ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Χώρος επίλυσης ιδιαίτερων διαφωνιών Νο.2 (Ας πλακωθούμε λιγάκι!)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2014, 03:05:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lock_Smith

Κλειδαρά, προσπάθησα να σου στείλω pm, αλλά έφαγα failure από το σύστημα. Αν θες κοίταξέ το.

Σε κάθε περίπτωση, έγραφα πως εκτιμώ την ευθύτητά σου.

Την καλημέρα μου.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΜΥΘΗΡΑ
Προσωρινά Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
878 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2014, 09:48:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΜΥΘΗΡΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχολιο 6

παιδια ας τα αφησουμε αυτα ... στο θεμα για τους Δυο Ναους θα μιλησουμε για τον Καλατραβα ,,,τον αρχιτεκτονα που χτιζει σουρεαλιστικες πολεις αστρονομικου κοστους που συν τις αλλοις εχουν αρχισει να γινονται επικινδυες επειδη ξεκολαν οι φουτουριστικες κατασκευες με την πρωτη ριπη του ανεμου κτλ ...

..προβλημα πριν δυο χρονια ειχε επισημανθει και καταγγελθει και μετην φουτουριτσικη στεγη του δικου μας εδω ΟΑΚΑ....ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ Η ΜΥΘΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ και την πραγματικοτητα ...

ΟΙ ΦΟΥΤΟΥΡΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΩΝ ΔΙΑΣΤΑΣΕΩΝ Η ΣΗΜΕΙΑ ΕΣΤΙΑΣΗΣ ΑΝΑΜΕΤΑΔΟΣΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ??

καταμαρτυρουν καταρχην δικτυο συγκεντρωσης βιοενεργειας ηακ επιπεπλον δικτυο που αποτελει θεμελιο της κατασκευης του Οικουμενικου Ηλεκτρομαγνητικου Τειχους

δεν ανοιγω αλλο θεμα .. τα λεμε στο θεμα για τους ΔΥΟ ΝΑΟΥΣ ...

..το ξερω οτι ειμαι <<λιγη >>για σας ....αλλα η επιθυμια μου να ασχοληθω με τα θεματα υψηλης πολιτικης ειναι βαθια ,αστειρευτη και επίμονη .. πειραζει?????????? !!!!!!!!!


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............

Edited by - ΜΥΘΗΡΑ on 02/05/2014 09:56:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian2
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2014, 14:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μυθηρα το φορουμ σε αγαπαει.
Αυτα π γραφεις ενδομυχα τα πιστευω...αλλα δεν μπορω να
κατσω να φαω τη ζωη μ στο τι κανουν οι αλλοι...
ειναι πολυτιμο πραγμα ο χρονος.

Και αs ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ οι επικυριαρχοι>

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2014, 17:56:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Δεν καταλαβαίνεις ότι από την θέση που βρισκόμαστε όλοι(την ανθρώπινη ντε) είναι μια καλή αρχή?


Εχω επανειλημενα εκθεσει την αποψη μου για το διαβασμα και γενικοτερα τις θεωρητικες γνωσεις ,και βεβαια δεν τα αποριπτω


Απλα εχω πει οτι η χρηση τους θελει προσοχη γιατι μπορει κανεις να παγιδευτει χωρις να το καταλαβει

quote:
από την θέση που βρισκόμαστε όλοι(την ανθρώπινη ντε)

Κανεις δεν αντιλεγει αλλα ουτε και εχει πει το αντιθετο !!!!


quote:
Και μπορεί να μη με χωνεύεις

Λανθασμενη εκτιμηση !!

quote:
Προλαβαίνεις χαλαρά κατά την γνώμη μου.

Στο επιπεδο που βρισκομαστε ,[και στην ηλικια ]το μονο που θα μπορουσαμε ισως να προφθασουμε ,ειναι να καταλαβουμε κατι ελαχιστο ακομα απο αυτο που λεμε ζωη

Και ισως και να βλεπαμε και τον ΝΙΚΟΜΑΧΟ [που το εχω μερακι ] να βαζει λιγακι φρενο ]

Δυσκολα και τα δυο ......never mind


Αν ναι, εχει καλως..... αν οχι ....ολα καλα και παλι

-Τέλος ...ανακωχής-

Ο δρομος ξεκιναει στο σωμα με τις 5 αισθησεις δρομος
Να ξυπνας σημαινει να τις χρησιμοποιεις χωρις να τις μπερδευεις με εσεναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2014, 23:08:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και αs ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ οι επικυριαρχοι>

Μήπως θε να μας πεις σε ποιούς επικυρίαρχους αναφέρεσαι και γιατί θα πρέπει να υπάρχουν "επικυρίαρχοι"?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian2
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2014, 23:42:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Και αs ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ οι επικυριαρχοι>

Μήπως θε να μας πεις σε ποιούς επικυρίαρχους αναφέρεσαι και γιατί θα πρέπει να υπάρχουν "επικυρίαρχοι"?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!


Δεν με ενδιαφερει να ασχοληθω με επικυριαρχους.
Ας πουμε οτι ειναι οι κλεφτες ''υψηλης/πραγματικης'' γνωσης που τη χρησιμοποιουν
για να εξουσιασουν βλεποντας να χανουν το παραμικρο συναισθηματικο μερος που τους ειχε απομεινει...

Τωρα αν το πας στο μεταφυσικο παλι δεν με νοιαζουν αυτες οι οντοτητες μιας και η προθεση μου παραμενει η ιδια και δεν προκειται να την επηρεασει η παρουσια τους.
Και δεν ξερω ουτε με νοιαζει αν υπαρχουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

xristosxatz
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
1680 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2014, 09:02:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους xristosxatz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
σχολιο
Νοτρικ κατσε να δουμε ,,εγω εχω ενα κυκλο3 ατομων που θα μποροσυεν να δεχτει αλλα το θεμα ειναι να ερθουν και οι κοτσαμπασηδες μας ..να τους δουμε κια αυτος απο κοντα και να παψουμε να τους κρεαζουμε να δουμε οτιεινα ανθρωποι σα και μας ..

oΚ σας προσκαλω ολους στο νησι μου ...τα ταλαιπωρο και τρεμουντιασμενο ..

δεν λεω οτι περιμενΟΥΜΕ κατι απο την γνωριμια ...αλλα ετσι για να λυθουν τα μαγια της εικονικης επικοινωνιας που δυσχεραινει την επαφη μας και την σωστη ανταλλαγη νοηματων ..

ενταξει ,,δνε ειμαστε το ιδιο .. ενας ξεροκορακας στο κλαρι ξεσπιτωτος επιμονως ενω εσεις μπορει να ειστε και στεγασμενοι ...παραπαιδες-παρατρεχαμενοι ΣΤΗΜΕΝΩΝ ΟΡΑΓΝΩΣΕΩΝ οπως σας λεω συχνα ..θα γνωρισετε μια αναμαλιασμενη με κοτσιδα περιθωριακη ενος νησιου ...αλλλοτριωμΕνου βαρια απο το ξενικο πνευμα ...θα λεγα οτι κατι σα ν καιμενα μοιαζουν με τα σκιαχτρα του αγρου ,... αλλα ακομη η φοβικη τους δυνβαμη ειναι φυλακισμενη ..
=θα δουεμ τους τους μορφασμους,τα βλεμματα .. ετσι η φυσικη αυτη επαφη θα βελτιωσει το επιπεδο επικονωνια ςμας εδω μεσα και θα την κανει πιο εποικοδομητικΕς ΤΙς ΣΥΖΗΤΗΣΕΙς..ΚΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΚΟΜΗ ΚΙΑ Η ΑΝΤΙΠΑΛΗΞ ΦΡΑΞΙΑ ΘΑ ΔΕΙΧΝΕΙΕΝΑ ΣΤΟΙΧΙΕΩΔΗ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ,,,ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΑΣ

...δεν θα εχουμε και πολλα να πουμε ,, μια ψυχροτητα και αμηχανια θα μας βουβαινει ...ειναι σιγουρο ..ισως και να υπαρχουν και καποια ξεπαγωματα ...καιξεσπαθωματα .. θα παμε βολτα για περπατημα θα διαλεξουε ενα μερος για περπατημα .. η για τρεξιμο οσοι τολματε ..αλλη μεραπαμε για φαι μια αλλη μερα για μπανιο ...θα χωριστουεμ σε πηγαδιακια κια ομαδουλες σιγουρα ...η θα απομονωθουμε νιωθωντας οτι χανουμε χρονο ...

..αλλοι θα φυγουν γρηγορα αλλοι θα μεινουν ,, ισως ολοι το βαλουν στα ποδια ...αλλα θα ειναι ενδιαφερουσα εμπειρια .. δεν θα σταματησω να την προωθω σαν ιδεα ..λοιπον συναντηση των φραξιων του εσωτερικα στη Ζακυνθο ...την σεισμογενη και κουνημενη ???????τι λετε ??
πρνογεροι ,ξεκουτισμενες γριες ,σουσουραδοκοπελιες , ψευτροπαληκαρα .. κοτσαμπασηδες χουζοουρομπεηδες τσαουσοκαρυες κτλ κτλ ολοι εκει ..
θα κανουμε και night beach- talking ,Sunrise Bathing..θα συλλεξουμε οιωνους κτλ κτλ...Ο ΝΙΚΟΜΑΧΟς θα κοιτα τους πiσιΝΟΥς των γυνΑικων και τα βυζα τους ειναι σιγουρο ...ο DMC θα το παιζει αγνωστικιστης υπερανω,, αμιλητος και μουτρωμενος .....η αμαλια θα κοιτα το ρολοι της ,,,η αθεροβαμονας θα περιεργαζεται τα παντα ολο υπψια ..καποιο θα ντρεπονται για την μεγαλη και στραβη μυτη τους αλλοι για την πλαδαρη κοιλια τους ..οι γυναικες για την κυτταριτιδα τους ..θα ανακαλυψουμε τη μικρη παρανοια που κλεινει μεσα του ο καθενα απομας ςπου ασχολειται με τα μεταφυσικα μεσα σε μια ξεβαθη κοινωνια...

..........λοιπον παμε για μια θερινη συναξη αγροφυλακων να πεσουν οιμασκες ???να σκασουν οι Αποστατες !!!!!!!!!εκει να δεις λοξυγγα κια γακ γουκ!!

γακ???????
η συναντηση μπορει να γινει και ΑΘΗΝΑ θα περπατησουμε ενα γινει στην Πλακα ...θα περπατησουεμε στην οδο Θεωριας γυρω απο την Ακροπολη ... θα παμε βολτα στο θησειο ετσι για να παρουμε τις ευλογιες του Μπαρμπα Θανας ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΞΕΥΜΕΝΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΚΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΚΙΑ ΖΗΛΙΑ ..


ΟΙ ΙΔΕΕς ΜΑΣ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΡΧΕΙΟ ΤΗς ΖΩΗς...ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΡΑ ΑΠΟΔΕΚΤΕς ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΕΙς ΤΩΝ ΙΔΕΩΝ...............



Και συγνωμη κιολας ρε παιδια , αλλα εγω στο παραπανω κειμενο ,βλεπω εναν ανθρωπο που μας προσκαλει ολους στο σπιτι του

Και μονο αυτο ,εμενα μου λεει πολλα

Για σκεφτειτε ....ο καθενας προσωπικα ....

Ποιους θα καλουσατε στο σπιτι σας ;;;;;;;;

Ποιες οι προυποθεσεις για να καλεσει ο καθενας απο εμας καποιον στο σπιτι του ;

Ειδα επισης και καποια σχολια για το πως φανταζεται η συγγραφεας το πως θα μπορουσε να ηταν μια τετοια επισκεψη

Προσωπικα ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ .....[γιατι ολες οι αποψεις ειναι υποκειμενικες] ....δεν υπαρχει μεγαλη αποκλιση εκτιμησης με την δικη μου ,για το πως θα μπορουσαν να εκτυλιχθουν τα πραγματα


Και η δικη μας απαντηση ποια ηταν !!!

Δειτε μονοι σας !!!!


Μεχρι και αποπομπη απειληθηκε

Οσο βεβαια για το ''παραπαιδες'' και το ''οργανωσεων'' ειμαι και εγω αντιθετος


Αν ομως , το δει κανεις σε συναρτηση με ολο το κειμενο , νομιζω οτι δεν εχει καποια διαθεση προσβλητικη ουτε και εχθρικη

Ο δρομος ξεκιναει στο σωμα με τις 5 αισθησεις δρομος
Να ξυπνας σημαινει να τις χρησιμοποιεις χωρις να τις μπερδευεις με εσεναΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian2
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 00:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εζησα σε μια εποχη οπου ειδα τα παιδια των ανθρωπων να τσακωνονται>
Αναζητησα το λογο >

Και τον βρηκα στον ευατο μου>

Και ο λογοs ηταν οτι πιστευα στο χαοs> Πιστευα ενδομυχα οτι μαλλον τα πταγματα εχουν τελοs και ολα καταληγουν στο κενο>
Ετσι επηρεαστηκα απο την κοινωνια μου και αυτα που με διδαξαν>

Λιγο το περιμενα οτι η τυχη θα μου επιφυλασσε να μαθω την αληθεια>
ΝΑΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ> Γιατι η πραγματικη αληθεια σε ελευθερωνει>Δεν ειναι απο τιs ασχημεs που σου διδασκουν>

Η αληθεια ειναι οτι το συμπαν το δικο μαs ειναι ενα κυτταρο>
Ενα συμπαντικο κυτταρο> Και η Γη περικλειει το συμπαν>

Ειδα οτι ολα εχουν ενα σκοπο>Ειδα οτι πρεπει να αποδειξουμε οτι ειμαστε φορειs τηs πρωταρχικηs δυναμηs>Πρεπει να το κανουμε >Ειναι ο σκοποs>Πρεπει να δουλεψουμε για τουs αλλουs>
Πρεπει να αγαπαμε>Αλλα θα το κανουμε μονο οταν γνωριζουμε την αληθεια>

Περισσοτερα δεν θα πω γιατι η αληθεια ειναι δυναμη και η δυναμη αληθεια>Και ο χρονοs απεδειξε οτι ανθρωποι θα τη χρησιμοποιησουν για εγωιστικουs σκοπουs>

Aγαπατε ολα ειναι ανεστραμμενα απο αυτα που σαs διδαξαν>Κοιτα στον ουρανο και πιστεψε με δεν κοιταs στο χαοs αλλα στην πηγη >

Η Μυθηρα ειναι καλοs ανθρωποs οπωs λεει και ο Χρηστοs>
Μη τη φοβαστε>

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 00:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τωρα αν το πας στο μεταφυσικο παλι δεν με νοιαζουν αυτες οι οντοτητες μιας και η προθεση μου παραμενει η ιδια και δεν προκειται να την επηρεασει η παρουσια τους.
Και δεν ξερω ουτε με νοιαζει αν υπαρχουν.

Πρώτον, αν δηλώνεις οτι δεν σε νοιάζει αν υπάρχει κάτι που ίσως υπάρχει, τότε δείχνεις ανοησία και όχι πνεύμα αναζητητή της αλήθειας.

Δεύτερον, δεν ξέρω ποιά είναι η πρόθεσή σου, αλλά αν πιστεύεις οτι η μεταφυσική παρουσία είναι αδύνατον να σου την αλλάξει, τότε απλά δηλώνεις "αντίσταση" σε κάτι πέρα και πάνω απο εσένα.

Πες μου φίλε μου, τι σε κάνει να πιστεύεις οτι έχεις τέτοιες δυνάμεις?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 00:33:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη, θέλω να σου πω οτι, εντάξει ένα πνεύμα δεν μπορείς να το δεις αλλά τι σημαίνει αυτό?

Και το ρεύμα δεν το βλέπεις, αλλά δεν πας να βάλεις το δάκτυλο στη μπρίζα, γιατί κάνει τζιζ!

Και ΝΑΙ ένα πνεύμα, μια οντότητα, δεν έχει καμία δουλειά να επηρεάσει τη σκέψη σου και τις επιθυμίες σου, αυτό είναι το παιχνίδι της ζωής, μόνος σου επιλέγεις, η οντότητα έχει άλλη δουλειά να κάνει κι απ' ότι φαίνεται βρίσκεσαι σε αδυναμία να το αντιληφθείς αυτό φίλε μου.

Αυτό απο μόνο του είναι επικίνδυνο για σένα.....

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 00:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
DSM

quote:
Σε κάθε περίπτωση, έγραφα πως εκτιμώ την ευθύτητά σου.

Την καλημέρα μου.


Σ' ευχαριστώ φίλε μου.
Ελπίζω να την εκτιμήσουν και άλλοι.....μιας και εγώ δεν έχω κανένα προσωπικό όφελος για να είμαι "επιτηδευμένος".

Καλημέρα κι απο μένα φίλε μου.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian2
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 01:04:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Τωρα αν το πας στο μεταφυσικο παλι δεν με νοιαζουν αυτες οι οντοτητες μιας και η προθεση μου παραμενει η ιδια και δεν προκειται να την επηρεασει η παρουσια τους.
Και δεν ξερω ουτε με νοιαζει αν υπαρχουν.

Πρώτον, αν δηλώνεις οτι δεν σε νοιάζει αν υπάρχει κάτι που ίσως υπάρχει, τότε δείχνεις ανοησία και όχι πνεύμα αναζητητή της αλήθειας.

Δεύτερον, δεν ξέρω ποιά είναι η πρόθεσή σου, αλλά αν πιστεύεις οτι η μεταφυσική παρουσία είναι αδύνατον να σου την αλλάξει, τότε απλά δηλώνεις "αντίσταση" σε κάτι πέρα και πάνω απο εσένα.

Πες μου φίλε μου, τι σε κάνει να πιστεύεις οτι έχεις τέτοιες δυνάμεις?

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!


H πηγη >
Ενα φωs πανω σε μια ανεστραμμενη πυραμιδα >Πανω σε ενα οκταεδρο>
Η ζωοδοχοs δυναμη>

Λιγοι μπορεσαν να κατανοησουν τη σοφια των παλαιων>
Οσοι το εκαναν ελευθερωθηκαν>

Η πηγη δινει φωs στον ηλιο>
Γινε ηλιοs και θα εισαι ενα με την πηγη>
Γινε ηλιοs για να σε βλεπουμε>Και θα δειs οι ανθρωποι
θα παψουν να σε κριτικαρουν>
Τον ηλιο δεν τον κρινειs>
Ton θαυμαζειs >Tον προσμενειs να σου ζεστανει την ψυχη σου>
Απλα τον χαζευειs>

Γινε ενα απο αυτουs >

Και σε αυτο το επιπεδο συνειδησηs γρηγορα σκοτωνων ολεs τιs
κακοπροαιρετεs οντοτητεs>OΛΕΣ>
Γρηγορα το ατελειωτο φωs τηs νικαει>
Και υπαρχουν μονο για να αποδειξειs οτι εισαι αξιοd φορεαs τηs πηγηs>

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 01:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
H πηγη >
Ενα φωs πανω σε μια ανεστραμμενη πυραμιδα >Πανω σε ενα οκταεδρο>
Η ζωοδοχοs δυναμη>

Λιγοι μπορεσαν να κατανοησουν τη σοφια των παλαιων>
Οσοι το εκαναν ελευθερωθηκαν>

Η πηγη δινει φωs στον ηλιο>
Γινε ηλιοs και θα εισαι ενα με την πηγη>
Γινε ηλιοs για να σε βλεπουμε>Και θα δειs οι ανθρωποι
θα παψουν να σε κριτικαρουν>
Τον ηλιο δεν τον κρινειs>
Ton θαυμαζειs >Tον προσμενειs να σου ζεστανει την ψυχη σου>
Απλα τον χαζευειs>

Γινε ενα απο αυτουs >

Και σε αυτο το επιπεδο συνειδησηs γρηγορα σκοτωνων ολεs τιs
κακοπροαιρετεs οντοτητεs>OΛΕΣ>
Γρηγορα το ατελειωτο φωs τηs νικαει>
Και υπαρχουν μονο για να αποδειξειs οτι εισαι αξιοd φορεαs τηs πηγηs>


Φαίνεται οτι δεν έχεις όρεξη να συζητήσεις σοβαρά, δεν πειράζει, ίσως κάποια άλλη φορά.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian2
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 01:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
H πηγη >
Ενα φωs πανω σε μια ανεστραμμενη πυραμιδα >Πανω σε ενα οκταεδρο>
Η ζωοδοχοs δυναμη>

Λιγοι μπορεσαν να κατανοησουν τη σοφια των παλαιων>
Οσοι το εκαναν ελευθερωθηκαν>

Η πηγη δινει φωs στον ηλιο>
Γινε ηλιοs και θα εισαι ενα με την πηγη>
Γινε ηλιοs για να σε βλεπουμε>Και θα δειs οι ανθρωποι
θα παψουν να σε κριτικαρουν>
Τον ηλιο δεν τον κρινειs>
Ton θαυμαζειs >Tον προσμενειs να σου ζεστανει την ψυχη σου>
Απλα τον χαζευειs>

Γινε ενα απο αυτουs >

Και σε αυτο το επιπεδο συνειδησηs γρηγορα σκοτωνων ολεs τιs
κακοπροαιρετεs οντοτητεs>OΛΕΣ>
Γρηγορα το ατελειωτο φωs τηs νικαει>
Και υπαρχουν μονο για να αποδειξειs οτι εισαι αξιοd φορεαs τηs πηγηs>


Φαίνεται οτι δεν έχεις όρεξη να συζητήσεις σοβαρά, δεν πειράζει, ίσως κάποια άλλη φορά.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!


Ανοιχτοs ειμαι φιλε μου και μιλαω πολυ σοβαρα>

Αν δεν κανω λαθοs οι οντοτητεs ειναι το μυστηριο που σε ακολουθει>
Για αυτο και εγω ειμαι ετοιμοs να σε ακουσω>


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 01:53:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αν δεν κανω λαθοs οι οντοτητεs ειναι το μυστηριο που σε ακολουθει>
Για αυτο και εγω ειμαι ετοιμοs να σε ακουσω>

Αν θες να καταλάβεις τι δουλειά κάνει μια οντότητα, πρέπει να κοιτάξεις τον εαυτό σου αντίστροφα.

Ποτέ μην κάνεις το λάθος να ζητήσεις απο μια οντότητα κάτι, ούτε καν επιβεβαίωση της ύπαρξής της, αυτό το λάθος επιφέρει χειρότερη τιμωρία απο τον ίδιο το Θάνατο, μια ζωή μακρύτερη απ' όσο αντέχεις, εγλωβισμένη μέσα σε μικρό κουτάκι.....

Βρίσε μια οντότητα όσο θες, τα λεγόμενα γαμωσταυρίδια, το μόνο που θα κερδίσεις είναι έπαθλο ηλιθιότητας, οι οντότητες θυμώνουν με την αλλαζονεία, ο άνθρωπος εύκολα καβαλάει το καλάμι, πολοί νομίζουν οτι είναι σοφοί διδάσκαλοι χωρίς να γνωρίζουν την αξία της σιωπής, αναζητούν την υπερκοσμική αλήθεια, να γνωρίσουν τον Θάνατο πριν αυτός έρθει στην ώρα του.

Η μόνη κατάρα που τους μένει, είναι μια ζωή χαμένη σε μια άλλη διάσταση που τους καταπίνει και τους μετατρέπει σε ζωντανά πτώματα.

Η λύση είναι απλή, ζήσε απλά και φυσιολογικά, αυτό και τίποτε άλλο.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 02:03:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να θυμάσαι και κάτι πολύ βασικό:

Η τιμωρία που την αντέχεις δεν είναι τιμωρία, γι' αυτό η τιμωρία θα είναι κάτι που δεν αντέχεται και τότε έρχεται η μετάνοια που οδηγεί στη λύτρωση...ΑΛΛΑ, μετά το πέρας της τιμωρίας που είναι μακρύ όσο δε φαντάζεσαι.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

panosfromlydian2
Μέλος 1ης Βαθμίδας


63 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 02:26:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν προκειται να φοβηθω :)
Zησε οσο θεs τη ζωη σου κατω απο το πεπλο του φοβου_σκοταδιου

Αυτα εδω δεν ειναι για εμαs>

Σε ευχαριστω παντωs που μου εστησεs μια παγιδα>την παγιδα τηs ανωτεροτηταs αλλων οντοτητων> Αν οι οντοτητεσ ειναι ανωτερεs κακο δεν μαs κανουν οπωσδηποτε γιατι στην τελικη ειμαστε ορμωμενοι απο τισ αδυναμιεs μαs και αυτο πρεπει να το καταλαβαινουν>

Ζησε στο φοβο του κριτη_πατερα>
Ο κοσμοs μασ ειναι κοσμοs μεταδοσηs τηs φλογασ και σκοταδισμοι εδω δεν χωρανε>:)
Xρησιμοποιησε τη θεωρια που εφτιαξεs για τον ευατο σου για να ελευθερωθειs απο αυτον>

Και στην τελικη η πιστη μαs ειναι πιστη χωριs προυποθεσειs>
Πιστη χωριs αμοιβεs>
Δεν πιστευουμε για να αποφυγουμε τιμωριεs>
Aυτα ειναι χαμηλα κινητρα>
Η πιστη μαs ειναι ελευθερη>


Edited by - panosfromlydian2 on 04/05/2014 02:33:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2014, 16:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν προκειται να φοβηθω :)
Zησε οσο θεs τη ζωη σου κατω απο το πεπλο του φοβου_σκοταδιου
Αυτα εδω δεν ειναι για εμαs>

Σε ευχαριστω παντωs που μου εστησεs μια παγιδα>την παγιδα τηs ανωτεροτηταs αλλων οντοτητων> Αν οι οντοτητεσ ειναι ανωτερεs κακο δεν μαs κανουν οπωσδηποτε γιατι στην τελικη ειμαστε ορμωμενοι απο τισ αδυναμιεs μαs και αυτο πρεπει να το καταλαβαινουν>

Ζησε στο φοβο του κριτη_πατερα>
Ο κοσμοs μασ ειναι κοσμοs μεταδοσηs τηs φλογασ και σκοταδισμοι εδω δεν χωρανε>:)
Xρησιμοποιησε τη θεωρια που εφτιαξεs για τον ευατο σου για να ελευθερωθειs απο αυτον>

Και στην τελικη η πιστη μαs ειναι πιστη χωριs προυποθεσειs>
Πιστη χωριs αμοιβεs>
Δεν πιστευουμε για να αποφυγουμε τιμωριεs>
Aυτα ειναι χαμηλα κινητρα>
Η πιστη μαs ειναι ελευθερη>


ΟΚ, εγώ δεν σου λέω τι να κάνεις και τι να μη κάνεις, κάνε ό,τι γουστάρεις, γιατί να χαλαστώ?
Μήπως πρόκειται να υποστώ συνέπειες ή να κερδίσω/χάσω κάτι?

Να τα Άστρα - Να και η γλάστρα!

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2014, 09:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή ίσως κάποιοι δεν κατάλαβαν γιατί έβρισα, παραθέτω την σωρεία προσβλητικών μυνημάτων που δέχθηκα από τα τρολς Νικόμαχος, Κοst, Dsm, Lock Smith, Σέσοστρις.

quote:
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ

killuminati

πάντα ήσουν...λειψός.

Είτε με το παρόν νικ, είτε με το προηγούμενο.

Νικς αλλάζεις, αλλά μυαλά γιοκ.Τα έχεις σε...χρονική φούσκα, όπου εντός αυτής ο χρόνος κυλά διαφορετικά.

Ενας χρόνος στην φούσκα, ισοδυναμεί με 1000 χρόνια για τους υπόλοιπους.

Η ρήση μου <<έχεις δικαίωμα ψήφου>>, ερμηνεύεται από τον στόκο, συγνώμη μυαλό ήθελα να πω,όχι το δικό σου φυσικά, γενικά μιλώ,ως υποχρεωτική επιλογή κομάτων και αποκομάτων της παρούσης βουλής, αλλά κι εκτός αυτής.

Παραπέρα δεν πάει το ρημάδι.Δεν μπορεί να οικοδομήσει άλλη σκέψη?
Ολα έχουν σχέση με την θρησκεία σου, μέσα στον κλωβό σου?
Με τις πολιτικές ιδεολογίες, που δεν είσαι σε θέση να αναλύσεις και να δεχθείς ή να απορρίψεις?
Ασε μας ρε killuminati, σου είπα ότι η ανοχή έχει και όρια.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.


quote:
Kost
Μιλαει ο killuminati για "αντιεβραισμο"...το θεατρο του παραλογου σ'αυτο το φορουμ πια...


quote:
Lock Smith
Killuminati Σταμάτα να τρολάρεις, το έχεις τραβήξει πολύ το σχοινί.


quote:
DSM
Υπενθυμίζω, πως ο killuminati είναι ο Χρίστος Ελ.
συνεχίζει με παραπομπή μυνημάτων για δυσφήμιση

quote:
Sesostris
Τρικυμία εν κρανίω!

Βέβαια την αφορμή την έδωση το πρώτο μύνημα του υβριστή Νικόμαχου, ο οποίος επειδή ένιωσε εγκλωβισμένος από την ερώτηση ΠΟΙΟ ΚΟΜΜΑ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ, σκαρφίστηκε πως άλλο εννοούσε με το "δικαίωμα ψήφου" και άρχισε τις προσβλητικές δηλώσεις. Έπειτα ο Kost συνέχισε το τρολάρισμα με κατηγορίες για αντισημιτισμό, ο Lock Smith μίλησε αδικαιολόγητα για τρολάρισμα εκ μέρους μου(!), ο Dsm τέντωσε την ειρωνεία με μια σωρεία παλαιών μυνημάτων μου για να γυρίσει η μπάλα σε μένα, και ο Σέσοστρις τελείωσε με το "τρικυμία εν κρανίω".

Και όλα αυτά για να προστατέψουν το αρχιτρολ Νικόμαχο από μια ερώτηση που οφειλόταν στις συνεχείς του προσβολές περί δικαιώματος ψήφου που κατέχουμε.

Τέτοιες δηλώσεις μόνο υπεροπτικά άτομα του δημοσίου κάνουνε, αλλά ΤΕΛΟΣ πάντων. Δεν θέλουμε να μάθουμε την ψήφο του Νικόμαχου. Απλώς δώσαμε μια εξήγηση για το δικαιολογημένο ξέσπασμα ενάντια στην χούντα του σάιτ.

Τα μυνήματα των τρολς από εδώ και πέρα θα αγνοούνται. Δεν ήρθαμε εδώ για να τσατιζόμαστε και να μαλώνουμε με τρολς, αλλά να συζητούμε πάνω σε σημαντικά θέματα με σοβαρά άτομα ανεξαρτήτως θρησκείας και ιδεολογίας.

Γι' αυτό τρολς βγάλτε το άχτι σας μέχρι να βαρεθείτε, έτσι κι αλλιώς από εδώ και πέρα δεν θα διαβάζω τα μυνήματά σας.

Edited by - killuminati on 06/05/2014 09:36:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2014, 13:50:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραλείψαμε κάτι σημαντικό.

Επειδή ειπώθηκαν τα "ήρθατε σε ένα χώρο που σας καλωσόρισε αλλά δεν τον σεβαστήκατε" και "στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί" και άλλες ανοησίες.

Το σάιτ δεν ανήκει αποκλειστικά ούτε σε κανένα atheistic freak of knowledge and science ούτε σε αντιπαυλικούς ούτε σε αντιχριστιανούς ούτε σε παγανιστές... ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ. Ανήκει σε κάθε άτομο που θέλει να έρθει εδώ και να εκφράσει ελεύθερα την γνώμη του.

Είναι ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ και μάλιστα είναι ανοικτό ειδικά στα κατώτερα κοινωνικά στρώματα, γι' αυτό ας αφήσουν τα ψόφια εξουσιολίκια και νταβατζιλίκια οι κάποιοι που νομίζουν ότι ξεχωρίζουν για την ελληνική καταγωγή τους, την ελληνική σοφία και γνώση τους και την...."ποιοτική" συμμετοχή τους κάποιων ετών. Μπερμπ...

Ωστόσο είναι και αυτοί ελεύθεροι να πουλάνε τσαμπουκά εξουσίας και ιδιοκτησίας, αλλά απλά θα αγνοούνται τουλάχιστον από εμένα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2014, 23:04:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παραλείψαμε κάτι σημαντικό.
Επειδή ειπώθηκαν τα "ήρθατε σε ένα χώρο που σας καλωσόρισε αλλά δεν τον σεβαστήκατε" και "στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί" και άλλες ανοησίες.

Γιατί ανοησίες? Αλήθεια είναι.

Αλήθεια επίσης είναι οτι όλοι έχουμε κάνει κατάχρηση της ελαστικότητας της Δ.Ο. της ιστοσελλίδας, εσύ, εγώ και πάρα πολοί άλλοι.

Κανονικά έπρεπε να έχουμε φάει πόδι αν το καλοσκεφτούμε λίγο καλύτερα.

Τέλος πάντων.....

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2014, 00:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
killuminati τέτοιου είδους μαλακίες μην τις ξαναπευθύνεις σε μένα...γιατί θα το πάμε αλλιώς το έργο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2014, 07:05:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

killuminati τέτοιου είδους μαλακίες μην τις ξαναπευθύνεις σε μένα...γιατί θα το πάμε αλλιώς το έργο....

Εγώ λεώ αυτό που βλέπω και αισθάνομαι. Μπήκες στην ομάδα των τρολς.

Όπως και να' χει δεν με απασχολεί.

Είναι τόσο μικρή η ζωή και τόσο γεματή με βάσανα που το να κάτσει κανείς σε ένα σάιτ και να κοροιδεύει όποιον θέλει να εκφράσει τις ανησυχίες και τις γνώμες του είναι ματαιότητα.

Αλλά αφού σου αρέσει καλή διασκέδαση παρέα με τα τρολς Dsm, Νικόμαχο, Sesostris, Κηφέα και πάει λέγοντας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2014, 07:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μάλλον εσύ Kost θα έπρεπε να ζητήσεις συγγνώμη από εμένα και την Panpam, γιατί ποτέ δεν σε προσβάλλαμε για οτιδήποτε κι αν πιστεύεις.

Εσύ μόνος σου θίχτηκες που προσβάλλαμε τα τρολς του φόρουμ με το υψηλό iq και άρχισες τις επιθέσεις.

Επειδή καταθέτουμε την άποψή μας λες πως προσβάλλαμε τον Κηφέα(!), έπειτα λες στον Dsm ότι είμαι φασίστας και μου χρειάζεται αποβολή, και μετά αποκαλείς την Panpam ψυχοπαθή και τυχάρπαστη επειδή έφτιαξε ένα θέμα να εκφράσει μια άποψη!

Και όλα αυτά ενώ έχουμε αποδείξει πως δεν ήρθαμε εδώ να παίξουμε και να πειράξουμε, αλλά θεματοθετούμε σοβαρά ανεξάρτητα αν για κάποιους φαντασμένους φαίνονται αστεία αυτά που λέμε.

Για δείξε μου πότε σε προσβάλλαμε και αν όντως θα σου ζητήσουμε συγγνώμη.

Edited by - killuminati on 10/05/2014 07:21:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2014, 14:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Είναι τόσο μικρή η ζωή και τόσο γεματή με βάσανα που το να κάτσει κανείς σε ένα σάιτ και να κοροιδεύει όποιον θέλει να εκφράσει τις ανησυχίες και τις γνώμες του είναι ματαιότητα.

Το ότι είναι μάταιο και ανούσιο να βγάζουμε τις εμμονές μας σε ένα φόρουμ πρέπει να στο έχω πει εγώ καιρό πριν...με αφορμή τον καταιγισμό από μηνύματά σου και με το προηγούμενο nickname σου και με το παρόν.


quote:
Εσύ μόνος σου θίχτηκες που προσβάλλαμε τα τρολς του φόρουμ με το υψηλό iq και άρχισες τις επιθέσεις.

Με ενοχλούν εκατέρωθεν οι βρισιές και τα πικρόσχολα σχόλια...και χέστηκα το ποιός τα λέει σε ποιόν...

quote:
Επειδή καταθέτουμε την άποψή μας λες πως προσβάλλαμε τον Κηφέα(!), έπειτα λες στον Dsm ότι είμαι φασίστας και μου χρειάζεται αποβολή, και μετά αποκαλείς την Panpam ψυχοπαθή και τυχάρπαστη επειδή έφτιαξε ένα θέμα να εκφράσει μια άποψη!


Από το μυαλό σου τα βγάζεις όλα αυτά άνθρωπέ μου;; πότε τα έγραψα όλα αυτά;

Άκου, η αφορμή ήταν το θέμα της wikipedia στο οποίο μπήκες και το έκανες μπάχαλο από το πουθενά και χωρίς λόγο...το δικό μου σχόλιο έχει να κάνει με το ότι και σαν κιλουμινάτι και κυρίως σαν χρίστος ελ διαρκώς τα'βαζες με τους εβραίους με το παραμικρό...ήταν λοιπόν γελοίο να κατηγορείς άλλα μέλη για αντιεβραϊσμό...το δικό μου θέμα δεν είναι οι εβραίοι, τους οποίους έχω χεσμένους, ούτε τα θέματα του κάθε μέλους εδώ...αυτό που θέλω να σου πω κιλουμινάτι είναι ότι ειδικά απέναντί μου θα έπρεπε να μιλάς με μία στοιχειώδη ευγένεια για παλαιότερους λόγους που γνωρίζεις ποιοί είναι....μπορεί να σου έχω κάνει κριτική, μιας και η συμμετοχή σου είναι ιδιαίτερα ενοχλητική, ωστόσο βρισιές δεν σου έχω ρίξει...γι'αυτό λοιπόν στο ξαναλέω, δικαίωμά σου να μην βλέπεις τη δική σου καμπούρα και την εικόνα που παρουσιάζεις σε αυτό το φόρουμ, δικαίωμά σου να λες ό,τι θες για άλλα μέλη που όντως συχνά τρολάρουν, για εμένα όμως τέτοια σχόλια δεν δέχομαι...

Και κάτι άλλο, εσύ και ένα άλλο μέλος έχετε υιοθετήσει μία πάρα πολύ άσχημη τακτική: ταυτίζετε τους συντονιστές του φόρουμ και κάποια μέλη του με αυτούς που διοικούν τη χώρα και καθημερινά προκαλούν το μένος των πολιτών...και αραδιάζετε κάτι γελοίους μονολόγους περί αφεντικών, περί του απλού λαού και περί επανάστασης...όλο αυτό εγώ το περιγράφω με μία λέξη "κακομοιριά"...αλλά και θρασυδειλία...επειδή δηλαδή δεν μπορώ να τα βάλω με εκείνους που μου στερούν την ελευθερία ή το δικαίωμα στην εργασία γι'αυτό και εγώ τα βάζω με τον πρώτο τυχαίο, εκεί που με παίρνει, ανώνυμα και ανώδυνα...η τακτική αυτή αρμόζει σε άτομα που έχουν χάσει τον προσανατολισμό τους και γι'αυτό φιλικά σου προτείνω να αλλάξεις τρόπο σκέψης....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2014, 16:47:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Killuminati εναντίον όλων!

Όλοι σε κράζουν, εσένα και την/τον panpam.....εσείς το βιολί σας.

Όλοι είμαστε ελατωματικοί ενώ εσύ και το panpam είσαστε το ανώτατο γεννετικό δημιούργημα.

Προσκυνούμε.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2014, 16:59:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το ότι είναι μάταιο και ανούσιο να βγάζουμε τις εμμονές μας σε ένα φόρουμ πρέπει να στο έχω πει εγώ καιρό πριν...με αφορμή τον καταιγισμό από μηνύματά σου και με το προηγούμενο nickname σου και με το παρόν.

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να δείξεις τις εμμονές. Εγώ απλώς κατέθετα την άποψή μου. Αν εννοείς το θέμα του Λουκιανού τότε ναι, το έκανα γιατί οι σοφοί του σάιτ με τσατίσανε, αλλά η συμμετοχή μου δεν είναι για να την λέω σε νεοπαγανιστές. Με ενδιαφέρουν τα ζητήματα της ζωής και του θανάτου, δεν με νοιάζει να την πω σε κανένα.


quote:

Από το μυαλό σου τα βγάζεις όλα αυτά άνθρωπέ μου;; πότε τα έγραψα όλα αυτά;

Όχι από το μυαλό μου. Άλλωστε ο Σέσοστρις το δήλωσε πιο ανοιχτά, τσατίσαμε λέει τον Κηφέα! Δηλαδή αν τολμήσεις να διαφωνήσεις με τον Κηφέα πέφτει η λαιμητόμος... Βασικά εγώ τσατίστηκα με τον Κηφέα αλλά τέλος πάντων. Ας είναι καλά ο άνθρωπος, περασμένα ξεχασμένα.

quote:

Άκου, η αφορμή ήταν το θέμα της wikipedia στο οποίο μπήκες και το έκανες μπάχαλο από το πουθενά και χωρίς λόγο...το δικό μου σχόλιο έχει να κάνει με το ότι και σαν κιλουμινάτι και κυρίως σαν χρίστος ελ διαρκώς τα'βαζες με τους εβραίους με το παραμικρό...ήταν λοιπόν γελοίο να κατηγορείς άλλα μέλη για αντιεβραϊσμό...το δικό μου θέμα δεν είναι οι εβραίοι, τους οποίους έχω χεσμένους, ούτε τα θέματα του κάθε μέλους εδώ...αυτό που θέλω να σου πω κιλουμινάτι είναι ότι ειδικά απέναντί μου θα έπρεπε να μιλάς με μία στοιχειώδη ευγένεια για παλαιότερους λόγους που γνωρίζεις ποιοί είναι....μπορεί να σου έχω κάνει κριτική, μιας και η συμμετοχή σου είναι ιδιαίτερα ενοχλητική, ωστόσο βρισιές δεν σου έχω ρίξει...γι'αυτό λοιπόν στο ξαναλέω, δικαίωμά σου να μην βλέπεις τη δική σου καμπούρα και την εικόνα που παρουσιάζεις σε αυτό το φόρουμ, δικαίωμά σου να λες ό,τι θες για άλλα μέλη που όντως συχνά τρολάρουν, για εμένα όμως τέτοια σχόλια δεν δέχομαι...

Έδειξα ότι δέχτηκα απανωτές επιθέσεις, γι' αυτό έβρισα.

Ε αφού μου λες να χέσω τους Εβραίους, τί σε πειράζει ο αντιεβραϊσμός; Με έχεις μπερδέψει και μετά λέτε για μυστήρια συμμετοχή εκ μέρους μου. Θα σου πω πολύ απλά δεν έχει σημασία τί πιστεύω εγώ ή εσύ, ας το ερμηνεύσει ο καθένας όπως θέλει. Δεν έχει σημασία αν μισώ ή αγαπώ τους μαύρους, τους Εβραίους κτλ. νομίζω είναι άκυρο να απολογηθώ για το τί εννοούσα. Ούτε έχει σημασία για μένα αν εσύ αγαπάς ή μισείς τους Εβραίους, δεν είμαστε γι' αυτό εδώ!

Νάτος τώρα! Ενοχλητική συμμετοχή! Αφού λες χέστηκες για τους εβραίους. Τί ακριβώς σε ενοχλεί τότε; Και εμένα γιατί να με ενοχλεί αυτά που γράφουν και πιστεύουν οι Νικόμαχος, Dsm, Κηφέας και άλλοι;

quote:
Και κάτι άλλο, εσύ και ένα άλλο μέλος έχετε υιοθετήσει μία πάρα πολύ άσχημη τακτική: ταυτίζετε τους συντονιστές του φόρουμ και κάποια μέλη του με αυτούς που διοικούν τη χώρα και καθημερινά προκαλούν το μένος των πολιτών...και αραδιάζετε κάτι γελοίους μονολόγους περί αφεντικών, περί του απλού λαού και περί επανάστασης...όλο αυτό εγώ το περιγράφω με μία λέξη "κακομοιριά"...αλλά και θρασυδειλία...επειδή δηλαδή δεν μπορώ να τα βάλω με εκείνους που μου στερούν την ελευθερία ή το δικαίωμα στην εργασία γι'αυτό και εγώ τα βάζω με τον πρώτο τυχαίο, εκεί που με παίρνει, ανώνυμα και ανώδυνα...η τακτική αυτή αρμόζει σε άτομα που έχουν χάσει τον προσανατολισμό τους και γι'αυτό φιλικά σου προτείνω να αλλάξεις τρόπο σκέψης....

Γιατί μιλάς εκ μέρους της Διαχειριστικής Ομάδας; Αυτό με τσατίζει. Το κάνουν ο Νικόμαχος και ο Dsm. Δεν αναφερούμουνα κυρίως στην ΔΟ αλλά στην εξουσιαστική συμπεριφορά κάποιων χρηστών. Τους ενοχλεί να βλέπουν αυτά που γράφουν. Θεέ και Κύριε! Αυτή την τρέλα δεν την έχω ξανασυναντήσει. Ε ωραία τί να κάνουμε τώρα... να πάρω και εγώ κανά όπλο να σκοτώσω αυτούς που γράφουν πράγματα τα οποία με βρίσκουν σε διαφωνία;

Την Διαχειριστική Ομάδα ΔΕΝ την ενοχλώ επειδή γράφω! Αν είναι δυνατόν. Αυτό που θέλει είναι να γίνονται συζητήσεις ή έστω κατάθεση απόψεων, χωρίς φασαρία.

Τα άλλα που λες κακομοιριά, θρασυδειλία είναι άλλο θέμα και δεν έχει σημασία αν ισχύουν ή όχι. Αλλά τον προσανατολισμό δεν το έχω χάσει.

Λέγε, πότε θα κάψουμε την Βουλή και τις Στοές;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2014, 17:10:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Killuminati εναντίον όλων!

Όλοι σε κράζουν, εσένα και την/τον panpam.....εσείς το βιολί σας.

Όλοι είμαστε ελατωματικοί ενώ εσύ και το panpam είσαστε το ανώτατο γεννετικό δημιούργημα.

Προσκυνούμε.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!


Μήπως εσύ το βιολί;

http://chataboutyou.com/online-forum-bully

Γιατί στήνεις ομάδες εναντίον ενός; Όλοι σε κράζουν λέει. Ε και αν είναι αλήθεια; Θα χάσω την κοινωνική αποδοχή και θα με κάνουν πέρα; Σιγά. Αν όλοι πάνε στον γκρεμό θα πας και εσύ;

Είπαμε εμείς πως είμαστε αναμάρτητοι; Όλοι έχουμε ελαττώματα. Και εγώ και η Panpam.

Αλλά τουλάχιστον επί της ουσίας. Εγώ από τότε που μπήκα σε φόρουμ τους σέβομαι όλους και πιστεύω στον διάλογο, εκτός και αν μου κάνουν τρολοεπίθεση οι bullies.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2014, 17:30:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πιστεύω "ενοχλητική συμμετοχή" είναι αυτή που επιτίθεται προσωπικά σε μέλη με εμπάθεια, μια και του φόρουμ δεν είναι τίποτε άλλο παρά χώρος συζήτησης. Μπορεί στο φόρουμ να βρεθούν οι χειρότεροι εχθροί αλλά για να υπάρξει συζήτηση πρέπει να φερθούν χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

Αν "ενοχλητική συμμετοχή" είναι η κατάθεση απόψεων οποιασδήποτε μορφής τότε το πρόβλημα είναι ότι το φόρουμ είναι ανοιχτό και δημοκρατικό. Οπότε μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Θα υπάρχουν και απόψεις που μας αηδιάζουν. Συμβουλή: μπορούμε απλά να μην τις διαβάζουμε. Τόσο απλό.

Τώρα αυτό περί "ρατσιστικής" συμμετοχής μου φαίνεται πιο πολύ κομπίνα για να ξεφορτωθούμε κάποιον που δεν μας αρέσει. Εγώ πιστεύω ΟΛΟΙ μας έχουμε κάνει και κάνουμε ρατσιστικές δηλώσεις, πιο ανοιχτά ή πιο κόσμια. Και ρατσιστική δήλωση δεν είναι μόνο αυτή κατά εθνών. Εγώ μάλιστα πιστεύω πως η πλειοψηφία των μελών είναι κατά βάθος εθνικιστές, απλώς είναι κάποια σημεία που διαφωνούν με την (ναζιστική) Χρυσή Αυγή.

Όλοι είμαστε ρατσιστές κατά ένα μέρος, έχει να κάνει με το τομάρι και την επιβίωσή μας, δεν έχει σημασία αν το παραδεχόμαστε ή όχι. Εγώ αν και δεν συμφωνώ με την εξελικτική θεωρία, δεν αρνούμαι πως άτομα όπως ο Λάβευ και ο Δαρβίνος έχουν πιάσει κάποιες συμπαντικές αλήθειες.

Οπότε Lock Smith όλοι έχουμε ελαττώματα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

killuminati
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


661 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2014, 17:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους killuminati  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπότε καταλήγω πως είναι λάθος η επίθεση εναντίον εμένα και της Panpam.

Διαφωνίες έχουμε αλλά δεν πρέπει να είναι εκεί το θέμα του φόρουμ. Να συμφωνούν όλοι δεν γίνεται.

Μου την δίνει να τονίζουμε τα nicknames - ο τάδε και η τάδε. Αφήστε τις προσωπικές επιθέσεις αν πιστεύετε στην συζήτηση, η αν δεν μας γουστάρετε μιλήστε με αυτούς που γουστάρετε.

Keep walking.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy