ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 WWW.666DNA.COM:ΤΙ ΡΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
astralasia
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 09:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralasia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...astralasia,όσον δε αφορά το "ISNΒ" που ψάχνεις,φυσικά τέτοιος χαρακτηρισμός δεν υπάρχει για βιβλίο όπως τον αναφέρεις εσύ πιο πάνω,αν ψάχνεις έτσι...(προς ενημέρωσήν σου "ISNB" δεν υπάρχει, υπάρχει μόνο ο χαρακτηρισμός "ΙSBN").Λίγο πιο πολύ προσοχή και σοβαρότητα στην περίπτωσή σου δεν θα έβλαπτε...

Ε καλά τώρα από λάθος έγραψα ISNB. Φυσικά και ξέρω πολύ καλά τι ψάχνω και μιας και παραθέτεις τα links για το ζωγράφο δώσε μας και το λεγάμενο ISBN που λες ότι υπάρχει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 18:07:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντάξει, εντάξει μας πείσατε!

Ο Celia είναι ο πιο ακριβοπληρωμένος έλληνας καλλιτέχνης...

Βέβαια φαντάζομαι έργα του δεν υπάρχουν σε καμμιά γνωστή γκαλερί ή Μουσείο Τέχνης στον κόσμο παρά μόνο σε κάποια "παλάτια" όπου εμείς ως κοινοί θνητοί δεν έχουμε πρόσβαση για να το επιβεβαιώσουμε...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zizi
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2005, 23:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zizi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Astralasia,το ISBN του ηλεκτρονικού βιβλίου υπάρχει μέσα στο site www.666DNA.com όπως το αναφέρει και το νέο μέλος του chat "komninos A" πιο πριν.

Avallon,τα έργα του Σελιά υπάρχουν στις μεγαλύτερες γκαλερί και μουσεία στον κόσμο (πήγα μαζί με φίλους και είδαμε τον αντιπρόσωπο του Σελιά-Άρη Βάγγαλη).Μας διαβεβαίωσε οτι όταν θα υπάρξουν και στην Ελλάδα Μουσεία Μοντέρνας Τέχνης που θα είναι σε θέση να πληρώσουν το αντίτιμο των έργων του, ασφαλώς και θα μπορούμε να τα βλέπουμε και στην Ελλάδα από κοντά...Πάντως και το δημαρχείο του Παρισιού (δημοσίευμα 1) είναι χώρος προσβάσιμος για όλους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2005, 17:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή/έ zizi,

Δεν θέλω να σταθώ στην όποια ουσία του συγκεκριμένου θέματος καθ' ότι τα διάφορα "παραληρήματα αποκάλυψης" δεν θεωρώ ότι με αφορούν. Διαλέγω όμως το συγκεκριμένο θέμα να κάνω την παρέμβασή μου επειδή βλέπω ότι σχετίζεται άμεσα μ' αυτό που έχω να πω.

Αυτό στο οποίο αναφέρομαι είναι ο χθεσινός σου "βομβαρδισμός" από μηνύματα τόσο στην κατηγορία "ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet" όσο και σε άλλες κατηγορίες, των οποίων το περιεχόμενο ήταν το εξής :

" Μάθατε για την "σύγχρονη Αποκάλυψη" μέσα από το site www.666DNA.com ?

Έχει και συζήτηση το esoterica σε forum"

και μάλιστα με εξέπληξε το γεγονός ότι κανένα από τα θέματα στο οποίο δημοσίευσες το εν λόγω μήνυμα δεν είχε καμία σχέση με το θέμα το οποίο συζητείται εδώ. Αν ήμουν κακοπροαίρετος θα μπορούσα να πω ότι αυτό ομοιάζει ως τακτική με το γνωστό σε όλους μας SPAMMING, κάτι το οποίο φαντάζομαι ότι απαγορεύεται στο Esoterica, αλλά επειδή αναγνωρίζω την καλή σου πρόθεση, θα ήθελα σε παρακαλώ να μας διαφωτίσεις ως προς την ανάγκη σου αυτή να διατυμπανίσεις, ομολογουμένως ηχηρά, την όποια "αποκάλυψη" έγινε σε σένα μέσα σε θέματα διαφορετικού περιεχομένου, διακόπτοντας έτσι πιθανώς την ομαλή τους ροή.

Δεν είμαι φυσικά συντονιστής, ούτε φιλοδοξώ να γίνω, γι' αυτό και η παρατήρησή μου δεν έχει χαρακτήρα απειλής ή προειδοποίησης, απλά εκφράζω την απορία μου και τον προβληματισμό μου ως ένα απλό μέλος του Esoterica.

Σ' ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντησή σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RatRogue
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 00:45:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους RatRogue  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας...

Καταρχήν, διατυπώνω απορία. Ο Ευαγγελιστής Ιωάννης χρέωνε μέσω Paypal;

Κατα δεύτερον, συνιστώ ψυχραιμία και ορθολογική αντιμετώπιση σε όλους τους αμφισβητιές. Έχω δε συγκεκριμένο επιχείρημα. Ακολουθεί:

Πήγα για καφέ στο Κολωνάκι. Οδός Βαλαωρίτου, Freddo Espresso μέτριο.
Τιμή, 4.80 ευρώ.

Πήγα και για φαγητό (δεν είμαι ψώνιο, απλά εκεί δουλεύω). Φασολάκια, φέτα,νεράκι. Τιμή, 13.30 ευρώ.

Όταν έχει φτασει 5 ευρώ ο καφές και 10 ευρώ το πιατο φασολάκια, διαμαρτύρεστε που με 15 ευρώ παίρνετε κοτζαμ Αποκάλυψη;

Κατά τρίτον, εκθέτω προβληματισμό. Όλοι αυτοί οι αυτόκλητοι προπαγανδιστές του Αληθούς Λόγου του Κυρίου (διασταυρωμένου μάλιστα και τεχνοκρατικά, μαθηματικοι, φιλόλογοι, κλπ, πέραν πάσης αμφισβήτησης, όπως μας είπαν)που ξεφύτρωσαν εν μία νυκτί;

Πείτε με κακό άνθρωπο, θυμάμαι όμως τα λόγια του αθάνατου "Ανθρώπου που έτρεχε πολύ"...

ΠΕΛΛΛΑΑΑΑΑΑΤΤΤΕΕΕΕΕΕΣΣΣ ΜΜΜΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥ.....

Occam's Razor: Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2005, 18:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
...και μάλιστα με εξέπληξε το γεγονός ότι κανένα από τα θέματα στο οποίο δημοσίευσες το εν λόγω μήνυμα δεν είχε καμία σχέση με το θέμα το οποίο συζητείται εδώ. Αν ήμουν κακοπροαίρετος θα μπορούσα να πω ότι αυτό ομοιάζει ως τακτική με το γνωστό σε όλους μας SPAMMING, κάτι το οποίο φαντάζομαι ότι απαγορεύεται στο Esoterica, αλλά επειδή αναγνωρίζω την καλή σου πρόθεση, θα ήθελα σε παρακαλώ να μας διαφωτίσεις ως προς την ανάγκη σου αυτή να διατυμπανίσεις, ομολογουμένως ηχηρά, την όποια "αποκάλυψη" έγινε σε σένα μέσα σε θέματα διαφορετικού περιεχομένου, διακόπτοντας έτσι πιθανώς την ομαλή τους ροή.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 00:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΠΕΛΛΛΑΑΑΑΑΑΤΤΤΕΕΕΕΕΕΣΣΣ ΜΜΜΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥ.....

ΕΓΡΑΨΕΣ!


"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 05:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όταν έχει φτασει 5 ευρώ ο καφές και 10 ευρώ το πιατο φασολάκια, διαμαρτύρεστε που με 15 ευρώ παίρνετε κοτζαμ Αποκάλυψη;

Έχω την εντύπωση ότι ένας καφές κι ένα πιάτο φασολάκια, έστω και σε περιόδους ακρίβειας, θα άνοιγαν μακρινότερους πνευματικούς ορίζοντες σε σχέση με τέτοιου είδους "αποκαλύψεις"...

Τ' ακούς, RatRogue, "κακέ" μου άνθρωπε;

Εγώ ως καλοπροαίρετος θα συνεχίσω να περιμένω μια απάντηση από το μέλος zizi...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 12:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάθατε για την "σύγχρονη Αποκάλυψη" μέσα από το site www.666DNA.com ?

Έχει συζήτηση και το esoterica σε forum


Eγώ μόλις τώρα το είδα... ξέρω καθυστερημένα αφού τελικά από ότι μόλις τώρα είδα (πάλι καθυστερημένα) το έχει αναφέρει και ο durden-alie.

Noμίζω τελικά ότι δεν χρειάζεται να περιμένουμε απάντηση...

Υ.Γ. Ωρες ώρες αυτό το "πολύτιμο" εργαλείο μου λειτουργεί με χρονοκαθυστέρηση...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
sailorman
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 18:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sailorman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΠΑΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΣΑ ΕΥΡΩ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ (ΣΕ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΩΝ Ή ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟ) ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η "ΝΕΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ"

ΔΕΧΟΜΑΙ ΣΤΟ E-MAIL MOY ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΦΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΘΑ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΩ ΣΤΟ FORUMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 16:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μάθατε για την "σύγχρονη Αποκάλυψη" μέσα από το site www.666DNA.com ?

Έχει συζήτηση και το esoterica σε forum


Αρχίζει και μου την δίνει στα νεύρα

Έχω και κότερο. Πάμε μια βόλτα;

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 16:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και στο κάτω κάτω της γραφής, αν υποθέσουμε ότι με κάποιο τρόπο είχα πειστεί για την αλήθεια της Νέας Αποκάλυψης, θα έμπαινα εδώ και θα έγραφα κάτι του στυλ:
"Αγαπητοί μου φίλοι, χάρηκα που σας γνώρισα έστω και διαδυκτιακά, σας ευχαριστώ για τις συζητήσεις, τα βρισίδια και τα γέλια που ρίξαμε και σας καλώ να προετοιμαστείτε, γιατί πλησίασε ή πλησιάζει ο καιρός της Αποκάλυψης. Στο cd τα λέει όλα ξεκάθαρα, ότι... μπλα μπλα μπλα.
Σας χαιρετώ, ο τάδε".
Προσωπικά σε περιμένω να καταθέσεις τις προφητείες που διάβασες, στο topic "Η προφητείες της Αγίας Μουστάρδας" στο αχλαδότυρο.
Τσίου

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

astralasia
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 22:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους astralasia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ziziiiiiii ??????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 19:07:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμ, κάτι μου λέει ότι το πολύ spaming βλάπτει...

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sailorman
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2005, 02:30:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sailorman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΤΙΣ 10/9 ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΞΕΜΟΥΓΚΑΘΟΥΝ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ...ΜΠΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑ FORUM ΤΩΝ ΑΝΩΤΑΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ...(ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΊΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
journalist
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 03:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους journalist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τί θα γίνει ρε παιδιά τελικά με αυτό το τετράγωνο; Θα μου πει κανείς πώς κατασκευάστηκε ή εν πάση περιπτώση από πού ήρθε;
Έχω σπάσει εδώ και καιρό το κεφάλι μου αλλά και τα κεφάλια πολλών φίλων μου για να βρούμε μια λύση στο ερώτημα, αλλά μέχρι στιγμής δεν υπάρχει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2005, 17:42:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΠΑΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΣΑ ΕΥΡΩ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ (ΣΕ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΩΝ Ή ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟ) ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η "ΝΕΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ"

ΔΕΧΟΜΑΙ ΣΤΟ E-MAIL MOY ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΦΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΘΑ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΩ ΣΤΟ FORUM


quote:
ΣΤΙΣ 10/9 ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΞΕΜΟΥΓΚΑΘΟΥΝ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ...ΜΠΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑ FORUM ΤΩΝ ΑΝΩΤΑΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ...(ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΊΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ)

Φίλε sailorman,
δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς εννοείς...
Μπορείς να το αναλύσεις λίγο το στοίχημα για το οποίο "πετάς το γάντι"?

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι πρόκειται για αυθεντική αποκάλυψη, και προκαλείς σε στοιχηματισμό όσους το αμφισβητούν? Αποκάλυψη σε τι? και ως προς τι? Πώς θα το επαληθεύσουμε/επιβεβαιώσουμε αυτό ώστε να ισχυει το στοίχημα?

Ποιοι είναι οι "μάγκες" που θα "ξεμουγκαθούν"???
ποια φόρουμ ανωτάτων σχολών αναφέρεις?

Λιάνισε τα λίγο ακόμα και
είμαι έτοιμος να στοιχηματίσω μαζί σου.

Τουλάχιστον εσύ έχεις τα κότσια να το θέσεις έτσι και μπράβο σου,
γιατί πολλοί εδώ μέσα μιλάνε και γράφουν για αποκαλύψεις αποκαλύψεων, αλλά είναι πότε έτσι και πότε γιουβέτσι...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sailorman
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2005, 23:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sailorman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΣΤΟΙΧΗΜΑ

ΠΑΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΣΑ ΕΥΡΩ ΓΟΥΣΤΑΡΕΤΕ (ΣΕ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΩΝ Ή ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟ) ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η "ΝΕΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ"

ΔΕΧΟΜΑΙ ΣΤΟ E-MAIL MOY ΜΟΝΟ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΑΦΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΘΑ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΩ ΣΤΟ FORUM


quote:
ΣΤΙΣ 10/9 ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΞΕΜΟΥΓΚΑΘΟΥΝ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ...ΜΠΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑ FORUM ΤΩΝ ΑΝΩΤΑΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ...(ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΊΣΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ)

Φίλε sailorman,
δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς εννοείς...
Μπορείς να το αναλύσεις λίγο το στοίχημα για το οποίο "πετάς το γάντι"?

Δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι πρόκειται για αυθεντική αποκάλυψη, και προκαλείς σε στοιχηματισμό όσους το αμφισβητούν? Αποκάλυψη σε τι? και ως προς τι? Πώς θα το επαληθεύσουμε/επιβεβαιώσουμε αυτό ώστε να ισχυει το στοίχημα?

Ποιοι είναι οι "μάγκες" που θα "ξεμουγκαθούν"???
ποια φόρουμ ανωτάτων σχολών αναφέρεις?

Λιάνισε τα λίγο ακόμα και
είμαι έτοιμος να στοιχηματίσω μαζί σου.

Τουλάχιστον εσύ έχεις τα κότσια να το θέσεις έτσι και μπράβο σου,
γιατί πολλοί εδώ μέσα μιλάνε και γράφουν για αποκαλύψεις αποκαλύψεων, αλλά είναι πότε έτσι και πότε γιουβέτσι...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


--------

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΒΟΥΚΙΝΟ ΦΙΛΕ,ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ ΔΑΧΤΥΛΟ ΠΑΤΑ ΨΑΧΤΗΡΙ
ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΚΟΥΛΕΥΤΕΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.ΓΙΑ ΝΑ ΧΩΣΕΙΣ ΓΚΑΦΡΑ ΣΤΕΙΛΕ MAIL
ΜΕ ΠΟΣΑ,ΠΟΥ,ΠΟΤΕ.ΤΑ ΑΛΛΑ ΑΣΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ,ΘΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ
ΣΤΕΡΕΟΦΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΠΟΥ ΧΑΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΑΦΡΑ
ΣΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΘΕΣΑΙ ΓΙΑ
ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΕΓΙΝΕ ΜΑΝΑΒΙΚΟ
ΤΟΥ ΣΤΥΛ, ΕΝΑ ΜΗΛΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ ΜΗΛΑ.ΑΝ Ο ΜΑΝΑΒΗΣ ΣΟΥ
ΔΕΙΞΕΙ ΔΥΟ ΜΗΛΑ ΚΑΙ ΣΚΑΜΠΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΘΕΣΗ ΘΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΑ ΜΗΛΑ ?? Η΄ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΧΛΑΔΙΑ ?? Η΄ ΟΤΙ Ο ΜΑΝΑΒΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ - ΟΝΕΙΡΟ ??? ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΜΑΝΑΒΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΗΛΑ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ... ΕΛΑ ΝΤΕ... ΑΝ ΣΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΠΑΣ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

misfit138
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 02:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
seems like pretty vacant to meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Orianna
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 03:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Orianna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να κάνω για άλλη μια φορά μία αφελή ερώτηση;
Για ποιό λόγο κάποιος στον οποίον αποκαλύφθηκε κάτι τόσο σημαντικό να το πουλάει και όχι να το χαρίζει;
Μη μου πείτε ότι ένας τέτοιος καλλιτέχνης έχει ανάγκη χρημάτων...
Και εν πάει περιπτώσει ΤΙ αποκαλύφθηκε;

Μάθε απ΄ τα λάθη των άλλων. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να τα κάνεις όλα αυτοπροσώπως ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2005, 05:09:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για ποιό λόγο κάποιος στον οποίον αποκαλύφθηκε κάτι τόσο σημαντικό να το πουλάει και όχι να το χαρίζει;
Μη μου πείτε ότι ένας τέτοιος καλλιτέχνης έχει ανάγκη χρημάτων...
Και εν πάει περιπτώσει ΤΙ αποκαλύφθηκε;

Βάζω κι εγώ στοίχημα λοιπόν και "όσα ευρώ γουστάρετε" ότι δεν θα μάθουμε ΠΟΤΕ...

Καθ' ότι, αν η αποκάλυψη μαθευτεί, πως να το κάνουμε, κόβει το αυγολέμονο "να 'ούμε" και μετά άντε να πετύχει η συνταγή...

Και οι ιδιοκτήτες πρακτορείων στοιχημάτων δηλαδή πως θα την παλαίψουν; ΚΛΕΦΤΕΣ--τι ωραία λέξη, κολλάει σε πολλές περιπτώσεις--θα γίνουν;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 17:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε sailorman μέχρι στιγμής, πέρα από αοριστολογίες ενδεδυμένες με "καραβίσια" γλώσσα δε λες τίποτα.

Στοιχήματα πριβέ, δεν έχουν νόημα μέσα από εδώ.

Η μαγκιά είναι να θέσεις τους όρους και τα δεδομένα,ελέγξιμα-μετρήσιμα-παρατηρήσιμα από τον καθένα, ώστε όλοι να μπορούν να γίνουν "κριτές" και τότε να στοιχηματίσω ΕΔΩ και ΕΝΩΠΙΩΝ ΟΛΩΝ.

Αν βγεις σωστός σε κάτι που θα ισχυριστείς και εγώ το αμφισβητήσω, τότε θα σε πληρώσω, με μαρτύρους τους αναγνώστες του φόρουμ. Αν γίνει το αντίθετο πληρώνεις εσύ. Απλά και ξάστερα πράματα.

Μη μου αρχίζεις κι εσύ τα καραγκιοζιλίκια του Εικοσιδυού και μερικών άλλων εδώ μέσα.Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας δικαιούται να πετάει την κοτσάνα του, αλλά πρέπει να δέχεται και τις συνέπειες της κοτσανολογίας, γιατί όλα έχουν και ένα τίμημα...

Αλλά μέχρι στιγμής δεν μου έχεις πει ούτε ένα απλό σημείο/ερώτημα/δίλημμα, ως αρχική θέση...
Τι να ακούσω στερεοφωνικά?
Ούτε ψίθυρο δεν ακούω....
Γι'αυτό μεγάλε, ρίξε μια 'ξήγα προκαταβολικά
και μετά θα σου πέσουν και τα γκαφρά και ό,τι άλλο γουστέρνεις...
αλλά για αγγαρείες δεν μου περισσεύει κανένα δάχτυλο...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2005, 18:37:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γι'αυτό μεγάλε, ρίξε μια 'ξήγα προκαταβολικά
και μετά θα σου πέσουν και τα γκαφρά και ό,τι άλλο γουστέρνεις...

Ε τότε, Πυθαγόρα, δεν θα είναι στοίχημα...θα είναι αισχροκέρδια!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 10:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ει sailorman...

Αν περιμένεις να σου βγει γκανιάν το ψωράλογο έπαιξες κι έχασες!

"Tάδε έφη η τζογαδόρισα Αvallon"


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
durden_alie
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Turkey
1532 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2005, 15:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους durden_alie  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος durden_alie  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Υπάρχουν βέβαια πάντα και...άλλες λύσεις για ψωράλογα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

journalist
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2006, 21:38:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους journalist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάντως για εμένα εξακολουθεί να παραμένει ένας γρίφος αυτό το τετράγωνο και δεν έχω βρει καμιά ικανοποιητική απάντηση.Όσο το ψάχνω μου φαίνεται όλο και πιο σοβαρό αλλά είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο; μοιάζει απίστευτοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
journalist
Νέο Μέλος


21 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2006, 03:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους journalist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρόσφατα αγόρασα το βιβλίο από κεντρικό βιβλιοπωλείο της Αθήνας ( βλ. αγορά έργου - www.666DNA.com ) και τώρα είναι που τα'παιξα τελείως...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Orianna
Μέλος 1ης Βαθμίδας


65 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2006, 18:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Orianna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Journalist, θα μας πεις τουλάχιστον εσύ κάτι συγκεκριμένο για τις αποκαλύψεις;

Μάθε απ΄ τα λάθη των άλλων. Η ζωή είναι πολύ μικρή για να τα κάνεις όλα αυτοπροσώπως ;)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cody30
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
97 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2006, 23:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cody30  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα δοματιο , συγνομη να ροτισο κατι ετσι ενγυκλοπεδικα και παλι συγνομι αλλα αυτος ο κυριος Αθανασιος Σελιας γιατι δεν αναφερετε πουθενα στην μιχανι αναζιτισις GooGle ? ε? ? ?? ??? ??
Μιπος δεν τον αναφερουν για να μιν ταραχτουμε ?
Ι μιπος δεν υπαρχει καθολου ?
Μιπος εχει αλλο ονομα να ψαξο αλλιος ?????
ρε συς μιπος καποιος προσπαθει να μας παρει τα 15 ευρο ??????

ΓΙΑ ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΛΙΓΑΚΙ ΕΝΤΑΞΥ ??????????

Παρακαλο ας προσεχουμε τις γατες , ειναι πολυ ευαισθητα ζωακια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

sailorman
Νέο Μέλος

Greece
8 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2006, 02:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους sailorman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΑΑΑΑΓΚΕΕΕΣ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΑΛΕΓΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΤΑΚΟΥΓΑ.ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΖΑ ΚΙΟΛΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΑΛΛΟΣ ΕΛΕΓΕ ΤΗ ΜΠΟΥΡΔΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΤΟ ΚΟΝΤΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΤΟΥ, ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟΞΥΝΑΝ ΟΜΑΔΙΚΑ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΦΟΡΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΣΤΟ ΟΠΙΣΘΟΦΥΛΛΟ? "ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΟΡΑΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΡΑΦΤΗΚΕ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ..." ΜΟΡΤΕΣ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ, "ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ..." ΓΡΑΦΕΙ.ΛΕΤΕ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΤΥΠΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΑ ΠΙΟ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΑ ΝΑ ΤΟΧΑΣΑΝ, ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΠΑΝΩ ΔΕ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΔΗΛΑΔΗ ΜΥΘΙΣΤΟΡΗΜΑ Κ.Τ.Λ. ΑΛΛΑ ΑΠΟΔΕΙΞΑΡΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΤΕ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΑΠΑΤΗ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΜΑΓΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΞΥΝΕΤΕ ΑΚΟΜΗ? ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ.ΞΥΠΝΗΤΟΥΡΙΑΑΑ ΡΕΕΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy