ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 OUIJA
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Mysterynightmare
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
152 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 21:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mysterynightmare  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τι θα λέγατε για ουεί(κι αλείμονο)για μας

Η μαγεία είσαι ΕΣΥ και όχι τα λόγια που χρησιμοποιείς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kswtikouli
Νέο Μέλος

Greenland
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2003, 06:03:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kswtikouli  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
eixa tyxei kapote xwris na to katalabw se enan tetio kyklo...file mou tha sou elega na mhn to kaneis...htan 5 paidia pou prospathisan na kalesoun pneyma egw eimoun ektws kyklou kai ektws dwmatiou(kathomoun sthn beranta)prospathousan na to petyxoun kairo ola omws me mia kryfh yperopsia to ekanan gia na epibebaiwsoun to egw tous pws mporoun kai na ikanopoihsoun thn periergeia tous...ksereis ti eghne???kati eirthe kai oxi mono eirthe alla kopike kai to reyma ta paidia arxizan kai fwnazan kai ebrizan taytoxrwna...0 sebasmos!mega lathos!asxeth egw tote alla me pisth kai sebasmo kathisa ston kyklo kai tou zhthsa na fygei afou sinomilhsa ligo mazi tou ...exoun perasei 5 xronia twra kai katexw arketa kala tha elega to thema ksereis twra pws blepw ekeino to peristatiko???trela!!!eytyxws pou mallon eixe erthei kati teliws akako...gia na kaleseis pneyma den einai toso aplo..prepei na einai epilegmenoi anthrwpoi pou exoun syniditopoihsei oso mporoun pioi einai kai apolyta ti theloun apo thn mageia kai ton pneymatismo...prepei na exoun eksagnisei to dwmatio na kseroun na kanoun kyklo prostasias kai polla alla ....den eiani paixnidi einai mia oloklhrh teletourgeia an theleis na ginei ypeythina kai swsta....mhn paizeis me tis psyxes ..giati mporei aytes mia gia panta na paiksoun me thn dikh sou....den eiani paixnidia....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2005, 14:40:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΟΥ ΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΧΩΡΑ ΣΤΙΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΣΤΙΚΕΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΙΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟΚΛΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΥΡΙΣΚΟΜΕΝΟΥΣ.ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΚΙΝΩΝΗΣΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ.ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΡΑΔΕΧΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΚΙΝΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΜΕΣΩ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΑΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΑΣ.

ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΤΗ ΓΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2005, 15:27:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
WICCA ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ. ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ?? ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΙΚΡΗΣΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ainigmatiki
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 13:14:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ainigmatiki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν ημουν 14 εμαθα για το παιχνιδι με το ποτυρακι
αποφασισα με τις φιλες μου να το δοκιμασουμε
καλεσαμε το πνευμα τις αλικης βουγιουκλακη
ηρθε μας απαντουσε σε ολα ηρεμα και μας εκανε να νιοθουμε οτι δεν ηταν κατι κακο σιγα σιγα καθε φορα που το ξανακαναμε η συμπεριφορα γινοταν πιο ασχημη μιλουσε ασχιμα και πολες φορες σε ερωτισεις οπως τα νουμερα του λοτο εγραφε ασιναρτισιες και δεν καταλαβεναμαι μετα απο πολες φορες που το καναμε ειχαμε αποκτισει οικιοτιτα δεν φοβομασταν ρωτισα τα νουμερα ειξερα οτι δεν θα μου τα δοσει και αποφασισα να ρωτισω τι θελει για να μου τα δοσει ( ξεχασα να πω οτι μετα απο 2,3 φορες που το ειχαμε κανει ειχαμε καταλαβει οτι ηταν κατι αλο και οχι η αλικη )με εναν περιεργο τροπο παντα πριν απαντισει ηξερα τι θα γραψει!!!!! μου εγραψε ΑΙΜΑ η παρεα φοβιθικε ηθελαν να φυγουν εγω ημουν περιεργη τους ειπα να περιμενουν το κοροδεψα το χλεβασα παρολο το φοβο μου προσπαθησα να το παιξω ηρεμη νευριασε αλλα δεν αντεδρασε τοσο ασχημα απλα το ποτιρι αρχισε να πιγενει περα δοθε σαν τρελο ολοι τραβιξαν τα δαχτιλα εμινε μονο το δικο μου του ειπα οτι δεν το φοβαμαι οτι ειμαι πιο δυνατη απο αυτο οτι δεν υπαρχει και δεν εχει καν οντοτιτα με εβρισε ασχημα ζητησα απο τις φυλες μου να επιστρεψουν για να το διοξουμε η μια δεν ηθελε να ξαναβαλει το χερι της ηθελε να φυγει του το ειπα μου ειπε να ερθει και αυτη αλιος δεν φευγει η φιλη μου δεν ερχοταν με τιποτα αυτος μου ειπε ενταξει πες της να φυγει αλλα να προσεχει στο δρομο τον ρωτησα τη να προσεχει μου ειπε υπαρχουν και αυτοκινητα !!!!!!!!!!!!!!!!1 τελικα η φιλη μου πιγε σπιτι τησ χωρις να παθει τιποτα το εδιωξα μου ειπε οτι θα φυγει ηρεμισαμε μιναμε εγω και μια αΛΛΗ φυλη μου ενιωθα κατι κακο της λεω ειναι εδω το νιωθω δεν εφυγε δοκιμαζω να το φωναξω ηρεμα δεν απαντουσε μολις ηρθε αποφασισα να κανω την πιο κρισιμη ερωτηση αν και ηξερα την απαντηση τον ρωταω πιος εισαι μου απαντησε ο αιωσφορος ενα ρηγος τυλιξε το κορμι μου δεν το εδιξα προσπαθησα να φανω δυνατη ειπα το πατερ υμων απο μεσα μου ( μετα απο 2,3 φορες καταφερα να το ολωκληροσω) μου λεει ειδες ποσο δυσκολο ειναι να μου αντοσταθεις δεν σε φοβαμαι του λεω γιατι δεν σε πιστευω τελος παντων βαρεθικα να γραφω ειναι τοσα πολα που ειχαν γινει η ουσια ειναι πως το εδιωξα και δεν ξαναασχολιθηκα για2 χρονια απο τοτε οταν ελεγα στους αλους οτι εχω πεξει το παιχνιδι ηθελαν να δοκιμα σουν τους ελεγα οχι αλλα μεσα μου ηθελα πολυ να το ξανακανω κιας ηξερα οτι ηταν λαθος μετα απο αυτην την ιστορια το εχω κανει 2 φορες αλλα οσο λεω οτι δεν θελω να ξαναασχολιθω ξερω οτι μποει να πασυρθω ανα πασα στιγμη και να το ξανακανω δεν ξερω γιατι μαλον ηπεριεργια και οτι ποτε δεν φοβηθικα παντα ενιωθα μεσα μου οτιεγω τα οριζω εγω εχω το πανω χερι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

r....pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

who knows
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 14:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους who knows  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ciao signorina με το πο-τυράκι!!!!!!!
τόσα χρόνια φίλες δεν αξιωθήκαμε να κάνουμε ενα τοστάκι της προκοπής μαζί!!!!
Αλλά μιας και μαθαίνω τα προηγούμενα σου με τον ακατανόμαστο ..ΑΣΕ..ΤΡΩΩ ΕΞΩ!

never say never **Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

3ADA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


301 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 13:46:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους 3ADA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αυτος μου ειπε ενταξει πες της να φυγει αλλα να προσεχει στο δρομο τον ρωτησα τη να προσεχει μου ειπε υπαρχουν και αυτοκινητα !!!!!!!!!!!!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΑΛΗΘΙΝΟ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑΚΙ?? ΔΕΝ ΛΕΩ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ainigmatiki ΜΟΥ ΟΤΙ ΛΕΣ ΨΕΜΑΤΑ Η΄ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΕΣ.. ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ
ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΕ Ο ΕΞΩ ΑΠΟ΄ΔΩ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΣΥΓΚΑΤΑΒΑΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΩΣ "ΕΝΤΑΞΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ..."
ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΗΚΩΝΕ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΩΞΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΜΠΕΙΡΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΣΤΗ Η΄ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΥΤΑ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΠΡΩΤΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΝΕΥΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ, ΤΟ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΙΩΞΕΙΣ.
ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΗΓΕΙΣΑΙ ΠΩΣ ΕΔΕΙΞΕΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ!!!

ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΡΥΒΟΥΝ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΚΛΕΙΝΟΥΝ.

Edited by - 3ADA on 11/04/2005 13:49:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eliathor_Elf
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
53 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 15:51:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eliathor_Elf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΈΛΕΟΣ ΈΛΕΟΣ

Φίλε Wicca στο είπανε πολλοί μα εσύ δείχνεις πως είσαι μωρό και δεν ακούς τίποτα!!! Μην είσαι κλειστόμυαλος!!!
Να υποθέσω πως είδες την ταινία με τρεις μαθήτριες που κάλεσαν πνεύματα και απέκτησαν μαγικές δυνάμεις??? Δεν θυμάμαι όνομα συγγνώμη.
Μην είσαι αφέλής φίλε μου, αν ήταν τόσο απλό να καλέσεις πνεύματα και πόσο μάλλον να αποκτήσεις δυνάμεις με έναν τέτοιο τρόπο, τότε όλος ο κόσμος θα ήταν μάγοι και μάγισσες!!!

Διόρθωση 1η:
Μαγεία δεν είναι να λές κάποιες λέξεις και να γίνεται ότι θες!
Μαγεία είναι η σοφία της φύσης. Πάνσοφος αυτός που κατανοεί την φύση και που την σέβεται, αυτός θα αξιωθεί να κατακτήσει τις δυνάμεις της φύσης και να δει πράγματα που άλλοι δεν βλέπουν... Γι'αυτό και η Wicca ονομάζεται τέχνη των σοφών. Αυτός λοιπόν που φτάνει στο μέθεξις μπορεί να λέγεται μάγος, σοφός και που μπορεί να κάνει τα πάντα μόνο για το καλό της φύσης, που δεν χρησιμοποιεί τις δυνάμεις για κακό άλλων ανθρώπων. Για να φτάσεις στο μέθεξις πρέπει να ωριμάσεις πρώτα και να μελετάς αρχαία κείμενα σοφών, όπως και να διαλογίζεσαι συνεχώς.

Διόρθωση 2η:
Πριν φτάσεις στο σημείο να κάνεις πρακτική σε οτιδήποτε κι αν είναι αυτό, πρώτα πρέπει να υπάρξει σκληρη μελέτη του αντικειμένου αυτόυ και κατανόηση των επιπτώσεων. Πόσο μάλλον ότα μιλάμε για κάτι πολύ επικίνδυνο όσο το να καλέσεις ένα πνεύμα!!!

Διόρθωση 3η:
Το oujia board δεν είναι απλώς μερικά χαρτάκια και ένα ποτήρι!!!! Είναι ένα ολόκληρό τελετουργικό και μια διαδικασία πολύ δύσκολη και επικίνδυνη!!!

Αυτα για την ώρα. Δεν περιμένω να βάλεις μυαλο αλλά εγώ είπα τα γνωστα σε πολλούς.

Οι άνθρωποι βλέπουν μόνο ότι θέλουν, έχουν κλειστά τα μάτια. Όταν θα τα ανοίξουν δε θέλω να βρίσκομαι εν ζωή για να δω τις συνέπειες.
Arthour J. ElorotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ainigmatiki
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2005, 18:06:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ainigmatiki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητε 3ADA ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΣΚΕΥΤΗΚΕ ΗΤΑΝ Ο ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΜΟΥ !!!!!! ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΣΕ ΥΣΧΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΝΕΥΜΑ !!!!!!!!!! ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΑΘΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΥΓΟΥΡΕΥΤΙΚΑ ΟΤΙ ΕΦΥΓΕΕΕΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΕΝΩ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ !!!!!!!!!!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΡΟΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΝΕΑΝΙΚΗ ΕΠΙΠΟΛΕΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΘΑΡΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΑ ΕΤΣΙ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΩΡΑ!!!!!!!!ΘΑ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΠΟΣΟ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΛΟΓΙΖΟΜΟΥΝ ΤΗΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΟΛΥ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΑΝΤΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΟΝΗ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΟΜΑΤΙΟ ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ............ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΩ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΑΝ ΘΕΛΙΣΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΕΠΙΣΚΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΠΑΡΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΩ ΘΑΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΛΥΠΟΘΗΜΗΣΩ .........................

r....pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ainigmatiki
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2005, 18:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ainigmatiki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το oujia board δεν είναι απλώς μερικά χαρτάκια και ένα ποτήρι!!!! Είναι ένα ολόκληρό τελετουργικό και μια διαδικασία πολύ δύσκολη και επικίνδυνη!!!
ELIATHOR elf ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ !!!!!!! ΑΛΛΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ Ο ΕΞΩ ΑΠΟ ΔΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΚΠΕΔΕΥΜΕΝΟΥΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΥΤΟΥΝ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΟΥΝ Η ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΙΣΕΙ ΑΘΩΑ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΑΒΓΑΛΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΙΣΟΥΝ ΤΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ????????????????ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΣΑΝ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΥΤΑ τα ατομα θα μπορεσουν να του δοσουν πολα χωρις καλα καλα να καταλαβουν τι κανουν ΣΕ ΑΥΤΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΝΕΑΝΙΚΗ ΕΠΙΠΟΛΕΟΤΗΤΑ ΣΤΕΙΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ ΤΟΥ .......ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΟΥ

r....pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aris8
Νέο Μέλος


18 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/04/2005, 23:22:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aris8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας
αυτο που ειπε η φιλη αινιγματικη μου εχει συμβει και μενα
το επαιζα πονηρος και οτι δεν φοβομουν και του εταξα αιμα
για να μου πει καποια πραγματα που με ενδιεφεραν
καποια στιγμη που σκεφτομασταν τι να ρωτησουμε
το ποτηρι μετακινηθηκε μονο του στην λεξη αιμα και θυμαμαι το συγκεκριμενο 'πνευμα' δεν εφευγε ευκολα
εχουν συμβει αρκετα πραγματα τις οσες φορες εκανα αυτο το ανεξηγητο πραγμα τα οποια αν θελετε τα αναφερωΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ainigmatiki
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2005, 01:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ainigmatiki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nai aris8 pes mas...

r....pΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kammenos
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2008, 05:12:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kammenos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καποιος εδω μεσα δεν ξερει ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ!!!! ξεχασατε τα ελληνικα ρε? μαθετε πρωτα την γλωσσα (οσοι χρειαζεται) και μετα ασχοληθειτε με πνευματαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ελευθέριος Παλιγγίνης
Νέο Μέλος

Greece
41 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/06/2008, 08:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ελευθέριος Παλιγγίνης  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ελευθέριος Παλιγγίνης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τις περισσότερες φορές δεν προκύπτει επικοινωνία με ''πνεύμα νεκρού'' ή ''μη-γήινη νοημοσύνη'', αλλά υπάρχει απλή έκφραση φόβων, οι οποίοι προσωποποιούνται.

Ας μην λησμονούμε ότι οι περισσότεροι ασχολούνται διεπόμενοι από τρόμο, δέος + αγωνία...

Έτσι, ''βγαίνουν'' πληροφορίες που υπάρχουν ήδη στη μνήμη των συμμετεχόντων -όπως νεκρή διασημότητα-, συν θρησκευτικές + γενικότερα μεταφυσικές περί ''κακού'' ή ''αρνητικών υπερφυσικών τεράτων'', ''κακών εξωγήινων'', κλπ. + όχι κάτι αργότερα αποδειχθέν αληθές, που έως τότε δεν γνωρίζουν οι πειραματιζόμενοι.

Το ενδεχόμενο έκφρασης φόβων, αυξάνεται όταν το ''παιχνίδι'' αυτό ξεκινά με την εντύπωση του... δεδομένου κινδύνου επαφής με αρνητικό ον.

Σπάνια επιτυγχάνεται ο στόχος της διαδικασίας. Που άλλωστε προαπαιτεί ιδιαίτερη ευχέρεια ''ρύθμισης'' του εγκεφάλου σε συγκεκριμένες ''συχνότητες'' + ικανότητα μεταφυσικής αντίληψης.

_________________
Εν τη Μεγίστη Φωτεινότητι,
Παλιγγίνης Ελευθέριος - ΙΚΑΡΟΣ
= ) ) = Ι Ι = ( ( =

Edited by - Ελευθέριος Παλιγγίνης on 19/06/2008 08:14:55

Edited by - Ελευθέριος Παλιγγίνης on 19/06/2008 08:40:03

Edited by - Ελευθέριος Παλιγγίνης on 19/06/2008 08:47:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SupremeLord
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2008, 17:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SupremeLord  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα θα σας πω την άποψη μου περί του συγκεκριμένου θέματος.Πριν από 2 χρόνια [τώρα εχω πια σταματήσει,δεν πιστεύω πια σε αυτά τα πράγματα],ερευνούσα αυτόν τον μυστήριο κόσμο της μαγείας μόνο από ενδιαφέρον και τίποτα άλλο.Φυσικά το ouija board ήταν κάτι για το οποίο είχα ακούσει αλλά ποτέ δεν τόλμησα να το χρησιμοποιήσω.Οι περισσότεροι βλέπουν το ouija board σαν παιχνίδι,κάτι που είναι εντελώς λάθος φυσικά. Μιας και δεν το εχω χρησιμοποιήσει δεν μπορώ να ξέρω αν θα γίνει η δεν θα γίνει κάτι.


S.L 2008

Σαχανιδης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kisa
Νέο Μέλος

Greece
11 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2008, 21:24:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kisa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
egw ena pragma kserw pws to paixnidi auto EINAI APAGOREYMENO pleon..exw ma8ei pws polloi pa8ane kati kako apo auto..episeis exw akousei apo atomo pou htan etoimo na to kanei otan rwthse enan pou htan mia as to poume omada tou eipe na meinei makria apo auta ta pragmata...kia sumfwno me ta paidia pou lene pws an den eisai etoimos psuxologika kai psuxika tote mhn kaneis tipota..prose kste den einai ola opws fenontai

νιαουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

The Lurker Below
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2010, 13:00:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχως μαγαζι που να μπορεις να το βρεις αυτο στην Ελλαδα, η και παρομοια παγανιστικου τυπου μαγικα αντικειμενα δεν νομιζω πως υπαρχει, και αν υπαρχει, τοτε ειναι πολυ καλα κρυμμενο, και προστατευμενο, απο εκεινους τους λιγους...
Μπορεις οστοσο να το αγορασεις απο το ιντερνετ. π.χ http://www.amazon.com/Hasbro-00600-Ouija-Board-Glow-in-the-Dark/dp/B0000524NG/ref=pd_sim_t_1
Ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρχουν απειρα, και μαλιστα οι τιμες τους ειναι αρκετα λογικες.
Επισης δεδομενου οτι ειναι μαγικα αντικειμενα, μικρη σημασια εχει η προελευση τους, και το κατα ποσο ειναι "παιχνιδια" η οχι. Υποτιθεται οτι εσυ βαζεις την ενεργεια του επιθυμεις.

Η ζωη ειναι βαρετη αν δεν ρισκαρεις, καθως τα πιο ωραια ερχονται εκει που δεν τα περιμενεις. Θες να το δοκιμασεις, δοκιμασε το. Στην χειροτερη θα φας χοντρες φρικες.
Καλο θα ηταν ομως να σκεφτεις, για ποιον λογο θες πραγματικα να το κανεις. Η απλη περιεργεα ειναι κατι που δεν προκειτε να σου ικανοποιηθει με αυτη την μεθοδο, πρεπει να σκεφτεις εναν πραγματικα καλο λογο, για να πεισεις οχι μονο τον εαυτο σου, αλλα και αυτο που θα σου ερθει, οτι δεν χαραμιζεις τον χρονο σου και τον δικο του για το τιποτα.
Τι πραγματικα θελεις απο αυτη την διαδικασια ?
Αν εισαι αισιοδοξος, εχεις καθαρη σκεψη, θετικη διαθεση, συγκεκριμενα θελω και δεν θελω, τοτε μπορεις να προβεις στην διαδικασια. Στην διαρκεια της να εισαι απλος, ταπεινος και μετριοφρων. Να μην σκυβεις το κεφαλι, μα να μην το σηκωνεις και σαν κοκορας. Να μην λες και κανεις υπερβολες, να εισαι ο εαυτος σου, γιατι ουτως η αλλως δεν μπορεις να κρυφτεις (τουλαχιστον ευκολα)
Αν οι προθεσεις σου ειναι αθωες, ολα θα πανε καλα.
Στην αλλη περιπτωση θα φας τα μουτρα σου, κατι που ειναι και αυτο μεσα στο παιχνιδι :D


Tender lumplings everywhere
Life's no fun without a good scareΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LordThomas
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός

Greece
495 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2010, 00:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους LordThomas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πραγματικά είναι πολύ άσχημο να σου γίνεται κατι τοσο επικινδυνο εμμονη.
Δηλαδη πρεπει να σου δωσει ενα πνευμα μια δυναμη. Μεσα σου εχει απεριοριστη δυναμη και μπορεις να αναπτυξεις οποια δυναμη θελεις απο μονος σου με προσωπικο κοπο και πειρα. Βεβαια δεν θα αποκτησεις κατι τοσο γρηγορα αλλα με αυτο τον τροπο δεν θα εχεις κατι ετοιμο στο πιατο αλλα θα εχεισ παλεψει και στο τελος αυτος ο αγωνας και η αναζητηση ειναι που μετρα και σου δινει εμπειριες και γνωσεις και οχι το αποτελεσμα.
Μπορει να μην φτασεις ποτε στο επιθυμητο αποτελεσμα αλλα να αλλαξεις δρομο κατα τη διαρκεια της αναζητησης σου γιατι κατι αλλο σου φανηκε ενδιαφερον και χιλιες αλλες μη προβλεπομενες περιπτωσεις.
Μαθε πρωτα το ειναι σου και την υποσταση σου και μετα ψαξε για οτιδηποτε αλλο. Και να ξερεις κανενας δεν δινει κατι χωρις ανταλλαγμα...ΠΡΟΣΕΧΕ!!!
Πραγματικα αδικα προσπαθεις να καλεσεις καποια γνωστα σου πνευματα οπως της αλικης δεν υπαρχει το πνευμα της αλικης η αλικη ηταν απλως ενα στιγμιοτυπο της ψυχης που εζησε καποια χρονια σε αυτο το πλανητη και μπορει να ξαναρθει ως ελενη, μαρια, γιωργος και δεν ξερω κι εγω τι θα επιλεξει. Το πνευμα τελικα που θα σε επισκευτει μπορει ομως να προσποιηθει την γενικη εικονα της ελενης μεσω των οπτικοακουστικων ερεθισματων που εχεις εσυ αποτυπωση στον εγκεφαλο σου και συνεπως και στην αυρα σου και με λιγα λογια να προσποηθει κατι που δεν ειναι. Κατι παρομοιο κανουν πολλα μεντιουμ οταν τους ζητανε να καλεσουν συγγενικα προσωπα.


Ο Θεός βρίσκεται τόσο σ' ένα κομμάτι ξύλο, όσο και σ' ένα ανθρώπινο όν. Η διαφορά είναι ότι το κομμάτι ξύλο δεν γνωρίζει τίποτε για το Θεό, ενώ ο άνθρωπος μπορεί να συνειδητοποιήσει την παρουσία Του, μέσα του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

melisa
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2010, 20:28:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σε καποια site διαβασα οτι δεν υπαρχοθν πνευματα κ οτι τις απαντησεις τις δινουν ουσιαστικα αυτοι ποθ συμμετεχουν μεσω του υποσυνειδητος τους, μαλιστα ανεφερε οτι αν κλεισεις τα ματια στο ατομο που θετει τις ερωτησεις, οι απαντησεις ειναι ασυναρτητες... υπαρχει περιπτςση να ισχυει κατι τετοιο, δηλαδη να απαντας ο ιδιος κ οχι καποια οντοτητα?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ORIGINAL 21
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2010, 11:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ORIGINAL 21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
nai kala an omws kseris tis ikanotites sou dn exis na fobasai tpt.... ala prosoxi epidi ta pneumata lene psemata exw paradigma eixa kalesei ena pneuma kai mou ipe oti i aek tha pari prwtathlima ..... kai tlk to pire o olimpiakos( giafto prosoxh) xxa. pera apoti plaka omws simfwno oti to na kalesis pneuma ine diskolo epidi kai na to kaleseis den kseris ti tha sou erthi px. gauros i vazelos :P :P :P :P :P :P

AEK SAGAPW ORIGINAL SE LATREUW

________________________________________________________
Διαγράμμιση μηνύματος - 16/12/2010
________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ORIGINAL 21
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2010, 11:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ORIGINAL 21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
oooooooooooooooooooooooooooooooooo

AEK SAGAPW ORIGINAL SE LATREUW

________________________________________________________
Διαγράμμιση μηνύματος - 16/12/2010
________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2010, 13:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτός νομίζω ήταν ο βαθύτερος προβληματισμός που ακούσαμε σε αυτό το φόρουμ so far... Ευτυχώς που υπάρχουν και μερικοί που πραγματικά χρησιμοποιούν το μυαλό τους εδώ μέσα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2010, 18:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ευτυχώς που υπάρχουν και μερικοί που πραγματικά χρησιμοποιούν το μυαλό τους εδώ μέσα

Και σε βαθυστόχαστα πράγματα κιόλας που πρέπει να μας προβληματίζουν όλους….

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/12/2010, 05:22:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O λογαριασμός ORIGINAL 21 απενεργοποιήθηκε. Ούτε ο τρόπος έκφρασης, αλλά ούτε και το περιεχόμενο των δύο μηνυμάτων που απέστειλε στο θέμα αυτό δεν ταιριάζουν στον παρόντα χώρο.

Επίσης, ονόματα μελών που αντιστοιχούν ή παραπέμπουν σε ονόματα συλλόγων, ποδοσφαιρικών ομάδων, κομμάτων, εταιριών, μάρκες προϊόντων, κ.λπ. δεν είναι αποδεκτά ως usernames στα forums.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

NASAROYTAKI
Πλήρες Μέλος

Greece
856 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2010, 12:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το "πινακάκι των πνευμάτων" είναι ένας ξύλινος πίνακας με αποτυπωμένα πάνω του τα γράμματα της αλφαβήτου και τις λέξεις ΝΑΙ, ΟΧΙ, ΑΝΤΙΟ.
Το χρησιμοποιούν μέντιουμ - διάμεσα αλλά και απλοί άνθρωποι για να επικοινωνήσουν με πνεύματα. Συνοδεύεται από ένα βέλος τριγωνικού σχήματος ή ένα ποτηράκι τα οποία λειτουργούν ως δείκτες για να δείχνουν τα γράμματα και έτσι να σχηματίζονται λέξεις ή φράσεις. Υποτίθεται ότι οι δείκτες κουνιούνται από το ίδιο το πνεύμα το οποίο με αυτόν τον τρόπο εκφράζει αυτά που θέλει να πει αλλα και να κάνει "μαντείες" για το μέλλον.
Οι άνθρωποι που καλούν το πνεύμα κάθονται συνηθως σε ένα κυκλικό τραπέζι (seance). Υπάρχουν αναφορές για χρήση ανάλογων αντικειμένων στην αρχαία Ελλάδα αλλά και στην Αίγυπτο. Κατά τον Μεσαίωνα επίσης χρησιμοποιούσαν κύκλους και τροχούς μέσα στους οποίους έρχονταν τα πνεύματα και φανέρωναν το μέλλον.
Κάτι αντίστοιχο γίνεται με την "αυτόματη γραφή" ενώ στην αρχαιότητα η επικοινωνία αυτή γινόταν στα "νεκρομαντεία". Το "πινακάκι των πνευμάτων" από κάποιους αποκαλείται "ανοησία" ενώ από κάποιους άλλους "επικίνδυνο παιχνίδι" που μπορεί να ανοίξει την "πόρτα" σε σατανικά πνεύματα και δαίμονες.


το κειμενο ειναι απο εδω : http://www.pyles.tv/Dictionary/O/Ouija-Board--(.aspx

Ένας πίνακας Ouija (ενδεχομένως από τις γαλλικές και γερμανικές/ολλανδικές λέξεις για «ναι», το oui και ja),επίσης γνωστός ως πίνακας πνευμάτων ή ο ομιλών πίνακας, είναι ένας επίπεδος πίνακας που μαρκάρεται με τις επιστολές, αριθμοί, και άλλα σύμβολα, που χρησιμοποιούνται υποθετικά για να επικοινωνήσουν με οποιαδήποτε πνεύματα. Χρησιμοποιεί ένα planchette (μικρό καρδιά-διαμορφωμένο κομμάτι του ξύλου) ή τον κινητό δείκτη για να δείξει το μήνυμα του πνεύματος με να συλλαβίσει το έξω στον πίνακα κατά τη διάρκεια ενός séance. Τα δάχτυλα των συμμετεχόντων séance τοποθετούνται στο planchette, το οποίο τριγυρνά έπειτα ο πίνακας για να εξηγήσει τις λέξεις ή να γίνει φυσικά προφανές.

Το Ouija είναι ένα εμπορικό σήμα για έναν ομιλούντα πίνακα που πωλείται αυτήν την περίοδο από Parker Brothers.έχει γίνει ένα εμπορικό σήμα που χρησιμοποιείται συχνά γενικά για να αναφερθεί σε οποιοδήποτε ομιλούντα πίνακα.

Μετά από την εμπορική εισαγωγή του από το δεσμό Elijah επιχειρηματιών προς το τέλος 1890s, ο πίνακας Ouija θεωρήθηκε ως αβλαβές παιχνίδι αιθουσών ανεξάρτητο από τον απόκρυφο έως ότου διέδωσε το αμερικανικό Spiritualist μαργαριτάρι Curran τη χρήση του ως divining εργαλείο κατά τη διάρκεια του Πρώτου Παγκόσμιου Πολέμου. επικρατούσες χριστιανικές θρησκείες και μερικά occultists έχουν συνδέσει τη χρήση του πίνακα Ouija με απειλή της δαιμονικής κατοχής και μερικά έχουν προειδοποιήσει τους οπαδούς τους για να μην χρησιμοποιήσουν τους πίνακες Ouija.
ενώ οι οπαδοί Ouija αισθάνονται παραφυσικός ή υπερφυσικός είναι αρμόδιοι για τη δράση Ouija, μπορεί να εξηγηθεί πιό φειδωλά από τις ασυναίσθητες μετακινήσεις εκείνοι που ελέγχουν το δείκτη, ένα ψυχοσωματικό φαινόμενο γνωστό ως επίδραση ideomotor. Παρά την ύπαρξη από τις προσπάθειες της επιστημονικής κοινότητας, Ouija παραμένει δημοφιλές μεταξύ πολλών νέων.

το κειμενο σε μεταφραση : http://en.wikipedia.org/wiki/Ouija_board

μπορει να βλεπουμε το παραξενο και να το εκφραζουμε ως ανεξηγητο αλλα οταν βλεπουμε το αγνωστο τι κανουμε? ο ανθρωπος απο ενστικτο φοβαται παντα το αγνωστο!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chalimourdas
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2011, 03:26:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AINIGMATAKI ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΗΡΘΕ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗ????ΕΛΕΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ @@@@@!!!ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΨΕΜΑ ΠΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟ..ΓΙΝΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΛΕΣΕΣ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ,ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΗΡΘΕ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ,ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΛΙΚΗΣ?ΤΑ ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ?ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΖΟΠΙΤΣΙΡΙΚΙΑ ΧΑΛΑΝΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.ΟΥΤΕ Ο ΠΙΟ ΒΛΑΚΑΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΛΗΣΗ ΠΝΕΥΜΑΤΩΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΛΚΙΑ (ΣΟΡΡΥ ΝΕΥΡΙΑΖΩ ΓΤ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ)ΤΟ ΧΑΡΤΟΝΙ,ΤΟ ΠΟΤΙΡΑΚΙ Η ΤΟ OUJA BOARD...ΕΝΑΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΠΝΕΥΜΑ ΜΕ ΠΟΤΗΡΑΚΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΚΕΙΝΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΠΙΤΙΑ ΑΜΑΞΙΑ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

erzebet_bathory
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2011, 21:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα.παρακολουθω καιρο τις ενδιαφερουσες συζητησεις κ ειπα να γραφτω κ να συμμετεχω κι εγω μιας κ λατρευω το μεταφυσικο ...
κι εμενα μου την σπανε κατι ατομα που ψευδονται ωστε να το παιξουν καποιοι. ελεος.δεν τρωμε κουτοχορτο.
στο θεμα τωρα. δεν εχω ασχοληθει ως τωρα ουτε με το ποτηρακι ουτε με το ouija bord αν κ το εχω σκεφτει πολλες φορες. παντως πιστευω οτι οποιος το επιχειρει πρεπει να ναι πολυ προσεκτικος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

RedArrowZ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2011, 11:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά με όλα αυτά τα ούζα όυζα oui-ja κ.λ. θυμήθηκα αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=7agWcksGGH8Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OuijaKozani
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2012, 16:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ouija boards e ?
endiaferon thema.
wicca ti akrivws xreiazese ?

6ZT6HR6Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OuijaKozani
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/04/2012, 16:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ap oti vlepw exoun paramelisei afto to thema peri ouija.
giati etsi?
moipws den eixan eidikes voitheies ? plirofories ?
makari na mporousa na vro to attomo p ekane afto to thema
ton ''wicca'' an kai oi teleutees tou apantiseis einai apo to 2003
: ti na po... opoios xreiazete voitheia me afto to thema as mou pei. apo simera tha eimai energo melos

6ZT6HR6Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy