ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τα Πιο Παραξενα των Παραξενων... No1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 12:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
E ρε τρελες!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 13:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
χαχαχαχαχαχα πολύ καλό elo!!!

Το πρόβλημα είναι όμως ότι θα πρέπει να αναζητήσουν περισσότερους από έναν δωρητές λόγω ποικίλων χρωματικών αποχρώσεων και λόγω διαφορετικών μεγεθών .
Ευτυχώς ο παπαστρούμφ και η παρέα του είναι cartoon γιατί τότε θα έψαχναν και για π...... μπλε.

Αφού ο λόγος είναι το ανδρικό μόριο ας δούμε και μερικά ιστορικά στοιχεία για το "κουστουμάκι" του!

1. Το 1564 ο Ιταλός ανατόμος Γκάμπριελ Φαλόπιους σχεδίασε το πρώτο προφυλακτικό. Ήταν μια θήκη από λινό και λάστιχο, δεμένα στην άκρη με μια ροζ λωρίδα. Δοκίμασε την ιδέα του σε περισσότερους από 1.100 άντρες και, σύμφωνα με τα αποτελέσματά του, κανένας δεν κόλλησε σύφιλη.

2. Μέχρι το 1840 τα προφυλακτικά κατασκευάζονταν από έντερο ζώων και κύστη ψαριών σε εργοστάσια όπου δούλευαν πάρα πολλά μικρά κορίτσια.

3. Τα εξειδικευμένα μαγαζιά προφυλακτικών εμφανίστηκαν για πρώτη φορά το 1700 στο Αμστερνταμ και μέχρι τα μέσα του αιώνα η μόδα είχε περάσει και στο Λονδίνο, όπου τα πολυτελέστερα από αυτά πουλούσαν προφυλακτικά σχηματισμένα πάνω σε γυάλινα καλούπια και αρωματισμένα.

4. Το 1921 ένας εργάτης στο Οχάιο, ο Αλφρεντ Τρόγιαν, έβαλε το ερεθισμένο μέλος του σε μια λεκάνη με ελαστικό. Το αποτέλεσμα ήταν να δημιουργήσει τη μεγαλύτερη εταιρεία προφυλακτικών, την Τρόγιαν, με έσοδα που φτάνουν τα μισά από τα 267 εκατ. Δολάρια της παγκόσμιας βιομηχανίας. Το μέλος του όμως έμεινε μόνιμα παραμορφωμένο.

5. Στις αρχές του 20ού αιώνα η φεμινίστρια Μάργκαρετ Σάγκερ κατήγγειλε πως τα προφυλακτικά χρησιμοποιούνται για να αυξήσουν την ανδρική ευχαρίστηση εμποδίζοντας την εκσπερμάτιση. Η Σάγκερ συνελήφθη για τα σχόλιά της, αλλά κάποιες εταιρείες τα πήραν στα σοβαρά και το 1940 κατασκεύασαν προφυλακτικά που εμπόδιζαν εντελώς την εκσπερμάτιση, προκαλώντας έτσι προβλήματα στον προστάτη.

6. Φημολογείται πως κατά τη διάρκεια του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου η Πολεμική Αεροπορία των ΗΠΑ έριξε στην Ιαπωνία χιλιάδες προφυλακτικά πολύ μεγάλου μεγέθους με την επιγραφή «Μεσαίο», για να καταρρακώσει το ηθικό του εχθρού.

7. Το 1980 ο καθηγητής Κοινωνικής Ιατρικής Αρνι Γκιοργκόφ συνέδεσε σε μια έρευνά του τη μακροχρόνια χρήση προφυλακτικού με την ανάπτυξη καρκίνου του μαστού σε παντρεμένες γυναίκες. Η μελέτη του υπάρχει ακόμη στην ιατρική βιβλιογραφία, αν και πολύ συχνά αμφισβητούνται τα αποτελέσματά της.

8. Η πρώτη διαφήμιση για τη «μηχανή που προστατεύει από τα τραύματα της αγάπης» εμφανίστηκε στο «Τάτλερ», στο τεύχος της 12ης Μαΐου 1709. Η πρώτη διαφήμιση για προφυλακτικά στην Αμερική εμφανίστηκε το 1861 στους «Νιου Γιορκ Τάιμς».

9. Με την Κόμστοκ Ακτ του 1873 απαγορεύτηκε στην Αμερική να διακινείται μέσω ταχυδρομείου «άσεμνο και προκλητικό υλικό», με αποτέλεσμα να κατασχεθούν πάνω από 65.000 προφυλακτικά και γιατροί να κινδυνεύουν να φυλακιστούν για δέκα χρόνια, αν ανέφεραν στην αλληλογραφία τους τα προφυλακτικά. Ο νόμος ίσχυσε μέχρι το 1965.

10. Σύμφωνα με μια έρευνα, τα πολύ ανθεκτικά προφυλακτικά δεν είναι ανθεκτικότερα από τα πολύ λεπτά.

11. Το 1992 ένα προφυλακτικό ηλικίας 180 χρόνων από μεμβράνη ζώου πουλήθηκε από τον οίκο Κρίστις στην τιμή των 5.200 δολαρίων. Ήταν χρώματος ροζ και πάνω του απεικονιζόταν μια καλόγρια που συνέκρινε τρεις ημίγυμνους ιερωμένους λέγοντας «θα πάρω αυτόν».

12. Το 1994 παρουσιάστηκε στην Αμερική το πρώτο προφυλακτικό από πολυουρεθάνη, στοχεύοντας στους χρήστες που είναι αλλεργικοί στο λατέξ. Τα συμπτώματα μπορεί να είναι από φαγούρα μέχρι απώλεια αναπνοής, υπέρταση και σοκ.

13. Πρόσφατα μια κολομβιανή εταιρεία προφυλακτικών παρουσίασε το προφυλακτικό-εσώρουχο. Το εσώρουχο έχει μια λεπτή ρητινώδη μεμβράνη που επιμηκύνεται όπως το προφυλακτικό.

14. Μπορεί σήμερα να θεωρείται αυτονόητο το προφυλακτικό μιας χρήσης, αλλά μέχρι το 1930 δεν υπήρχε.

15. Το προφυλακτικό από λατέξ, μπορεί να επιμηκυνθεί κατά 800% και διατηρεί τουλάχιστον 9 γαλόνια αέρα.

πηγή:http://www.sakopetra.com

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 13:33:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

χαχαχαχαχαχα πολύ καλό elo!!!

Το πρόβλημα είναι όμως ότι θα πρέπει να αναζητήσουν περισσότερους από έναν δωρητές λόγω ποικίλων χρωματικών αποχρώσεων και λόγω διαφορετικών μεγεθών .



Bεβαια, σε εναν νεκρο... το "μεγεθος" δεν εχει σημασια (ιδιαιτερη)!!! Ειναι εκτος λειτουργιας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 13:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Τεχεράνη
Ο μεγαλύτερος τάπητας του κόσμου

Ο μεγαλύτερος χειροποίητος τάπητας στον κόσμο είναι ιρανικός και σύντομα θα καλύψει το δάπεδο ενός σημαντικού τεμένους στα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, ανακοίνωσαν οι κατασκευαστές του.
Δεκαοχτώ μήνες εργασίας χρειάστηκαν για τους 1.200 υφαντουργούς από τρία χωριά του βορειοανατολικού Ιράν ώστε να ετοιμάσουν το 5.625 τετραγωνικών μέτρων χαλί, διαστάσεων ενός αμερικανικού γηπέδου ποδοσφαίρου. Ο τάπητας, αξίας 5,8 εκατομμυρίων δολαρίων, θα απλωθεί στο δάπεδο μεγάλης σάλας προσευχής, στο επιβλητικό τζαμί σέιχ Ζάγιεντ, στην είσοδο του ’Αμπου Ντάμπι. Ο σεΐχης Ζάγιεντ μπεν Σουλτάν Αλ Ναχαγιάν, ιδρυτής των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων πέθανε το Νοέμβριο του 2004 και ενταφιάστηκε στον προαύλιο χώρο του τεμένους του ’Αμπου Ντάμπι που φέρει το όνομά του.

Για την ύφανση του τάπητα χρειάστηκαν 38 τόνοι μαλλιού και βαμβακιού, εξήγησε ο διευθυντής της εθνικής ιρανικής ταπητουργίας. Ο τάπητας, βάρους 45 τόνων, αποτελείται από εννέα μεγάλα κομμάτια, οι ενώσεις των οποίων ράφτηκαν επίσης στο χέρι από τους ταπητουργούς που ολοκλήρωσαν έτσι το χειροποίητο έργο τέχνης. Τα χρώματα του πράσινου και του κρεμ κυριαρχούν στο χαλί που υφάνθηκε από τα καλύτερα μαλλιά του Σιργιάν (νότιο Ιράν) και της Νέας Ζηλανδίας. Συνολικά 25 χρώματα, τα 20 από τα οποία είναι φυσικές βαφές φωτίζουν το χαλί που αποτελείται από 2,2 δισεκατομμύρια κόμπους.

Η ημερομηνία παράδοσης δεν έχει οριστεί, είπε ο διευθυντής της ταπητουργίας προσθέτοντας ότι το ποσό των 2,3 εκατομμυρίων δολαρίων θα δοθεί απευθείας στα χωριά όπου κατασκευάστηκε το χαλί, της επαρχίας Χοσαράν. Πάντως η ιρανική ταπητουργία θα παραδώσει στους πελάτες της μαζί με το προϊόν της και 10ετή εγγύηση. "Το Ιράν είναι σε διαπραγματεύσεις για να κατασκευάσει χαλιά παρομοίων διαστάσεων για το Ομάν και άλλες χώρες του Κόλπου", διευκρίνισε.

Παρά την ομορφιά και τη φινέτσα τους, τα περσικά χαλιά αντιμετωπίζουν το σκληρό ανταγωνισμό των ασιατικών προϊόντων από εργατικό δυναμικό λιγότερο εξειδικευμένο. Το 2006, το μερίδιο τους στην παγκόσμια αγορά μειώθηκε κατά 40% για να καταγράψει κύκλο εργασιών 480 εκατομμυρίων δολαρίων. Η ιρανική αυτή βιομηχανία έχει δύο εκατομμύρια άτομα εργατικό δυναμικό, στην πλειοψηφία του γυναίκες.


www.ert.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 14:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
Καλησπέρα!
Παράξενο;; ... δε ξέρω, ίσως...
για τα συνήθη δεδομένα.

πάντως, εγώ γέλασα όταν μου το στείλανε...

http://www.youtube.com/watch?v=wbEeeWM45HE

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 15:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
λίλιθ αυτό ήταν μία μικρή γεύση απ΄τον πλανήτη των τρελών υπάρχουν και χειρότερα χαχαχαχαχαχαχα

http://www.youtube.com/watch?v=jJzPDrFLNGQ

Wolf

Edited by - keraynos on 05/09/2007 15:44:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 16:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Καλησπέρα!
Παράξενο;; ... δε ξέρω, ίσως...
για τα συνήθη δεδομένα.

πάντως, εγώ γέλασα όταν μου το στείλανε...

http://www.youtube.com/watch?v=wbEeeWM45HE



Mπορει να "τοποθετηθει" στην λιστα με τα παραξενα... ποιο πολυ, για τις "συνεπειες" του συγκεκριμενου, "προεκλογικου" μηνυματος!!!


Παντως, η ιδια δεν ξερει την σημασια του ωρου Συνταγματος... και θελει να μπει στην βουλη, να "παει" ψηλα????

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 19:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Me prolabes,tha to ebaza egw giati einai polu parakseno video.To katatassw sto top5 tou proeklogikou agwna.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 00:45:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Μια παράκληση MIXAHL32:
Προσπάθησε στα επόμενα μηνύματά σου να γράφεις στα ελληνικά κι όχι στα greeklish.

Eyxaristw!

(ουπς! αυτό έγινε κατά λάθος, αλλά το αφήνω μιας και εκ παραδρομής αναιρεί τον παραπάνω λόγο μου )


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 00:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Καλή μου keraynos σου άρεσε, δες το επόμενο….

«Ένας άντρας, από την Ρουμανία, παρέδωσε την γυναίκα του σε ένα δανειστή ως πληρωμή για τα χρέη του!!!Ο Emil Iancu έδωσε την σύζυγο του, Daniela, στον 72-χρονο Jozef Justien Lostrie όταν ο τελευταίος εμφανίστηκε σπίτι τους για να εισπράξει το χρέος των 2.500 ευρώ!!!
«Δεν είχα χρήματα για να πληρώσω το χρέος. Όταν το είπα στον κύριο Lostrie μου ζήτησε τη γυναίκα μου αντί των χρημάτων,» είπε κύριος Iancu.
«Φοβήθηκα και έτσι υπέγραψα ένα χαρτί όπου ανέφερε πως η Daniela θα ζήσει μαζί του,» πρόσθεσε.
Όμως τα πράγματα για την Daniela φαίνεται ότι εξελίχθηκαν προς το καλύτερο.
«Πριν έπρεπε να καθαρίζω μόνη μου το σπίτι και να κοιτώ τα τρία παιδιά μας ενώ ο σύζυγος δεν έκανε τίποτα. Τώρα μου φέρονται σαν βασίλισσα, ούτε το δάκτυλο μου δεν κουνάω,» είπε η Daniela.»
Πηγή ethnos

Για αυτό κυρίες μου μην απογοητεύεστε με τίποτα, ποτέ δεν ξέρετε πως θα τα φέρει η μοίρα .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 01:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
quote:
«Πριν έπρεπε να καθαρίζω μόνη μου το σπίτι και να κοιτώ τα τρία παιδιά μας ενώ ο σύζυγος δεν έκανε τίποτα. Τώρα μου φέρονται σαν βασίλισσα, ούτε το δάκτυλο μου δεν κουνάω,» είπε η Daniela.»
Πηγή ethnos

Για αυτό κυρίες μου μην απογοητεύεστε με τίποτα, ποτέ δεν ξέρετε πως θα τα φέρει η μοίρα .


Μάλιστα στον 21ο αιώνα ο άνθρωπος καταναλωτικό προιόν προς πώληση για εξόφληση χρεών, και αυτό όχι σε κάποιο υπανάπτυκτο κράτος, αλλά κοντά στα βόρεια σύνορα μας. Να μην απογοητευόμαστε; Το πλάσμα που ονομάζεται άνθρωπος δεν θα πάψει ποτέ να μας εκπλήσει. Εδω που τα λέμε υπάρχουν "μητέρες" που πουλάνε τα παιδιά τους, αυτό θα τις πειράξει αν πουλήσουν και τις ίδιες σαν να είναι ένα κομμάτι κρέας αφου κουβαλάνε τέτοια μυαλά;

Wolf

Edited by - keraynos on 06/09/2007 01:41:38

Edited by - keraynos on 06/09/2007 02:13:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 01:53:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Παράξενη κηδεία

Κηδεία με όλα τα αγαπημένα αντικείμενα του νεκρού, ποια πυραμίδα του Χέοπα; Ποιος τάφος του Τουτανχαμών; Ποιος θησαυρός του Ατρέα; Ποια Βεργίνα; Οι φωτογραφίες μιλάνε μόνες τους

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 02:22:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Σε ποια χωρα εγινε αυτο?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 02:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
Το μόνο στοιχείο που έχω MIXAHL32, είναι ότι η συγκεκριμένη κηδεία είναι τσιγγάνικη, χώρα δεν γνωρίζω, αν κρίνω από τα κτήρια στο βάθος υπάρχει πιθανότητα να είναι και Ελλάδα η κάποια κοντινή.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 03:07:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Και το ουίσκυ να είναι Σίβας!!!

(Και τρίλιτρο, να μη μας λείψει...
μην τυχόν και έχει σεκλέτια τις κρύες νύχτες που έχει να περάσει εκεί!)


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 03:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Aircondition δεν έχει;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 03:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Βλεπω 2 γυναικεια ζευγαρια παπουτσια.Αρα παιζει να ηταν γυναικα.Μιας που εχει και τηλεοραση,dvd player,τηλεχειριστηρια πως δε σκεφτηκε να βαλει και ενα πιατο για να πιανει δορυφορικα καναλια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 07:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Εκεί ψηλά δε θα χρειάζεται.
Θα τα έχει όλα τα κανάλια στο "πιάτο"!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 08:15:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
«Ένας άντρας, από την Ρουμανία, παρέδωσε την γυναίκα του σε ένα δανειστή ως πληρωμή για τα χρέη του!!!Ο Emil Iancu έδωσε την σύζυγο του, Daniela, στον 72-χρονο Jozef Justien Lostrie όταν ο τελευταίος εμφανίστηκε σπίτι τους για να εισπράξει το χρέος των 2.500 ευρώ!!!

Φαντάσου τι έχει να γίνει αν για αποπληρωμές τέτοιων δανείων αρχίζουν να πασάρουν όχι τις συζύγους αλλά τις πεθερές...
Μετά από λίγο καιρό θα πάρουν πίσω τα διπλά λεφτά για να τους επιστραφεί η πεθερά!

Πέρα από την πλάκα πάντως, συμφωνώ με την keraynos.

Όσον αφορά την κηδεία που έγινε, τι να πω!
Η εφευρετικότητα του ανθρώπινου νου πάντως δεν έχει όρια!

Κρίνοντας πάντως από το άγαλμα του Ιησού ανάμεσα από την τηλεόραση και το ρολόι, μου φαίνεται πως επρόκειτο για κάποια γυναίκα Καθολική.
Ίσως λοιπόν να μην έγινε στην Ελλάδα αυτή η κηδεία...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 11:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Aυτο ομως δειχνει κατι αλλο...

Την λατρεια μας για τα "υλικα", και ειδικοτερα για τα αψυχα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 11:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Απόπειρα λαθρεμπορίας από Σαουδάραβα

250 κροκόδειλοι σε βαλίτσα


Πηγή: ΑΠΕ, Γαλλικό

Mια σπάνια περίπτωση λαθρεμπορίας αντιμετώπισαν οι εργαζόμενοι στο διεθνές αεροδρόμιο του Καΐρου. Κατά τη διάρκεια ελέγχου το βράδυ του Σαββάτου, στις αποσκευές νεαρού Σαουδάραβα, βρέθηκαν πάνω από 250 μωρά κροκοδειλάκια, πέντε κόμπρες και 40 χαμαιλέοντες, όλα ζωντανά. Σύμφωνα με τον Γιούσεφ Μαμντούχ, υπεύθυνο των κτηνιατρικών υπηρεσιών του αεροδρομίου του Καΐρου, πρόκειται για τη μεγαλύτερη επιχείρηση λαθρεμπορίας κροκοδείλων του Νείλου, σε όλη την ιστορία των αερομεταφορών. Στο ζωολογικό κήπο της Γκίζας, όπου και παραδόθηκαν οι μικροί κροκόδειλοι, ήδη επικρατεί προβληματισμός γιατί όταν αυτοί ενηλικιωθούν, θα αποτελέσουν μεγάλο πρόβλημα, λόγω του μεγέθους τους.

!!!!!!!!


Το μονο που δεν ξερουμε, αν και η ιδια η βαλιτσα, ηταν "κροκοδειλια"!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2007, 19:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos
ΕΦΗ ΣΑΡΡΗ ( το αποκορύφωμα)

Στη Βουλή με τη Σαρρή

Η Β' Αθηνών δεν θα είναι ποτέ ξανά η ίδια.

Η Έφη Σαρρή είναι η πρώτη λαϊκή τραγουδίστρια που κατε­βαίνει υποψήφια σε εθνικές εκλογές, γι' αυτό και -μου λέει πως- έχει μεγάλη αγωνία αν θα καταφέρει να συγκεντρώσει τις 15.000 ψήφους που θα χρειαστεί για να μπει τελικά στο ελληνικό Κοινοβούλιο. Αυτή είναι η πρώτη της συνέντευξη ως υποψήφια βουλευτής. Ίσως η πολιτική συνέντευξη του αιώνα.

Γιατί στράφηκες στην πολιτική;
Γιατί είναι πιο πλατιά τα θέματα της Βουλής. Εγώ θέλω να επικεντρωθώ σε αυτά που με αφορούν, στους νέ­ους, στους ηλικιωμένους, στις κακοποιημένες γυναί­κες, στους ανθρώπους που εργάζονται τη νύχτα και είναι ανασφάλιστοι, στους αλλοδαπούς, στους ομοφυ­λόφιλους. Θέλω μαζί μου όλα τα νεαρά sexy κορίτσια και αγόρια. Θέλω επίσης κοντά μου όλους αυτούς που είναι και αι­σθάνονται sexy, ασχέτως ηλικίας. Επίσης θέλω όλοι οι ηλικιωμένοι να είναι ευτυχισμένοι -θα προσπαθήσω πολύ γι' αυτό-, αυτοί είναι οι γονείς μας και τους χρωστάμε πολλά. Όσο για τους φίλους μου τους gay, θα προσπαθήσω να έχουν διασφάλιση των περιουσιών τους όταν φύγει ο ένας από τους δύο, είτε αυτό επιτευχθεί με πολι­τικό γάμο είτε με κάποιο συμβόλαιο.

Γιατί δεν ξεκίνησες τη σχέση σου με την πολιτική από κάτι πιο απλό, από ένα δημοτικό συμβούλιο για παράδειγμα.
Γιατί μου αρέσουν πολύ τα βαθιά νερά. Θέλω να πέσω μέσα! Η Βου­λή είναι ένα ηφαίστειο και όταν μπω μέσα θα εκραγεί.

Γιατί επέλεξες το ΛΑ.Ο.Σ.;
Γιατί αυτό με εκφράζει. Ο αρχηγός του κόμματος, ο κύριος Καρατζα­φέρης, είναι ένας άνθρωπος πανέξυπνος και αυτοδημιούργητος. Το ίδιο όπως και εγώ. Μία sexy λαϊκή τραγουδίστρια, όπως εγώ, δεν ση­μαίνει ότι είναι ανεγκέφαλη. Και εγώ μόνη μου έφτιαξα τη ζωή μου, δεν κατάγομαι ούτε από μεγάλες οικογένειες ούτε από μεγάλα τζά­κια. Είμαι υπέρ των αδυνάτων. Γνωρίζω τι σημαίνει να είσαι ένας άν­θρωπος ταλαιπωρημένος, ένας άνθρωπος που έχει υποφέρει στη ζωή του. Μόνη μου έπεσα στα θηρία και πάλεψα.

Ποιο είναι το πολιτικό σου παρελθόν;
Πάντα είχα πολιτικές ανησυχίες, αν και δεν ήμουν κομματικο­ποιημένη. Έχω φάει πολύ δακρυγόνο στο παρελθόν κρατώντας πανό και διαδηλώνοντας, όποτε θεωρούσα ότι συνέβαινε μία αδι­κία που δεν μπορούσα να ανεχτώ ως άνθρωπος και ως πολίτης.

Αν εκλεγείς, υποθέτω ότι σταματάς και το τραγούδι λόγω ασυμβίβαστου.
Εγώ έχω μεγάλη αγάπη στο τραγούδι. Ακόμη και τώρα, στις 7 Σεπτεμβρίου, θα ξεκινήσω να εμφανίζομαι στις Γοργόνες στον Πειραιά παρά τα τρεχάματα που θα έχω με την πολιτική. Με το τραγούδι μου μέχρι σήμερα έχω προσφέρει τα μέγιστα στα καλ­λιτεχνικά δρώμενα της Ελλάδας. Έχω προσφέρει ψυχική ευεξία στον κόσμο. Εμένα δεν με νοιάζει το ασυμβίβαστο. Θα συνεχίσω να τραγουδώ χωρίς να πληρώνομαι, δεν θα στερήσω από τον κό­σμο όσα του πρόσφερα όλα αυτά τα χρόνια. Θα πηγαίνω σε ορφα­νοτροφεία και σε γηροκομεία και θα ερμηνεύω τα σουξέ μου, να ξεσηκώνονται όλοι και να χαίρονται. Όποιον σταθεί εμπόδιο στην προσπάθειά μου να βοηθήσω τους αδυνάτους θα τον τσακίσω.

Αν τελικά εκλεγείς, τι θα φορέσεις στην πρώτη συνεδρίαση της Βουλής;
Ο βουλευτής δεν πρέπει να είναι σοβαροφανής, οφείλει να είναι σοβαρός μόνο στις απόψεις και στις σκέψεις του. Ακόμη και τα τα­γέρ μου όμως θα είναι sexy. Ίσως έτσι σταματήσουν κάποιοι να κοι­μούνται στα έδρανα της Bουλής.

Είναι η πρώτη φορά που δέχεσαι πρόταση να κατέβεις υπο­ψήφια βουλευτής;
Όχι, είναι η δεύτερη. Δεν χρειάζεται, όμως, να αναφέρουμε την πο­λιτική παράταξη από την οποία μου έγινε η πρόταση πριν από κά­ποια χρόνια. Επίσης πρέπει να σου πω ότι αμέσως μετά την πρότα­ση του κυρίου Καρατζαφέρη επικοινώνησε μαζί μου ο πολιτικός του ΠΑ.ΣΟ.Κ. με τον οποίο είχα σχέση στο παρελθόν και με ρώτησε εάν θα ήθελα να με προτείνει στο κόμμα του, προκειμένου να κα­τέβω υποψήφια με την παράταξή του. Ήταν πολύ ευγενικό αυτό εκ μέρους του και το εκτίμησα πολύ, άσχετα αν χωρίσαμε άσχη­μα. Ωστόσο εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να προδώσω την εμπιστο­σύνη του κυρίου Καρατζαφέρη στο πρόσωπό μου, ούτε το ΛΑ.Ο.Σ. Εγώ είμαι αντράκι!

Πώς θα αντιμετωπίσεις τους πολιτικούς από τα υπόλοιπα κόμ­ματα στις προεκλογικές συζητήσεις αφού δεν έχεις στοιχειώ­δη πολιτική γνώση;
Έχω συγκεκριμένα πολιτικά επιχειρήματα και θα τα προβάλλω πάρα πολύ ευγε­νικά, δεν χρειάζεται να τσιρίζω στα κανάλια σαν χαζογκόμενα. Είμαι άτομο με παιδεία και ανατροφή, αυτό θα πει «στοιχειώ­δης πολιτική γνώση».

Μα δεν έχεις καν πολιτική εμπειρία.
Έχω ένστικτο, αγάπη μου. Δεν στερούμαι λόγου. Εγώ μιλάω απλά, λιτά, κατανοητά, για να με καταλαβαίνουν όλοι. Εξάλλου κάνω τέ­χνη και η τέχνη είναι η ωραιότερη γλώσσα.

Τα τραγούδια που λες είναι τέχνη;
Μόνο. Και στο Μέγαρο Μουσικής και στα λαϊκά μαγαζιά ο κόσμος ψυχαγωγείται. Απλά εγώ προτιμώ τα λαϊκά μαγαζιά γιατί στο Μέ­γαρο δεν μπορούν οι άνθρωποι να σηκωθούν και να χορέψουν. Απλώς ακούνε. Εγώ θέλω να έχω άμεση επαφή με το κοινό.

«Έφη Σαρρή» θα γράφει το ψηφοδέλτιο;
Όχι. Θα γράφει το κανονικό μου όνομα, Ταρινίδου Ιφιγένεια, και εντός παρένθεσης Έφη Σαρρή. Κατεβαίνω στη Β' Αθηνών.

Γιατί άλλαξες το Ταρινίδου;
Ήθελα να το κάνω δισύλλαβο. Όπως είναι το ΛΑ.Ο.Σ.

Κρεμάστε με κρεμάστε με... ουπς σταυρώστε με σταυρώστε με (λάθος θάνατος)

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2007, 19:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
ΠΕΤΆΞΤΕ ΜΕ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ!!!!!!!!!

ΡΙΞΤΕ ΜΟΥ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ!!!!!!!!!!!!

ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΕ ΣΤΟΝ ΑΡΗ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΙΑ ΝΑ ΖΩ!!!!!!!!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2007, 20:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32
Τετοια βαζετε και μπορει να με πεισετε να ψηφισω την Σαρρη (ειμαι Β αθηνων!!).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2007, 08:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
A. Kircher:
ΠΕΤΆΞΤΕ ΜΕ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ!!!!!!!!!

ΡΙΞΤΕ ΜΟΥ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ!!!!!!!!!!!!

ΣΤΕΙΛΤΕ ΜΕ ΣΤΟΝ ΑΡΗ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΠΙΑ ΝΑ ΖΩ!!!!!!!!!!!!!!



Ξέχασες το σημαντικότερο:
ΣΤΑΥΡΩΣΤΕ ΜΕ ΣΤΑΥΡΩΣΤΕ ΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΣΗΚΩΣΤΕ ΜΕ!!!
(προσοχή παρακαλώ στην προφορά: χωρίς κόμμα ανάμεσα στις λέξεις).


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

louri nouri
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2007, 08:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους louri nouri
Πεκίνο

Επειδή δεν είναι... αγόρι
Κινέζα 31 ετών ζει με 26 βελόνες ραψίματος μέσα στο σώμα της


Σοκ προκάλεσε σε γιατρούς κινεζικού νοσοκομείου η εικόνα που αντίκρισαν, όταν είδαν τις ακτινογραφίες της 31χρονης Λούο Κουίφεν. Μέσα στο σώμα της 31χρονης γυναίκας βρέθηκαν 26 βελόνες ραψίματος, τις οποίες πιθανότατα τοποθέτησαν οι παππούδες της σε βρεφική ηλικία, θυμωμένοι που δεν απέκτησαν... αγόρι.

Όπως μετέδωσε το BBC, ορισμένες από τις 26 βελόνες έχουν διεισδύσει σε ζωτικά όργανα της 31χρονης Κινέζας, όπως οι πνεύμονες, τα νεφρά και το συκώτι. Μάλιστα, μία άλλη βελόνα έχει σπάσει σε τρία κομμάτια μέσα στον εγκέφαλό της.

Οι βελόνες ανακαλύφθηκαν μόλις πρόσφατα, όταν η Λούο Κουίφεν αναγκάστηκε να επισκεφθεί το νοσοκομείο, παραπονούμενη για αιματοουρία. Ακολούθησαν οι καθιερωμένες σε αυτές τις περιπτώσεις ακτινογραφίες, που αποκάλυψαν τις βελόνες στο σώμα της και την πραγματική αιτία του προβλήματος.

Πλέον, ομάδα 23 γιατρών, μεταξύ των οποίων και πέντε από τις ΗΠΑ και τον Καναδά, διαβουλεύονται για ν' αποφασίσουν ποια είναι η καλύτερη μέθοδος να βγάλουν τις βελόνες από το σώμα της Λούο Κουίφεν. Η διαδικασία προβλέπεται μακρά και επίπονη, καθώς απαιτείται σειρά εγχειρήσεων, τις οποίες μάλιστα η 31χρονη Κινέζα ενδεχομένως να μην μπορεί να πληρώσει.

Newsroom ΔΟΛ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2007, 11:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

ΕΦΗ ΣΑΡΡΗ ( το αποκορύφωμα)

Στη Βουλή με τη Σαρρή

Η Β' Αθηνών δεν θα είναι ποτέ ξανά η ίδια.

Η Έφη Σαρρή είναι η πρώτη λαϊκή τραγουδίστρια που κατε­βαίνει υποψήφια σε εθνικές εκλογές, γι' αυτό και -μου λέει πως- έχει μεγάλη αγωνία αν θα καταφέρει να συγκεντρώσει τις 15.000 ψήφους που θα χρειαστεί για να μπει τελικά στο ελληνικό Κοινοβούλιο. Αυτή είναι η πρώτη της συνέντευξη ως υποψήφια βουλευτής. Ίσως η πολιτική συνέντευξη του αιώνα.

Γιατί στράφηκες στην πολιτική;
Γιατί είναι πιο πλατιά τα θέματα της Βουλής. Εγώ θέλω να επικεντρωθώ σε αυτά που με αφορούν, στους νέ­ους, στους ηλικιωμένους, στις κακοποιημένες γυναί­κες, στους ανθρώπους που εργάζονται τη νύχτα και είναι ανασφάλιστοι, στους αλλοδαπούς, στους ομοφυ­λόφιλους. Θέλω μαζί μου όλα τα νεαρά sexy κορίτσια και αγόρια. Θέλω επίσης κοντά μου όλους αυτούς που είναι και αι­σθάνονται sexy, ασχέτως ηλικίας. Επίσης θέλω όλοι οι ηλικιωμένοι να είναι ευτυχισμένοι -θα προσπαθήσω πολύ γι' αυτό-, αυτοί είναι οι γονείς μας και τους χρωστάμε πολλά. Όσο για τους φίλους μου τους gay, θα προσπαθήσω να έχουν διασφάλιση των περιουσιών τους όταν φύγει ο ένας από τους δύο, είτε αυτό επιτευχθεί με πολι­τικό γάμο είτε με κάποιο συμβόλαιο.

Γιατί δεν ξεκίνησες τη σχέση σου με την πολιτική από κάτι πιο απλό, από ένα δημοτικό συμβούλιο για παράδειγμα.
Γιατί μου αρέσουν πολύ τα βαθιά νερά. Θέλω να πέσω μέσα! Η Βου­λή είναι ένα ηφαίστειο και όταν μπω μέσα θα εκραγεί.

Γιατί επέλεξες το ΛΑ.Ο.Σ.;
Γιατί αυτό με εκφράζει. Ο αρχηγός του κόμματος, ο κύριος Καρατζα­φέρης, είναι ένας άνθρωπος πανέξυπνος και αυτοδημιούργητος. Το ίδιο όπως και εγώ. Μία sexy λαϊκή τραγουδίστρια, όπως εγώ, δεν ση­μαίνει ότι είναι ανεγκέφαλη. Και εγώ μόνη μου έφτιαξα τη ζωή μου, δεν κατάγομαι ούτε από μεγάλες οικογένειες ούτε από μεγάλα τζά­κια. Είμαι υπέρ των αδυνάτων. Γνωρίζω τι σημαίνει να είσαι ένας άν­θρωπος ταλαιπωρημένος, ένας άνθρωπος που έχει υποφέρει στη ζωή του. Μόνη μου έπεσα στα θηρία και πάλεψα.

Ποιο είναι το πολιτικό σου παρελθόν;
Πάντα είχα πολιτικές ανησυχίες, αν και δεν ήμουν κομματικο­ποιημένη. Έχω φάει πολύ δακρυγόνο στο παρελθόν κρατώντας πανό και διαδηλώνοντας, όποτε θεωρούσα ότι συνέβαινε μία αδι­κία που δεν μπορούσα να ανεχτώ ως άνθρωπος και ως πολίτης.

Αν εκλεγείς, υποθέτω ότι σταματάς και το τραγούδι λόγω ασυμβίβαστου.
Εγώ έχω μεγάλη αγάπη στο τραγούδι. Ακόμη και τώρα, στις 7 Σεπτεμβρίου, θα ξεκινήσω να εμφανίζομαι στις Γοργόνες στον Πειραιά παρά τα τρεχάματα που θα έχω με την πολιτική. Με το τραγούδι μου μέχρι σήμερα έχω προσφέρει τα μέγιστα στα καλ­λιτεχνικά δρώμενα της Ελλάδας. Έχω προσφέρει ψυχική ευεξία στον κόσμο. Εμένα δεν με νοιάζει το ασυμβίβαστο. Θα συνεχίσω να τραγουδώ χωρίς να πληρώνομαι, δεν θα στερήσω από τον κό­σμο όσα του πρόσφερα όλα αυτά τα χρόνια. Θα πηγαίνω σε ορφα­νοτροφεία και σε γηροκομεία και θα ερμηνεύω τα σουξέ μου, να ξεσηκώνονται όλοι και να χαίρονται. Όποιον σταθεί εμπόδιο στην προσπάθειά μου να βοηθήσω τους αδυνάτους θα τον τσακίσω.

Αν τελικά εκλεγείς, τι θα φορέσεις στην πρώτη συνεδρίαση της Βουλής;
Ο βουλευτής δεν πρέπει να είναι σοβαροφανής, οφείλει να είναι σοβαρός μόνο στις απόψεις και στις σκέψεις του. Ακόμη και τα τα­γέρ μου όμως θα είναι sexy. Ίσως έτσι σταματήσουν κάποιοι να κοι­μούνται στα έδρανα της Bουλής.

Είναι η πρώτη φορά που δέχεσαι πρόταση να κατέβεις υπο­ψήφια βουλευτής;
Όχι, είναι η δεύτερη. Δεν χρειάζεται, όμως, να αναφέρουμε την πο­λιτική παράταξη από την οποία μου έγινε η πρόταση πριν από κά­ποια χρόνια. Επίσης πρέπει να σου πω ότι αμέσως μετά την πρότα­ση του κυρίου Καρατζαφέρη επικοινώνησε μαζί μου ο πολιτικός του ΠΑ.ΣΟ.Κ. με τον οποίο είχα σχέση στο παρελθόν και με ρώτησε εάν θα ήθελα να με προτείνει στο κόμμα του, προκειμένου να κα­τέβω υποψήφια με την παράταξή του. Ήταν πολύ ευγενικό αυτό εκ μέρους του και το εκτίμησα πολύ, άσχετα αν χωρίσαμε άσχη­μα. Ωστόσο εγώ δεν υπήρχε περίπτωση να προδώσω την εμπιστο­σύνη του κυρίου Καρατζαφέρη στο πρόσωπό μου, ούτε το ΛΑ.Ο.Σ. Εγώ είμαι αντράκι!

Πώς θα αντιμετωπίσεις τους πολιτικούς από τα υπόλοιπα κόμ­ματα στις προεκλογικές συζητήσεις αφού δεν έχεις στοιχειώ­δη πολιτική γνώση;
Έχω συγκεκριμένα πολιτικά επιχειρήματα και θα τα προβάλλω πάρα πολύ ευγε­νικά, δεν χρειάζεται να τσιρίζω στα κανάλια σαν χαζογκόμενα. Είμαι άτομο με παιδεία και ανατροφή, αυτό θα πει «στοιχειώ­δης πολιτική γνώση».

Μα δεν έχεις καν πολιτική εμπειρία.
Έχω ένστικτο, αγάπη μου. Δεν στερούμαι λόγου. Εγώ μιλάω απλά, λιτά, κατανοητά, για να με καταλαβαίνουν όλοι. Εξάλλου κάνω τέ­χνη και η τέχνη είναι η ωραιότερη γλώσσα.

Τα τραγούδια που λες είναι τέχνη;
Μόνο. Και στο Μέγαρο Μουσικής και στα λαϊκά μαγαζιά ο κόσμος ψυχαγωγείται. Απλά εγώ προτιμώ τα λαϊκά μαγαζιά γιατί στο Μέ­γαρο δεν μπορούν οι άνθρωποι να σηκωθούν και να χορέψουν. Απλώς ακούνε. Εγώ θέλω να έχω άμεση επαφή με το κοινό.

«Έφη Σαρρή» θα γράφει το ψηφοδέλτιο;
Όχι. Θα γράφει το κανονικό μου όνομα, Ταρινίδου Ιφιγένεια, και εντός παρένθεσης Έφη Σαρρή. Κατεβαίνω στη Β' Αθηνών.

Γιατί άλλαξες το Ταρινίδου;
Ήθελα να το κάνω δισύλλαβο. Όπως είναι το ΛΑ.Ο.Σ.

Κρεμάστε με κρεμάστε με... ουπς σταυρώστε με σταυρώστε με (λάθος θάνατος)



MAZEYTE THN ΡEEEEE !!!!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2007, 18:06:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ
quote:
Αν τελικά εκλεγείς, τι θα φορέσεις στην πρώτη συνεδρίαση της Βουλής;
Ο βουλευτής δεν πρέπει να είναι σοβαροφανής, οφείλει να είναι σοβαρός μόνο στις απόψεις και στις σκέψεις του. Ακόμη και τα τα­γέρ μου όμως θα είναι sexy. Ίσως έτσι σταματήσουν κάποιοι να κοι­μούνται στα έδρανα της Bουλής.

Τί μου θυμίζει... τί μου θυμίζει...

α ναι! Ali Gi in da house!!!

Απολαύστε:
(σε γερμανική μεταγλώττιση!!! κορυφαίο!)

Ali G In da House - Parlament
http://www.youtube.com/watch?v=bKc2qyl8UwI

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2007, 19:50:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Aυτο μας ελειπε, να βγει και η Σαρρη στην Βουλη... Να εκπροσωπισει, πολιτες της Β' Αθηνας δηλαδη!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2007, 21:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos

Η ιστορία της κατσίκας "Ρόουζ" από το Σουδάν.

Τα διεθνή ειδησεογραφικά πρακτορεία μετέδωσαν μια είδηση πραγματικά αστεία και ταυτόχρονα θλιβερή :

Ο Τσαρλς Τόμπε, αγρότης στο Σουδάν, κατηγορήθηκε ότι εκμεταλλευόταν σεξουαλικά την κατσίκα του, που φώναζε «Ρόουζ». Ο Τόμπε «κοιμόταν» με την κατσίκα του και παράλληλα την εξέδιδε στους συγχωριανούς του, έναντι αδράς αμοιβής.

Υπήρχαν μάλιστα μέρες που οι συγχωριανοί τσακώνονταν για την Ρόουζ και την έβγαζαν σε πλειστηριασμό, ενώ άλλες μέρες έπεφτε και ξύλο. Αυτός ο θόρυβος έφτασε μέχρι την εισαγγελία, η οποία και ερεύνησε τις φήμες και αποκαλύφθηκε η εκμετάλλευση της κατσίκας.

Η τιμωρία που επέβαλλε το δικαστήριο ήταν πολύ πρωτότυπη : υποχρέωσε τον Τόμπε να αποκαταστήσει την τιμή της κατσίκας και να την.....παντρευτεί. Απομένει να δούμε αν η Ρόουζ μείνει πιστή στο αφεντικό της ή θα ξενοκοιμάται.

Πηγή : BBC news

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy