ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 ΓΙΑΤΙ ΥΠAΡΧΟΥΜΕ ;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2005, 15:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Asteri tou Vorra ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΓΙΑ ΟΛΑ.
quote:
Pixeldream,
merci για την επισήμανση....

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...ΕΙΠΑ ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΗΚΑ.

alfa-omega ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΙ ΕΣΥ ΧΑΡΑ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/05/2005, 16:58:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν ξεκίνησα την προσωπική εσωτερική μου αναζήτηση, δεν γνώριζα προς τα πού θα με οδηγήσει , αυτή η οδός.

Με μεγάλη και ευχάριστη θα έλεγα έκπληξη , διαπιστώνω ότι διασταυρώνονται και αλληλοσυμπληρώνονται αρκετές δικές μου προσωπικές ανησυχίες , με αυτές των συνοδοιπόρων μου.

Αυτό με κάνει να ελπίζω , ότι η εσωτερική αναζήτηση όλων μας, έχει πολλά κοινά σημεία , αν όχι πανομοιότυπα.

Πραγματικά αισθάνομαι δέος ,μπροστά στον πανέμορφο εσωτερικό κόσμο της ψυχής μας.

Και γράφω ψυχής μας , γιατί αρχίζω να την νιώθω ωσάν να είναι κοινή για όλους μας.

Θα ήθελα πριν αφήσω την τελευταία μου πνοή , να γευθώ ο φουκαράς , ένα ενιαίο και
λειτουργικό ελληνικό κράτος .

Παιδιά αρχίζω να πιστεύω ότι αυτό δεν είναι ένα δικό μου όνειρο, αλλά μια κοινή για όλους μας ,επιδίωξη.

Βέβαια ο καθένας μας συνεισφέρει ακόμη ,ανάλογα με το πνευματικό περιεχόμενο της ψυχής του.

Είμαι σίγουρος , ότι η φυλή μας θα ενωθεί και θα μεγαλουργήσει και πάλι, όπως το έκαναν κάποτε οι προγονοί μας.

Εύχομαι να είναι μια ρεαλιστική επιθυμία.

Εύχομαι να είναι ο σκοπός και η επιδίωξη κάθε πολίτη ,που ζει και αναπνέει σε έναν ιερό τόπο , όπως η πατρίδα μας.


Αυτά τα γράφω , επειδή γνωρίζω καλά ,ότι κάποιοι φοβούνται το ελληνικό δαιμόνιο .
Προσπαθούνε με κάθε τρόπο ,να το ελέγξουνε και να το χαλιναγωγήσουνε.

Ίσως για αυτόν τον λόγο να υπάρχουμε εμείς οι έλληνες .

Για να γράφουμε λαμπρές σελίδες παγκόσμιας ιστορίας.
Αρκεί να το πιστέψουμε.
Αυτό φαντάζει δύσκολο.
Όποιος γνωρίζει την ιστορία των προγόνων του , το βλέπει ως ηθική υποχρέωση απέναντι τους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 15:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΓΙΑΤΙ ΥΠAΡΧΟΥΜΕ ;;;

Από περιέργεια...

Deva ParinitoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 17:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
ΓΙΑΤΙ ΥΠAΡΧΟΥΜΕ ;;;

Από περιέργεια...

Deva Parinito


Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Αν έχεις χρόνο για χάσιμο , ανάλυσέ το λιγάκι.

Αν δεν έχεις καλή καρδιά.

Ο αδαής :
Alfa-omega.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 17:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι είναι αυτό που σε κάνει να ρωτάς "γιατί υπάρχουμε?"? Βρες το και έχεις βρει και την απάντηση. Μόνος σου! Μην περιμένεις απαντήσεις από άλλους. Δεν πρόκειται να τις πάρεις. Κανένας απο αυτούς δεν γνωρίζει. Δεν χρειάζεται να καταλάβεις λοιπόν τι εννοώ εγώ. Μην ακούς τι λέω. Εσύ έχεις την απάντηση μέσα σου. Βρες την!

Deva Parinito

Edited by - Deva_Parinito on 21/05/2005 17:54:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 18:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είσαι ο τρίτος που με συμβουλεύει να βρω την απάντηση ,μέσα από τον εαυτό μου.

Αν και δεν έχω συντονίσει πνευματικά καλά τον εαυτό μου στο άπειρο , πιστεύω ότι θα τα καταφέρω.
Λες και είναι προγραμματισμένο να γίνει έτσι .

Ευχαριστώ για την μικρή αλλά ουσιαστική σου παρέμβαση.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/05/2005, 18:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέχνα το! Δεν έκανα τίποτα.

Μονάχα πρόσεξε. Όταν βρεις την απάντηση, βγες στους δρόμους και φώναξέ την! Μην την κρατήσεις για την πάρτη σου. Δεν είναι δικιά σου...

Deva ParinitoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2005, 10:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατάφερα μέχρι σήμερα στην ζωή μου κάτι μοναδικό.

Απέβαλα όλες τις ψευδαισθήσεις μου.
Αυτές που ταλαιπωρούσανε μάταια την ψυχή μου.

Ήτανε μια σκληρή πνευματική εργασία.

Δικαιώθηκε ο εαυτός μου.

Αυτός δεν είναι μόνο το εγώ μου.

Μέσα από αυτόν ,καθρεπτίζονται όλες οι αντιλήψεις ,απόψεις και ιδέες των συνανθρώπων μου ,
με τους οποίους είχα την χαρά και την τιμή ,να διαλογιστώ ,να συζητήσω και ψάξω την μία και μοναδική αλήθεια.

Όλες έγιναν μία, μέσα στην ψυχή μου.

Από όλους εσάς αγαπητοί συνάνθρωποί μου ,πήρα ένα πνευματικό αγαθό.

Τα ένωσα ,όπως τα κομμάτια ενός πάζελ και η εικόνα που τυπώθηκε μέσα στην ψυχή μου ,είναι πλέον τελειοποιημένη.

Δεν μου ανήκει , ανήκει σε όλους μας.

Αυτή η γνώση ,πιστοποιήθηκε εχθές ,από τον φίλο Deva_Parinito.

Φίλε μου είσαι άπαιχτος.
Είσαι βαθιά φιλοσοφημένος.

Έχεις ένα μεγάλο πλεονέκτημα , τουλάχιστον σε σχέση με εμένα :
Το θείο χάρισμα μέσα σου ,το έχεις καλλιεργήσει περισσότερο ,ποιο ουσιαστικά.

Εμείς είμαστε η αλήθεια και το ψέμα.
Όλοι οι άνθρωποι ενωμένοι, μέσα σε μια μοναδική ψυχή.

Όταν συμβαίνει αυτό , η ανθρώπινη οντότητα που το κατόρθωσε ,έχει αναβαθμίσει το πνευματικό της περιεχόμενο.

Μια τέτοια ψυχή φίλοι μου ,επιτρέψτε μου να γράψω ,είναι θεική.

Είναι κοντά στο τέλειο.
Γεύθηκε το θείο ,μέσα της.

Όλοι γεννιόμαστε με θεϊκή ψυχή.
Την σπαταλάμε όμως σε ανούσια ,πολλές φορές αγαθά.

Ποιο είναι το ουσιαστικό ;;;

Η ταπεινή μου ύπαρξη , αφοσιώθηκε είδη στην καλλιέργεια του καλού.

Αυτό είναι μονάχα ουσιαστικό.

Το κακό και οι άλλες έννοιες ,όπως προκαταλήψεις, φανατισμός και μίσος ,αναβλύζουνε και γίνονται ανήμερα θηρία, μέσα από την άγνοιά του καλού.

Υπάρχουμε για να γνωρίσουμε το καλό.

Αδυνατώ να πιστέψω (σκεφτώ) , ότι όσοι από εμάς το γνωρίσανε ,δεν το πράττουνε στην καθημερινότητά τους.

Υπάρχουμε , για να γευόμαστε και να πράττουμε το καλό.


Αντίκρισα τον θεό με τα μάτια σας και γνώρισα , ότι είναι κοινός με αυτόν που είδανε και οι κόρες των δικών μου οφθαλμών.

Σας ευχαριστώ ,για την πνευματική συνεισφορά σας.


Και τώρα εργασία.
Το καλό με περιμένει να το πράξω.
Πότε και που ;;;

Αυτό το γνωρίζει μονάχα η θεϊκή ψυχή.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2005, 11:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
alfa-omega
ΓΙΑΤΙ ΥΠAΡΧΟΥΜΕ ;;;

quote:
alfa-omega
Υπάρχουμε για να γνωρίσουμε το καλό.

quote:
alfa-omega
Υπάρχουμε , για να γευόμαστε και να πράττουμε το καλό.

Πήρες λοιπόν τις απαντήσεις σου. Τώρα σου απομένει να τις πιστέψεις. Να πιστέψεις όχι εμένα, αλλά αυτά που ο ίδιος λες. Άρχισε όμως πρώτα με τα απλά καλά, με τα καθημερινά. Μια καλημέρα, ένα χαμόγελο, μια καλή κουβέντα. Όχι σε όσους θεωρείς φίλους σου. Αυτοί δεν τα χρειάζονται. Τι να την κάνει μια καλή κουβέντα ένας φίλος σου ? Ξεκίνα από όσους θεωρείς εχθρούς σου. Ξεκίνα όμως βλέποντας πρώτα τα δικά σου λάθη. Κάνε το σωστό, το καλό πρώτα σ' εσένα, και μετά θα μπορείς να το κάνεις και στους άλλους. Γίνε φίλος πρώτα με τον μέσα σου εχθρό και μετά θα μπορέσεις να γίνεις φίλος και με τον έξω σου. Αναγνώρισε τα λάθη σου, και το καλό θα σε αναγνωρίσει. Θα έρθει σε σένα αβίαστα, απρόκλητα και χωρίς να το καταλάβεις. Μετά, κάνε το, αλλά χωρίς σκοπό. Όπως ευωδιάζει μια λεμονιά στο κήπο. Μην σε νοιάζει για τίποτε. Τα υπόλοιπα είναι δουλειά δική μου...

Να' σαι καλά,

"Κέντρο δυνατό και χαρά μεγάλη/
άπιαστη επίθεση που καλπάζει πάλι/
Άμυνα γερή σαν χρυσό ατσάλι/
κι ο τερματοφύλακας, γάτα και τσακάλι..."

Deva Parinito


Edited by - Deva_Parinito on 22/05/2005 12:05:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2005, 16:35:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσε τώρα τις προσωπικές διαφημίσεις.

Εννοείς , το να είναι κάποιος σοφός μεταξύ αχρείων , έχει νόημα και ουσία.

Αν είναι σοφός μεταξύ σοφών , είναι ………

Αυτό εννοείς σοφέ φίλε.

Άσε τώρα τις προσωπικές διαφημίσεις.

Εννοείς , το να είναι κάποιος σοφός μεταξύ αχρείων , έχει νόημα και ουσία.

Αν είναι σοφός μεταξύ σοφών , είναι ………

Αυτό εννοείς σοφέ φίλε.

Αν η απάντηση είναι αυτονόητη άστο, θα το βρω μόνος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2005, 01:23:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εννοείς , το να είναι κάποιος σοφός μεταξύ αχρείων , έχει νόημα και ουσία.

Όχι, δεν εννοώ αυτό. Αν το εννοούσα, να είσαι σίγουρος πως θα το έλεγα κιόλας. Για μένα, όλοι οι άνθρωποι κρύβουν σοφία μέσα τους. Απλά, πρέπει να ασχοληθούν λίγο παραπάνω με τον εαυτό τους και να την ανακαλύψουν. Τίποτε δεν είναι αυτονόητο. Η γνώση δεν έρχεται χωρίς κόπο.

Καλή δύναμη σου εύχομαι σε ό,τι κι αν κάνεις...

Deva ParinitoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lofor
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 10:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lofor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κτά τη γνώμη μου ο καθένας ζει για διαφορετικό λόγο.Αλλοι συμβιβάζονται με τα απλά(ίσως γιατί δεν τολμούν να καταπιαστούν με τα περίπλοκά), ενώ άλλοι θέλουν κάτι παραπάνω από μια οικογένεια και μια δουλειά.Εγώ θέλω όσο ζω να μαθαίνω για τα ανεξιχνίαστα μυστήρια της ζωής.Ίσως να μην καταφέρω να μάθω πολλά αλλά και μόνο ότι θα έχω αναρωτηθεί για κατι αλλο εκτός από το τι θα φάω κτλ,θα με κάνει να νιώθω διαφορετικήΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 12:03:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έτσι είναι όπως τα λες lofor.

Μόνο που αν δεν γευθείς το θαύμα της γένεσης μιας καινούργιας ζωής , θα κυνηγάς κάτι το οποίο θα είναι θεωρητικό.


Κάθε ημέρα μπορούμε να το δούμε και όμως περιμένουμε , πολλοί από εμάς να μας δώσει η επιστήμη ,μια ολοκληρωμένη και λογικά τεκμηριωμένη εξήγηση , για το πώς συμβαίνει και όχι γιατί συμβαίνει.

Το γιατί είναι ουσιαστικό.

Όπως όμως ανέφερες και συμφωνώ μαζί σου :

Αυτό είναι καθαρά προσωπική επιλογή του καθένα μας.

Και εδώ υπάρχει ένα ερώτημα.

Είναι συνειδητά προσωπική επιλογή , η κάνουμε κάτι γιατί δεν περνάει αλλιώς ευχάριστα η ώρα μας.


Η αναζήτηση της υπαρξιακής μας αιτίας, είναι κάτι που δεν πρέπει κανένας να αφήσει αναπάντητη.

Είναι θέμα βιολογικής ζωής και πνευματικής συνέχειας της υπάρξεώς μας.
Είναι θέμα πνευματικού λήθαργου και συνειδητοποίησης της πνευματικής μας προέλευσης.

Να είσαι καλά , που έκανες τον κόπο να γράψεις την προσωπική σου άποψη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2005, 20:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εγώ θέλω όσο ζω να μαθαίνω για τα ανεξιχνίαστα μυστήρια της ζωής

Γεια σου lofor.

Γιατί θέλεις να μάθεις για τα ανεξιχνίαστα μυστήρια της ζωής ? Άντε, πες ό,τι τα 'μαθες. Τι θα κάνεις με αυτά ?

Deva Parinito

Edited by - Deva_Parinito on 25/05/2005 20:03:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lofor
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2005, 23:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lofor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα για αυτό γεννηθήκαμε, για να γνωρίσουμε και να εξελήξουμε τον κόσμο.Αλλιώς δεν θα διαφέρουμε από μία αγέλη ζώων με μοναδικό στόχο την επιβίωση.θα νιώθεις ολοκληρομένος άνθρωπος αν αγνοείς την καταγωγή και τον προορισμό σου?Ή αν δεν μπορείς να εξηγήσεις φαινόμενα γύρω σου?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deva_Parinito
Πλήρες Μέλος


1157 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 00:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deva_Parinito  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θα νιώθεις ολοκληρομένος άνθρωπος αν αγνοείς την καταγωγή και τον προορισμό σου?Ή αν δεν μπορείς να εξηγήσεις φαινόμενα γύρω σου?

Νομίζω πως δεν έχει και πολύ μεγάλη σημασία ο προορισμός. Αυτό που είναι σπουδαιότερο, είναι το ίδιο το ταξίδι και η πορεία. Ο δρόμος δηλ. κι ότι βρεις στο διάβα του.

Όσον αφορά την εξήγηση των φαινομένων, το "γιατί" συμβαίνουν κάποια πράγματα, ε, η Φυσική επιστήμη, νομίζω τα έχει καταφέρει αρκετά καλά. Μπορείς να βρεις πολλές απαντήσεις εκεί.

quote:
ΓΙΑΤΙ ΥΠAΡΧΟΥΜΕ ;;;

quote:
lofor
για να γνωρίσουμε και να εξελήξουμε τον κόσμο.

Αυτή είναι η δική σου απάντηση. Προχώρα και καλή τύχη!

Δεν μου απάντησες όμως στην δεύτερη ερώτησή μου. Είναι υποθετική, το ξέρω, αλλά δεν πειράζει. Αν υποθέσουμε πως μαθαίνεις το "ανεξιχνίαστο", τι θα κάνεις με αυτό? Πως θα το χρησιμοποιήσεις δηλ?

Φιλικά,
Deva


Edited by - Deva_Parinito on 30/05/2005 00:21:53Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 09:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν είχα προσωπικά το μπακίρι που χρειάζομαι , για να αλλάξω κάτι σε αυτόν τον κόσμο , θα προσπαθούσα να επηρεάσω και να αλλάξω την νοοτροπία μερικών συνανθρώπων μου.

Θα διέθετα όλα τα χρήματα για έναν και μοναδικό σκοπό :

Να πιστέψει όλος ο κόσμος όπως και εγώ ότι :

Υπάρχει ζωή μετά τον βιολογικό μας θάνατο.

Αυτό ακούγεται εγωιστικό .
Είναι όμως η ουσία των πάντων.

Να προετοιμασθούμε για μια άλλη πνευματική ζωή, κατά πολύ ποιο ανώτερη από αυτήν που βιώνουμε τώρα.

Τώρα βιώνουμε περισσότερο το κακό ,γιατί αδυνατούμε να εμπεδώσουμε ομαδικά την ουσία του καλού.

Συγνώμη για την παρέμβαση ,αλλά έπρεπε να πω την άποψή μου.

Αλλιώς θα έσκαγα από το κακό μου.

Και πάλι συγνώμη.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 10:58:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για οσους εχουν δει τον ερχομο ενος ανθρωπου στον κοσμο το θεμα του τυχαιου εχει λυθει.Αποκλειεται να γιναν τυχαια ολα τοσο σωστα.
Το νοημα το ψαχνουμε αλλα αμφιβαλλω αν υπαρχει κανεις που μπορει να εφαρμοσει στην πραξη τις ιδεες που αναλυεις.Σιγουρα πρεπει να κανουμε το καλο να μην βλαπτουμε τους αλλους
Στην εποχη μας ομως ο <<καλος>> ισοδυναμει με βλακα η με αγαθιαρη ρομαντικο,[Εχεις δοκιμασει να πεις ολα αυτα εξω?],οποτε κρυβετ αι για να αυτοπροστατευεται.
Παντως οι αποψεις σου αν τις πιστευεις ειναι πολυ ομορφες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2005, 18:15:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε nst ,έχεις δίκαιο.

Ο καλός ο άνθρωπος ,γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης , από τον πονηρό συνάνθρωπό του.

Είναι όμως ένας δρόμος αγνός , που εμπεριέχει την παιδική αθωότητα.

Τα παιδιά είναι ευτυχισμένα , όσο είναι παιδιά.
Όταν μεγαλώσουνε , ακολουθούνε τις γνωστές επιταγές της κοινωνίας.

Μπορείς φίλε μου να γίνεις παιδί στην ψυχή ;;;

Είναι γενικό ερώτημα και δεν απευθύνομαι μόνο σε εσένα.

Για εμένα είναι πολύ σημαντικό.

Μακάρι να μπορούσα να σου δείξω, πόσο ευτυχισμένο μπορεί να σε κάνει αυτό.

Πίστεψέ με αυτά που κερδίζω, είναι πολύ περισσότερα , από αυτά που χάνω.

Τα υλικά που χάνω, είναι μηδαμινά μπροστά στην υγεία της ψυχής και αυτή αναπτερώνεται, όταν καταφέρνω και γίνομαι πιτσιρικάς.

Τα έχω πει όλα αυτά που γράφω και στον έξω κόσμο , με τον οποίο συναναστρέφομαι και το αποτέλεσμα ήτανε το εξής :


Ο φίλος μου ο Δημήτρης μου είπε πρόσφατα.
Είσαι από τους ελάχιστους ανθρώπους , που θα εμπιστευόμουνα στην ζωή.

Αυτό για εμένα είναι ηθική αμοιβή .

Που με βγάζει ;;

Στο άπειρο και ακόμη παραπέρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2005, 13:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια .Το παιδι μεσα μου εγω προσωπικα το νιωθω αλλα το εκδηλωνω σε στιγμες μοναχικες.Δεν αισθανομαι την αναγκη να το μοιραστω με αλλους
ουτε να μου το επιβεβαιωσουν.Εχω μια σκεψη ομως. Η καλοσυνη και η ευθυτητα πρεπει να διατυμπανιζονται η να αφηνουμε τους αλλους να το ανακαλυψουν? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 10:08:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειλικρινα δεν εχω ιδεα.....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 12:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ, σε ένα πράγμα.
Το καλό θα το κρατάει μέσα στην ψυχή του κλειδαμπαρομένο.
Για να το γευθείς με κάποιους , θα πρέπει να σπάσεις την κλειδαριά της, η να σου δώσει το κλειδί.
Φίλε nst ,άφησε την ορθάνοιχτη.

Μαλάκωσε την ,τόσο πολύ ,που αν δέχεται κακία ,να την αφομοιώνει .
Προσπάθησε να το εφαρμόσεις και θα καταλάβεις τι ενοώ.
Το καλό ,δεν μας ανήκει ,είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα του θεού,που
κατοικεί εντός μας.

Καλοπροαίρετα.
alfa-omega.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2005, 18:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Alfa Omega ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ διαφωνουμε σε ενα σημειο καθετα.
Ναι στο να γεμιζουμε απο το θεικο πνευμα που ισως εκδηλωνεται σαν καλοσυνη μεσα μας,ναι στο να ειμαστε θετικοι απεναντι στους αλλους
αλλα το ολικο ανοιγμα που περιγραφεις ειναι σκετη αυτοκτονια.
Που ανοιγεσαι,σε ποιον ,και σε ποια δεδομενη στιγμη?
Οσον αφορα την αφομοιωση της κακιας καποτε που το δοκιμασα ειδα και επαθα να το ξεφορτωθω.Την κακια πρεπεινα την εξοστρακιζουμε να της προβαλλουμε ασπιδα ουτε να την παιρνουμε ουτε να την δεχομεθα.
Μην πιστευεις οτι αν ανοιχτεις εσυ θα ανοιχτουν και οι αλλοι.Η εμπειρια δειχνει ακριβως το αντιθετο.Ξεφυγαμε απο το θεμα ομως..
ΦΙΛΙΚΑ
.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 11:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Εκτιμώ ,ότι με αυτά που έγραψες, μπήκαμε στην ουσία του θέματος.


Έχεις δίκαιο η κοινωνία μας ,ενώ αποτελείται από ανθρώπους ,σπάνια θα συναντήσεις κάποιον να έχει αυτήν την συμπεριφορά..

Όταν κάποια στιγμή, άρχισα την εσωτερική αναζήτηση ( στην αρχή μόνος, μετά απόκτησα συνταξιδιώτες μέσα από τα φόρουμ τουEsoterica) , ανακάλυψα έναν τελείως διαφορετικό κόσμο .
Συγκεκριμένα διαπίστωσα ,ότι είναι τελείως αντίθετος με τον έξω.

Ενώ ο έξω είναι ψεύτικος και περιέχει άπειρους μηχανισμούς, προς απώθηση και εξοστρακισμό του κακού, ο έσω είναι αληθινός και περιέχει μονάχα το καλό και τίποτε άλλο.

Στην αρχή με κούρασε η παλινδρόμησή μου και οι εναλλαγές , μεταξύ έσω και έξω κόσμου.
Στην πορεία όμως διαπίστωσα, ότι το αληθινό αξίζει περισσότερο από το ψεύτικο.
Για τον λόγο αυτό αφοσιώθηκα και το κάνω ακόμη , μονάχα στον έναν ,τον εσωτερικό.

Μπορώ να πω , ότι μου έγινε τρόπος ζωής ,να προσπαθώ καθημερινά, να βγάζω τον αληθινό μου εαυτό προς τα έξω.

Η αρχή ήτανε, ένα σκέτο μαρτύριο.
Ο πόνος συχνός και μεγάλος.
Δεν απογοητεύθηκα όμως και συνέχισα την προσπάθεια.

Σήμερα έχω αρκετές εμπειρίες .
Η ηρεμία και η γαλήνη που μου προσφέρουνε ,είναι για εμένα ένας πρωτοφανές και ανεπανάληπτο γεγονός .

Γνωρίζω , ότι αυτή πηγάζει από την σιγουριά, ότι αυτό που πράττω είναι το αληθινό.

Έχεις απόλυτο δίκαιο ,όταν γράφεις : το ολικο ανοιγμα που περιγραφεις ειναι σκετη αυτοκτονια

Αναφέρεσαι βέβαια στον εξωτερικό κόσμο .

Εγώ όμως φίλε nst έχω μετακομίσει και κατοικώ αποκλειστικά στον εσωτερικό.


Αν απορείς , για το πώς μπορεί να συμβαίνει αυτό , θα προσπαθήσω με λίγα λόγια να στο περιγράψω.

Η σκέψη μου , προσπαθεί αδιαλείπτως να είναι κοντά στο καλό.
Αυτό με επηρεάζει τόσο πολύ, που με κάνει να ζω έναν κόσμο φανταστικό ,αν θέλεις θεϊκό και το ποιο όμορφο από όλα είναι, ότι
επηρεάζω και τους άλλους θετικά.


Φίλε να με συγχωρείς ,αν σε κούρασα με άσχετες ,προς το γενικό ενδιαφέρον σου σκέψεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 15:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
alfa omega γεια σου.να διευκρινισω πρωτα οτι δεν ειμαι φιλος,ειμαι

φιλη γιατι αν συνεχισουμε ετσι θα παθω κριση ταυτοτητας.
Λοιπον στο θεμα μας.Την μεγαλυτερη ψυχικη απογοητευση που εχω ζηση τηνβιωσα απο ατομα που ειχαν σχεση με τον εσωτερισμο και που παρουσιαζονταν σαν αγιοι οταν ξεκινησα να ασχολουμαι και εγω με την αναζητηση.Οποτε η εμπιστοσυνη ειναι σχετικο πραγμα.Βεβαια πρεπει να πω οτι χρωσταω ευγνωμοσυνη παλι σε εναν ανθρωπο μεσα απο τον ιδιο χωρο που χωρις να το ξερει με βοηθησε να ξεφυγω.
Μην αφηνεσαι τελειως.Ακου τουλαγχιστον την διαισθηση σου.Τωρα οσον αφορα τον φανταστικο κοσμο τον ξερω αλλα αυτο ειναι δραπετευση απο την πραγματικοτητα.Παλι μονος εισαι.Εγω προσπαθω να ζω εδω χωρις να κλεινω τα ματια σε οτι βλεπω.Για να μεταφερεις θετικη ενεργεια πρεπει ο ι αλλοινα ειναι δεκτικοι αλλιως εξαντλησαι.
ΦιλικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 22:04:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΞΑΝΤΛΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΣΑΙ ΧΑΛΙΑ.
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ.

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 22:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη nst .

Θα πιαστώ ,από αυτήν την φράση σου :


Για να μεταφερεις θετικη ενεργεια πρεπει οι αλλοι να ειναι δεκτικοι αλλιως εξαντλησαι.


Ακριβώς την ίδια απορία είχα και εγώ , κάποτε.

Έψαξα να βρω μια άυλη πηγή ενέργειας.
Μια πηγή , που θα ανεφοδιάζει αδιάκοπα την κουρασμένη μου ψυχή.

Βρήκα αρκετές, που και εσύ γνωρίζεις .
Ήλιος, θάλασσα ,και γενικά η φύση.
Στον καθένα μας ,όμως επιδρούνε διαφορετικά τα στοιχεία της φύσης.

Έψαξα και άλλο.
Βρήκα τον θεό μέσα μου.

Πολλοί είναι αυτοί που το θεωρούνε ρομαντικό, εξωπραγματικό, άρρωστο ίσως.

Για εμένα υπάρχει ,κατοικεί μέσα μας και χτυπάει καθημερινά την πόρτα μας.
Η πραγματικότητα που ανέφερες, δεν μας αφήνει χρόνο για να τον ανοίξουμε.
Ανοίγουμε την πόρτα της ψυχής μας σε άλλα πράγματα.


Αυτό που εγώ , θα σε συμβούλευα ,ως ένας απλός άνθρωπος είναι να επιδιώξεις πίστη.
Ψάξε να βρεις κάτι για να πιστέψεις.

Αν το βρεις ,αλλά δεν σε γεμίζει την ψυχή ,αλλά περισσότερο σε ταλαιπωρεί πνευματικά και σωματικά, άλλαξέ την.

Κάποτε θα καταλήξεις σε μια πίστη ,που θα σε κάνει να νιώθεις, να αισθάνεσαι και να γίνεσαι ευτυχισμένη.

Αυτό το νόημα έχει η εσωτερική αναζήτηση.
Αναζητάμε το θείο πνεύμα , μέσα μας .

Αναζητάμε τον αληθινό εαυτό μας.

Ο πραγματικός , εξωτερικός εαυτός μας στηρίζεται στο σώμα μας και την ύλη.
Αυτά έχουνε τα φυσικά τους οροθετημένα σύνορα.

Άλλος βλέπει το ηλιοβασίλεμα και χασμουριέται και άλλος γεμίζει με θετική ενέργεια την άδεια (μπαταρία), της ψυχής του.

Αυτήν την στιγμή , που σου γράφω αυτές τις σκέψεις μου, πιστεύω ακράνδατα στην ζωή μετά θάνατον.

Κάποιοι με συμβουλεύουνε ,να προσέχω για να μην πέσω θύμα ,κάποιου δογματισμού.
Αν γίνει αυτό υπάρχει κίνδυνος να με εκμεταλλευθούνε κάποιοι επιτήδειοι συνάνθρωποι μου ,πνευματικά και σωματικά.

Η πίστη μου μετά θάνατον δεν στηρίζεται σε κανέναν δογματισμό.
Στηρίζεται στο ένστικτο ,την διαίσθηση που ανέφερες και το υποσυνείδητο , που διαρκώς, σχεδόν αδιαλείπτως προσπαθώ να αντιληφθώ.

Βλέπω την ματαιότητα του κόσμου αυτού, αλλά δεν την αρνούμαι. Είναι μέρος της φύσης μου, χαρακτηριστικό του σώματός μου.
Την πνευματική μου φύση προσπαθώ , να διευρύνω και να εξελίξω.
Δεν έχει ούτε όρια, ούτε χρόνο, ούτε θάνατο.


Με συγχωρείς αν παθιάστηκα με την πίστη μου.
Για εμένα σημαίνει πολλά.
Μου δίνει ελπίδα και μου αναγεννά τον ψυχικό πνευματικό μου κόσμο.

Ζητώ συγνώμη αν σε κούρασα.
Εύχομαι να έγραψα κάτι, που ίσως μπορεί να είναι χρήσιμο για εσένα.

Καλωσόρισες ΑΦΡΟΔΙΤΗ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2005, 22:52:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ...
ΜΙΛΑΣ ΣΟΦΑ.
ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΣΕΜΝΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.
ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙΣ ΠΩΣ ΙΣΩΣ Η ΠΙΣΤΗ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΄Η ΚΑΙ ΝΑ ΣΩΖΕΙ.
ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ.


[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Να ξέρεις,ότι ευτυχία είναι να μπορείς να ξεχνάς,και να μπορείς να θυμάσαι.
Η ευτυχία έρχεται από την ικανότητα να νιώθεις βαθιά,να απολαμβάνεις απλά,να σκέφτεσαι ελεύθερα να ρισκάρεις στη ζωή να είσαι απαραίτητος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 10:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαιρομαι , ισως σε ζηλευω κιολας που εχεις φτασει σε τετοια επιπεδα
εξελιξης.Αν μπορεις και βλεπεις ετσι τα πραγματα .Ειναιπολυ δυσκολο
να πεισει κανεις τον εαυτο του για ολη αυτη την ομορφια με αυτα που ζουμε καθημερινα.Προφανως καταφερνεις και αποσυρεσαι σε εναν ιδεατο
κοσμο.Εχω παντως ενστασεις αν αυτος ειναι αληθινος η αν ειναι ενα βολικο δημιουργημα της ανθρωπινης αδυναμιας να αντεξει το βαρος της πραγματικοτητας στην προσπαθεια να απαντησει στο [και τωρα τι καταλαβαμε μετα απο τοσο κυνηγι καθως ο χρονος τρεχει και σβηνει τα παντα στο περασμα του.]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alfa-omega
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1905 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 19:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alfa-omega  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΦΡΟΔΙΤΗ & nst Σας ευχαριστώ για την αυθόρμητη κριτική σας.

Για εμένα σημαίνει πολλά.

Πάνω απο όλα, μου ενισχύει την πειθώ, ότι υπάρχουνε ακόμη ενάρετες ψυχές.

Φίλη nst:
Θέλω να συμμεριστώ τις ενστάσεις σου + να τις δώσω, όσο περισσότερο βάθος ,χρώμα και ουσία μπορεί να αναπτύξει η διάνοιά μου.

Πράγματι ο χρόνος ,σβήνει πολλά πράγματα.
Αυτό που μένει είναι, η σκέψη, ο λογισμός ,ο στοχασμός.
Αν μια ανθρώπινη ύπαρξη ,έχει υλοποιήση με αυτά τα εργαλεία,το δικό της πνευματικό σώμα παίρνει στην ουσία, μια γεύση απο αθανασία, για να μην πω αιωνιότητα.

Το πόσο πολλή διαισθάνεται την άυλη αιωνιότητα, εξαρτάται απο την ισχύ, που έχει το πνευματικό της σώμα.

Γνωρίζω ότι , αν είναι αρκετά δυνατό, μπορεί να ξεπεράσει την ένοια του χρόνου και να βρεθεί ακόμη και εκτός χρονοχώρου.

Τέτοιυ είδους εμπειρίες δεν έχω κάνει μέχρι αυτήν την στιγμή που σας γράφω, αυτές τις σκέψεις μου.

Στηρίζω την γνώση αυτή, στην διαίσθηση ,στο ένστικτο και στο υποσεινήδητό μου.

Αυτή μπορεί να είναι μια ψευδαίσθηση.
Ίσως,ποιος μπορεί να το γνωρίζει απόλυτα.

Δεν είναι η ανθρώπινη ψυχή μια άβυσος ;;;

Ποιος την κατέχει αρκετά καλά και ποιος είδε τον θεό με τα μάτια του.

Έχω όμως ένα δυνατό χαρτί στο μανίκι, όπως θα έλεγε και ένας επαγγελματίας χαρτοπαίχτης.

Το θείο πνεύμα, το έχω αισθανθεί .
Αν πω το γεύθηκα , ίσως να μην με πάρεται στα σοβαρά.
Κρατάω όμως αυτήν την πίστη για τον εαυτό μου.

Δεν με εκφράζει ψυχικά να αποδείξω την πίστη μου και δεν την έχω ανάγκη ,μια τέτοια απόδειξη.

Σκεφτείται όμως το εξής :


Αν μπορούσα ,δεν θα ήμουνα θεός μεταξύ θνητών ;;;

Δεν έχω τέτοιου είδους επιδιώξεις και ούτε πιστεύω, ότι θα τις έχω ανάγκη στο μέλλον.

Θέλω να κλείσω ,αυτόν τον μονόλογο ,με μια επισήμανση.
Μελετείστε το περιεχόμενο της ψυχής σας.

Αν υπάρχουνε μέσα σε αυτήν απεξέργαστες πνευματικές πληροφορίες,μην τις αφήνεται έτσι.
Θα σας παιδεύουνε και θα ταλαιπωρούνε την προσωπική σας ΄ύπαρξη .

Αυτές που δεν μπορεί να τις επεξεργαστεί, γίνονται ανυπέρβλητο εμπόδιο στην μελλοντική ζωή μας,σανένας τοίχος, που μας κρύβει την άλλη πραγματικότητα.

Ποια είναι αυτή ;;;

Ο ανώτερος σκοπός μιας ανθρώπινης ύπαρξης.

Επιτρέψτε μου να γράψω :


Η θείωση του πνεύματος που κατοικεί εντός μας.


Σας κούρασα .
Εύχομαι σε όλους ουσιαστική πνευματική καλλιέργεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy