ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ΟΛΥΜΠΙΟΙ ΘΕΟΙ : ΥΠΗΡΞΑΝ ; ;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 21:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε αναζήτηση της αληθειας (εν συντομία ΑΤΑ)

Δεν είσαι αρκετά σαφής.
Ποιοί είναι οι εγωήινοι που μοιάζουν με εμας?
Τώρα για το αν οι Ολύμπιοι θεοί ήσαν εξωγήινοι... πάει αλλου.
Μέχρι στιγμής συζητούμε για το αν υπήρξαν στην πραγματικότητα.
Φιλικά
allzzaro


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 23:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω θα πω παντως, ποτε μην λες ποτε...

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2003, 23:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν αναφέρεσαι σε μένα alastis .. ναί ποτέ δεν λέω ποτέ.
Απλά ο φίλος ατα δεν εχει διατυπωσει καλά αυτό που θέλει να πεί και ετσι δεν τον καταλαβαίνω.
Φιλικά
ALLZZARO

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 01:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ουφ,κουραστηκα να διαβαζω τις απαντησεις σας σε αυτο το θεμα.

Δυσκολο να δοθει απαντηση σε αυτο το ερωτημα ουτε κανεις μπορει να απαντηση με σιγουρια.Υπαρχουν πολλες θεωριες αλλα εγω συμφωνα με τα οσα εχω διαβασει πιστευω η στην εξωγηινοι προελευση των 12 θεων η στο οτι ητανε 12 ηγετες που σωθηκανε μετα απο ενα γεγονος που εχει στιγματισει την ιστορια της ανθρωποτητας αλλα αποκρυπτεται για καποιους λογους.Αυτο το στηριζω στο οτι ειναι απιθανο οι Ελληνες ετσι ξαφνικα και απο το πουθενα μεσα σε 600-800 ετη συμφωνα με τα οσα μας διδασκουν να καταφερανε να αναπτυχθουνε τοσο πολυ τεχνολογικα και φιλοσοφικα.Δεν μπορει ας πουμε οι προγονοι μας να γνωριζανε οτι υπαρχουν 13 πλανητες στο ηλιακο συστημα οταν αυτο το βρισκουνε σημερα οι επιστημονες.Αυτο σημαινει 2 πραγματα.
1)Οι ιστορια να μην ειναι αυτη που μας διδασκουν αλλα να υπαρχει ιστορια χιλιαδων ετων που αγνοουμε και κατι να συνεβη και ολα να χαθηκανε με ενα "ΠΥΡΗΝΙΚΟ" πολεμο της εποχης ας πουμε και μερικη απο την γνωση να μεταφερθηκε στους νεους κατοικους αυτου πλανητη απο καποιους αλλους που σωθηκανε η
2)Οι Ελληνες να ητανε τοσο εξυπνοι τελικα που ειχανε ανακαλυψει τα παντα ενω ολοι οι λαοι διπλα τους τοσο κουτοι.

Θα προτιμησω το πρωτο ενδεχομενο γιατι συμφωνα με τα οσα εχω διαβασει και οι Ατλαντες υπηρξανε και οι Ελληνες ειχανε φτασει σε υψηλα επιπεδα τεχνολογικα πριν τον κατακλυσμο του Δευκαλιωνα η πριν απο εναν "ΠΥΡΗΝΙΚΟ" πολεμο.Αυτο σημαινει οτι πως και σημερα εαν γινει ενας πυρηνικος πολεμος καποιοι θα σωθουνε γιατι εχουνε φροντισει οι κυβερνησεις τους γι αυτο,οποτε στη συνεχεια θα μεταφερουνε την γνωση τους στους νεους κατοικους της γης.

Καπως ετσι πιστευω οτι εγινε και με τους 12θεους,Οι ηρθανε απο μακρια και διδαξανε τα οσα ξερανε στους Ελληνες η απλως σωθηκανε απο καποιο γεγονος μου κατεστρεψε ολη την ανθρωποτητα.

Δεν ξερω αν βοηθαω αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.

Τωρα οσον αφορα το ποιος δημιουργησε τους 12 θεους εκει το ερωτημα ειναι σαν ντομινο,γιατι εαν βρουμε το ποιος τους δημιουργησε,αυτον που τους δημιουργησε ποιος τον δημιουργησε????

Αρα ας βρουμε πρωτα ποιος δημιουργησε εμας και μετα βρισκουμε ποιος δημιουργησε,αυτους που μας δημιουργησαν!!!

Σας τρελανα?Ελπιζω πως οχι!

"Πιστευω μοναχα οτι παρουσιαζετε με τροπο πειστικο στην σκεψη μου"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 09:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οι προγονοι μας να γνωριζανε οτι υπαρχουν 13 πλανητες στο ηλιακο συστημα οταν αυτο το βρισκουνε σημερα οι επιστημονες.

Αυτό το γνωρίζαν πιο πρίν οι Χαλδαίοι...

Σχετικά με το θέμα τώρα, κατά την ταπεινότατη άποψη μου Υπήρξαν και Υπάρχουν αλλά όχι στην μορφή που φανταζόμαστε...
Δεν έχω απόδειξη για αυτό αλλά μόνο προαίσθημα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 10:18:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν αυτην την στιγμη θα επρεπε να στειλει η ανθρωπότητα μια ομάδα επιστημόνων για να "αναπαράγει" το ειδος μας σε εναν αλλο πλανήτη πόσους και με τί ειδικότητες θε έπρεπε να στείλει,σκεφθήτε καλα τι εκπροσωπεί ο κάθε θεός...
Πές οτι το "μπολιασμα" αυτο γινετε για τον λόγο οτι η γη εχει πλεον φτασει στην ημερομηνία ληξης της,και ο λόγος ειναι απλός η "τεχνολογια", αυτη μας βοηθα και συνναμα μας εξοντώνει...
Οπότε η νέα κλωνοποιημενη ανθρωπότητα (εξου και ο ορισμος Θεος) θα επρεπε να ξεκινησει απο τα βασικα, χωρις τεχνολογιες, για να μην φτασει τοσο γρηγορα στο σημείο που εφτασε η προηγουμενη γη.
Ο ρόλος των θεών απο την ιστορία φαινετε σαφεστατος, ήταν πανταχου παρόντες για την επιβολη της ταξης και την βοηθεια των "πιστων" τους.
...θα συνεχίσω καποια αλλη φορα με την θεωρία μου...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 10:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΕΝΔΙΑΓΕΡΟΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ.

quote:
Ποιοί είναι οι εγωήινοι που μοιάζουν με εμας?

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΩΝ Ε, ΕΙΜΕΙΣ(ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ) ΚΑΤΑΓΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΙΡΙΟ(ΤΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΑΣΤΡΟ ΣΤΗ ΓΗ) ΑΡΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΕΜΑΣ. ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΟΙ ΘΕΟΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΤΟΥΣ, ΔΕ ΞΕΡΩ.

ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΩ.ΤΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΑΛΛΟΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΟΤΙΜΙΤΙΚΟ!!!!???????
ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΕΞΥΠΝΟ ΠΑΡΑ ΕΞΩΓΗΙΝΟ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 10:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
για κάνε φιλε μου οτι μεγαλώνεις σε ενα χωριο στο... αφγανισταν ας πουμε και τότε πές μας τι γνωσεις θα είχες?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 13:36:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΙΟΝ
με πιανεις αδιαβαστο.
quote:
Αυτό το γνωρίζαν πιο πρίν οι Χαλδαίοι...

Ο 13 πλανητης αναφερετε στους Ορφικους υμνους.Ποιοι ητανε οι Χαλδαιοι και ποσο πριν απο τους Ελληνες υπηρξανε?Αν μπορεις δωσε μου πληροφοριες γιατι δεν τους γνωριζω.

quote:

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ ΤΩΝ Ε, ΕΙΜΕΙΣ(ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ) ΚΑΤΑΓΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΙΡΙΟ(ΤΟ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΟ ΑΣΤΡΟ ΣΤΗ ΓΗ) ΑΡΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΕΜΑΣ. ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΟΙ ΘΕΟΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΤΟΥΣ, ΔΕ ΞΕΡΩ.

ΠΑΝΤΩΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΩ.ΤΟ ΟΤΙ ΜΑΣ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΑΛΛΟΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΟΤΙΜΙΤΙΚΟ!!!!???????


Αν μας την εφεραν τελικα οι Σειριοι τη γνωση δηλαδη τι αλλαζει?Καποιος αλλος που γνωρισει θα σου μεταφερει τη γνωση,παντα ετσι γινετε.Ποτε κανεις δεν γεννηθηκε εξυπνος!!!

"Πιστευω μοναχα οτι παρουσιαζετε με τροπο πειστικο στην σκεψη μου"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 14:02:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οι Χαλδαίοι είναι ολόκληρο κεφάλαιο απο μόνοι τους.
Χαλδαίοι είναι ο γενικός τίτλος των φυλλών που ζούσαν στην Μεσοποταμία (Ιρακ,Συρια σήμερα) Σουμέριοι, Ακάδιοι,Αμορίτες, Βαβυλώνιοι,Ασσύριοι και νομίζω Αραμαίοι. Είναι ένας γενικός όρος όπως λέμε εμείς Ελληνες ενώνοντας Αρκάδες,Μακεδόνες,Αχαιούς κλπ.
Ευρήματα για τον Χαλδαιϊκό πολιτισμό δείχνουν οτι υπάρχει απο το 4.000 π.χ. εκεί ανακαλύφθηκε η σφηνοειδής γραφή και οι πρώτοι νομικοί κώδικες (Νόμος του Χαμουραμπί),το εξηκονταδικό σύστημα κ.α.
Αυτοί που ξεχωρίζουν σαν φυλή και πολιτισμός είναι οι Σουμέριοι.
Αυτοί πρώτοι ονόμασαν την αστρολογία επιστήμη και σχεδίασαν τον ζωδιακό κύκλο. Επίσης κατέγραψαν τις κινήσεις του ήλιου ,της σελήνης, της Αφροδίτης , του Αρη και του Ερμή.
Ολα αυτά βρέθηκαν απο ανασκαφές στην Νίνευή σε 72 πήλινους πίνακες που χρονολογούνται κάπου στο 2.700 π.χ. αν θυμάμαι καλά...
Επίσης είχαν σεληνιακό ημερολόγιο 12 μηνών και 354 ημερών.
Αυτά τα ολίγα αν ψάξεις, θα βρείς περισσότερα και αξίζει γιατι θα δείς πολλά κοινά με τους Έλληνες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 15:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και οι Σημίτες ποιοί ήταν ΑΙΟΝ.

Ποιά η διαφορά των Χαλδαίων απο τους Σημίτες??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 15:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Τωρα οσον αφορα το ποιος δημιουργησε τους 12 θεους εκει το ερωτημα ειναι σαν ντομινο,γιατι εαν βρουμε το ποιος τους δημιουργησε,αυτον που τους δημιουργησε ποιος τον δημιουργησε????

Ναί πάει μακρυά ... ας μείνουμε στο αν υπήρξαν τουλάχιστον.
Και εγώ πιστεύω οτι η γνώση, ο πολιτισμός, γενικά πρέπει να ήταν παντού ανεπτυγμένος, Μεσσοποταμία, Αιγυπτος, Μεσόγειος.

Η Μεσόγειος δέχθηκε πολλές καταστροφές, καταστράφηκαν ολες οι αποδείξεις, ενώ στη Μεσσοποταμία δεν εγιναν τόσες πολλές φυσικές καταστροφές.
Τώρα ας μήν προσπαθούμε να βρούμε ποιός ήταν ανώτερος η κατώτερος πολιτισμός. Ερευνητές είμαστε .. μας ενδιαφέρουν τα πάντα.
Σε μία πόλη κάπου στα Αδανα της Τουρκίας η Τσατάλ Χουγιούκ προιστορική πόλη Σημιτικής καταγωγής, Ασσυριακής, Βαβυλωνιακής
θα μας πεί ο ΑΙΟΝ που τα κατέχει καλύτερα.. εχυναν μέταλλο απο το 8.000 ΠΧ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 15:25:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα που κολάνε οι Σημίτες ?

Τέλος πάντων...
Υπάρχουν οι Σημίτες Αραβες και οι Σημίτες Εβραίοι, απόγονοι κατα την παράδοση του Σήμ ,γιού του Νώε.
Για ποιούς απο τους δύο ρωτάς ?
Στην μεσσοποταμία λέγεται οτι οι Ακαδαίοι , οι μεγαλύτεροι αντίζηλοι των Σουμερίων ήταν Σημίτες.
Δεν ξέρω αν σε φώτησα...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 16:08:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για κάτσε οι Εβραίοι απο που κατάγονται?
Δεν είναι απόγονοι των Σουμέριων?

Τι διαφορά εχουν οι Σημίτες Αραβες απο τους Σημίτες Εβραίους?
Ποιοί ήταν οι Σημίτες Αραβες?
Οι Εβραίοι δεν είναι Αραβικής φυλής?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 16:49:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα κάτι αλλο που θέλω να ρωτήσω.
Ηρεμα μόνο. Μήν μου αγριέψεις.

Ο Γιαχβέ τι σχέση θα μπορούσε να εχει με τους Ολύμπιους θεούς.
Να γίνω πιο κατανοητός.
Το τόπικ είναι αν υπήρξαν οι Ολύμπιοι θεοί.
Λέμε οτι υπήρξαν. Ισως να μην ήταν θεοί. Να ήταν κάποια ανώτερη φυλή.
Ο Γιαχβέ ήταν θεός ή ήταν και αυτός κάποια ανώτερη φυλή?? Σαν τους Ολύμπιους θεούς.
Μιλάω για τον Γιαχβέ της ΚΔ.
Γιατί εχουμε και εναν αλλο Γιαχβέ οπως τον παρουσιάζει ο Ιησούς.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 20:33:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
Αν μας την εφεραν τελικα οι Σειριοι τη γνωση δηλαδη τι αλλαζει?Καποιος αλλος που γνωρισει θα σου μεταφερει τη γνωση,παντα ετσι γινετε.Ποτε κανεις δεν γεννηθηκε εξυπνος!!!


ΣΩΣΤΑ. ΔΕ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΕΤΣΙ. ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΤΗ ΓΝΩΣΗ, ΕΜΕΙΣ ΔΕ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΤΕΙΣ ΔΕ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ.

quote:
για κάνε φιλε μου οτι μεγαλώνεις σε ενα χωριο στο... αφγανισταν ας πουμε και τότε πές μας τι γνωσεις θα είχες?

ΕΔΩ ΕΡΧΕΣΑΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΑ ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΙ ΑΠ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΛΑΟΥΣ.

Edited by - ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ on 08/10/2003 18:40:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2003, 21:58:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Γιαχβέ τι σχέση θα μπορούσε να εχει με τους Ολύμπιους θεούς

Αllzaro κατσε γιατι θα γινω εγω εξαλος τωρα.
Εννοειτε πως καμμια σχεση γιατι αμα ειχε δεν θα γινοτανε ολη αυτη η διαμαχη αιωνες τωρα.

Βεβαια υπαρχει και μια θεωρια που λεει οτι ο Ιησους ητανε αποστατης απο καποιον πλανητη εξω απο το ηλιακο μας συστημα και ηρθε εδω για να χρησιμοποιοηθει απο τους Εβραιους για να προσπαθησει να αλλαξει την νοοτροπια των ανθρωπων της γης που ειχανε κυριευτει απο τον Ελληνισμο.Αυτο βεβαια παντα με προυποθεση οι Ελληνες να ειναι απογονοι των Σειριων και οι Εβραιοι αντιπαλοι φυλη οχι μονο εδω στη γη αλλα και σε ολο το διαστημα.Βεβαια απο θεωριες πολλες αλλα το θεμα ειναι το που μπορει να βρεις την αληθεια.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 12:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για κάτσε οι Εβραίοι απο που κατάγονται?
Δεν είναι απόγονοι των Σουμέριων?

Τι διαφορά εχουν οι Σημίτες Αραβες απο τους Σημίτες Εβραίους?
Ποιοί ήταν οι Σημίτες Αραβες?
Οι Εβραίοι δεν είναι Αραβικής φυλής?


Καταρχήν που κολάνε οι Εβραίοι στο τοπικ αυτο,δε μπορώ να καταλάβω εκτός αν και εδώ έχετε μαζευτεί όλοι οι Εβραιόφοβοι.

Οι εβραίοι δεν έχουν καμία σχέση με τους Σουμέριους. Οι Εβραίοι ήταν νομαδικός λαός που δεν είχε καν τα αναπτυγμένα πρώτυπα κοινωνικής δομής που είχαν ήδη αναπτύξει οι Σουμέριοι.
Για την καταγωγή των Εβραίων πολλές θεωρίες έχουν ειπωθεί, όχι μόνο μία. Εγώ κλείνω στο οτι προέρχονται απο την Αίγυπτο.

quote:
Ο Γιαχβέ τι σχέση θα μπορούσε να εχει με τους Ολύμπιους θεούς.

κατα τη γνώμη μου πάντα θα μπορούσε να έχει μεγάλη σχέση και καμία. Αυτό που λές εσύ Γιαχβέ σημαίνει Θεός, οκ ? Η μία, ανώτερη Δύναμη... άρα πολλές σχέσεις μπορεί να είχε με τους 12 αν αυτοί όντως υπήρξαν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neos
Μέλος 1ης Βαθμίδας


121 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 13:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
για κάνε φιλε μου οτι μεγαλώνεις σε ενα χωριο στο... αφγανισταν ας πουμε και τότε πές μας τι γνωσεις θα είχες?

ΕΔΩ ΕΡΧΕΣΑΙ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΑ ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΙ ΑΠ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ.


[/quote]

το θέμα ειναι για ποιούς "άλλους" μιλάς...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 18:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Καταρχήν που κολάνε οι Εβραίοι στο τοπικ αυτο,δε μπορώ να καταλάβω εκτός αν και εδώ έχετε μαζευτεί όλοι οι Εβραιόφοβοι.

Περίμενε βρέ αιον . Δεν είμαι Εβραιοόφοβος. Ερευνητής είμαι.
Ψάχνω τα πάντα. Ακούω τα πάντα . Μού αρέσει να ακούω τα πάντα.

Τώρα με ρωτάς πάντα ..``που κολάει αυτό``.. Μα γιατί να μήν κολάει.
Ηθελα πάντα να συζητήσουμε γιαυτό το το θέμα. Μόνο σας παρακαλώ να το συζητήσουμε ήρεμα. Χωρίς εθνικιστικές τάσεις.
Αυτοί δεν χωρούν στον ερευνητικό μας χαρακτήρα.

Επειδή ξεχνάω πολύ παρακαλώ να με διορθώσετε.
Ο Αβραάμ λοιπόν κατάγετο απο κάποια πόλη της Μεσσοποταμίας.
Να τα πάρουμε απο την αρχή δηλαδή απο τον Αδάμ??
Απο που θέλεις ή θέλεται??
Ο Αδάμ λοιπόν πρέπει να κατάγεται απο την Εριντού. Νότιανατολικά του Τίγρη ?? και ο Αδάμ λοιπόν εως και τον Αβράαμ φαίνεται να κατάγονται και να ζούσαν νομαδικά στην Μεσσοποταμία.
Tώρα εσύ για να λές οτι κατάγονται απο την Αιγυπτο κάποιο λόγο θα έχεις . Περιμένω να τον ακούσω.

quote:
κατα τη γνώμη μου πάντα θα μπορούσε να έχει μεγάλη σχέση και καμία. Αυτό που λές εσύ Γιαχβέ σημαίνει Θεός, οκ ? Η μία, ανώτερη Δύναμη... άρα πολλές σχέσεις μπορεί να είχε με τους 12 αν αυτοί όντως υπήρξαν.

Περίμενε τώρα.
Εδώ θέλω να καταλήξω. Τον Αβραάμ πότε τον χρονολογείς? ή πότε χρονολογείς τον κατακλυσμό του Νώε. Χρονογενεολογικά? ή εχεις κάποια προσωπική αντίληψη.
Εχει σημασία αυτό που σας λέω. Γιατί αν τοποθετήσουμε σύμφωνα με την ταπεινή μου γνώμη τον κατακλυσμό στο 10.000 ΠΧ σε σχέση με το 2.500 περίπου χρονογεονολογικά τότε πιθανόν να εχουμε να κάνουμε αλλους Ολύμπίους θεούς. Οχι με τους 12.
Δηλαδή.
Τώρα εμείς ξέρουμε οτι οι Ολύμπιοι θεοί ήταν 12.
Οταν , και αν οι αρχαίοι Ελληνες λάτρευαν τον Κρόνο... ή τον Ουρανό..
δεν υπήρχαν οι 12 θεοί. Ο Δίας και οι υπόλοιποι πρέπει να λατρεύτηκαν αργότερα.
Δεν ξέρω αν γίνονται κατανοητός.
Εάν οι αντιλήψεις μου δεν συμπίπτουν με τις δικές σας δεν πειράζει. Απλά συζητάμε. Μία γνώμη είπα.
Φιλικά
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 18:32:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αllzaro κατσε γιατι θα γινω εγω εξαλος τωρα.
Εννοειτε πως καμμια σχεση γιατι αμα ειχε δεν θα γινοτανε ολη αυτη η διαμαχη αιωνες τωρα.

Οχι Tyanea μου μήν μου γίνεις έξαλλος.
Εξάλλου δεν εχω την πρόθεση να σε κάνω έξαλλο.
Εάν δεν είχα πνευματικές ανησυχίες ή είχα εμπεριστατωμένες απόψεις δεν θα συζήταγα με εσάς. Θα ήμουν ξερόλας. Δεν είμαι ξερόλας.
Επειδή ομως είχα ανέκαθεν 50 χρόνια τώρα ερευνητικό χαρακτήρα γιαυτό δεν παύω ακόμα και τώρα να ψάχνω.
Κάθε γνώμη οποιουδήποτε είναι σεβαστή.

Ακόμα και αυτή που μου ανέφερες για τον Ιησού οπωσδήποτε δεν την ασπάζομαι αλλά δεκτή.. στα υπόψιν..
Φιλικά
allzzaro

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 18:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
AION ξέχασες να μου εξηγήσεις ποιά είναι η διαφορά των Σημιτών Εβραίων με των Σημιτών Αράβων.

Αν δεν κάνω λάθος απο αυτά τα λίγα που ξέρω είναι οτι οι Σημιτική φυλή
απλά κατοικούσε ανατολικά της Μεσοποταμίας. Δηλαδή ήταν οι Φοίνικες??


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
82 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 18:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΝΑΖΗΤΗΣΗΤΗΣΑΛΗΘΕΙΑΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΛΑΟΥΣ(ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΑ ΤΩΡΑ)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 20:11:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οκ τώρα έπιασα την σκέψη σου!
και είναι καλή και λογική σκέψη...αλλά γιατι δεν ξεκαθαρίζεις απο την αρχή ?
Δεν έχουν βρεθεί στοιχεία για το οτι οι Ελληνες λάτρευαν τον Κρόνο, τα αρχαιότερα στιοχεία μας πάνε στον Μινωικό πολιτισμό οπου οι Κρητες λάτρευαν τον Δία κα ιτον μετέδωσαν στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Πάντως ολόκληρωσε το σκεπτικό σου γιατι με μπρίζωσες... έχει πολύ ενδιαφέρον !

Λογικά οι Σημίτες ήταν οι Φοίνικες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 20:33:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
οκ τώρα έπιασα την σκέψη σου!
και είναι καλή και λογική σκέψη...αλλά γιατι δεν ξεκαθαρίζεις απο την αρχή ?

Εχω δύο προβλήματα
Το ενα είναι οτι δυσκολεύομαι να εκφράστώ.
Και το αλλο είναι οτι δεν θέλω να μου σούρεις τίποτα...
ξέρεις.
Οφείλω να ομολογήσω οτι σε αλλα τόπικ σου ειπα πολλά για τα οποία εχω μετανοιώσει.. αλλά εντάξει πες μου και εσύ οτι θές.

quote:
Πάντως ολόκληρωσε το σκεπτικό σου γιατι με μπρίζωσες... έχει πολύ ενδιαφέρον !

Ναι ολοκληρώνω οσο μπορώ βέβαια .. μην με πιέζεις..
Ο ``μύθος`` των 12 Ολυμπιων θεών... είναι μύθος οπου γράφτηκε πολύ αργότερα??
Δηλαδή
Οι αρχαίοι Ελληνες (οταν λέω Ελληνες εννοώ αυτούς που κατοικούσαν εκείνη την εποχη στο Μεσόγειο) το 10.000 ΠΧ Λάτρευαν τον Κρόνο ή τον Ουρανό ή ολα αυτά επινοήθηκαν αργότερα το 1500 ΠΧ.
Μου απάντησες βέβαια αλλά λέω αν σε περίπτωση οι Ελληνες λάτρευαν τον Κρόνο το 10.000 ΠΧ και οι Ισραηλίτες λάτρευαν τον Γιαχβέ το 10.000 ΠΧ πιθανόν να θεωρηθεί η ιδια θεότητα.
Βέβαια δεν εχουν καμμία σχέση ο Κρόνος με τον Γιαχβέ αλλά κάπου στη Μεσσοποταμία κάποτε λατρευόντουσαν τα Κρόνια. Να ψάξω να βρώ σχετικά...
Συνεχίζω...
Το 10.000 ΠΧ εγινε κάτι κοινό. Και οι δύο λαοί ειδοποιήθηκαν ταυτόχρονα για τον κατακλυσμό. Τώρα αν ο ενας λαός το εκλεψε απο τον αλλον αυτό είναι αλλη υπόθεση.

Δεν μου απάντησες για την καταγωγή των Εβραίων.
Με το τσιγκέλι στα βγάζω ...
Εφόσον ο Αδάμ και ο Αβραάμ ήτο Σουμέριοι ή Χαλδαίοι ή γενικά απο τη Μεσσοποταμία γιατί δεν είναι Αραβες???
Οι Φιλισταίοι σημερινοί Παλαιστίνιοι γιατί είναι Αραβες?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 20:57:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βέβαια δεν εχουν καμμία σχέση ο Κρόνος με τον Γιαχβέ αλλά κάπου στη Μεσσοποταμία κάποτε λατρευόντουσαν τα Κρόνια.

Eνδιαφέρον! Μήπως όμως τα μπερδεύεις με τα Saturnalia που γιορτάζονταν από τους Ρωμαίους? Περιμένω περισσότερα επ'αυτού...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 21:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οχι avallon αν ψάξεις κάπου στο google θα βρείς πολλά σχετικά.

Ο Κρόνος ήταν ενας κακός Θεός οπως περιγράφεται οπου κατάπινε τα παιδιά του καθώς και ενας φοινικικός θεός ο Μολόχ ο οποίος και αυτός κατάπινε τα συμβάντα του παρελθόντος..... υπάρχουν σχετικά...

Εχουμε λοιπόν τρείς θεούς την ιδια εποχή που μοιάζουν πολύ μεταξύ τους.

Ο Κρόνος, ο Μολόχ, ο Γιαχβέ και ίσως και αλλοι οι οποίοι εχουν ενα κοινό. Ειναι ολοι τους κακοί και υπάρχουν την ιδια εποχή.
Σε ολες τις θεότητες υπάρχουν οι σχετικές διαμάχες μεταξύ τους σε οτι αφορά την εξουσία. Τώρα τι θεοί ήταν τι να σας πώ..

Περιμένω νέα σας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 21:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Allzzaro

quote:
Το 10.000 ΠΧ εγινε κάτι κοινό. Και οι δύο λαοί ειδοποιήθηκαν ταυτόχρονα για τον κατακλυσμό. Τώρα αν ο ενας λαός το εκλεψε απο τον αλλον αυτό είναι αλλη υπόθεση.

Δεν μου απάντησες για την καταγωγή των Εβραίων.


Πηγες πολυ πισω φιλε.
Αυτες οι χρονολογιες που λες δεν παιζουν ουτε στα πιο τρελα ονειρα των Εβραιων.Συμφωνα με τις γραφες ο Αδαμ και η Ευα "γεννηθηκανε" το 4000πχ αρα ουτε στην φαντασια δεν υπηρχαν Εβραιοι το 10.000πχ.
Ελληνες βεβαια συμφωνα με τους μελετητες υπηρχαν αν και ακομα στα σχολικα εγχειριδια δεν εχει γραφτει κατι τετοιο και ειμαι σιγουρος οτι οσο Εβραιοκρατηται η Γη δεν προκειτε να γραφτει.
Οσο για την καταγωγη των Εβραιων εδω δεν ξερω να σου απαντησω αλλα αμα το παρεις θεολογικα πλαστηκανε απο τον πατερα του Ιησου.

quote:
Ο ``μύθος`` των 12 Ολυμπιων θεών... είναι μύθος οπου γράφτηκε πολύ αργότερα??

Και ποιος σου ειπε οτι ειναι μυθος?Μεσα στην Ελληνικη Μυθολογια κρυβονται οι μεγαλυτερες αληθειες.Και την Ιλιαδα για μυθο την ειχανε μεχρι που βρεθηκανε τα ερειπια της Τροιας και τα περι μυθου τα κανανε ολοι γαργαρα,βεβαια ακομα στα σχολεια σαν μυθος διδασκεται.

quote:
Οταν , και αν οι αρχαίοι Ελληνες λάτρευαν τον Κρόνο... ή τον Ουρανό..
δεν υπήρχαν οι 12 θεοί. Ο Δίας και οι υπόλοιποι πρέπει να λατρεύτηκαν αργότερα.

Καταρχας δεν ξερουμε αν λατρευτηκαν ο Κρονος και ο Ουρανος η αν πρωτα εγινε ο πολεμος του Δια με τον Κρονο και μετα καποιος λατρευτηκε απο τους Ελληνες.
Μπορει μεχρι να εγινε ο πολεμος να μην γνωριζανε οι ανθρωποι την υπαρξη τους.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΠΛΩΤΙΝΟΣ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1491 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 21:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΠΛΩΤΙΝΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό θα ήταν αγαπητέ allzzaro να μην μπερδεύουμε αυτούς που μας διαβάζουν με λανθασμένες πληροφορίες. Τα Κρόνια ορθώς επισημάνθηκε ότι αφορούσαν Ρωμαϊκές εορτές (τα οποία ήταν συνέχεια των Βακχικών εορτών ) που τον 2ο αιώνα μ.χ εισήχθησαν στην Ρώμη, και ονομάστηκαν "Σατουρνάλια", προς τιμήν του Σατούρνου (του Κρόνου δηλαδή) και άρχιζαν στις 17 Δεκεμβρίου.
Ισραηλίτες το 10.000 π. χ? Η πρώτη επίσημη αναφορά για το Ισραήλ γίνεται μόλις το 1300 π.χ . Και μίας και είμαστε σε χώρο "εσωτερισμού" ας αναρωτηθούμε μήπως η περίοδος ΟΥΡΑΝΟΥ – ΚΡΟΝΟΥ - ΔΙΑ, συμβολίζουν μέσα από τις «ιδιότητες που φέρουν» ως θεότητες μεταβατικές περιόδους της ανθρωπότητας και του κόσμου…
Οι κρήτες ΔΕΝ λάτρευαν αρχικά τον ΔΙΑ απλώς εκεί σύμφωνα με την μυθολογία γεννήθηκε. Σύμφωνα με τις μινωικές παραδόσεις, οι Ιδαίοι Δάκτυλοι, οι Κορύβαντες και οι Κουρήτες, ήταν οι συνοδοί της Ρέας στο νησί της Κρήτης και οι προστάτες του νεαρού κούρου της Δία, γιατί αυτοί τον ανέθρεψαν και τον προστάτεψαν από νεογέννητο ακόμη. Στην μινωική Κρήτη μεγάλη θεότητα ήταν η ίδια η φύση, η Μεγάλη Μητέρα Κουροτρόφος , ως «Ορεία Μήτηρ» και «Πότνια θηρών», άλλοτε ως «Θεά των Όφεων» ή του ιερού δέντρου, των πουλιών ή των λουλουδιών.


«Η γνώση της άγνοιας είναι η αρχή της σοφίας»

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2003, 22:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πηγες πολυ πισω φιλε.
Αυτες οι χρονολογιες που λες δεν παιζουν ουτε στα πιο τρελα ονειρα των Εβραιων.Συμφωνα με τις γραφες ο Αδαμ και η Ευα "γεννηθηκανε" το 4000πχ αρα ουτε στην φαντασια δεν υπηρχαν Εβραιοι το 10.000πχ.

Tyanea μου εχεις δίκιο ετσι λέει η ιστορία.
Και εμάς η επίσημη ιστορία μας ξεκινά απο τους Μινωίτες. Δηλαδή πιο πρίν δεν υπήρχε κανείς???

Τώρα για τον Αδάμ και την Ευα το 4.000 ΠΧ υπήρχε πολιτισμός στην περιοχή. Λαμπρός πολιτισμός. Λαμπρότατος. Ο Μεγας Σαργών.. μη μου πείς οτι και ο κατακλυσμός έγινε το 4.000.

Ας τα βάλουμε σε μια λογική σειρά λοιπόν.
Ο Γιαχβέ προυπήρχε των Εβραίων.
Ο Ιζεκεήλ δεν ήξερε οτι ήταν Εβραίος.
Αν ρωτούσες τον Ιζεκεήλ ή τον Ζαρατούστρα αν ήταν Εβραίοι θα σου έλεγαν ποιοί είναι αυτοί??
Αν λοιπόν τοποθετήσουμε ολους τους απόγονους των Εβραίων όπως τους αναφέρει η Βίβλος και εζησαν ο καθένας απο 1.000 χρόνια τότε δεν ισχύει το 4.000 για τον Αδάμ??
Ήδη διάφορες θεωρίες χιλιαστών αλλα και αλλων τοποθετούν τον Αδάμ στο 30.000 ΠΧ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy