ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ο μιναρες στην Ευρωπη??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 6
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 03:06:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγνοών για μενα το λαθος σου ειναι που εκανες παρεα με τους Τουρκος, και μην ξεχνας «καλος Τουρκος μονο νεκρος Τουρκος» (συνθημα των ΛΟΚ για οσους δεν θα γνωριζουν)
Θα σας πω και εγω 2 ιστοριες που η μια εχει σχεση με εμενα και η αλλη με καποιους αλλους Ελληνες΅
Εγω σπουδαζω στην Αμερικη και καθε χρονο στο πανεπηστιμιο μου εχουμε Ιnternational Day, οπου διχνεις καποια πραγματα απο τον τοπο σου. Εγω εδειχαν για την Τουρκικη εισβολη στην Κυπρο και τη εκαναν δινοντας και ενημερωτικα φυλλαδια. Ερχετε ενας Τουρκος και μου λεει τι ειναι αυτο? Και του απανταω, δεν ξερω εσυ να μου πεις , επρεπε να σας τα λενε στη ιστορια αυτα. Εφυγε και μετα απο λιγο ερχεται ο υπευθηνος και μου εκανε προβλημα για ποιο λογο τα εχω αυτα και δεν πρεπει να εχω πολιτικα γεγονοτα και του λεω οτι δεν ειναι πολιτικα γεγονοτα αλλα ιστορια της πατριδας μου, οπως ειναι εσας ο Civil war, και στο τελικο του λεω οτι δεν θα τα φυγω. Και μετα απο λιγο ερχεται ο President πανεπηστημιου και μου ειπε για να τα φυγω, για να μην τους εχω συνεχια να μου την λενε τα εβαλα απο κατω και τα εδινα με τροπο παλι, και φετος ερχαιτε ο υπευθηνος και μου λεει, δεν πιστευω να εχουμε καποιο προβλημα και φετος και του απανταω οτι δεν ξερω θα δειξει.
Τωρα η αλλη ιστορια εγινε παλι στο πανεπηστημιο μου αλλα πριν καμια 10τια, οπου και παλι ηταν International Day, και οι Ελληνες μαλωσανε με τους Τουρκους και τα σπασανε ολα δεν αφησανε τπτ ορθιο, και για να ηρεμησουν τα πραγματα ηρθε η SWAT, και οπως μου ειπανε 9 απο τους ελληνες γινανε Black List και τους στειλανε στην Ελλαδα.
Οταν υπαρχει κατι δεν θα κολοση ο Ελληνας να κανει προβλημα.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 03:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αγνοών για μενα το λαθος σου ειναι που εκανες παρεα με τους Τουρκος, και μην ξεχνας «καλος Τουρκος μονο νεκρος Τουρκος» (συνθημα των ΛΟΚ για οσους δεν θα γνωριζουν)

Ok, συμφωνώ πως οι Κύπριοι έχουν υποφέρει από τους Τούρκους τα πάνδεινα αλλά μην γινόμαστε και ρατσιστές, βρε παιδιά!
Κι εγώ δεν συμπαθώ τους Τούρκους αλλά θα έκανα παρέα με έναν Τούρκο αν ήταν καλό παιδί και ταιριάζαμε ως άτομα...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tyaneas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
282 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 04:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tyaneas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επιπλέον, θα μας άφηναν ποτέ τα κράτη-μέλη της Ε.Ε. να ριχτούμε σε ένα πόλεμο τώρα που, όπως όλα φαίνονται, θα είμαστε πλέον κι οι 2 χώρες (Ελλάδα και Τουρκία) κράτη-μέλη της? Μάλλον όχι...

Μην ξεχνας οτι οταν οι Τουρκοι μπηκανε στην Κυπρο ειμασταν και οι 2 στο ΝΑΤΟ αλλα δεν τους εμποδισε καθολου να εισβαλουν.

Παρεα με Τουρκο δεν θα εκανα γιατι ξερω οτι καποια στιγμη θα προεκυπταν ολα αυτα τα προβληματα που υπαρχουν αιωνες τωρα.
Με Τουρκαλα θα εκανα παντως....

Συμφωνω οτι ειναι θρασυδειλοι οπως και οι Αλβανοι και εχω προσωπικη εμπειρια 2 φορες απο Αλβανους που φαγανε της χροννιας τους και μετα μου φερανε την παρεα τους και κανανε τους καμποσους αλλα για κακη τους τυχη την μια φορα περναγε περιπολικο και την αλλη ειχα για περα μου ενα kick-boxer με μαυρη ζωνη και το αποτελεσμα ητανε παλι να μετρανε τα κοκκαλα τους.

Για εμενα η Τουρκια δεν προκειται να μπει ουτε σε 150 χροννια στην Ε.Ε αν υπρχει Ε.Ε μεχρι τοτε που πολυ αμφιβαλω.
Δεν εχουνε οικονομια,δεν εχουνε πολιτικη βουληση,δεν προκειται να δεχθει ο στρατος να παραδωσει την εξουσια,δεν προκειται να συμβιβασοτυνε και να αναγνωρισουνε ποτε μειονοτητες και αν μπουνε στην Ε.Ε την κατσανε γιατι θα πληρωνουνε περιουσιες για τις σφαγες που κανανε σε τοσες μειονοτητες.


«όταν μας είπαν πως θα εχουμε ενάντιους τους ανέμους εμείς μάθαμε να ταξιδεύουμε με όλους τους καιρούς»Φ.ΝιτσεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 04:46:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Τουρκος ειναι η παρημεια που λεει, τον μαυρο και αν τον πλυνησ το σαπουνη σου λερωνης.
Εγω ποτε μου δεν θα εκανα παρεα με ενα Τουρκο οθτε για πλακα
Dying Incubus μπορεις να το πεις σαν ρατσισμο αλλα μπορεις να το πεις και σαν μισος για εκεινα που κανανε


Edited by - Mistirios on 30/07/2005 05:24:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 11:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι τόσο κακοί άνθρωποι πάντως. Σε πολλά μοιάζουμε μ'αυτούς,
αλλά η μεγάλη μας διαφορά είναι ότι εμείς έχουμε πολιτισμό,κουλτούρα.
Οι Τούρκοι,ο απλός λαός, ζει σε υποβαθμισμένες σχεδόν συνθήκες
κι αυτό με κάνει και τους συμπαθώ σε γενικές γραμμές.
Επίσης δεν πιστεύω ότι ευθύνονται αυτοί για το γενικότερο εχθρικό κλίμα,
αλλά οι εκάστοτε ηγεσίες τους.
Ας μην τους βάζουμε όλους στο ίδιο σακί πάντως.
Χαίρομαι πάντως που σχεδόν κανείς μας δεν τους "φοβάται",με την έννοια
"τι θα κάνουμε όταν μας επιτεθούν ?".
Εκτός του ότι -κατά τη γνώμη μου-είναι μακρινό σαν προοπτική,από την άλλη,ο Έλληνας δεν τιθασεύεται εύκολα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 12:34:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μην τα γενικεύουμε πάντα όλα τα πράγματα, βρε παιδιά!
Κι εγώ θυμώνω με τα όσα έκαναν οι Τούρκοι αλλά έχουν αλλάξει τα πράγματα. Δε γίνεται όλοι τους να είναι κακοί. Αυτοί που μένουν στα ενδότερα της χώρας είναι πιο άγριοι κι απολίτιστοι αλλά αυτοί που μένουν στα παράλια είναι πολύ πιο πολιτισμένοι, ίσως λόγω του ότι έχουν κάποιες Ελληνικές επιρροές από το παρελθόν κι ίσως επειδή έρχονται σε επαφή με τον τουρισμό που έχουν αυτές οι περιοχές.
Και στο κάτω-κάτω, όταν έγινε η Μικρασιατική καταστροφή, δεν έφταιγαν εκείνοι.
Εμείς ήμασταν οι μ@λ@κες που πήγαμε να πάρουμε τα πολλά και δεν αρκεστήκαμε στα όσα είχαμε πάρει (Ανταολική Θράκη και τα Μικρασιατικά παράλια μαζί με την Ίμβρο και την Τένεδο).
Έχω ένα γνωστό που είναι στη Πολεμική Αεροπορία και μου έχει πεί πως ούτε εμείς είμαστε άγιοι απέναντι στους Τούρκους.
Όπως εκείνοι παραβιάζουν συχνά τον εθνικό εναέριο χώρο μας, άλλες τόσες φορές το έχουμε κάνει κι εμείς μόνο που αυτά δεν βγαίνουν στη φόρα...
Κι εγώ δεν τους πολυπηγαίνω, κι αυτούς και τους Αλβανούς αλλά δεν τα γενικεύω.
Στη γειτονιά μου πχ μένει μια οικογένεια από την Αλβανία, οι άνθρωποι ήταν μορφωμένοι, επιστήμονες και δουλεύουν. Αξιοπρεπείς και δεν ενοχλούν κανένα. Κι αυτά τα λέω εγώ που το εξοχικό μου το διέρρηξαν 2 φορές Αλβανοί...
Γιατί πχ δε μισούμε τους Ιταλούς ή τους Γερμανούς κυρίως που ευθύνονται για τόσα εγκλήματα που έκαναν εις βάρος μας κατά την Κατοχή και μας προξένησαν τόσες κακουχίες?

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 13:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η φαση με του Τουρκους ειναι οτι παντα προσπαθουν να κανουν κακο στην Ελλαδα, αντιθετα οι Γερμανοι και οι Ιταλοι εκαναν τι εκαναν αλλα σταματησαν, δεν συνεχιζουν να ενοχλουν την Ελλαδα και να προκαλουν. Οι Τουρκοι ομως το καναν και συνεχιζουν να το κανουν. Πιστευω αυτη ειναι η διαφορα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 13:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ίσως είναι το οτι ήμασταν υποδουλωμένοι στους Τούρκους περίπου 400 χρόνια...
Δε μπορώ να βρώ άλλη εξήγηση!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 14:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με την Τουρκια ειναι αυτο που λεμε ασυμφωνια χαρακτηρων....Μακρια απο μας!!Μια στις τοσες ενα γεια και αντε στην ευχη του Αλλαχ!!Δεω ξερω τι φταιει που υπαρχει αυτο το μισος....Ισως ειναι τα 400 χρονια,ισως το 1922,ισως το γεγονος οτι οι Ελληνες που μενουν στην Πολη τους συμπεριφερονται σαν σκουπιδια...ισως ,ισως....Παντως δοξα το Θεο λογοι υπαρχουν.Δεν θυμαμαι ποιος το ειπε αλλα ειμαι και εγω περηφανη που δεν υπαρχει φοβος!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 18:18:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Poltergeist, λένε πως ποτέ δεν πρέπει να είμαστε σίγουροι για τίποτα!
Ας φυλάμε τα ρούχα μας να έχουμε τα μισά, καλή μου!

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Phaethon
Νέο Μέλος

Greece
31 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 18:47:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Phaethon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΙΟΣ ΚΑΛΕΣΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ;
ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΕΚΤΩΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΣΦΑΓΕΣ ΤΟ 64;

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ

ΥΠΥΡΧΑΝ ΤΟΣΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΤΑ ΤΑ 450 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΟΘΩΜΑΝΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ;

ΕΧΕΙ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΦΑΓΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΗΝ ΑΛΩΣΗ ΤΟΥ ΦΡΟΥΡΙΟΥ ΤΗΣ ΤΡΙΠΟΛΙΤΣΑΣ;;;;

Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΣΦΑΓΕΣ;;;;

ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΟΤΙ Ο ΤΟΥΡΚΟΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ;;;;

"ΣΕ ΕΝΑ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΧΩΡΙΟ ΜΕ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΠΗΔΩ ΝΑ ........ ΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΑ ΜΠΑΜΠΑ"
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΩΝ ΛΟΚ ΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΟΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...

ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΔΩ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΕΙ ΜΑΣ ΦΑΝΑΤΙΖΑΝ. ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΕΚΕΙ;;;
ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΟΧΙ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ.
ΠΟΣΑ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΕΠΕΚΤΑΣΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΦΥΛΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΛΑΘΕΜΕΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΡΚΟΙ.;;;

ΠΟΤΕ Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΑΡΧΟΥΣΑ ΤΑΞΗ.
ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ (Ο ΑΠΛΟΣ ΛΑΟΣ ) ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ (Ο ΑΠΛΟΣ ΛΑΟΣ) ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΤΑΞΗ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ ΠΡΟΣ ΕΚΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ. ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΑΚΟΘΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΒΟΛΕΥΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΣΥΓΚΥΡΙΕΣ.....

Η ΜΑΛ....Α ΤΥΦΛΩΝΕΙ. Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΥΦΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΟΥΦΑΙΝΕΙ.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smokin_7
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2005, 21:12:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smokin_7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο φανατισμός αλληλουπάρχει και απο τις δύο μεριές.
Οι Τούρκοι νομίζουν οτι έχουμε βλέψεις στα εδάφη τους και γιαυτό είναι φανατισμένοι εναντίον των ελλήνων.
Και νομίζουν οτι μοναδικός σκοπός μας είναι να πάρουμε πίσω την πόλη, και όσο βλέπουν αδυναμία στους έλληνες προκαλούν και χτυπάνε στο ψαχνό. Και οι έλληνες ζούμε με φαντάσματα οτι όλοι συνωμοτούν εναντίον τους χωρίς να καταλαβαίνουν οτι καθε ένα λαός δουλεύει για το συμφέρον του.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 00:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Phaethon το '74 ο Μακαριος του καλεσε, και μην μου πεισ οχι ηταν το πραξηκοπημα γιατι αυτο το πηρε σαν τον κυριο λογο,
Φυσικα και καναμε σφαγες και θαψαμε ζωντανους τους Τουρκους δεν λεω οτι δεν καναμε τπτ, και πες μου γιατι να μην το καναμε? Και τωρα να σου κανω μια ερωτηση, εζησες στην Κυπρο πρι το 74? Εγω εχω ακουση ιστοριες απο τον παππου μου, που πηγενε με τον φοβο στα χωραφια του που ηταν κοντα σε ενα Τ/Κ χωριο, να κανει της δουλειες του χωραφιου, και μαλιστα μια φορα του επθιτεθηκανε. Το 55-59 ποιοι ηταν μαζι με τους Αγγλους και τους βοηθουσανε?? Οι τουρκοι φυσικα, την ωρα που εμεις προσπαθουσαμε να κανουμε ανταρτοπολεμο.
Οπως ειπες και μονος σου το συνθημα για το χωριο ειναι των ΛΟΚ, τι περιμενης να λες δλδ στον στρατο? μια ωρεα πεταλουδα? σε ωαζουν να πεισ κατι για αν υψωθει το ηθικος σου, θυμαμε οταν πηγεναμε τροχαδι και τα λεγαμε αυτα τα συνθηματα σε εκαναν να νιοθης περιφανος και να σου ανυπνωνετε το ηθικο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stratis79
Μέλος 2ης Βαθμίδας


430 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 00:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stratis79  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Αν και πιστευω οτι ο ελληνικος λαος ειναι βαθια νυχτωμενος στα θεματα της Τουρκιας νομιζοντας οτι οι γειτονες ειναι τελειως για πεταμα σε θεμα οικονομιας(πριν ενα χρονο 1ευρο αντιστοιχουσε σε κατι εκατομυρια τουρκικες λιρες και τωρα ενα ευρο ειναι1,5 τουρκικες λιρες)
=========

το ίδιο πράγμα είναι η παλιά με τη νέα τουρκική λίρα, απλά έφυγαν τα μηδενικά, επί της ουσίας δεν άλλαξε τίποτα και σήμερα μπορεί κανείς να συναλλαγεί και με παλαιές και νέες τουρκικές λίρες, στη μία περίπτωση βάζει τα μηδενικά στην άλλη όχι. Απλά με τη νέα λίρα έγιναν οι συναλλαγές πιο απλές και κυρίως για τους τουρίστες μιας και τα μηδενικά δημιουργούσαν μπέρδεμα.

...Η Τουρκια ειναι μια χωρα αντιθεσεων
===================================

Η Ελλάδα τι είναι; Πολλές (αν όχι όλες) άλλες χώρες τι είναι;

...αλλα και πιστευοντας πως αν οι Τουρκοι αποφασισουν επιθεση θα φτασουν στην Αθηνα in no time
==============================

δεν τους ενδιαφέρει η Αθήνα.

...(το ξερατε οτι ο μεσος τουρκος στρατιωτης μπορει δεν γνωριζει κομπιουτερ ουτε μπορει να χρησιμοποιησει νεας γενειας οπλα οπως πχ g3?)
======

δεν το ξέραμε κι επειδή έχω ταξιδέψει πολλές φορές στην Τουρκία από το 1988 έως σήμερα, δε νομίζω ότι έχει βάση αλήθειας αυτό. Χώρια ότ ιοι άνθρωποι καλπάζουν στη στρατιωτική βιομηχανία.

...Εχει το levent την περιοχη του ουρανοξυστη,των εμπορικων συναλλαγων αλλα ολο το υπολοιπο ειναι ξυλινες και πλυνθοκτιστες παραγκες.Εχει τους συγχρονους λεφταδες μορφωμενους Τουρκους που ειναι ομως μονο το 8% του συνολικου πληθυσμου και τελος εχει τα τεραστια μαγαζια και τα πολυκαταστηματα στο taxim αλλα εχει και τα τσαντορ,τους μιναρεδες και τον απεραντο ρατσισμο σε οτι ξενο
=====================================

κι εμείς έχουμε την Κηφισία, τη Βούλα και τη Βουλιαγμένη με τα σύγχρονα κτίρια των επιχειρήσεων. Κι έμεις έχουμε τους λεφτάδες που ίσως αντί για 8% να είναι% και τα πολυκαταστήματα στο κέντρο και στο Κολωνάκι και τις φτοχωγειτονιές κάτω από την Πατησίων και σε τόσα άλλα μέρη. Ρατσισμό ακόμη ίσως να μην έχουμε γιατί κάποιοι ξεζουμίζουν τους ξένους να τους δουλεύουν τσάμπα.

...Αραγε μπορει ενας τετοιος λαος φανατισμου και χειραγωγησης να μπει στην ευρωπαίκη ενωση?
======================

εμείς χειραγωγημένοι από τους...ικανούς πολιτικούς μας δεν μπήκαμε δίχως να μας ρωτήσουν;

Μήπως λοιπόν καλύτερα να ψαχτούμε εμείς πρώτα και να αφήσουμε τους τουρκαλάδες στη μοίρα τους;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

poltergeist
Μέλος 1ης Βαθμίδας


127 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 12:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους poltergeist  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Strati79,εχω να σου πω τα εξης1ον)με το να φυγουν τα μηδενικα μειωθηκε ο πληθωρισμος2ον)Η Τουρκια εξοπλιζεται απο το Ισραηλ και δεν εχει την οικονομικη υποδομη να σηκωσει οπλικες βιομηχανιες(μονος σου ειπες οτι μονο τα μηδενικα εφυγαν)3ο)σιγουρα εχουμε και εμεις αντιθεσεις αλλα αφου εχεις παει αρκετες φορες στην Τουρκια θα εχεις παρατηρησει οτι εκει ειναι σαφως πιο εντονες,4ον)Ο τουρκικος στρατος ειναι πολυπληθης,ειναι φανατισμενος αλλα οχι και σωστα εκπαιδευμενος(Αφενως γιατι μονο στις στρατιωτικες ακαδημιες διδασκονται τακτικες και ειναι αρκετα δυσκολο για τον μεσο νεο να εισαχθει και αφετερου επειδη οπως ειπε και καποιος παραπανω πολυ σωστα ασχολειται με ζητηματα διατηρησης εσωτερικης ταξης πραγμα που σταδιακα τον αλλοιωνει).Ο τουρκικος λαος δεν πειθαρχει ευκολα πραγμα που καθιστα την εκπαιδευση του δυσκολη.Δεν πειθαρχει οχι λογω ηλιθιοτητας η λογω ταπεραμεντου αλλα εξαιτας της ιδεολογιας που αποκτα ακομα και μεσα στην οικογενια.Αυτα δεν τα λεω για να αρχισω καποιο ειδος διαδικτυακου debate αλλα επειδη πιστευω στην αποδεδειγμενη ορθοτητα τους.Παντως ασφαλως και θα πρεπει να ασχοληθουμε και εμεις με τα δικα μας αλλα εδω ασχολουμαστε κυριως με την Τουρκια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 12:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ ως αφορμή πολέμου μπορώ να βρώ μόνο μία αιτία:
Οι Τούρκοι να θέλουν να πάρουν το Αιγαίο, να ξεκινήσουν πόλεμο για αυτό, υποκινούμενοι από την Αμερική, και να γίνει χαμός.
Η μόνη κερδισμένη θα είναι η Αμερική που θα εκμεταλλευτεί το πετρέλαιο στο Αιγαίο...
Άλλη αιτία δε μπορώ να βρώ.

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 12:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα παντα Dying Incubus οι Τουρκοι προκαλουν στο Αιγαιο οπως εγινε στα Ιμια, δεν τους ενδιαφερει η υποληπη Ελλαδα, αρα θα συμφωνησω μαζι σου οτι αν ξεκινηση πολεμος, θα εχει σαν λογο το Αιγαιο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 12:42:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Οπως ειπες και μονος σου το συνθημα για το χωριο ειναι των ΛΟΚ, τι περιμενης να λες δλδ στον στρατο? μια ωρεα πεταλουδα? σε ωαζουν να πεισ κατι για αν υψωθει το ηθικος σου, θυμαμε οταν πηγεναμε τροχαδι και τα λεγαμε αυτα τα συνθηματα σε εκαναν να νιοθης περιφανος και να σου ανυπνωνετε το ηθικο.

Θα ηταν καλυτερα αντι να σας φανατιζουν με μαλακιες να σας μαθουν
ορθογραφια. Το κερατο σας για Ελληνες, ουτε να γραφετε μια Ελληνικη
λεξη σωστα δεν ξερετε. Και μετα "φταινε οι Τουρκοι".

Ντρεπομαι που δηλωνεις Ελληνας και εχεις τοσο υποαναπτυκτη την
Ελληνικη παιδεια.

Αγγελος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 12:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μα παντα Dying Incubus οι Τουρκοι προκαλουν στο Αιγαιο οπως εγινε στα Ιμια, δεν τους ενδιαφερει η υποληπη Ελλαδα, αρα θα συμφωνησω μαζι σου οτι αν ξεκινηση πολεμος, θα εχει σαν λογο το Αιγαιο.

Μα, το Αιγαίο θα τουε επέτρεπε μία ανάπτυξη στη ναυτιλία και θα τους επέτρεπε την εξόρυξη του πετρελαίου. Είναι καθαρά οικονομικοί οι λόγοι.
Αν κι έχουν πεί πως ναί μεν τα κοιτάσματα του πετρελαίου είναι πολύ μεγάλα, τόσο μεγάλα που θα μας έκαναν αρκετά πλούσια ως χώρα και σημαντική δύναμη, αλλά δεν είναι εύκολη η εξόρυξη του πετρεά'ιου γιατί βρίσκεται σε πολύ μεγάλο θαλάσσιο βάθος.

quote:

Θα ηταν καλυτερα αντι να σας φανατιζουν με μαλακιες να σας μαθουν
ορθογραφια. Το κερατο σας για Ελληνες, ουτε να γραφετε μια Ελληνικη
λεξη σωστα δεν ξερετε. Και μετα "φταινε οι Τουρκοι".

Ντρεπομαι που δηλωνεις Ελληνας και εχεις τοσο υποαναπτυκτη την
Ελληνικη παιδεια.


Angelos...

In the shadows of the night I shall be lost once again to find thee...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 13:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Angelos στην ορθογραφια φυσικα και εχω λαθοι επειδη εχω να γραψω ελληνικα εδω και 6 χρονια, και εσυ δλδ τι προσπαθεις να αποδειξης? οτι εισαι ο πατριωτης και ο εξυπνος? Να σου δωσουμε και κατι για να εισαι ευτυχισμενος, που δεν εχεις την "υποαναπτυκτη παιδεια μου".



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 13:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mistirios

Το προβλημα δεν το εχω που εισαι ανορθογραφος. Το προβλημα
το εχω που πηγαινεις στις Ηνωμενες πολιτειες και παριστανεις
και τον "πρεσυευτη" της Ελλαδας με το να διαφημιζεις
το μισος σου για τους τουρκους.

Μαθε οτι οι Ελληνες εμειναν στην ιστορια για τον ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ
τους και οχι για τις στρατιωτικες τους κατακτησεις.
Αν θελεις να εισαι πρεσυευτης της Ελλαδας, αυτον τον πολιτισμο
πρεπει να μαθεις και οχι τα τραγουδακια που τραγουδανε οι
καταδρομεις.

Σου δωσαν την ευκαιρια να μιλησεις για την πατριδα σου και εσυ
αντι να δειξεις απο την πατριδα σου αυτα που αγαπας, το
χρησιμοποιησες σαν αφορμη για να εξωτερικευσεις το μισος
σου για τους τουρκους. Βασικα μας εκανες ρεζιλι κυριε πρεσυευτη.

Ξεπερασε το επιτελους. Κανανε (και καναμε) οτι μαλακια κανανε
(και καναμε). Εσυ πιθανοτατα ουτε καν το εζησες απλα σου τα διηγηθηκανε. Τωρα προσπαθουμε να χτισουμε το μελλον της Ελλαδας
και το μελλον δεν μπορει να εχει τα θεμελια του στο μισος.

Θες να κατακτησεις την τουρκια ? Κανε το χρησιμοποιωντας το πιο
δυνατο οπλο που ειχαμε ποτε οι Ελληνες. Τον ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ μας.
Δειξε σε ολους ποσο ΚΑΛΟΙ ειμαστε εμεις οι Ελληνες, οχι
ποσο ΚΑΚΟΙ που ειναι οι αλλοι, οι τουρκοι. Thats the way to go.

Αγγελος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 13:52:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Ελλαδα και η Κυπρος εχουν καποια διαφορα στην ιστορια και εγω ειμαι απο Κυπρο, οπως το ποιο πιθανο να διαπυστωσες.

Μετα δεν ειμαι πρεσβευτης, αυτην την δουλεια την εχουν αλλοι.

quote:
Σου δωσαν την ευκαιρια να μιλησεις για την πατριδα σου και εσυ
αντι να δειξεις απο την πατριδα σου αυτα που αγαπα

Angelos εγω ειπα για τα μερη που αγαπω και που θα ηθελα πολυ να ζω και να μπορω να παω, και οχι να δειχνο ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ στη ιδια την χωρα μου για να δω τους τοπουσ που δεν μπορεσα να δω. Οπως πολυ καλα καταλαβες δεν τα εζησα τα γεγονοτα του '74, αλλα για πες μου εσυ τα εζησες? εσυ εχασες τα παντα εκει που τα ειχες ολα? εσυ αρχισες παλι απο την αρχη χωρις να εχεις οτιδιποτε να στιρηκτης? και δεν μιλω μονο για την οικογενεια μου αλλα για ολουσ τους προσφυγες που εκαναν το ιδιο.


quote:
Θες να κατακτησεις την τουρκια ?

Φυσικα και δεν θελω να κατακτησω την τουρκια, το μονο που θελω ειναι να αφησουν εκεινα που πηραν.

quote:
Κανε το χρησιμοποιωντας το πιο
δυνατο οπλο που ειχαμε ποτε οι Ελληνες. Τον ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ μας.

Δλδ πρεπει να τους κανω και παρεα μαζι τους και να πω, ενταξει ρε παιδια δεν τρεχει τπτ χαλαλι σας που πηρατε τα σπιτια μας. Και μπορει ο πατερας του ή ο παππους του να σκωτοσε καποιο δικο μου αλλα τα ξεχναω ολα. Ολα ειναι μελι γαλα.

Ετσι δλδ πρεπει να κανω?? να τους πω και συγνωμη που δεν πηραν ολη την Κυπρο

quote:
quote:
Οπως ειπες και μονος σου το συνθημα για το χωριο ειναι των ΛΟΚ, τι περιμενης να λες δλδ στον στρατο? μια ωρεα πεταλουδα? σε ωαζουν να πεισ κατι για αν υψωθει το ηθικος σου, θυμαμε οταν πηγεναμε τροχαδι και τα λεγαμε αυτα τα συνθηματα σε εκαναν να νιοθης περιφανος και να σου ανυπνωνετε το ηθικο.

Θα ηταν καλυτερα αντι να σας φανατιζουν με μαλακιες να σας μαθουν
ορθογραφια. Το κερατο σας για Ελληνες, ουτε να γραφετε μια Ελληνικη
λεξη σωστα δεν ξερετε. Και μετα "φταινε οι Τουρκοι".

Ντρεπομαι που δηλωνεις Ελληνας και εχεις τοσο υποαναπτυκτη την
Ελληνικη παιδεια.

Αγγελος.


Τοτε Αγγελε αφου δεν σε ενδιαφερει η ορθογραφια μου γιατι το ειπες αυτο? για να περαση η ωρα σου??


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 14:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δλδ πρεπει να τους κανω και παρεα μαζι τους και να πω, ενταξει ρε παιδια δεν τρεχει τπτ χαλαλι σας που πηρατε τα σπιτια μας. Και μπορει ο πατερας του ή ο παππους του να σκωτοσε καποιο δικο μου αλλα τα ξεχναω ολα. Ολα ειναι μελι γαλα.

Ετσι δλδ πρεπει να κανω?? να τους πω και συγνωμη που δεν πηραν ολη την Κυπρο


Οταν σου ειπα να χρησιμοποιησεις τον ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ εσυ αυτο καταλαβες ?

Το Μισος προκαλει Μισος. Και πανω στο μισος δεν στεριωνει τιποτε.
Πρεπει να παρεις χαμπαρι οτι αυτα περασανε και οτι οι νεκροι δεν
ανασταινονται με το να προκαλεσεις επιπλεον νεκρους.

Αν ολοι μνημονευαμε το ποτε καποιος προγονος του γειτονα πειραξε το δικο μας προγονο τοτε ΟΛΟΙ θα ειμασταν σε πολεμο με ΟΛΟΥΣ.

Σα τα ζωα δηλαδη.

Αγγελος.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mistirios
Μέλος 1ης Βαθμίδας

USA
83 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 14:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mistirios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οταν σου ειπα να χρησιμοποιησεις τον ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ εσυ αυτο καταλαβες ?

Ενα απο τα στοιχεια του πολιτισμου δεν ειναι να δειχνεις ανωτεροτητα? αρα και οταν κανεις φιλια μαζι τουσ δεν δειχνεις οτι εχεις καποια ανωτεροτητα απο εκεινους και κανεις προσπαθειες για προσεγγηση.

quote:
Αν ολοι μνημονευαμε το ποτε καποιος προγονος του γειτονα πειραξε το δικο μας προγονο τοτε ΟΛΟΙ θα ειμασταν σε πολεμο με ΟΛΟΥΣ.

Οντως καλα το ειπες αλλα αυτο ειναι προσφατο και οχι κατι που εγινε πριν 200 χρονια, και αν δεν θες να το δεις ετσι δες το αλλιως, οτι ο ιδιος ο Τουρκος σε περιπτωση που με καλεσουν για να πολεμησω εναντιο τους μπορει να με σκοτωσει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 15:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν λεω "Πολιτισμος" και οτι ο "Πολιτισμος" της Ελλαδας
ειναι ενα πανισχυρο οπλο, δεν εννοω απλως
να συμπεριφερεσαι πολιτισμενα.

Εννοω (για παραδειγμα) οτι θα ηταν παρα παρα πολυ
ωραια, να εχουμε ενα πανεπιστημιο στην Ελλαδα (π.χ.
ενα πολυτεχνειο) που να ειναι ΤΟΣΟ ΚΑΛΟ ωστε οι τουκοι
να Θελουν να ερθουν να σπουδασουν και να θελουν να πληρωνουν
και διδακτρα (οπως καλη ωρα κανεις εσυ στις ΗΠΑ).

Εννοω (για παραδειγμα) οτι θα ηταν παρα πολυ ωραια
η Ελλαδα να ειχε τις ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ αρχαιολογικες σχολες
και ΟΛΟΙ οι ευρωπαιοι να θελουν να ερθουν να σπουδασουν
αρχαιολογια στον τοπο που μπορουν να ΔΟΥΝ το αντικειμενο των
σπουδων τους. (Σε τι επιπεδο ειναι τωρα οι αρχαιολογικες
σχολες στην ελλαδα ας μη το συζητησω).

ΟΙ Ελληνες οταν ηταν η μεγαλη δυναμη στον κοσμο ΔΕΝ ηταν
επειδη δερνανε πιο καλα απο ολους. Ηταν διοτι ηταν οι
πιο ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΙ απο ολους και επειδη ειχαν το πιο
φωτισμενο πολιτικο συστημα.

Καποτε ολοι Ζηλευαν τους Ελληνες και ευχονταν να ηταν
Ελληνες. Αυτο ειναι το ζητουμενο, και οχι να πλακωνομαστε
στο ξυλο με τους τουρκους συμφοιτητες μας.

Αγγελος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smokin_7
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 15:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smokin_7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να φτάσουμε σαυτό το επίπεδο που λές Άγγελε είναι απίθανο, γιατί άσχετα με το αρχαίο μας επίπεδο σήμερα πολιτιτιστικά είμαστε πολύ πίσω σε σχέση μάλλους λαούς.
Αλλά σε όποιο επίπεδο καιάν είμαστε οι συνεχής προκλήσεις τους δέν πρέπει να περνάνε συνέχεια απαρατήρητες και να δίνουν οι Έλληνες συγχοροχάρτια αλλά να απαντάνε σκληρά. Δέν είναι σωστό να παραβιάζουν συνέχεια τον εναέριο χώρο και να καταπατάνε ξένη γή και μείς λόγω ευγένιας και πολιτισμού να μήν αντιδράμε. Αυτά είναι ρομαντισμοί που δέ μετρούν καθόλου στη σημερινή εποχή.
Η πολύ καλοσύνη φαίνεται συνήθως σά βλακεία.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GRIGORIANOS
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
445 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 15:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GRIGORIANOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΠΗΡΑΝ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ
ΔΙΩΞΟΥΜΕ...
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΡΑΒΙΑΖΟΥΝ ΤΟ ΑΙΓΑΙΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ
ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ ΑΦΟΥ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΡΙΨΟΥΜΕ
ΟΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------


quote:
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------

ΚΑΙ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ???????
ΝΑ ΜΑΛΩΝΟΥΜΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΕ ΕΛΛΗΝΕΣ, ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΣΑΛΟΝΙΚΕΙΣ, ΗΡΑΚΛΕΙΩΤΕΣ
ΧΑΝΙΩΤΕΣ, ΚΥΠΡΑΙΟΙ ΚΑΛΑΜΑΡΑΔΕΣ.....
ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ...

ΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΓΑΝ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ... ΣΚΥΛΟΣ ΠΟΥ ΓΑΒΓΙΖΕΙ ΔΕΝ ΔΑΓΚΩΝΕΙ,
ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΑΒΓΙΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ, ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------


ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΛΛΑ, ΕΙΔΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 15:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Να φτάσουμε σαυτό το επίπεδο που λές Άγγελε είναι απίθανο, γιατί άσχετα με το αρχαίο μας επίπεδο σήμερα πολιτιτιστικά είμαστε πολύ πίσω σε σχέση μάλλους λαούς.

Η ηττοπαθεια σου, δινει το δικαιωμα στους αλλους να σε ποδοπατουν.
Και επειδη εισαι ηττοπαθης, καταφευγεις στο παραλογο μισος και στη
βιαιη αντιδραση για να νιωσεις σπουδαιος.

(οχι εσυ, ο καθενας που προτιμαει να μισει απο το να δημιουργει).


Αγγελος.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Smokin_7
Μέλος 1ης Βαθμίδας


73 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 16:04:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Smokin_7  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και επειδη εισαι ηττοπαθης, καταφευγεις στο παραλογο μισος και στη βιαιη αντιδραση για να νιωσεις σπουδαιος.

Εγώ λέω να τους αφήσουμε να πάρουν το μισό Αιγαίο χωρίς να αντιδράσουμε καθόλου για να παραστήσουμε τους ανώτερους και τους πολιτισμένους, που στην πραγματικότητα δέν είμαστε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Angelos
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2005, 16:17:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Angelos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εγω λεω να παρεις το οπλο σου και εσυ και οι αλλοι (Ελληνες
και τουρκοι) που σκεφτονται σαν και εσενα και να πατε να τσακωθειτε
σε κανενα ερημονησι και να αφησετε εμας τους πολιτισμενους
να λυσουμε τις διαφορες μας με διαλογο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 6 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1914063
Maintained by Digital Alchemy