ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΓΝΩΣΗ =-.
 Gay και εσωτερισμος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2004, 23:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή simori,

δεν αναφερόμουν στα chakras. Ανάλογα με την τεχνική που χρησιμοποιεί ο καθένας και την εσωτερική πρακτική υπάρχουν και άλλα "κέντρα" (ας χρησιμοποιήσω αυτή τη λέξη). Είπα όμως ότι δεν μπορώ να πω περισσότερα.

Υπάρχει μία ενεργειακή ροή η οποία διατρέχει τον άνθρωπο γενικώς.
Αυτή η συνεχής ροή, εμπλουτίζεται κι ενδυναμώνεται κατά τη διάρκεια της οποιαδήποτε τελετουργίας και είναι καλύτερο να μη διαταράσσεται, γιατί μετά δυσκολεύει ο έλεγχος και ο συντονισμός.
Μήπως βοηθάω έτσι στην κατανόηση του συλλογισμού μου;

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hrismig
Μέλος 2ης Βαθμίδας


325 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 11:13:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hrismig  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...ο πρακτικός εσωτερισμός εξαρτάται απόλυτα από κάποια σημεία εισδοχής και εξόδου ενέργειας στο σώμα προκειμένου να επιτευχθεί η πολυπόθητη ροή.

"πρακτικός" ή "πρωκτικός"; Ιδού η απορία...

quote:
...στα ζώα όμως, τι να συμβαίνει άραγε, "παντογνώστη" της σεξουαλικότητας;
Ξέρεις, εάν ρωτήσεις ένα βοσκό έχει πολλά να σου πει....

Εγώ πάντως το αρνάκι του Πάσχα το διαλέγω μόνος μου...έτσι για να ξέρουμε και τι τρώμε...

(ε, ρε που καταντήσαμε... αν υποψιαζόμουνα τι εννοούσαμε με τη λέξη "εσωτερισμός"...)

εσένα ρε Τυανέα τι σε νοιάζει; Δικός του δεν είναι; Ακόμα και εάν είναι πάθηση...τι...φοβάσαι μη στην κολλήσει; Άσε τον άνθρωπο να εκφρασθεί!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 12:01:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τί σου κάνει ένα γράμμα...


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 13:02:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ZODAK

quote:
Απ' ότι βλέπω, αγαπητή lencolas, κάνεις ακριβώς αυτό για το οποίο κατηγορείς τους άλλους:
Μας βάζεις όλους σε ένα σακί! Ευχαριστούμε πολύ!Λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω, αλλά ο πρακτικός εσωτερισμός εξαρτάται απόλυτα από κάποια σημεία εισδοχής και εξόδου ενέργειας στο σώμα προκειμένου να επιτευχθεί η πολυπόθητη ροή. Ο νοών νοείτο!
Αν για σένα αυτό είναι άσχετο, λυπάμαι γιατί δεν μπορώ να επεκταθώ σ' ένα δημόσιο φόρουμ.


ZODAK ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΑΚΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΙ ΕΚΦΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΘΙΓΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ.ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΧΙ ΕΓΩ.
ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΕΞΗΓΗΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ:αλλά ο πρακτικός εσωτερισμός εξαρτάται απόλυτα από κάποια σημεία εισδοχής και εξόδου ενέργειας στο σώμα προκειμένου να επιτευχθεί η πολυπόθητη ροή. Ο νοών νοείτο! ΓΙΑΤΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ...ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΗ...ΠΕΣ ΜΕ ΧΑΖΗ...
ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ Ο ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΚΡΙΝΕΤΑΙ "ΚΑΤΑ ΕΜΕ" ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΕΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ.ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΑ.ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΙΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΩ.

Tyaneas

quote:
Iencolas αν διαβαζες καλυτερα τα οσο εγραψα θα εβλεπες οτι λεω οτι εκτος απο διαστροφη το προβλημα των ομοφυλοφυλον οφειλεται και σε ορμονικες διαταραχες.
Ομως ειτε στην μια,ειτε στην αλλη περιπτωση προκειται για λαθος, οποτε και αυτος που γεννηθηκε ετσι απο λαθος της φυσης απο την στιγμη που δεν κανει κατι να το διορθωσει ανηκει τοτε και αυτος στην δευτερη κατηγορια.
Για μενα η ομοφυλοφυλια ειναι αρρωστεια και ετσι πρεπει να αντιμετωπιζεται.Δηλαδη σωνει και καλα να περασετε στη νεα γεννια οτι ειναι φυσιολογικο να πηγαινουνε με αντρες?


ΠΟΥΘΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ Η ΟΜΟΦΥΛΛΟΦΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ!ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ.ΑΛΛΟ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΠΑΙΤΟΥΝΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ,ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΛΕΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΦΥΛΛΟ!ΕΛΕΟΣ ΧΡΥΣΕ ΜΟΥ!
ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΡΑΠΕΙΑ!ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΚ ΓΕΝΝΕΤΗΣ ΟΜΟΦΥΛΛΟΦΙΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ!ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ Η AVALLON ΕΙΠE ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤ΄ΕΠΙΛΟΓΗΝ ΟΜΟΦΥΛΛΟΦΙΛΙΑ ΑΠΟ ΒΑΡΕΜΑΡΑ Η ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΟΛΑ,NAI ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΙΣ ΔΙΑΣΤΡΟΦΗ!
ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ...
ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΡΙΝΕ ΜΕ...
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 14:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ,ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΧΙ ΕΓΩ.


Αγαπητή lencolas,

δεν προβληματιζόμουν ποτέ με τις ταμπέλες. Έχω αποβάλλει τέτοια ταμπού προ πολλού, όπως επίσης και το να παίρνω τα πράγματα προσωπικά. Απλά επεδίωκα μία διευκρίνηση...


Όσον αφορά στα γραφόμενά μου, έγραψα ότι δεν είναι κάτι που μπορεί ν' αναλυθεί επί του παρόντος και φυσικά, η άποψή μου δεν είναι θέσφατο.

Έγραψα παρακάτω ότι: "Υπάρχει μία ενεργειακή ροή η οποία διατρέχει τον άνθρωπο γενικώς." Αυτό συμβαίνει παντού και πάντοτε. Ο πρακτικός εσωτερισμός "συντονίζει" τη ροή αυτή και "χορδίζει" το όλο σύστημά μας ανάλογα με το επιδιωκόμενο. Η σωματική διάπλαση, όπως και οι όποιες επεμβάσεις στο σώμα επιφέρουν αλλαγές σ' αυτή τη ροή και δυσκολεύουν ανάλογα το συντονισμό.

Θα φέρω ένα παράδειγμα λίγο άσχετο, αλλά χαρακτηριστικό του πώς μπορεί να αντιμετωπίζει μία εσωτερική σχολή τα διάφορα ζητήματα, όσο παράξενο κι αν φαίνεται αυτό.

Έχετε παρατηρήσει σε σχετικά βίντεο ειδήσεων τί γίνεται στο Ισραήλ μετά από βομβιστική επίθεση; Νομίζετε ότι η επιλογή των Παλαιστινίων να χτυπούν μ' αυτόν τον τρόπο είναι μόνο γιατί έτσι τους βολεύει;

Θ' απαντήσω στο κουίζ στο επόμενο ποστ. (Βοήθεια: προσέξτε ποιοί πηγαίνουν πρώτοι στον τόπο του εγκλήματος. Αν απαντήσετε: οι αστυνομικοί, χάσατε!)

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 14:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Θ' απαντήσω στο κουίζ στο επόμενο ποστ. (Βοήθεια: προσέξτε ποιοί πηγαίνουν πρώτοι στον τόπο του εγκλήματος. Αν απαντήσετε: οι αστυνομικοί, χάσατε!)

1)ΟΙ 3 ΣΩΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ?
2)Ο ΜΠΙΝ ΛΑΝΤΕΝ?
3)Ο ΖΟΡΟ?
ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 3?ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΝΤΟΛΑΤΟ?

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ZODAK ΧΙΟΥΜΟΡ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΚΡΟΚΑΚΙΕΣ!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ,ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ.ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ,ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΘΙΞΩ,ΑΠΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ!
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΕΣΩΤΕΡΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΤΟΥ ΖΩΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΟΥΙΖ ΣΟΥ!
ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ


Alma Libre....

Edited by - lencolas on 06/01/2004 14:25:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2004, 15:21:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή lencolas,

σίγουρα γέλασα κι ακόμα γελάω, να 'σαι καλά!


quote:
... ΕΠΙΘΕΣΗ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΗ!


Ζητώ συγγνώμη, αν φάνηκε έτσι! Είναι αλήθεια ότι μερικές φορές δίνω αυτή την εντύπωση, προσπαθώ να το βελτιώσω πάντως... γιατί δεν είναι αυτό το ζητούμενο.


quote:
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ.

Δε διαφωνώ καθόλου, θα πρόσθετα μάλιστα ότι είναι καλύτερα να ασχολούμεθα με το τί έχουμε κάνει εμείς με τον εαυτό μας, παρά το τί κάνουν άλλοι.


Λοιπόν, επί του θέματος "βομβιστική επίθεση στο Ισραήλ":

Η καμπαλιστική παράδοση, την οποία υιοθετούν οι Ισραηλινοί, λέει ότι ο νεκρός πρέπει να θάβεται αρτιμελής. Κάποιοι φανατικοί μελετητές δε, λένε ότι όσοι γεννιούνται με διάφορα ανατομικά προβλήματα, είναι ενσαρκώσεις ανθρώπων οι οποίοι ενταφιάσθησαν στην προηγούμενη ζωή τους ελλιπείς. Είναι δε ένας από τους βασικούς λόγους που δεν στηρίζουν τη μεταμόσχευση ζωτικών οργάνων και δεν προθυμοποιούνται ποτέ να πράξουν κάτι τέτοιο σε περίπτωση θανάτου κάποιου δικού τους προσώπου. Νομίζω ότι είναι προφανές, ότι μία βομβιστική επίθεση είναι τεράστιο κακό για τους Ισραηλινούς, γιατί εκτός του θανάτου που επιφέρει στα θύματα, τα διαμελίζει κιόλας.

Όταν λοιπόν, γίνεται μία βομβιστική επίθεση, οι πρώτοι που φτάνουν στον τόπο του εγκλήματος, είναι μία ειδική ομάδα απ' αυτούς με τις κοτσίδες (δε θυμάμαι το όνομα), η οποία αναλαμβάνει να περισυλλέξει προσεκτικά τα κομμάτια των νεκρών και να σχηματίσει τις σωρούς. Μακάβριο, ε;


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 02:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Tyanea για θεραπεία θα πάει αυτός που πιστεύει πως είναι άρρωστος....
Όσο για το φυσιολογικό.. θα σου έλεγα πως είναι υποκειμενικό!!!

¨Οταν κάποιος έχει αποδεχτεί τον εαυτό του όπως είναι και αυτό του αρέσει... εσύ ή ο Α και ο Β τι πρόβλημα έχετε?

Είδες τελικά? το πρόβλημα το έχεις εσύ και ο Α ή ο Β ... το οποίο εισπράτει και αυτός χωρίς να φταίει ουσιαστικά... γιατί στην πραγματικότητα φταις εσύ ... ο Α και ο Β.... εσείς έχετε το πρόβλημα..

Όταν εσύ και οι άλλοι σταματήσετε να έχετε το πρόβλημα τότε και αυτοί θα αρχίσουν να ζουν χωρίς να είναι στο περιθώριο ... Γιατί προς το παρόν εξαιτίας σας... (Ευτυχώς γι' αυτούς και για πολλούς άλλους... σήμερα δεν σκέφτοναι όλοι όπως εσείς)!!!!!!!!!!!!

Κάποιος φίλος πολύ σωστά είπε να ρωτήσουμε τον βοσκό...
Αναρωτήθηκατε ποτέ σας για τα ζώα? εγώ έχω δει ουκ ολίγες φορές στην γειτονιά μου τα σκυλιά... παρατήρήστε τα
Για ποιά φύση μιλάτε?
Για ποια φυσιολογικά?
Η φύση η ίδια εμφανίζει πολύ συχνά τα φαινόμενα.. αυτά που εμείς τα ονομάζουμε ανωμαλία....
Κάθε πλάσμα μπορεί να ζήσει... για όσο του το επιτρέψει η φύση
(μιλάω πολύ γενικά τώρα μα εύστοχα)

Όταν αποδεχτούμε πως δεν γίνεται να είμαστε ομοιογενείς .. τότε θα αρχίσουμε να ζούμε ειρηνικά.... ως τότε θα υποστούμε πολλά ακόμα!!!!
Το μάθημά μας δεν το έχουμε πάρει.. ούτε καν μέσα από την ιστορία!!!
Δυστυχώς μας λείπει η Σοφία....

Φίλη Zadok
επειδή το θέμα αυτό που συζητήσαμε πριν μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρων... σχετικά με τα "κέντρα" μέσα σε εισαγωγικά.

Θα σου πρότεινα αν θα ήθελες και εσύ να ανοίξεις ένα νέο topic για να μπορέσουμε να πάρουμε πληροφορίες και για να συνεχιστεί εκεί ο διάλογος, σίγουρα θα υπάρχουν πολλοί που θα έχουν πολλά να πούνε (σε περίπτωση που θεωρείς πως στο εδώ topic θα φανεί εκτός θέματος)!!! Εκτός εάν άλλοι λόγοι συντρέχουν και δεν θέλεις να δώσεις πληροφορίες, και σίγουρα αυτό είνα σεβαστό!!! Δεν θέλω να πιέσω...

Αν τελικά το αποφασήσεις, θα ήθελα να μας ενημερώσεις για να μπορέσουμε να το βρούμε πιο εύκολα

Πάντα με φιλική διάθεση....


Η ομορφιά απλώνεται.....


SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 06:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Κάποιος φίλος πολύ σωστά είπε να ρωτήσουμε τον βοσκό...


Χαιρετώ και σένα simori
Φίλη είναι και όχι φίλος εκείνη που είπε για τα ζώα...
quote:

Αναρωτήθηκατε ποτέ σας για τα ζώα? εγώ έχω δει ουκ ολίγες φορές στην γειτονιά μου τα σκυλιά... παρατήρήστε τα
Για ποιά φύση μιλάτε?
Για ποια φυσιολογικά?
Η φύση η ίδια εμφανίζει πολύ συχνά τα φαινόμενα.. αυτά που εμείς τα ονομάζουμε ανωμαλία....
Κάθε πλάσμα μπορεί να ζήσει... για όσο του το επιτρέψει η φύση
(μιλάω πολύ γενικά τώρα μα εύστοχα)


Σωστά και μου αρέσει ο τρόπος σκέψη σου που δείχνει αρκετά υγιείς.

quote:

Όταν αποδεχτούμε πως δεν γίνεται να είμαστε ομοιογενείς .. τότε θα αρχίσουμε να ζούμε ειρηνικά.... ως τότε θα υποστούμε πολλά ακόμα!!!!
Το μάθημά μας δεν το έχουμε πάρει.. ούτε καν μέσα από την ιστορία!!!
Δυστυχώς μας λείπει η Σοφία....


Θα συμπληρώσω ότι μας λείπει και η αγάπη.
quote:

Φίλη Zadok
επειδή το θέμα αυτό που συζητήσαμε πριν μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρων... σχετικά με τα "κέντρα" μέσα σε εισαγωγικά.

Θα σου πρότεινα αν θα ήθελες και εσύ να ανοίξεις ένα νέο topic για να μπορέσουμε να πάρουμε πληροφορίες και για να συνεχιστεί εκεί ο διάλογος, σίγουρα θα υπάρχουν πολλοί που θα έχουν πολλά να πούνε (σε περίπτωση που θεωρείς πως στο εδώ topic θα φανεί εκτός θέματος)!!! Εκτός εάν άλλοι λόγοι συντρέχουν και δεν θέλεις να δώσεις πληροφορίες, και σίγουρα αυτό είνα σεβαστό!!! Δεν θέλω να πιέσω...

Αν τελικά το αποφασήσεις, θα ήθελα να μας ενημερώσεις για να μπορέσουμε να το βρούμε πιο εύκολα

Πάντα με φιλική διάθεση....


Η ομορφιά απλώνεται.....


SIMORIL .......



Kαι εγώ με την σειρά μου να πω της καλής φίλης Zadok (και αρκετά παρεξηγημένης, απ'το "επιθετικό" ύφος της πένας της), θέλω να της προτείνω και πρέπει, το άνοιγμα ενός νέου topic για τα κέντρα (τσάκρα).
Σας χαιρετώ φιλικά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 06:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε παρακολουθώ το τόπικ, αλλά είδα έχει τόσες απαντήσεις και είπα να πε΄ρασω να ρίξω ενα βλέφαρο.
Απο τη στιγμή που οτιδήποτε στη φύση (κατά κανόνα-υπάρχουν και οι εξαιρέσεις και οι παρθενογενέσεις, αλλά και οι ιππόκαμποι, όπου τίκτει ο αρσενικός) αναπαράγεται και συνουσιάζεται απο τα δυο αντίθετα αρσενικό θηλυκό, ποιός ο λόγος να υποστηρίζουν οι ομοφυλόφιλοι οτι είναι φυσιολογικό γι' αυτούς να ποθούν κάποιον άλλο άντρα?
Όπως αναφέρθηκε υπάρχουν οι εκ φύσεως θηλυπρεπείς, οι οποίοι συνήθως γίνονται ομοφυλόφιλοι, υπάρχουν και αυτοί που το κάνουν καθαρά και μόνο για λόγους περαιτέρω απόλαυσης.
Δε μπορούν λοιπόν να με πείσουν οι ομοφυλόφιλοι οτι είναι φυσιολογικό να ποθούν κάποιον άντρα, ούτε να το διανοηθώ μπορώ (προσωπικά μιλώ πάντα, δε καταδικάζω κανέναν).
Είναι επιλογή τους, δεν αποτελεί όμως τον κανόνα.
Ο κανόνας είναι ετεροφυλοφιλικός παιδιά.
Ότι κάνουν στο κρεββάτι τους -όπως είπε ο Εχέμβροτος- δε με αφορά και ό,τι κάνω δεν τους αφορά.


Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 09:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αναρωτήθηκατε ποτέ σας για τα ζώα? εγώ έχω δει ουκ ολίγες φορές στην γειτονιά μου τα σκυλιά... παρατήρήστε τα

Τα σκυλια ειναι κατι που ξερω καλα ως εκπαιδευτης τους
Η εικονικη συνουσια που κανουν δυο αρσενικοι σκυλοι ειναι παιχνιδι κυριαρχιας...

... του αρχηγου της αγελης στους κατωτερους και ειναι το κοματι εκεινο που ο κυριαρχος αρσενικος αποδυκνηει στην κυριαρχια του.

Ο σκυλος που υπομενει κατι τετοιο ειναι ο σκυλος που εξεδηλωσε αρχηγικες τασεις και ηττηθηκε κατα συνεπεια το καβαλικεμα που υφιστατε ειναι συνεπια της ηττας του.

Αυτη η συμπεριφορα αρχιζει απο οταν τα σκυλια ειναι κουταβια οπου ενα εμπειρο ματι μπορει να καταταξει τα μικρα σε μια ιεραρχια οπου ελαχιστα θα αλαξει στο μελλον
σε σκυλο 1
σκυλο 2
σκυλο 3 και λοιπα

οσο για τα προβατα που ειπατε παραπανω κανουν ακριβως το ιδιο πραγμα...
κυριαρχουν

Πρεπει να καταλαβεται οτι το κυριαρχο αρσενικο σε καθε αγελη -κοπαδι ζωων ειναι το μονο που ζευγαρωνει ολα τα αλλα περιμενουν καποια στιγμη να του παρουν την θεση.

Στο.... περιμενε.... αυτο υπομενουν και το καβαλικεμα το οποιο ειναι εικονικο διοτι τα ζωα χρειαζονται να εισελθουν σε φαση οργασμου για να γινουν σεξουαλικα ετοιμα για συνουσια (ουτε του ασρενικου του κανει "κουκου" χωρις αιμα αλλα ουτε και στης θυληκιας το μ....ι μπαινει τιποτα χωρις αυτην την φαση)
Αυτη η φαση συμβαινει μια το πολυ δυο φορες τον χρονο αναλογα το ειδος
χωρις αυτην την φαση που αναγνωριζεται απο τα αρσενικα απο την οσμη
δεν γινεται τιποτα...

και αρα δεν ειναι δυνατον να διεγερθει αρσενικο με αρσενικο διοτι λοιπον οι οσμες.

Εξαιρεση απο τελουν οι χιμπανζηδες οπου μπορουν να ζευγαρωσουν πολλες φορες τον χρονο....

αλλα και αλλα ατομα πλην του κυριαρχου αρσενικου. Παλι στα κρυφα αν και τις περισοτερες φορες το κυριαρχο αρσενικο κανει πως δεν βλεπει διοτι μια ενδεχομενη μαχη θα εχει και απωλειες και τραυματισμους και ενδεχομενως ηττα.

Επισεις εχει παρατηρηθει ομοφυλοφυλια στους αρσενικους χιμπανζτηδες που διωχθηκαν απο το κοπαδι με τα απο μαχη κυριαρχιας αλλα και στους μπαμπουινους....
..
εξαιρεση βεβαια και οι ανθρωποι οπου ζευγαρωνουν οποτε θελουν και οπου θελουν κατω απο οποιεσδοιποτε συνθηκες και ειναι ενας απο τους λογους που επετυχαν και επιβιωσαν ως ειδος.

Οσο για τα προβατα και τον τσοπανη μαλλον οι αμοιρες οι κατσικουλες εχουν πολλα περισοτερα να πουν για το παλαμαρι του τσοπανη παρα για τον αρσενικο του κοπαδιου

Στο ορμονικο του θεματος η τοποθετηση οτι για ολα φταινε οι ορμονες ειναι λαθος.
Οδηγει σε συμπερασματα οτι η ομοφυλοφιλια ειναι αρωστια και παιρνει θεραπεια κατα συνεπεια σε γκετοποιηση των ομοφυλοφυλλων και εχθροτητα και επιφυλαξεις απο την κοινωνια οπως γινεται παντα σε ολους τους αρωστους.

Σιγουρα οι ορμονες καθοριζουν το φυλο αλλα και την σωματικη κατασκευη ενος ατομου αλλα ξερουμε πολυ καλα οτι αρκετοι ομοφυλοφυλοι εχουν μπρατσα, μουστακες, περπατουν βαρια, μιλουν χοντρα, αλλα τα βραδια χορευουν στα μπαρακια σαν τις τρελες τυλιγμενες στα πουπουλα..

Δεν ειναι ορμονικο το θεμα λοιπον
νομιζω οτι εχει να κανει με την επιλογη του καθενος αλλα και με το πως εξελιχτηκε το πρωτο του φλερταρισμα και η πρωτη του φορα στο κρεβατι...
καθως ειναι ποιο ευκολο στα νεαρα ατομα να συναναστρεφονται με ατομα του ιδιου φυλου απο το να ξεπερασουν την οποια κοντρα εχουν τα δυο φυλλα στην προεφηβικη και εφηβικη ηλικια....

οπως επισεις ειναι ποιο ευκολο να αισθνθουν ασφαλεια για το σωμα τους δυο καλες φιλες ή φιλοι παρα δυο ξενοι. Ποσο μαλλον τωρα οπου αν δεν εχεις το τελειο σωμα συμφωνα με τα προτυπα που πασαροντε εχεις ψιλοαποτυχει η δεν εχεις ελπιδα.

αποτην αλλη ενα ατομο οπου αισθενεται "καπως" σε μια σεξουαλικα καταπιεστικη και καταπιεσμενη κοινωνια πολυ ποιο ευκολα θα επιλεξει να τα βαλει με την κοινωνια παρα με τον εαυτο του

Απο εκει και περα ας αποφυγουμε της ακροτητες περι ψυχασθενειων και παθησεων αλλα και την οποια προσπαθεια να παρουσιαστει η ομοφυλοφυλια να εχει σχεση με τον εσωτερισμο και την φιλοσοφια

οσο σχεση εχει η ετεροφυλια αλλο τοσο εχει και η ομοφυλοφυλια....
ολοι γαμανε και γαμιουνται αναλογα με την επιλογη τους


ασχετα αν το φιλοσοφουν

Αγαπη για οτι ερχεται και συγχωρεση για οτι εχει ηδη γινειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 10:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευτηχως που υπαρχουν και ειδικοι ανθρωποι οπως ο drmx13 πανω στην συμπεριφορα των ζωων γιατι να δω τι αλλο θα ακουσουμε για να πεισθουμε τοι ειναι φυσιολογικη η ομοφυλοφυλια.

Simori

quote:
Φίλε Tyanea για θεραπεία θα πάει αυτός που πιστεύει πως είναι άρρωστος....
Όσο για το φυσιολογικό.. θα σου έλεγα πως είναι υποκειμενικό!!!

¨Οταν κάποιος έχει αποδεχτεί τον εαυτό του όπως είναι και αυτό του αρέσει... εσύ ή ο Α και ο Β τι πρόβλημα έχετε?

Είδες τελικά? το πρόβλημα το έχεις εσύ και ο Α ή ο Β ... το οποίο εισπράτει και αυτός χωρίς να φταίει ουσιαστικά... γιατί στην πραγματικότητα φταις εσύ ... ο Α και ο Β.... εσείς έχετε το πρόβλημα..

Όταν εσύ και οι άλλοι σταματήσετε να έχετε το πρόβλημα τότε και αυτοί θα αρχίσουν να ζουν χωρίς να είναι στο περιθώριο ... Γιατί προς το παρόν εξαιτίας σας... (Ευτυχώς γι' αυτούς και για πολλούς άλλους... σήμερα δεν σκέφτοναι όλοι όπως εσείς)!!!!!!!!!!!!


Λες οτι το φυσιολογικη ειναι υποκειμενικο γιατι θες να παρουσιασεις αυτο που σου αρεσει ως φυσιολογικικο.
Δυστηχως φιλε μου το φυσιολογικο ειναι φυσιολογικο και το φυσιολογικο διεπεται απο νομους της φυσεως οι οποιοι δεν αλλαζουνε.
Εαν καποια στιγμη η φυση αποδεχτει ως φυσιολογικη την ομοφυλοφυλια τοτε θα την δεχτουμε και εμεις.
Τωρα το αν εμεις ειμαστε οι λιγοι που σκεφτομαστε ετσι,ισως αυτο σου αρεσει και παλι να πιστευεις.
Ρωτα τον καθε πατερα για το πως αγωνια μηπως ο γιος του με την προπαγανδα που υπαρχει σημερα του βγει "αδερφη" και ελα να μου πεις εαν ειμαστε λιγοι.
Εγω παντως δεν ξερω κανενα πατερα που να μην το νοιαζουνε οι σεξουαλικες προτιμησεις του γιου του.
Μου λες οτι εαν εχει αποδεχτει τον ευατο ο ομοφυλοφυλος τι με νοιαζει εμενα και η απαντηση μου ειναι οτι με νοιαζει οταν προσπαθει να περασει στην κοινωνια τον ευατο του ως φυσιολογικο.
Ο αρρωστος ειναι αρρωστος και αυτο πρεπει να το καταλαβει για να διορθωσει τον ευατο του.

Πιστευω οτι η θεση μου εχει γινει κατανοητη πλεον και δεν εχω να προσθεσω τιποτε περισσοτερο σε αυτο το topic.


«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 14:21:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τυανέα φίλε μου , είμαι ένα από τα πιο καινούρια μέλη στην παρέα. Βλέπω ότι σου αρέσει να εξετάζεις τα πράγματα με λογικό τρόπο , δηλαδή ένα κι ένα κάνουν δύο. Επειδή λοιπόν το άθροισμα των αριθμών αυτών σου δίνει αυτό το αποτέλεσμα , τότε θα σου δώσω κι εγώ μερικά ακόμη. Αν ο Παρθενώνας είναι το δείγμα της πνευματικότητας που επικρατούσε στην πατρίδα μας πριν από εφτά περίπου αιώνες , ένα δείγμα υψηλής αισθητικής και τεχνοτροπίας , τότε θα πρέπει να δεχτείς ότι και τα διάφορα αγγεία και οι διάφορες τοιχογραφίες , τα αγάλματα και τα γραπτά που μας έχουν μείνει για να εξετάζουμε τα ήθη της εποχής , αυτά λοιπόν με τον τρόπο τους εκφράζουν ΚΑΙ τις αντιλήψεις περί σεξουαλικότητας κλπ. Μην ξεχνάς ότι η σεξουαλική ζωή είναι το ουσιαστικό κίνητρο πίσω από το 90% των πράξεών μας , για να μην πω παραπάνω. Οπότε είναι λίγο άτοπο να δέχεσαι τα επιτεύγματα των Αρχαίων Ελλήνων ( οι οποίοι κατά τη γνώμη μου έχουν πάρει θεικές διαστάσεις στα μάτια μας ), αλλά να μη δέχεσαι ότι πολλοί από αυτούς το "πήγαιναν το γράμμα". Συγγνώμη για τη λαικότητα της έκφρασης αλλά ρε μεγάλε τι να κάνουμε ? Οι άντρες που επιθυμούν την παρέα άλλων αντρών πάντα υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν. Οι Έλληνες κάθε είδους και απόχρωσης , έχουν προσφάτως ξεσηκωθεί λόγω της νέας ταινίας με θέμα την Τροία , όπου ούτε λίγο ούτε πολύ , οι ήρωες άλλαζαν κρεβάτια μεταξύ τους. Μπορεί να μιλάμε για ανθελληνική προπαγάνδα ή κάτι σχετικό , παρόλα αυτά κι εγώ είμαι της άποψης ότι μέσα σ'όλα αυτά , κάπου κρύβεται και μία αλήθεια. Το να βγάζουμε αυθαίρετα συμπεράσματα βέβαια δεν είναι και ότι καλύτερο , πάντως μη νομίζεις ότι ζεις στην τέλεια χώρα που λέγεται Ελλάδα και η οποία όπως λες κι εσύ γέννησε ήρωες και πολεμιστές. Εδώ να σου πω και κάτι σχετικά με την Ολλανδία η οποία σύμφωνα με τη γνώμη σου έχει βγάλει μόνο χορεύτριες και κάτι άλλο , ειλικρινά δε θυμάμαι τι ακριβώς. Τυανέα , τυχαίνει να είμαι παλαιστής ( ήμουν είναι η καταλληλότερη λέξη ) και μάλιστα βαρέων βαρών και έχει τύχει να παλέψω κάποιες φορές σε αγώνες με άτομα άλλων εθνικοτήτων. Σε πληροφορώ ότι οι Γάλλοι και οι Ολλανδοί , είναι αυτή τη στιγμή οι καλύτεροι στα σπορ που έχουν σχέση με δύναμη και ξύλο. Αυτό δεν είναι μέτρο σύγκρισης σχετικά με το ποιοι είναι άντρες και ποιοι όχι , απλά μία υπενθύμιση προς εσένα ότι αν τύχει και φας καμμια σφαλιάρα από καμμια τέτοια "χορεύτρια" το πιο πιθανό είναι να ξεχάσεις οτιδήποτε έχει σχέση και με ομοφυλοφιλίες και με προκαταλήψεις. Δε σου εύχομαι κάτι τέτοιο , προς Θεού , αλλά σε συμβουλεύω να μην κρίνεις τους ανθρώπους με βάση την καταγωγή τους , τη σεξουαλικότητά της , γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι κρύβει ο κάθε ένας μέσα του. Και κάτι άλλο και κλείνω προς το παρόν : μήπως ξέρεις πως πέθανε ο Μέγας Αλέξανδρος , σύμφωνα με τις πηγές που έχουμε ? Ψάξε το λίγο κι έπειτα έλα να μου πεις κι άλλα γι αυτόν το μεγάλο στρατηλάτη , ο οποίος πάραυτα είχε κι αυτός τις δικές του αδυναμίες.
Άνοιξε τα μάτια σου και τ'αυτιά σου Τυανέα και σταμάτα να έχεις απόψεις σαν του Χίτλερ που σκότωνε ομοφυλόφιλους επειδή κι ο ίδιος ήταν έτσι και δε μπορούσε να το δεχτεί. Κανείς δεν έγινε καλύτερος όντας ομοφυλόφιλος.
Αλλά από την άλλη , κανείς δεν έγινε ακόμη καλύτερος όντας ετεροφυλόφιλος. Το τι πιστεύει ο πατέρας σου κι η μητέρα σου ανήκει στηνεποχή πριν από εκατό χρόνια. Αυτά. Να ξέρεις ότι είμαι φίλος σου και φίλος με όλους εδώ μέσα. Γι'αυτό υπάρχουμε. Για να καταλαβαίνουμε τον κόσμο κι όχι να τον κάνουμε ίδιο με τα μούτρα μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 14:22:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή φίλη simori,

Δεν είναι καθόλου εκτός θέματος στο παρόν τόπικ. Απλά αισθανόμουν ότι ίσως είναι λίγο δύσκολο να συζητηθεί κάτι τέτοιο. Για να δούμε... Ίσως και να διαψευσθώ. Θα γίνει πάντως η προσπάθεια...

Αγαπητή φίλη & συναγωνίστρια zezmperg,

θα ψάξω να δω αν υπάρχει τέτοιο θέμα, γιατί θα μου 'κανε εντύπωση να μην υπάρχει ήδη και προχωράμε...

Αγαπητέ drumx13 μου 'χες λείψει! Πού χάθηκες; Καλή Χρονιά!

Να σε ρωτήσω κάτι, μια και κατέχεις το θέμα;

Στο σπίτι έχω μία σκυλίτσα και δύο γάτες (αρσενικό + θηλυκό).

Η σκυλίτσα είναι φοβερή μάνα κι όταν παλιότερα είχε αποκτήσει ένα γιο, στην πορεία της ανάπτυξής του, άρχισε να τον "καβαλάει" και το απέδωσα στο ότι του έκανε "μαθήματα σεξουαλικής αγωγής" (ή μήπως τον προκαλούσε;).

Τώρα που δεν υπάρχει ο γιος της στο σπίτι, κάθε φορά που οι γάτες βρίσκονται σε περίοδο ζευγαρώματος (όπως πριν λίγες μέρες) κι επειδή ο γατούλης μου είναι αρρωστούλης και δεν τα καταφέρνει καλά, καβαλάει τη θηλυκή γάτα λες και τη λυπάται που καλεί το αρσενικό και δεν έχει αποτέλεσμα!!!

Τί λες; Δεν είναι απίστευτη;

Επί του θέματος εν γένει τώρα:

Νομίζω ότι χωρίς να το θέλουμε, ξεφεύγουμε από το αρχικό ερώτημα. Το ζήτημα δεν είναι η γνώμη μας για την ομοφυλοφιλία κι αν την αποδεχόμαστε, αλλά το αν επιδρά εσωτερικά.

Θα μου πείτε τώρα, τί σημαίνει αυτό;

Σημαίνει ότι κάποιος μπορεί να καταδικάζει την ομοφυλοφιλία, αλλά να μη θεωρεί ότι έχει να κάνει με τον εσωτερισμό.
Αντίθετα, κάποιος μπορεί να αποδέχεται την ομοφυλοφιλία, αλλά παρ' όλα αυτά να θεωρεί ότι υπάρχει επιρροή εσωτερικά.

Προσωπικά δεν έχω καταλήξει σε συμπέρασμα για τα αίτια της ομοφυλοφιλίας (αν είναι ασθένεια δηλαδή, είτε ψυχιατρική, είτε ορμονική). Είμαι σίγουρη όμως, ότι δεν ανήκουν όλες οι περιπτώσεις ομοφυλοφίλων σε όποια κατηγορία τελικά ισχύει, όπως πολύ ορθά προαναφέρθηκε. Θα έρθω να συμφωνήσω όμως και με την άποψη ότι η περιθωριοποίηση και ο κοινωνικός ρατσισμός δεν οφελεί κανέναν, αντιθέτως δημιουργεί φαινόμενα έντονης αντίδρασης και δικαίως της άλλης πλευράς. Έτσι οι ομοφυλόφιλοι έφτασαν στο σημείο να "ενοχλούν" τους πάντες με την πρόκληση, την οποία χρησιμοποιούν ως άμυνα και να δημιουργούνται τα τελείως αντίθετα κοινωνικά φαινόμενα κάποια στιγμή, να είναι "μόδα" η ομοφυλοφιλία και αντικείμενο μέχρι και πολιτικής εκμετάλλευσης. Έτσι, δημιουργείται "το πρόβλημα" και σαφώς έχει και ψυχολογικές προεκτάσεις...

Όσον αφορά στον εσωτερισμό: έχω αναφερθεί ανωτέρω.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 14:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ alexeyev1970,

καλώς ήλθες στην παρέα του Esoterica! Εύχομαι η περιήγησή σου να σου αποκαλύψει το βασικότατο κανόνα του εσωτερισμού: 1+1=1.

Τώρα όσον αφορά στους αρχαίους μας προγόνους, θα θεωρούσα πιο σοφό ν' ασχολούμεθα με τα κείμενά τους και τη φιλοσοφία τους, τα οποία ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙ ΕΠΑΡΚΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΟΥΜΕ, παρά με το πού μπορεί να "τον έβαζαν"... Προσωπικά, δε μου λέει κάτι είτε αν είναι έτσι όπως τα λες τα πράγματα, είτε όχι.

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lencolas
Πλήρες Μέλος

Greece
1316 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 16:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lencolas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στο ορμονικο του θεματος η τοποθετηση οτι για ολα φταινε οι ορμονες ειναι λαθος.
Οδηγει σε συμπερασματα οτι η ομοφυλοφιλια ειναι αρωστια και παιρνει θεραπεια κατα συνεπεια σε γκετοποιηση των ομοφυλοφυλλων και εχθροτητα και επιφυλαξεις απο την κοινωνια οπως γινεται παντα σε ολους τους αρωστους.Δεν ειναι ορμονικο το θεμα λοιπον
νομιζω οτι εχει να κανει με την επιλογη του καθενος αλλα και με το πως εξελιχτηκε το πρωτο του φλερταρισμα και η πρωτη του φορα στο κρεβατι...

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΙΑΤΡΩΝ ΚΑΙ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΥΧΕ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΦΥΛΛΟΦΙΛΟΣ,ΔΙΑΒΑΣΑ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΦΥΛΛΟΦΙΛΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!ΤΟΥΣ ΛΕΙΠΕΙ ΜΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΟΡΜΟΝΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΔΙΩΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΦΥΛΛΟΥ.ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΟΥΝΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΓΚΕΡΚΙΜΕΝΗ ΟΡΜΟΝΗ-ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ- ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝΕ ΓΥΝΑΙΚΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ.
ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ.ΑΛΛΟ Η ΟΜΟΦΥΛΛΟΦΙΛΟΙ ΕΚ ΓΕΝΝΕΤΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΜΟΦΥΛΛΟΦΙΛΟΙ.
ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
ΦΙΛΙΚΑ

Alma Libre....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 21:30:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγαπητέ alexeyev1970,καλώς ήλθες στην παρέα του Esoterica! Εύχομαι η περιήγησή σου να σου αποκαλύψει το βασικότατο κανόνα του εσωτερισμού: 1+1=1.

Τσ!τσ!τσ! Τι τετριμμένο!
1+1 = 11!
Καλή μου Ζadok προχώρα στη δημιουργία του τόπικ και οι τυχόν δυσκολίες θα ξεπεραστούν...Ξέρω τι εννοείς...Την ορολογία και τις λέξεις που θα χρησιμοποιήσεις για να μην ακουστούν κάπως... Κάτι θα βρούμε...Εδώ ο drumx13 μας το έγραψε το ρήμα ξεκάθαρα για να μην έχουμε καμμία αμφιβολία

Φίλε drumx13 τυγχάνει και γω να έχω δουλέψει με σκυλιά (μάλιστα σε πανελλήνιο διαγωνισμό που κατέβηκα κέρδισα με την εκπαίδευση ενός ημίαιμου). Επειδή τα περισσότερα που αναφέρεις είναι σωστά και βλέπω ότι είσαι γνώστης του θέματος θα ήθελα να μας πεις γιατί δεν αναφέρθηκες στην περίπτωση που θηλυκά σκυλιά καβαλάνε άλλα θηλυκά σκυλιά... Είναι και κει για λόγο κυριαρχίας? Γιατί απ΄όσο ξέρω τέτοιες συμπεριφορές για λόγους κυριαρχίας υιοθετούνται από τα αρσενικά των αγελαίων ζώων...


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 21:56:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οπότε είναι λίγο άτοπο να δέχεσαι τα επιτεύγματα των Αρχαίων Ελλήνων ( οι οποίοι κατά τη γνώμη μου έχουν πάρει θεικές διαστάσεις στα μάτια μας ), αλλά να μη δέχεσαι ότι πολλοί από αυτούς το "πήγαιναν το γράμμα".

quote:
Οι Έλληνες κάθε είδους και απόχρωσης , έχουν προσφάτως ξεσηκωθεί λόγω της νέας ταινίας με θέμα την Τροία , όπου ούτε λίγο ούτε πολύ , οι ήρωες άλλαζαν κρεβάτια μεταξύ τους.

quote:
Και κάτι άλλο και κλείνω προς το παρόν : μήπως ξέρεις πως πέθανε ο Μέγας Αλέξανδρος , σύμφωνα με τις πηγές που έχουμε ? Ψάξε το λίγο κι έπειτα έλα να μου πεις κι άλλα γι αυτόν το μεγάλο στρατηλάτη , ο οποίος πάραυτα είχε κι αυτός τις δικές του αδυναμίες.

quote:
Άνοιξε τα μάτια σου και τ'αυτιά σου Τυανέα και σταμάτα να έχεις απόψεις σαν του Χίτλερ που σκότωνε ομοφυλόφιλους επειδή κι ο ίδιος ήταν έτσι και δε μπορούσε να το δεχτεί.

Ο Αχιλεας,Ο Παρης,οι αρχαιοι Ελληνες,ο Μ.Αλεξανδρος ολοι "πουστηδες" τελικα.Μεχρι και ο Χιτλερ που η ιστορια εχει καταγραψει οτι ητανε ρωτευμενος με την ανηψια του μας προεκυψε και αυτος "κουνιστη".

Κανενας αλλος?
Ο Ιουλιος Καισαρας μηπως?
Ο Ναπολεων?
Η Κλεοπατρα?
Ο Σταλιν?
Ο Αττιλας?

Αλλα ξεχασα μονο οι Ελληνες την κουνουσανε την αχλαδια.
Σας εχει ποτισει τοσο το μυαλο η ανθελληνικη προπαγανδα που ερχετε απο ξενα κεντρα που δυστηχως λυπαμαι που δεν μπορειτε να ξεχωρισετε που ξεκιναει η αληθεια και που το ψεμα.
Οτι σας εχουνε πασαρει τοσα χροννια γιατι ετσι μειωνουνε τον Ελληνικο πολιτισμο εσεις το δεχεστε και δεν μπαινετε καν στον κοπο να το αξιολογησετε.
Και καλα οι ομοφυλοφυλοι ψαχνουνε σανιδα σωτηριας για να μας πουνε οτι αφου το κανανε οι προγονοι μας ειναι φυσιολογικο αλλα οι υπολοιποι?
Θυμαμαι οταν εγινε ενα συνεδριο στη Μακεδονια που το δειξανε και οι ειδησεις οπου ηρθανε μερικοι ιστορικοι διεθνους φημης να μιλησουνε για τον Μ.Αλεξανδρο και ουτε λιγο ουτε πολυ αναπαραγανε την ιδια προπαγανδα περι ομοφυλοφυλιας και οτι δεν ητανε Ελληνας αλλα Μακεδων.
Οταν λοιπον μιλαγανε στα διαφορα ζωα που παρευρισκονταν εκει και τους χειροκροταγανε ητανε ολα καλα,αλλα οταν μεσα στο χωρο βρεθηκανε ιστορικοι και δημοσιογραφοι που ασχολουνται χρονια με αυτο το θεμα οπως ο κ.Βελοπουλος(ανεξαρτητα απο τις διαφορες αποψεις του περι Χριστιανισμου στο θεμα αυτο ειναι αρκετα καλος γνωστης της ιστοριας) οι διαφοροι ιστορικοι που πουλαγανε παραμυθια τραπηκανε σε φυγη μη μπορωντας να δικαιολογησουνε απο ενα ιστορικο κειμενο τις αποψεις τους.

Καλω λοιπον οποιον εχει ενα ιστορικο κειμενο που να αποδυκνευει οτι ο Μ.Αλεξανδρος ητανε "πισωγλεντης" να το "ανεβασει" στο site να το διαβασουμε να ενημερωθουμε και εμεις οι ανιστορητοι.

Και θα ηθελα πολυ ειλικρινα μα μου διξετε εναν ομοφυλοφυλο της εποχης μας που θα του δωσουμε ενα σπαθι και ενα αλογο και θα μπει στη μαχη εναντιον χιλιαδων στρατιωτων οπως εκανε ο Μ.Αλεξανδρος.
Εδω οι "κουνιστες" σημερα ουτε στρατο να φυλαξουνε σκοπια δεν ειναι ικανες να πανε,οχι σε μαχη και σε πραγματικο πολεμο.
Ο πολεμος θελει ανδρεια και αυτο ειναι προνομιο μονο των αντρων.

Ειπα δεν θα ξαναασχοληθω αλλα ειλικρινα δεν μπορω να αντεξω τετοια παραμυθια και ανθρωπους που γινονται φερερφωνα της ανθελληνικης προπαγανδας.

Μεχρι να δω ιστορικα ντοκουμεντα περι ομοφυλοφυλιας δεν ξαναασχολουμε.
Και οποιος ενδιαφερεται για τον Μ.Αλεξανδρο οι τελευταιες μελετες λενε οτι μαλλον δολοφονηθηκε.


«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ryche
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1765 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2004, 22:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ryche  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νομιζω οτι η κουβεντα εχει ξεφυγει...

το θεμα ειναι gay kai εσωτερισμος...
και στον εσωτερισμο χωρανε ολοι
οι διακρισεις ειναι γι αυτους που δεν μπορουν
να σεβαστουν τον εαυτο τους

τι κι αν ηταν ολοι gay;
αλλαζουν οι πραξεις τους;
η Ιστορια αλλαζει;

οχι μοναχα οι αντιπαραθεσεις
οξυνονται...ισως να υπαρχει
μια ταση προπαγανδας σε μεγαλες
προσωπικοτητες μα αυτο επικυρωνει
την αξια τους!

ο πολεμος δεν ειναι μονο για τους
αντρες οι γυναικες πολεμουν καθε μερα...



ειμαι το πτωμα του χθεσινου μου εαυτου...
ειμαι η νεκρη γνωμη που ειχα χθες και αλλαξε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 02:12:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Reptilesalonica δεν είπε κανείς το αντίθετο... σιγουρα στην φύση υπερισχύει η ετεροφυλοφιλία... απλώς αναφέρομαι στις εξαιρέσεις... που δυστυχώς τις θεωρούμε μη φυσιολογικές!!!
Δεν είμαι ομοφυλόφιλη.. αλλά δεν μπορώ να βλέπω τον ρατσισμό να καίει τις ζωές των ανθρώπων!!!!

Φίλη zezmperg και όχι φίλε :-) σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και ανταποδίδω....

Φίλε drumx13 .... δεν θα διαφωνήσω με τα λόγια σου μιας και μας αναφέρεις πως είσαι εκπαιδευτής ζώων..αλλά θα ήθελα και εγώ να σε ρωτήσω αυτό που σωστά παρατήρησε ο φίλος Avallon...εννοώντας την ομοφυλοφιλία ανάμεσα στα θηλικά ζώα?
Επίσης δεν κατάλαβα ποια είναι η άποψή σου περί ομοφυλοφιλίας.. λες πως δεν συμφωνείς πως για τον άνθρωπο υπάρχει κάποιο ορμονικό πρόβλημα.. όχι δήλαδη κάποια ανωμαλία ή ασθένεια του οργανισμού και από την άλλη λες πως στα ζώα η ομοφυλοφιλία έγγυται μόνο για τάσεις κυριαρχίας !!!

Φίλε Tyanea......λες:

quote:
Λες οτι το φυσιολογικη ειναι υποκειμενικο γιατι θες να παρουσιασεις αυτο που σου αρεσει ως φυσιολογικικο.
Δυστηχως φιλε μου το φυσιολογικο ειναι φυσιολογικο και το φυσιολογικο διεπεται απο νομους της φυσεως οι οποιοι δεν αλλαζουνε.
Εαν καποια στιγμη η φυση αποδεχτει ως φυσιολογικη την ομοφυλοφυλια τοτε θα την δεχτουμε και εμεις.
Τωρα το αν εμεις ειμαστε οι λιγοι που σκεφτομαστε ετσι,ισως αυτο σου αρεσει και παλι να πιστευεις.
Ρωτα τον καθε πατερα για το πως αγωνια μηπως ο γιος του με την προπαγανδα που υπαρχει σημερα του βγει "αδερφη" και ελα να μου πεις εαν ειμαστε λιγοι.
Εγω παντως δεν ξερω κανενα πατερα που να μην το νοιαζουνε οι σεξουαλικες προτιμησεις του γιου του.
Μου λες οτι εαν εχει αποδεχτει τον ευατο ο ομοφυλοφυλος τι με νοιαζει εμενα και η απαντηση μου ειναι οτι με νοιαζει οταν προσπαθει να περασει στην κοινωνια τον ευατο του ως φυσιολογικο.
Ο αρρωστος ειναι αρρωστος και αυτο πρεπει να το καταλαβει για να διορθωσει τον ευατο του.

Εγώ δεν είπα να πάρουμε την ομοφυλοφιλία ως παράδειγμα στην ζωή μας και να το ακολουθήσουμε, είπα πως όταν κάποιος αποφασήσει κάτι τέτοιο, θα έπρεπε να το σεβαστούμε ... και να μην το αντιμετωπίζουμε ώς ανωμαλία ...γιατί η μοναδικότητα και η εξαίρεση βρίσκονται μέσα στην φύση...
Επίσης να σου πω πως ο Χίτλερ ήταν όντως ερωτευμένος με την ανιψιά του, της οποίας ασκούσε κάποιο είδος πίεσης.. και πως η ανιψιά του αυτοκτόνησε όταν ακόμα ήταν νέα...(για άγνωστους λόγους)Τώρα εάν ο Χίτλερ ή ο Μ. Αλέξανδρος ή οι Αρχαίοι Έλληνες επιδείδονταν σε ομοφυλοφιλικλές πράξεις είναι κάτι που ούτε θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει, παρά μόνο για λόγους ιστορικούς , αλλά ούτε και να το παίρνουμε βαρέως... Είμαι σίγουρη πως εάν όντως επιδείδονταν, δεν θα ήταν και οι μοναδικοί στον κόσμο αυτό..... ούτε η ανδρεία χάνεται.. Όπως ξέρουμε, το αρσενικό και το θηλυκό στοιχείο υπάρχει σε όλους μέσα μας... και οι γυναίκες δείχνουν ανδρεία μέσα στην καθημερινότητά τους...
Επίσης να επισημάνω πως είμαι φίλη.. ;-)

Επίσης να πω πως και εγώ έχω ακούσει πως πρόκειται για έλλειψη κάποιας ορμόνης αλλά μήπως ολόκληρος ο οργανισμός μας δεν είναι ένα χημικό εργοστάσιο που απο εκεί εξαρτάται ολόκληρη η ψυχολογία αλλά και η συμπεριφορά που έχουμε... ???
Ακόμα και αν η ιατρική φτάσει σε αυτό το επίπεδο να μπορεί να χειρίζεται αυτό το εργοστάσιο απόλυτα.. πάλι δεν θα έπρεπε να είναι στην δική μας βούληση να θέλουμε να αλλάξουμε?
Δηλαδή στην περίπτωση που η ομοφυλοφιλία αντιμετωπίζεται με κάποια ουσία που μπορεί κάποιος να πάρει για να γίνει ετεροφυλόφιλος, τότε τί θα πρέπει να κάνουμε? Να φτιάξουμε κανέναν νόμο που να αναγκάζει όλους τους ομοφυλόφιλους να βάλουν στον οργανισμό τους αυτή την ουσία? (Εκτός του ότι δεν γνωρίζουμε καν τις παρενέργειες που έχουν όλα αυτά)..
Και που είναι η ελευθερία βούλησης και επιλογής που διατυμπάνιζαν οι Αρχαίοι Έλληνες?

Φίλη Zadoc χαίρομαι που συμφώνησες... και αναμένω...

Συγνώμη εάν έγινα κουραστική... Πάντα με φιλική διάθεση..

Η ομορφιά απλώνεται.....


SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AION
Μέλος 3ης Βαθμίδας


753 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 08:36:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AION  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
όχι καλέ...ο Μ. Αλέξανδρος δεν είχε σχέσεις με κανέναν Ηφαιστίωνα!!
προπαγάνδα των ξένων κέντρων είναι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 11:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορείς ΑΙΟΝ να μας παραθέσεις το αρχαίο κείμενο αυτούσιο που αναφέρει-αποδεικνύει κάτι τέτοιο?


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 12:16:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι που συνεχίζουμε τη συζήτηση επί του θέματος "Gay και εσωτερισμός"! (Το υπενθυμίζω γιατί κατεβήκαμε χαμηλά στη σελίδα και δε φαίνεται ο τίτλος)

Ας εισακουσθεί και η έκκληση της αγαπητής Avallon όμως, γιατί καλό θα είναι να τεκμηριώνουμε τα γραφόμενά μας κατά το δυνατό, ειδικά όταν δείχνουν υποτιμητικά...

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

simori
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2290 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 19:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος simori  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακολουθώ και αναμένω την συνέχεια...

Πάντα με φιλική διάθεση.....

Η ομορφιά απλώνεται.....


SIMORIL .......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2004, 21:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
όχι καλέ...ο Μ. Αλέξανδρος δεν είχε σχέσεις με κανέναν Ηφαιστίωνα!!
προπαγάνδα των ξένων κέντρων είναι...


Τα στοιχεια σου και τις πηγες σου απο που πηγαζει αυτο σε παρακαλω.

«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 04:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στο ορμονικο του θεματος η τοποθετηση οτι για ολα φταινε οι ορμονες ειναι λαθος.
Οδηγει σε συμπερασματα οτι η ομοφυλοφιλια ειναι αρωστια και παιρνει θεραπεια κατα συνεπεια σε γκετοποιηση των ομοφυλοφυλλων και εχθροτητα και επιφυλαξεις απο την κοινωνια οπως γινεται παντα σε ολους τους αρωστους.

drumx δε θα συμφωνήσω στο παραπάνω. Λίγες μέρες πριν, είδα στο δρόμο ένα νεαρό κάπου στα 22 με περρίσια...θηλυκότητα.
Ήτανε προφανές οτι δεν προσποιούταν. Τα πάντα επάμω του ήτανε γυναικεία.
Καμπύλες, κίνηση σώματος(φυσικό κούνημα), έκφραση.
Συνεχίζοντας τώρα, δε πιστεύω πως η ομοφυλοφιλία είναι ασθένεια. Διαφορετικότητα είναι.
Πάντοτε γκετοποιείται οτιδήποτε δεν είναι κοινά αποδεκτό.
Κι εγώ στα 35 μου έχω piercing στο φρύδι, δεν είναι κοινώς αποδεκτό αλλά το γνωρίζω απόλυτα.
Δεν έχω πρόβλημα, δε με νοιάζει όποιος έχει.
Δε προσπαθώ όμως να το περάσω ως φυσιολογικό.
Και απο τις δυο πλευρές του γκέτο, υπάρχουν πάντα αυτοί που αποδέχονται και αυτοί που δεν αποδέχονται.
Και αυτό θα πρέπει να το παραδεχτούν-αποδεχτούν και οι ίδιοι οι ομοφυλόφιλοι.
Και όχι να προσπαθούν να πείσουν οτι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι φυσιολογικό.
~
quote:
Σιγουρα οι ορμονες καθοριζουν το φυλο αλλα και την σωματικη κατασκευη ενος ατομου αλλα ξερουμε πολυ καλα οτι αρκετοι ομοφυλοφυλοι εχουν μπρατσα, μουστακες, περπατουν βαρια, μιλουν χοντρα, αλλα τα βραδια χορευουν στα μπαρακια σαν τις τρελες τυλιγμενες στα πουπουλα..

Κάνεις λάθος. Οι γυναίκες γίνονται γυναίκες εξαιτίας των οιστρογόνων τα οποία παράγουν και είναι υπεύθυνα για όλα αυτά που τις διαφοροποιούν απο τους άντρες.
Οι άντρες έχουν την ορμόνη τεστοστερόνη, η οποία εξίσου, προσδίδει όλα εκείνα τα χαρακτηριστικά που έχει ένας άνδρας.
Αυτοί που αναφέρεις είναι ομοφυλόφιλοι εξ επιλογής και όχι εκ φύσεως.
Αυτό πάντως που δε μπορώ να καταλάβω είναι γιατί να το κρύβουν?
Κάποιος ομοφυλόφιλος που γνωρίζω (φίλος φίλης μου) απο την πρώτη στιγμή έδειξε αυτό που είναι.
Το σεβάστηκα απόλυτα (δε το αποδέχομαι-σέβομαι τη διαφορετικότητα του άλλου και την ανάγκη του να είναι διαφορετικός).


Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 09/01/2004 04:45:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 18:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρεται
quote:
Αγαπητέ drumx13 μου 'χες λείψει! Πού χάθηκες; Καλή Χρονιά!

Να σε ρωτήσω κάτι, μια και κατέχεις το θέμα;

Στο σπίτι έχω μία σκυλίτσα και δύο γάτες (αρσενικό + θηλυκό).

Η σκυλίτσα είναι φοβερή μάνα κι όταν παλιότερα είχε αποκτήσει ένα γιο, στην πορεία της ανάπτυξής του, άρχισε να τον "καβαλάει" και το απέδωσα στο ότι του έκανε "μαθήματα σεξουαλικής αγωγής" (ή μήπως τον προκαλούσε;).

Τώρα που δεν υπάρχει ο γιος της στο σπίτι, κάθε φορά που οι γάτες βρίσκονται σε περίοδο ζευγαρώματος (όπως πριν λίγες μέρες) κι επειδή ο γατούλης μου είναι αρρωστούλης και δεν τα καταφέρνει καλά, καβαλάει τη θηλυκή γάτα λες και τη λυπάται που καλεί το αρσενικό και δεν έχει αποτέλεσμα!!!

Τί λες; Δεν είναι απίστευτη;



καλη χρονια Zadok ,ημουν διακοπες μακρια απο την τεχνολογια..

στο ερωτημα σου

Στην ηλικια τον 4 εβδομαδων εως και την 8η περιπου αναλογα την ρατσα οποιο ειδος δει ο σκυλος να συναναστρεφεται μαζι του το θεωρει σκυλο και του συμπεριφερεται αναλογα.
Ειναι η ηλικια οπου ο σκυλος κοινωνικοποιητε και εντασει στην αγελη (που υπαρχει παντα στο μυαλο του) ολα τα ειδη που ζουν στον ιδιο χωρο με αυτον.
Εστι επιτυγχανεται η συμβιωση σκυλου και γατας αφου ακριβως στην ιδια περιπου ηλικια η γατα κανει το ιδιο πραγμα. Ετσι επυτυγχανεται και η ενταξη μας και η συμβιωση στην αγελη του.

Τα σκυλια παραδειγμα που δεν δουν αυτοκιμητο σε εκεινη την ηλικια θα εχουν παντα προβλημα με το αυτοκινητο οπως και τα σκυλια που σε εκεινη την ηλικια ζησουν με ενα γουρουνι πχ παντα θα θεωρουν το ειδος του γουρουνιου συγγενικο με αυτα...

Ετσι λοιπον ειναι ευκολο να καταλαβουμε γιατι η σκυλιτσα σου την πεφτει στις γατες.

Ενα αλλο κοματι της συμπεριφορας ειναι γιατι τα θυλικα σκυλια καβαλουν και κανουν πυελικες κινησης σε αλλα θυλικα ή και αρσενικα.

Για τα αρσενικα ειναι φλερταρισμα. Κατι αντιστοιχο γινεται και στα αλλα ζωα Οταν το θυλικο γουσταρει τον ασρενικο τον καβαλαει αλλα και χωνεται αναμεσα στα μπροστινα του ποδια προκαλοντας τον... να την καβαλησει...
Για τα αρσενικα σκυλια δεν τιθεται θεμα προσβολης της κυριαρχια τους ουτε αμφισβητισεις..
Στα σκυλια παντα το θυλικο ειναι υποδιεστερο του αρσενικου και κανενα θυλικο δεν το αμφισβητει αυτο και ουτε προκειτε να γινει αυτο.

Στην αγελη των σκυλων γενικως ολα τα αρσενικα ειναι ανωτερα απο το καλυτερο θυλικο και μονο στην περιπτωση οπου ο αρσενικο δεν μπορει να ασκησει τα καθηκοντα του στο κυνηγι και δεν υπαρχει αλλο- αντικαταστατης, τοτε το ανωτερο θυλικο αναλαμβανει την αγελη.

Η ενοια του ανωτερου θυλικου εγκειτε στο οτι μαζι με τον αρσενικο (αλφα) της αγελης ειναι σεξουαλικα ενεργοι και ολα τα αλλα μελη ειναι παιδια τους.
Κανενα αλλο ζευγαρι δεν μπορει να υπαρξει εντος αγελης και αυτο καθοριζεται με την βια αλλα και ορμονικα αφου τα θυλικα της αγελης δεν οργαζουν και για τα αρσενικα ειναι αδιανοητο αν αγαπουν την ζωη του να την πεσουν στην -μονη αναπαραγωγικα ικανη - θυλικια αλφα.

Στην αγελη του σπιτιου σου λοιπον που εχει στο μυαλο της η σκυλιτσα σου και αποτελειται απο γατες αλλα και εσενα
το να οργαζουν η γατες ειναι σοκ για την θυλικια σκυλιτσα που θεωρει τον εαυτο της ανωτερη στην ιεραρχια απο αυτες.
Εστι της καβαλαει για να υπερασπισειτην θεση οτι αυτη ειναι η σκυλα α λφα και ενδεχομενος αρσενικος θα παρει αυτην και μονον αυτην

Αν ομως αυτες η κινησεις-συμπεριφορα απευθηνεται και σε εσενα δηλαδη καβαλαει το ποδι σου και κανει πυελικες κινησεις τοτε εχουμε να κανουμε με εκδηλωση επιθετικοτητας και μαλιστα σε προχωρημενο σταδιο
Οπως επισεις ειναι απαραδεκτο να κοιμαται ο σκυλος στο κρεβατι σου αλλα ακομα και να μπανει στην κρεβατοκαμαρα σου.

Αν συμβαινει κατι τετοιο τα πραγματα ειναι ποιο χειροτερα απο οτι νομιζεις.
Οσον αφορα τον αρσενικο της παρεας.... τον γιο της
αυτο που εκανε η σκυλιτσα ειναι να τον φλερταρει και να τον προκαλει ετσι ωστε να αρχισει να την κυνηγα και να προκαλεσει τον οργασμο της.


φιλη lencolas

quote:
ΤΟΥΣ ΛΕΙΠΕΙ ΜΙΑ ΒΑΣΙΚΗ ΟΡΜΟΝΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΔΙΩΝ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΦΥΛΛΟΥ.ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΟΥΝΕ ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΓΚΕΡΚΙΜΕΝΗ ΟΡΜΟΝΗ-ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ- ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝΕ ΓΥΝΑΙΚΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ.


ομιζω οτι η ορμονη που αναφερεσαι ειναι η Τεστοστερονη
Η τεστοστερονη παραγεται απο τους ορχις και σε επαρκεις ποσοτητες ειναι η ορμονη που προκαλει αναπτυξη των μυων της τριχοφηιας αλλα και την μπασα φωνη στον αντρα
Το αντιθετο της ειναι η προγεστερονη οπου προκαλει την αναπτυξη των μαστων και της λεκανης και την εμηνο ρηση.

Πιστευτεται απο καποιους οτι η αυξομειωσεις στο αιμα των ορμονων αυτων αλλαζουν την συμπεριφορα και σε ενα πειραμα που εγινε προσφατα και καλυφτηκε απο το ΒΒC με την μορφη ντοκυμαντερ ενα κοριστι αρχισε να αποκτα τριχοφηια , μπασα φωνη και μπρατσα μετα απο μια ενεση τεστοστερονης και ακολουθως μετα απο θεραπεια με αυτην την ορμονη προχωρησε σε αλαγη φυλου.

Η διαφωνια μου ειναι στο οτι δεν μπορει να χρησιμοποιουνται οι ορμονες σαν δικαιολογια για να καλυψουν καποιες συμπεριφορες..
Ξερουμε πολυ καλα οτι η σωματικη ασκηση με βαρη ή πολεμικες τεχνες και γενικα η ενασχοληση με αυτο που θα λεγαμε "αντρικα" χομπυ αυξανει τα επιπεδα της τεστοστερονης στο αιμα και κατα συνεπεια κανει τον αντρα ποιο αντρα.
Επισεις η ενασχοληση με τον αθλητισμο λογο του οτι αυξανει την τεστοστερονη προκαλει ερωτικη διαθεση αλλα και τονωνει την αυτοπεποιθηση του αντρα... στο κυνηγι των θυλικων.
Πιστευεται ομως οτι αυτο που προκαλει τα θυλικα ειναι μονο το ωραιο γυμνασμενο σωμα αλλα και ε9ιναι αληθεια αλλα ληθεια ειναι ακομα οτι τα επιπεδα τεστοστερονης ενος γυμναζμενου αντρα ειναι αυξημενα και αυτο εκφραζεται στην ολη συμπεριοφορα του.

Βεβαια υπαρχουν και μπρατσωμενοι ομοφυλοφυλοι αλλα πιστευω οτι αυτοι πρωτα εκαναν την σεξουαλικη επιλογη τους...

και μετα εκαναν μπρατσα για να προσελκυσουν αλλα αρσενικα που τους την "δινουν" τα καλογυμνασμενα αντρικα σωματα

Με βαση αυτο θεωρω λαθος να ορισουμε την ομοφυλοφυλια ως ορμονικο προβλημα ή αρωστια λογω εληψης ορμωνων που ενδεχομενως θεραπευεται.

Αρωστια απο ελειψη ορμονων ειναι ο νανισμος και ο υπο ή υπερθυρεοειδισμος οπου θεραπευονται.
Κατα την αποψη μου η ομοφυλοφυλια ειναι ειναι επιλογη του καθε ατομου καθαρη και κρυσταλινη που εκανε καποια στιγμη στην ζωη του και υπο αυτην την ενοια εμενα μου φτανει και μου περισευει καθως αποτελει αναφαιρετο δικαιωμα του ατομου η οποια επιλογη του.
Απο την αλλη δεν πιστευω οτι 100% ομοφυλοφυλικη συμπεριφορα ειναι φυσιλογικη
αλλα μαλλον υποδειλωνει καποιο κολημα με το θεμα.

Πολλες φορες ομως το ατομο κανει μια επιλογη που δεν του αρεσει την εποχη που την κανει αναλαμβανοντας τα ρισκα του αλλα στην πορεια μαθαινει να ζει με αυτη αλλα και να του αρεσει.

Απο εκει και περα καθε προσπαθεια αυτο-γκετοποιησης αλλα και κραξιματος προς τους ομοφυλοφυλους ειναι κατακριτεα .

φιλη avllon

quote:
θα ήθελα να μας πεις γιατί δεν αναφέρθηκες στην περίπτωση που θηλυκά σκυλιά καβαλάνε άλλα θηλυκά σκυλιά... Είναι και κει για λόγο κυριαρχίας? Γιατί απ΄όσο ξέρω τέτοιες συμπεριφορές για λόγους κυριαρχίας υιοθετούνται από τα αρσενικά των αγελαίων ζώων

ειπα και παραπανω οτι μονο τα θυλικα αλφα εχουν δικαιωμα στο ζευγαρωμα με τα αρσενικα αλφα και σε καθε περιπτωση ολα τα αλλα μελη δεν οργαζουν οχι απο επιλογη αλλα οσο ποιο δυνατη και αποφασιστικη ειναι η παρουσια του ζευγους τοσο τα υπολοιπα μελη της αγελης δεν ασχολουνται με το θεμα απο φοβο και αγχος...
και οταν ενας αλλος σκυλος εκδηλωσει σεξουαλικη επιθυμια σε αγελη τοτε σημαινει οτι η κυριαρχια που ασκουν τα δυο μελη του ζευγαριου δεν ειναι αρκετη για να περιορισει τα υπολοιποα μελη και η αλαγη στην ηγεσια ειναι αναποφευκτη...

Υπαρχουν και περιπτωσης οπου μονο ενα αλλο θυλικο οργαζει περα του αλφα και αυτο συμαινει οτι το αλφα δεν ειναι πλεον τοσο δυνατο για να κρατησει την ηγεσια του αλλα και περιπτωσεις οπου ενα αλλο αρσενικο κανει πιελικες κινησεις σε βαρος καποιου αλλου ατομου της αγελης κατι που συμαινει οτι η συγκρουση ειναι πολυ κοντα και ενας πρεπει να φυγει ψαχνοντας την τυχη του σε αλλη αγελη.

simori φιλε/φιλη και reptilesalonica απαντησα σε αυτα που ρωτατε παραπανω

και μια παρατηρηση
Η εχθροτητα και το κραξιμο προς τους ομοφυλοφυλους δεν κανει καποιον ποιο αντρα
μαλλον θα ελεγα το αντιθετο συμβαινει αφου βαζει σε υποψιες για το τι προσπαθει να αποδειξει ή να κρυψει το ατομο
που κραζει
Ενας αντρας που δεν εχει αναγκη να αποδειξει τιποτα σε κανεναν δεν εχει προβλημα
ο αντρισμος φαινεται και οχι μονο στο κρεβατι....

και απο την αλλη αντι να κολαμε σε συμπεριφορες και νορμες να κοιταξουμε ολοι να περναμε καλα οπως γουσταρει ο καθενας

στο ερωτημα τωρα εσωτερισμος και gay

το ξαναλεω οτι ειναι ασχετα πραγματα μεταξυ τους οσο ασχετο και σχετικο μαζι ειναι το ετεροφυλικο γαμισι με την οποια πνευματικη εργασια.

συγνωμη για το μακροσκλες της απαντησης μου ελπιζω να μην κουρασα.


Αγαπη για οτι ερχεται και συγχωρεση για οτι εχει ηδη γινειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 22:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ drumx13,

να 'σαι καλά! Ευχαριστώ για την απάντηση!

Η σκυλίτσα μου είναι κανισάκι. Δεν έχει "καβαλήσει" ποτέ άνθρωπο, ούτε εμένα. Έρχεται και κοιμάται στο πάτωμα στην άκρη του κρεβατιού μου, αλλά ποτέ μαζί μου.

Αν δε σου κάνει κόπο, θα ήθελα να μας πεις όμως, γιατί επεσήμανες αυτά τα σημεία;


Τώρα όσον αφορά στο:

quote:
το ξαναλεω οτι ειναι ασχετα πραγματα μεταξυ τους οσο ασχετο και σχετικο μαζι ειναι το ετεροφυλικο γαμισι με την οποια πνευματικη εργασια

επειδή προσωπικά θεωρώ πνευματική εργασία τα πάντα στη ζωή μου, θα πρότεινα σε όλους να διαβάσουμε το βιβλίο της DΙΟΝ FORTUNE: "Η Εσωτερική Φιλοσοφία του Έρωτα και του Γάμου". - ΙΑΜΒΛΙΧΟΣ

Έχει να πει πολλά!


"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alexeyev1970
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
215 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2004, 23:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alexeyev1970  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με ευχαριστεί το γεγονός ότι τα πρόσωπα που εκφράζουν τις απόψεις τους σ'αυτό το δικτυακό τόπο εκφράζουν τις εκφράζουν με επιχειρήματα τα οποία πραγματικά με αφήνουν κατάπληκτο. Δεν το λέω με την κακή έννοια αλλά με την καλή. Όπως επίσης ότι βρίσκω ενδιαφέρον το ότι αυτό το ζήτημα αντιμετωπίζεται με τόσο διαφορετικό τρόπο από τον καθένα ξεχωριστά κι αυτό αν μη τι άλλο δείχνει ότι απασχολεί το σύνολο σχεδόν των ανθρώπων , χωρίς καν να τους αφορά. Για μένα αυτό το θέμα πολλές φορές είναι δείγμα του πόσο κουτσομπόληδες είμαστε από τη φύση μας. Ειλικρινά το λέω , δεν θα έπρεπε να μας αφορά η σεξουαλικότητα του καθενός , όμως είναι πολύ δύσκολο να το πετύχουμε φαντάζομαι. Τέλος πάντων , ας υπάρχει αυτός ο υγιής διάλογος και όλο και κάτι θα κερδίσει ο καθένας μας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2004, 01:13:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για μένα αυτό το θέμα πολλές φορές είναι δείγμα του πόσο κουτσομπόληδες είμαστε από τη φύση μας

"ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ, ΑΝ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ"

Λ. ΠΙΡΑΝΤΕΛΟ

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Edited by - Zadok on 10/01/2004 01:19:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2011719
Maintained by Digital Alchemy