ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πως θα επέλθει ο νέος Μεσαίωνας;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 00:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΚΛΑΨ ΛΥΓΜΜΜ!! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΦΙΛΗ ΜΟΥ?


3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2004, 20:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Βασίλη είδες ότι βιάστηκες να θεωρήσεις κάτι μπουρδολογία την στιγμή που εσύ δεν γνωρίζεις; Μάθε λοιπόν αγαπητέ ότι δεν είμαι παπαρολόγος και όταν γράφω κάτι το μεταφέρω με σχετική σιγουριά. Η περίπτωση που σου λέω δεν είναι ο γνωστός του γνωστού, το σπίτι ανήκει στον πατέρα φιλικού μου προσώπου και όταν έμαθε απο την μητέρα του το καθεστώς που υπάρχει με την ιδιοκτησία στην Αγγλία μου το μετέφερε γιατί του έκανε εντύπωση. Μάλιστα επειδή το σπίτι ήταν ήδη στην κατοχή των προηγουμένων για 40 χρόνια ο επόμενος το δικαιούται μόνο για 60. Πρέπει λοιπόν όταν χαρακτηρίζουμε κάποιον να είμαστε σίγουροι...
Να είσαι καλά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 01:41:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Απέριττε,

Έχεις πράγματι έναν ωραίο τρόπο να αναδεικνύεις σε μείζονα θέματα, θέματα μικρής σημασίας και να αντιστρέφεις λιγάκι την πραγματικότητα.

Αναφέρεσαι σε "οικοπεδάκι", "παιδάκια", "κακομοίρηδες μεροκαματιάρηδες" για όλους τους ανώμαλους, που το μόνο που βλέπουν μπροστά τους είναι η εικόνα του "σπιτωμένου" (κ μάλλον ευτυχισμένου) εαυτού τους και μεριμνούν βέβαια και για τα "αγαπημένα" παιδάκια τους (τα μούλικα δηλαδή που τα θέλουν όλα έτοιμα).

Και μετά από μια ομολογουμένως περίπλοκη κ άσχετη συλλογιστική φτάνεις στους Ανδριανόπουλο, Καραμανλή και νέο Μεσαίωνα, που αργότερα στη συζήτηση πήρε τη μορφή Αντιαμερικανικής κλπ διαμαρτυρίας..

Τέλος πάντων, ως απάντηση στο θέμα που σε απασχολεί να πω κι εγώ ότι μακάρι όλα αυτά τα άθλια ανθρωπάκια, που το μόνο που τους απασχολεί είναι να ντυθούν, να ταϊσουν τον εαυτό τους κ τα παιδάκια τους και να βρουν ένα σπιτάκι κ μια δουλίτσα κ μετά να γράψουν την κοινωνία και όλους τους άλλους στα μπιπ τους, όλα αυτά τα θλιβερά ανθρωπάκια αποτελούν τον σύγχρονο Μεσαίωνα του πνεύματος.

Είναι γεμάτη η Ελλάδα από δαύτους. Η Αμερική τουλάχιστον έχει αναπτύξει ένα θαυμάσια οργανωμένο Ακαδημαϊκό σύστημα, προωθεί την έρευνα κλπ. Και αν θέλετε και το άλλο μιας και μιλάτε για αυτά τα θέματα, δεν νομίζω ότι η Ελλαδίτσα μας ή καμμιά άλλη χώρα αν ήταν στη θέση της Αμερικής θα έκανε καλύτερη διαχέιρηση της δύναμής της.

Τώρα αν πάλι το θέμα είναι η αστυφιλία, τότε πάλι νομίζω ότι καλά θα κάνανε οι γκαντέμηδες να πάνε στα χωριουδάκια τους, με τις κοτούλες τους, τα αυγουλάκια τους, τον κηπάκο τους και να μη μας ζαλίζουν εδώ με την παρουσία τους, που τίποτα δεν έχει να προσφέρει. Η Ελληνική ύπαιθρος δίνει θαυμάσια ευκαιρία σε όλους τους συνταξιούχους (κανονικούς και μαϊμούδες) να κάνουν πράξη αυτό που πάντα ονειρεύονται .. την απραξία.

Το θέμα του Μεσαίωνα είναι όμως πράγματι επίκαιρο όχι για τα σπιτάκια και τα λοιπά περιουσιακά στοιχειάκια, αλλά για το πνεύμα, το αληθινό ηθικό πνεύμα συμπαράστασης προς όλους τους ανθρώπους που βρίσκονται στην ανέχεια, που πεθαίνουν καθημερινά στην Αφρική κ αλλού.

Κι εσύ μου κραυγάζεις "Η περιουσία μου, η περιουσία μου" κ το λες αυτό ηθική κ επομένως το αντίθετο ο νέος μεσαίωνας!

Για πάρτο αλλιώς ... που λένε!

ath.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 18:21:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι προφανές ότι δεν κατάλαβες γρυ απο ότι ήθελα να πω. Όμως προς αποφύγήν παρεξηγήσεως περί του τρόπου που σκέφτομαι όχι για σένα αλλά για τους άλλους φίλους εδώ απλά σου επιστρέφω τους χαρακτηρισμούς για τους απλούς ανθρώπους που μου προσάπτεις. Και για να έχουμε καλό ερώτημα. Γνωρίζεις ποιος είμαι και πια είναι η οικονομική μου κατάσταση ώστε να θεωρείς ότι θεωρώ τους ανθρώπους πλέμπα; Επειδή λοιπόν δεν με γνωρίζεις και δεν γνωρίζεις πια είναι η προσωπική μου σχέση με αυτό που λέγεται υλικά αγαθά, χρήμα και περιουσία, οφείλεις να είσαι περισσότερο προσεκτικός. Είναι η πρώτη φορά που μια απάντηση εδω θίγει άμεσα την προσωπικότητά μου και για αυτό με εκπλήσει η συμπεριφορά σου.
Ο καθένας καταλαβαίνει αυτό που θέλει να καταλάβει. Αυτό που έχω να σου πω εγω είναι να διαβάσεις την θεωρία της σπηλιάς του Πλάτωνα... Μήπως είναι καιρός να γυρίσεις το κορμί σου προς το φως;

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 18:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α! και κάτι ακόμα... τους χαιρετισμούς μου στην πρεσβεία... Αληθεια, τα Χριστούγεννα σας δίνουν και δώρο;

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 19:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλοι μου χωρίς αμφιβολία ο νέος μεσαίωνας βρίσκεται πρό των πυλών .
Μιά ματιά στα πρωτόκολα των σοφών της Σιών θα σας πείση για το πως και από ποιούς σπρωχνόμαστε πρός τα εκεί .

quote:

Δες τα μυστηριώδη Georgia Guidestones για περισσότερο info στο τι ακριβώς σχεδιάζουν αυτοί οι πραγματικά σατανοκίνητοι άνθρωποι στα ανώτερα κλιμάκια των μυστικών εταιριών

quote:

Τίποτα απ’ ότι βλέπουμε γύρω μας να επιβάλλεται σταδιακά δεν είναι τυχαίο και άνευ μακροχρόνιου σχεδιασμού!

quote:

χρησιμοποιούνται οι ίδιες ακριβώς μέθοδοι κοινωνικο-μηχανολογίας από τους Illuminati όπως η περίφημη Hegelian Dialectic: Problem – Reaction – Solution και φυσικά το γνωστό μασονικό σύνθημα Ordo AbChao και άλλες λιγότερο γνωστές

quote:

Η ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΛΗΘΟΥΣ Η ΖΩΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΟΧΛΟΥ -ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΖΟΥΝ ΣΑ ΖΩΑ- ΤΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΣΑΙΩΝΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΑΝΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΜΑΓΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΙΓΑΝ, ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΒΑΣΑΝΙΖΑΝ ΠΡΩΤΑ?

Τεράστια. Το πλήθος έκαψε αυτούς που θεωρούσε απαγωγείς παιδιών. Οι άνθρωποι του μεσαίωνα αυτούς που θεωρούσαν μάγους. Η διαφορά είναι ότι ένας απαγωγέας παιδιών (ανεξάρτητα από το ότι οι συγκεκριμένοι δεν ήταν) είναι κάτι πολύ πιο πραγματικό από ένα μάγο ή από ένα Σοφό της Σιών και λοιπά μεσαιωνικά φρούτα που αναφέρθηκαν στα τρία προηγούμενα "αντιμεσαιωνικά" quotes.


Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2004, 23:38:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απέριττε,

Ομολογώ ότι αδυνατώ να παρακολουθήσω την σκέψη σου..., οφείλω να ομολογήσω όμως ότι ή έχεις μεγάλη φαντασία ή διαβάζεις πολλά κόμικς.

Αλλιώς δεν εξηγείται αυτό που λες:

quote:

Τί γίνεται λοιπόν τότε; Θα έρθει μια ωραία τεχνική πολυεθνική εταιρία η οποία στα υψηλά της κλιμάκια θα ελέγχεται απο τους απογόνους των εμπνευστών της αντιπαροχής και των μελών των μυστικών εταιριών και θα σου πει: "Καλό μου ανθρωπάκι έτσι κι αλλοιώς αυτό που έχεις είναι άχρηστο στα χέρια σου. Πάρε ένα κομάτι ψωμί και άντε στο καλό." Και φυσικό είναι ότι οι περισσότεροι θα ενδώσουν και έτσι σιγά σιγά θα δημιουργηθούν οι νεοφεουδάρχες και οι νεοκολλήγοι. Μετά επείδή οι κύριοι αυτοί θα φοβούνται για την ζωή τους λόγω της ανέχειας και της δυστυχίας που θα επικρατεί θα φροντίσουν να κρατήσουν κοντά τους αυτούς που θέλουν για υπηρέτες και θα κλείσουν
τις πόλεις απο τον υπόλοιπό όχλο.

Καταλαβαίνω βέβαια πως τα ΜΜΕ (Ανδριανόπουλος κ σία ΑΕ) έχουν επηρρεάσει ανθρώπους εύπλαστους σαν κ του λόγου σου, που κινούνται ανάμεσα στην κομμουνιστική κ στην καταναλωτική προπαγάνδα, δίκην εκκρεμούς.

Σε κάθε περίπτωση να σε πληροφορήσω ότι στην Ελλάδα μας, που κυριαρχείται από πνευματικούς ανθρώπους σαν κ του λόγου σου, η συντριπτική πλειοψηφία είναι ιδιοκτήτες ακινήτων. Για ποιούς φαιουδάρχες μιλάς; Και τι είδους συλλογιστική είναι αυτή περί αντιπαροχής που την συνδέεις και με τον νέο Μεσαίωνα;

Αν πάλι μας την βγαίνεις από αριστερά χρησιμοποιώντας εκφράσεις όπως "ένα οικοπεδάκι", "μεροκαματιάρηδες" κλπ, δεν θέλω να εκφραστώ για τα άτομα αυτά. Είναι τόσο μέσα στη χλίδή το σημερινό κόκκινο χρώμα, που κανεις από δαύτους δεν δικαιούται να μιλάει.

Αν πάλι αυτό που θέλεις να πεις έχει ως κεντρική ιδέα την αντίσταση στις πολυεθνικές, τους Αμερικάνους και γενικά στους νταβαντήδες της κοινωνίας, τότε κ δεν το διατύπωσες σωστά κ αναφέρθηκες σε τσαρλατάνους της πολιτικής ζωής, που έχουν μεγαλώσει στα πούπουλα κ επομένως δεν δικαιούνται να ομιλούν.

ath.

----

"Και τώρα τι θα γένομεν χωρίς βαρβάρους,
οι άνθρωποι αυτοί ήσαν μια κάποια λύσις"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2004, 17:38:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΓΙΝΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ Η ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ...

ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΟ????????

ΑΣ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΠΑΙΔΙΑ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΤΟΥ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΚΤΕΝΟΜΕΝΑ ΑΝΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ....

ΑΛΛΑ ΑΣ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ Απέριττο ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΛΑΘΟΣ ΤΟΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΩΛΗΣΗ.

ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ 99 ΧΡΟΝΙΑ.
ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΔΑΠΟΥΣ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΟΙΚΗΜΑΤΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΠΕΔΑ.
ΟΤΑΝ ΕΝΑΦΕΡΩ ΤΟΝ ΟΡΟ ΑΓΟΡΑ ΕΝΝΟΩ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΙΣΧΥΕΙ ΣΕ ΟΛΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. (ΔΗΛΑΔΗ ΟΧΙ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΕΣ ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΚ ΠΕΡΙΤΡΟΠΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑ).

ΦΙΛΕ athakandr ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙΣ ΣΑΝ ΧΩΡΑ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ...
ΕΝΩ Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΗ ΑΠΟ ΔΑΥΤΟΥΣ (ΜΕ ΤΟ ΟΙΚΟΠΕΔΑΚΙ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΔΕΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕΡΙΜΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΜΟΥΛΙΚΑ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΛΟΥΝ ΕΤΟΙΜΑ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ.)

ΝΑΙ ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ.
ΕΚΕΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΩΡΑΙΑ.
ΕΚΕΙ ΕΚΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ..
ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΤΟΥΣ ΟΥΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΟΥΛΙΚΑ ΗΘΕΛΑ ΠΩ.
ΕΚΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΡΟΛΟΙ.
ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΑ ΕΔΕΜ...

ΜΑΛΛΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΡΙΚΥΜΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΣΟΥ....

ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΗΔΕΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟI ΣΟΥ ΓΟΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΗΤΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ.
Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΝΙΓΗΚΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΣΥ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑΖΕΙΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΔΕΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΙΔΕΣ...

ΟΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΔΕΣ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΟΛΕΜΗΣΑΝ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΕΣΥ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΣΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΜΙΑΛΟ ΣΟΥ...

ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΙΔΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΛΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ...

ΑΥΤΟΣ Ο ΑΠΛΟΣ ΛΑΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΤΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΧΩΡΑΦΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΙΣΤΗΚΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ...

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΤΟ ΑΥΡΙΟ...

ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕΡΙΚΟΙ ΛΕΝΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΙΑΡΙΔΕΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡHΦΑΝΟΣ....

ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΡΑΤΩ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ....

ΣΥΓΝΩΜΗ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΑΝ ΠΑΡΑΦΕΡΘΗΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΩ ΕΔΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΞΟΡΓΙΣΘΕΙ ΣΤΑ 2 ΚΑΙ ΠΛΕΩΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ESOTERICA.gr....

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΡΑΨΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2004, 22:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Άβαταρ μην συγχίζεσε. Άλλωστε σε αυτήν την χώρα η ανοησία και ο χαφιεδισμός περισσεύουν...
Φιλικά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βασίλης Τ.
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 00:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βασίλης Τ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απόσπασμα από ένα μιθυστόρημα (αφού είναι και της μόδας...)

"Και με την ευκαιρία να σε ρωτήσω. Μήπως διαθέτεις σπίτι στην Αγγλία και είσαι σίγουρος ότι λέω μπουρδολογίες; Γιατί αν διαθέτεις και δεν το γνωρίζεις αυτό απλά την πάτησες. Αν δεν διαθέτεις τότε να είσαι εσύ σίγουρος όταν γράφεις κάτι."

---Η λογική λέει: ΑΝ ισχύουν αυτά που λες (πράγμα το οποίο αμφισβητώ για λόγους που θα εξηγήσω παρακάτω) τότε σε διαβεβαιώ ότι αυτός που την πάτησε είναι ο πατερας του φίλου σου ο οποίος όπως μας λες έχει ήδη αγοράσει σπίτι στην Αγγλία! Πάρε λοιπόν τηλέφωνο στο φίλο σου να τον πεις ότι ο πατέρας του η οποιοσδήποτε άλλος τέλος πάντων έχει αγοράσει σπίτι... ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ!!!!!

...αλλά μην τρέξεις ακόμη να πάρεις τηλέφωνο δίοτι σε διαβεβαιώ ότι δεν την πάτησε τελικά ο άνθρωπος γιατί αυτό που λες δεν ισχύουν...---

"Γιατί αυτό που γράφω είναι απόλυτα σίγουρο απο ανθρώπους που είχαν αγοράσει σπίτι στο Λονδίνο. Λοιπόν να μην κατηγορείς κάποιον αν δεν ξέρεις κάτι σίγουρα."

----Οι άνθρωποι στους οποίους λοιπόν αναφέρεσαι (και σχεδόν οι χιλιάδες άλλοι οι οποίοι αγοράζουν σπίτια στην Αγγλία καθημερινά) μαλλον είχαν καλό δικηγορό και τελικά αποφάσιασν να αγοράσουν! Α! και για να μη ξεχάσω να αναφέρω περί σιγουριάς... είμαι το σίγουρος και τόσο "ξέρω" όσο ένας solicitor με ειδίκευση στο εμπράγματο δίκαιο (περιττό να αναφέρω τι επαγγέλομαι...)----

"Για το μόνο που κρατώ μια επιφύλαξη"


--- ...και για το οποίο πολύ καλά κάνεις... (και αναφέρομαι στη λέξη επιφύλαξη---


"γιατί δεν το διευκρίνησα είναι αν αυτό ισχύει μόνο για τους αλλοδαπούς αγοραστές ακινήτων αλλά δεν νομίζω ότι είναι έτσι."

--- το οποίο υποδηλώνει ότι έχεις παντελή άγνοια δικαίου... και καλά κάνεις διότι κάπως πρέπει να ζήσουν και οι άμοιροι οι δικηγόροι (αστειεύομαι)...(πρώτη φορά ακούω για τέτοια διάκριση μεταξύ ημεδαπών και αλλοδαπών)----

"Αγαπητέ Βασίλη είδες ότι βιάστηκες να θεωρήσεις κάτι μπουρδολογία την στιγμή που εσύ δεν γνωρίζεις; Μάθε λοιπόν αγαπητέ ότι δεν είμαι παπαρολόγος και όταν γράφω κάτι το μεταφέρω με σχετική σιγουριά. Η περίπτωση που σου λέω δεν είναι ο γνωστός του γνωστού, το σπίτι ανήκει στον πατέρα φιλικού μου προσώπου και όταν έμαθε απο την μητέρα του το καθεστώς που υπάρχει με την ιδιοκτησία στην Αγγλία μου το μετέφερε γιατί του έκανε εντύπωση. Μάλιστα επειδή το σπίτι ήταν ήδη στην κατοχή των προηγουμένων για 40 χρόνια ο επόμενος το δικαιούται μόνο για 60. Πρέπει λοιπόν όταν χαρακτηρίζουμε κάποιον να είμαστε σίγουροι...
Να είσαι καλά..."


---Μ'αυτά που λες πως να είμαι καλά?
άντε τώρα να σου δώσω να καταλάβεις ότι δεν χρησιμοποίησα τον όρο "παπαρολόγος" θα μου πάρει άλλες 25 σελίδες (όχι βέβαια ότι είμαι τόσο αφελής για να νομίζω ότι σε έπεισα ή σου έδωσα να καταλάβεις τα περί ιδιοκτησιών στην Αγγλία άλλα λέμε τώρα...)
στην ανάγκη να σου προτείνω και βιβλιογραφία για να μην ακούς εμένα που "τόσα ξέρω" άλλα να το διαπιστώσεις ιδίοις όμμασι...---


"Κατά τα άλλα πριν κατηγορείς κάποιους κάτσε και σκέψου λίγο περισσότερο και θα δεις ότι δεν είναι και τόσο μπούρδες αυτά που γράφουν..."


--- πρίν σκεφτώ όμως περισσότερο κάτι... η τεχνική που ακολουθώ είναι η εξής:
Πρώτα το Διαβάζω,
μετά το Σκέφτομαι,
στη συνέχεια το Σκέφτομαι Περισσότερο,
στη συνέχεια Συμβουλεύομαι τη γνώμη συναδέλφων,
μετά το Σκέφτομαι Περισσότερο,
μετά το Γράφω
και μετά κατηγορούμαι ότι αμφισβητώ τους άλλους για μπουρδολογίες....
(αλλά αυτά μόνο στα πολύπλοκα και δύσκολα προβλήματα)

στα απλά πάλι ρωτάω φίλους με πατεράδες που αγόρασαν σπίτι!----

τέλος του αποσπάσματος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

athakandr
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
536 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 02:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους athakandr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ AVATARGR,

Η ιδιότητα του Συντονιστή ως γνωστόν δεν σε θέτει υπεράνω κριτικής. Όχι ότι πρόκειται να ασκήσω κριτική σε όσα λες γιατί μάλλον παρανόησες τα λεγόμενά μου.

Δεν μίλησα εγώ για κακομοίρηδες μεροκαματιάρηδες αλλά ο Απέριττος.

Εγώ απλώς ειρωνεύτητα το γεγονός ότι αυτοί οι δήθεν κακομοίρηδες (όπως ο Απέριττος τους ονομάζει στο πρώτο μήνυμα) δήθεν μεροκαματιάρηδες (όπως ο Απέριττος τους ονομάζει στο πρώτο μήνυμα) είναι σε ποσοστό 70% και πάνω ιδιοκτήτες ακινήτων στην Ελλάδα και το επίπεδο διαβίωσής τους δεν δικαιολογείται ούτε από την οικονομική τους, ούτε από την επαγγελματική τους ιδιότητα.

Η δεύτερη παρατήρηση, που αγαπητέ AVATARGR πάλι δεν κατάφερες να αντιληφθείς αφορούσε όχι εύφημο μνεία προς την Αμερική, αλλά πάλι κριτική προς εκείνους που με απλοϊκότητα την κατηγορούν λες και η Αμερική φταίει για το τραγικό επίπεδο φοροδιαφυγής στην Ελλάδα, λες και η Αμερική φταίει για την βλαχιά που κυκλοφορεί ανάμεσά μας, λες κ η Αμερική φταίει για την τραγική αμάθεια που μαστίζει την ελληνική κοινωνία, λες και η Αμερική φταίει για την επί της ουσίας έλλειψη πατριωτισμού στην χώρα μας, λες και η Αμερική γενικώς φταίει για την κατάντια της σημερινής Ελλάδας μας.

Άστα λοιπόν αυτά τα δρακρύβρεχτα και δήθεν πατριωτικά και να αντιλαμβάνεσαι καλύτερα το πνεύμα των παρατηρήσεων που κάνω οι οποίες δεν νομίζω ότι έθιξαν την Ελλάδα, αλλά όλους εκείνους που μιξοκλαίγονται σαν τον Απέριττο ρίχνωντας το φταίξιμο σε τρίτους (Αμερικάνους, μυστικές εταιρίες κ λοιπές βλακείες).

Και βέβαια λυπάμαι για τον πατέρα σου ειλικρινά αλλά μη νομίζεις ότι ο καθένας δεν έχει την δική του ιστορία αγαπητέ, τραγικότερη κ από τον θάνατο μερικές φορές.

Ας είμαστε λοιπόν ρεαλιστές και πάνω απόλα υπέυθυνοι να αναλάβουμε τις ευθύνες μας μπας και φιάξουμε ένα καλύτερο αύριο για τα παιδιά μας γιατί με μυθεύματα, μαύρες προπαγάνδες, και ανευθυνότητες δεν νομίζω ότι μπορούμε να προχωρήσουμε μπροστά, όπως οφείλουμε.

ΥΓ. Όσο αφορά το επόμενο μετά το δικό σου μήνυμα του Απέριττου που έσπευσε να βρει συμμάχους στις γελειότητές του αλλά και ένα προηγούμενο μήνυμα περί πρεσβείας στο οποίο δεν απάντησα από σεβασμό στους συνομιλητές μας, ούτε τώρα πρόκειται να απαντήσω κατανοώντας μια απλή αλήθεια: ότι δυστυχώς στην Ελλάδα σήμερα υπάρχoυν τόσες κούφιες σαπουνόφουσκες, που αναπαράγουν μία θλιβερή αναπαλαίωση συνθημάτων του παρελθόντος ενώ επί της ουσίας μας πάνε από την πρόοδο στην αναβίωση του ουτοπικού σοσιαλισμού, που αποτελεί την χειρότερη μορφή σκοταδισμού κ συντηρητισμού.

ath.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 12:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ athakandr ΑΤΥΧΕΣΤΑΤΗ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΣΟΥ..

quote:
Η ιδιότητα του Συντονιστή ως γνωστόν δεν σε θέτει υπεράνω κριτικής.

ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠEΡΑΝΩ ΚΡΙΤΙΚΗΣ ΟΥΤΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΑΥΤΟ.
ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΓΡΑΦΟΥΜΕ (ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ ΜΕΝΟΥΝ) ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΟΣ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΛΟΠΙΣΤΗ ΚΡΙΤΙΚΗ.

ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ....

quote:
Τέλος πάντων, ως απάντηση στο θέμα που σε απασχολεί να πω κι εγώ ότι μακάρι όλα αυτά τα άθλια ανθρωπάκια, που το μόνο που τους απασχολεί είναι να ντυθούν, να ταϊσουν τον εαυτό τους κ τα παιδάκια τους και να βρουν ένα σπιτάκι κ μια δουλίτσα κ μετά να γράψουν την κοινωνία και όλους τους άλλους στα μπιπ τους, όλα αυτά τα θλιβερά ανθρωπάκια αποτελούν τον σύγχρονο Μεσαίωνα του πνεύματος.

ΚΑΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΔΑΦΙΚΑ.
ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΟΛΙΣΘΗΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΜΙΛΩΝΤΑΣ ΠΕΡΙ ΒΛΑΧΙΑΣ (ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΔΕΣ).

ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΩ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ..... (ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΙ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΑ)

ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΚΑΤΑ 35%.

ΜΙΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΜΕΙΩΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ΤΗΝ ΨΩΡΟΚΩΣΤΑΙΝΑ ΚΑΤΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ) ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΑΝΩΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩΤΑΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ.
ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ..

quote:
τραγική αμάθεια που μαστίζει την ελληνική κοινωνία

ΤΩΡΑ ΔΕ ΠΕΡΙ ΔΑΚΡΥΒΡΕΧΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ...

ΕΑΝ ΤΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΔΑΚΡΥΒΡΕΧΤΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΓΙΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΑΓ.ΔΙΟΝΥΣΙΟ ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΣΤΟ ΠΕΡΑΜΑ ΣΤΟ ΣΧΙΣΤΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΓΥΡΟ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΗΣ ΝΑΥΠΗΓΟΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗΣ ΖΩΝΗΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ.
ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΥΣ ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ....

ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ athakandr ΠΡΙΝ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΑΣ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ....

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙ ΜΕΣΑΙΩΝΑ ΚΑΤΑ ΕΜΕ ΝΕΟ-ΜΕΣΑΙΩΝΑ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ.
ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ...
ΝΑ ΑΝΤΙΣΤΑΘΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ...

Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΕΣΤΩ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΣΤΟΝ ΕΝΤΑΦΙΑΣΜΟ ΤΟΥ ΝΕΟ-ΜΕΣΑΙΩΝΑ.

ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΩ ΠΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΥΛΑΞΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΙΡΟΛΑΤΡΟΥΜΕ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

junk95
Πλήρες Μέλος

Greece
1327 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 14:01:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους junk95  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με φιλική διάθεση και προς τους τρεις σας:

quote:

ΚΑΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΔΑΦΙΚΑ.
ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΟΛΙΣΘΗΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΜΙΛΩΝΤΑΣ ΠΕΡΙ ΒΛΑΧΙΑΣ (ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗΔΕΣ).

Ο όρος "βλάχος" από εθνωνύμιο έχει γίνει βρισιά. Κακό αυτό για τους Βλάχους, αλλά μην το παρακάνουμε και με το politically correct. Νομίζω όλοι καταλαβαίνουμε τι εννοεί ο athakandr μιλώντας για "βλαχιά" και δεν πιστεύω ότι σκοπός του ήταν να μειώσει τους Βλάχους. Αν είναι να αρπαζόμαστε από μία λέξη και να χάνουμε την ουσία, την επόμενη φορά που θα χρησιμοποιήσει κάποιος τη λέξη "μάγκας" θα πρέπει να μας ζητήσει συγνώμη εκτός αν αναφέρεται σε στρατιωτικό σχηματισμό του ύστερου ρωμαϊκού κράτους .

quote:

ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΩ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ..... (ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑΙ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΓΓΛΙΑ)

ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΚΑΤΑ 35%.

ΜΙΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΜΕΙΩΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ.

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ΤΗΝ ΨΩΡΟΚΩΣΤΑΙΝΑ ΚΑΤΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ) ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ ΑΝΩΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΑΝΩΤΑΤΩΝ ΣΧΟΛΩΝ.
ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΣΤΕΚΕΙ..

quote:
τραγική αμάθεια που μαστίζει την ελληνική κοινωνία


1ον) Δεν έχουν σημασία μόνο τα ποσοστά που συμμετέχουν στην εκπαίδευση, σημασία έχει και το τι μαθαίνουνε.
2ον) Στις ηλικίες 35-65 που είναι το συντριπτικό ποσοστό του πληθυσμού της χώρας (υπογεννητικότητα γαρ) το μέσο επίπεδο μόρφωσης είναι πολύ χαμηλότερο.

Αυτό που λέει ο Athakandr πάντως είναι κατά βάση σωστό. Αφού η Ελλάδα έχει το υψηλότερο ποσοστό ιδιοκατοίκησης στον κόσμο (και στην παγκόσμια ιστορία απ' όσο ξέρω), αν ο Μεσαίωνας έρθει εδώ, ε ρε γαμώτο δεν πρόκειται να έρθει με τη μορφή που λέει ο Απέριττος αλλά ίσως με κάποια άλλη μορφή.

Από την άλλη έχει και τα δίκια του ο Απέριττος (εκτός από το "φάουλ" με την πρεσβεία, πραγματικά ελεεινό και βέβαια έχει αρκετές ανακρίβειες). Όμως σε ένα πράγμα έχει δίκιο (τουλάχιστον όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ): Ας μην αγνοούμε τις υλιστικές παραμέτρους πίσω από το Μεσαίωνα, είναι τουλάχιστον το ίδιο σημαντικές με τις (ας πούμε) πνευματικές.

Real stupidity beats artificial intelligence any time. -- Terry PratchettΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2004, 18:18:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ ΜΟΥ junk95 ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ **ΒΛΑΧΟΣ** ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΟΙΟ ΗΠΙΟΥΣ....

ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΛΥΤΗΣ ΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑΣ ΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΑΥΤΟ Η ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΟ.

ΚΑΘΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ ΔΟΓΜΑΤΙΣΜΟ ΠΡΟΣ ΧΑΡΗΝ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΠΕΡΙ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΜΕΣΑΙΩΝΑ...

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ 35-60 ΕΤΩΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.

ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΜΟΡΦΩΣΗ ΩΣ ΕΝΑ ΛΙΘΟ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΔΥΝΑΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ.

Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕΣΑΙΩΝΑΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ...
ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΙΔΕΙΑ...

ΑΛΛΑ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΗΔΗ....

ΑΡΧΙΖΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ...

ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟΥΝ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΚΑ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΡΓΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑ...

ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΝ ΑΝθΡΩΠΟ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΘΑ ΠΑΡΑΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΚΕΠΤΕΤΑΙ.

ΑΛΛΑ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ????

ΙΣΩΣ ΕΑΝ ΔΥΝΑΜΕΘΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΡΙΣΚΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΥΣΗ..

ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ..

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2004, 00:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μήνυμα απευθύνεται μόνο στους καλοπροαίρετους φίλους του φόρουμ. Επειδή αν θα μπω στην διαδικασία να απαντήσω σοβαρά στον χαφιεδισμό θα παρεκτραπώ θα προσπεράσω την αμοιβόμενη ανοησία ορισμένων. Ο καλύτερος τρόπος κατά την γνώμη μου είναι το καυστικό χιούμορ και η παρατήρησή μου σε κάποιον παραπάνω αυτό το νόημα είχε. Όταν κάποιος βάζει ταμπέλα σε κάποιον χωρίς να ξέρει με ποιον έχει να κάνει είναι είτε απο ανοησία είτε γιατί έτσι πληρώνεται να κάνει. Και αν αυτά μοιάζουν φαντασιοπληξίες σας συνιστώ να ψάξετε στο τελευταίο βιβλίο του Λεωνίδα Χατζηνικολάου "Το ελιξήριο της αθανασίας", το κεφάλαιο που αναφέρεται στον ρόλο που παίζουν κάποιοι στα φόρουμ για να διασύρουν ανθρώπους οι οποίοι προσπαθούν να πουν κάτι. Αν δεν έχετε το βιβλίο ευχαρίστως θα σας μεταφέρω το κομάτι και μάλιστα απο έναν συγγραφέα που έχει φάει την Αμερική με το κουτάλι.
Δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ με αυτούς. Άξιος ο μισθός σας. "Έσσεται ήμαρ" και τότε ψάξτε μέρος να κρυφτείτε απο την Νέμεση...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2004, 00:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και μια παρατήρηση στον φίλο junk95 που μου μοιάζει καλοπροαίρετος στις παρατηρήσεις του. Αγαπητέ ελεινότερος δεν είναι κάποιος ο οποίος παραποιεί τα λόγια σου και σε εμφανίζει με ένα πρόσωπο τελείως παραλλαγμένο απο αυτό που πραγματικά είσαι; Θα ήθελα να διαβάσεις προσεκτικά αυτά που γράφω και μετά διάβασε το μήνυμα αυτού του αθλίου και πες μου που κολλάνε αυτά που γράφει; Και βέβαια θίχτηκα απο τους χαρακτηρισμούς του και θα μπορούσα να αντιδράσω και πολύ χειρότερα. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν δέχομαι την κριτική. Αυτό που δεν δέχομαι είναι την ύβρη και μάλιστα ανωνύμως. Γιατί βέβαια επειδή έχω και λιγο "σεβάσμια" εμφάνιση δια ζώσης μάλλον θα δυσκολευόταν να μου μιλήσει κατ' αυτόν τον τρόπο. Και το κυριώτερο... Αν υπάρχει ένας άνθρωπος που μισεί τον σκοταδισμό αυτός είμαι εγω. Για αυτόν τον λόγο εκθέτω τον εαυτό μου καθημερινά με το να μιλώ και να μεταφέρω οτιδήποτε γνωρίζω και οποιαδήποτε σκέψη και παρατήρηση θα μπορούσε να προβληματίσει τους ανθρώπους που δεν έχουν βουτήξει στα σκατά του συστήματος και να τους κάνει να σκεφτούν λίγο περισσότερο. Δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι αυτά που γράφω είναι όλα σωστά. Σκέψεις κάνω κι εγω και προβληματίζομαι όπως ο κάθε ανήσυχος άνθρωπος. Το να με κριτικάρει κάποιος καλοπροαίρετα και να με πείσει ότι κάνω λάθος είναι χαρά για μένα. Γιατί οι έξυπνοι και σκεπτόμενοι άνθρωποι αναγνωρίζουν την σωστή σκέψη και αν την κρίνουν σωστή αναθεωρούν. ΜΟΝΟ ΟΙ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΗΤΟΙ!!! όπως πολύ σωστά είχε πει ένας μεγάλος σοφός. Νομίζω ότι ο Άβαταρ έπιασε πολύ καλά το θέμα. Εγω αρχικά έβαλα μια παράμετρο που μπορεί να είναι σωστή μπορεί και όχι. Όμως πόσα πράγματα τελικά μπορεί να κρύβονται απο πίσω. Αυτό είναι που πρέπει να δουμε. Για κάθε καλοπροαίρετο απο εσάς ζητώ να μου δείξετε ότι έχω λάθος. Για τους υπόλοιπους που έχουν άλλους σκοπούς και ρόλους προς το παρόν τους αγνοώ και πιστεύω ότι τους αξίζει περιφρόνηση...
Αυτά...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βασίλης Τ.
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2004, 01:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βασίλης Τ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προς τον Απέρριτος

χωρίς να θέλω, όπως προείπα, να κάνω κριτική οποιασδήποτε μορφής ως προς το περιχόμενο των απόψεων σου, με ορισμένες απο τις οποίες ενδεχομένως και να συμφωνώ, νιώθω υποχρεωμένος να κάνω μια παρατήρηση ως προς τον τρόπο που γράφεις και ως προς το αποτέλεσμα που έχει έναντί μου ως αναγνώστη (ειλικρινά καλοπροαίρετος).

Παραθέτεις μια σειρά επιχειρημάτων μερικά από τα οποία (όπως το παράδειγμα με το καθεστώς των ιδιοκτησιών στην Αγγλία για το οποίο από προσωπική πείρα μπορώ να γνωρίζω ότι δεν ισχύει) είναι σχεδόν βέβαιο ότι είναι λανθασμένα.

Συνέπεια τούτου είναι (στα μάτια μου τουλάχιστο) να καταρίπτεται μαζί με το εν λόγω επιχείρημα και η αρχική σκέψη την οποία υποτίθεται ότι στηρίζει. Δεν είναι λοιπόν λογικό να σου ζητώ να αναιρέσεις?

Σου ζητώ με λίγα λόγια να είσαι πιο προσεκτικός με τα παραδείγματα ή επιχειρήματα που χρησιμοποιείς γιατί αλλίως αποδυναμώνεις την σκέψη σου από αξιοπιστία και τον λόγο σου από βαρύτητα!

Επίσης για να κάνω μια μικρή παρένθεση θα ήθελα να αναφερθώ σε αυτό που λες περί έμμισθων κτλ. Φαντάζομαι ότι τουλάχιστο δεν γίνεται να αναφέρεσαι σε εμένα και σου προτείνω να δείς τον αριθμό των δημοσιεύσεων μου στο forum (περίπου 3-4!). Δεν νομίζω ότι κανένας εργοδότης (όποιος και αν υποτίθεται ότι είναι αυτός) δεν θα ήθελε να έχει ένα εργαζόμενο- πράκτορα ή όπως αλλιώς θέλεις πες το με τόσο ελάχιστη απόδοση στην εργασία του!

Αν θέλεις συνέχισε στο θέμα θεωρώ πως είναι πολύ πιο ενδιαφέρον από το να τρωγόμαστε όπως τα κοράκια...

Δεν ζητώ παραταύτα συγγνώμη για ότι έχω γράψει ως τώρα γιατί τα θεωρώ ως απόλυτα ακριβή και δεν θίγουν κανένα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βασίλης Τ.
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2004, 01:43:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βασίλης Τ.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
συγνώμη,
Απέρριτος = Απέριττος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Απέριττος
Μέλος 3ης Βαθμίδας


567 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2004, 17:37:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Απέριττος  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Απέριττος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ φίλε Βασίλη Τ το σχόλιο δεν ήταν για σένα. ΑΥΤΟΣ ξέρει ότι είναι για αυτόν. Όσο για το θέμα με τις ιδιοκτησίες στην Αγγλία μετέφερα μια πληροφορία που μου είπαν και επέμεναν για αυτήν γιατί κι εμένα μου φάνηκε περίεργη. Αν μου είπαν τελικά ψέμματα τότε και εγω ψέμματα σας λέω. Δεκτή η κριτική σου και απόλυτα σεβαστή γιατί είναι κόσμια...
Φιλικά Γιάννης...

Oculatis Abis (Φεύγεις οξυδερκής)
Ο ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟΣ ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΟΥ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2004, 03:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ερχομός ενός νέου μεσαίωνα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy