ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Ροδόσταυροι
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 31
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2003, 22:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ
Χαιρετω σας!

Κατοικοι της Αφροδιτης?Διασωθεντες της καταστροφης της Ατλαντιδας...?

Η Σαμπαλα αντιπροσωπευει τον επιγειο ,πνευματικο παραδεισο.Για καποιους υπαρκτο και τοπο "προορισμου",για αλλους μυθο που ομως εμπνεει αισθηματα ευγενη και ανωτερα πνευματικα ιδεωδη.
Διαλεγεις και παιρνεις...ετσι κι αλλιως η σκεψη της ειναι ομορφη!
Θα μπορουσε να σου θυμησει λιγο το μυθικο Αβαλλον! η και το "Αμαν",εφοσον μας ηρθε αερας παραμυθιου!

Ποιος ειναι(εαν επιτρεπεται)ο λογος που θα αφαιρεθουν απο το τοπικ οι εικονες σου DIM?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 12:54:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral
Τι ωραία, βλέπω τη θέα από τη σελίδα 24 μέχρις ότου ο καλός μας Dim να αφαιρέσει τις εικόνες του και να πισωγυρίσουμε στη σελίδα δεν ξέρω ποια, τι ζωή κι αυτή. Συνέχεια πρέπει να αναπληρώνουμε τα κενά μας.

Αναρωτιέμαι μήπως ασυναίσθητα έχουμε μεταφέρει στο τόπικ προσωπικές μας εμμονές, το οποίο είναι βέβαια ανθρώπινο αλλά και άσκοπο. Διότι, όπως λέει και το τραγούδι, "Ροδόσταυροι, Τέκτονες, Μαρτινιστές και λοιποί ψαγμένοι, μπρος στο Opus Dei κανείς μα κανείς σας δεν βγαίνει". Και αυτό σημαίνει ότι έχει ο καιρός γυρίσματα, τα πάντα ρει, αν φορέσουμε παρωπίδες και βλέπουμε μόνο προς μια συγκεκριμένη κοσμοθεωρία, αδελφοί μου την πατήσαμε.

Παρεμπιπτόντως, τι είναι μια μυστικιστική σχολή; Τι είναι μια θρησκεία;
Γιατί να θέλουμε να πιστεύουμε ότι "η δική μας" είναι η καλύτερη και οι άλλοι είναι παραπλανημένοι;
Μια ωραία παραβολή λέει πως ο Θεός μοιάζει με το φως που μπαίνει από τα χρωματιστά τζάμια μιας εκκλησίας. Όπου βρίσκονται οι πιστοί, άλλους τους λούζει το γαλάζιο φως που περνάει από το γαλάζιο τζάμι, άλλους το κίτρινο και πάει λέγοντας. Ανάλογα με το πού βρίσκεται ο καθένας, βλέπει το δικό του χρώμα και πιστεύει πως αυτό είναι το χρώμα του Θεού.

Ενώ, όπως λέει και ο καλός μας Thoth (ο νεώτερος) ένα είναι το παν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 15:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL
Ολη η Ιστορια με την Σαμπαλλα, στον 20ο αιωνα, ξεκινησε με τον
Nicholas Roerich.(1874-1947) Εχει γραψει ενα βιβλιο απο την επισκεψη του εκει. Κυκλοφορει και στα ελληνικα. Εχει ζωγραφισει και μια σειρα απο πινακες.

Βεβαια ο ιερος αυτος τοπος δεν ειναι δικη του ανακαλυψη. Υπαρχουν αναφορες απο τα αρχαια χρονια. Βασικα εστιαζεται ως χωρος κατω απο τον Πολικο Αστερα, Ισως η χωρα των Υπερβορειων.
Αναφερεται οτι ιερεας του Απολλωνα αναζητησε το Ιερο του θεου, το βρηκε και απο την περιγραφη που μετεφερε, μας εμεινε η χωρα των Υπερβορειων.

Απο τον πανανθρωπινο αυτο ιερο τοπο πιστευται οτι πηγαζουν ολες οι θρησκειες

LOVE IS THE LAW
HARMONY THE EFFECT

Knight ΜΙΧΑΗΛ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 15:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL
Το θεμα στον 20ο αιωνα, ξεκινησε με τοn Nikolas Roerich (1874-1947)
ο οποιος εγραψε ενα βιβλιο σχετικα με την επισκεψη τοπυ στον ιερο αυτο τοπο.Το βιβλιο κυκλοφορει και στα ελληνικα. Ο Roerich εχει ζωγραφισει και μια σειρα απο πινακεσ με εωτερικα θεματα. Το διαδικτυο ειναι γεματο.

Βεβαια η Σαμπαλλα δεν ειναι δικη του ανακαλυψη. Υπαρχουν αναφορες απο τα παναρχαια χρονια. Αιγυπτιακος χαρτης που εστιαζει καπου βορεια. Αναφερεται ιερεας του Απολλωνα ο οποιος αναζητωντας το ιερο του θεου εφτασε σε ενα τοπο πλουσιοτατο. Απο την περιγραφη που εκανε κατα την επιστροφη, μας εμεινε ως χωρα των Υπερβορειων.

Η Σαμπαλλα λοιπον εστιαζεται ως τοπος πολικος.Δηλαδη αυτος που μας οδηγει οπως ο πολικος αστερας τους ναυτικους. Θεωρειται δε η πηγη ολων των θρησκειων.

LOVE IS THE LAW
HARMONY THE EFFECT

Knight ΜΙΧΑΗΛ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 19:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ
quote:

Αναρωτιέμαι μήπως ασυναίσθητα έχουμε μεταφέρει στο τόπικ προσωπικές μας εμμονές, το οποίο είναι βέβαια ανθρώπινο αλλά και άσκοπο. Διότι, όπως λέει και το τραγούδι, "Ροδόσταυροι, Τέκτονες, Μαρτινιστές και λοιποί ψαγμένοι, μπρος στο Opus Dei κανείς μα κανείς σας δεν βγαίνει". Και αυτό σημαίνει ότι έχει ο καιρός γυρίσματα, τα πάντα ρει, αν φορέσουμε παρωπίδες και βλέπουμε μόνο προς μια συγκεκριμένη κοσμοθεωρία, αδελφοί μου την πατήσαμε.



Μ'αρεσει φιλε Σπειρα ,που οχι μονο φτιαχνεις ασματα! μα μιλωντας για παρωπιδες ,μας μεταθετεις καναδυο σελιδες πισω,καπου εκει που ο κ.Μαρτινιστης πηρε το δισακι του και την ...εκανε ,κοινως!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DIM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Switzerland
133 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2003, 20:48:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIM  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DIM

Καλησπεριζω τους φιλους,
ο Spiral βιάζεται να βγάλει συμπεράσματα, όχι φιλε μου δεν εχω το
συνδρομο της αυτοκαταστροφης.
Αυτό συμβαίνει σε άτομα Perplexes, που δεν ξερουν από ερχονται και που πηγαινουν.


Καλη μου Ταο, το Site που ειχα τις φωτογραφιες εφθασε στο τελος του, χθες μου
εστειλαν ένα γραμμα για να μου πουν τα καθεκαστα.

Δεν πειράζει θα εύρο μια λυση.


Dim.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 16:25:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ
Ειθε...!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Galaxy
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
141 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 19:31:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Galaxy
Γεια σας,
ο φίλος μου η Σπείρα έθιξε ένα ενδιαφέρον θέμα,
φίλε Σπείρα συνέχυσε,τι περιμένεις ?

Μήπως η Σαμπάλα είναι τόπος Μύησης?


Galaxy


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2003, 22:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL
Τοπος της Υπερτατης μυησης.
Καθως θεωρειται πηγη ολων των θρησκειων, ειναι και ο τοπος οπου συγκλινουν ολες. Η Παγκοσμια Ουρανια Ιερουσαλημ.

Θα προσπαθησω για περισσοτερα στοιχεια αυριο

LOVE IS THE LAW
HARMONY THE EFFECT

Knight MIXAΗΛ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 12:17:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral
Μα ζήτησα εσείς να μου πείτε και όχι να τα πω εγώ.
Ευχαριστώ λοιπόν τον Knight Mixail και ευελπιστώ για τη συνέχεια.

Από τα ολίγα που ξέρω, η Σαμπάλα (Shambhala) είναι, θεωρητικά, ένας τόπος κάπου στο Θιβέτ (ή μεταξύ της ερήμου Γκόμπι και των Ιμαλαΐων) κατοικημένος από ανώτερα όντα που καθοδηγούν την εξέλιξη των ανθρώπων. Η Σαμπάλα υποτίθεται ότι βρίσκεται σε ένα απρόσιτο μέρος και έχει το σχήμα λωτού με 8 πέταλα. Πρόκειται για 8 περιοχές που περιβάλλονται από βουνά. Η κεντρική περιοχή είναι η Καλάπα, η πρωτεύουσα με τα εκπληκτικά ανάκτορα, η οποία περιβάλλεται από βουνά πάγου που λάμπουν σαν φωτεινοί κρύσταλλοι.
Η Σαμπάλα διαθέτει εξαιρετικά προηγμένη τεχνολογία και γνώση. Προστατεύεται από ένα είδος φυσικού "τείχους" (όχι με την υλική έννοια) που την κάνει αόρατη και απροσπέλαστη. Όσοι τυχαίνει να πλησιάσουν, απειλούνται από θανατερά εμπόδια. Εδώ αναφέρονται από εξερευνητές και οι εμφανίσεις των μυστηριωδών "ανθρώπων των παγετώνων" που είναι οι φρουροί της. Οι θιβετιανοί λάμας περνούν πολλά χρόνια μύσης πριν επιχειρήσουν μια είσοδο στη Σαμπάλα, αλλά αν δεν κριθούν επιθυμητοί χάνονται.

Στη Σαμπάλα αναφέρονται θιβετιανά θρησκευτικά κείμενα και γίνεται λόγος για μια προφητεία σύμφωνα με την οποία θα βασιλεύσουν εκεί 32 (χμ...) βασιλείς για 100 χρόνια ο καθένας. Όσο ο υπόλοιπος κόσμος θα διαφθείρεται από τον υλισμό, τόσο οι ομίχλες που καλύπτουν τη Σαμπάλα θα διαλύονται μέχρι που θα αποκαλυφθεί. Τότε, οι "βάρβαροι" ενωμένοι κάτω από ένα κακό αρχηγό θα της επιτεθούν γιατί θα είναι το τελευταίο που θα έχουν να κατακτήσουν. Όμως ο 32ος βασιλέας της Σαμπάλα, ο Rudra Cakrin, μετά από μια τρομερή μάχη θα κατορθώσει να νικήσει.
Μας θυμίζει κάτι αυτό;

Μήπως επίσης μας θυμίζει το δικό μας Όλυμπο, ή το ανθρώπινο ένστικτο που θέλει να πιστεύει σε ένα "ανώτερο" τόπο;

Θα σημειώσω δυο πρακτικά στοιχεία γιατί θα μου άρεσε να έχω και τη δική σας πληροφόρηση στη συνέχεια.

Το ένα είναι ότι η μυθολογία που έχει αναπτυχθεί γύρω από τη Σαμπάλα περικλείει (όπως θα ήταν αναμενόμενο...) και θέματα αλχημείας, εξωγήινης επικοινωνίας, ιερής γεωμετρίας κ.ά. και συνδέει τη Σαμπάλα με άλλους μυστηριακούς τόπους, όπως τη θρυλική υποχθόνια Agartha ή την "κρυστάλλινη φωτεινή πόλη" Apu Putucusi (που εντοπίζεται κάπου στο Περού).

Το άλλο είναι ότι σήμερα (αυτό δεν θα το γλιτώναμε με τίποτα) υπάρχουν σε διάφορα μέρη του κόσμου "σαμπαλιστικά κέντρα" (ας τα πούμε έτσι) που παρέχουν διδασκαλίες και μυήσεις βασισμένες στο βουδιστικό πνεύμα.

Επί του παρόντος αυτά... Αγαπητέ Knight Mixail, ελπίζω να μην προέτρεξα και περιμένω τις δικές σου πληροφορίες όπως και των άλλων φίλων.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 18:43:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ
quote:

Μα ζήτησα εσείς να μου πείτε και όχι να τα πω εγώ.
Ευχαριστώ λοιπόν τον Knight Mixail και ευελπιστώ για τη συνέχεια.




Δηλαδη , προκειται για τεστ γνωσεων?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Galaxy
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
141 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 20:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Galaxy

Η Σαμπάλλα είναι το κέντρο όπου το θέλημα του Θεού είναι γνωστό.
Από εκεί, μεταδίδετε στην Ιεραρχία του πλανήτη, και μετά στον απλό
μυημένο.

Εκεί βρίσκετε ο ΥΨΙΣΤΟΣ ΜΥΗΜΕΝΟΣ ο πρώτος ΜΥΣΤΑΓΩΓΟΣ.

Ένας μόνο δρόμος οδηγεί στην Ιεραρχία κα από εκεί στην Σαμπάλλα,
ο δρόμος της Αναστάσεως.
Είναι ο δρόμος που συνδέει τα τρία κέντρα του πλανήτη :

Ανθρωπότητα – Ιεραρχία – Σαμπάλλα.

Στον κόσμο των Μυστών αποκαλείται η Καρμική Οδός και είναι
εμποτισμένη με την αλύγιστη ουσία της θέλησης.

Τα κλειδιά της πόρτας που οδηγεί σε αυτήν την οδό ονομάζομαι
Αγάπη - Θυσία.

Αλήθεια? πόσοι από εμάς είναι αποφασισμένοι να αγαπήσουν τόσο,
ώστε να θυσιαστούν?

Πόσοι θα δώσουν την ζωή τους για να σώσουν αυτή των άλλων???

Καλή σας νύκτα.

Galaxy


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2003, 23:33:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral
Όχι, αγαπητή Tao, δεν είναι τεστ γνώσεων, είναι τεστ άγνοιας (δικής μου). Δεν είμαι τόσο διαβασμένος για τη Σαμπάλα... (Δηλαδή τώρα τι θέλω να πω, ότι για τα άλλα είμαι;)

Αγαπητέ Knight Mixail, μάλλον θα γιόρταζες, άρα θερμές ευχές λίγο αναδρομικά.

Αγαπητέ Galaxy, ευχαριστώ... αλλά μου ανοίγεις νέες απορίες. Αν έβρισκες το χρόνο να μας γράψεις περί Ιεραρχίας;

Όσο για το ερώτημά σου φοβάμαι ότι μένει αναπάντητο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 00:54:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL

Επανερχομαι αγαπητοι φιλοι,
Ο ελληνας Φιλοστρατος καταγραφει και αυτος ενα ταξειδι που εκανε μαζι με τον μεγαλο μαγο Απολλωνιο Τυανεα, στις ερημιες των Ιμαλαιων του Θιβετ, τις οποιες αποκαλουσε 'η Απαγορευμενη Χωρα των Θεων'
Τον Ιερο αυτο τοπο αλλοι τον ταυτιζουν με την Αγκαρθα, το αληθινο κεντρο διακυβερνησης του κοσμου. Εδω βεβαια πρεπει να σημειωσουμε οτι το ονομα μοιαζει με την μυθικη υπερβορεια χωρα και κατοικια του Οντιν, στο κεντρο της οποιας βρισκεται η Βαλχαλα.
Πρεπει βεβαια να ανφερουμε και την Μπλαβατσκυ η οποια γραφει οτι η θρυλικη Σαμπαλλα ηταν μια αιθερικη πολιτεια στην ερημο Γκομπι, το αορατο αρχηγειο των Μαχατμα. Γραφει ακομα οτι η καρδια της Μητερας Γης, της Γαιας, παλλεται ακριβως κατω απο την Σαμπαλλα.
Η Μπειλι περιεγραψε την Σαμπαλλα σαν το 'ζωτικο κεντρο της πλανητικης συνειδησης. Ο Γκενον πιστευε οτι ειναι ενας αρχετυπικος ιερος τοπος. Ενω αλλοι διακρινουν σε αυτην αρκετες ομοιοτητες με την Αορατη Ακαδημια των μυημενων Ροδοσταυρων. Για τους θιβετιανους ειναι η πατριδα της Καλατσακρα, ενος εσωτερικου συστηματος, που σαν την Καββαλα, βασιζεται σε τεχνικες πανω στην Κουνταλινι. Μονο μεσα απο αυτο το μυητικο συστημα μπορει να γινει κατανοητη η Σαμπαλλα.
Ο Γκενον συνεχιζει αναφερομενος και στην Κουνταλινι της Γης και τον Αξωνα του Κοσμου (σε αντιστοιχια με την σπονδυλικη στηλη)

Υπαρχουν αναφορες για ταξιδια προς την Σαμπαλλα. Ουσιαστικα προκειται για μικρα επη. Ο αναζητητης πρεπει να ειναι εναρετος, εξασκιμενος στον διαλογισμο, να αναμενει προσκληση αλλα και να πλησιασει την καταλληλη ωρα. Συνηθως οδηγουνται περα απο τον Βορειο Πολο, και ακομα παραπερα, ισως περα απο την Γη, σε αλλο πλανητη η αλλη διασταση. Ομως ετσι τα ταξειδια, αποκτουν την αρχετυπικη ποιοτητα του εσωτερικου ταξειδιου της ψυχης,της μυστικιστικης αναζητησης του Γκρααλ.

Η Σαμπαλλα μοιαζει με την Κιβωτο του Νωε. Οπως η βιβλικη κιβωτος περιεχει ολα τα στοιχεια που προοριζονται για την αποκατασταση του κοσμου,τα οποια γινονται οι σποροι του μελλοντος του, ετσι και η Σαμπαλλα ειναι ενας θυλακας απροσβλητος απο φυσικες καταστροφες και τις αποκαλυπτικες δυναμεις της καταστροφης. Ειναι μια πνευματικη κιβωτος.

Καθως ο διαλογιζομενος πανω στην εικονα της, θεωρει το σωμα του ως μικροκοσμο του συμπαντος, εντοπιζει την Σαμπαλλα πανω στο τσακρα της καρδιας, στο κεντρο του ενεργειακου συστηματος της σπονδυλικης στηλης. Με τον οραματισμο αυτο, ο μονος δρομος προς την Σαμπαλλα, ειναι μεσα απο τεχνικες που εξαγνιζουν συθεμελα την καρδια.

Υπαρχουν ναοι για λοες τις θρησκειες Καθε ενας δε λαμβανει την αναλογη, με την πιστη του προσκληση. Αυτο μονο για την εισοδο στην Χωρα. Οπως ειναι φυσικο τετοιοι διαχωρισμοι δεν υπαρχουν στο κεντρο, την πρωτευουσα, την Καλαπα.

Οσοι εργαζονται για την αναζητηση του Φωτος. Οσοι ως Ροδοσταυροι αναλλονονται στην υπηρεσια του ανθρωπου, οχι μονο πηγαν στην Σαμπαλλα, αλλα βεβαιωνουν οτι προκειται για τοπο υπαρκτο, εδω στην Γη.
Εμεις απλοι εργατες στο λατομειο του εαυτου μας, πολυπραγμονες, γυρισαμε και φωτογραφησαμε την Γη απο ψηλα. Δεν συναντησαμε πουθενα, ουτε στην Ερημο Γκομπι ουτε στον Πολο, στην Ιερη Πολη.

LOVE IS THE LAW
HARMONY THE EFFECT

Knight ΜΙΧΑΗΛ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 01:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL
Να σας μεταφερω και μερικες εικονες σχετικες με το θεμα

Μια αποψη του Ιερου Κεντρου

NIKOLAS ROERICH

Ο Αγγελιοφορος



ΣΟΦΙΑ
http://www2.begin.or.jp/ytokoji/ayurveda/fire.jpg

LOVE IS THE LAW
HARMONY THE EFFECT

Knight ΜΙΧΑΗΛ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2003, 16:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ
Πολυ ωραιες εικονες,ειδικα ο Αγγελιοφορος!
Ευχαριστουμε!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 00:10:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης
Ουζμπεκισταν.Βορειοανατολικα της Σαμαρκανδης,ανατολικα, νοτιοανατολικα της Τασκενδης, λιγα χιλιομετρα δυτικα απο το Θιβετ, μια κοιλαδα που ποτιζεται απο τον Συρ-Νταρια ποταμο, περιτριγυρισμενη απο αδιαβατους ογκους πανυψηλων βουνων.2600 προ κοινης χρονολογησης, καταστραφηκε ο πολιτισμος, η χαμενη πολη και ο περιλαμπρος ναος της. Οι διδασκαλοι της, κατα τακτα διαστηματα αναλαμβαναν αποστολες εκπολιτισμου και διδασκαλιας σε ολοκληρο τον κοσμο.Ηταν λευκης φυλης......Ηταν η λευκη αδελφοτητα....

Edited by - Πασχαλης on 15/11/2003 00:13:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 09:10:32  Εμφάνιση Προφίλ
The white brotherhood...υπάρχει άραγε σήμερα? Εγω πιστεύω πως ναι!
Πασχάλη δε μου απάντησες στο μήνυμα που σου έστειλα... ελπίζω να το έλαβες γιατί τώρα τελευταία έχω πρόβλημα με τα πρωτόκολλα...



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 09:24:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
quote:
ελπίζω να το έλαβες γιατί τώρα τελευταία έχω πρόβλημα με τα πρωτόκολλα...

Ποια πρωτόκολλα, Αvallon; Τα "Πρωτόκολλα των Σοφών της Σιών";

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jupiter
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 15:14:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jupiter
Χαιρετώ σας,

Μεγάλη η έκπληξη της επιστροφής…

Πολλά γράψατε και πολλά σβήσατε τους τελευταίους δυο μήνες…

Κρίμα…

Κρίμα για τις ανακρίβειες και επιπολαιότητες που έγραψε ο αγαπητότατος Μαρτι… ώστε να αναγκαστεί να τις διαγράψει με μιας, φεύγοντας σαν τον κλέφτη, χωρίς μια λέξη… αφήνοντας το τόπικ άφωνο…

Κρίμα γιατί φαινόταν άτομο συγκροτημένο, ισορροπημένο, σοβαρό, ευγενικό συνειδητό και υπεύθυνο…

Κρίμα και σε μένα που ακόμα δεν έμαθα να αναγνωρίζω τους ανθρώπους…

Κρίμα…

(θα επανέλθω με περισσότερη ηρεμία…)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Spiral
Πλήρες Μέλος


826 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 19:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Spiral
Η ευχαρίστηση της επιστροφής δυστυχώς δεν συνδυάζεται με την ευχαρίστηση του λόγου.

Δεν ξέρω τι έχουμε πάθει και γιατί θα πρέπει να κάνουμε διαρκώς κρίσεις και συγκρίσεις.

Δεχθείτε λοιπόν τα σέβη μου και τον αποχαιρετισμό μου- χωρίς να σβήσω και τίποτα.

Ευχαριστώ
Spiral


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Knight MIXAIL
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
266 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 20:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Knight MIXAIL
Aγαπητοι φιλοι, νομιζω οτι αυτο

το οφειλα στην παρεα μας
Ειναι Ρεριχ και αυτος.

Ελπιζω να μας φωτιζει παντα.
Βεβαια, με απολυτο σεβασμο στους προσωπικους λογους
του καθενος, ευχομαι
να μην κολλησουμε αυτο τον 'ιο' της αποχωρησης

LOVE IS THE LAW
HARMONY THE EFFECT

Knight ΜΙΧΑΗΛ



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Galaxy
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
141 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2003, 22:41:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Galaxy

quote:
Αγαπητέ Galaxy, ευχαριστώ... αλλά μου ανοίγεις νέες απορίες. Αν έβρισκες το χρόνο να μας γράψεις περί Ιεραρχίας;

Φίλοι μου γεια σας,
ο αγαπητός Spiral θέλει να μάθη κάτι παραπάνω για την Ιεραρχία,
τι όμως θα μπορούσα να του πω δίχως να παραβιάσω το απόρρητο.

Τι θα μπορούσα να σας πω για τα Aγια τοις Αγιοις

Κάποτε πριν από πάρα πολλά χρόνια όταν η ανθρωπότητα του πλανήτη
βρισκόταν στο ναδίρ της εξαχρείωσης, ένα Μεγάλο ων του Ηλιακού
συστήματος πήρε την απόφαση να επέμβει αψηφώντας τους κίνδυνους.
Αυτό το Μεγάλο ον ήρθε με τριάντα άλλους εκλεκτούς που θα αποτελούσαν
το επιτελείο του.
Ήρθε να μεταδώσει την ενέργεια της Αγάπης που εκείνη την στιγμή
ήταν ανεπαρκής για να διατηρήσει τις ισορροπίες όλων των ενεργειών του
πλανήτη, που θα του επέτρεπε να συνεχίσει να υπάρχει. (να ζήση )

Δημιουργήθηκε λοιπόν η πρώτη Σχολή των Μυστηρίων και
ήταν στο φυσικό επίπεδο, ονομάσθηκε Σαμπάλλα η κατοικία του Πατέρα,
η, το κέντρο όπου η θέληση του Θεού ήταν γνωστή.

Μετά από πολλές χιλιετίες μεταφέρθηκε στο αιθερικό επίπεδο και συνεχίζει
μέχρι σήμερα να εργάζεται με τις πιο μέγιστες δυνάμεις του Ηλιακού συστήματος.

Η ιεραρχία αποτελείτε από όντα προχωρημένα στον δρόμο της εξέλιξης, όντα
τα οποία από αγάπη για την ανθρωπότητα σταμάτησαν προς το παρών την ανέλιξη τους
και παραμένουν στον πλανήτη για να βοηθήσουν.

Ένα μέρος αυτών των Μυστών είναι ενσαρκωμένοι για να βοηθήσουν τους
αδελφούς τους από κοντά, και να τους οδηγήσουν προς το φως.

Είναι αυτοί που αποτελούν την Μεγάλη Λευκή Αδελφότητα, ένα αντίγραφο της
μητρικής σχολής.
Δεν έχουν καμία σχέση με καμία σχολή η οργάνωση μα το ίδιο όνομα, γι αυτό
προσέξτε μην παρασυρθείτε.
Καταλαμβάνουν διάφορες θέσεις κλειδιά για να μπορούν να επηρεάζουν την
ροή των γεγονότων.

Καλή σας εβδομάδα

Galaxy


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 12:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης
Ναι, για να μη δημιουργειται συγχηση.Η Λευκη Αδελφοτητα ΔΕΝ εχει καμια σχεση με την ομωνυμη του Αϊβανχοφ.
Πολυ σπανια ενσαρκωνεται καποιος Μυστης της Αδελφοτητας.
Το εργο επιτελειται κατα κανονα απο "Μαθητες".θα τους αναγνωρισετε απο τη χρωματικη λωριδα που περιζωνει την αυρα τους.
Καθε συνδεδεμενος "Μαθητης", φερει τη "σφραγιδα" του κοσμικου Δασκαλου.

Αυτη ειναι το διακριτικο του καθε Δασκαλου, αλλα και οι ξεχωριστες ιδιοτητες που χαρακτηριζουν το "Μαθητη".
Ο "Μαθητης", ειναι και μπορει να γινει, οποιοσδηποτε συνανθρωπος, χωρις καποια ιδιαιτερα αξιωματα η θεσεις, πολλακις μαλλιστα ειναι ενας πολυ απλοϊκος, σε βαθμο τετοιο ωστε να περνα απαρατηρητος.
Οταν τον γνωρισετε καλα, τοτε βεβαια οι εντυπωσεις αλλαζουν αρδην!
Τοτε βεβαια θα κατανοηθει και το μεγεθος του επηρεασμου στα κοινωνικα τεκταινομενα.Συνηθως δεν ειναι επωνυμα ατομα.

"Μαθητης", κυριολεκτικα βεβαια συνεργατης της Λευκης Αδελφοτητας, μπορει να γινει ο καθενας, αν το θελησει.
Αν το θελησει πραγματικα και ειναι ετοιμος να εργαστει ανιδιοτελως για το συνανθρωπο και για ολοκληρη την ανθρωποτητα, τοτε επιλεγεται και ερχονται σε επαφη μαζι του.

Καθε αλλης μορφης αναζητηση ειναι ματαιη, γιατι, οπως πολυ σωστα εγραψε ο αγαπητος Γαλαξιας, καμμια σχολη δεν εκπροσωπει τη Λευκη Αδελφοτητα...
Μια και μιλαμε ομως για ιεραρχια, μη φανταστειτε οτι υπαρχει καποια στρατιωτικη Ιεραρχια.
Η σχεση που χαρακτηριζει το Δασκαλο-Μαθητη, ειναι σχεση Πατερα-Υιου.
Μαλλιστα πατερα, υπερβολικα ανεκτικου!

Η Λευκη Αδελφοτητα, σαν ενας πολυ ενεργος οργανισμος, εχει φυσικα και το "Εγρηγορος" του στο αιθερικο.
Ειναι παραλληλα και το μεσο για επικοινωνια με την Αδελφοτητα, λογω της δικης μας αδυναμιας να επικοινωνησουμε σε αλλα επιπεδα, αφου δυστυχως ειμαστε πολυ χαμηλα ακομα στη βαθμιδα εξελιξης.
Οι Δασκαλοι ομως δεν βρισκονται στο αιθερικο, αλλα πολυ παραπανω.

Ο Μαθητης κατα την εκπαιδευση του, θα αναπτυξει ικανοτητες, ωστε να μπορει να "επικοινωνει" κατευθειαν με την Αδελφοτητα, στο νοητικο επιπεδο.Αυτο για λογους ασφαλειας, γιατι το αιθερικο πεδιο βριθει απο μυριαδες πλανες οι οποιες στο δικο μας επιπεδο εξελιξης δεν ξεχωριζουν απο τις αληθειες.Καθε επικοινωνια στο αιθερικο, ειναι επισφαλης.

ΜΕΜΝΗΣΟΑΠΙΣΤΕΙΝ.

Edited by - Πασχαλης on 17/11/2003 12:51:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 13:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Εύγε στους συνομιλητές, για τις τόσες ορθές και σαφείς διδασκαλίες στα τελευταία μηνήματα.

Πασχάλη, μίλησες για "εγρηγορώτα". Μπορείς να μας πεις λίγα περισσότερα πράγματα; Αυτό που με απασχολεί, εδώ και καιρό, είναι

α)για το πόσο μπορούν να επηρεάζουν σήμερα και τον απλό άνθρωπο αλλά και

β)την σχέση που μπορεί να έχουν, αν έχουν με αυτά που ο Πλάτωνας ονόμαζε "Είδη", Αρχέτυπα του Νοητού Κόσμου. Υπάρχουν π.χ. εγρηγορώτα που είναι ενσωματώσεις ιδανικών και αξιών;

Αυτή η ερώτηση βέβαια απευθύνεται και σε όλους τους εκλεκτούς συνομιλητές.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 17:35:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης
quote:
α)για το πόσο μπορούν να επηρεάζουν σήμερα και τον απλό άνθρωπο αλλά και

β)την σχέση που μπορεί να έχουν, αν έχουν με αυτά που ο Πλάτωνας ονόμαζε "Είδη", Αρχέτυπα του Νοητού Κόσμου. Υπάρχουν π.χ. εγρηγορώτα που είναι ενσωματώσεις ιδανικών και αξιών;



Ενα "εγρηγορος" ειναι στην ουσια μια συλλογικη σκεπτομορφη.
Κατω απο αυτην την οπτικη, μπορουμε να διερευνυσουμε τη λειτουργια -ας παρουμε το εγρηγορος του Ολυμπιακου- και τις τυχουσες επιδρασεις που πιθανον να εχει πανω στον ανθρωπο.

Κατ' αρχην, η δημιουργια μιας σκεπτομορφης η ενος εγρηγοροτος, προϋποθετει τη νοητικη συλληψη της ιδεας, τη μορφοποιηση του με τη βοηθεια της φαντασιας -οσο γινεται πιο εντονα και ξεκαθαρα- και τελος τη φορτιση του με ενα εντονο συναισθημα.
Εκ των πραγματων, οι δημιουργοι του εγρηγοροτος εχουν δωσει "κατι" απο τον εαυτο τους, με αποτελεσμα να υπαρχει μια συγγενεια μεταξυ τους.
Η συμπαθητικη αυτη σχεση ειναι που επιτρεπει την αλληλεπιδραση μεταξυ ανθρωπων και εγρηγοροτος.
Κατ' επεκταση, οσοι εχουν το χαρακτηριστικο γνωρισμα που "γεννησε" το εγρηγορος, μπορουν να επιδρασουν πανω του, οπως βεβαια και να επηρεαστουν απο αυτο.
Να σημειωσω οτι, ενα εγρηγορος "τρεφεται" απο συναισθηματα, αν και προτιμα ζωογονα ενεργεια, οπως αυτη περιεχεται στο αιμα η στο σπερμα.

Η επικληση ενος εγρηγοροτος, εκτος του οτι απαιτειται η συμπαθητικη συγγενεια, δεν ειναι και πολυ ευκολη.
Απαιτει μεγαλα ποσα ενεργειας (αναλογα του μεγεθους του), τετοια που μονο μια συμπαθητικη αλυσιδα μπορει να ελευθερωσει.

Οι οπαδοι της ομαδας, ασυνειδητα υλοποιουν τη συμπαθητικη αυτη αλυσιδα, εντονα φορτισμενοι οντες συναισθηματικα και ετσι καταφερνουν να καλεσουν το εγρηγορος της ομαδας.
Απο αυτο το σημειο και περα, γινονται υποχειριοι σιγα σιγα του εγρηγοροτος, το οποιο εισπρατει το δικο τους συναισθημα και αντανακλα σ' αυτους πρωτογονες επιθυμιες και εμπαθη ενστικτα, με αποτελεσμα να κανει τους οπαδους να παθιαζονται, παρεχοντας τους εκστασιακες καταστασεις συναισθηματικης φορτισης, την οποια φορτιση ιδιοποιειται το εγρηγορος.

Το εγρηγορος ετσι εισπρατει πλουσιοπαροχη ενεργεια και γιγαντωνεται, ενω οι οπαδοι εισερχονται σε μια μεθυστικη κατασταση και παυουν να ελεγχουν τον εαυτο τους.
Σ' αυτη την κατασταση οντες, δυνανται να φτασουν να διαπραξουν και το χειροτερο εγκλημα, γιατι κυριολεκτικα ειναι εκτος εαυτου και ο εαυτος τους κυριαρχειται και ελεγχεται απο κατι αλλο.

Το φαινομενο του εγρηγοροτος, ερμηνευει το γεγονος, γιατι μια ομαδα με "μεγαλο" ονομα πετυχαινει πολλες φορες νικες που δεν τις αξιζει, (η ερμηνεια της ...σφυριχτρας ειναι στο μυστικο επιπεδο, εμεις εξεταζουμε στο μυστικιστικο!), και γιατι πιανει δεος τις αντιπαλες ομαδες.

Ετσι, συμφωνα με το νομο που θεσπισες φιλε Thoth, το νομο της αναλογιας,οπως στο προηγουμενο παραδειγμα-γεγονος τα εγρηγοροτα επηρεαζουν το μεσο ανθρωπο, αναλογικα και στις λοιπες περιπτωσεις υπαρξης εγρηγοροτων, εμφανιζονται οι ιδιες επιδρασεις-επηρειες.

Υπαρχουν ομως εγρηγοροτα ιδανικων και αξιων;

Απο τη μια μερια, μια ανωτερη εννοια-ιδεα δεν μπορει να εκφραστει σαν μορφη, π.χ. μια εννια των ανωτερων μαθηματικων, ουτε γεννα καποιο συναισθημα, περα απο την ικανοποιηση της κατανοησης της.
Ενα εγρηγορος ομως ειναι απορροια μορφοποιησης και συναισθηματος.
Ετσι αβιαστα θα μπορουσαμε να ισχυριστουμε οτι, μια ανωτερη αξια δεν μπορει να υλοποιηθει και να αποτελεσει ενα εγρηγορος.

Απο την αλλη σκεφτομαι οτι η δημιουργια ξεκινησε με ιδεες, αξιες και ιδανικα, που αν αυτα δεν μπορουν να μορφοποιηθουν, τοτε πως υπαρχουν υλοποιημενες μορφες;

Νομιζω η λυση βρισκεται στο νομο των αντιστοιχιων.
Καθε εννοια του νοητικου επιπεδου, αντιστοιχει σε συνθηκες του αστρικου και κατ' επεκταση του αιθερικο-υλικου επιπεδου.

Αυτουσιο το ιδανικο του νοητικου, δεν μπορει να εκφραζεται μεσα απο ενα εγρηγορος, ομως μετουσιωμενο θα μπορουσαμε να το αναγνωρισουμε και στα χαμηλοτερα επιπεδα, οχι αυτουσιο αλλα σε αναλογικη αντιστοιχια με καποια ανωτερη επιθυμια.

Υπερτατα ιδανικα, οπως το ιδανικο της αγαπης, τα βρισκουμε να εκφραζονται σε ολα τα επιπεδα της δημιουργιας, αρχιζοντας απο υψηλες εννοιες-ιδεες στα ανωτερα επιπεδα και καταληγοντας σε ενστικτα και επιθυμιες στα κατωτερα.

Νομιζω λοιπον,οχι αδικα, μπορουμε να υποστηριξουμε οτι δεν υφιστανται μορφοποιησεις, ενσωματωσεις ανωτερων ιδανικων-αξιων, αρα δεν υφιστανται αναλογα εγρηγοροτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 18:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth
Ευχαριστώ πολύ Πασχάλη για τα σχόλια σου και την άμεση απάντησή σου.

Ειδικά το ποδοσφαιρικό κλειδί ερμηνείας ήταν πολύ πετυχημένο.

Νομίζω κι εγώ ότι όντως στην αρχή της Αντιστοιχίας κρύβεται η σχέση "εγρηγορότων" και Ιδεών.

Όλο αυτό το σχήμα μου θυμίζει τις "ΘΥΜΑΠΑΤΕΣ" όπως τις περιγράφει στα βιβλία της η Α. Μπέιλι.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
DIM
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Switzerland
133 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 21:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DIM  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος DIM
Καλησπερίζω την παρέα,
θα ήθελα να συμπληρώσω κάτι λίγα για την Σαμπαλλα.

Ο Κύριος του κόσμου περιβάλετε και βοηθείται από
6 μεγάλα όντα, τα οποίa 3 είναι εσωτερικά, και 3 εξωτερικά.(αν θυμάμαι καλά)
Αντιπροσωπεύουν δε, επτά κέντρα δύναμης, 3 εσωτερικά και 4 εξωτερικά.
Αυτές οι 7 δυνάμεις η ακτίνες, μεταδίδονται από έναν Τσοχαν σε 7 τμήματα
της Μεγαλης Λευκης Αδελφότητας.
Το κάθε ένα από αυτα τα Μεγαλα οντα αντιπροσωπεύει και μια ακτίνα ενεργείας,
ο δε Κυριος του Κοσμου την Ιώδες.
Έτσι εκτός από την μετάδοση ενεργείας από το πλανητικό μας σύστημα, έχουμε
και την μεταφορά από εγώ, η οντοτήτων που ψάχνουν γήινες εμπειρίες.


Dim.

Edited by - DIM on 30/11/2003 20:56:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΤΑΟ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
504 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2003, 23:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΤΑΟ
...Ωστοσο βρισκουμε την Annie Besant, να μιλα για μορφες που αντικατοπτριζουν υψηλες αξιες ,οπως η αγαπη ...και οι οποιες ειναι αποτελεσμα βαθιας,συνειδητης ,διανοητικης προσπαθειας.
Μαλιστα τις περιγραφει με χρωματα ευγενη και λεπτα .

Συνεπως, εαν ο ανθρωπος η, η ομαδα που συγκεντρωνεται σε μιαν ιδεα ανωτερη ,παντα με ακριβεια και καθαροτητα ,μπορει να καταστησει δυνατη τη μορφοποιηση της?

Χαιρετω!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2003, 12:44:41  Εμφάνιση Προφίλ
Tι όμορφη τροπή...
Πάνω στο καλύτερο έφυγε ο spiral!


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 31 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy