΣΙΟ?........... ΑΣΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! Ο ΚΛΕΨΑΣ ΤΟΥ ΚΛΕΨΑΝΤΟΣ
---------ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΜΜΑΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΘΕΛΟΥΝ ΙΣΧΗΡΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ? ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΛΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!
--------------ΑΠΟΡΙΕΣ?-------------------

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 13:33:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
-ΣΗΜΕΡΑ ΗΡΘΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ!
-ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΤΟΥ, ΜΕ ΤΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΜΙΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟΥΣΙΑΖΕ! -ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ! ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ!

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!
--ΚΑΫΜΕΝΕ ΓΙΕ ΜΟΥ ΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

BANNED_libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2010, 00:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BANNED_libero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θαυμάστε τα φυτώρια της "Δημοκρατίας" μας.

Ubi Dubium, Ibi Libertas
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy