ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 - Κινηματογράφος -
 Τί το ήθελα;;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Sirax
Νέο Μέλος

Jamaica
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 05:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KILL BILL Vol1,μεγαλη πατατα.
YΓ:εκτος αν σας αρεσει η Τhurman σε εκδοση "ολα τα σφαζω ολα τα μαχαιρωνω"

Non spero a niente,non temo nessuno,sono libero(N.K)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

omega
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
167 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2003, 13:14:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα περιμένουμε φίλε sirax την άλλη Παρασκευή να δούμε και εμείς τί παίζεται γιατί εδώ Kill Bill (Quentin Tarantino) άλλα έχουν ειπωθεί.
Παρεπιμπτώντως, οι προηγούμενες ταινίες του Tarantino σου άρεσαν;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sirax
Νέο Μέλος

Jamaica
43 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2003, 18:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Παρεπιμπτώντως, οι προηγούμενες ταινίες του Tarantino σου άρεσαν;

Ναι αρκετα,γιαυτο κιολας απογοητευτηκα με το συγκεκριμενο εργο.
Ελπιζω το 2 μερος να ειναι καλυτερο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2003, 10:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες...

Είμαι και εγώ ένας από αυτούς που πήγαν και είδαν το KILL BILL. Τί να σας πω βρε παιδιά.... Πολύ αίμα (ΑΛΛΑ ΠΑΑΑAAΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!), πολλές σφαγές, πολλή βία αλλά όλα δοσμένα με έναν τρόπο που θυμίζει ταινίες του ’70.

Δεν ξέρω αν κάποιοι/ες από εδώ το βρήκαν ενδιαφέρον, τρομερά σκηνοθετημένο ή δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο, προσωπικά εγώ είχα πολύ καιρό να γελάσω έτσι.... Και δεν είναι να πεις ότι ήμουν μόνο εγώ, όλος ο κινηματογράφος να σείεται από τα γέλια...

Θέλετε οι ατάκες;;;; Θέλετε τα υπερβολικά καρατεκαρίστικα στιγμιότυπα;;; Θέλετε οι (πραγματικά) εκατοντάδες σφαγές, που καταντάνε μονότονες;;;; Θέλετε οι σκηνές με το αίμα, που όποιον έσφαζε η Ούμα Θέρμαν, έτρεχε το αίμα του λες κι είχε μέσα του τρόμπα, πιεστικό ή σύστημα ψεκάσματος;;;;

Δεν γνωρίζω εάν οι σκηνές του Tarantino, είχαν 2ο και 3ο επίπεδο ή νόημα, γιατί απλά τα στιγμιότυπα δεν με άφηναν να σκεφτώ ούτε στο ελάχιστο.... Όλο με προκαλούσαν να γελάσω....

Από την άλλη σαν υπόθεση ήταν πολύ καλό. Αλλά ο τρόπος που ήταν γυρισμένο αποδιοργάνωνε όλη την ταινία....

Δεν ξέρω.....

Τί κι αν είναι η 4η ταινία του Ταραντίνο..... Μετά από αυτό που είδα, αν δεν γυρίσει άλλες 15 δεν ξαναβλέπω ταινία του......


-------------------------
Μώρε κάτι θέλει να μου πει η ζωή...... Αλλά τί είναι αυτό;;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/12/2003, 21:18:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες...

Χθες είδα Tο Kαταφύγιο του Tρόμου....

Ένα σας λέω μόνο (ειδικά σε όσους δεν άρεσε το τελευταίο δημιούργημα του Tarantino )... Εκτίμησα το KILL BILL , για το οποίο τόόόόόσα είχα γράψει!!!!!

Ο οδηγός έλεγε: Μια παρέα τελείωσε το κολέγιο και πάει διακοπές σε καταφύγιο σε ένα δάσος. Εκεί εμφανίζεται ένας τύπος που φέρει έναν μεταδιδόμενο ιό που «τρώει» τις σάρκες. Ο τρόμος ξεκινάει....

Κανονικά έπρεπε να λέει: Η ΜΠΟΥΡΔΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ!!!!! Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο άθλιο σενάριο (κάθε 3 λέξεις πετάνε και έναν επιθετικό προσδιορισμό: f***ing, έτσι να τους βρίσκεται!!), πόσο γελοία (σχεδόν παιδαριώδη) υποκριτική και πόσους τόνους αηδίας και σάπιας σάρκας έχουν ρίξει (μπας και γίνει ταινία τρόμου αυτό το εξάμβλωμα...).

Άχρηστες σκηνές σεξ, απότομες εναλλαγές εικόνας συνοδευόμενες με απότομους ήχους για να τρομάξει ο έρ’μος ο θεατής, ένας τόνος ΚΛΙΣΕ και ένα από τα πιο συνηθισμένα φινάλε ταινιών (ξέρετε αυτό το τέλειωσε η ταινία, απέθαναν όλοι, και τώρα το κακό έχει ξεφύγει από τον έλεγχο και έρχεται και σε εσένα!!!!!!) συνθέτουν αυτήν την απόλυτη γελοιότητα.....

Ας τους εξηγήσει κάποιος ότι ταινία Τ-Ρ-Ο-Μ-Ο-Υ είναι αυτή που σε Τ-Ρ-Ο-Μ-Α-Ζ-Ε-Ι, και όχι αυτή που σου φέρνει αναγούλα κάθε φορά που βλέπεις να ξερνάνε μπιτόνια αίμα λόγω του εσωτερικού τους σαπίσματος, να τους πέφτουν οι σάρκες, να είναι ζωντανοί και να τους τρώνε τα σωθικά οι σκύλοι...

Όπως καταλαβαίνετε πάλι τα ξανάκλαψα τα 7 ευρούλια μου..... Μόνο που αυτήν την φορά, με αναφιλητά!!!! Γιατί δεν φτάνει που ήταν ΦΑΒΑ, έχει και μεγάλη διάρκεια!!!!!

Προσωπικά την συγκαταλέγω στο είδος των ταινιών που βάζει π.χ. το STAR μετά τα μεσάνυχτα. Και ούτε εκεί της αξίζει να προβληθεί.......

Ένα απλό, σαχλό, αίσχος.......


Υ.Γ.#1: Για να καταλάβετε περί τίνος αηδίας αναφέρομαι: Μια ξύριζε τα πόδια της, ταυτόχρονα έκλαιγε (οπότε είχε κλειστά τα μάτια της) και δεν έβλεπε που της είχαν φύγει τα πετσιά!!!!! Πάνω στα ξεπετσιάσματα, ξαναξύριζε, οπότε ξεπετσιαζόταν περισσότερο!!!! Μόνο όταν άνοιξε τα ματάκια της κατάλαβε ότι λίγο ακόμη και θα ξύριζε το μεδούλι.... Α! Ταυτόχρονα έλιωνε και η πλάτη της. Έτσι αυτοβούλως!!!! ΚΑΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΟΥΤΕ ΑΙΜΟΡΡΑΓΟΥΣΕ ΟΥΤΕ ΠΟΝΑΓΕ!!!!!! ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ!!!!!!


Υ.Γ.#2: Κάπου παίζει και ένα παιδάκι που έμενε σε έναν οικισμό λίγο πιο έξω από το δάσος. Αυτό το παιδάκι λοιπόν είχε μια μανία να δαγκώνει τον κόσμο. Σε μια στιγμή λοιπόν και ενώ είχαμε δει ότι «κάτι δεν πάει καλά με τον μικρό», αυτό ορμάει σε έναν από τους πρωταγωνιστές κάνοντας κάτι καρατέκα κινήσεις που θύμιζαν Μπρους Λι, Τζάκι Τσαν και MATRIX…… Άσχετο με την όλη υπόθεση και χωρίς κανένα νόημα για την ταινία αυτά τα πλάνα, ο σκηνοθέτης αποφάσισε να μας τα δείξει και σε αργή κίνηση για να τα κατανοήσουμε καλύτερα!!!!!


ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΑΥΤΌ ΤΟ ΜΑΚΡΟΣΚΕΛΕΣ ΜΗΝΥΜΑ:

ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝΕ!!!!!! ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΡΟΜΑΞΕΤΕ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΣΤΕΛΛΑΣ ΜΠΕΖΑΝΤΑΚΟΥ!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΟ, ΠΑΝΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΑΝ ΥΠΟΘΕΣΗ!!!!!

-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!!!! ΣΕ ΟΛΑ!!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας).

Edited by - bladerunner on 14/12/2003 21:23:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimsot
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
241 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2004, 23:31:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φιλοι σημερα ειδα το "THE CORE" σε DVD και ευχαριστω το θεο που με εκανε να μην το δω στο σινεμα και κλαψω τα λεφτα μου

τι παραμυθι ηταν αυτο ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΒΑΡΩΝΟΥ ΜΥΝΧΑΟΥΖΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΓΟ ΕΚΤΡΟΜΑ

ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΧΗΜΕΙΑΣ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ ΚΤΛ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΙΣ ΦΥΣΗΣ ΜΑ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΛΕΩ ΙΣΟΠΕΔΟΘΗΚΑΝ. ΕΛΕΟΣ

ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΛΑΤΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΑ...ΚΑ ΤΟ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ

ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΑΥΤΟΣ Ο ΒΛΑΚΑΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΦΥΛΑΚΗ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΒΑΡΕΘΙΚΑ ΝΑ ΜΕ ΣΩΖΟΥΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΜΕ ΕΒΡΑΙΚΑ ΟΝΟΜΑΤΑ (ΡΕΒΕΚΑ , ΤΖΟΣΟΥΑ ) ΜΕ ΜΑΓΙΚΕΣ ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΡΩΤΟΠΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟ 1,5 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ

ΑΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΗΤΑΝ ΚΩΜΩΔΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ


ΠΑΝ ΔΕ ΑΥ ΤΟ ΓΙΓΝΟΜΕΝΟΝ ΥΠ' ΑΙΤΙΟΥ ΤΙΝΟΣ ΕΞ ΑΝΑΓΚΗΣ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ. (ΠΛΑΤΩΝ)
dimsotΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2004, 00:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ναι..... Ποιός είχε να την πατήσει καιρό στο σινεμά;;;;;; ΕΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για σας φίλοι της στήλης των πατατών..... Την ξανάπαθα. Εμ δεν βάζει μυαλό θα πείτε, έλα όμως που πήγα να δω κουλτούρα.

Ένα σας λέω....

Ονειροπόλοι του Μπερτολούτσι....

Μιλάμε για ΤΗΝ τσόντα. Και δεν εννοώ κάποια αισθησιακά πλάνα με υπονοούμενα που άντε και έδειχναν λίίίίγο στήθος.

ΟΛΑ!!! ΑΕΡΑ ΠΑΤΕΡΑ!!!! ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΑΣ!!!!

Και να είχαν κάποιο νόημα, πάει και έρχεται....

Τώρα να μιλάνε για το παλιό σινεμά και ξαφνικά να αρχίζουν ΤΑ ΟΡΓΙΑ (και δεν είμαι πουριτανός.....), δεν μου κόλλαγε και πολύ.... Και όταν λέμε οργιώδεις καταστάσεις το ΕΝΝΟΩ!! Έχετε xάρη που δεν θέλω να ανεβάσω περιγραφές μέσα σε αυτό το site.

Και όλα αυτά για να μας μιλήσει για τα γεγονότα του Μάη του '68 στο Παρίσι....

Όπως θα έλεγε και η χήρα Μήτσι: Άσχετο, στρατηγέ μουουουου.....

Αυτά από έναν ταλαίπωρο κινηματογραφόφιλο.... Για να δούμε τι άλλο θα δούμε γιατί περίεργα ξεκίνησε η χρονιά...

Υ.Γ.: Πάντως είχε γέλιο. Ειδικά με κάτι σχόλια ενός μπροστινού μου....

-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!!!! ΣΕ ΟΛΑ!!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2004, 21:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους και όλες...

Καταλαβαίνω πως κοντεύω να μονοτονήσω το συγκεκριμένο θέμα, αλλά με μια μικρή εξαίρεση (βλέπε 3ο Άρχοντα!!), η σινεθεάσεις μου αποδεικνύονται τραγικά λανθασμένες.......

Αυτή την φορά η πανολεθρία ήρθε από το dvd......

40 μέρες και 40 νύχτες.... Η απόλυτη βλακεία! Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν αυτήν την *%##@*@# που παρακολούθησα. Το μόνο που σου έρχεται να κάνεις μετά το τέλος της ταινίας, είναι να αυτομουτζώνεσαι για 40 μέρες, που χαράμησες χρόνο για μια τέτοια σαχλαμάρα.

Τραγική έλλειψη έμπνευσης. Σαν αρχική ιδέα αρκετά ενδιαφέρουσα, μα σαν απόδοση έχανε από παντού... Γιατί η αποχή από το σεξ για 40 μέρες και 40 νύχτες, πιστεύω ότι είναι μια πρώτης τάξεως βάση για κωμωδία. Αλλά μια έμπνευση δεν φτάνει...

Αυτά από μένα... Α! Και καλό μήνα!!!!

-------------
ΤΟΛΜΗΣΤΕ!!!! ΣΕ ΟΛΑ!!!

-Αν χάσετε θα έχετε πάρει ένα ωραίο μάθημα.
-Αν νικήσετε θα έχετε την χαρά την νίκης (ίσως της πρωτοπορίας).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SAUDi
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
180 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2004, 02:09:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SAUDi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
To "man of the moon"
Matrix II kai III
solaris

(πατατες!!!!)

ps. Το cube παντος μαρεσε αρκετα και το παλιο και το 2:p


-=Rabigh , D4 lost C1ty in Da D3sert o Ar4bia=-Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy