ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 OΡΦΕΑΣ ΚΑΙ ΟΡΦΙΣΜΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2003, 00:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΤΗΡ ΠΑΝΤΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΓΝΩΣΕΩΝ ΕΣΤΙ Ο ΟΡΦΕΥΣ

Επανερχομαι σε 2 ημερες.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IOLH
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2003, 23:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IOLH  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι πληροφορίες που αναπτυχθησαν στο θεμα ειναι αξιολογες.
΄Πιστευω οτι μεγαλυτερη σημασια εχει η επαφη με το θεμα, η γνωση που προερχεται απ αυτην, παρα η καταληξη της οποιας αληθειας.
Οσοι γραφουν για το θεμα σιγουρα το εχουν ψαξει, και συγχαρητηρια ασχετα με την καθε αποψη και διαφωνια.

Ειμαι νεο μελος αν και εχω διαβασει πολλες δημοσιευσεις σας, και ειναι πολυ ενδιαφερον να συνεχεισει το θεμα.

ευχαριστω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πασχαλης
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
480 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2003, 00:42:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πασχαλης  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Πασχαλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΑΣ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!


ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΡΟΜΟΣ Ή ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΔΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΤΟΤΕ ΧΑΡΑΞΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ
Odysseus_Nemo


Συγγνωμη για την καθυστερηση.......Χρωσταω........Συνεχιζω αμεσα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Roxanne
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 01:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Roxanne  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας και καλως σας βρηκα. Η μηπως με βρήκατε?...

Σχεδον δυο χρονια μετα την έναρξη του θεματος, σε μια αναζητηση μου στο διαδικτυο με λεξη κλειδι Ορφευς, σας βρηκα.
Ο λογος της αναζητησης μου ήταν μια εσωτερικη παρορμηση που προσφατα με οδηγησε στο να ονομασω τον γιο μου: Ορφεα.

Σας ευχαριστω όλους για τις πολυτιμες πληροφοριες και τους δρομους αναζήτησης που μου ανοιξατε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

analphabet
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/12/2004, 14:23:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους analphabet  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας έρχομαι αύριο με στοιχεία παιδιά

BE CAREFUL WHAT YOU WISS IS WHAT YOU WANT !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krisnna
Πλήρες Μέλος

Greece
1040 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2004, 09:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krisnna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περί Ορφέως και Ορφισμού υπάρχει και ένα πολύ κατατοπιστικό Άρθρο στο διαδίκτυο:
http://hellenic-tribune.roswellcomputing.com/article.php?story=20040922161927923

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟ ΧΩΡΙΣ ΑΓΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΦΕΛΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy