ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Καταπολεμηση μαγειας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 11:23:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητή μου, ζούμε σε εχθρικό περιβάλλον, και χρειάζεται αγώνας για την επιβίωση. Θα πρέπει να είναι κάποιος πολύ τυχερός για να μην έχει εμπόδια και αναποδιές. Όλοι έχουμε.
...
Κατανοώντας κάποια πράγματα, θέλω να πω κάτι που θα φανεί σκληρό, και εξωφρενικό, αλλά θα το πω. Οι άνθρωποι δεν κινδυνεύουν από τους μάγους, αλλά από τη μάνα τους, γενικότερα από αυτούς που τους αγαπάνε πολύ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 11:36:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
της φιλης μου της εχουν κανει μαγια.
κ θελει να ακυρωσει τη αρνητικη αυτη ενεργεια που της κανανε.
πως πρεπει να φερθει?
αυτο ρωτησα.
ειμαι συγκεκριμενη.


Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 13:14:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Erzebet

Με ολο τον σεβασμο στην προσωπηκοτητα σου,επετρεψε μου μια και μοναδικη παρεμβαση στο θεμα σου.Ελπιζω να βοηθησει.

Όλα εχουν να κανουν με αυτό που καταλαβαινεις όταν χρησιμοποιεις τις λεξεις συνειδηση και ασυνειδητο.

Η συνειδηση σου βρισκεται εγκατεστημενη στον αριστερο σου εγκεφαλο και το ασυνειδητο στον δεξιο σου εγκεφαλο.


Ερχομαστε τωρα στα [ μαγια ].


Εάν ο καθημερινος αναλυτικος εαυτος σου,η συνειδηση σου δηλαδη [ο αριστερος εγκεφαλος σου] ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΣΤΑ ΜΑΓΙΑ,τοτε παιρνεις ότι είναι αυτό που υποψιαζεσαι πως αποτελει απειλη η αποδειξη μαγιας ,δεν το αναφερεις σε κανενα,πηγαινεις στην ακρη της θαλασσας και λεγοντας από μεσα σου μια προσευχη σε ότι πιστευεις πως είναι «θεος» η «ανωτερη δυναμη» τα πετας τη θαλασσα.Τελος της «ιστοριας».


Εάν αντιθετως ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ στα μαγια και θεωρεις πως καποιος σου εκανε μαγια,από μακρυα η από κοντα ,με «αντικειμενα» η χωρις αυτά, τοτε εχεις προβλημα.

Φυσικα και θα τα πεταξεις στη θαλασσα όπως σου περιεγραψα,στην προκειμενη περιπτωση όμως,το προβλημα δεν χανεται,αν δεν εξαλειφτει και από το καθημερινο ,αναλυτικο, αριστερο μυαλο σου.


ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;;;


Διοτι συνεχιζεις να πιστευεις στα μαγια,βασανιζεις δηλαδη την ιδεα αυτή μεσα στο αριστερο σου μυαλο ,για πολύ καιρο ,πως θα σου συμβει αυτό η το άλλο από καποιον που θα σου κανει μαγια.


Αυτό που συμβαινει είναι το εξης, κυριαρχει στο αριστερο μυαλο σου ΜΙΑ σκεψη,βλεπεις μονο «κοκκινο»,τοτε είναι πολύ πιθανον αυτή η σκεψη να «περασει» στο ασυνειδητο σου και να γινει πραγματικοτητα.


Γι’αυτό ακριβως τον λογο συναντας σε βιβλια εσωτερικης αναζητησης φρασεις όπως,


[ προσεχε τι ευχεσαι μπορει να «περασει»]

Η

[προσεχε τι ζητας μπορει να «περασει»]


Στην κυριολεξια δηλαδη ΕΣΥ θα εισαι υπευθυνη,των επιπτωσεων που θα υπαρξουν,από τα οποια μαγια,υπαρκτα η ανυπαρκτα πιστευεις πως υπαρχουν,κανεις άλλος.


Το ταχυτερο δυνατον, δηλαδη, βγαλε αμεσως από το μυαλο σου πως υπαρχει πιθανοτητα καποιος να σου κανει «μαγια».Ειναι το καλυτερο φαρμακο.Μαγια δεν υπαρχουν,εκτος αν το αποδεχτουμε εμεις οι ιδιοι και το προκαλεσουμε.Φυσικα «ανθρωποι» που κανουν τετοιες μακακιες σε αλλους υπαρχουν,δεν είναι αυτό όμως το θεμα σου.


Σε κάθε περιπτωση ,εάν όλα αυτά σου φαινονται δυσνοητα η εγω δεν τα παρουσιαζω με τον σωστο τροπο.Οι ιατρικοι οροι [αυθυποβολη ] και [ PLACEBO EFFECT] καλυπτουν απολυτα το σκεπτικο μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 13:52:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

της φιλης μου της εχουν κανει μαγια.
κ θελει να ακυρωσει τη αρνητικη αυτη ενεργεια που της κανανε.
πως πρεπει να φερθει?
αυτο ρωτησα.
ειμαι συγκεκριμενη.


Timendi causa est nescire...


Αν τα μάγια τα έχουν κάνει σε φίλη σου, τότε το θέμα είναι πολύ ποιο απλό.

Σκέψου ένα τρόπο που η φίλη σου θε το θεωρήσει δυνατό ξόρκι, ή εσύ επινόησε ένα τέτοιο τρόπο.
Παρουσίασε τον με μεγάλη πειστικότητα, σαν το δυνατότερο ξόρκι.
Αν θέλεις πραγματικά να βοηθήσεις την φίλη σου, οργάνωσε το θέμα να φανεί ποιό πειστικό.

Αν καταφέρεις και πείσεις την φίλη σου, να είσαι σίγουρη πως τα μάγια λύθηκαν.
Είναι δηλαδή στο χέρι σου.

Πρέπει όμως και εσύ να καταλάβεις, πως τα μάγια υπάρχουν ΜΟΝΟ στο μυαλό μας, και οι μάγισσες και οι μάγοι που τα επεξεργάζονται, είναι διεστραμμένα άτομα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 14:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
της φιλης μου της εχουν κανει μαγια.
κ θελει να ακυρωσει τη αρνητικη αυτη ενεργεια που της κανανε.
πως πρεπει να φερθει?
αυτο ρωτησα.
ειμαι συγκεκριμενη.

ΠΟΙΑ ενέργεια θέλει να διορθώσει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Φασκόμηλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 17:06:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγγνώμη για τις ηλίθιες ερωτήσεις που ακολουθούν.

Για τι μάγια γίνεται η συζήτηση; αν πρόκειται για χαζομάρες τύπου φυσική μαγεία οκ.. λογικές οι απαντήσεις. Αν όμως πρόκειται για πιο ''ψαγμένες'' διδασκαλίες;

Αρκεί η πίστη ενός τυχαίου ατόμου που δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με τέτοιες γνώσεις, να το σώσει από την ροή αρνητικής ενέργειας που μπορεί να δημιουργήσει ένα τέτοιο άτομο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 18:25:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα! Τι ακριβώς εννοείς όταν γράφεις φυσική μαγεία εν αντιθέσει με τις πιο ψαγμένες διδασκαλίες?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φασκόμηλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 20:21:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις δίκιο, θα έπρεπε να εξηγήσω.

Φυσική μαγεία εννοώ την χρήση της φύσης (των υλικών που μας παρέχει) με τέτοιο τρόπο ώστε να πετύχουμε αυτό που θέλουμε (τα γνωστά ξόρκια).

Έστω πως ένας ''μάγος'' δεν χρειάζεται φυσικά υλικά και μπορεί συνειδητά να πετύχει την αλλαγή την οποία επιθυμεί. Αυτό θεώρησα πως είναι πιο ''ψαγμένο''.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 20:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α, σε ευχαριστώ για την εξήγηση. Όταν λες συνειδητά θα εννοείς προφανώς με τα λόγια ή με τη σκέψη του απλώς.

Δηλαδή, προτείνεις κάποιο διαφορετικό τρόπο αντιμετώπισης στη δεύτερη περίπτωση που αναφέρεις?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φασκόμηλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 20:37:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι με τη σκέψη ας πούμε, απλώς θεώρησα πολύ απλοϊκή τη φράση και δεν την έγραψα.

Δεν προτείνω κάτι, απλώς αναρωτιέμαι αν είναι δυσκολότερο να αντιμετωπιστεί, λαμβάνοντας υπ' όψιν πως η πίστη που έχει ένα τέτοιο άτομο στις δυνατότητές του είναι μεγαλύτερη από αυτήν που έχει ένας που παίρνει πέντε βότανα για να κάνει το ξόρκι του.

Έστω πως ο τελευταίος που πιστεύει πως τα βότανα κάνουν τη δουλειά αντιμετωπίζεται με την αδιαφορία. Ο άλλος; με τον ίδιο τρόπο; θα είναι το ίδιο αποτελεσματικό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 20:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραπάνω ειπώθηκε με διάφορους τρόπους πως για να υλοποιηθεί (ας πούμε) το σχέδιο ενός "μάγου" πρέπει το θύμα του να πιστεύει πως θα του συμβούν αρνητικά πράγματα. Και για να φοβηθεί το "θύμα", θα πρέπει να γνωρίζει ότι του έχουν κάνει "μάγια".

Μα βάση τον συλλογισμό αυτόν, αν ο "μάγος" προσπαθήσει να εργαστεί απλώς και μόνο με τη σκέψη του, το "θύμα" δεν θα ξέρει πως του έχουν κάνει μάγια.

Από τη στιγμή που το "θύμα" δεν θα γνωρίζει πως κάποιος του έχει κάνει μάγια, δεν θα υπάρχει λόγος να φοβηθεί.

Κι αφού δεν θα φοβηθεί και δεν θα αρχίσει να επεξεργάζεται διάφορες εμμονές στο μυαλό του, δεν θα του συμβεί τίποτα.

Όλα αυτά βέβαια ισχύουν μόνο αν συμφωνούμε στο γεγονός πως τα "μάγια" καταπολεμούνται μόνο με τη δική μας αδιαφορία.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 21:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όλα αυτά βέβαια ισχύουν μόνο αν συμφωνούμε στο γεγονός πως τα "μάγια" καταπολεμούνται μόνο με τη δική μας αδιαφορία.


Αυτό δεν ισχύει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Φασκόμηλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 21:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αδιαφορία δεν μπορεί να είναι και παγίδα ενίοτε; πως είμαστε σίγουροι πως πάντα πιάνει; Μου φαίνεται ανησυχητική η απραγία σε αυτόν τον βαθμό.

Επίσης λέγοντας ''αν δεν πιστεύει πως τίποτε δεν μπορεί να τον πειράξει δεν τον αγγίζει τίποτε''. Δεν είναι τόσο εύκολο αυτό θα έναν καθημερινό άνθρωπο. Ή θα πρέπει να αγνοεί πλήρως τα ''μάγια'', ή να έχει ήδη ένα επίπεδο αυτογνωσίας, σεβαστό θα έλεγα.

Επομένως με όλη αυτή τη σαβούρα που δέχεται ο εγκέφαλος μας (ταινίες, τοπικές ιστορίες, κτλ με θέμα τα μάγια), πιστεύω δύσκολα γίνεται πράξη αυτό το οποίο προτάθηκε παραπάνω. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 21:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dr, ωραία, τότε ανοίγουμε νέα συζήτηση σε αυτήν την περίπτωση. Περιμένω την άποψή σου επί του θέματος.

Edited by - Narkissa555 on 17/08/2011 21:14:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 21:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η αδιαφορία δεν μπορεί να είναι και παγίδα ενίοτε; πως είμαστε σίγουροι πως πάντα πιάνει; Μου φαίνεται ανησυχητική η απραγία σε αυτόν τον βαθμό.

Επίσης λέγοντας ''αν δεν πιστεύει πως τίποτε δεν μπορεί να τον πειράξει δεν τον αγγίζει τίποτε''. Δεν είναι τόσο εύκολο αυτό θα έναν καθημερινό άνθρωπο. Ή θα πρέπει να αγνοεί πλήρως τα ''μάγια'', ή να έχει ήδη ένα επίπεδο αυτογνωσίας, σεβαστό θα έλεγα.

Επομένως με όλη αυτή τη σαβούρα που δέχεται ο εγκέφαλος μας (ταινίες, τοπικές ιστορίες, κτλ με θέμα τα μάγια), πιστεύω δύσκολα γίνεται πράξη αυτό το οποίο προτάθηκε παραπάνω. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.




Δεν κάνεις λάθος, φίλε Φασκόμηλε. Απλώς στην περίπτωση αυτή το άτομο πρέπει προφανώς να πιστέψει πως έχει τη δυνατότητα να λύσει τα μάγια που του έκαναν... Διαβάζοντας τις ευχές του Άγιου Κυπριανού, κάνοντας κάποιο είδος εξορκισμού, χρησιμοποιώντας κάποια συγκεκριμένα αντικείμενα... Πάλι στο ίδιο καταλήγουμε. Με κάποιον από αυτούς τους τρόπους, το άτομο θα πιστέψει πως τα μάγια λύθηκαν...με αποτέλεσμα να πάψει να κάνει αρνητικές σκέψεις για τη ζωή και την πορεία του και να δημιουργεί τις αντίστοιχες "κακές" σκεπτομορφές, προσελκύοντας τα αντίστοιχα αρνητικά γεγονότα... Μήπως τελικά είναι πάλι θέμα "πίστης?"

Δεν έχω κανένα σκοπό να είμαι και να φαίνομαι απόλυτη σε αυτά που λέω, απλώς προσπαθώ και γω με τον τρόπο μου να καταλάβω.

Edited by - Narkissa555 on 17/08/2011 21:16:13

Edited by - Narkissa555 on 17/08/2011 21:17:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 21:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σορρυ αλλα πολυ μπλα μπλα μπλα κ αμπελοφιλοσοφιες κ αποτελεσμα μηδεν.
βαρεθηκα το κλισε αν δε πιστευεις δε σ αγγιζει.. δε υπαρχουν μαγια κτλ.
μαγια υπαρχουν κ τα ειδε με τα ματια της. κ πιστευει σε αυτα.. κι οτι μπορει να της προκαλουν προβληματα κ αρνητικοτητα.. κι ας μην αυθυποβαλλεται η ιδια.
επειδη απαντηση σε αυτο που θελω δεν πηρα παρα μονο μπλα μπλα μπλα που δε μου προσφεραν τιποτα σας ευχαριστω ολους κ ληγει το θεμα εδω.

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 21:26:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι ακριβώς είδε η φίλη σου, αν επιτρέπεται

Απ' τη στιγμή που περιμένεις μια συγκεκριμένη λύση στο πρόβλημά σου, δεν μπορείς να μιλάς τόσο αόριστα γι' αυτό. Θέλω να πω ότι ακόμη κι αν κάποιος θελήσει να σε βοηθήσει με τον τρόπο που ζητάς εσύ, σίγουρα θα χρειαστεί περισσότερες πληροφορίες.

Edited by - Narkissa555 on 17/08/2011 21:26:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 21:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αφιερωμένο στους αγαπητούς συμφορουμίστες μου!

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 17/08/2011 21:52:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Narkissa555
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2038 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 21:53:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μας αγαπάς πραγματικά πολύ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φασκόμηλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 21:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αφιερωμένο στους αγαπητούς συμφορουμίστες μου!


Χαχαχαχαχα, ευχαριστούμε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φασκόμηλος
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
81 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 22:23:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

σορρυ αλλα πολυ μπλα μπλα μπλα κ αμπελοφιλοσοφιες κ αποτελεσμα μηδεν.

Τι αποτέλεσμα ψάχνεις δηλαδή; να σου πει κάποιος ''πάρε δενδρολίβανο και βασιλικό για να διώξεις το κακο'' ;;

quote:
βαρεθηκα το κλισε αν δε πιστευεις δε σ αγγιζει..

Άποψή σου.

quote:
μαγια υπαρχουν κ τα ειδε με τα ματια της.

Ναι υπάρχουν. Τι ακριβώς παρατήρησε;

quote:
επειδη απαντηση σε αυτο που θελω δεν πηρα παρα μονο μπλα μπλα μπλα που δε μου προσφεραν τιποτα σας ευχαριστω ολους κ ληγει το θεμα εδω.

Υπάρχουν άτομα (εγώ λόγου χάρη) που έχουν ακόμη απορίες, γιατί να λήξει έτσι απότομα λοιπόν το θέμα; συζήτηση κάνουμε, δεν λειτουργεί μόνο με ερωτήσεις-απαντήσεις το φόρουμ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2011, 23:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τις δικες μου αποριες δεν μου τις λυσατε.
οποτε αποχωρω γιατι πραγματικα κατηντησε βαρετο.
απο κει κ περα εσεις καντε οτι θελετε.

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 06:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
πολυ κομπλεξ να πουμε η κοπελια,οχι μονο ειναι τοσα ατομα που ασχολουνται μαζι σου και προσπαθουν να σε βοηθησουν,αντι να ευχαριστεις,καθεσαι και το παιζεις και θιγμενη που δεν βρεθηκε λυση.Στη τελικη αει παιξε τη μπαθορυ με τοματοζουμο και ασε μας να αμπελοφυλοσοφουμε με κρασακι και παστη σαρδελα

Countess it is your night
You are haunted by your wild desires
Possessed by bestial lust
You are the goddess of the loveΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 11:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μιλα για την παρτη σου εσυ. οχι για μενα . εμενα ουτε με ξερεις ουτε θα με γνωρισεις ποτε.


Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

violent king
Μέλος 1ης Βαθμίδας


90 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 11:14:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κρινω τα λεγομενα σου απλα

Countess it is your night
You are haunted by your wild desires
Possessed by bestial lust
You are the goddess of the loveΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 12:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αμοθεν

Όλα εχουν να κανουν με αυτό που καταλαβαινεις όταν χρησιμοποιεις τις λεξεις συνειδηση και ασυνειδητο.
Η συνειδηση σου βρισκεται εγκατεστημενη στον αριστερο σου εγκεφαλο και το ασυνειδητο στον δεξιο σου εγκεφαλο


Αυτά τα λές ώς “αμοθεν” ή ως .....“ΜΕΝΤΗΣ” ?

Ρωτώ πριν μιλήσω σαν .... “ψεύτης”

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 12:59:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Giannis έστειλες σε λάθος φόρουμΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 13:29:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Γιατί βρε Ντοκτορ?

Εδώ τα ανέφερε αυτά ο άμοθεν / ΜΕΝΤΗΣ

Εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο και δεν το κατάλαβα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 14:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

κρινω τα λεγομενα σου απλα

Countess it is your night
You are haunted by your wild desires
Possessed by bestial lust
You are the goddess of the love


ειμαι κ κακια... κ απαιτητικη.. κ περιεργη.... κ πολλα ..


αλλα εσυ δε με ξερεις οποτε δεν εχεις αποψη !

Timendi causa est nescire...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2011, 16:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Γιατί βρε Ντοκτορ?

Εδώ τα ανέφερε αυτά ο άμοθεν / ΜΕΝΤΗΣ

Εκτός και αν εννοείς κάτι άλλο και δεν το κατάλαβα





Α συγνώμη δε πρόσεξα τη παρέμβαση του Άμοθεν, νόμιζα ότι του απαντούσες σε κάτι απ' το άλλο φόρουμ. Για να δω τι έγραψε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy