ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Nas
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2004, 01:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kalimera,vre paidia mia kai feneste oloi pio sxetikoi me emena tha mporouse kapoios me paradeigma na exigisei pws telos pantwn einai o swstos tropos na rixoume ta xartia tis Deste???? Gia mena einai ligo dyskolo kai tha ektoimoysa para poli an kapoios exei tin kali diathesi na mou exigisei!!
Euxaristw ek twn proterwn!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mononoke
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2005, 08:50:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mononoke  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ DESTE ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ "ΕΔΕΙΞΕ" ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΣΕ.ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΗ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ.ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ!!ΕΠΙΣΗΣ ΓΕΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΑΣ.ΙΣΩΣ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.ΕΝΝΟΩ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΠΧ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΕΣΥ ΘΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ, ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?Η ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΤΑΡΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ.ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΜΕ ΒΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΩΝ.ΟΠΟΙΟΣ ΝΙΩΘΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΩΝ ΧΑΡΤΙΩΝ Η ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΡΜΗΝΕΥΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΒΛΕΨΗ.Η ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
natasaki
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2005, 02:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους natasaki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑΙΡΕΤΕ...ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ?ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πουαρό
Νέο Μέλος

Cyprus
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2006, 15:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πουαρό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Hi guys! Είμαι νέος στο club και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: τι εννοεί στο βιβλίο όταν λέει πως τα χαρτιά ανακατεύονται περιστροφικά με τα δυο χέρια πάνω στο τραπέζι έτσι ώστε να πέσουν αλλα χαρτιά όρθια κι άλλα ανάποδα?

ΠουαρόΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Πουαρό
Νέο Μέλος

Cyprus
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2006, 15:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Πουαρό  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχετικά με την ερώτησή σου natali , υπάρχει μια ιστοσελίδα www.artofwise.com η οποία περιέχει πληροφορίες για όλα τα σχετικά π.χ. ταρώ, χειρομαντεία, αυτόματη γραφή κλπ. Εξηφεί ακόμα τη συμβολίζει το 666 το πεντάλφα χωρίας να σημαίνει ότι η σελίδα είναι σατανική. Το ξεκαθαρίζει αυτό στην αρχή!

ΠουαρόΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KRYSTALLENIA
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
121 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2006, 04:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KRYSTALLENIA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ Πουαρό,

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ Η ΑΠΟΡΙΑ ΣΟΥ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΑΚΟΜΑ, ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΥΣΗ ΤΗΣ...

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ (ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ):

ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΗΝ ΤΡΑΠΟΥΛΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΛΩΝΕΙΣ (ΚΛΕΙΣΤΗ) ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ.

ΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΣΟΥ ΧΕΡΙΑ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΕΙΣ ΔΕΞΙΟΣΤΡΟΦΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝΤΑΣ ΕΝΑΝ ΚΥΚΛΟ.
ΕΤΣΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΑΝΑΠΟΔΑ.

ΑΝΑΠΟΔΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ ΣΤΗΝ DESTE ΟΤΑΝ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ.

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΣ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΥΤΟ/Α ΠΟΥ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ...

ΦΙΛΙΚΑ...

Η ΓΝΩΣΗ ΤΗΣ ΑΓΝΟΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΟΦΙΑΣ (Κλεόβουλος)


Edited by - KRYSTALLENIA on 07/07/2006 04:54:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Icelady
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2006, 20:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Icelady  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και στον αυτοκρατορικό σταυρό και συγκεκριμένα στο χαρτί που σε σταυρώνει(το μόνο οριζόντιο χαρτί) όταν τα γράμματα κοιτάζουν δυτικά(προς το παρελθόν δηλαδή)

Edited by - Icelady on 18/07/2006 20:05:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέλιος Μάρκου
Νέο Μέλος

Cyprus
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2007, 17:34:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στέλιος Μάρκου  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχο μια απορία βρε πεδιά.Οταν ριχνό τα χαρτια σε καπκιον τον βαζο να τραβα τυχαία χαρτια μέσα απο την τράπουλα???Αφου εχι ανακατοσέι την τραπουλα και εχει ειδι κοπσι θα τον βάλο να τραβά τυχαία χαρτιά μεσα απο την τράπουλα???Καθε αμπαντισει θα μου δοσει μια αχτινα φοτός στο tunnel

Στέλιος ΜάρκουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Στέλιος Μάρκου
Νέο Μέλος

Cyprus
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/07/2007, 17:39:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Στέλιος Μάρκου  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η εροτισει μου είνε για το ριξιμο της απλής τράπουλας


Στέλιος ΜάρκουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trelo manitari
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/09/2009, 16:55:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trelo manitari  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα!

Ως νέο μέλος στο forum θα ήθελα πραγματικά να εκφράσω την εκτιμησή μου σε όλους τους ενεργούς χρήστες καθώς έχω εντυπωσιαστεί από όλες τις περιεκτικές απόψεις που έχω διαβάσει μέχρι τώρα σε τόσα διαφορετικά θέματα. Ο λόγος που γράφω σήμερα είναι γιατί έχω αρχίσει κι εγώ και ενδιαφέρομαι για τη χαρτομαντεία λόγω ενός συναισθηματικού αδιεξόδου που αντιμετωπίζω. Αυτή τη στιγμή ζω στην Κύπρο και ψάχνω να βρώ στη Λευκωσία μια ικανοποιητική ''χαρτορίχτρα'' λόγω αδυναμίας του χαρακτήρα μου να βρω μόνη μου μια λύση. Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου προτείνει κάποια κυρία θα το εκτιμούσα πάρα πολύ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy