ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Μπορούμε να προβλέψουμε το ΛΟΤΤΟ;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ydroxoos25
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2004, 21:38:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos25  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ok. giati apokleieis toso efkola kai grhgora ayto pou leei h episthmh na einai "afto pou symvainei pragmatika"?

the.gaping.lotus, δεν το αποκλείω, απλά εκφράζω και κάποιες άλλες απόψεις. Επίσης αναφέρομαι σε κάποια σημεία που ίσως μας δείχνουν ότι ο νόμος των πιθανοτήτων παραβιάζεται ή δεν επαρκεί για να τα εξηγήσει, όπως με την περίπτωση του στοιχήματος και το να βγαίνουν πάρα πολλές νικήτριες στήλες.

<< Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της. >>

"Nicola Tesla"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2004, 04:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mπορούμε να προβλέψουμε τα πάντα...

Οι ερωτήσεις που μου έρχονται όμως είναι...

Γιατί όμως κάποιος που μπορεί να το προβλέψει να το πεί σε όλους
και να χάσει ο ίδιος λεφτά;

Μπορούμε επίσης και να προ-γνώσουμε...(Σχεδόν) τα πάντα...

Γιατί κάποιος που έχει βρεί τον μαθηματικό τύπο των μαγικών
τετραγώνων 7χ7 αφού δημοσιοποιήσει στο πσνελλήνιο το θέμα και
να κάψει το παιχνίδι κάνοντάς το άχρηστο;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ydroxoos25
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2004, 00:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos25  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γιατί κάποιος που έχει βρεί τον μαθηματικό τύπο των μαγικών
τετραγώνων 7χ7 αφού δημοσιοποιήσει στο πσνελλήνιο το θέμα και
να κάψει το παιχνίδι κάνοντάς το άχρηστο;

Φίλε ALOS μπορείς να μας πεις τι εννοείς;

<< Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της. >>

"Nicola Tesla"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2004, 04:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λές αμα πώ τί εννοώ ή έχουν ήδη καταλάβει τί εννοώ κάποιοι να έχω
ήδη προσθέσει τόσο κάρμα πάνω μου που είμαι καμένος για δις χρονια;
Τέσπα. Μαγικά τετράγωνα 7χ7 είναι εκείνο το σύστημα απο 49 τετράγωνα
τα οποία φτιάχνουν ένα ενιαίο τετράγωνο 7 τετραγώνων ύψος και πλάτος
καθώς επίσης η πρόσθεσή του ύψους πλάτους και διαγωνίου ή ο πολ/σμός
κάνουν τον αριθμό ξανά 49. Αυτό έχω μια υποψία οτι παίζει με το Λόττο
Αλλα και πάλι διαισθητικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sovereign Integral
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 02:56:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sovereign Integral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω προσωπικα εχω προβλεψει με διαισθηση και ονειρα >20 αθλητικα γεγονοτα για τα οποια, περα απ'τα history στους book, τα κερδισμενα δελτια κτλ εχω μαρτυρες και post στο internet σε αλλα forum.

Επισης γνωριζω ατομο που εχει κερδισει ~600.000Ε οταν τα νουμερα του σκασαν στο μυαλο "ετσι απλα", πριν πεσει για υπνο.

Εχω επισης συναντηθει με ατομο που μου εδωσε αποτελεσματα παιχνιδιων (διαισθητικα) τα οποια δεν τα επαιξα γιατι μου φαινοντουσαν παραλογα. Βασικα ειχα ζητησει τα παιχνιδια ολου του προγραμματος του Μουντιαλ και στα πρωτα 50% η επιτυχια ηταν >80%. Οσο προχωραγε η διοργανωση τα αποτελεσματα "αλλαζαν" και τα υπολοιπα 50% ειχαν μικροτερη ακριβεια. Θυμαμαι ομως οτι την ημερα που επεξε το Αργεντινη-Αγγλια (νικη Αγγλιας), ειχα πιασει και τα αλλα 2 με αποδοση γυρω στο 13 ή 19Χ, δεν θυμαμαι ακριβως. Στη συνεχεια η επιτυχια επεσε οποτε πανω που πηγα να ριξω το χρημα, εχανα στα combo αλλα επιανα τουλαχιστον 1 μονο.

Για τον αλλο τυπο που επαιξε στον οπαπ και δεν τον πληρωνουν, ειμαι βεβαιος οτι ειναι κλασσικη περιπτωση τετοιου ατομου που ηξερε. Ο ανθρωπος ειχε υπολογισει μεχρι και το οριο και πως θα το σπασει. Τι να λεμε. Αυτες τις σκεψεις τις εκανα και εγω πριν μαθω για αυτον. Κρινοντας απ'το επαγγελμα του (οικονομολογος) ειμαι βεβαιος οτι εμαθε για τετοιες μεθοδους και στη συνεχεια τις επεκτεινε σε κατι που εδινε πιο αμεσο κερδος (στοιχημα). Σημειωνω επισης οτι αυτος το εχει πιασει εδω και πολυ καιρο και κανεις δεν εμαθε τιποτα. Το θεμα ανασυρθηκε πολυ αργοτερα απο καποια εφημεριδα και ειμαι σιγουρος οτι δεν το ανεσυρε ουτε ο οπαπ (για να μην "πονηρεψει" τον κοσμο) αλλα ουτε και ο ιδιος ο παιχτης. Ουτως η αλλως η εκδικαση ειναι κοντα και θα την κερδισει γιατι απανω το δελτιο γραφει "250.000.000 ανα ΔΕΛΤΙΟ", οχι ανα παιχτη.

Σε συνομιλια που εχω με γνωστο μου πρακτορα οπαπ, πιστευει απολυτα στην προβλεψη γιατι εχει δει παρα πολλες επιτυχιες με βαση την προαισθηση και τα ονειρα - που και να ηθελε να ειναι δυσπιστος, δεν μπορει γιατι πολλες φορες τυχαινει να γνωριζει καλα και τα ατομα που κερδισαν.

Και κατι τελευταιο: Το super3 (και πιθανον το extra5) ειναι σικε. Ηξερα το νουμερο που θα σκασει και το αλλαξαν. Αλλα πως μπορεις να το αποδειξεις? Το στοιχημα ειναι μακραν καλυτερο γιατι ο οπαπ δεν μπορει να αλλαξει τα παιχνιδια του ποδοσφαιρου, ενω στα αλλα 2 γινονται αδιαφανεις "κληρωσεις" απο computer. Εδω ο ιδιος ο πρακτορας μου ελεγε να τα παιζω οσο το δυνατον πιο αργα για να μην τα αλλαζουν ή μην προλαβουν να τ'αλλαξουν (για το super3 λεω).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 11:27:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λές αμα πώ τί εννοώ ή έχουν ήδη καταλάβει τί εννοώ κάποιοι να έχω
ήδη προσθέσει τόσο κάρμα πάνω μου που είμαι καμένος για δις χρονια;
Τέσπα. Μαγικά τετράγωνα 7χ7 είναι εκείνο το σύστημα απο 49 τετράγωνα
τα οποία φτιάχνουν ένα ενιαίο τετράγωνο 7 τετραγώνων ύψος και πλάτος
καθώς επίσης η πρόσθεσή του ύψους πλάτους και διαγωνίου ή ο πολ/σμός
κάνουν τον αριθμό ξανά 49. Αυτό έχω μια υποψία οτι παίζει με το Λόττο
Αλλα και πάλι διαισθητικά...


Πριν 20 μήνες περίπου βοήθησα ένα τύπο που είχε κάποιες ιδέες πάνω στα μαγικά τετράγωνα στο λόττο .
Τον βοήθησα να τα περάσει σε ένα πρόγραμμα που είχε φτιάξει κατά παραγγελιά του ένας προγραμματιστής.
Το τελικό αποτέλεσμα ήταν να χρειάζεται περίπου 1500000 δραχμές σε κάθε κλήρωση για να έχει αποτέλεσμα.
Υπολόγισα τότε ότι θα χρειάζονταν κατά μέσο όρο περίπου 10 κληρώσεις και κατά συνέπεια 15-20 μύρια για να πάρει την νικήτρια.


Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2004, 18:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μπορούμε να προβλέψουμε το ΛΟΤΤΟ;

Φυσικά και μπορούμε. Τόσοι και τόσοι το κάνουν κάθε βδομάδα.

Να βοηθήσω;

Μπορώ με υποατομική ακρίβεια να σας αποκλείσω τουλάχιστον 7 αριθμούς σε κάθε κλήρωση. Δλδ να σας πω 7 αριθμούς που δε θα βγουν σίγουρα.

Εχω παίξει κάμποσες φορές και ουδέποτε έπιασα έστω και έναν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ydroxoos25
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2004, 01:40:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos25  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείτε να γράψετε ένα παράδειγμα με τα μαγικά τετράγωνα και πώς παίζονται; Δε μπορώ να καταλάβω τη σχέση τους με τα τυχερά παιχνίδια και την πρόβλεψη.

<< Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της. >>

"Nicola Tesla"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 14:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έχω λυσσάξει παιδιά. Προσπαθώ να προβλέψω!!

BE CAREFUL WHAT YOU WISS IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 23:02:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μπορείτε να γράψετε ένα παράδειγμα με τα μαγικά τετράγωνα και πώς παίζονται; Δε μπορώ να καταλάβω τη σχέση τους με τα τυχερά παιχνίδια και την πρόβλεψη.

<< Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της. >>

"Nicola Tesla"


Πολύ δύσκολο για μένα να το γράψω.
Είναι πολύ χρονοβόρο …..
Με δυο λόγια έχει να κάνει με τους όρους που θέτεις για την πρόβλεψη.


---

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.S.
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 17:20:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.S.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας παιδιά!

Επειδή το παιχνίδι είναι στημένο (εξού και τα σταθερά τζάκ πότ κάθε προτωχρονιά ή τα 3,4 συνεχόμενα στη διάρκεια του χρόνου, ενώ παίζει το πανελλήνιο)σας προτείνω το εξής απλό. Αν παρατηρήσετε τα νούμερα όλων των κληρώσεων έχουν μια συγκεκριμένη σχέση μεταξύ τους. Π.χ.αν κληρωθεί το 23 πρώτα, παρατηρούμε οτι ακολουθουν νούμερα σχετικά με αυτόν τον αροιθμο. Κατα πάσα πιθανότητα δηλαδή μετα μπορεί να κλειρωθούν το 32 (23 με αναστροφή αριθμών), το 5 (απο το 2+3=5), το 35(περιέχει το 3 και το 5), το 12(περιέχει το 2)και το 27(20+3+5). Βλέπετε λοιπόν; Αποκλείονται με αυτόν τον τρόπο οι αροιθμοί 0,4,6,8,9 και οι παράγωγοί τους! Σε μερικές κληρώσεις μάλιστα μπορεί να αποκλειστούν ολόκληρες δεκάδες αροιθμών. Π.χ. να κλειρωθούν οι αριθμόι: 1,7,31,34,43,47. Οπως βλέπετε οι δεκάδες απο το 10 ώς το 30 δεν βγάλαν κανέναν αροιθμό... Τι περίεργο έ;!!
Ολα τα δελτία είναι καταγραμμένα πρίν απο κάθε κλείρωση. Λίγοι παίζουν με την παραπάνω λογική. Το σύστημα γνωρίζει ποιοί συνδιασμοί δεν έχει κατατεθεί και πράττει ανάλογα. Ετσι καλύτερα να παίζετε ένα απλό δελτίο, ίσα ίσα για το κέφι σας, και ότι βγεί!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.S.
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 17:29:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.S.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκότωσα λίγο το κείμενο συντακτικά, ίσως και γραμματικά, απο τη βιασύνη μου.. αλλα πιστέυω θα βγέλετε νόημα.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2004, 21:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
G.S. μπορώ να πώ οτι έχεις φτάσει τραγικά κοντά στην απάντηση και
χωρίς την τεχνική των τετραγώνων. Είσαι αρκετά παρατηρητικός.
Πολύ χαίρομαι που υπάρχουν και άλλοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 01:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα ηθελα να καταθεσω και εγω την αποψη μου σε αυτο το topic.

Καταρχας να αναφερθω στα αριθμολαχεια και να σας πω οτι κατα πποσωπικη μου αποψη ειναι 100% στημενα οταν θελουνε να τα στησουνε οπως γινεται συνηθως στις γιορτες ετσι ωστε να ανεβει ο τζιρος τρελα.Οταν αποφασιοσυνε να μοιρασουνε το ποσο το αφηνουνε να "κυλησει" μονο του χωρις να επηρεασουνε το αποτελεσμα μιας και δεν τους ενδιαφερει ποιος θα παρει το ποσο πλεον.

Το ιδιο γινεται και στο ΚΙΝΟ και στο SUPER-3 στο ΛΟΤΤΟ και σε ολα τα υπολοιπα.Στο μονο που εχει να ελπιζει ενας νοημον ανθρωπος οταν παιζει αυτα τα αριθμολαχια ειναι μηπως και πεσει πανω στο στησιμο και επωφεληθει και αυτος.Δηλαδη αν στο ΚΙΝΟ την 4αδα 15-56-44-77 που δινει 100 αποδοση ξερουν τα τσακαλια του ΟΠΑΠ οτι αν την βγαλουνε θα πληρωσουνε ενα πολυ μικρο μερος σε κερδη τοτε αν την εχει πεξει και ενας τυχαιος ανθρωπος ισως εποφεληθει απο αυτο και παρει κανα φραγκακι.Αλλα αυτο ειναι καθαρα θεμα τυχης και δεν μπορεις να το προβλεψεις γιατι πολυ απλα δεν μπορεις να γνωριζεις περα απο τα τσακαλια στον ΟΠΑΠ το τι ποσα εχουν παιχτει και σε ποιους συνδιασμους αριθμων.

Ας παμε τωρα στο παλληκαρι που κερδισε τα λεφτα στον ΟΠΑΠ απο το στοιχημα.Επειδη ασχολουμαι πολυ με το στοιχημα στο δυκτιο η ιστορια ειναι απλη.Το παλληκαρι απο καπου ειχε τις πληροφοριες του για τους αγωνες.Δεν ειχε παιξει σκορ αλλα αγωνες που ειχανε αποδοση απο 2,10 μεχρι και 5+.Το δελιτο του εχει δημοσιευθει και σε αφημεριδα.Αυτος επαιζε εξω σε ξενους book οπως κανω και εγω αλλα επειδη ενας ξενος book δεν υπηρχε ουτε κατα διανοια να του πληρωσει τετοιο ποσο απλα προσπαθησε να τα παρει με αυτον τον τροπο απο τον ΟΠΑΠ.Αφηστε που ενας ξενος Book θα την εψαχνε την υποθεση γιατι βρομαει απο χιλιομετρα.Απλα ο ΟΠΑΠ δεν το κανει γιατι ξερει οτι αυτο δεν ειναι μεγαλη δυσφυμιση γι αυτον.

Ας παω τωρα και σε μια προσωπικη μου εμπειρια.
Πριν απο 10 μερες περιπου πηρα τα αποτελεσματα απο το Ανοιχτο Πανεπιστημιο οπου μου λεγανε οτι κληρωθηκα στην θεση 3166 δηλαδη θα πρεπει να γυρισει ο κοσμος αναποδα για να μπω.
Σκεφτηκα ομως οτι ισως ο αριθμος να μην ητανε τυχαιος.
Στο μυαλο μου τον ανελυσα τον αριθμο.
Εβγαλα τους αριθμους 3,1,6,16 και 31.
Μαλιστα οι δυο τελευταιοι μου ειχανε κατσει πολυ.
Πηγα και εριξα ενα ΤΖΟΚΕΡ λοιπον οπου επιασα 2 αριθμους.
Λεω μπα δεν ητανε το τυχερο μου μαλακιες καθομαι και σκεφτομαι.
Προχθες λοιποιν ανημερα Χριστουγγενων με περνει ο κολλητος μου τηλεφωνο και μου λεει αν θελω να παμε Παρνθηα στο Καζινο ετσι για το καλο του χρονου.
Στην ζωη μου δεν εχω παει ποτε,ουτε εγω ουτε αυτος.
Ξεκιναμε λοιπον μια παρεα 6 ατομα και παμε.
Καναμε γαμω τους χαβαλεδες,παιξαμε στα φρουτακια και ριξαμε αρκετο γελιο.
Περιτο να σας πω οτι κανεις δεν ειχε κερδισει φραγκο,αλλωτσε το ξεραμε οτι παμε για να χασουμε.
Καποια στιγμη παμε και στην Ρουλετα.
Με το που δινω τα λεφτα και παιρνω μαρκες εκει που γινοτανε χαμος σηκωνεται ενας κυριος και μου παραχωρει την θεση του για να ξεμουδιασει.
Στρογκυλοκαθομαι και στο πρωτο πονταρισμα μου ερχεται στο μυαλο ο αριθμος 16 και 31 που σας ελεγα.Βαζω λοιπον στο 31 χρηματα αλλα σε συνδιασμο 2 αριθμων,μαζι με τον διπλανο του..Δινει την μιση αποδοση αμα ερθει ενας απο τους 2 αριθμος.Η αποδοση ειναι 17.Ερχεται ο διπλανος αριθμος απο το 31.Περνω λοιπον μια αποδοση 17.Παιζω κατι αλλες βλακειες εκει στην Ρουλετα και σε ενα πονταρισμα λιγο πριν φυγω και αφου εχει ξεκινησει η μπιλια να γυρναει βλεπω οτι στον αριθμο 16 δεν ειχε πονταρει κανεις,ουτε μια μαρκα.
Τοτε λεω,λες να μην ητανε τυχαιο το συμβαν με το 31 πριν.
Προλαβαινω στην τζιλια και βαζω μαρκες πανω στο 16.
Το 16 ηρθε μου εδωσε αλλη μια αποδοση 35 τα πηρα τα φραγκα και μην το ιδατε τον Παναη.

Τωρα αυτο μπορει να ειναι συμπτωση,μπορει τυχη,μπορει και οχι.

Τα συμπερασματα δικα σας.
Ελπιζω να μην σας κουρασα.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.S.
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 15:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.S.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ALLOS ρίξε μια ματιά σε περασμένες κληρώσεις και φτιάξε το συνδυασμό σου αλλά είπαμε.. Αν θέλει το σύστημα να δώσει λεφτά μπορεί (ίσως, που ξέρεις κ.λ.)να κληρώσει το δελτίο σου. Εν ολίγοις πάλι στα ίδια είμαστε, "φτύσε ψηλά και αγνάντευε" κ.λ. Μόνο μην τους ακουμπάς, τα ωραία σου λεφτά!

Μιας και αναφέρθηκε το καζίνο να σας πω μερικά πράγματα που μου έχει πει κρουπιέρης.
Οι κρουπιέρηδες εκπαιδεύονται για μήνες με έξοδα του καζίνο στο οποίο θα εργαστούν. Το μάτι τους κόβει το νέο πελάτη τι μέρος του λόγου είναι, πόσο βαστά η τσέπη του και τι πιθανότητες υπάρχουν να κολλήσει με το άθλημα και πως κινείται κατά τη διάρκεια του!! Ταυτόχρονα την "κρίση" του παρακολουθούν άλλα άτομα πίσω απο κάμερες. Στη διάρκεια του παιχνιδιού, αν ο κρουπιέρης έχει κάνει λάθη τον αντικαθιστά ένας ποιο έμπειρος, τάχα για διάλειμμα. Αρα η τύχη των παικτών στα καζίνο δεν είναι τυφλή. Καθορίζεται από τους ανθρώπους των καζίνο και σίγουρα από μηχανήματα.

Ισως στην περίπτωση του Tyaneas να προκάλεσε την τύχη του το μυαλό του που εξαρχής είχε κολλήσει στους συγκεκριμένους αριθμούς ίσως όμως - γιατί μιλάμε για το καζίνο- ο κρουπιέρης να έπραξε ανάλογα με αυτά που είδε ή κατάλαβε..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2004, 20:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
G.S
εχω γνωστο φιλο που καποτε δουλευε γκρουπιερης και πανω κατω μου ειχε πει αυτα που γραφεις και εσυ.
Η Ρουλετα χωριζεται σε τεταρτημορια σε 4 κομματια δηλαδη.
Αναλογα με το ποσο τσακαλι ειναι ο γκρουπιερης μπορει να δει σε καθε τεταρτημοριο τι ποσα εχουνε παιχτει και αναλογα να φερει αυτο που αυτος επιθυμει ετσι ωστε το καζινο να πληρωσει λιγοτερα.Οι πολυ καλοι γκρουπιερηδες μπορουνε να φερουνε μεχρι και νουμερο αλλα μιλαμε οτι αυτοι ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα.Γι αυτο το καλυτερο απο οτι μου εχουνε πει και απο οτι ειδα ειναι να πονταρεις αφου εχει ξεκινησει η μπιλια να γυριζει ετσι ωστε εσυ να πονταρεις οπου θελεις και οχι να μπορει ο γκρουπιερης να φερει αυτο που θελει.Βεβαια το τελειο ειναι να δεις και στα τεταρτημορια τι ποσα εχουνε παιχτει ετσι ωστε να πονταρεις εκει που ειναι τα λιγοτερα γιατι σιγουρα εκει θα καταληξει η μπιλια αφου αυτο θελει ο γκρουπιερης.
Παντως εγω αυτα δεν τα κοιταξα μονο το χαβαλε μου εκανα.
Την επομενη φορα ισως ασχοληθω με αυτα.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sovereign Integral
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 02:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sovereign Integral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η Ρουλετα χωριζεται σε τεταρτημορια σε 4 κομματια δηλαδη.

Τσου. Η ρουλετα χωριζεται σε 3 οριζοντια (1-12, 13-24, 25-36), 3 καθετες (1-4-7...34 / 2-5-8...35 / 3-6-9...36), red/black, odd/even

quote:

Αναλογα με το ποσο τσακαλι ειναι ο γκρουπιερης μπορει να δει σε καθε τεταρτημοριο τι ποσα εχουνε παιχτει και αναλογα να φερει αυτο που αυτος επιθυμει ετσι ωστε το καζινο να πληρωσει λιγοτερα.

Αυτο δεν γινεται γιατι τα νουμερα ειναι ανακατεμμενα στον τροχο. Πχ μετα το 0 ειναι το 32 το 19, μετα δεν θυμαμαι. Πριν το 0 ειναι το 26 νομιζω, πριν απο αυτο το 3, πριν απο αυτο το 35 πριν απο αυτο το 12. Καταλαβαινεις οτι δεν ειναι δυνατον να φερει συγκεκριμενο κομματι της ρουλετας.

quote:

Οι πολυ καλοι γκρουπιερηδες μπορουνε να φερουνε μεχρι και νουμερο αλλα μιλαμε οτι αυτοι ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα.

Μυθος. Εκτος αν ειναι τηλεκινητικοι οποτε παει αλλου το πραμα (και δεν το λεω με ειρωνια - αλλα αμα ηταν θα τα κονομαγανε για παρτυ τους σαν παιχτες)

quote:

Γι αυτο το καλυτερο απο οτι μου εχουνε πει και απο οτι ειδα ειναι να πονταρεις αφου εχει ξεκινησει η μπιλια να γυριζει ετσι ωστε εσυ να πονταρεις οπου θελεις και οχι να μπορει ο γκρουπιερης να φερει αυτο που θελει.Βεβαια το τελειο ειναι να δεις και στα τεταρτημορια τι ποσα εχουνε παιχτει ετσι ωστε να πονταρεις εκει που ειναι τα λιγοτερα γιατι σιγουρα εκει θα καταληξει η μπιλια αφου αυτο θελει ο γκρουπιερης.

Δεν γνωριζω τροπο που να μπορει να στηθει η ρουλετα. Εξαλλου δεν εχει λογο να τη στησει καποιος. Ειναι 37 νουμερα με το 0, και η αποδοση ειναι 36Χ. Αρα το καζινο τζιραρει 100 και δινει πισω ~97-98%. Αυτο το 2% τους αρκει. Στους κουλοχερηδες τα κονομανε, οχι στην ρουλετα.


Edited by - Sovereign Integral on 29/12/2004 02:23:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 13:17:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Sovereign

Τα τεσσερα κομματια της ρουλετας ειναι τα τεσσερα κομματια ενος κυκλου.
Αν παρεις μια ρουλετα και την χωρισεις με ενα σταυρο τοτε θα δεις οτι χωριζετεαι σε τεσσερα κομματια.
Το καθε κομματι αποτελειται απο καποιους αριθμους.Αυτους τους αριθμους κοιτανε πριν ριξουνε την μπιλλια και αναλογα φερνουνε οποιο απο τα τεσσερα κομματια θελουνε ετσι σωτε να πληρωσουνε λιγοτερα.
Αυτα σου ειπα δεν ειναι δικα μου λογια αλλα γκρουπιερη.Τωρα αν αυτος με δουλευε τοτε σε δουλευω και εγω αλλα μου φαινεται πολυ λογικο.
Απο την μικρη μου εμπειρια που εχω πριν απο λιγες μερες που πηγα σε καζινο ειδα οτι απο ολη την ωρα που ειμουνα στην ρουλετα μονο μια φορα ηρθε νουμερο που ειχε επανω του 15 ευρω πονταρισμα.Συνεχεια ερχοτανε η νουμερο που δεν ειχε πονταρισμα η που ειχε μοναχα μαρκα 5Ε επανω.Αυτο για εμενα λεει πολλα.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sovereign Integral
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2004, 16:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sovereign Integral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα τα νουμερα ειναι κατανεμημενα με τυχαιο τροπο και οχι με αυξουσα σειρα στα 4 τεταρτημορια. Δηλαδη το καθε τεταρτημορια εχει και μαυρα και κοκκινα και μονα και ζυγα και μικρα και μεγαλα και οτι θες. Κανενα τεταρτημοριο δεν εχει "κοινα" χαρακτηριστικα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 01:26:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εμένα μου φαίνεται απίθανο ο κρουπιέρης να κάνει τέτοια ταρζανιά.Δεν είναι όμως καθόλου απίθανο να ελέγχεται από αλλού το παιχνίδι.Οι κάμερες δείχνουν τα πάντα συνεπώς κάποια λεβεντόπαιδα μπορεί να ρυθμίζουν προς τα πού θα πάει η μπίλια μαγνητίζοντάς την.Πάντως η αλήθεια είναι ότι στη ρουλέτα τα καζίνο έχουν εξασφαλισμένο κέρδος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.S.
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 16:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.S.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά μην το βλέπετε για απίθανο, αλλά οι κρουπιέρηδες είναι τσακάλια!!

Εκπαιδεύονται συνεχώς, για 4 μήνες, αν θυμάμαι καλά. Εάν δεν γίνουν τσακάλια τα καζίνο τους διώχνουν και ας έχουν επιβαρυνθεί την εκπαίδευση τους! Εχουν πολύ καλή μνήμη και παρατηρητικότητα! Δεν πάει να είναι ανακατεμένα τα νούμερα, αυτή είναι η δουλειά τους. Πολλοί πωρώνονται για το ποίος είναι ο καλύτερος και υπάρχει ανταγωνισμός μεταξύ τους.

Ωστόσο δεν βασίζετε μόνο σε αυτούς το σύστημα. θυμηθείτε πόσες φορές στο παρελθόν έχουν παρουσιάσει στα δελτία ειδήσεων σαμποταρισμένες ρουλέτες.

*Πάντως το ποντάρισμα μετά το ξεκίνημα της μπίλιας ακούγεται καλό κόλπο!!

*Α! Και μην σας περνάει από το μυαλό ότι μπορείτε να τα κάνετε πλακάκια με κρουπιέρη. Οι κρουπιέρηδες βγάζουν καλά τίπς από τους πελάτες που "δίνει την έγκριση της η διεύθυνση του καζίνο" για να κερδίσουν κάτι τις κάποιο βράδυ. Εάν διαλέξουν αποκλειστικά οι ίδιοι τον πελάτη, και του δώσουν παραπάνω από τα προβλεπόμενα κέρδη, στην περίπτωση που είναι παλιός ο κρουπιέρης, κάνει μπάμ ότι ο πελάτης είναι κάποιος δικός του, στην περίπτωση που είναι νέος αντικαταστάστε άμεσα, εν ώρα παιχνιδιού, λόγο κακής απόδοσης (κάτι που η διεύθυνση δεν το συγχωρεί για πολύ)..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ydroxoos25
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 21:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ydroxoos25  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το σύστημα γνωρίζει ποιοί συνδιασμοί δεν έχει κατατεθεί και πράττει ανάλογα.

Φίλε G.S. λες ότι το σύστημα πράτει ανάλογα. Εντάξει στις ηλεκτρονικές κληρωτίδες των super3 και extra5 το καταλαβαίνω αλλά στις φυσικές κληρωτίδες ΛΟΤΤΟ, ΤΖΟΚΕΡ κλπ πώς είναι δυνατόν να επέμβουν τη στιγμή της κλήρωσης;;;

<< Από τη στιγμή που η επιστήμη θα αρχίσει να ερευνά τα μεταφυσικά φαινόμενα θα προοδεύσει σε μια δεκαετία περισσότερο απ' όσο έχει προοδεύσει σε όλη την ύπαρξή της. >>

"Nicola Tesla"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2004, 21:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και τη δουλειά έχει σε όλα αυτά η τύχη του πρωτάρη που μου χαμιγέλασε κ μένα και κέρδισα μια φορά και ένα καιρό 500 χιλιάρικά? Απο τότε βέβαια δεν έτυχε να ξαναπάω..

BE CAREFULL WHAT YOU WISΗ IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2005, 00:36:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠPIN ΛIΓA XPONIA (10-15), ΣTHN ΓAΛIA, EΓINE H MEΓAΛYTEPH AΠATH ΣTO ΛOTTO. MΠAΛAKIA ME ΔIAΦOPA MOPIAKOY BAPOYΣ BΓAINANE ΠPΩTA OΠOTE OΠOIOΣ EBAZE AYTH THN EΞAΔA ΛIΓO ΠPIN THN KΛHPΩΣH AYTA BΓAINAN!!! EIXE ΓINEI ΣAΛOΣ ΓIA ...ENA AΠOΓEYMA ΣTIΣ EIΔHΣEIΣ - META TIΠOTE!!!
KAI TOTE ΠEPIΠΠOY EΓINE TO EΛΛHNIKO ΛOTTO. ME MEΓAΛH YΠEPHΦANEIA OI YΠEYΘYNOI ΔHΛΩΣAN OTI TA EIΔIKA AYTA MΠAΛAKIA AΓOPAΣTHKAN AΠO TH ΓAΛIA... AΠATEΣ MΠOPOYN NA ΓINOYN ΠANTOY. EΔΩ ANΘPΩΠOI EΞAΦANIZOYN TPAΠOYΛOXAPTA, ΠYPΓOYΣ, TPAINA, AYTOKINHTA...
ΣTA MΠAΛAKIA ΘA KΩΛYΣOYME?
OTIΔHΠOTE EXEI ΣXEΣH ME TH ΦYΣIKH MΠOPEI NA TPOΠOΠOIHΘEI H NA EΛEΓΘEI.
ΨAΞTE KAI BPEITE ΓIA TA MΠAΛAKIA TΩN KΛHPΩΣEΩN. ΠOY ΓINONTAI KAI TI ΠPOYΠOΘEΣEIΣ XPEIAZETAI ΓIA NA EINAI ..."TIMIA".
META, ΘA KATAΛABETAI THN AΠATH. KAI MIΛAME ΓIA EΛΛAΔA, OXI ΓIA ΓAΛIA...

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Feyerabend
Νέο Μέλος

Greece
33 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2005, 00:44:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Feyerabend  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Μπορούμε να προβλέψουμε το ΛΟΤΤΟ;"

Εμείς όχι, αυτοί που το στήνουν μπορούν!

Δεν σου έχει κάνει εντύπωση πως κάθε Χριστούγεννα και Πάσχα έχει πολλά τζάκποτ στη σειρά έτσι ώστε να παίζουν περισσότερα κορόϊδα;
Γιατί δε συμβαίνει αυτό άλλες φορές παρα μόνο τότε;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

G.S.
Νέο Μέλος

Greece
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2005, 17:03:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους G.S.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα δελτία των ΛΟΤΤΟ κ.λ. καταγράφονται ηλεκτρονικά από τη στιγμή της κατάθεσης τους στα μηχανήματα των πρακτορείων, σε κεντρικό σύστημα, το οποίο μπορεί να δώσει τους συνδυασμούς που δεν παίχτηκαν. Τα "κεφάλια" γνωρίζουν πριν την κλήρωσης αν θα δοθούν τα χρήματα ή τζακ ποτ και "τακτοποιούν" τις μπάλες με βάση τον επιθυμητό συνδυασμό.

Καλά τα λες valgraph!

Παιδιά παίξτε καλύτερα κάνα χαρτάκι με την παρέα σας. Είναι απείρως ποίο αξιόπιστο! Και όποιος έχει την τύχη του πρωτάρη το διασκεδάζει πραγματικά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sovereign Integral
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2005, 06:40:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sovereign Integral  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε μαγκες, το Super3/Extra5 - ακομα και το στοιχημα (αν και δεν ελεγχουν τις ομαδες) - εχουν λογο να τα στησουν, καθως ειναι αναγκασμενοι να πληρωσουν οσα δελτια κερδισαν. Αλλα το Λοττο, το Τζοκερ και το ΠΡΟΠΟ δεν ειναι, καθως μοιραζουν ενα μικρο ποσοστο επι του τζιρου + οτι στο Λοττο και Τζοκερ, τα λεφτα μετακυλουνται παντα στην επομενη.

Παρ'ολα αυτα στο Λοττο/Τζοκερ δεν εχουν λογο να σε κλεψουν γιατι πολυ απλα απ'το 1 δις τζιρο, οι παιχτες θα μοιραστουν αν θυμαμαι καλα το 55 ή 45% νομιζω. (550 ή 450 εκατομμυρια). Δηλαδη αυτοι βαζουν ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΑΜΕΣΩΣ ΑΜΕΣΩΣ ΤΑ ΜΙΣΑ. Τι να κλεψουν και γιατι? Να μην κερδισεις εσυ μια φορα? Και τι εγινε? Αφου θα αναγκαστουν να τα δωσουν λογω τζακποτ την επομενη.

Και μη μου πειτε για γιορτες κτλ, ειναι λογικο οτι συμβαινει αυτο καποιες φορες. Εδω την αλλη εγινε 10 φορες ΧΩΡΙΣ να ειναι γιορτες. Τα 4 και 5 φορες ειναι νορμαλ.

Ακομα και αν τα στηνουν με τζακποτ στις γιορτες, δεν εχουν κανενα λογο να το κανουν τις υπολοιπες 330 μερες το χρονο - μιλαω παντα και ειδικα για Λοττο/Τζοκερ. Εξ'αλλου σας λεω οτι γνωριζω ατομο που του σκασανε τα 6 νουμερα, τα παιξε και τα κονομησε - απαντωντας στο θεωρητικο ερωτημα του thread.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sakhs3
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
236 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 02:05:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sakhs3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω εχω να ρωτησω ?
εχω εναν γνωστο οποιος δουλευει στην ιντρακομ-ιντραλοτ
ο οποιος εχει συμετασχει στην κατασκευη του μηχανισμου κληρωσης τυχερων παιχνιδιων (λαχειων-λοττο -τζοκερ κ.τ.λ)
και διαβαιβαιωνει οτι ειναι ΑΔΥΝΑΤΗ οποιαδηποτε παρεμβαση στα μπαλακια ?
αν λειτουργουσαν λεει με "μαγνητικο "κολπο η κινηση του μαγνητισμενου θα ξεχωριζε αμεσως ,αλλα και ετσι να ηταν αυτο δεν σημαινει θα πηγαινε αυτο με σιγουρια εκει που επρεπε!
πλην των υπολοιπων υπαρχει και ειδικη επιτροπη ελενχου προ των
κληρωσεων(στην οποια μπορει καποιος να συμετασχει σχετικα ευκολα)
η οποια ελενχει σχολαστικα βαρος ,ιδιαιτεροτητες κ.τ.λ
επισης αν ηταν βαρυτικο το τρικ,παλι θα φαινονταν,κατα τον ιδιο τροπο!

εξηγηστε εναν αλλο πιθανο τροπο αν εχετε!
ναστε καλα!

sakhs3Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 03:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...O Γιουρι Γκέλερ? Mπορεί να τα ξεδιαλύνει βλέποντάς τα από την tv live?
Πως φτιάχνει τα ρολόγια?
¶ντε να γίνουμε κολητοί του Xαρδαβέλα μπας και μας δώσει το τηλ. να τον πείσουμε.
-OΣO YΠAPXOYN ANΘPΩΠOI ΘA YΠAPXOYN KAI TPOΠOI-

Ψαξτε (στο google π.χ.) για απάτες στο λοττο και θα δείτε...

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2005, 03:16:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαι μιας και ανέφερες ιντρακόμ - κι εκεί ο Kόκαλης είναι μπλεγμένος - δεν πονηρεύεσαι λιγάκι?
Ωχ...

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy